Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#172002) D1Rect válasza Janaboy (#171962) üzenetére


D1Rect
félisten

Az élet igazságtalan, az egyik nutellas, mogyoróvajas, banános, rizspelyhet reggelizhet a másik meg 1.5 óra szobabiciklit.
Ilyenkor mindig az vigasztal, hogy a maxával melegítek be, meg az, hogy mennyit spórolok a kajámon.
De azért igazán cserélnék vele. :DDD

(#172003) aleister válasza Bocsok (#172001) üzenetére


aleister
veterán

Na az a legjobb. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172004) aleister


aleister
veterán

Skacok, nálatok mi az arány súlyban a két kezes tárogatás gépen - fekvenyomás között?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172005) aelod válasza aleister (#172004) üzenetére


aelod
veterán

Hogy korrelál a kettő? :DDD

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172006) marked one94 válasza aelod (#172005) üzenetére


marked one94
őstag

Na erre en is kíváncsi vagyok :DD de lényegtelen mert angel 12 évesen úgy is többel csinálta :O

You'll Never Walk Alone

(#172007) Jim-X válasza marked one94 (#172006) üzenetére


Jim-X
őstag

O ket ketkezessel tarogatott, nem szarakodott a kis egykezesekkel, a tarogatogep 140kg-ig meg a buziknak van, mint tudjuk :DDD

A játék az nem játék!

(#172008) aleister válasza aelod (#172005) üzenetére


aleister
veterán

Alapban mellizom mindkettő ugye.
A minap belefutottam egy videóba, mely "rangsorolta" a mellizom gyakorlatokat effektivitás szempontjából. A fekvenyomás jött ki a "legjobbnak". Na én azt nem szoktam csinálni. :)
Kíváncsi lennék, hogy nagyjából milyen szinten állhatok.

szerk: meg is van

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172010) Madwe válasza aleister (#172008) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az nagyjából az összes izomra érvényes, h a "legjobb" az a komplex alapgyakorlat. Nem véletlen a legjobb 5 gyakorlat... Fekvenyomás, guggolás, felhúzás, húzódzkodás, fej fölé nyomás. Persze komplexek, ezért ezeket a legnehezebb megtanulni s helyesen kivitelezni, de ezeknek mindenki edzésprogramjában kb a legfontosabbnak kellene lennie...

Az izoláló gyakorlatok, pláne ha gép által végzett izoláló gyakorlatok a legkevésbé hasznosabbak.

(#172011) Jim-X válasza Bocsok (#172009) üzenetére


Jim-X
őstag

Arnoldek toltak a vitargot? Hogy is neztek ki? :K
Szerintem hobby szinten felesleges penzkidobas...Inkabb vegyel az aran jobb minosegu kajat!
Edzes utan legyen egy komplex etkezes es viszontlatasra ;)

A játék az nem játék!

(#172012) aelod válasza aleister (#172008) üzenetére


aelod
veterán

Minden gépen végzett gyakorlat intenzitása amit súlyban fejezünk ki irreleváns. Gép és gép között óriási különbség van (áttétel, mechanika, csigák stb. stb., erőkar nagysága).
Ez meg, hogy jön valami yt-os, hogy melyik a legjobb mellizom fejlesztő gyakorlat meg szubjektív szerintem. Hozzáteszem, hogy én sem nyomok fekve rúddal vízszintes padon. Mert ugye a fekvenyomás a gyúrós közbeszédben ezt jelenti, holott ez nem teljes megnevezés.

#172009Bocsok

Teljesen felesleges edzés után a fehérjéhez gyors ch-t adni ;) ha nem támogatod meg egyéb dologgal ;] Anélkül semmi haszna nem lesz.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172013) aleister válasza Madwe (#172010) üzenetére


aleister
veterán

Mondjuk kérdés, hogy mi számít hasznosnak? Mert koncentrált gyakorlatnál, ahol a legkevesebb segédizom lép működésbe, az erőkifejtés nagy része az edzeni kívánt izomra esik. Ha valakinek konkrét elképzelése van, hogy milyen területen szeretne fejlődni, akkor számára hasznosabb pl egy koncentrált bicepsz Scott padon, mint a húzódzkodás, akármennyire is alapgyakorlat ez utóbbi.
Ezért is fura számomra az ilyen "legjobb" gyakorlat sorrend.

