Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#167351) attiati


attiati
veterán

Jövőre úgysem veszek AYCM éves bérletet, úgyhogy berendezkednék otthoni edzésre. Egyelőre nem túl nagy öszegben fektetnék ebbe.

Mit vennétek otthonra?
súlyzó?
gumiszalag?
saját testsúlyos edzés 100%-ban?

Nincsenek hatalmas céljaim, csak szintet lépnék a fekvőtámasz, felülés, guggolás szintjéről.

(#167352) myckey válasza attiati (#167351) üzenetére


myckey
veterán

Ahány ember....

Nekem van itthon, rúd, tárcsa, kézi súly, pad, keret amin lehet hasazni- fekvőzni- tolódzkodni-húzódzkodni ilyen olyan formában, súlymellény, zsák, egyensúly párnák, theraband gimnasztika labda, gumiszalagok, gumikötél, henger, kislabdák fasciára és szőnyeg, is. de sztm boka és csuklósúlyt is találok, meg kettlebellt.

Testépítő, súlyemelő, erőemelő, önsúlyos, stabilizáló, core, funkcionális és gerinctorna gyakorlatokat is tudok végezni, ésatöbbi.....
A keretet az csináltattam, ismerőssel. Padot meg tárcsákat, terembontásnál szereztem be stb....

Lehet venni akár TRX-et is ( teremben nagyon szeretem, itthon nincs ), cimborámnak kalapácsot csináltattam és szervált hozzá jókora abroncsot, illetve van neki kettlebell is, meg TRX.

Számít a hely, a cél, eszközök új árait nem ismerem jelenleg ( de én mindig is próbáltam okosban beszerezni, amit lehet, sőt, van hogy nekem szóltak lehetőségről )....de fenti felsorolásomból talán tudsz okoskodni, ki lehet gondolni, mit szeretne az ember.

Szerintem, ezt meg lehet oldani, nagyon egyszerűen is. Rudat valahova felszerelni, amin lehet húzódzkodni/hasazni, tolódzkodást akár berendezéssel is meg lehet oldani, esetleg szerzel be testsúlyt/mellényt/övet-kampót és tárcsákat....így mehetnek alapgyakorlatok, önsúlyos dolgok ellenállással is. De egy rúd, meg valamennyi tárcsa is sokat dobhat a lehetőségeken ( esetleg egykezes ), talán az egyensúlyozó eszközök sem annyira drágák....illetve a fekvő-felülés-guggolás is variálható, szépen.

Passzolom...akár nulla pénzből is meg lehet oldani, meg a világmindenséget is össze lehet vásárolni, és variálni a végtelenig, mindenféle csilivili meg hangzatos dolgokkal, amik manapság a divatot képezik. Jobb nem jut szembe :)

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#167353) dybo válasza attiati (#167351) üzenetére


dybo
tag

Attól függ mennyit szánsz rá, és mekkora helyed van. Egy állítható paddal + 2 combos kézi súllyal már szinte teljesen le tudsz edzeni.

Ezután meg már rajtad áll mennyire szeretnéd bővíteni: huzodzkodo, egyenes rúd, rúdtartó állvány, kombinált padok.

Most amúgy ezeknek is bőven felment az ára, főleg a tarcsáké.

[ Szerkesztve ]

(#167354) HussarF

Na megvolt az év utolsó lábnapja. Ezt vártam január óta. Kár, hogy mindjárt kezdődik újra ;]

(#167355) kicsiogre válasza cettlee (#167347) üzenetére


kicsiogre
tag

Szerintem jobb a hagyományos, én is 150 kilosan kezdtem a bicajt ha érdekel leirom milyet vettem stabil jól birja a strapát.

(#167356) Apollo17hu válasza attiati (#167351) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Plafonra fúrható többfogású húzódzkodó keret + gyűrű, amit rá tudsz akasztani. Ha nagyon nem tudsz mit csinálni, vehetsz hozzá trx kötelet is. Nincs helyigénye.

(#167357) aelod válasza HussarF (#167354) üzenetére


aelod
veterán

Én azt letudtam 1,5 hónapja :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#167358) WayneGace


WayneGace
őstag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani edzés előtti italt, turmixot, ami tele van minden jóval, ami hasznos lehet, viszont nem tartalmaz koffeint vagy csak nagyon kis mértékben?

Köszönöm szépen.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#167359) dybo válasza WayneGace (#167358) üzenetére


dybo
tag

[link]
Ez jónak tűnik összetétel alapján, de még nem próbáltam.

