Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#168951) Woodslave válasza HussarF (#168949) üzenetére


Woodslave
nagyúr

hoppá :Y

majd biztos lesz olyan értelmezés, hogy mégse mint ahogy mindig :D :C

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#168952) Madwe válasza kutkut (#168950) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nekem izületi kivetülése is volt a novemberi sérülésemnek, s a gyógytorna stbn túl flexiwell forte-t szedtem rá, sokat segített! Preventív hatása is van, uh. Részemről azt gondolom h az msm + glükozamin bevitelnek van értelme (azt nem néztem meg ebben mennyi a hatóanyag, azt tudom h a felxiwellben elég sok...)

kövezzetek meg de én üdvözlöm h csak oltási igazolással (bár jobb lenne ha azt a 2. Oltás után adnák...) lehet csak terembe menni...

(#168953) Woodslave válasza kutkut (#168950) üzenetére


Woodslave
nagyúr

adnak a 2,3 kg-s mellé is.. [link]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#168954) diegho válasza kutkut (#168950) üzenetére


diegho
nagyúr

Nekem van 2 doboz, de még nem próbáltam, kolléganőim szedik, majd megkérdezem őket, de alapvetően az összetevők hasznosak.

(#168955) aelod válasza HussarF (#168949) üzenetére


aelod
veterán

(3) Az R1. 12. § (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
„(4) A jégpályák, az uszodák, az edző- és fitnesztermek és a sportlétesítmények
a) a sportról szóló törvény szerint versenyszerűen sportoló tizennyolcadik életévét be nem töltött személy és
az őt felkészítő sportszakember számára edzésen vagy sportrendezvényen való részvétel céljából, valamint
b) a koronavírus ellen védett személy számára
látogathatóak.”
(4) Az R1. 12. §-a a következő (4a)–(4g) bekezdéssel egészül ki:
„(4a) A (4) bekezdés szerinti helyszínre történő beléptetést megelőzően a sportról szóló törvény szerint
versenyszerűen sportoló tizennyolcadik életévét be nem töltött személy életkorát és versenyszerű sportoló
minőségét, valamint az őt felkészítő sportszakember e minőségét igazolja.
(4b) A (4) bekezdés szerinti helyszín üzemeltetője vagy vezetője, illetve az üzemeltető vagy a vezető alkalmazottja
annak, a sportról szóló törvény szerint tizennyolcadik életévét be nem töltött versenyszerűen sportolónak, valamint
őt felkészítő sportszakembernek a beléptetését megtagadja, valamint a látogatás megkezdését megakadályozza,
aki a (4a) bekezdésben foglaltakat nem igazolja.
(4c) A (3a) és a (4) bekezdés szerinti helyszín üzemeltetője vagy vezetője, illetve az üzemeltető vagy a vezető
alkalmazottja – a (4a) bekezdés szerinti kivétellel – annak a beléptetését megtagadja, valamint a látogatás
megkezdését megakadályozza, aki
a) a koronavírus elleni védettségét vagy
b) az életkorát
e rendeletben meghatározott módon nem igazolja.
(4d) A (3a) és a (4) bekezdés szerinti helyszínen foglalkoztatott személy számára a maszkhasználat szabályait
a (3a) és a (4) bekezdés szerinti helyszín vezetője határozza meg, azzal, hogy
a) a (3a) és a (4) bekezdés szerinti helyszínen foglalkoztatott személy, ha a koronavírus elleni védettséget
e rendeletben meghatározott módon a (3a) és a (4) bekezdés szerinti helyszín vezetője felé nem igazolja, köteles
a (3a) és a (4) bekezdés szerinti helyszín látogatók által látogatható területein és helyszínein az 1. § (1) bekezdésében
meghatározott módon maszkot viselni,
b) a maszkhasználatot nem tilthatja meg.
(4e) Az (1) bekezdés szerinti helyszíneken – az edző- és fitneszterem, az uszoda és a jégpálya kivételével –
a koronavírus ellen védett személy, valamint a felügyelete alatt lévő tizennyolcadik életévét be nem töltött
személy nem köteles maszkot viselni. Az edző- és fitneszteremben, az uszodában, a jégpályán, valamint
a sportlétesítményben a koronavírus ellen védett személy, valamint a sportról szóló törvény szerint tizennyolcadik
életévét be nem töltött versenyszerűen sportoló, valamint őt felkészítő sportszakember nem köteles maszkot viselni.
(4f) A (3a) bekezdés szerinti helyszínen este 11 óra és reggel 5 óra között – az ott foglalkoztatottak kivételével – tilos
tartózkodni.
(4g) A (4) bekezdés szerinti helyszínen este 11 óra és reggel 5 óra között kizárólag az ott foglalkoztatott, továbbá
– edzésen vagy sportrendezvényen való részvétel céljából – a sportról szóló törvény szerint versenyszerűen sportoló
a) tizennyolcadik életévét be nem töltött személy, és az őt felkészítő sportszakember, valamint
b) koronavírus ellen védett személy és az őt felkészítő sportszakember
tartózkodhat.”

