Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#167701) Dinter válasza Eversmann (#167700) üzenetére


Dinter
addikt

Igen, írtam is, de nem is a tény lepett meg, hanem a mértéke :F

(#167702) marked one94 válasza kexksz (#167696) üzenetére


marked one94
őstag

Akkor ami a közelben van. Én is máshova járok pedig nekem van hivatalos engedélyem.

You'll Never Walk Alone

(#167703) Madwe válasza Dinter (#167701) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ennek egy része nyilván izom, egy része pedig zsír. Viszont ha kajában a cht is csökkentetted jópár g-vel akkor ennek a nagy része valszeg csak víz. - ez akár 3-4kg is lehet simán! :)
egyébként jó dolog ez a gravitáció, de a tükör mégjobb :)
s ha pár kiló izom le is ment, hetek alatt visszajön majd, az izommemória nagyon para cucc ;)

[ Szerkesztve ]

(#167704) Eagl3 válasza Dinter (#167697) üzenetére


Eagl3
veterán

Én is 90 voltam, most vagyok 81. Hozzáteszem gluténérzékeny lettem kb. 4-4,5 hónapja, 3 hónapja tartom a gluten mentes dietat. Ez annyit tesz, hogy kb. semmi olyat nem eszek ami “felesleges” kalória. Pizza, hambi, chipsek, édességek (bár édességet amúgy is nagyon keveset ettem), viszlát kézműves sörök. Az emesztesem még mindig nem jó, szerintem még legalabb 4-5 honap mire teljesen helyreall. Mindezt szó szerint megkoronázva egy vírussal, jó magas pulzussal ami most mar kezd rendeződni.
Szóval ha úgy nézem hozzád képest még nem is olyan durva az én mínusz 9kg-om :D
Otthon edzegetek én is kezi sulyzoval.

(#167705) benfolds válasza Tamas1982.1 (#167699) üzenetére


benfolds
őstag

edzésenként két izomcsoport, izomcsoportonként 8 sorozattal túledzetted magadat? bro splitben 12-15 sorozat van általában, izomcsoportonként. 12 ismétlésnél gondolom, hogy a súlyok sem lehetnek olyan hatalmasok. :U

(#167706) Tamas1982.1 válasza benfolds (#167705) üzenetére


Tamas1982.1
tag

Igen. Pl egykezes fekvenyomás 50-es súlyokkal (74 kg vagyok szálkásabban - nem versenyforma). Többi gyakorlat is hasonló arányban nagyobb súly.

(#167707) benfolds


benfolds
őstag

kiütötték a mcgregort. :D nem kellett volna múlt héten 600 millió (!!!) forintos órával villogni. :DDD

(#167708) aelod válasza Tamas1982.1 (#167706) üzenetére


aelod
veterán

Jó erőben vagy.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#167709) Tamas1982.1 válasza aelod (#167708) üzenetére


Tamas1982.1
tag

Köszi. Kezdetekkor erőemelő versenyzőkkel, bajnokokkal edzettem évekig, a súlyokra mentünk akkoriban nem a külsőre. Technikában is úgy edzek a mai napig, de nem biztos, hogy a legjobb bodyban, legalábbis rosszak az arányaim.

(#167710) aelod válasza Tamas1982.1 (#167709) üzenetére


aelod
veterán

de nem biztos, hogy a legjobb bodyban

Két teljesen külön sport. Egy közös van benne, hogy súlyt mozgatnak A - B-be. Semmi más.

55-el én is nyomtam már de nem a legszebben ;]

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#167711) Tamas1982.1 válasza aelod (#167710) üzenetére


Tamas1982.1
tag

Igen, ezért is lehet a túledzettségem a “rossz” technika és a nagyobb súlyok miatt. De bennem van az, hogy ha bírom a nagyobbat, akkor minek hadonásszak a kisebb súlyokkal. Pedig lehet az lenne a jobb nekem.
Annyira szerintem nem különbözik hobbi szinten a kettő, persze nagybetűs sportként igen. Pl. ha azt vesszük, hogy guggolásnál földig megyek, az átlag badis meg rángatózva rogyasztgat mintha tele lenne a gatya (tisztelet a kivételnek). Azt látom hogy lábnál igenis az erőemelő technikákat kell alkalmazni, de felsőtestnél meg biztosan rossz. El kell felejtenem a nagysúlyos oldalemelést meg hasonló dolgokat.

Amúgy én se nyomok szépen, menjen ki a súly kb szabályosan aztán annyi.