(#167360) bbdzyx válasza dybo (#167359) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Ha volt szájherpesze az embernek, akkor az AAKG szedését nem ajánlom tápkiegben. Mivel koffeint én sem szedek, így vettem valami edzés előttit, amit még tavaly nyár végétől toltam februárig és szinte havonta kiujultak a számon a sebek. Mivel előtte mást nem toltam, elkezdtem gyanakodni a preworkout cuccra, majd rövid guglizás az összetevők után be is igazolódott a gyanúm. Mióta abba hagytam semmi.

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#167361) geryboro


geryboro
senior tag

*Kellemes ünnepeket és Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!*

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#167362) Agyrák666 válasza HussarF (#167354) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Az ev utolso labnapja nekem januarban volt. Azota csak biciklizek.

(#167363) benfolds válasza Agyrák666 (#167362) üzenetére


benfolds
őstag

bárcsak...15 év biciklizéstől nem izmosodott annyit a lábam, mint 3 hónap lábazástól. :U pedig mennyivel könnyebb lenne az életem... :DDD

(#167364) Angel2014


Angel2014
addikt

Kipróbáltam a kardiót de egyáltalán nem tettszett.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#167365) benfolds


benfolds
őstag

van itt valaki, aki komolyabban beleesett a covidba?

(#167366) aelod válasza benfolds (#167365) üzenetére


aelod
veterán

Mi számít komolynak?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#167367) benfolds válasza aelod (#167366) üzenetére


benfolds
őstag

nyilván nem lélegeztetőgépre gondoltam, de van pár 30-as ismerősöm, akik bár nem kerültek kórházba, kurva szarul voltak. pl. két hétig tartó 39 fokos láz, gyengeség, -6 kg. van olyan, amelyik szeptemberben kapta el, volt, hogy 41 fokig felment a láza és azóta is gyenge (ráadásul ő szinte elmebaj szinten "vigyáz az egészségére", csak "nagyon egészséges" kajákat eszik). 23-án eltöltöttem egy jó fél órát egy covidossal egy szobában, most várom, hogy mi történik. ő is elég beteg lett azóta, én csak torokkaparást éreztem, de lehet, hogy csak bebeszélem magamnak, szerintem nem kaptam el. nem tudom, hogy ti hogy viszonyultok az oltáshoz, de amint engedélyezik a korosztályomnak, én beoltatom magamat (a szovjet vakcinát kivéve), mert azért fosok.

[ Szerkesztve ]

(#167368) f(x)=exp(x) válasza benfolds (#167367) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Szüleim, testvéreim és én is alkaptam, abból 1 súlyos lefolyású (alig kapott levegőt, felülni nem bírt stb.), 3 influenzaszerű lefutás (enyhébb láz, köhögés stb.), én meg tünetmentes voltam.

(#167369) Agyrák666 válasza benfolds (#167365) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Oktober vegen, 500 fos koncert utan ereztem egy kis legszomjat, torkom is fajt picit, de kb ennyi.
Baratnomnek ugyanez, o azota se szerezte vissza a szaglasat. De legalabb kevesebbet kell furodni. ;]

(#167370) Madwe válasza benfolds (#167367) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nekem tünetmentes volt, apám 1 hétig lázas volt kicsit (60+ éves, gyomorrák túlélő műtét óta gyomor nélkül amúgy) de ennyi, pár távolabbi rokon szintén enyhe tünetekkel úszta meg, uh. Egyelőre mi a jó végét fogtuk meg szerencsére.

(#167371) benfolds válasza Madwe (#167370) üzenetére


benfolds
őstag

amúgy tényleg eléggé kiszámíthatatlan, hogy kire hogy hat, mert sógorom apja is 70 valamennyi, szintén gyomorrákos (nem gyógyult), és viszonylag könnyen átvészelte.

(#167372) Dare2Live válasza benfolds (#167367) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ho megyeszékhely egyik körzetében ~3-4% kapta el úgy hogy tpre kell venni, ebből a 3-4%ból 30+% kórházba is kerül. Azok fullon pörögnek, már mindenhol pl bőrklinika helyén is kovidosok vannak legtöbb dolog ami tényleg nem akut lényegében leállt, az orptoédusok is infektologusok lettek. Orvosok, mentősök, ápolók rotyon vannak nem ritka, hogy 10napokat bent vannak napi 12hban vagy, hogy egyhuzamban tolnak 36ht.
Ahol a családban egy vki elkapja ott azonnal szeparálni kell különben nagyon könnyen végigmegy a családon. 65+ különösen veszélyeztetett de fiataloknál is csúnyán beüthet.
Én azt mondom aki teheti ne kapja el. HO, maszk, otthoni edzés, parkban futás... Nyárra sztem visszaszorul, és őszre az oltás+nyájimmunitás miatt 99%/remélem vége ennek a horrornak.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#167373) benfolds válasza Dare2Live (#167372) üzenetére


benfolds
őstag

nem tudom, hogy nálunk mi az ütemterv, de a németek úgy számolnak, hogy márciusra tudják beoltani az eü dolgozókat és a legveszélyeztetettebbeket, szóval minimum addig még ők sem lesznek kint a szarból. utána jön a "lakosság", ott a megkérdezetteknek a 2/3-a oltatna, nálunk ez valami 15%, ha jól emlékszem. ez alapján mi még nagyon messze vagyunk a győzelemtől, de a nyár biztos hoz majd javulást, meg közben változhat az emberek hozzáállása is. én is őszre tippelem, hogy addigra kint leszünk belőle, jó esetben.

