Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#167801) aelod válasza HussarF (#167799) üzenetére


aelod
veterán

;]
Nem de a tábla óriás milka atta :D

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#167802) flash- válasza benfolds (#167788) üzenetére


flash-
veterán

persze, a fitnessz appok szerint egy 2-3 órás intenzivebb tekeréssel 2000-2500 kalóriát eléget az ember..persze ez így elég nagy csúsztatás...
lehet elégeted nade abból mennyi az amit zsírból,mennyi az amit ch-ból?ezt senki se tudja.
mert nem mindegy milyen zónában hajtod végre,szervezeted mennyire"edzett"mennyire vagy megalapozva..ha zsírégető(alapozó) tartományban tekersz végig akkor is fog ürülni a ch raktárod.
tudom.ez tény.hátmégha picit felette..persze az is igaz hogy kalóriát éget mert nekem ha volt gyúrás és kerékpározás is akkor jobban fogytam ez is tény.
(arról nem beszélve hogy egy edzett bringásnak aki teker évente tizenezreket és rendesen alapozik,stb,annak a pulzus zónái jóval másutt vannak,de ez még emberenként is eltér legjobb a diagnosztika)

a testépitésre a kalkulátoro nagyrésze kb 400-600-800 kalória elégetést mondanak,itt se mind zsírból hisz egy össszetett gyakorlatnál azért ugyancsak felmegy a pulzus rendesen..
gondolj csak arra amikor lihegsz veszed szaporán a levegőt,az már rég nem zsírégető tartomány.
viszont itt van utánégető hatás,edés után 1-2 napig megnő az alapanyagcsere ami azért eléggé jótékony.

a lábad fog vastagodni ez hétszentség.főleg ha emelkedőkre is rámész rendesen.de nem úgy fog erősődni,hisz más izomrostokat használsz.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#167803) diegho válasza HussarF (#167795) üzenetére


diegho
nagyúr

Na ne szórakozz már... :DDD

(#167804) stratova válasza flash- (#167802) üzenetére


stratova
veterán

Azért én hümmögtem, amikor ~20 percig átlagos 24 km/h tempóban tekertem szobabringán (23-26 között) és kiköpött a végén kőkemény 238-240 kJ-t - még csak nem is kcalt - függetlenül attól hogy 5/8 vagy 8/8-as nehézségi fokozatban volt. Ezt napi 2x megcsinálva is még mindig csak ~480 KJ-nál jártam és 2x izzadtam le mint a ló, 145-175-ös pulzustartományban attól függően, mikor és mennyit tekertem korábban.
Ha valaki mondjuk 30+ tempóval teker 2-3 órát (az vagy komolyan sportol és nagyon bírja a szíve vagy még gyorsabb sprintek között van kis pihenős tempó). A 2000-2500 KJ-t még el is hinném, de nem a 2000-2500 kcalt.

[ Szerkesztve ]

(#167805) moma


moma
őstag

Vettem itthonra egyet az általatok ajánlott decás húzódzkodóból. És szuper, teljesen jó.

Ti hogy húzódzkodtok, használtok kesztyűt vagy anélkül és meg kell várni míg hozzászokik a bőr a kézen, bőrkeményedések miegymás? Melyik irányt érdemes?

we all deserve a bit of luck.

(#167806) kicsiogre


kicsiogre
tag

Hát nem tudom hogy vagytok vele de nekem a kardió az unalmas szobabicajon. Inkább interwall edzêst csinálok megvan 35 perc alatt , annyi hogy elötte jó pár óraval nem szabad enni mert csúnya vége lesz( tapasztalat) :DD Szerintem hatékonyabb mint a sima kardió

(#167807) stratova válasza kicsiogre (#167806) üzenetére


stratova
veterán

Hát egy szobabringa valóban unalmas tud lenni, ha nem hajtod meg. Amikor A-B távot teszel meg a városban, eleve nem teheted meg, hogy nem figyelsz.
Mivel van teló/tablet tartó a tekergőn, volt hogy közben betettem egy zenés klippet, vagy odalestem milyen mesét néz a kölök :D De ha javítani akartam az időmet (közben lehetőleg 175-ös pulzus alatt maradva) úgysem képernyőt néztem, hanem a bringa visszajelzését (mivel ez nem ergométer (amit 2x ennyiért árultak később) nincs benne olyan program, ami célpulzushoz igazítja a nehézséget, de legalább örvényáramú/mágnesfékes azaz csendes).