(#167712) Madwe válasza Tamas1982.1 (#167711) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szerintem a legjobb ha vegyíted! Kell még hobbi szinten is a nagy súlyokkal dolgozni magadhoz képest, de nem árt ha bizonyos napokon kisebb de több ismétléssel dolgozol, kicsit más izmokat mozgat meg (természetesen minden esetben a szabályos, teljes mozgás a cél)
sőt, érdemes szerintem a tempóval is játszani, egy lassabban kivitelezett de könnyebb súlyos gyakorlat egész máshogy terhel, meglepően nehezebb tud úgy lenni minden gyakorlat :) Azzal is érdemes játszani h meddig megy a mozgás - ha nem teljesen emeled fel pl a bicepsz gyakorlatot csak közel függőlegesog akkor végig feszültség alatt marad az izmod, máris sokkal kisebb súlyt/kevesebb ismétlést tudsz végezni. Ezekkel szvsz mind érdemes variálni.

azaz ahogy a külsőnél se minden a súly, sőt, úgy a gyakorlatok oözben sem :)

[ Szerkesztve ]

(#167713) aelod válasza Tamas1982.1 (#167711) üzenetére


aelod
veterán

Igen, ezért is lehet a túledzettségem a “rossz” technika és a nagyobb súlyok miatt.

Nem csak ettől lehet:
- kevés pihenés / nem megfelelő minőségi alvás
- nem megfelelő periodizáció/edzéstervezés

Annyira szerintem nem különbözik hobbi szinten a kettő, persze nagybetűs sportként igen.

Szerintem így sem szabadna keverni a kettőt. Más sport más a cél éppen ezért más az oda vezető út is.

Pl. ha azt vesszük, hogy guggolásnál földig megyek, az átlag badis meg rángatózva rogyasztgat mintha tele lenne a gatya (tisztelet a kivételnek). Azt látom hogy lábnál igenis az erőemelő technikákat kell alkalmazni, de felsőtestnél meg biztosan rossz.

Átlag terembe járó egyáltalán nem tud guggolni. Ez független abból a szempontból, hogy erőemelő vagy bodys. Egy átlag poweres meg csak b..szokdja a súlyt felhúzásnál és össze-vissza magnéziáz mindent, száz évet vár két sorozat között stb. Szóval pro és kontra is lehet ilyen érveket felhozni az átlag bádis és poweres mellett vagy ellen.
Poweresek jobbára low barban guggolnak de a legtöbb testépítő képtelen erre több okból kifolyólag is (váll mobilitás hiánya stb.) és nem jelenti azt, hogy más technikát alkalmazva ne tudna jó feszítőket építeni. Ezért is írtam, hogy nem lehet összemosni a kettőt. Vannak elemek amiket át lehet emelni az egyikből a másikba viszont ezek elenyészőek.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#167714) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Sziasztok!
Szeretném kikérni a tanácsotokat, véleményeteket vagy szívesen fogadom az esetleges tanácsokat is.
Röviden a sztorim: 27 éves vagyok jelenleg 74kg
Régebben lejártak kondiba, de nem is adtam bele mindent úgy mint most. Most nagyon motivált vagyok. Novemberben kezdtem el újra lejárni edzeni. Akkor 66 kg voltam. Jelenleg 74. Próbálok nagyon oda figyelni a kajára. Számolom a kalóriát is. Edzés után most elkezdtem inni jumbot is. Jelenleg olyan 2700-3000kalóriát próbálok magamba gyömöszölni. Edzés terén jelenleg szinte mindennap lejárok. Kb heti 1 nap pihenő. 4 részletre osztottam az edzést. Tehát ha minden igaz azért tud pihenni az izom.
A célom a heti 0,5kg hízás illetve elérni a 80kg-t.
Van valakinek tanácsa, tippje vagy bármi ötlete, hogy ezt hogy tudnám fejleszteni esetleg? Vagy jó-e ez az irány? Esetleg valami ötlet ami már bevált?!
Előre is köszi a válaszokat!

(#167715) Angel2014


Angel2014
addikt

Vajon miért?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#167716) tibcsi0407 válasza Cseri0058 (#167714) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Kcal helyett tudnád a makróidat is részletezni légyszi?

https://utdetailing.hu/

(#167717) aelod válasza Cseri0058 (#167714) üzenetére


aelod
veterán

Számolom a kalóriát is.

Kalóriát teljesen felesleges számolni, makrókat kell.