(#167374) lacos001 válasza benfolds (#167373) üzenetére


lacos001
senior tag

2021 Január-Április
- idősotthonok lakói (számuk: 1 millió)
- 80 év feletti emberek (számuk: 5,4 millió)
- különös fertőzési veszélynek kitett egészségügyi személyzet (ide tartoznak: a sürgősségi osztályokon, a COVID állomásokon dolgozók, a veszélyeztetett betegcsoportokkal szoros kapcsolatban álló (pl. az onkológiai vagy a transzplantációs osztályokon dolgozó) klinikai személyzet, az ambuláns vagy bennfekvő idősgondozás ápolói (számuk: 1,2 millió)
Összesen: 8,6 millió ember ebben a csoportban

2021Május-Július
- a 75-80 év közöttiek (számuk: 4,1 millió)
- fertőzési veszélynek kitett egészségügyi személyzet (számuk: 1 millió)
- otthonokban elhelyezett demenciás és szellemi fogyatékos betegek és gondozóik
Összesen: 6,7 millió ember ebben a csoportban

2021 Augusztus-Szeptember
- a 65-70 év közöttiek (számuk: 4,8 millió)
- előzetes megbetegedésekből eredő mérsékelt kockázattal rendelkező emberek és a velük nagyon szoros kapcsolatban állók, a fent még nem említett egészségügyi személyzet (300 000)
- pedagógusok (800 000)
- nevelők, óvónők (600 000)
- kényes területeken foglalkoztatottak (szezonális munkások, postai vagy áruelosztóhelyeken, a húsfeldolgozókban foglalkoztatott dolgozók) (400 000)
Összesen: 6,9 millió ember ebben a csoportban

2021 Október-November
- a 60-65 év közöttiek (számuk: 5,5 millió)
- az országos, ill. tartományi kormányzatok személyzete, a kiskereskedelemben dolgozók (számuk: 3,1 millió)
- a közélet infrastruktúrájának működését biztosító dolgozók (rendőrség, tűzoltók, a katonaság, a tömegközlekedés, a szemétszállítás, stb. dolgozói, összesen 800.000 személy)
Összesen: 9 millió ember ebben a csoportban

2021 Decembertől!....
Valamennyi, Németországban élő, 60 évnél fiatalabb személy
Összesen: 45 millió ember ebben a csoportban

Szóval ez a terv. 2021 is kuka, nem csak itt. Sok helyen.

Az meg, hogy mekkora itt az oltáskedv...nyilván láttam a magyar bohócmédia irományait is erről a 2/3ról...szeretnék ha annyi lenne. Közelében sincs.
Majd változik...Mindenki vár.
Vár, hogy aki kérte és be is döfték neki, mit mutat a szitu..

Én leszaromaz egészet, csak beirtam (bemásoltam részben) neked.
Németül is bedobjam? Jaaaaaa. itt élek azé... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#167375) Madwe válasza lacos001 (#167374) üzenetére


Madwe
nagyúr

S ebbe érdemes még hozzátenni, hogy az oltás fél évig jó, szóval rengeteg oltásra lenne szükség, ha a hajlandóság már meglenne arra egyáltalán hogy a 60-70% oltott+megbetegedett arányt elérjük akkor se jönne ez össze, szerintem. Sajnos jövőre se lesz ennek a szarnak vége úgy sejtem, rengeteg halott + gazdasági csőd, munkanélküli hullám lesz továbbra is...

részemről én nem kérek oltást, egyébként.