Btw miért raktad offba? :)

aelod
Jaja, arra emlékeztem, hogy te is i szkippeled a fekvenyomást.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172014) Woodslave válasza aleister (#172013) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja csak mondjuk érdemes azon elgondolkozni, mi számít nagyobb stimulusnak. Mondjuk 80kg-val szériázol fekvenyomás, vagy 8 kg-val tárogatsz, vagy gépen függetlenül milyen segédizmok kapcsolódnak vagy nem kapcsolódnak be.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#172015) aleister válasza Woodslave (#172014) üzenetére


aleister
veterán

Gondolom nagy általánosságban a volumen lesz a döntő.
Mondjuk tán jobb lett volna tőlem a tárogatás kézi súlyzóval fekve vs tárogatás gépen gyakorlatokat hozni. Az érintetett segédizmok hasonlók mindkét esetben, szemben a fekvenyomással.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172016) bbmt válasza aleister (#172015) üzenetére


bbmt
senior tag

Az a gond az ilyen videókkal, hogy ahogy az étkezésben, úgy ebben sincs egyemetes igazság,mert mindenkinek más az izomzata és az izomrost összetétele,a csontozata, az inszalagok máshogy terhelhetőek, szóval lehet, hogy ennek a bácsinak ( tényleg,miért kiabál végig a videóban? ) ez a legjobb, másnak meg nem.

A kanál a gyengék villája

(#172017) aelod válasza aleister (#172015) üzenetére


aelod
veterán

tárogatás kézi súlyzóval fekve vs tárogatás gépen

Utóbbi mindenképpen jobb mivel a terhelés folyamatos ellenben a kézi súlyzós megoldással amikor is egy idő után a terhelés csak függőleges lesz

#172016bbmt

Nem bírom végignézni ezeket a yt-os videókat, egyiket sem. Idegesítő mindegyik :DDD

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172019) Xelo válasza Bocsok (#172018) üzenetére


Xelo
addikt

arra gondolt hogy ha nem koxxxolsz nincs ertelme az edzesi utani gyors chra

(#172021) aelod válasza Bocsok (#172020) üzenetére


aelod
veterán

170062 komment

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172023) aelod válasza Bocsok (#172022) üzenetére


aelod
veterán

Nem. Egyszerűen nincs akkora előnye a hozzáadott egyszerű cukroknak a fehérje shake mellett edzés után. A szénhidráttól meg nem fogsz hízni. A többlet kalória az ami súlygyarapodást eredményez.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172024) aleister válasza aelod (#172023) üzenetére


aleister
veterán

Egyrészt a növekedési hormonnak is hasznos a fehérje + CH. Másrészt legalább a glikogén raktárakat is feltölti.

Amikor végzel az edzéssel, megszűnik a terhelés, viszont az energiatermelő folyamatok nem állnak le. A máj érzékeli az alacsony vércukorszintet a kimerítő edzés után, tehát továbbra is termeli a glükózt, amely a véráramba jut, majd onnan ‘óhatatlanul’ az izmokhoz, és ott glikogénné alakul az izmok glikogénraktáraiban.
Ezáltal a máj saját glikogénraktárát tovább csökkenti.

