Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#179001) Dare2Live válasza Orlin (#179000) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Hogy ne csak kettő közt elmélázz: [link]
decathlonost én anno megnéztem kevésbé volt szimpi mint a fenti.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#179002) Orlin válasza Dare2Live (#179001) üzenetére


Orlin
addikt

Ahogy nézem az most nincs.De ez amit találtam szinte azonos.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#179003) Rivaul válasza Orlin (#179002) üzenetére


Rivaul
addikt

Termék súlya 8kg :)) Ez a szám jut eszedbe ha egy fekpadra gondolsz? 150kg max teherbírás. Tehát ha vagy 80kg akkor 70-el nyomhatsz fekve és már plafonon vagy. 250kg alatti padot biztos nem néznék.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#179004) Angel2014 válasza Rivaul (#179003) üzenetére


Angel2014
addikt

:R

Ugyan ezt akartam írni :C

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#179005) Orlin válasza Rivaul (#179003) üzenetére


Orlin
addikt

Na igen ezen én is elgondolkodtam. :DDD
A decathlonos súlyát nem is néztem mondjuk...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#179007) Szilágyi84 válasza headhunter (#179006) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Nem néztem még a videót .Lehet belefáradt már ,hogy nem tudta azt elérni amit szeretett volna,hiába a rengeteg évnyi profi kitartás és bomba alkat .
Amúgy emberileg is sokat fejlődött az évek alatt nem csak testileg .Szerintem elég jó arc és sportoló, kár érte ,ha valóban leáll .

(#179008) Angel2014 válasza Szilágyi84 (#179007) üzenetére


Angel2014
addikt

Mindent lehet kitalálni és találgatni.

Lehet például, hogy elszálltak a szponzorok. Egy versenyző felkészülés több millió forint főleg profiban.

Lehet az is, hogy nem tud már jó minőségű kokszot behozatni.

Korra, fizikumra, Genetikába nem lehet belekötni , mert az nagyon rendben van ha nem más Masterben indulna, de akkor sem hagyja abba az ember egyik pillanatról a másikra ha az egész életét ebben töltötte.

Én inkább az első verzióra gondolok amit írtam.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#179010) BPeti2


BPeti2
csendes tag

Sziasztok, Fitness history sorozatunk 4.részében a testépítősport meghatározó hölgy versenyzőit szeretném bemutatni Nektek!
Megköszönöm, ha egy like-al, megosztással hozzájárulsz YouTube csatornánk fejlődéséhez! 🥰

[ Szerkesztve ]

(#179011) aelod válasza headhunter (#179006) üzenetére


aelod
veterán

Mi a lényeg? Nem nézem végig.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#179012) Cs1csó válasza BPeti2 (#179010) üzenetére


Cs1csó
félisten

Elképesztő munka van mögötte 100%-osan fegyelmezett életmód (alvás, evés, ivás, edzés) de egy nőnek nem áll jól ennyi izom.

(#179013) BPeti2 válasza Cs1csó (#179012) üzenetére


BPeti2
csendes tag

Maximálisan egyetértek!

(#179014) OPiiPO válasza Cs1csó (#179012) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#179015) S e t h válasza Cs1csó (#179012) üzenetére


S e t h
nagyúr

Már azt is nehezen tudom megérteni, hogy van még rá igény és akad közönsége.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#179016) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!
Kis információt szeretnék kapni, főleg a tapasztaltabb tagoktól edzés előtt/utáni táplálkozás tekintetében.
Crossfit edzésre járok év eleje óta, és nagyon bejött eddig - ThorGym beavatás, most ideje kicsit figyelni a táplálkozásra. :DD
Mit javasoltok, hogy kellene nekifutni az edzésnek és mit kellene enni, inni előtte/utána?
Jelenleg edzés előtt egy banán, és néha néha BCAA-t iszom, edzés alatt csak víz, utána meg normális vacsora - pl tojás.
Érdemes enni pl. protein szeletet, vagy tök felesleges, mert csak tele van cukorral?! Olvastam hogy léteznek ilyen rost italok is, abban is magas a fehérje tartalom. Próbálnám a minél egészségesebb utat megtalálni. :)

Régebben ittam fehérje turmixot, főleg marha fehérjét. Javasolt ez, vagy van más alternatíva?

