Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#168751) Apollo17hu válasza Madwe (#168750) üzenetére


Apollo17hu
őstag

köszi! teszek vele egy próbát

(#168752) Angel2014 válasza Woodslave (#168726) üzenetére


Angel2014
addikt

15 éve szedem pedig éhgyomorra. Pedig étkezés után kell pont ezért.

Van a zylt is a clopidogrel hatóanyaggal ugyan az de ez nem acetilszalicilsavas.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#168753) Angel2014 válasza aelod (#168725) üzenetére


Angel2014
addikt

Két hónapig szúrtam a hasamba fraxiparine-t mikor a nővér tavaly szétrobbantotta a vénámat.

Áruld már hogy jött volna rendbe? Ez nem csak vérhígító hanem rög oldó is.

[kép] [kép]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#168754) Dreadloord


Dreadloord
senior tag

Ha beoltanak, akkor utána mennyi ideig nem ajánlott komolyabb terheléssel edzeni? Ha van tünet, pl. láz, akkor persze pihi, de ha nincs érezhető mellékhatás, akkor mennyit ildomos pihenni, erről van infótok esetleg?

(#168755) Woodslave válasza Dreadloord (#168754) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Optimistan kérdeztem a dokit anno azt mondta 2-3 nap max testsúlyos aztán mehet.

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#168756) Qtya123 válasza MATEO6600 (#168729) üzenetére


Qtya123
őstag

Sajnos ilyen jellegű tanácsot nem adott.

(#168757) ginola


ginola
addikt

Ma eggel elvégzett tesztem pozitív lett.
Pénteken az alábbi tüneteim voltak estére: hőemelkedés, erős fejfájás, általános levertség, izomfájdalom. Hőemelkedésem két napig volt. A mai napon ebből csak az erős, de már gyengülő fejfájás maradt, minimálisan köhögök és kezdem elveszíteni az ízek érzékelését illetve a szaglásom.
Gondolom ha a súlyosabb lefolyású lenne a betegség, akkor az már kiderült volna ennyi idő alatt.

(#168758) whitezo88 válasza ginola (#168757) üzenetére


whitezo88
nagyúr

A fejfájást meg köhögést leszámítva hasonlóan vagyok most 24 órával Sputnik után :U aznap még semmi se volt de most tipikus betegségérzetem van. Remélem hamar elmúlik. Favipiravir elvileg segít, írass fel.

(#168759) w.miki válasza ginola (#168757) üzenetére


w.miki
veterán

elég változó a lefolyása
Nálam volt 2 nap erős köhögés, 2 nap 39 láz, aztán 5. napon 5 perc mozgás után nem kaptam levegőt, akkor kellett a kórházat hívnom. Ott többen mondták, hogy náluk meg máshogy volt. Íz/szaglás elvesztés nekem nem volt.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#168760) ginola válasza w.miki (#168759) üzenetére


ginola
addikt

Azért ez nagyon más mint nálam. Remélem azóta már jól vagy.

[ Szerkesztve ]

(#168761) rwin5


rwin5
őstag

Na megvan az első ismerősöm aki Astra után trombózist kapott, altatásba tették ITO-ra nála olyan súlyos volt (dolgoztam eü-ben, de őszintén szólva ilyenről nem hallottam, szóval fogalmam sincs az okáról). Btw. az Aspirin-t hiába szedné bárki is erre nem volna jó, valóban szoktak mellé gyomorvédőt szedni, sürgin csomó embert szoktak ellátni azzal, hogy GI vérzéssel bejön, mert a háziorvos nem írt fel neki mellé gyomorvédőt.

Egyébként fórumot olvasva nem értem, hogy engem mikor hívnak oltásra, már december környékén regisztráltam, kb. már mindenki megkapta az ismerősök közül, pedig 30 éves vagyok. :U

Tegnap tesóm kapta meg a Pfizert, estére szarul is lett tőle, de ő volt pozitív covidos, most telt le nála a 3 hónap.

