Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#168551) benfolds válasza Madwe (#168530) üzenetére


benfolds
őstag

az a vicc, hogy én előtte sem nagyon ettem sok junk foodot. jó, az édességet szerettem, de arról le tudtam jönni, meg azért az édes íz így is megmaradt (gyümölcsök, fahéj, ízesítésnek itt-ott egy kiskanál méz). az a baj, hogy a fehérje tartalom miatt mindig akörül a pár alapanyag körül forog minden, és ezt untam meg. kicsit variálok a fűszereken, ja. kénytelen leszek megtanulni jobban főzni, mert rohadtul hiányzik a változatosság. tényleg alap fűszereket használok csak, bors, rozmaring, fahéj, majoránna, kurkuma, néha oreganó és bazsalikom. a curry jó ötlet.

(#168552) Angel2014 válasza Woodslave (#168545) üzenetére


Angel2014
addikt

Köszi! :R

Ilyet kaptál rá?

És a betegtájékoztatója.

Mondjuk a rendetlen magatartás eddig is jelen volt az életemben ;]

De hogy csak úgy futásnak eredjek?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#168553) kicsiogre válasza Angel2014 (#168552) üzenetére


kicsiogre
tag

Na ezen mekkorát röhögtem, éjjel 2 kor hirtelen nekiálsz futni aztán magyarázhatod a rendőrnek hogy a gyógyszer miatt van :DD

(#168554) Woodslave válasza Angel2014 (#168552) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Kaptam. Hát ilyen mellékhatast nem éreztem :DD

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#168555) HussarF válasza Angel2014 (#168552) üzenetére

(Igen, HussarF vagyok ne ijedjen meg senki, csak avatar-csere ;] )

Apám is ilyet kapott. Március közepén betegedett le, 2 hétig elég szarul volt, még múlt héten kezdett jobban lenni. Hát, nagyon nem rohangált ő sem.
Engem már lehet beoltanak húsvétkor. Paks pozitív hozadékai... ;]
Hogy ON is legyen: Jövő héten úgy döntöttem nem edzek. Talán augusztusban volt utoljára olyan, hogy egy hétig nem edzettem, már most érzem, hogy rám fér.

(#168556) stratova válasza Angel2014 (#168552) üzenetére


stratova
veterán

A Runner's World ajánlásával. :P

(#168557) Angel2014


Angel2014
addikt

Mindegy gyerekek ha esetleg azt olvassátok vagy a hírekben mondják, hogy egy őrült rohangál Csepelen esetleg meztelenül akkor csak én lennék, mert elkezdtem szedni a favipiravir-t mától.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#168558) Angel2014


Angel2014
addikt

HussarF : Ő kicsoda David Bowie vagy Amerika kapitánya?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#168559) Madwe válasza Angel2014 (#168558) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szerintem Homelander a the boysból :)

(#168560) Pocee válasza HussarF (#168543) üzenetére


Pocee
senior tag

Kicsit visszaolvastam ,tavaly végig 50 volt ,2018ban volt majdnem 60!azt hittem az időutazás még nem létezik

Mr.Brightside

(#168561) Angel2014 válasza Madwe (#168559) üzenetére


Angel2014
addikt

igen ő lesz. De életemben nem hallottam róla ki ő.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#168562) basaharc502 válasza HussarF (#168555) üzenetére


basaharc502
aktív tag

Jövő héten úgy döntöttem nem edzek. Talán augusztusban volt utoljára olyan, hogy egy hétig nem edzettem, már most érzem, hogy rám fér.