(#167376) Agyrák666 válasza Madwe (#167375) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Jol ki van ez talalva ;] Az idoseket kene ketrecbe zarni, a tobbieket pedig leszarni. Legrosszabb esetben is max egy durva influenza lefolyasa lesz. Emiatt en nem fogok otthon rettegni/dogleni egesz eletemben

[ Szerkesztve ]

(#167377) Elektrosokk válasza Agyrák666 (#167376) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Apám pl egy vasárnapi napon rosszul lett, bevitték a kórházba csináltak neki egy szívkatézerezést, viszont nem találtak semmiféle infarktusra utaló jelet, másnap csináltak neki egy koponya ct-t is, akkor már lázas volt. Szerda reggel már el is ment, nem tudták hogy mitől lázas... alap dolgokat kapott, dormicum , algopyrin, seduxen stb. (sima intenzíven volt, mire megcsinálták neki a covid tesztet már elhunyt, semmiféle betegsége nem volt, és tünetei sem azon a hétvégén.) A kórház annyit tud mondani hogy sajnálják hogy ilyen szerencsétlenül alakult, ha tudták volna hogy covidos akkor a covidos osztályra viszik... (59 éves volt)

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#167378) aelod válasza Elektrosokk (#167377) üzenetére


aelod
veterán

🕯️🕯️🕯️ részvétem

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#167379) Elektrosokk válasza aelod (#167378) üzenetére


Elektrosokk
addikt

köszönöm.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#167380) Dare2Live válasza benfolds (#167373) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Erről elmélkedtünk nemrég "kis" összefoglaló:

Jelenlegi tudásunk szerint:
-A koronavírus a fertőzések 80%ban nem produkál orrfolyásnál komolyabb tüneteket.
-Ez a vírus ahogy sok másik erősen szezonális.
-Megfelelő immunrendszer esetén aki egyszer elkapta az vagy újra nem kapja el vagy sokkal enyhébb tünetekkel átvészeli.

Én a magyar adatokból indulok ki azokra van nem csak szám szerint vmi rálátásom. Az arányok gondolom Német/US/Frben is hasonlóak.
MO eddig volt 317K igazolt fertőzöttünk. MOon csak a komoly tüneteseket szűrik tehát pl egy sima orrfojásos hacsak nincs mellette direkt kontakt covidos nem. Az év első felében ráadásul erre se volt kapacitás. A 80%ból minimum 5*317K=1.5millió akik eddig már elkapták a koronavírust. Ez minimum szám a valóságban ennél sokkal többen lehetnek MOon ld a fenti egy orrfojásra nem kapsz kovid tesztet. Merkely 3hete 2millió+ra tette. [link]

Ha május közepéig nem ül el a járvány és marad a napi 4K új kiszűrt fertőzött az 600K kiszűrt fertőzöttet jelent. A fenti 80%al ez azt jelenti, hogy még 3millióan kapták el május közepéig a fertőzést. Ekkora MOon minimum 4.5millióan estek már át rajta. Lakosságra minimum 45%. Ez a minimum 45% már nincs olyan nagyon messze a 60-80% közöttire tippelt nyájimmunitástól. Ha nyáron a kovid nem szívódik fel őszre oltással együtt már a lakosság arányosan ~75%nál járunk. Ha szezonális ami erősen valószínű akkor viszont nyárra felszívódik. Ekkor szeptemberre az idősek = 65év felettiek 100% valószínű beoltásra kerül. Itt fontos, hogy ők a legkevésbé átfertőzödött csoport viszont messze ők a legveszélyeztetebbek. Ebben a pillanatban ott vagyunk, hogy a nyájimmunistás minimuma lényegében megvan (60%) másrészt nyár vége van nincs aktív fertőzöttünk és a legveszélyztetettebb réteg 100% oltott. Ez alapján ha ahol nem gond megy a HO, maszk marad, megy egy nagyon komoly kontakt kutatás... szerintem túllehetünk ezen az egész horroron.

Szóval ha megfelelően kezeljük őszre vége vagy minimális korlátozások mellett vége lehet a horrornak.

A fenti gondolatmenet nem vette figyelembe, hogy ahogy az átfertőzöttség egyre emelkedik úgy egyre kevesebben kaphatják el így április max májusra már szerintem nem lesz a jelenlegi őrület. Ez nagyon fontos lenne mert baromi gyorsan be kéne indítani az EÜ normális működését mert rengetegen meg amiatt fognak meghallni mert nem volt "mamográfia". Meg amúgy se bírja már senki, hogy heti 100h+kat dolgozik.

Aztán lehet nem lesz igazam. Itt van az új szuperfertöző covid törzs. Ha az beüt már nyárra meglehet a nyájimmunitás és vége. Persze közben rengetegen fognak meghallni. Meg az is lehet inflenza szerű lesz és mégmagasabb halálozási arányokaat produkál egy új törzs. Hiába estél át rajta vagy kaptál oltást jön újabb törzs és indul 0ról az egész. Ebben az esetben isten óvjon minket mert a jelenlegi szigorú vonalon "soha" nem lesz vége.

Kicsit összecsapott lett, egy fél este beszélgetését foglaltam össze és végülis off is.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#167381) Dare2Live válasza Madwe (#167375) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"az oltás fél évig jó"

Ez honnan? Szerintem még idő se volt rá, hogy ez kibukjon, lényegében összel idultak a klinikai tesztelések azóta nem telt el fél év.

