Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154001) neophyte79 válasza Apollyon (#154000) üzenetére


neophyte79
tag

Semennyire.
Igen, a szám jár.

[ Szerkesztve ]

(#154002) Lacy6 válasza neophyte79 (#153994) üzenetére


Lacy6
senior tag

Miben tévedett és miért?

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#154003) Apollyon válasza neophyte79 (#154001) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Akkor megint csak kár volt idejönnöd, köszönjük a semmit, viszlát ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#154004) marked one94 válasza Apollyon (#154000) üzenetére


marked one94
őstag

Nem akarok beleszólni nagyon a vitába, de attól hogy valaki nem izmod még erhet a dolgokhoz.

You'll Never Walk Alone

(#154005) whitezo88 válasza marked one94 (#154004) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Ugyanakkor az “ez egy baromsag te pedig dilettans vagy” az nem erv. Csak trollkodas.

(#154006) HussarF válasza marked one94 (#154004) üzenetére

De itt most nem az az eset áll fenn ;]

(#154007) Jim-X válasza marked one94 (#154004) üzenetére


Jim-X
őstag

Es forditva :K :DDD

A játék az nem játék!

(#154008) neophyte79 válasza Lacy6 (#154002) üzenetére


neophyte79
tag

Az, hogy a sok ch egészségtelen.

(#154005) whitezo88 : teljesen igazad van. Az, hogy nem tudod ki vagyok, egyértelművé teszi számomra, hogy nem tudod mióta vagyok itt és mit tudok.

És igen, csak trollkodok.

(#154004) marked one94 sikerült már pihenni?

(#154009) Angel2014 válasza kicsiogre (#153996) üzenetére


Angel2014
addikt

Inkább figyelnél mint hogy belémkötsz..

Túledzés mitől? Ez megvan másfél óra alatt a másik heti egy izomcsoportnak vágok oda.

Húzodszkodás nem megy nagyon fáj a könyököm ..a merevlábas felhúzás hasonló izmokat mozgat meg mintha felhúznék. Épp elég az is.

neophyte79 most már hozd már nyilvánosságra ki is vagy te valójában..mert nagyon kíváncsivá tettél.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#154010) flash- válasza neophyte79 (#153999) üzenetére


flash-
veterán

Lehetsz te bármennyire képzett tanult (ami mellesleg nem igaz mert nincs ilyen irányú végzettséged, az hogy utána olvasol attól nem fogod összefüggéseiben látni a dolgokat mint az aki ezt tanulta évekig,ráadásul nem említed mely és milyen forrásokból merted a "tudásod") de neked a közösségben nincsen helyed.
Alapvető kulturális szabályokat nem tartod be,nem tiszteled az embereket,személyeskedsz.
Főleg azzal aki neked nem mondott a személyed ellen negatív vélenyémt.Ez mindent elmond rólad hogy így nevezel másokat. Hogy jössz te ahhoz hogy engem minsőíts? ki vagy te? nem ismersz, ha ismernél sem lenne jogod embertárasdat így nevezni.. sokat kell még neked tanulni az életbe látom,mert az alapvető dolgok bizony nincsennek meg

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#154011) whitezo88 válasza flash- (#154010) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Kiszurkult a kollega kozben :)

(#154012) aelod válasza whitezo88 (#154011) üzenetére


aelod
veterán

Lehet egy újabb alterego? ;] :F

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#154013) flash- válasza aelod (#154012) üzenetére


flash-
veterán

Csak1valaki-néven volt itt előtte, de vicces a kommentjeit visszanézni hogy az a legelején (2016) még alap dolgokat kérdez, pár hétre rá már úgy osztja az észt és olyanoknak akik már jóval régebb óta űzik ezt a sportot sikeresen...
most komolyan így mennyi hitele lehet bárminek amit mond? több lett a topic nélküle:)
nem fog hiányzoni

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#154014) HussarF válasza flash- (#154013) üzenetére

Annál jóval régebbi, keress rá a Nightmare névre. De mindig elő tud húzni egy aránylag régi altreget is, pl ez a legutóbbi sem friss...

(#154015) Woodslave válasza flash- (#154013) üzenetére


Woodslave
nagyúr

azért érdekes beszélgetés is lehetett volna ha valaki elővezeti a saját álláspontját érvekkel alátámasztva.