Ahhoz, hogy ez a folyamat a lehető leggyorsabban megszűnjön, tehát a májglikogén vészes csökkenése megálljon, edzés után lehetőleg folyadék formában szénhidrátot (és fehérjét) kell bevinni a szervezetbe. Ilyen formában a szénhidrát 5-6 perccel később már a vékonybélből felszívódva megemeli a vércukorszintet, ami megállítja a cukorbontást a máj glikogénraktáraiban. Továbbá az izmok raktárainak feltöltése is megkezdődik.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172026) aelod válasza aleister (#172024) üzenetére


aelod
veterán

Egyrészt a növekedési hormon alvás közben termelődik aminek nem éppen kedvez a vérben lévő magas cukor mivel inzulin választ vált ki.
Másrészt leírtad a glikolízis folyamatát. Harmadrészt meg nem profitálsz kiemelkedően abból ha edzés után gyors ch-t is keversz a shakerbe.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172027) Cranium


Cranium
tag

Sziasztok! Gerincferdulesem van es olyan kerdesem lenne hogy akinek van tapasztalata vele, hogy azt mikepp erositsem? Tehat egesz hatat edzzem, vagy probaljak fokuszalni a gyengebb oldalra,naz erosebbet meg nyujtsam ahogy csak tudom?

(#172028) Pfiucska válasza Cranium (#172027) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Szia.
Legjobb tudomasom szerint ilyen esetben ajanlott olyan hatgyakorlatokat csinalni ahol a ket oldalad kulon dolgozik es igy az erosebbik oldal nem tud besegiteni a gyengebbiknek. Pl: fureszeles.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#172029) Sleed


Sleed
aktív tag

Sziasztok,
ar-ertek aranyban melyik most a legjobb tejsavo feherje?
Eddig a myprotein volt nalam a befuto, de a brexit ota ez nem opcio, a magyar shopjuk pedig sokkal dragabb, es az esetleges akciok a feherjekre soha nem vonatkoznak :(((

(#172030) Xelo válasza Sleed (#172029) üzenetére


Xelo
addikt

(#172031) aleister válasza aelod (#172026) üzenetére


aleister
veterán

Egyrészt a növekedési hormon alvás közben termelődik ...
...csak épp táplálkozást tekintve nem mindegy, hogy miképp jut az alvásig az ember. Csekk disz.

Másrészt leírtad a glikolízis folyamatát.
Ami szerinte hasznos az edzés utáni CH.

Harmadrészt meg nem profitálsz kiemelkedően...
Nos, ha a fenti két pont alapján hasznos, márpedig hasznos, akkor az én olvasatomban profitál belőle az ember. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172032) Pfiucska


Pfiucska
aktív tag

Shawn Rhoden a mai nappal eltavozott az elok sorabol.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#172033) aelod válasza aleister (#172031) üzenetére


aelod
veterán

Long story short teljesen mindegy, hogy teszel e szőlőcukrot az edzés utáni shakedbe mert nem leszel izmosabb annál mint az aki nem rak bele. Ha egész nap ettél elegendő cht akkor a glikogen raktárakat nem fogod tudni egyhamar leüríteni egy mell bicepsz edzéssel. :N
Böjtről és a növekedési hormon összefüggésről (izomépítő funkció) meg annyit, hogy a szervezet valóban gh-t fog a vérbe tolni de ez csak a zsírsavak felhasználását serkenti az aminosavak és cukrok helyett, de ez a növekedés is fiziológiás tehát nem keverendő a kívülről bevitt növivel (szuprafiziológiás).

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172034) HussarF válasza Pfiucska (#172032) üzenetére

Ja, most néztem... Aztakurva...

(#172035) Sleed válasza Xelo (#172030) üzenetére


Sleed
aktív tag

Koszi, teszek vele egy probat :R

(#172038) HussarF válasza headhunter (#172036) üzenetére

Rég láttam már Cedric-et. Ő sem a javára változik már.