Viszont jogban jártasabbak segítsenek mert én nem találtam kitételt arra vonatkozóan, hogy ha az oltottsági ráta eléri a 4 millió főt akkor lépne életbe.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#168956) Woodslave válasza aelod (#168955) üzenetére


Woodslave
nagyúr

A Kormány 194/2021. (IV. 26.) Korm. rendelete
a védelmi intézkedések lépcsőzetes feloldásának harmadik fokozatára tekintettel a veszélyhelyzet idején
alkalmazandó védelmi intézkedéseket szabályozó kormányrendeletek módosításáról
A magyar egészségügy kiemelt erőfeszítésének köszönhetően európai uniós szinten is kiugróan sikeres oltási program
eredményeként, a négymilliomodik COVID-19 elleni védőoltás első dózisának beadásával a lépcsőzetes nyitás következő
fokozataként a Kormány újabb intézkedéseket határozott meg. A védelmi intézkedések feloldásának újabb lépcsője jelentős
részben a védettségi igazolványhoz kötött. A védettségi igazolvány használatáról a magyar emberek döntöttek az újraindításról
szóló online konzultáció során. A konzultációt kitöltők 65 százaléka támogatta azt, hogy a védettségi igazolvánnyal rendelkezők
felmentést kapjanak egyes korlátozások alól.

) Ez a rendelet a négymilliomodik COVID-19 elleni oltóanyaggal történő védőoltás első dózisa beadásának napját
követő napon lép hatályba

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#168957) HussarF válasza aelod (#168955) üzenetére

Ha megnyitod a PDF-et akkor a címlap utáni első oldalon ergyből írja:

A magyar egészségügy kiemelt erőfeszítésének köszönhetően európai uniós szinten is kiugróan sikeres oltási program eredményeként, a négymilliomodik COVID-19 elleni védőoltás első dózisának beadásával a lépcsőzetes nyitás következő fokozataként a Kormány újabb intézkedéseket határozott meg

(#168958) aelod


aelod
veterán

Ja megvan. Elsiklottam felette annyira megörültem neki :) . Viszont akkor 18 év felett kamu versenyzőivel ezek szerint nem lehet majd edzeni járni?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#168959) Woodslave válasza aelod (#168958) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nem kamuval se :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#168960) aelod válasza Woodslave (#168959) üzenetére


aelod
veterán

Karma ;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#168961) Woodslave válasza aelod (#168960) üzenetére


Woodslave
nagyúr

szerencsére én védettséggel rendelkező kamu versenyző vagyok ;] Sajnos nem 18 év alatt pedig mind a kettőről lemondanék cserébe :C

Amúgy nálunk több veresenyző van mint védett szóval nem lesz jobb a teremnek, bár kb ugyanúgy le fogja xarni mint eddig. Meg azért versenyzői igazolást gondolom könnyebb volt szerezni mint zöld kártyát. Bár ha ezen múlna holnap már jönne a kínai a vállba... :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#168962) aelod válasza Woodslave (#168961) üzenetére


aelod
veterán

Ez van. Szerintem a hét 2. felében meglesz a 4 millió oltott. Jövő héten indul a mandula ismét. Tartozom nektek ennyivel, hogy korábban segítettetek Zola felhívására. Belevetem magam és ha jól megy egy versenyfelkészülés is összejöhet még ha nem is idén természetesen.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#168963) bigmasterg válasza jotzo01 (#168944) üzenetére


bigmasterg
addikt

[link] Itt amúgy egész olcsón van boxzsák állvány.
Gondolom le kell súlyozni, vagy fúrni ,hogy tényleg stabil legyen.