Lásd tojás. Én is így voltam, de véreremdényekkel tudom igazolni, amikor nem eszem annyit lemegy a koleszterin ha meg eszem felmegy. Nyilván erről is lehet vitatkozni hogy ez számít vagy nem ettől függetlenül a kardiológus mondta havonta 3-4-et egyek :Y Aztán kinek higgyek. Tudom az orvos hülye..

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#154016) aelod válasza Woodslave (#154015) üzenetére


aelod
veterán

Korábban volt egy srác a fészen aki rengeteg tojást evett napi szinten és az ő véreredményei nem mutattak ki magas koleszterint. Szóval van egy érv. és máris ott ellenérv mellette.

(#154014) HussarF

...és mennyi lehet még neki? :F

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#154017) Woodslave válasza aelod (#154016) üzenetére


Woodslave
nagyúr

igen de a másik koleszterinszintjétől nem kapok szívinfarktust ;] :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#154018) szuszinho


szuszinho
őstag

Minden reggel 3 lágy tojás van a reggelimben (+békön, füstölt sonka, kolbász, stb.). Előfordul, hogy a többi kajámban is van tojás. Szeptemberben voltam utoljára laboron, minden rendben volt.

(#154019) kicsiogre válasza Angel2014 (#154009) üzenetére


kicsiogre
tag

Mitől ? Heti 6 nap kardióval.... ha a kajára odafigyelné állítom nem itt tartanál, szerintem a felhúzás többet ér mint a merev lábas - ha úgy érzed próbáld ki a szumó felhúzást nagyobb terpeszbe kell állni, mint a hagyományos felhúzás esetében, és a rudat a két láb között kell megfognod igy a lábad dolgozik többet. Nem kötözködés volt amit irtam csak nem értem miért edzel ilyen sokat de ha neked igy jó akkor oké minden embernek más módszer jön be. :)

(#154020) aelod válasza Woodslave (#154017) üzenetére


aelod
veterán

Fact. :DDD
Ezzel nem akartam offenzív lenni csak írtam, hogy mindenre van ellenpélda is.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#154021) kicsiogre válasza aelod (#154016) üzenetére


kicsiogre
tag

Még jó régen reggel este is tojást ettem , házidoki ki is kelt magából hogy hát a koleszterinem stb elküldött laborba aztán mikor nézte a laborom csak lesett mert jobb volt mint az övé

(#154022) Woodslave válasza aelod (#154020) üzenetére


Woodslave
nagyúr

tudom. :R :D Csak ez olyan mint bármi más. Én nem azt mondom hogy mindenki más de úgy néz ki nálam ez probléma. Vagy nem a tojás de akkor meg nem tudom

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#154023) aelod válasza kicsiogre (#154021) üzenetére


aelod
veterán

Legtöbb doki aki okít egy ellenpélda azzal kapcsolatban amit hirdet.

(#154022) Woodslave

Nem tudom nem vagyok Dr. Mellékvese. Meg ha lennék sem mondanám meg mert bántottatok sokat ;]

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#154024) Angel2014 válasza kicsiogre (#154019) üzenetére


Angel2014
addikt

Találtam neked egy jó szobabiciklit, ezen le tudod vezetni a feszültséget! :B :B

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#154025) kicsiogre válasza Angel2014 (#154024) üzenetére


kicsiogre
tag

Á köszi meghagyom neked úgyis gyakorlott vagy amiotta valamit belecsempésztek az italodba. ☺

[ Szerkesztve ]

(#154028) m3tr0 válasza HussarF (#154027) üzenetére


m3tr0
senior tag

Ez baszott jó! :DDD ;]
Csávó megkapta amit érdemelt. :C

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#154029) flash- válasza kicsiogre (#154021) üzenetére


flash-
veterán

Pomt egy eve voltam laborban, akkor a koleszterin triglicerid magas volt, aztan ponthogy csokkentek az ertekeim a normalra mert ugyan 4egesz tojással inditom a napot de kevesebb lett a ch es az mar magaba csokkenti a koleszterint. Egyebkent (de hangsulyozom ez az en velemenyem es meglatasom) a jelenlegi kutatások es meta analizisek már inkabb arrol szolnak hogy a a koleszterin es a szivbetegsegek kozott nincs osszefugges.
Tenyek tevhitek, vagy pl. Ádám norbert oldalon ezzel kapcsolatosan rengeteg irasbkutatas van, (de masutt is szerencsere egyre tobb orvos is kimondja) egyebkent ismerek orvoskutatót vele is beszeltem ezzel kapcsolatban es sajnos a magyar orvosi oktatás elmaradt regi elavult dolgokon alapszik, 50eves kuttasokra tamaszkodva, sok esetben