Hasonlóan gondolkodtam november 11 után én is. Tervezgettem már akkor én is egy hosszabb 1-2 hetes pihenőt, de mondom az 1 hónap is még belefér...azóta eltelt már 5 hónap is :O . Bírtam egészen februárig, amikor én is "versenysportolónak" álltam, hiszen a munkahelyem mellett vállalta egy terem, hogy belevágnak ebbe a lepapirozós történetbe.
Ahogy elintéztünk mindent március 1-el tudtam edzeni...de minden, szó szerint minden, ami akdály lehet az elém állt és áprilisra nem tudok már bérletet váltani:
- Ingázom, tehát nem ott lakom, ahol dolgozom - 40 km, nem sok, de nem is kevés azért.
- Itthon egy terem sincs semmilyen formában nyitva, így a másik város lett opció csak.
- 2 nappal, hogy bérletet váltottam home office-ba kellett átmenni
- Úgy, hogy nincs autóbusz bérlet, minden nap átmenni edzeni sem időben, sem pénzben nagyon nem adja ki
- De így is sikerült heti 3 alkalmat beiktatni. Arra jó volt, hogy újra lendületbe kerüljek. Az első hét alatt és után olyan izomlázam volt mint amilyen még talán sosem. Bízom benne, hogy májusban már mindenhol valamilyen formában nyithatnak a termek, mert nagyon sokan használják/használjuk már a kiskapukat - szerencsére többségében ésszel és úgy gondolom ilyen szinten zárva tartani a termeket, miközben már lassan mindenki "versenysportoló" semmi értelme.

(#168563) Madwe válasza Angel2014 (#168561) üzenetére


Madwe
nagyúr

Új sorozat, de ajánlom bárkinek, eléggé megkavarja a tipikus hősös sorozat felállást :)
tudtok ajánlani jó edzőtermet az asotria-deák környékén, ami nap közben nincs tele békeidőben s nagy a felszerelés választék?
szóba került egy munkahelyváltás, s felmérném a terepet h van e arra normális lehetőség (mondjuk békeidőben is heti 2 nap iroda lesz majd terv szerint. De ha van környéken jó terem az + pont lenne s még a végén 3x is benéznék :) ) neten egyelőre csak ilyen kicsi fura termeket találtam nulla infoval mint a smart fit ami kiesett meg astoria gym ami szintén nem tűnik meggyőzőnek :)
ameddig ilyen a helyzet maradok itthoni edzésnél, de long term azért érdekelne... :)

[ Szerkesztve ]

(#168564) t256 válasza Madwe (#168563) üzenetére


t256
őstag

Pedig nem rossz az Astoria Fitness. Kis terem, de nincsenek is sokan. Klasszikus pince terem. Ha nap közben tudsz menni, akkor maga a mennyország. 1-2 ember szokott lézengeni.
Délután már más a helyzet. 10 ember már igazi tömegnek számít, de nem vészes. Szerettem oda járni, aztán munkahely váltás miatt a Vida Fitness környékére kerültem. Azt a gépparkot nálam nem múlja felül semmi.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#168565) HussarF válasza Angel2014 (#168558) üzenetére

Ez volt az alap:

[link]

(#168566) headhunter válasza Madwe (#168559) üzenetére


headhunter
addikt

(#168567) S e t h válasza HussarF (#168565) üzenetére


S e t h
nagyúr

Utóbbi évek legjobb sorozata.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#168568) HussarF

Edzős ruházatot hol szoktatok venni? Ha már élőben most nem lehet, nézegettem a Decathlon webáruházát, meg rákerestem pl. az Under Armour forgalmazókra. De biztos van még sok jó tippetek. Ali/Wish? Vagy egyéb jó helyek?

(#168569) Dreadloord válasza HussarF (#168568) üzenetére


Dreadloord
senior tag

https://alphalete.uk/

Nagyon jó minőség, és a márka tulaja is egy igazi példakép, érdemes a youtube csatornájára is ránézni (Christian Guzman).

Én 5 éve csak innen vásárolok, most dobtam ki az első rendelésem pár fölsőjét, mert elkezdtek kiszakadozni a logónál, kb. hordtam havi 2-szer egy felsőt, vagyis voltak rajtam ~100 alkalommal, mire elkoptak :)

[ Szerkesztve ]

(#168570) whitezo88 válasza HussarF (#168568) üzenetére


whitezo88
nagyúr

GymBeamről most vettem egy UA cuccot, többezerrel olcsóbb volt mint minden máshol ahol néztem.