[ Szerkesztve ]

(#168964) HussarF válasza aelod (#168962) üzenetére

Hátha olyan sikeres leszel, hogy tudunk indítani egy tápkieg brand-et a neveddel.
Aelod Nutrition ;]

(#168965) bigmasterg válasza Woodslave (#168961) üzenetére


bigmasterg
addikt

Hány olyan ember lesz, aki beadatja az első oltást a kártyával járó engedmények miatt, majd sosem megy el a másodikra? :F

[ Szerkesztve ]

(#168966) aelod válasza HussarF (#168964) üzenetére


aelod
veterán

Ahhoz van egy elengedhetetlen tényező a sok más mellett. Mind tudjuk mi az ;] :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#168967) HussarF válasza bigmasterg (#168965) üzenetére

Hát az jó hülye lenne. Hogy ha 1-et beadat, akkor már a másodikat miért ne? De amúgy még így is sokkal jobb, mint ha egyet sem adatna be, mert ha csak ezért csinálja, akkor enélkül még az elsőre sem menne el.

(#168968) whitezo88 válasza bigmasterg (#168965) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Amerikában van ez, de nem ez miatt. Amúgy én 1 hét múlva megyek a másodikra, kártyám van már, szóval engem ezek nem érintenek.

(#168969) Qtya123 válasza Woodslave (#168961) üzenetére


Qtya123
őstag

"Bár ha ezen múlna holnap már jönne a kínai a vállba..."

Nyilván ez a célja csúti Úrnak, hogy minél több kínai legyen ellőve, minél hamarabb... Azért ez a büntikézés. A tippem az, hogy ezzel most presszionál úgy május végéig, vagy legkésőbb június elejéig, hogy fogyjon a kínai, aztán utána elengedi az egészet, hirtelen nem kell majd a védettségi. Kivéve persze, ha addig nem tör be Mr. India és betegszik meg megint egy csomó ember.

Amúgy vannak ismerősök, akik már most azon matekoznak, hogy ugyanaz a nevük, mint az apjuké és azt próbálják lebizniszelni a teremben, hogy majd fogadd el apámét, csak a nevet nézd, ne a születési dátumot...

Nem lennék meglepve, ha elkezdenék hamisítani is a kártyákat, ha esetleg hosszabb távra marad Orbi új korlátozása.

(#168970) Woodslave válasza Qtya123 (#168969) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Én is azt gondolom ha 1 hónap alatt nem látható az oltakozási kedv drasztikus emelkedése akkor majd feloldják ezt is

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#168971) HussarF

Végülis a lényeg, hogy úgy tűnik, hogy jövő héttől ismét kicsit szellősebb lesz a terem ;]

(#168972) aelod válasza HussarF (#168971) üzenetére


aelod
veterán

Gainz is comin' :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#168973) Woodslave válasza HussarF (#168971) üzenetére


Woodslave
nagyúr

tuti mire hatályba lép már módosítják. Tudom hogy kamu ország, de azért lehet van pár olyan ember aki tényleg versenyző és úgy jár terembe :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#168974) benfolds válasza aelod (#168962) üzenetére


benfolds
őstag

november óta semmit nem edzettél??

(#168975) aelod válasza benfolds (#168974) üzenetére


aelod
veterán

Semmit.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#168976) kicsiogre válasza Woodslave (#168953) üzenetére


kicsiogre
tag

Ma jött meg a rendelésem (2,3kilosat rendelrem) , én c vitamint kértem mellé a bcaa helyett. A két ajándékal már jobban hangzik az ár. Gmbeam meg kitalálhatna új izeket igazán 😄

(#168977) Freddycom


Freddycom
őstag

Múlt héten megjött nekem is a triatlonos papírom (mozsmé nem hiszitek el, nem látszik rajtam vagy mi? :D) Oltást is kaptam múlt héten (küldik majd gondolom a plasztik kártyát), sőt mivel én már átestem a COVID-on novemberben, kártyám is van ami júniusig érvényes. Komédia. :D

(#168978) benfolds válasza aelod (#168975) üzenetére


benfolds
őstag

az durva. és mennyire vagy összeesve? ;] a súlyod hogy változott? azért a regeneráció mellett gondolom annyi előnye van még az ilyen leállásoknak, hogy az ember rohadt motiváltan megy le a terembe az első adandó alkalommal.