Edzés terén jelenleg szinte mindennap lejárok. Kb heti 1 nap pihenő

Bőven elég heti 3-4 nap edzés.

elkezdtem inni jumbot is

Jumbot felejtsd el, kezdők mind belefutnak (én is anno). Nem kell az neked.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#167718) Apollo17hu válasza aelod (#167717) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Mostanaban eleg surun olvasom a velemenyed arrol, hogy csak a makrok szamitanak. Jol ertem, hogy arra celzol, hogy bevihetnek akar 5.000 kaloriat is egy nap, hogyha annak csak fele hasznos, akkor a tobbi tavozik a szervezetbol? Es ha lecsokkentenem 5-rol 3 ezerre, de csak a felesleges makrokat tavolitanam el a kajabol, akkor akar az is bekovetkezhetne, hogy - minden mas valtozatlansaga mellett - nem csokkenne a testsulyom?

(#167719) tibcsi0407 válasza Apollo17hu (#167718) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem mindegy, hogy megfelelő arányú CH, vagy protein van adott kcal mögött, vagy zsír. :D

https://utdetailing.hu/

(#167720) Tamas1982.1 válasza Madwe (#167712) üzenetére


Tamas1982.1
tag

Köszi. Van a teremben egy jónak tűnő edző, aki nem telefont baszogat, stb. Szerintem megpróbálom, hogy elmegyek hozzá heti 1-2 alkalommal sok ismétléses badis edzésre. Ki kell iktatnom a máshogy berögzült mozdulatokat. Precízebben edzeni, nem a súly nagyságára menni.

aelod: a kevés pihenés adott kisgyerek mellett, de így is nyomni kéne az edzést valahogy egy minimális fejlődéssel.

“Száz évet vár két sorozat között”
Ezt én is csinálom :D

A lábedzést tartom erőemelő stílusban továbbra is.

(#167721) Madwe válasza Apollo17hu (#167718) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha makrókat számolsz a kalóriák is rendben lesznek. De ha csak kalóriákat számolsz a makróid félremehetnek. Van egy minimum fehérje s zsír amit pl mindenkinek el kell érnie, maradékkal lehet játszani. (2g/tskg fehérje célszerű s 0.5g/kg zsír minimum általánosságban)

(#167722) aelod válasza Apollo17hu (#167718) üzenetére


aelod
veterán

Nem érted.
Nem kell össz kalóriát számolni. Felejtsd el. Fehérje, szénhidrát és zsír mennyiségeket kell számolni. Ezért nem mindegy, hogy miből mennyit viszel be hiszen lehet az általad említett 5e Kcalt zsírból és cukorból tömegelés alapon össze vissza zabálva is fedezni vagy minőségi makrókkal felépített étrendből. Elárulom az utóbbi a nehezebb. Az a másik fele, hogy ekkora mennyiségű étel szinte bizonyos, hogy túl sok lesz és zsírosodni fogsz.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#167723) diegho


diegho
nagyúr

Uraim!

Az elképzelhető, hogy túl kevés zsírt vittem be? Elég minimális volt a zsírbevitelem mostanában, nem csökkent a súlyom, 5 napja viszont elkezdtem bacon-t enni a reggeli tojáshoz, eredmény -1kg és jobban is érzem magam, mintha több lenne az energia, kevésbé vagyok éhes stb, pedig minden más maradt.

(#167724) Apollo17hu válasza aelod (#167722) üzenetére


Apollo17hu
őstag

A kérdésem arra irányult, hogy elméletben lehetséges-e úgy csökkenteni a bevitt kalóriaszámon lényegesen, hogy az ne eredményezzen súlyveszteséget.

(#167725) EXA


EXA
aktív tag

Sziasztok!

A genius nutrition-el van valakinek valami tapasztalata? Miért ilyen iszonyat drága?

(#167726) aelod válasza Apollo17hu (#167724) üzenetére


aelod
veterán

Ha csökken az össz energia bevitel akkor szerinted a szervezet miből fedezi a szükséges energiát? A meglévő raktárakból -glikogén, ha elfogy akkor pedig izom és zsír bontásból.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#167727) johniee válasza EXA (#167725) üzenetére


johniee
senior tag

Székhely cím: GENIUS NUTRITION LTD., Calea Victoriei 25, 031905, Bucharest, Roe, European Union.

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#167728) RexpecT


RexpecT
addikt

Aki 91 előtt született az itt igényelhet 2k-ért versenyzői engedélyt: [link]

(#167729) szabi325 válasza RexpecT (#167728) üzenetére


szabi325
tag

Köszi!!
Amúgy ez elég? szóval ez mellé nem kell kék kiskönyv stb nem fog megrakni a rendőr meg beengednek a chili 5be edzegetni? :D

(#167730) RexpecT válasza szabi325 (#167729) üzenetére


RexpecT
addikt

Én is ma jelentkeztem még, de ez legális teljesen. Úgy szól a szabály hogy bármilyen igazolt versenyző látogathatja az edzőtermeket.
Eddig is találtam már alternatívát, de ott 12 ezer lett volna az éves tagság, annyit meg sokallottam érte. :DDD

(#167731) Dinter válasza RexpecT (#167728) üzenetére


Dinter
addikt

Most ennyi erővel akkor ha van focira sportorvosim az is elég?