"ha a hajlandóság már meglenne"

Ezt a politika bármikor rendezheti. MOon is vannak a kötelező védőoltások ami után erősen növekszik a hajlandóság. gyereknél ez a pl nem mehet bölcsibe, oviba. Másnál meg a nem mehet közösségi térbe. Szoktál menni konditerembe gyúrni?
Amúgy most az a terv, hogy őszig EÜ+veszélyeztettek+65év felettiek nagyja megkapa. Ha nem tartozol ebbe a csoportba akut nem kell félned.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#167382) Agyrák666 válasza Elektrosokk (#167377) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Ebbol semmi nem derult ki. Szo szerint barmi baja lehetett.
Csak most mar aki autobalesetben hal meg, az is covidosnak szamit ha talalnak benne valamit. ;]
Havernak is pozitiv lett a tesztje, de olyan fals pozitiv mint a haz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#167383) stratova válasza Elektrosokk (#167377) üzenetére


stratova
veterán

Részvétem.

(#167384) benfolds válasza Elektrosokk (#167377) üzenetére


benfolds
őstag

részvétem. részben az ilyen esetek miatt is vagyok "rendpárti" oltás ügyben. én kötelezővé tenném, ha nyár végéig nem jönnek elő mellékhatások a most beoltottaknál, illetve ha addigra nem érjük el minimum az 50-60%-os átoltottságot. közegészségügyi szempontból szerintem nem indokolható a választás lehetősége. és azt sem értem, hogy az "egyéni szabadságjog" miért erősebb a közérdeknél. szerintem ez (egyelőre) csak amiatt van, mert a kormányoknak politikailag jobban megéri nem kötelezővé tenni, mivel be van mérve, hogy 85% fél és/vagy hülye. (meg persze elég oltóanyag sem áll még rendelkezésre.) asszem erre szokták mondani, hogy idiokráciában élünk.

(#167385) benfolds válasza Dare2Live (#167380) üzenetére


benfolds
őstag

ezzel a gondolatmenettel csak az a gond, hogy az enyhe tünetekkel átesetteknél nem alakul ki megfelelő védelem, szóval rövid időn belül újra elkaphatják és a második alkalommal akár súlyosabban is megbetegedhetnek (plusz fertőzhetnek tovább másokat). tehát szerintem kár egy lassú átfertőződéssel történő nyájimmunitásra játszani, mert egyrészt nem fog működni, másrészt nagyon sok ember életébe kerül. az oltásra azt mondják, hogy legalább fél évig védelmet nyújt, szerintem most már csak az az egyetlen lehetőség maradt, hogy viszonylag rövid idő alatt (max. fél év) be kell oltani azt a bizonyos 60-70%-ot.

[ Szerkesztve ]

(#167386) Agyrák666 válasza benfolds (#167385) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Svedorszagban szart se korlatoztak, minden ugyanugy ment tovabb ahogy eddig, megse haltak meg tomegesen.
Indiaban se latnam, hogy hullananak az emberek. Afrika szinten.
Egy rossz vicc az egesz. Persze 60+ felett mar lehet paraznek.

[ Szerkesztve ]

(#167387) Elektrosokk válasza Agyrák666 (#167382) üzenetére


Elektrosokk
addikt

megtamádta a vírus a tüdejét, tüdőembóliát kapott, de mivel fel sem merült nála a covid ezért nem kapott covid terápiát. . . Nem tudom mi lett volna ha... de elég elszomorító hogy covidos beteget nem kezelnek megfelelően, sőt betolják más betegek mellé intenzív osztályra.

köszönöm mindenkinek.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#167388) aelod válasza benfolds (#167385) üzenetére


aelod
veterán

Erre nincs semmilyen kimutatás, tanulmány.

Hosszú távon pedig senki nem tudja milyen mellékhatásokkal számoljon a vakcinánál.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#167389) Dare2Live válasza benfolds (#167385) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"az enyhe tünetekkel átesetteknél nem alakul ki megfelelő védelem"

Legyőzte a betegséget vagy nem? Ha igen akkor kialakult nála a megfelelő "védelem".
Jelenleg az a félsz van, hogy a koronavírus sokszoros mutálódása esetén "inflenza szerű" vírussá válhat. Ez baromi nagy gond lenne de ebben az esetben az se segít ha vki nem könnyen győzte le. És ebben az esetben az oltás is lehet annyit fog érni mint inflenzánál.

"tehát szerintem kár egy lassú átfertőződéssel történő nyájimmunitásra játszani"

Összekevered. A lassú átfertöződésre azért játszanak mert ha rászakad napi 10-20K új kovidos az EÜre akkor nem lesz aki kezelje őket. (Igazából már most is durva gondok vannak lássuk be egy pl ortopéd szakorvos nem infektologus, nem pullmanologus.) És ha nincs aki kezelje őket exponenciálisan elszáll a halálozás.