Köszi!! :U

(#179017) Cs1csó válasza koxkids (#179016) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem szedsz fehérjét rendszeresen pl. legalább fixen edzés napokon? Mert az a leghasznosabb.

(#179018) benfolds válasza S e t h (#179015) üzenetére


benfolds
őstag

én meg azt nem értem, hogy akkor, amikor már kb. minden baromságot mentális problémákkal hoznak összefüggésbe, meg nevet adnak neki, lásd klímaszorongás stb., akkor egy ennyire nyilvánvalóan beteges dolog miért nincs tematizálva ( :DDD)? mindig mondom, hogy minimum egy rezidens terapeuta minden terembe kellene.

(#179019) koxkids válasza Cs1csó (#179017) üzenetére


koxkids
őstag

Jelenleg nem :N

(#179020) Manitou válasza koxkids (#179019) üzenetére


Manitou
addikt

A két legfontosabb étkezés az edzés előtti és az edzés utáni.
Edzés előtt 1,5-2 órával ennék ( ez egyéni preferencia kérdése is ) , edzés után meg fél órán belül ennék, olyat amiben van bőven fehérje és szénhidrát is. Ha fehérjeturmixot is iszol az ilyenkor edzés után mehet egyből, de ebben az esetben is érdemes enni minél hamarabb. BCAA nem rossz, azt ihatod edzés közben is, de azért csodákat ezektől nem kell várni, ha nem eszel rendesen akkor ihatod a BCAA-t sokra nem fogsz vele menni.

(#179021) bigmasterg válasza koxkids (#179016) üzenetére


bigmasterg
addikt

Edzés előtti étkezés sokkal fontosabb, mint az edzés utáni, mivel az nagyban befolyásolja az edzés minőségét.
Sőt az aznap edzésig elfogyasztott étel mennyisége is nagyban befolyásolja hogy mennyire lesz erőd.
A bcaa nem sokat ér. Elég kis mennyiségben viszi be az ember.
A rendes étkezés a legfontosabb. A fehérje nem rossz, de igazából egy kényelmi kiegészítő. Nélküle is lehet fejlődni.
Tápkiegből amit én ajánlanék: vitaminok, ásványi anyagok, (pl magnézium nálam mindig megy, ha elhagyom érzem a negatív hatását) , fehérje, kreatin monohidrát (azon kevés tápkiegek egyike, aminek bizonyítottan van hatása).

Edzés előtti étkezésnek érdemes olyan ételt választani, amit jól emésztesz és van benne szénhidrát és fehérje (ezt írták is). Az sem mindegy hogy mennyivel eszel edzés előtt. Ez egyén és étel mennyiség függő, de ne legyen sem közvetlenül előtte, sem sokkal korábban.
Én spec könnyű kaját edzés előtt nem sokkal is tudok enni, egyszerű szénhidrát meg akár edzés közben is mehet. Más meg lehet hányna tőle.

(#179022) Janaboy válasza Manitou (#179020) üzenetére


Janaboy
veterán

Pedig arról már több helyen olvasni, hogy nem kell rögtön edzés után inni a fehérje turmixot, pár órán belül is belefér.

Janaboy

(#179023) Angel2014 válasza Janaboy (#179022) üzenetére


Angel2014
addikt

Nem kell de akkor számolj az izomlázzal. Minden fehérjét úgy adnak el, hogy gyorsan felszívódó vajon miért?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#179024) Angel2014


Angel2014
addikt

Nem tudom volt e szó róla de egy kapcsolat, egy élettársi kapcsolat, vagy egy házasság hogy tolerálja a testépítést profiban vagy amatőrben is?