(#168571) marked one94 válasza whitezo88 (#168570) üzenetére


marked one94
őstag

gymbeames cuccok tényleg jók én szeretem őket és árban se rosszak.

You'll Never Walk Alone

(#168572) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Bereczki a kajálásáról és a cuccolásáról. Pozitív, hogy szokott erről ő is végre beszélni, nem hülyít a "lájftájm necsürel" marhaságokkal. Egyre nagyobb is, és még akar feljebb menni. Elmondja a dózisait is, és ahhoz képest hogy hallani 1000mg+ dózisokról is csak T-ből, egész baráti. [link]

Amúgy az ON-ból tejcsokist vettem, g..i finom :DDD és jól oldódik.

[ Szerkesztve ]

(#168573) Apollo17hu válasza whitezo88 (#168572) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Az, hogy alig kap levegőt, a szteroid hatása? Vagy edzés után van, és még pörög a szervezete? Más hasonló videókon is megfigyeltem ezt nagyembereknél... :F

(#168574) aelod válasza whitezo88 (#168572) üzenetére


aelod
veterán

Sosem lesz eredményes ha nem tanul meg végre pózolni.

Itthon pedig embertelen mennyiségek vannak...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#168575) bigmasterg válasza Dreadloord (#168569) üzenetére


bigmasterg
addikt

UK-ből rendelve nem jön rá mostmár vám és minden móka?
Elvileg e miatt nem lehet már UK Myprotein site-ról sem ide rendelni.

Apollo17hu:
A túl sok izom is megterhelő a szervezetnek, szívnek, tüdőnek stb.
A legnagyobb testépítők a való életben alig használnak valamit abból az izomból, ami rajtuk van. Gyakorlati szemptonból fölösleges extra súly.

Az megint másik kérdés, hogy sokan ha akarják sem tudják hatékonyan használni az izomzatukat. Oda azért kell idegrendszer, izomrost aktivációs képesség, technika stb.
Nézd meg a top erőemelőket, oké, van rajtuk izom bőven, de közel nem annyi, mint egy komolyabb testépítőn.

(#168576) HussarF

Köszi mindenkinek, be is rendeltem pár cuccot.

(#168572) whitezo88
Nekem azért furcsa, mert a szponzorai nem rúgják ki egyből, ha erről így beszél??

[ Szerkesztve ]

(#168577) whitezo88 válasza HussarF (#168576) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Egyik videóban említette, a szponzorokkal egyeztetett. Nekem úgy tűnik fő a GymBeam, akik inkább sima bolt, nem Szájteknek a proteinjét tolja mondjuk csak hogy szedd ezt és ekkora leszel, ott volt probléma másnál ez.

(#168578) Woodslave válasza whitezo88 (#168577) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Halisten nem ennyire álszent banda :R

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#168579) HussarF válasza whitezo88 (#168577) üzenetére

Ha szponzor, tápkieg gyártó lennék, nem azért zavarna, mert azt akarnám elhitetni az emberekkel, hoyg az én tápkiegemtől nő ekkorára. Szerintem a Scitec-nél sem ez van. Szponzorálja a magyar olimpiai csapatot is. Kiépít egy imidzset, hogy az ő tápkiegjeik vannak olyan jók, hogy világszínvonalú, példakép sportolók is beillesszék a felkészülésükbe. Ezzel még nem is mondják azt, hogy ettől lettek ilyen jók a sportolók, csak, hogy az ő részük is benne van.

Ezzel szemben, nem hiába nem áll ki senki értelmes ember szteroidokról beszélni. Bármilyen jóindulatú és értelmesen is közelíti meg a témát, gyakorlatilag bűncselekményt ismer be. Még saját maga is elmondta, hogy nem az a hatóanyag tartalom van benne, ami rá van írva, tehát rá kell számolni egy kis pluszt. Meg szemes danát is fog tolni majd... Tehát olyan kéz alóli szerek szedéséről beszél, amikben azt sem tudhatod, hogy mi van. És lehet, hogy nem bíztat senkit ezek szedésére, de azzal, hogy tanácsot ad és a tapasztalatait megosztja, indirekt mégis csak segítséget ad ehhez.
És szponzorként neked olyan embert kell találnod, aki példaképként tekinthető. A fentebb leírtak miatt pedig elég veszélyes manőver egy ilyen videót bevállalni.