A nyájimmunitás a dolgok jelenlegi állapota alapján a folyamatos átfertöződés és az oltás miatt elöbb utobb megtörténik. Mivel nem a Kínai/ROK/Tajvani... lezárunk mindent, gyár megáll, ha egy kovidost találunk 10.000embert tesztelünk... vonal van így ha tetszik a világ "90%" a nyájimmunitásra játszik.

@Agyrák666: 50év alatt 0.3-0.4% körül van a halálozás. Statisztikailag elhiszem ez kevés, de ha a te apád/anyád/feleséged/gyereked hal bele nem segít sokat a "csak 0.4%".

@Soul: Részvétem. Sajnos tömegeket nem kezelnek megfelelően. Nincs hely és nincs orvos. Ezért kerülhet kovidos nem kovidos mellé. Ezért nincs kiszúrva egy perforált vakbél amibe gyerekek, fiatalok halnak meg hogy egy emboliánál talán mégegyszerübb rutin dolgot mondjak. Rutin dolgokba hallnak meg emberek és az elmaradt szűrések, nem akut műtétek... elhalasztása miatt ha vége is lesz még évekig nyögni fogjuk a hatásait. És ez is úgy jön össze, hogy emberfeletti amit az EÜben dolgozók nagyja mentöstől ápolón át az orvosokig leraknak az asztalra.

---
A témából én kiszálltam, csak azért írtam le mert olyanok akik ebben dolgoznak sokat meséltek családi körben az elmúlt 1+hétben aztán gondoltam hamár téma leírom.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#167390) Agyrák666 válasza Dare2Live (#167389) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

50év alatt 0.3-0.4% körül van a halálozás""
Jesszus.
Vagyis 40 ev alatt kb 0.1 szazalek, es azok kozott is valoszinu, hogy mas betegsege is volt.
Jo jatek ez. ;]

Persze ertem en, mi azert maradunk otthon, hogy a 60-70+os ne haljon bele.

[ Szerkesztve ]

(#167391) Angel2014 válasza Elektrosokk (#167387) üzenetére


Angel2014
addikt

Részvétem!

Ez egyértelmű ha így leírtad orvosi mulasztás volt.

Tüdőembólia tüdőben nem alakul ki.

Inkább láb, főleg vádli, kar vagy máshol és a tüdőig jut a vérrög. Ezért is írtam korábban veszélyes az edzés is a szövődmények miatt, ebbe bele tartozik az antibiotikum ami a szívizmot küldheti meg, lehet tüdő betegség ami a hörgők gyulladását és elhalását okozták ezért is van a légszomj, és az egész testet érintő érrendszer itt lehet gyulladás, elzáródás, vagy embólia is.

Nekem ezért lehet a 3-4 naponta visszatérő fejfájás és a vérnyomás ingadozás. Ilyenkor napi 3 kataflánt is szedek.

Ki kell pihenni ezt akkor ha idős vagy fiatal, edz vagy nem az ember! Nem játék nem vagyunk egyformák!

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#167392) aelod válasza Angel2014 (#167391) üzenetére


aelod
veterán

Olvastam én is a vérnyomás problémát a covid után. A pihenés meg még mindig megy 😆

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#167393) attiati válasza myckey (#167352) üzenetére


attiati
veterán

Kösz a tippeket.

Fúrni nem fúrnék a falba. Így a TRX és húzódzkodás kilőve?

Mi lenne a minimum, amivel végig tudnál edzeni nagyjából minden fő izomcsoportot?
100-150k keret
2-3 nm tárolásra

Pad és néhány súlyzó elférne. Fekpad már sok lenne, így a fekvenyomásra is kell alternatív edzésprogram.

Ma elővettem a régi otthoni súlyzókat. Nem tudom hogyan bírtam régen ezeken edzeni :D.
Egy rémálom cserélgetni a tárcsákat. Megszépültek a serdülőkori otthoni edzések emlékei.

(#167394) Madwe válasza attiati (#167393) üzenetére


Madwe
nagyúr

Van fúrás nélkül is felszerelhető stabil rúd. Én pl ezt használom, stabil, jó: [link]
try, gyűrű, húzódzkodás illetve mindenféle resistance bandekkel még néhány gépi gyakorlatra is alternatívát ad (lehúzás, tricepsz lehúzás stb, magyarul nem nagyon tudom a gyakorlatneveket, elnézést :) )

a cserélhető súlyok macerásak kétségtelen, de a két szett közötti pihenőben van rá idő cserélgetni :)

[ Szerkesztve ]

(#167395) M-63


M-63
tag

Sziasztok, soul fogadd őszinte részvétem.