(#168762) Madwe válasza rwin5 (#168761) üzenetére


Madwe
nagyúr

Legjobbakat neki! Azt tudni hány nappal az oltás után jelentkeztek a tünetei? Volt valami előjele?

(#168763) Macka válasza rwin5 (#168761) üzenetére


Macka
veterán

Ezeket miért nem "reklámozzák" a királyi médiában?
Mindegy is, költői kérdés.

(#168764) Dinter válasza rwin5 (#168761) üzenetére


Dinter
addikt

Nem/kor?

(#168765) rwin5 válasza Macka (#168763) üzenetére


rwin5
őstag

Már mondtam, hogy ott az megy amit szeretnének, hogy menjen. Az astrat úgy gondolom, hogy pl fel van kapva negatív szempontból, mert egyik se olyan tökéletes, de ezen én is kicsit meglepődtem, mert eddig csak olyan esetet hallottam amit interneten olvastam, személyes alapú nem volt.

Madwe: nem tudom sajnos, csak ennyirol volt szó, hogy oltást követeoen, de ugye ez tag fogalom. Tippelgetni meg nem akarok semmit, mert az már fals infó lenne. Nehézlegzés volt egyedüli tünet. Plusz itt sincs bizonyítva, hogy ettől van, ahogy a média is szokta hangoztatni, de valós dolog, nem riogatasnak szántam.

Korábban azt olvastam, hogy akinek pl veralvadasi problémái vannak annak kell tőle tartani, de ugye többség csak feltételezés.

Szerk: középkorú hölgy

[ Szerkesztve ]

(#168766) aelod válasza rwin5 (#168761) üzenetére


aelod
veterán

Hívd fel a háziorvosod és érdeklődj.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#168767) Tamas1982.1 válasza aelod (#168766) üzenetére


Tamas1982.1
tag

Jaja fel kell hívni. Anyámnál is az volt, hogy 60 évesen reklamált, hogy a gyerekei is megkapták már, aztán mondta a háziorvos, hogy “hoppá, átugrottunk feletted, holnap gyere be”

(#168768) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Srácok, amúgy nem ez a két topik van erre a témára?
Komoly Covid Kocsma
és
Laza koronavírus topik

(#168769) ginola válasza whitezo88 (#168758) üzenetére


ginola
addikt

Nekem a háziorvos nem ajánlotta a favipiravirt.

(#168770) Angel2014 válasza ginola (#168760) üzenetére


Angel2014
addikt

Megfertőződsz utána 3-5 nap eltelik jön egy 1-14 ig tartó lappangási szakasz és utána 5-6 nap a berobbanási szakasz ez a veszélyes.

Én máris elkezdeném a favipirapirt szedni. Ügyelet és háziorvos is felírja TB re a felhőbe.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#168771) troller válasza ginola (#168769) üzenetére


troller
senior tag

A mellékhatásai alapján nem csodálom...
Én beszedtem, csak a kúra közepén olvastam el, vannak kétségeim, hogy a covidtól vagyok-e szarul, vagy csak kijött a mellékhatások közül pár.
Amíg nem kezdtem el szedni még hőemelkedésem se volt, csak a torkom volt minimálisan váladékos.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#168772) Madwe válasza Angel2014 (#168770) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ne feltétlen ajánld a favit, rendesen szét tudja cseszni az embert. Persze egy erős lefolyású covid esetén hasznos. A probléma annyi, h covid elején hatásos csak, első 10 napban, amikor még fene se tudja milyen lesz a covid lefolyása... de ezeknek valóban inkább a fentebb linkelt koronás topikokban a helye...

(#168773) aelod


aelod
veterán

Mindeközben link új világcsúcs. Hihetetlen a pali.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#168774) benfolds válasza Macka (#168763) üzenetére


benfolds
őstag

mert nem lehet bizonyítani, hogy van összefüggés?

(#168775) Angel2014 válasza Madwe (#168772) üzenetére


Angel2014
addikt

Semmilyen mellékhatása nem volt nálam! A másik mérlegelni kell vagy enyhe mellékhatás vagy kórház.
Sokan ebben a mérlegelésben ami főleg az 5-6 napig tart jutnak el a kórházig. Csak enyhe orrfújás, csak egy kicsit fáj a hátam, csak kicsit fáj a fejem csak hőemelkedésem van stb stb..