[ Szerkesztve ]

(#168580) bbmt


bbmt
senior tag

Tegnap megkaptam a Pfizert. Aki közületek kapott már oltást az mikor kezdte újra az edzést?

A kanál a gyengék villája

(#168581) aelod válasza whitezo88 (#168577) üzenetére


aelod
veterán

Soha semelyik tápkieg gyártó nem említette sehol, hogy a termékeiktől leszel ekkora.

HussarF véleményével egyet kell értsek. Valamilyen szinten ezek az emberek példaképek (nekem egyáltalán nem azok) és egy ilyen videó nem helyénvaló. Nem kell erről beszélni. Sem kérdezz felelekben sem sehol máshol.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#168582) Dreadloord válasza bigmasterg (#168575) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Január óta nem rendeltem, van Brexit súgójuk, abban írják:

"Import duties, charges, and processing fees may be assessed on orders upon entry into your country. Orders below £135 are not subject to customs duty— however, VAT may still be charged during checkout at the applicable VAT rate depending on the country of import as well as by the delivering company of your package."

(#168583) HussarF válasza bbmt (#168580) üzenetére

Én holnap kapom az AstraZeneca-t. Nekem szerencsésen jön ki, mert már régóta pont ezt a hetet akarom kihagyni egy kis pihenésnek. De amúgy attól függően, hogy mennyire leszek rosszul tőle, én max a rákövetkező napon pihennék.

(#168584) bbmt válasza HussarF (#168583) üzenetére


bbmt
senior tag

Nekem semmi tünetem nem jött ki amiről az összes ismerősöm beszélt( este láz,másnap fáradság érzet) csak az oltás helye fáj. Mondjuk pihenni nem árt, max holnap egy kicsit gyaloglok a futópadon, a hét közepétől meg meglátom, hogy adja.

A kanál a gyengék villája

(#168585) Angel2014 válasza bbmt (#168584) üzenetére


Angel2014
addikt

Ezek pont az astrára jellemzők 2 napig.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#168586) Angel2014


Angel2014
addikt

Sokan azt mondják védett vagyok az octóberi covid miatt. Na az kemény volt 3 hét köhögés láz izomfájdalmak, fejfájás , 3 hónapig szenvedtem vele és a szövődményeket most is érzem.

Most Különösebb tünet nincs még..3 napig ment a hasam, iszonyúan fájtak az izmaim ízületeim, 2 napig fejfájás de ez majdnem mindennapos volt, esténként szédülés gyengeség ájulás érzés, köhögés láz nem volt. Most mintha ma már jobban lennék.
Szedem favipiravir-t 2x3000 D vitamin és 2x1000 c vitamin aspirin protect.

Apropó a vitaminnal fel lehet borítani a szervezetet? Értem ezt arra sokan azt mondják bőven elég az 500 mg C vitamin is naponta de ha azt feljebb viszed pl 1000 mg re ahhoz szokik hozzá a szervezet ha beteg leszel akkor 1000 vagy magasabb dózis kell. Majd ugyan úgy működik mint a coffein.

Ja és ha ez beigazolódik akkor szinte ártatlanúl fertőztem idáig embereket. Semmit nem ér az orvosi központokban kirakott lázmérő sem. És ezt képzeljétek ha bemegyek egy edzőterembe ahol olyan embereket fertőzhetek meg akik nem voltak kovidosok idáig és nincs védettsége sem ezért is kell az oltás.
Csepelen 400 embert tesztelnek és 200-250 fertőzött mondta a kiscsaj a mobilteszt központban. Akik a sorban álltak előttem vagy utánam nekik sem volt semmilyen tünet javarészt egy két ember köhögött nagyon.