Mentálisan amúgy szerintem a futás, kerékpározás inkább oldja a feszültséget kicsit kiüríti a fejed (ennyiből nem is baj, hogy unalmas) a core + felső testes és "passzív" (2-4 percig kitartott) gyakorlatok meg javítják a hangulatot. Itt kivétel a horse stance, ott 2:00-2:05-nél kész vagyok, de nagyon feldob.

moma
Abszolút szubjektív vélemény. Ha másra is tekintettel akarsz lenni, inkább a kesztyű, mint az érdes tenyér. Vacak kerékpármarkolatnál is kialakul kesztyű nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#167808) diegho


diegho
nagyúr

Én rengeteget toltam a szobabiciklit, de általában filmet néztem közben :D mondjuk én 140-es pulzus fölé csak szökőévente tudok menni.

(#167809) stratova válasza diegho (#167808) üzenetére


stratova
veterán

Akkor legalább edzett vagy, 160-nál már szerintem nem unatkozol :DDD Nekem a munkábajárást skippelve és hosszabb kihagyással vagy 15-20-at romlott (emelkedett) bár volt, hogy este 21-22 körül értem, oda, hogy most már tekernem kell egyet, mert igazából az a bajom, hogy sötéttől sötétig egy-két kijelzőn konzolba pötyögök levelet olvasok néha egy-egy gyakolrattal, ebéddel, játékkal, megszakítva és nem a családdal van baj, hanem a bezártságérzettel.
Kellene szobabringás laptoptartó :P

[ Szerkesztve ]

(#167810) Madwe válasza moma (#167805) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én kesztyű nélkül nem vagyok hajlandó húzódzkodni és pont :)

(#167811) kicsiogre válasza diegho (#167808) üzenetére


kicsiogre
tag

Nekem 140 felett már igencsak gáz, igaz nem vagyok egészséges ja meg dagi vagyok. Most fél perc tekerés , 1perc pihi - ebből 10 kör + bemelegités- levezetês természetesen.

(#167812) kicsiogre válasza stratova (#167807) üzenetére


kicsiogre
tag

Sajnos csak a szobabringa megy. Szivesen mennék bicajozni a szabadba de már nem lehet. Sétát heti 1-2 szer szoktam relativ nagyobbat ( 1 óra)

(#167813) moma válasza Madwe (#167810) üzenetére


moma
őstag

Köszi és stratova neked is!

Ti milyet használtok, milyen az ajánlott típus? nekem is ez a gumis dechatlonos van.

we all deserve a bit of luck.

(#167814) benfolds válasza Madwe (#167790) üzenetére


benfolds
őstag

kizárt dolog, hogy visszahízz, ha RENDSZERESEN és intenzíven tekersz. lehetetlen. nem láttál még elhízott biciklistát és nem is fogsz. az izomépítés egy tök másik téma, ne keverjük ide (illetve ide lehet, de most nem erről volt szó). nekem például pont azért megy nehezen, mert nem tudok és nem is akarok lejönni a biciklizésről. oké, azért már nem tekerek úgy, mint azelőtt, de még így is 130-140-es pulzussal másfél órát, hetente többször. még ebben a fos januárban is mentem 450 km-t (plusz városi közlekedés). ma mondjuk túrázással kezdtem a napot, gyalogoltam 17 km-t, hülye fejjel éhgyomorra, nem így terveztem, de így jött ki. kellenek néha az ilyen kilengések is (inkább, mint a 21 napos vízkúra). ezen kívül lesz 13 gyúrós napom a hónapban. én is egy hónapja kezdtem újra, két hónap kihagyás után. az erő már visszajött, és azért van látszatja is. tudom, hogy lényegesen nehezebb úgy fejlődni, ahogy én csinálom, de nekem kell a kardió, legjobb drog. a gyúrás igazából nekem akkor esne jól, ha kisebb súlyokat lóbálnék vagy ha mondjuk csak ilyen 50 percesek lennének az edzéseim. a nagy súlyos, hosszabb edzés nekem nem ad annyit érzésben, és sajna látványban sem, igazából szerintem nem is éri meg a belefektetett energiát. még egy ideig nyomom így, aztán ha csak egy helyben toporgás lesz, akkor változtatok.