Amúgy mi a veszélyes benne?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#168776) HussarF válasza aelod (#168773) üzenetére

Ne offold már szét a topikot gyúrással ;]

(#168777) aelod válasza HussarF (#168776) üzenetére


aelod
veterán

Én kérek elnézést :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#168778) Angel2014 válasza aelod (#168777) üzenetére


Angel2014
addikt

Te szuratsz majd?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#168779) Woodslave válasza Angel2014 (#168778) üzenetére


Woodslave
nagyúr

majd kép alapján eldöntöd ;] :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#168780) Angel2014 válasza Woodslave (#168779) üzenetére


Angel2014
addikt

Erre akartam kitérni ;]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#168781) w.miki válasza w.miki (#168745) üzenetére


w.miki
veterán

Izomláz esetén mi a teendő?
Megcsináltam ezeket a gyakorlatokat, ma meg izomláz van a combomnál.
Ilyenkor pihentek, vagy másnap rádolgoztok?
(Közben találtam magyarul is edzés videót)

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#168782) t256 válasza w.miki (#168781) üzenetére


t256
őstag

Az izomlázat pihend ki!
Fiatal koromban volt divat azzal keménykedni, hogy ha valaki edzett és izomláza volt, akkor mindenki magyarázta, hogy rá kell dolgozni.

A valóság az, hogy ilyenkor ténylegesen gyulladás keletkezik. Ki kell pihenni! Ahogy hozzászoksz a terheléshez már elmarad az izomláz.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#168783) aelod válasza w.miki (#168745) üzenetére


aelod
veterán

A csajt csináltam volna meg a helyedben ;]

Izomlázra meg pihenj. Deccit.

#168779Woodslave

LoL

#168778Angel2014

Már múlt héten megkaptam az astrát. Ki is ütött.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#168784) rwin5


rwin5
őstag

van aki járt rendszeresen reggel - meló előtt edzeni? Utoljára középiskolás koromban próbáltam, de általában délelőtt 10ig a nevemet se tudom magamtól olyan fáradt vagyok. Ha nyitna az ember a halandó, ványadt testű hobbisoknak is, mint én akkor lehet teszek vele egy próbát, munka után csak 7 felé érnék, tavaly tavasszal este 9-re jártam, csoda, hogy az örsön nem is keseltek le, mikor jöttem haza :DDD nehéz átszoktatni a bioritmust?

[ Szerkesztve ]

(#168785) t256 válasza rwin5 (#168784) üzenetére


t256
őstag

Én majdnem 3 évig dolgoztam váltott műszakban. Minden második héten délelőtt jártam edzeni. 7-kor keltem, gyorsan letudtam az első étkezést. Összeszedtem magam és 8-ra már a teremben voltam.
Szerettem, mert pl az általában zsúfólt Gilda Max Herminában is tudtam normálisan edzeni, mert kevesen voltak.
Megmondom őszintén a hét második felében már nehézkes volt felkelni, amikor előző nap este 11-re értem haza délutános műszakból.

Én azt mondom át lehet állni, csak a fáradtság az, ami közbe szólhat.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#168786) rwin5 válasza t256 (#168785) üzenetére


rwin5
őstag

Edzés előtti pörgetőt használtál vagy bármi koffeint?

(#168787) Madwe válasza rwin5 (#168784) üzenetére


Madwe
nagyúr

2-3 hét alatt átszokik a szervezet, ha addig konzisztensen csinálod. Eleinte szar lesz, azt garantálom :)

[ Szerkesztve ]

(#168788) MATEO6600 válasza rwin5 (#168784) üzenetére


MATEO6600
őstag

Én ma is reggel 6-kor voltam. Éhgyomor, semmi koffein. Ágyból ki, gyors szarás, irány edzeni.