[ Szerkesztve ]

(#167732) RexpecT válasza Dinter (#167731) üzenetére


RexpecT
addikt

Magyar közlönyben benne van: [link]
Szerintem ha van versenyengedélyed akkor mehetsz.

"A jégpályák, az uszodák, az edző- és fitnesztermek és a sportlétesítmények a sportról szóló törvény szerint
versenyszerűen sportolók számára edzésen vagy sportrendezvényen való részvétel céljából látogathatóak."

Egyébként ezt a megoldást egy vidéki teremtulaj ajánlotta, eddig zárva volt a terem, de februártól kinyitja, és ezzel a módszerrel olcsón és legálisan lehet majd terembe menni.

[ Szerkesztve ]

(#167733) whitezo88 válasza RexpecT (#167732) üzenetére


whitezo88
nagyúr

A terem ahova én jártam is feb elsején nyit így. Köazi a linket. De sportorvosi igazolás is kell tudtommal de az sem nagy dolog.

(#167734) RexpecT válasza whitezo88 (#167733) üzenetére


RexpecT
addikt

Én is úgy tudtam, hogy kell sportorvos, de a teremtulaj azt mondja, hogy az nem kötelező. Illetve eddig a belépés során sem merült fel, hogy kellene.

Nincs mit :)

(#167735) Eversmann


Eversmann
aktív tag

Ez milyen rúd? Milyen néven lehet rákeresni :U
[kép]

[ Szerkesztve ]

Life is better with a Titan

(#167736) RexpecT válasza Eversmann (#167735) üzenetére


RexpecT
addikt

Hex bar

(#167737) Madwe válasza RexpecT (#167734) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ahova én jártam ott ez az info, ez alapján kötelező - legalábbis az ő értelmezésük szerint:

Kedves Vendégeink!
“Az új 484/2020. sz. Kormányrendelet ugyan tiltja a szabadidős létesítmények nyitva tartását, de KIVÉTELT KÉPEZNEK AZ ALÁBBIAK:
A jégpályák, uszodák, edző- és fitnesztermek és sportlétesítmények a sportról szóló törvény szerint VERSENYSZERŰEN sportolók számára edzésen vagy sportrendezvényen való részvétel céljából látogathatóak.”
“Versenyszerűen sportoló (a továbbiakban: versenyző) az a természetes személy, aki a sportszövetség által kiírt, szervezett vagy engedélyezett versenyeken, vagy versenyszervezetben vesz részt. A versenyző vagy amatőr vagy hivatásos sportoló”
A rendőrség álláspontját meghallgatva,azok a személyek vehetik igénybe termünket akik érvényes versenyzői könyvvel vagy kártyával a versenyengedély meglétét igazoló fényképes okirattal,illetve sportorvosi igazolással rendelkeznek!
Az okiraton szerepelnie kell az érintett személyes adatainak, az országos szakszövetség megnevezésének-amelyiknél versenyengedéllyel rendelkezik-sportegyesület megnevezése,továbbá az iratot kiállító szervezet nevében eljáró személy aláírása és pecsétje!
Ezek értelmében várjuk privátban, akár itt facebookon akár e-mail formában a jelentkezéseket aki igényt tart KIZÁRÓLAG A FELTÉTELEK BETARTÁSÁVAL edzőtermünk rövidített nyitvatartási használatára!

(#167738) RexpecT válasza Madwe (#167737) üzenetére


RexpecT
addikt

Gyorsan rákerestem, és elvileg sportágfüggő, hogy kell-e sportorvosi engedély. [link]

(4) A versenyző köteles:
.....
a sportág jellegének megfelelő - külön jogszabályban meghatározott - sportorvosi alkalmassági, illetve szűrővizsgálatokon részt venni (sportegészségügyi ellenőrzés)