Igy ha lejár a karantén ismét teszt és a vért is vetetek mennyi az ellenanyag bennem.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#168587) Angel2014 válasza bbmt (#168580) üzenetére


Angel2014
addikt

Nagyon óvatosan és fokozatosan kezd el. Főleg ha voltál covidos is.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#168588) basaharc502 válasza aelod (#168581) üzenetére


basaharc502
aktív tag

A tápkiegeket ezekkel az emberekkel reklámozzák ezzel pont nem azt sugározza a vásárló felé, hogy ettől leszel ilyen? Dehogynem, persze, aki elhiszi az vagy most kezdi, vagy megveszi és kb. addig is tartott a nagy életmódváltás de az átlagember bőven megkajálja, hogy ettől leszel ilyen.

A szteroidokról pedig nagyon is beszélni kell. Miért ne kellene? Több 10 éven keresztül volt agyon hallgatva a dolog. Végre néhányan beszélnek róla és árnyalják a képet.
Azért mert nem beszélnek róla, aki a termebe lejár így vagy úgy, de találkozik a témával.

(#168589) crocy válasza bbmt (#168580) üzenetére


crocy
tag

Sulyzos edzessel varj legalabb 1 hetet szerintem.

En is az oltas helyet ereztem meg leginkabb, marmint nem a tüszuras helyet, hanem 2-3 napig masszív "izomlazam" volt a vallamban ahova adtak.

Egyebkent azt hittem, hogy a masodik az elsö utan mar smafu, de allitolag a masodik terheli le jobban az embert (legalabb is a pfizer-nel).

(#168590) Madwe válasza Angel2014 (#168586) üzenetére


Madwe
nagyúr

A nem zsírban oldódó vitaminokkal, nyomelemekkel ilyen gond nincs, a c vitamin is (meg a legtöbb) ilyen. A felesleget kiüríti a szervezeted, vizelettel távozik - nem fog hozzászokni a szervezeted s nem alakul ki tolerancia, nem kell ,akd tübb belőle késöbb :)

egyedül a zsírban oldódó elemekkel kell ésszel lenni, mert ott a felesleget elraktározza a szervezeted s ez felgyülemlik, aminek lehetnek negatív hatásai. Ilyen a legtübb b vitamin s a d vitamin is pl, ezekből akár “túl” is adagolhatod magad.
(Onnan könnyű biztosra venni h valami az ha zsírral összekötött kiszerelésben is kapható - hiszen az is oldja - pl b s d vitaminoknál gyakori ugye az omega 3ban oldott formájuk.)

én is kedden kapok astrat, első héten pihenek, nem tervezek súlyzós edzést. Nyújtások, esetleg lightos saját testsúlyos sima átmozgatásokon túl mást nem fogok, ilyenkor az immunrendszerem nem szeretném feleslegesen terhelni, márpedig a súlyzós edzés azt teszi. Aspirin protectet meg aki astrát kap sztem mindenképp szedje pár hétig, biztos ami biztos alapon.

[ Szerkesztve ]

(#168591) HussarF válasza crocy (#168589) üzenetére

Én ezért fogom seggbe kérni. Ahhoz már szokva vagyok, hogy lábnap után rossz a járkálás, emg a felállás-leülés. Inkább ott fájjon, mint a karom mozgatásánál.

(#168592) Madwe válasza HussarF (#168591) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha lábnap után fel tudsz állni, pláne ha járni is tudsz akkor te elmismásolod a lábnapokat! Hányásig! ;]

[ Szerkesztve ]

(#168593) Angel2014 válasza Madwe (#168590) üzenetére


Angel2014
addikt

A kávét is kipisiled de ha korábban 50 g repültél most meg napi 5x100 mg koffeintól is ellalszól akkor hozzászokott a szervezet.

Ilyenkor kéne szünetet tartani hogy visszaálljon arra szintre.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#168594) crocy válasza HussarF (#168591) üzenetére


crocy
tag

:D.
Ha makod van, az oltoponton lehet helyes katona csajszikat latni.
Kerj meg egyet, hogy adja be. Gatya le es jol feszitsd be, hadd amuljon.