Meg kell szoknia a bioritmusnak, ez biztos. Ezért emiatt hétvégén is kelni kell.
Nálam spec egy ilyen reggeli edzés után akkor mentális pluszt ad, hogy sokkal energikusabb vagyok a nap folyamán, mintha nem mentem volna edzeni reggel.
Hozzáteszem, hogy szellemi munkát végzek, és este 10-kor bújok ágyba.

(#168789) aelod válasza t256 (#168785) üzenetére


aelod
veterán

Herminába jártál?
Nagyon sokáig ott edzettem. Mekkora egy fos volt, de fura mód hiányzik a társaság.

#168786rwin5

Érdekes, hogy ilyen esetben mindenki a pörgetőkhöz nyúl és senki nem vizsgálja meg az alvás minőségét :F

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#168790) rwin5 válasza aelod (#168789) üzenetére


rwin5
őstag

Én már gyermekkorban is olyan voltam, hogyha mentünk nyaralni alig éltem reggel, ha korán indultunk, szerintem ez ilyen genetika vagy beállítottság,van az az angol mondás is, hogy Im not a morning person. A legkorábbi időszak amikor keltem az az 5 óra volt, mert reggel 7-re jártam Budára dolgozni, nem. Tudtam megszokni 3 hónap alatt se. Most is el kellene indulni legkésőbb fél 7kor edzeni.

Pont ezaz, hogy nem szeretnék, leszoktam az edzés előttirol, szinte mindben van monohidrat és vizesit / és kicsit a hosszútávú elattani hatásától is tartok. De ha kell egy kis idezojeles dopping akkor lehet rasegitek. Most ugye alapból sincs állóképesség, a reggeli váltás plusz teher mellé.

(#168791) Angel2014


Angel2014
addikt

Lenne egy barátom nem tag a ph-án de látja.

100Kg az illető vett természetesen csak weider terméket :D az a kérdése hogy szedje. Lenne itt protein, BCAA, Kollagén, és a legfontosabb Kreatin. Az a baj mind más ízű.

Először is leírnátok neki 100 kg -os embernek mennyi a kreatin mennyisége és a töltési ideje illetve az utána lévő dózisa. És mikor kell és hogyan szednie innia?

A protein napi 2x issza de ez lehet 1 -is ha 2 adagot tesz bele edzés után.

Edzés közben mehet a BCAA.

A kollagént mivel por azt mikor és hogyan javasolt?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#168792) aelod válasza rwin5 (#168790) üzenetére


aelod
veterán

Véletlen nem alacsony a vérnyomásod?

Pont ezaz, hogy nem szeretnék, leszoktam az edzés előttirol, szinte mindben van monohidrat és vizesit

Nyugodj meg nem az vizesít :N hosszú távon pedig semmiképp nem tesz jót a sok koffein ami ezekben van.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#168793) Stauffenberg válasza rwin5 (#168784) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én most fixen a reggelre akarom átszoktatni magam, mert eddig "jó volt", hogy este 8-ra haza kellett érni, jellemzően fél 8-ra otthon voltam, toltam egy banános turmixot, belőttem a zenét és megvolt az edzés, de jön a fasza idő, tovább lehet már kint lenni, ha hazaesek este 9-10-re akkor meg már az időben lefekvést cseszhetem, kell egy jó 2-3 óra nekem edzés után, hogy megjöjjön az alvókám. :D

A reggelekkel nekem is az a bajom, hogy világom nem tudom az ébredéstől számított 2 órán keresztül. :D

(#168794) rwin5 válasza aelod (#168792) üzenetére


rwin5
őstag

És akkor mi a helyes döntés? Vmit azért belefer időszakosan, nem? Bár én a legnagyobb energiaital ellenző vagyok, de nem akarom alszereny lenni, néha én is iszok, de volt mikor majdnem 1 évig szüneten* volt. Edzés előttivel. Is így vagyok.

Btw: Zolinak volt ilyen edzés előtti házi koktelja annak a receptje megvan még valakinek?