(4) * A sportszövetség - a 8. § (5) bekezdésében foglaltakra figyelemmel - szabályzatban határozza meg, hogy mennyiben, illetve milyen versenyrendszer vagy verseny esetén írja elő a versenyengedély (rajtengedély) megszerzésének előfeltételéül a versenyző sporttevékenységével összefüggő biztosítását azzal, hogy a 18. életévét be nem töltött versenyző javára a sporttevékenységével összefüggő biztosítás megkötése - az e törvény felhatalmazására kiadott kormányrendeletben meghatározottak szerint - kötelező. A versenyengedély - ha a sportorvoslás szabályairól és a sportegészségügyi hálózatról szóló kormányrendelet kivételt nem tesz - csak a sportegészségügyi ellenőrzés adatait tartalmazó dokumentummal (sportorvosi engedély) együtt érvényes. A szövetség szabályzatában foglaltak szerint lehetővé teheti, hogy a 14. életévét be nem töltött, rajtengedélyt igénylő sportoló háziorvosi igazolással is részt vehessen a szövetség versenyrendszerében szervezett, rajtengedéllyel való induláshoz kötött versenyen (mérkőzésen).

Igazából elvileg a teniszhez pont kell érvényes sportorvosi, de csak a versenyzéshez. Innentől már jogászkodás, hogy most akkor ki is a versenyző. De valszeg jobb a yardokra hagyatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#167739) RexpecT válasza RexpecT (#167738) üzenetére


RexpecT
addikt

De most látom, hogy az oldalukon is kint van ezzel kapcsolatban egy tájékoztató:
[link]

Itt is azt írják, hogy nem egyértelmű.

(#167740) Eversmann válasza RexpecT (#167736) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Köszi :R

Life is better with a Titan

(#167741) whitezo88 válasza RexpecT (#167739) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Kíváncsi lennék küldtek-e haza valakit teremből vagy büntettek-e emiatt mert tényleg eléggé gumi az egész (ahogy a vírusvédelmi szabályok egy része is marhaság). Ahogy nézem a sportorvosi csak egy kör, meg papírmunka, meg megnéz az orvos, esetleg vérvétel 35 felett, de nem baj ha kevesebb fele kell menni. Főleg hogy ugye az igazolás a versenyen elinduláshoz kell...

[ Szerkesztve ]

(#167742) RexpecT válasza whitezo88 (#167741) üzenetére


RexpecT
addikt

Remélem a háziorvos nem küld még össze-vissza, nekem annyit nem érne meg a dolog.
Itt ahol lakok amúgy a taxisokat se büntették a rendőrök mióta kijárási korlátozás van, pedig ugye azt se lehetne este 8 után, max azt akinek van munkáltatói engedélye. Szilveszterkor is nyomatták a melót, szóval tuti hogy rendőr függő is.
Egyelőre a postafiókjuk is fullra teli van, az én fényképemet meg doksimat visszadobta a rendszerük...

(#167743) Eversmann válasza RexpecT (#167742) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Jó drága ez a hex bar, azt hittem max 10-15 :(

De a taxis dolgozik, őket miért büntetnék?

Life is better with a Titan

(#167744) RexpecT válasza Eversmann (#167743) üzenetére


RexpecT
addikt

Rosszul írtam, szóval a taxis dolgozhat, de az utasait ugyanúgy ellenőrízheti a rendőr 8 után, ha nincs igazolása, akkor büntetheti is.

30 körül indulnak a sima egyenes rudak.

[ Szerkesztve ]

(#167745) energy4ever


energy4ever
addikt

Esetleg tud valaki olyan uzletet Budapesten, ahol pl feherjet, tomegnovelot, stb-t lehet vasarolni egeszseg penztar kartyaval? :F

Szerk: Tobb helyen olvastam, hogy lehetseges ilyen fizetesi modot valasztani, viszont pl gyogyszertarban nem adnak ki ra vitamint csak gyogyszereket, igy nem egeszen ertem. Van valakinek tapasztalata ezugyben? :)

[ Szerkesztve ]

(#167746) aelod válasza RexpecT (#167736) üzenetére


aelod
veterán

Trap bar.

Sportorvosi igazolás is kella verseny engedély mellé.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#167747) Dreadloord válasza aelod (#167746) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Ezt hol írja a közlöny? Belinkelnéd kérlek, én nem találom sehol a sportorvosi elvárást. Tudtommal az versenyinduláshoz kell, de ennyi.

(#167748) HussarF válasza Dreadloord (#167747) üzenetére

Kell a versenyzői engedélyhez.

(#167749) whitezo88 válasza HussarF (#167748) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Ami volt linkelve teniszes, írják hogy nem kell. A versenyhéshez kell hogy indulj. Az engedélyt elküldik anélkül is.

(#167750) RexpecT válasza whitezo88 (#167749) üzenetére


RexpecT
addikt

Igazából a teniszes azt írta, hogy nem egyértelmű.

Itt azt írják, hogy kell a sportorvosi is, elég nagy katyvasz az egész:
NPC-IFBB Pro League Hungary

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.