Pl: Molnár Peti felkészülése simán lehet 5 millió forint. Ha van egy párja annak meg hazaad 300 ezret rezsire, ezt a párja hogy tolerálja?

Hogy tolerálja hogy, az egész életét ennek szenteli van aki kariert, vállalkozást, esetleg gyerek nevelést ad fel ez miatt?

Felállsz a szinpadra és alig díjazzák valamivel.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#179025) Cs1csó válasza Angel2014 (#179024) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azt figyeltem meg hogy "zsák a foltját" a profi testépítőknek jellemzően hasonló elhivatottságu a párja is. (zárt szociális térben mozognak tehát az ismerkedésre is itt van lehetőség)

(#179026) aelod válasza Cs1csó (#179012) üzenetére


aelod
veterán

...és egy nőnek mi áll jól? :U

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#179027) Janaboy válasza Angel2014 (#179023) üzenetére


Janaboy
veterán

Hát ahogy most olvasom, én nem látom az összefüggést..

Janaboy

(#179028) Cs1csó válasza aelod (#179026) üzenetére


Cs1csó
félisten

"Diszkréten" fogalmaztam de akkor legyen: a túl sok izom, egy ilyen kigyúrt nő annyira férfias jelenség hogy az már erőteljesen libidoromboló.
De ha női testépítés akkor ha épp nem versenyformaban és agyonbarnitva, akkor a határ valahol ott van ahogy Kiss Virág kinéz.

A mi áll jól az persze szubjektív: kinek mi a zsánere, én pl. egy Nina Dobrev küllemű nőben kiegyeznék. ;)

(#179029) Angel2014


Angel2014
addikt

Hogy hogy mi? Hát én!!! ;]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#179030) aelod válasza Cs1csó (#179028) üzenetére


aelod
veterán

Értem. Kiss Virág bikini modell. Nem testépítés, nagyon nem.
Csak azt nem értem, hogy a férfi társadalom miért a farkával ítél meg egy sportolónőt. Mégis kit érdekel, hogy kinek mi tetszik?

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#179031) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Vagy akkor legyünk igazságosak. Ahogy a női úgy a férfi pro bodybuilding is se nem szép, se nem egészséges, túlizmos a legtöbb nőt taszítja... és egy kis részét vonza.
Ahogy ezek a kigyúrt nők is a férfiak egy kis részét vonzák.

@bigmasterg Milyen magnéziumot/kombót szedsz?

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#179032) Cs1csó válasza Dare2Live (#179031) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K :R

(#179033) Flash Gordon válasza koxkids (#179016) üzenetére


Flash Gordon
senior tag

Rostot reggeli előtt fél órával éhgyomorra a legjobb inni, 2 teáskanál utifűmaghéj pohár vízben, a gyors felszívódású fehérjét pl. tejsavót a férfiaknál edzés után jobb inni, míg a nőknél edzés előtt hatékonyabb.
Amit linkeltél azon leginkább az látszik, hogy profin marketingelt cucc, persze ki kell valahogy termelni a magasra pozícionált termék piár, stb. költségét és biztos van az a kör ahol legalább annyit számít a jól brandigelt megjelenés, mint maga a tartalom, de pl. egy ilyen termék aminek a java része filléres összetevő (rost) biztos nem ér annyit amennyiért árulják.

"...még egyszerűbben: Olyanra tervezik átszabni a kezelőfelületet, illetve az egérhasználat módját, hogy ha éppen nincs kedved billentyűkkel matatni, akkor se legyél elveszve, de ettől még nem vagy rá kötelezve, hogy csak egérrel játssz."

(#179034) aelod válasza Flash Gordon (#179033) üzenetére


aelod
veterán

a gyors felszívódású fehérjét pl. tejsavót a férfiaknál edzés után jobb inni, míg a nőknél edzés előtt hatékonyabb.