Edzés előttirol haverom jutott eszembe, 30 körüli arc volt akkoriban, 2 adag edzés előtti + kox, pedig csak hobbi gyuros volt, olyan vörös volt a feje, hogy vártam mikor durran szét :)) egy ideje el is tűnt, lehet beutott neki. Szerk: a lényeg kimaradt, hogy mondta hogy annyira hozzászokott már, hogy ettől is alig durrant, pedig emlékszek magamra ha nem ittam negyed évig már az öltözőben üt normál esetben

[ Szerkesztve ]

(#168795) aelod válasza rwin5 (#168794) üzenetére


aelod
veterán

Nem preferálom az éhgyomros edzést (sem a kardiot). Viszont ha mindenképp elkerülhetetlen akkor és amennyiben kávézol, igyál egyet. Ha nem akkor citrullin malát (nem mindenki tolerálja) vagy arginint nyomj.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#168796) rwin5 válasza aelod (#168795) üzenetére


rwin5
őstag

:R

+ köszi Mindenkinek, teszek egy próbát ha beindul a nyitás, ha nagyon nyogos akkor meg veszek valami edzés előtti formulát.

(#168797) benfolds válasza rwin5 (#168790) üzenetére


benfolds
őstag

én annyira éjszakai bagoly vagyok, hogy legtöbbször konkrétan este 10-kor állok neki edzeni. :DDD (mondjuk én meg már kurvára el vagyok tolódva, ez sem jó).
és tök ugyanez, elborzadva emlékszem vissza azokra az időkre, amikor ovis koromban reggel 5-kor keltett a kossuth rádió, merthogy faterom olyan fifikás volt, hogy a rádiót használta ébresztőórának. bekapcsolva hagyta éjszakára, és reggel 5-kor, amikor kezdődött az adás, lehetett kelni erre a rettenetre. meg akartam halni, amikor ezt a szignált meghallottam, de most is beleborzongtam. :)

(#168798) t256 válasza rwin5 (#168786) üzenetére


t256
őstag

Akkoriban nagy kávés voltam, szóval indulás előtt a reggeli kajával ittam egyet.
Pörgetőt 1-2 alkalommal használtam. Nekem nem jött be.

#168789 aelod t256 #168785
Igen, elég sokat jártam oda. Jók voltak a gépek, elég nagy volt az öltöző, csinosak voltak a recepciós lányok, tehát jó volt a terem.
Valamiért elsőre szoknom kellett. Egy csendes barátias Oktogon fitnesshez képest (ahol mindenki ismer mindenkit) nagy volt a tömeg.

[ Szerkesztve ]

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#168799) Qtya123 válasza rwin5 (#168796) üzenetére


Qtya123
őstag

Szerintem nagyon emberfüggő ez. Van aki át tud szokni, van aki nem.

Én mindig délelőtt edzettem, de volt 4 év az életemben, amikor munka után edzettem, este fél 7-től. Nem volt elég a 4 év rá, hogy megszokjam, egyszerűen borzasztó volt. Utána meg mikor hazaértem az edzésből nehezen tudtam elaludni.

Én mondjuk az a típus vagyok, hogy mindegy, hogy reggel 5-kor, vagy 8-kor kell kelni, ha megvan a 7-8 órányi alvásom, akkor az ébresztő első hangjára felkelek, lenyomom és azzal a lendülettel kelek is ki az ágyból, az álmosság és a nyúzottság nyoma sincs rajtam. Emiatt pl kávézni sosem szoktam, nem kell semmi, hogy reggel felébredjek.
Annyi, hogy evés nélkül képtelen lennék edzeni, tehát reggeli+1 óra emésztés kell.

(#168800) Madwe válasza Qtya123 (#168799) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én már tübb mint 3 éve elhagytam az ébresztőórára kelést, magamtól megoldom (igaz mi dog 7 körül kelek, hétvégén is, ha elöbb kellene ennél akkor szükséges lenne :) ) ami valahogy pont összecseng azzal amikor elhagytam a kávét is :)
étkezés nélkül én se tudok edzeni, max egy kis kocogás fér bele nekem, ha épp olyanom van...
én egyébként a 12-15 közötti 1h edzésre álltam át, valahogy akkor vagyok egész nap a legaktívabb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.