(#168979) Madwe válasza benfolds (#168978) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mondjuk hosszú kihagyás után érdemes fokozatosan visszaszoktatni a szervezetet, motiváltsűg ide vagy oda, nem okos azokkal a szettekkel s súlyokkal nekileselkedni amikkel abbahagytad :)

(#168980) BÁ Nutrition válasza Madwe (#168979) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Miutan errefele a terroristak(poltikusok)lassan 14 honapja bezarattak a konditermeket, en kb 2 honapot is siman raszannek mire egy komolyabb edzest letolnek. Min 3 hetig csak kalimplni mindenfele gyakorlatbol par ismetlest konnyu sullyal es annyi

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#168981) aelod válasza benfolds (#168978) üzenetére


aelod
veterán

Annyi előnye van, hogy pihen is a szervezet. Igen nem ördögtől való dolog az. Igaz kicsit hosszabb lett ez a pihenő :DDD A pihenés mellett meg képezi magát az ember az eddigi tapasztalatok alapján levonva a következtetéseket, hogy mi az ami működik, mi az ami tudomány és mi az ami mítosz (rengeteg ilyen van, teljesség igénye nélkül: diétában nem lehet izmosodni, már itt kibeszélt creatin vizesít, egyszerre csak x mennyiségű fehérje épül be, éhgyomros cardio edzés, BCAA kiegészítés nélkülözhetetlen stb. stb.)

a súlyod hogy változott?

88-89 kiló voltam novemberben, most talán 3 hete mértem utoljára akkor 80 voltam. Nem igazán érdekel, persze látom, hogy vesztettem izomtömegből de

#168979Madwe

Nem az, hogy nem okos dolog hanem képtelenség ugyan azzal a volumennel és intenzitással folytatni ahol fél éve abbahagytad. Meg lehet próbálni ha valaki egy életre el akarja felejteni az edzést.
Az újrakezdés arra is jó, hogy javítsd a gyakorlatok kivitelezési technikáját pl. guggolás, felhúzás. Ismét "megtanítsd" a testednek a gyakorlatokat/mozgásmintákat.

#168980BÁ Nutrition

kalimplni mindenfele gyakorlatbol par ismetlest konnyu sullyal es annyi

Nem értek egyet. Legtöbben rosszul edzenek és ha nem fordítanak időt az alapok csiszolására akkor ugyan azon a rossz úton folytatják ahol korábban abbahagyták..

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#168982) Woodslave válasza aelod (#168981) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Az újrakezdés arra is jó, hogy javítsd a gyakorlatok kivitelezési technikáját pl. guggolás, felhúzás. Ismét "megtanítsd" a testednek a gyakorlatokat/mozgásmintákat. :R Pontosan- Nálam is ez van ez egy jó "kifogás" arra hogy alacsonyabb ismétléssel, alacsonyabb súllyal a végrehajtásra figyelve csináljam. Mondjuk én nem hagytam ki ennyit, de az egy hónap azért odabaxott rendesen. De most két-három hét után már érzem hogy egyre jobban oda tudnám tenni magam, de nyilván közelébe nincs annak amivel amúgy tudtam edzeni még ha az se volt valami nagy szám :D

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#168983) Angelina87


Angelina87
tag

Sziasztok!
Kérdésem a következő..: napokban lehet már holnap kapok oltást... kínait....,kérdésem a következő, hogy van-e köztetek kínais oltott és mennyi idő után mentetek le terembe? ..
Mert elkezdtem újra a diétát és lassan mennék terembe is... nagyon hiányzik már lemenni és azzal érnék el jó hatást.. :)

Köszi a válaszokat :)

" A világon vendég vagyok."

(#168984) stratova válasza Angelina87 (#168983) üzenetére


stratova
veterán

Szia!

Nem kínait kaptam, de a hivatalos tájékoztatóban ez szerepel:

Sinopharm Vakcina:
A védettség kialakulásához 2 adag, 21-28 nap időközzel történő beadása szükséges. Magyarországon 28 nap különbséget tartunk a 2 oltás beadása között.

Másrészt ezzel a vakcinával kapcsolatba születtek későbbi cikkek is:
"Érdemes figyelembe venni azt is, hogy a gyártó szerint a védettség - amint azt a magyar Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet előirata is jelzi - a második oltás után kapott 28. napra alakul ki biztosan. Ez azt jelenti, hogy mivel a két injekciót egymástól 21-28 napra kell beadni, két hónapig az oltottaknak úgy kell viselkedniük, mintha nem kaptak volna vakcinát."