Nekem otthon van fekpadom labazoval egybe (hajlito feszito) egy sima rudam ket egykezes rudam egy francia rudam + most csinaltam lehuzo evezos csigás gépet...
Azon gondolkoztam, hogy a fekpadot kidobom/eladom csinalok masikat vastagabb vasbol, mert elég vekony anyagbol van es nem hiszem hogy elbirna olyan sokat foleg mikor elkezdek SARMsozni :D már így is félek mikor a 80kg rajta vanszoval ugy vagyok vele, hogy csinalok masikat és még erokeretetis hozzá. Meg olyan csigás keret (amivel tudok tarogatni meg egyeb dolgokat "muvelni") van meg tervbe hogy keszitek, aztan anyammal osszedobjuk amink van (neki spinnig gep futopad meg valami hasazoja van) es kesz is a terem :D

Ami egy ket eve 60-70ert be fudtam volna szerezni azt most 180tol indulnak, legalabb elfoglalom magam es csinalgatom :)) :DD

(#167396) myckey válasza attiati (#167393) üzenetére


myckey
veterán

Nekem komplett keretem van, amin tudok minden jóságot művelni, ja írtam is.
De látom Madwe írt, ez a rögzíthető teljesen jó megoldás, más ismerős is használja. Nem szükségszerű átugrani egy fémműveshez ( mint én ), vagy átalakítani a házat. Lehet rá mindent aggatni.

Minimum?
Nem tudom, én a dolgaimat javarészt ismeretség alapján szereztem be, az meg mák, hogy a "vasmunkás" cimborám kéznél van. Nekem olyan 6-9nm helyem van, ahol szoktam mozgolódni, ha úgy adódik.
Sokféle módon le lehet edzeni, erre irkáltam ilyen olyan eszközöket, ebből neked kellene kigondolni, mit szeretnél, és mihez tudsz hozzájutni, mi fér el.
Tárcsákat cserélgetni sztm megoldható, én is cseréltem, mikor olyan minőségű edzőteremben voltam....igazából örültem, hogy volt súly meg rúd :B Idehaza is pakolászok gyakorlatok közben, ez sztm teljesen rendben van.

HA pad és egykezes elfér, lehet azokkal is frankón gyakorlatozni, komplett testre. Csak szerezz hozzá súlyt. Padon meg szépen támasztod magad, HA a gyakorlat igényli. Vehetsz gimnasztika labdát is-Theraband vagy más, de nekem ez elég jó minőségű. Ezen is lehet támaszkodni,( pl.: háton, nyomáskor ) egykezes közben, és sok másra is jó. Spec. teremben, ahol megfordulok és tanultam egész sokat ( Olimpikonok,profi sportolóknak az erőnléti edzőjétől ) ezt szoktuk erőltetni, nem is mindig találkozom paddal, de kell hozzá jártasság, stabilizáló/core "dolgokat" meg kell szokni, elsajátítani. Ezek mellé, Madwe amit ajánlott, az frankó ! Ehhez is szerezhetsz ellenállásokat, írta is. ( trx vagy ilyen olyan gumi kötél szalag stb...rajtad áll csak ) Esetleg egy olimpiai rudat is beszerezhetsz, súlyokkal, változatosságnak. ( fekvenyomás persze kiesik ) Súlymellény, talán.Meg egyensúly párna ( pl: gyakorlat közben, egy lábon rajta állni, gumis ellenállások mellett, funkcionális edzéshez ) persze ez megint igényel bizonyos képességeket, amiket el kell sajátítani ). Simán le lehet zongorázni ennyi holmival. De ott egy teljes lista, én csak ötleteket adok. Sok fajta okosságot ki lehet még találni. :)

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#167397) S e t h válasza benfolds (#167365) üzenetére


S e t h
nagyúr

Én november közepén kaptam el, azóta félember vagyok, sürgősségin is voltam kórházban, mert a dokik megijedtek, hogy egy éjjel alatt rosszabbodhat annyit az állapotom, hogy kakukk, de szerencsére itt vagyok, most szívok a szövődményekkel, nem tudom hol a vége, de ez nagyságrendekkel szivatósabb mint az influenza.