Honnan szeditek ezeket? :DD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#179035) Woodslave válasza Flash Gordon (#179033) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Lehet ezt kapni normális helyen ami van vidéki kisvárosban? Rendelni nem akarok most. Mármint útifű

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#179036) ztoldy válasza Woodslave (#179035) üzenetére


ztoldy
senior tag

DM, Rossmann, hiper-supermarketek, bioboltok, elég sok helyen lehet már kapni.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#179037) Janaboy válasza koxkids (#179016) üzenetére


Janaboy
veterán

Én nem vagyok nagy szakértő, de az biztos hogy mielőtt mindenféle turmixot meg ilyesmi vicket vackot vinnék be, először megnezem a kalóriaszükségletet egy kalkuláltorral.
Nyilván nem azt mondom hogy full pontos, de kiindulásnak jó.
Utána meghataroznam a makrókat, pl fehérje 1-2 gramm/tsk, zsír ~0,7 g/tsk a többi meg szénhidrát.
Ezeket célszerű minőségi ételből bevinni.
Aztán persze a célnak megfelelően számolgatni a kalóriákat.
Érdemes utána olvasni a gyors és lassú felszívódású szénhidrátoknak.

Janaboy

(#179038) Flash Gordon válasza aelod (#179034) üzenetére


Flash Gordon
senior tag

Onnan szedem, hogy saját szememmel láttam egy ismeretterjesztő filmben ahol pont ezt vizsgálták, volt régebben egy táplálkozástudománnyal összefüggő sorozat délelőttönként talán a spektrumon, végigvettek pár aspektust, többek között megnézték hogy a kajálás-edzés hatékonyság nemek között eltér e vagy nem... elég sok dologra emlékszem abból a sorozatból, (a korábbi kulázós példám is innen van :DDD ) a párom a mai napig edzés előtt tolja a proteint emiatt, mivel együtt láttuk azt a részt :D
Emlékszem, hogy edzés előtt-után szövet mintát vettek a comb izomszövetből, kontrollált laboratóriumi körülmények között, stb.

"...még egyszerűbben: Olyanra tervezik átszabni a kezelőfelületet, illetve az egérhasználat módját, hogy ha éppen nincs kedved billentyűkkel matatni, akkor se legyél elveszve, de ettől még nem vagy rá kötelezve, hogy csak egérrel játssz."

(#179039) Flash Gordon válasza Flash Gordon (#179038) üzenetére


Flash Gordon
senior tag

Nna megtaláltam a sorcsi forrását, a BBC dyscoveryn ment amit leadtak különböző csatornákon.
[link] [link]
BBC Two - Trust Me, I'm a Doctor

[ Szerkesztve ]

"...még egyszerűbben: Olyanra tervezik átszabni a kezelőfelületet, illetve az egérhasználat módját, hogy ha éppen nincs kedved billentyűkkel matatni, akkor se legyél elveszve, de ettől még nem vagy rá kötelezve, hogy csak egérrel játssz."

(#179040) Flash Gordon válasza Woodslave (#179035) üzenetére


Flash Gordon
senior tag

DM-ben pl. [link] a bio-t venném, mert van nem bio is ugyanannyiért ugyanott.

"...még egyszerűbben: Olyanra tervezik átszabni a kezelőfelületet, illetve az egérhasználat módját, hogy ha éppen nincs kedved billentyűkkel matatni, akkor se legyél elveszve, de ettől még nem vagy rá kötelezve, hogy csak egérrel játssz."

(#179041) ztoldy válasza Flash Gordon (#179039) üzenetére


ztoldy
senior tag

De fehérjét írtál, a hivatkozott cikkben pedig CH-ról van szó. Ezt a sorozatot néztem én is anno, volt fehérjére is vizsgálatuk egyébként.

Útifűmaghéjból azt kell venni, amelyik kilóra a legolcsóbbra jön ki, de persze ezt mindenki döntse el maga, hogy kell a bio vagy sem.