Nem akarok meggyozni senkit, olvassstok utana(de ne a webbetegen meg a hazipatikan... Mert ezeket leginkabb sima ujsagirok szerkesztik illetve olyan orvosok akik a regi elavult tudomanyt gyakoroljak)

http://www.menshealth.hu/78550-mi-rossz-a-verkepedben

http://www.menshealth.hu/78985-jo-hir-ehetsz-egesz-tojast-es-zsiros-hust

https://www.tenyek-tevhitek.hu/csaktagoknak/koleszterin.php

https://www.tenyek-tevhitek.hu/csaktagoknak/a-kilenc-legnagyobb-hazugsag-a-zsirrol-es-a-koleszterinrol.php

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#154030) Woodslave válasza flash- (#154029) üzenetére


Woodslave
nagyúr

és őket miért tekinthetjük hitelesebb forrásnak, mint pl az american heart associationt?

De komolyan érdekel, hogy te miért ezt a változatot hiszed el, gondolom neked sincs orvosi diplomád meg mittomén milyen kutatási elő és utóéleted. Miért gondolod azt, hogy az ezzel foglalkozó orvosok elavult tudást kapnak az egyetemen és adamnorbert.hu tudja az igazat és erre alapozod mondjuk az étkezésed, ami jelenleg elfogadott orvosi álláspont szerint szívbetegséghez vezethet (nem mondom hogy így van nem magát a tényt akarom vitatni, csak a személyes indíttatásod érdekel)

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#154031) flash- válasza Woodslave (#154030) üzenetére


flash-
veterán

Ők osszeszedtek az ezekkel kapcsolatos infókat kutatasokat. Ezeket nem a kutfojukbol allitjak.

Es mert mar megdolt az amit 50evé még ugy tudtak csupan az orvosi tudomany nalunk megrekedt, gondolni kell csak pl. az allergia-kalcium dologra amit sehol mashol a vilagon nem alkalmaztak, ide a magyar orvodtudomany még csak modt jutott el.
Es amúgy eleg sok megbizhato kutatasra alapoznak sőt meta analizisre amiről tudjuk hogy sok kutatas osszevonasa.
De en nem akarok meggyozni senkit csupán mutattam cikkeket errol, olvassatok el es mindenki dontson sajat meglátása szerint. Ami teny van mar errol is alatamasztott kutatas, es elegge meggyozo.

Egy kis idezet
"az első hiedelmek úgy keletkeztek, hogy 1913-ban két kutató nyulakat etetett koleszterinnel és a nyuszikban érelmeszesedés alakult ki. Épeszű nyúl azonban soha nem eszik koleszterint, csak ha a laborban beletömik, mivel szervezete nem igényli, és nem is tud vele mit kezdeni. Ha akkor a két kutató netán kutyákkal vagy patkányokkal kezdi, ma talán nem itt tartanánk. A kutyák és patkányok ugyanis annyi koleszterint ehetnek, amennyit akarnak, mégsem változik vérük koleszterinszintje"

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#154032) Woodslave válasza flash- (#154031) üzenetére


Woodslave
nagyúr

de ez megint egy kijelentés, hogy megdőlt.

Tehát akkor azt mondod az általad olvasott oldalak és a ő általuk hozott kutatási eredmények alapján a szívinfarktus és koleszterin összefüggés teljesen megdőlt, ezt már mondjuk nyugati fejlettebb országokban orvosilag is elfogadták, nem végeznek koleszterin vizsgálatokat mert teljesen idejét múlt és felesleges?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#154033) aelod válasza flash- (#154031) üzenetére


aelod
veterán

Azért a magyar orvostudomány nem ragadt le a feudális világban ahova te sugallva elhelyezed azt. Gondolok itt a génkutatásra, rákkutatásra. Miért éppen a táplálkozással összefüggő betegségek kialakulását kutató orvosok lennének 50 évvel lemaradva?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#154034) Woodslave válasza aelod (#154033) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja sok hülye külföldi meg jön ide elavult orvosi tudást tanulni. Biztos csak itt tudják megfizetni...