Szerk: ja és igen, amint lesz rá lehetőségem és a feltételek adottak akkor oltás, pedig mindig kerültem őket, de az hogy évente akár több alkalommal is több hétre, hónapra rottyon legyek, kösz, nem.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#167398) Madwe válasza myckey (#167396) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nálam egyébként az otthoni szett:
súlyzó, 2 féle rúd, 0.5 1 2 5 10 20 kilós tárcsák a szabad súlyos edzésekhez + deadlift. Guggolni jelenleg sérülés miatt nem tudok, de ahhoz amúgy se ártana egy keret :)
súlymellény 1-20kg-ig moduláris súlyokkal
fentebb említett húzódzkodó rúd
egy moduláris pad amin lehet döntött felülni, scott padként is működik valamint back extension-t is lehet vele csinálni, összecsukható, kis helyen elfér
mindenféle ellenállású resistance band (ha utazik az ember ez nagyon hasznos, de otthon is lehet gépi gyakorlatokat helyettesíteni, nyújtani, illetve eleve hasznos néha ezzel gyakorlatokat csinálni szabadsúlyosak helyett a folyamatosan változó ellenállás miatt (szabad súlyoknál állandó, így más a stimulus kicsit) - ha valakinek nincs gépi rendszerre pénze/helye, ez otthonra olcsó s jó alternatíva.
ugyanilyen resistance bandekből a lábra való kisebb átmérősből mindenféle ellenállás comb, fenék gyakorlatokhoz
haskerék (abwheel)
Felvőtámasz keret felszerelhető csúszópaddal (kezed tudod oldalra kitolni, lábad alá tudod tenni, kicsit kényelmesebb mint földön húzni ezekhez a gyakorlatokhoz illetve több stabilizáló izmot erősít)

illetve mostanában a stabilizáló izmaimra jobban kell figyeljek, de ez nyilván senkinek nem árt. A szokásos deadbug, birddog, plank, sideplank, csipőtolás gyakorlatokat fel lehet dobni egy fitnesslabdával, sokkal jobban terhelhetőek ezek az izmok így - kb ez foglalja a legtöbb helyet, de egy szék is kiváltható vele :)

igazából ami hiányzik az valami tolódzkodó alkalmatosság de sehol nem látok készleten illetve az elég sok helyet igényel, tricepszet jelenleg fent rögzített resistance banddel terhelem csak illetve padon csináltam súlymellénnyel (de sérülésem miatt jelenleg ezt a gyakorlatot nem tudom csinálni míg tolódzkodás menne, uh maradt a lehúzás...)

[ Szerkesztve ]

(#167399) myckey válasza Madwe (#167398) üzenetére


myckey
veterán

Hja, másikban írtam,topicba.
"Nem. De spec. teremben, sok stabilizáló gyakorlatot csináltam(lok), funkcionális stb, ami igénybe veszi az idegrendszert eléggé. Egyensúly párnán, gimnasztika labdán, koordinációs félgömbön, egyensúly hengeren-deszkával a tetején, corepad, stb...trx, meg mindenféle súlyzóval, szalagokkal -kötelekkel., core stix- ezt is szeretem, olyan ellenállása van, hogy beszarás. Csoportosra is bemegyek néha, csak mobilizációs koordinációs és egyensúlyos/core feladatok vannak, leginkább csajok társaságában. Az összes edzésem közül, ez a legtutibb, innen mindig egy darabban távozom. mosolygósan"

Itthoni holmim az meg itt van megírva. [link]

Rengeteget dolgoztam egyensúlyos, stabilizációs koordinációs funkcionális stb blabla...eszközökkel, az egész terem erre volt/van hangolva, klasszik erőemelő-súlyemelő-testépítő dolgok mellett.
Nekem igazából mindegy, minek hívjuk a mozgást, meg milyen felszerelés és gyakorlat. Manapság frankón szét van már minden bontva, az ember azt sem tudja miféle...crossfit meg kettlebell meg ilyen edzés meg olyan fajta...mozogjak, csináljam, érezzem jól magam és ha valami eredmény is társul az egész mellé, meg élmények, hab a tortán..... :)

TOLÓDZKODÓ alkalmatosság?
Nem mondok sztm nagyot, de ha van tárcsád, rakd az öledbe/lábadra/akárhova.....tedd fel valami stabilra a két kezed,(lábad is , akár ) és háttal a "valaminek", mehet a tricepsz gyakorlat. nyomások. Én ezt teremben is szoktam, nem számít mennyi ketyere van, meg milyen dolgok, ezzel akkor is ki lehet készíteni a nagy felkar izmot.
vagy valami ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#167400) Madwe válasza myckey (#167399) üzenetére


Madwe
nagyúr

A probléma a két kezemmel van, nem tudom hova tenni, nincs rá itthon jó dolog, a konyhapult s az étkezőasztal között elég nagy magasságkülönbség van, két székkel meg inkább nem kísérletezek mert az borulás lenne :) ezért volt eddig a pad hát mögötti kézzel, de az most kerülendő... maradt a szabadsúlyos tricepsz gyakorlat meg a lehúzás, vagy a közeli szabadtéri konditerem, szerencsére csak 300m tőlem :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.