adalék a mennyi energiát lehet biciklizéssel elégetni témához.

(#167815) benfolds válasza flash- (#167802) üzenetére


benfolds
őstag

ahhoz iszonyatosan kell taposni, hogy rendesen vastagodjon a combod, én inkább pörgetem, mint full izomból nyomom, ezért nem lehet azt mondani, hogy akkora tömeg jött volna a combomra a biciklizéstől. 3 hónap lábra gyúrás többet ért ilyen szempontból, mint 10 év bicikli.

igazából felesleges ezt túltudományoskodni. tekerj napi egy-másfél órát intenzíven mondjuk egy éven keresztül. vagy csak fél évig. egyél, ami jólesik. bármiben merek fogadni, hogy nem fogsz hízni.

[ Szerkesztve ]

(#167816) flash- válasza stratova (#167804) üzenetére


flash-
veterán

naja, én sem hiszem, nem jön ki a matek, amennyit bringáztam nyáron már 20 kilós lennék :D
lehetetlen mérni az elégetett kalórát..talán asszem a kutatásokban is oxigénsátorban mérik valahogy,aztán az se 100% pontosságú

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#167817) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Tudna valaki abban segíteni, hogy mit kell ahhoz tennem, hogy edzőterembe mehessek? Van valami olyan egyesület, ahová le lehet szerződni?
Covidon már túlestem és szeretnék elkezdeni újra edzeni teremben. :R

(#167818) Apollo17hu válasza moma (#167805) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Nekem mar tini korom ota borkemenyedeses a kezem a huzodzkodastol. Mostanaban elegge parnazott, kenyelmes kesztyut hasznalok, de igy is elofordul, hogy meg edzes utani napon is sajog a tenyerem. 182/72 vagyok, szoval nem arrol van szo, hogy egy diszno sulyat kellene megtartanom.
Mindenkepp hasznalj kesztyut, anelkul elobb-utobb egyszeruen ki fognak szakadni a bordarabok a tenyeredbol.

(#167819) aelod válasza Apollo17hu (#167818) üzenetére


aelod
veterán

Mi lenne ha ápolnád a kezed? Levágod a bőrkeményedéseket és este krémeznéd?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#167820) Apollo17hu válasza aelod (#167819) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Naoi 3x kenem magas ureatartalmu kremmel. Lehet, h csak en vagyok ennyire defektes...

[ Szerkesztve ]

(#167821) benfolds


benfolds
őstag

Miért bonyolítjátok túl a dolgokat? :D

(#167822) whitezo88 válasza smallmer (#167817) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Olvass vissza pár tucatot, volt róla szó.

(#167823) diegho válasza stratova (#167809) üzenetére


diegho
nagyúr

3-4 perc folyamatos 100+ pedálszám 40+ km/h kell a 140+ pulzushoz.