Nekem ebből mindig az az érdekes, hogy arról soha nem olvasok, hogy egy szívműtétet nem úgy kell végezni ahogy ez a hülye orvos csinálja, mert egy blog szerint sokkal jobb lenne hátulról ;]

De mondom én sajnálom a legjobban hogy nem lehet ezt a "vitát" eldönteni. Azért az emberi test lehet rejt még titkokat, de b+ azt azért csak el lehet dönteni hogy a koleszterintől megdöglünk vagy nem :W

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#154035) flash- válasza aelod (#154033) üzenetére


flash-
veterán

Sok mindenben igen, es azert erdekes egyre tobb orovs mondja mar az eklenkezojet

Nem akarok senkit győzködni, csak ravilagitani olyan dolgokra amik nem egyertelmuek, amikrol már más kutatasi eredmenyek us vannak

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#154036) aelod válasza Woodslave (#154034) üzenetére


aelod
veterán

Nekem ebből mindig az az érdekes, hogy arról soha nem olvasok, hogy egy szívműtétet nem úgy kell végezni ahogy ez a hülye orvos csinálja, mert egy blog szerint sokkal jobb lenne hátulról

LoL.

Ja. Felipe Massát is ezek a botkezű felcserek fércelték össze a balesete után a honvédban...

(#154035) flash-

:F eskü nem értem néha amit írsz..

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#154037) flash- válasza aelod (#154036) üzenetére


flash-
veterán

Melyiket nem erted? Leirom ujra, másképp ha vmi nem ertheto

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#154038) aelod válasza flash- (#154037) üzenetére


aelod
veterán

Sok mindenben igen, es azert erdekes egyre tobb orovs mondja mar az eklenkezojet

Ezt mire írtad?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#154039) whitezo88 válasza flash- (#154035) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Sok orvos meg a homeopátiát tolja. Nem is kevesen...

(#154040) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Mondjuk a magyar egészségügybe tényleg nem ártana egy update, legalábbis egészséges életmód terén.
Iskolák esetén is kicsit jobban meg kellett volna erőltetniük magukat azon túl, hogy elvették a sót meg a borsot az asztalról.

Persze én most itt nem kívánok állást foglalni a dologban, csak annyit tennék hozzá, hogy ha Marika néni meg a lánya Mancika elmennek a háziorvoshoz tök mindegy milyen gonddal, nem feltétlenül fognak épp helyénvaló fitness tanácsokat kapni.

Nyilván a háziorvosnak sem kell életmód tanácsadónak lennie, de az egészség mintha nagyban függne attól hogy ki mit mikor és mennyit eszik, nem beszélve a sportról. :U

Én már évek óta el akarok menni kivizsgálásra (semmi bajom amúgy, vagyis nem érzem), csak hát fosok a tűtől. :DDD :DDD De nyilván ki fogom bírni.

Most az ünnepek alatt, között ugyan nem, de egyébként meg mindennap eszek legalább 3-4 tojást. Már szinte nem is tudnám elképzelni egy pörgősebb napomat nélküle. Kíváncsi lennék azért, hogy ennek fényében milyen eredményeim lennének, ha már itt Wood kollégát bepánikoltatták a koleszterinszinttel.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#154041) flash- válasza aelod (#154038) üzenetére


flash-
veterán

"Azért a magyar orvostudomány nem ragadt le a feudális világban"
Nem is igy gondolom, es nem vagyok az orvostudomany ellen. csupan vannak dolgok amik mar nem biztos hogy ugy vannak mint regen, erre akartam pusztan ravilagitani.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#154042) aelod válasza flash- (#154041) üzenetére


aelod
veterán

Így már ok. :K

(#154040) Apollyon

Amíg a pénz nem a megelőzésbe megy hanem a kezelésbe (gyógyszer) addig ne várj változást.
Ez egy nagyon összetett dolog és nem lehet csak külön az orvostársadalmat kiemelni mint a hiba fő forrását.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#154043) Apollyon válasza aelod (#154042) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Ez egy nagyon összetett dolog és nem lehet csak külön az orvostársadalmat kiemelni mint a hiba fő forrását."