A legjobb lenne persze egy antitest vizsgálat a 2. oltás után, sajnos az az oltással ellentétben nem ingyenes.

[ Szerkesztve ]

(#168985) jotzo01 válasza stratova (#168984) üzenetére


jotzo01
tag

Én ezt úgy értelmeztem, hogy a mellékhatások miatt kérdezte.

(#168986) Angel2014


Angel2014
addikt

Linkeltem már pár képét Fábián Jani barátomról.

52 éves ő is. Karanténos formámban mikor diétázik napi 1 liter vodka vagy két hétig. így jobban átvészeli az időszakot mert át aludja magát. :D :DD

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#168987) Angelina87 válasza stratova (#168984) üzenetére


Angelina87
tag

Köszönöm, .... :) Igen, inkább a tapasztalati részre lettem volna kíváncsi (követlező válaszoló..)... most még egy ideig úgyis itthon vagyok, akkor nem eröltetem a termet, máshová úgysem nagyon jártam....eddig se... egy hónapot még kibírok :)

" A világon vendég vagyok."

(#168988) jotzo01 válasza Angelina87 (#168987) üzenetére


jotzo01
tag

(Hátha valaki a Pfizerre is kiváncsi lesz)
Én ugyan Pfizert kaptam, az első oltás után kb. egy napig fájt kissé a vállam, következő nap edzés-semmi probléma.
De a második oltás után: (csütörtök) este hidegrázás, másnap (péntek) 38 fokos láz (24 órán keresztül), utána (szombat) 37-38 fok, fáradtság, vasárnap dél körül kezdtem érezni rohamos javulást, hétfőn már vidám edzés.

(#168989) Ati007 válasza jotzo01 (#168988) üzenetére


Ati007
őstag

Köszi az infot :R

(#168990) HussarF válasza Angelina87 (#168987) üzenetére

Akik kínait kaptak az ismerőseim közül kb. senkinek nem volt utána szinte semmi baja.

(#168991) Freddycom válasza jotzo01 (#168988) üzenetére


Freddycom
őstag

Én az első Freizert megkaptam, másnap égett a szemem és minimálisan fájt az injekció helye. Következő nap elmúltak a Pfrinzer okozta mellékhatások.

(#168992) Angelina87 válasza HussarF (#168990) üzenetére


Angelina87
tag

Remélem, nekem is így lesz, és jöhet az edzés :C
Jotzo, természetesen kérdezhettem volna minden oltásra is...., de mivel nem tettem, jó hogy leírtad, köszönjük az információkat!!! :) :)

Akinek van még témába vágó,. edzőtermi tapasztalata, ne tartsa magába! :)

" A világon vendég vagyok."

(#168993) Woodslave válasza Angelina87 (#168992) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Első után covid a második után semmi bajom nem volt egy szerdai napon kaptam szombaton edzettem. Szputnyik

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#168994) harylmu válasza Angelina87 (#168987) üzenetére


harylmu
őstag

Másnap edzettem. (Kínai)

[ Szerkesztve ]

(#168995) goodboy007


goodboy007
senior tag

Angelina után megjelent Angel is. ;]

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#168996) BÁ Nutrition válasza aelod (#168981) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Hat ugye en nem az alapok elsajatitasarol beszeltem hanem h kerulom h komolyabb terhelest raengedjek az izuletekre. Ezt hivom kalimpalasnak

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#168997) aelod válasza BÁ Nutrition (#168996) üzenetére


aelod
veterán

Összetett gyakorlatokkal is lehet kerülni a túlzott mértékű volument. A lényeg a fokozatosság.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#168998) Jim-X válasza aelod (#168997) üzenetére


Jim-X
őstag

De amugy ugyanarrol beszeltek :DDD ;]

A játék az nem játék!

(#168999) Dreadloord


Dreadloord
senior tag

Olvastátok, szerencsére 18 év feletti versenyzők továbbra is járhatnak edzőterembe, az oltásigazolás csak a nem versenyzőknek kell, mai kormányinfón pontosították, hála az égnek:)

(#169000) Madwe válasza Dreadloord (#168999) üzenetére


Madwe
nagyúr

Kinek mi a szerencse, én bíztam benne h nem mehetnek, így marad a tömeg...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.