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#179042) Flash Gordon válasza ztoldy (#179041) üzenetére


Flash Gordon
senior tag

Ja, most láttam én is, de valszeg annyi maradt meg nálam hogy a nőknek edzés előtt hatékonyabb kajálni a pasiknak meg utána, és hát annyira nem tévedtem :B
A maghéjaknál, korpáknál, stb.csak annyi a különbség, hogy szennyezetteb tud lenni mindenféle vegyszerrel, nehézfémekkel, stb. a nem bio, a fentebb linkelteknél olcsóbban kapható nem bio paleo utifűmaghéjjal meg az a gond hogy csak annyi van ráírva hogy indiából származik, aztán az embernek mindenféle kevésbé higiénikus dolog jut eszébe emiatt...

[ Szerkesztve ]

"...még egyszerűbben: Olyanra tervezik átszabni a kezelőfelületet, illetve az egérhasználat módját, hogy ha éppen nincs kedved billentyűkkel matatni, akkor se legyél elveszve, de ettől még nem vagy rá kötelezve, hogy csak egérrel játssz."

(#179043) aelod válasza Flash Gordon (#179039) üzenetére


aelod
veterán

A cikk a zsírégetésre hegyezi ki a témát nem pedig a fehérjeszintézisre... Amúgy meg a párod csak edzés után fogyaszt fehérjét? Edzés napján felkelés után csak ch és zsír megy egészen edzésig? Kétlem.

Ha a fehérje turmix mint kiegészítő hasznosulása a kérdés akkor a legoptimálisabb friss kutatások alapján (fehérje szintézis szempontból) az ha edzés közben iszod a fehérje turmixot.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#179044) Janaboy válasza aelod (#179043) üzenetére


Janaboy
veterán

De amúgy most akkor jó ez az edzés utáni rögtön ch dolog vagy nem?
Mintha itt már többször említve lett volna, hogy nincs olyan nagy haszna.
Raadasul amit írnak bevitt ch elég soknak tűnik nekem.

Janaboy

(#179045) Speeedfire válasza Woodslave (#179035) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Pl gymbeam is árul ilyet. Elég sok helyen van.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#179046) aelod válasza Janaboy (#179044) üzenetére


aelod
veterán

Kinek? Milyen céllal? Kémiával? Nélküle?

Szóval érzed, hogy ez nem olyan egyszerű. Egy hobbi sportolónak kémia nélkül teljesen felesleges mondjuk gyors ch-t dobni a fehérje turmixba. Nagyon sok dolog a profi testépítőktől jön amit a hobbi sportolók imitálnak csak nem tudják a miértjét. Gyors ch aminokkal edzés után sok vizet nem zavar. Tegyél hozzá kellő mennyiségű inzulint és máris minden értelmet nyer.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#179047) Angel2014 válasza Janaboy (#179044) üzenetére


Angel2014
addikt

Jó hát, sokkal jobban fejlődsz és sokkal jobban regenerál. Edzés után egy jó órával már muszáj bevinni. De előtte is enni kéne.

Vagyunk itt több ezren minden szervezet , kor, étkezés, felszívódás, allergia, és szokás más, ezért sem jó írogatni itt fehérjét táplálkozást, mert mind mások vagyunk.

Amire te azt mondod jó és prémium fehérje lehet nekem nem ér semmit, érted?

Ezt mindenkinek magának kell beállítania.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#179048) Speeedfire válasza aelod (#179046) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ne írd nekik az inzulint, mert tényleg beszerzik valahonnan. :DDD ;]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#179049) ztoldy


ztoldy
senior tag

Bodyselect-en most a koncentrátum 20% kedvezménnyel vásárolható, ha esetleg érdekel valakit. Ha google-be beírod, hogy bodyselect kód, akkor még találsz további 5% kedvezmény kupont (szokásos valaki nevével 5%).
[link]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#179050) Morris


Morris
veterán

Biotech-es Iso whey Zero Clear-nek van egyéb alternatívája a piacon?
Végre nem az a tejes állag, hanem fincsi üdítős cucc.
Honlapjukon épp nem kapható :(

Meg is van. Myproteines [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.