(#167824) stratova válasza diegho (#167823) üzenetére


stratova
veterán

Mondom, edzettebb vagy ennyi :D szép. Nálam 60-67 pedálszám 10 km lehetőleg egyben 10 perc környékén néha van egy holtpont, akkor lassítok 130-as pulzusra (általában 10 perc környékén érem, el a legrosszabb sebesség/pulzus arányt, a végén meg 70+ pedálszámot próbálok tartani) 8/8-on. Max sebességet 1/8, 2/8-on néztem csak 59,7 km/rövid időre, hogy azzal magasabb fokozaton szórakozzak, erősebb (nem feltétlenül tekeréstől) lábak kellenek.
Kolléga múltkor ugyanilyen géppel ment 30 km/h átlagot 10 km-en, van hová fejlődni.

[ Szerkesztve ]

(#167825) diegho válasza stratova (#167824) üzenetére


diegho
nagyúr

Nálam a 35 perc 20km szokott a szint lenni, de én általában 3-as fokozaton tolom max sebesség, majd kicsit pihi lassabban és így tovább. Nekem nem izom volt a cél.

(#167826) sutyesz96


sutyesz96
őstag

-

[ Szerkesztve ]

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#167827) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Itt vagyok újra, megint kezdő kérdést feltenni! :D

Úgy döntöttem telefonba akarom naplózni a kalória/makró bevitelt, most a Yazio-t szedtem le, de lehet rápróbálok a MyFitnessPal-re is.

A kezdeti adatok megadása után ugye megkérdezi mi a célom: Fogyókúra, Hízás vagy Súlymegtartás.

Na most az van, hogy edzek kb 3-4 hónapja itthon (saját testsúlyos alapgyakorlatok + kézisúlyzós gyakorlatok), eddig inkább csak úgy nagyjából figyeltem a tápanyag bevitelt (a fehérjére figyeltem oda leginkább, hogy meglegyen a 1,5-2g, többit csak érzésre). Szemmel láthatóan az izom jön fel rám, miközben nem vagyok zsírosabb, mint amikor kezdtem (ezt egyfajta sikernek könyvelem el), amúgy sem vagyok túlsúlyos, de az átkozott genetikám inkább hastájékon rakja le a zsírt, ami zavar. Na most gondoltam azért csak jó lenne már kicsit jobban odafigyelni a kalóriákra, ha hastájékról csökkenteném a zsírt, de az izomépítést ennek oltárán nem akarom feláldozni. Nem az egyelőre még nem létező kockáimat akarom látni vagy lapos alföldet lapítani a hasamból, nem baj ha fedett maradok, csak pucolnék/faragnék egy kicsit hasból.

Na a nagy kitérő után a kérdésem: Gondolom a súlymegtartás célt állítsam be Yazio-ban, ha szeretnék kevésbé fedett lenni és közben izmosodni is.

+1 gondolat: Van egy Amazfit órám, ezt már a MiFit - Google Fit útvonalon beszinkronizáltam Yazio-ba. Elég sokat gyalogolok (nem sportszerűen, inkább életvitelszerűen napi 5-8 km között, ha nem sietek akkor gyalog megyek Budapesten mindenhova, meg sokat mászkálok csak azért, hogy közben fotózzak), így legalább tudom, hogy kb mennyi kalória megy el erre is.

(#167828) harylmu


harylmu
őstag

hali. cottage cheese-t mivel szoktátok keverni? nem olyan rossz magában sem, de ha van valami egyszerű trükk, szívesen várom.

(#167829) Madwe válasza harylmu (#167828) üzenetére


Madwe
nagyúr

Esetek többségében magában ettem, mert finom úgy is :) Anno ha fel akartam dobni akkor spenóttal, esetleg avokádóval, tojás rántotta mellé pl. ha valami egyszerübb gyors párosítást keresel. Vagy csak kis bazsalikom, feta sajt, paradicsom pl.
De pl főételekhez se rossz ha olyanban gondolkozol, ez pl jó kiindulás: [link]
Vagy egy kiadósabb rántottával is működhet ha van időd: [link]

(#167830) Sempronius89 válasza harylmu (#167828) üzenetére


Sempronius89
tag

LIDL fagyasztott erdei gyümölcs keverék. 1 órával fogyasztás előtt kivéve a hűtőből, hogy ne legyen jeges.