Nem is tettem ilyet. Azonban az emberek nagy része maximum akkor foglalkozik az egészségével amikor elmegy orvoshoz. Ezért is lenne ez a legmegfelelőbb csatorna a felvilágosításra.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#154044) Xelo válasza Woodslave (#154034) üzenetére


Xelo
addikt

a magyar orvostudományról én annyit mondanék hogy daganatos anyukám koponyáját egy zöld bosch fúróval nyitották fel hogy szövetmintát tudjanak venni belőle, elfertőzték az agyát és ezután 1 héten belül meghalt.. mindezt úgy hogy a családom barátainak nagy része orvos illetve professzor, és anyukámnál állítólag extrán odafigyeltek hogy jó kezekben legyen.. :U nyilván ez is egy eset, és emiatt nem teljesen reális leírni a magyar orvostudomány egészét, de az 100% hogy én max akkor megyek orvoshoz itthon ha olyan problémám van ami nélkülük megoldhatatlan. rengeteg a szellemi fogyatékos orvos hazánkban, legutoljára egyik cimborámat kellett felvilágosítanom mert az orvosa teletömte a fejét olyan hülyeségekkel hogy a fehérjeport nem szabad venni mert kox van benne és impotens lesz tőle. :U

(#154045) mayday00 válasza Apollyon (#154040) üzenetére


mayday00
őstag

Ha annyira káros lenne a só, akkor a vadállatoknak, haszonállatoknak miért raknak ki mindig Nyalósót? :F Előszeretettel nyalogatják az állatok. Egészségesek, jól érzik magukat a bőrükben. Nem erőltetik rájuk a sónyalást, maguk mennek oda önszántukból, és boldogan nyalogatják. :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#154046) Woodslave válasza Xelo (#154044) üzenetére


Woodslave
nagyúr

sajnálom

De itt nem feltétlenül a magyar orvosokról van szó hanem úgy általánosságban egy kérdésről ami jelenleg az általános orvosi elfogadottsági szintet nem érte el. Legalábbis ajánlások szintjén.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#154047) Xelo válasza Woodslave (#154046) üzenetére


Xelo
addikt

igen, nem is neked akartam címezni a kommentet, csak mint példát hoztam fel arra hogy ugye mindenki a saját tapasztalatai alapján építkezik és dönt hogy kiben vagy miben hisz/bízik. :R

[ Szerkesztve ]

(#154048) Woodslave válasza Xelo (#154047) üzenetére


Woodslave
nagyúr

igen ezt megértem. Azért is voltam kiváncsi minden ítélet vagy mittomén nélkül. :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#154049) Eagl3


Eagl3
veterán

Tegnap este a TV-ben elcsíptem a BBC Earth-ön egy Igazság a vitaminokról nevű műsört.
Kutatásokkal támasztották alá, hogy a nagy dózisú vitaminbevitel nemhogy nem használ, de még ronthat is az egészségi állapotunkon. Az antioxidánsok szabadgyökökre gyakorolt hatását elemezték több kutatásban és a végeredmény az lett, hogy még magasabb is lett a halálozások aránya a vitaminkészítményeket használóknál a placebo csoporthoz képest.
Tudom, hogy itt sokan szeretnek kutatásokat olvasgatni, erről kinek mi a véleménye? Mert nyilván a tápkieg ipar mindenkinek az agyába véste már, hogy ha nem eszed a vitamint akkor vége a világnak.

Nyilván aki valamilyen vitaminhiányban szenved, az más tészta, de ez az emberek jelentős részére nem igaz.

(#154050) inferno88


inferno88
őstag

Az orvosok témához én annyit tudok hozzátenni, hogy
1. Már én is számtalanszor megkaptam azt, hogy a fehérjétől felrobban a vesém és/vagy a májam, meg kokszot tesznek bele a gyártók
2. Barátnőm gyógyszertári szakasszisztens. Már számtalanszor mesélt olyan rémsztorikat, ahol a dokik olyan gyógyszereket írtak össze, amik azonos hatásúak voltak csak más gyártó készítette őket, illetve együttes alkalmazások egészségtelen vagy akár halálos. Volt, hogy egy pár hónapos csecsemőnek írtak fel olyan gyógyszerkombinációt, amiket ha ők kiadnak csak azért, mert a doki mondta, akkor a szülők most a temetőbe járhatnának friss virággal.
3. Az már említésre sem méltó, hogy agyfaszt kapnak az azonnali antibiotikum kezeléstől(ja és persze egyből a legdurvább fajtával kell nyitni). Nem csoda, hogy egyre több a rezisztens törzs.

Semper fi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.