Viccen kivül, en hallottam olyat is, hogy honapok utan is erezte(orvos) az oltas helyet.
Na most ez gyurosoknal geci kellemetlen.

(#168595) aelod válasza basaharc502 (#168588) üzenetére


aelod
veterán

Aki azt hiszi, hogy a jumbotol lesz valaki Mr.O annak nem ez lesz a sportja.

Nem kell beszélni róla mert bűncselekmény. Másrészt ha nem tudod mit mivel komoly gondok lehetnek. Amit látunk is szép számmal. Csajok pajzsmirigy problémái stb. stb.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#168596) stratova válasza Angel2014 (#168593) üzenetére


stratova
veterán

A koffeinhez viszont egy bizonyos szintig adaptálódik a szervezeted, ezzel szemben gondolom ha elégendő mennyiségű folyadékot fogyasztasz a vízben oldódó vitaminok többletét kiüríti.
Sajnos(?) a kávét én is imádom, mind illat mind íz tekintetében, bár újabban 1 mokkáskanálnyi kerül egy adagba.

[ Szerkesztve ]

(#168597) stratova válasza Apollo17hu (#168573) üzenetére


stratova
veterán

Én azon csodálkoztam, hogy ez az orosz csóka ez után a gyakorlatsor után tud beszélni. :)

(#168598) benfolds válasza HussarF (#168579) üzenetére


benfolds
őstag

szerintem ez a példakép imidzs inkább az olyan influenszereknél számít, akiknek nagyon széles az elérési spektruma, mint pl. a hosszú katinka. egy gyúrós, ha azt az imidzst alakítja ki magáról, hogy ő az, aki megmondja a frankót és ezért követi a közösségi médiában a gyúróstársadalamonak egy jelentős része, akkor mondhat ilyeneket anélkül, hogy kockáztatná a szponzori pénzeket. legfeljebb nem a "healthy vegan öko lifetime natural" cuccokat áruló cégek fogják megkeresni szponzori ajánlatokkal. ma már tökmindegy, hogy mitől vagy híres, ha sokan követnek a közösségi médiában, akkor el tudod adni magadat.

bátrak vagytok az asztra zenekarral, engem ezek a vérrögképződős esetek eltántorítanának tőle. igaz, hogy x millióból 30 eset, és inkább nőknél fordul elő, de amilyen szerencsém nekem van...viszont engem nem is astrára hívtak be, hanem szputnyikra. váratlanul ért a hívás, úgyhogy mondtam az asszisztensnek, hogy meggondolom és 20 perc múlva visszahívom. eldöntöttem, hogy oké, de amikor hívtam, nem vette fel, csak harmadikra, egy óra múlva, addigra meg elfogytak a helyek. majd legközelebb. az a vicc, hogy egyre inkább úgy tűnik, hogy a lenovicsokozott vakcina a legjobb, és nem a propagandamédia szerint, hanem német doki is mondott ilyet, illetve a szputnyiknál még nem találkoztak olyan esettel, hogy egyáltalán ne indult volna be az ellenanyagtermelés, míg a kínaiból már a harmadikat akarják beadni a szerbeknél, az "araboknál" meg már adják is. a pfizernél is előfordult idősebbeknél, hogy nem alakult ki a védelem.

[ Szerkesztve ]

(#168599) aelod válasza benfolds (#168598) üzenetére


aelod
veterán

Astra és a sputnik kb. ua.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#168600) Madwe válasza benfolds (#168598) üzenetére


Madwe
nagyúr

Astra ellen azért enyhe politikai háború is folyik euban... legtübb orvos ismerősöm is ezen az állásponton van inkább... [link]
AZ rögképződésétől én egyáltalán nem tartanék, sputnik ellen szól h kevésbé vizsgált s dokumentált, mellette h 2 vektoros ezért hatásosabb mint az AZ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.