(#167831) szabi325 válasza harylmu (#167828) üzenetére


szabi325
tag

Én tonhal konzervvel (azzal ami saját sós levében van tárolna nem olajossal)

(#167832) harylmu


harylmu
őstag

Köszi mindenkinek!

(#167833) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Nem látott valaki valahol Scitec akciót?

Ezeket szeretném megvenni:
G Bomb (tea íz)
BCAA Express (zöld alma)
100 % whey protein (csokoládé)
Lean Boss

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#167834) Dinter


Dinter
addikt

91 után születetteknek hol lehet versenyengedélyt szerezni? (szenior tenisz ugye nem játszik, korábban erről volt szó)

(#167835) Angel2014


Angel2014
addikt

Ma a Csepeli zrinyi spárba bemegyek mondom veszek csirkemellet. Ilyet még nem láttam a csirkemell zöld volt, a csirkecomb taknyos és csupa vér..a fülénél fogva vezettem a spar vezetőjét!

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#167836) HussarF

Gondoltam kipróbálok valami újat. Tejberizses Pure Whey. Nekem bejön.

(#167837) inferno88 válasza Angel2014 (#167835) üzenetére


inferno88
őstag

Aki tökös az úgyis nyersen eszi, nyamnyam.
Haver felesége a Nébihnél dolgozik. Egy nap beballag a kínai büfé konyhájába. Kinglong ül a széken, cigizés közben pucolja a krumplit. A megpucolt krumplit bedobja a lavorba, amibe hamuzott. Abba a lavorba, amiben közben a lábát áztatja. :DDD

Semper fi!

(#167838) n.gab válasza HussarF (#167836) üzenetére


n.gab
aktív tag

Nekem a mogyorós nagyon ízlik.
Valakinek esetleg más ízekkel van tapasztalata?
Lassan elfogy. Kipróbálnék valami más ízt is reggeli zabpehely mellé.

(#167839) HussarF válasza n.gab (#167838) üzenetére

Scite meg Biotech ízekkel sztem nem szokott baj lenni. Ha kiválasztasz egy szimpatikusat, nagy csalódás valószínűleg nem fog érni. De ez úgy kb. elmondható az összes nem alsópolcos fehérjéről is.

(#167840) Stauffenberg válasza n.gab (#167838) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem a tejberizs a kedvencem, magában is, mással kombinálva is.

Bezsákoltam már egy csomó 30 grammos mintát is (250 Ft / db), aztán csak 1 kilósat veszek abból is, ami azokból ízlett, mert van ami hosszabb távon válik inkább ihatatlanná vagy rettentő unalmassá, azokból nem venném a legnagyobb kiszerelést.

Tejberizs már állandó nálam, magában, zabbal, banánnal, mindenhogyan jó. De a kekszes sem rossz (utóbbit leginkább gyümölccsel együtt, magában kicsit olyan semmilyen). A többi íz mind oké ha csak le akarom húzni gyorsan, kivétel ez alól a mogyoróvajas (ha arra gondolsz), attól majdnem hánytam olyan rossz és minden ismerősöm osztotta ezt a véleményt, de hát nem vagyunk egyformák. :)

A vaníliás sem jött be a Biotechből, viszont a Scitec verzió meg igen (legalábbis amit Lidl saját márkásnak csomagolva gyárt a Scitec, az volt az első fehérjepor amit kipróbáltam).

[ Szerkesztve ]

(#167841) kutkut


kutkut
addikt

Sziasztok!

Az ilyen, csavaros rögzítésű kézisúlyzókat kb. mennyi súllyal lehet megpakolni?

Olyat szeretnék venni, amire később tehetek még plusz tárcsákat anélkül, hogy a fejemre esnének...

Vajon elbírhat oldalanként 15 kg-ot (hogy 1 kézre jusson kb. 30 kg)? Akinek van ilyen vagy hasonló (árkategóriájú) készlete, megosztaná a tapasztalatait?