(#172039) aelod válasza HussarF (#172034) üzenetére


aelod
veterán

Hihetetlen. Lesokkolt engem.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172040) benfolds


benfolds
őstag

(#172041) DNReNTi válasza benfolds (#172040) üzenetére


DNReNTi
őstag

A planktol csak az en derekam akar kettetorni 2 perc utan? :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#172042) benfolds válasza DNReNTi (#172041) üzenetére


benfolds
őstag

Nekem másfél perc után. :DDD

(#172043) aleister válasza aelod (#172033) üzenetére


aleister
veterán

Igen. Máté sosem a külső forrásból bevitt növiről beszélt, csakis a szervezet saját GH termeléséről.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172044) stratova válasza benfolds (#172042) üzenetére


stratova
veterán

Nekem max 4 perc után szakad le a vállam (ez lehet a leggyengébb) aztán vigyorgok kifeküdve mint a tejbetök.
DNReNTi:
Biztosan van rá jó súlyos törzserősítő gyakorlat, de eszköz nélkül a hollow body hold az egyik legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#172045) Angel2014 válasza aelod (#172039) üzenetére


Angel2014
addikt

Mint mindenkit sajnos. :((

Mit szólsz Kohári eredményéhez?

Superbody, GP kategória.
Szmereka László
Dudás Ádám
Kohári Richárd Vida Fitnesz
Horváth István Kriko Gym
Tóth Péter
Debreceni Gábor Kokovai Team
Nagyon erős volt a mezőny, ami várható volt.
Az első három szerintem nagyon szoros csatát vívott egymással, a bírók ezt a sorrendet állapították meg.
Én felvállalom, nem így láttam, de 7 bíró pontoz, nem egy, így ez lett az eredmény amit elfogadunk.
Dudás Ádámot, és Szmereka Lacit is kedvelem, nem ők pontoztak, a többi bíró véleményét pedig tiszteletben tartom.
Kohári Richárd mindent megtett, nagyon össze lett rakva ez a felkészülés, mindent napra készen betartott, mindent ennek a célnak rendelt alá, és a végén nem sikerült.
Végig mellette voltam, átérzem amit érezhet, és nagyon sajnálom.
Remélem, az NAC Universumon sikerülni fog az abszolút bajnoki cím, ami egy szépségtapasz lenne a tegnapi napra.
Gratulálok az összes versenyzőnek!
Vida Zoltán

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#172046) flash- válasza stratova (#172044) üzenetére


flash-
veterán

Nekem Haskerék és T rudas Evezés

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#172047) S e t h


S e t h
nagyúr

Még mindig olyan nehéz elhinni Shawn Rhodent.
Youtube dobta fel ezt a videót, gondoltam megosztom veletek.
[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#172048) aelod válasza Angel2014 (#172045) üzenetére


aelod
veterán

Vida persze, hogy nem így látta hiszen Kohári a saját versenyzője. Horváth Pisti 4. lett? (Hozzáteszem, hogy összesen 3 fotót láttam a versenyről). Érdekes mindenesetre hiszen Pisti tavaly volt, hogy megverte a Molnár Petit is. Nálam a Kohári évek óta stagnál és szinte kizárólag biztonsági versenyeken indul (bodysport pl.) ahol a Vida is bíró. Szmereka Laci verseny utáni nyilatkozata érdekes, mivel többet nem indul a Superbodyn és a "következő nagy lépés"en gondolkodik ami talán a profivá válás lehet. Dudás a Serfőző interjúban kifejtette, hogy mit gondol erről az egész pro kártyás dologról amit itthon egyesek olyan nagyon hajszolnak. 37-38 évesen nem látja magában a potenciális képességet, hogy még egy nagyobbat lépjen előre a profik között ami hosszú távon egyáltalán megérné neki. Pár évet adott magának még kizárólag nagy pénzdíjas amatőr versenyeken.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172049) Angel2014 válasza aelod (#172048) üzenetére


Angel2014
addikt

Zoli barátom de nem akartam megsérteni ,hogy én még hátrébb soroltam volna.

Nemhogy stagnál de se láb, se hát, egy 100 kilós versenyzőnek.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#172050) bigmasterg válasza Cranium (#172027) üzenetére


bigmasterg
addikt

Keress fel egy gyógytornászt.

Akár olyat is találhatsz, aki súlyzós edzsében is tud segíteni.

#172041DNReNTi + benfolds :
Planktől "derék ketté akar törni"?
Ha nem hátsó plank-ről beszélünk, hanem a hagyomáynos változatról, akkor valamit rosszul csináltok.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.