Köszi előre is! :R

Meizu MX3 32GB

(#167842) Madwe válasza kutkut (#167841) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ezt nem ismerem, azt tudom mondani h a decathlonos hasonló szettet oldalanként 20 kilóval lehet megpakolni így 42kg lesz max (2kg a rúd) valszeg többet is bírna de a súlyok szélessége ennél többet nem enged...

(#167843) n.gab válasza Stauffenberg (#167840) üzenetére


n.gab
aktív tag

Most megnéztem pontosan.
Csokoládé-mogyoróvajas ami van. Zabpehelybe finom.
Viszont vettem tejberizsest 16 adagosat.
Illetve mintából vettem Buorbon vanília, Kókusz-csokoládé, Fahéjas csiga, Sós karamellás ízűeket. Meglátjuk.

(#167844) flash- válasza n.gab (#167838) üzenetére


flash-
veterán

meggyes joghurtosból vettem már egy egyadagosat, nagyon finom!

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#167845) Stauffenberg válasza Madwe (#167842) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Melyik Decathlonos készletről van szó? Mert csak ez van fent a weboldalukon, nekem is ilyen van, de ez csak oldalanként 7 kg-ig terhelhető kalapácsfogásban (vízszintesben nincs limit). Gondolom ez a gumis szorítópántos rögzítés ennyit bír.

Kezdőként még elég nekem ez is, úgy voltam vele, hogy ha majd kinövöm veszek komolyabb készletet, ez meg megy a kisebb súlyt igénylő gyakorlatokhoz és legalább kevesebbet kell a tárcsa cserélgetéssel szarakodni.

(#167846) kutkut válasza Madwe (#167842) üzenetére


kutkut
addikt

Ez jól hangzik, thx! Annyival ellennék egy ideig... :D

Stauffenberg: Van egy ilyen is, csak nem lehet kapni...

Meizu MX3 32GB

(#167847) Stauffenberg válasza kutkut (#167846) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ahogy látom a két készlet azonos, csak a rögzítési mód tér el. Amúgy amit én vettem azt sem lehet kapni, bolti készlet sehol sincs, online lefoglalod, aztán 1-2 héten belül szólnak, hogy jött készletre.

Hiába na, amióta járvány van mindent (is) felvásárolnak a népek amivel otthon lehet edzeni.

Szerk: Amit én linkeltem annak a terméklapján írta az ügyfélszolgálat, hogy ez a fém menetes verzió hamarosan kapható lesz.

[ Szerkesztve ]

(#167848) Madwe válasza Stauffenberg (#167845) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ezt a rögzítést is próbáltam, ezzel kalapácsban én 15kg-ig elmentem oldalanként :) azonban ez azért rizikós, szériák végén látszik vmennyi elmozgás a felfogatásnál amit mindig korrigáltam… aztán rászoktam arra h az alsó 10kgos súlynál fogtam, úgy nem izgultam :) (a 10kgos decás súly lukas kialakitású így ott könnyű fogni :) ) de ennél tényleg csak ésszel, nem akarom h valaki miattam kerüljön a traumatológiára :)

(#167849) Stauffenberg válasza Madwe (#167848) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én egyelőre messze vagyok még ettől a súlytól, ha a kofferban lévő tárcsákat is kimaxolom, akkor sincs még meg az elméleti maximum, még jöhetnek tovább tárcsák, de lehet venni további szorítókat, ha még ráfér a rúdra meg lehet velük erősíteni a védelmet.

Azért nagy szerencse, hogy nem akarok ebből egó kérdést csinálni. Ha az összes edző azt mondja, hogy azt a súlyt kell belőni ami még úgy jelent kihívást, hogy lengetés nélkül megvan a full ROM, akkor elfogadom, hogy nekik van igazuk. :D

(#167850) T_Stark válasza kutkut (#167841) üzenetére


T_Stark
őstag

Nekem ilyen csavaros egykezesem van, nem fér rá annyi tárcsa, hogy ne bírja el.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.