Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119551) kolosanyi válasza aliquis (#119550) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én is, csak nem klisék meg dogmák alapján csinálom, illetve nem a soppontbilderről tájékozódom, hanem tapasztalati úton. Mekkora gáz már... (nem Woodra célzok) ;]

[ Szerkesztve ]

(#119552) szuszinho


szuszinho
őstag

Ez a kaja dolog azért elég összetett. Aki már rendelkezik egy jó adag túlsúllyal, annak biztos, hogy a sok-sok apró dolog is számít, mivel eléggé gajra vágta már a szervezetét. Ellenben, akinél nem így van, annál sokkal nagyobb a mozgástér. Ezért is nem működik mindenkinél ua.

Szóval Wood, ne olvass el mindent, ami fellelhető a neten ;]

(#119553) aliquis válasza kolosanyi (#119551) üzenetére


aliquis
tag

"Mekkora gáz már" szerintem is,és én sem Woddra céloztam. :DDD ;]

Viszlát!

(#119554) kolosanyi válasza aliquis (#119553) üzenetére


kolosanyi
veterán

Amúgy te gyúrsz? ;]

(#119555) aliquis válasza kolosanyi (#119554) üzenetére


aliquis
tag

Már vagy tizenkét éve rendszeresen,egyébként meg bekaphatod. ;]

Viszlát!

(#119556) kolosanyi válasza aliquis (#119555) üzenetére


kolosanyi
veterán

egyébként meg bekaphatod

Hasonló jókat neked is. ;]

(#119557) aelod


aelod
veterán

Na mi van mindenkinek keményítő volt a csirkerizsében? :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119558) Woodslave válasza kolosanyi (#119547) üzenetére


Woodslave
nagyúr

4 hetes 10 fő edzetlen alanyokon végzett tudományos kutatás alapján semmit nem számít az étkezések gyakorisága, mivel a heti 2*10 ismétléses egylábas lábnyújtó gyakorlat alapján a 2 és 6 étkezéses csoport tagjai ugyanannyi izmot szedtek fel az eltérés statisztikailag irreleváns :K :D

nem tényleg semmi nem számít. :N

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#119559) kk831228 válasza kolosanyi (#119556) üzenetére


kk831228
addikt

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#119560) Radnix válasza Woodslave (#119558) üzenetére


Radnix
senior tag

Miért érzek ebben némi iróniát? :D

Még mindig megbízhatóbbnak érzek egy ilyen kutatást, mint azt, hogy az XY azt mondta, hogy többet fejlődött a napi 6 kajától, mint a 3-tól.

Mivel az első esetben kontrolláltak voltak a körülmények, kiszűrhetőbbek voltak a különböző hatások amik befolyásolhatták az eredményt. Illetve az objektivitást tekintve is messze jobb helyzetben van...

Persze sajnos sosem lehetnek tökéletesek ezek a kutatások, de sokkal közelebb visznek az igazsághoz mint bármi más szerintem.

Na de ha már téged is elveszítünk a "tudományos" megközelítés oldaláról akkor baj van. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#119561) Woodslave válasza Radnix (#119560) üzenetére


Woodslave
nagyúr

You mirin bro? :DDD ;]

de lassan valóban az lesz, amikor minden qrva elméletre van két ellentétes tudományos kutatás, illetve minden tudományos kutatást legalább 2 módon lehet magyarázni és a saját elméleted alátámasztani, meg amikor minden tudományos kutatással szemben van izmos ember... (persze koxol)

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#119562) aelod válasza Radnix (#119560) üzenetére


aelod
veterán

Wood is lemorzsolódik? Mi lesz itt?

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119563) Radnix válasza Woodslave (#119561) üzenetére


Radnix
senior tag

eye M jelly :))

(#119564) aelod válasza Woodslave (#119561) üzenetére


aelod
veterán

de lassan valóban az lesz, amikor minden qrva elméletre van két ellentétes tudományos kutatás, illetve minden tudományos kutatást legalább 2 módon lehet magyarázni és a saját elméleted alátámasztani, meg amikor minden tudományos kutatással szemben van izmos ember... (persze koxol)

Isten hozott az internet világában. Régen az volt a baj, hogy az alapokat nagyon nehéz volt beszerezni úgymond. Edzőterembe le kellett menni ott büdös volt, rozsda meg vas szag és a nagydarad emberektől kellett informálódni. Most meg az a baj, hogy a sok szemét között ami a neten fellelhető tudd kigyomlálni a valóban hasznos infókat. Persze nem azt mondom, hogy #régenmindenjobbvolt de nem szabad elveszni az információ rengetegben sem. Képezni ettől függetlenül kell magunkat, ezen a téren tiszteletre méltó, hogy mennyit olvasol külföldi szakoldalakat a témában. Szóval respekt de ne vessz el a rengetegben.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119565) Woodslave válasza aelod (#119564) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nyilván ezt tudom/tudtam az elejétől fogva, mármint hogy mindenre van elmélet...

de örülök ha te ki tudod gyomlálni a hasznos infokat. Én sajnos nem annyira. Legalábbis nagyon működik a [link]

de abban valóban meg vagyok győződve, hogy számítanak bizonyos dolgok, csak legfeljebb olyan kis mértékben hogy nem veszed észre..

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#119566) kolosanyi válasza Woodslave (#119565) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ezért kell mindenkinek saját magának kitapasztalni, hogy mi működik és mi nem. Továbbá ami nem, az miért nem.

(#119567) aelod válasza Woodslave (#119565) üzenetére


aelod
veterán

True.

Én amúgy most abból indultam ki amit megtapasztaltam a vesenyfelkészülésem alatt. A legtöbb infót edzőktől és versenyzőktól kaptam. Persze kutakodtam a neten is meg már a meglévő tudásomat is felhasználtam de azért mégis jobban megbíztam úgymond a hús vér az infóhoz az arcát adó emberekben.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119568) Woodslave válasza aelod (#119567) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nyilván. De ebben mindig benne van, hogyha mást csináltál volna lehet jobb lett volna ki tudja?

Amúgy meg változik egy csomó dolog. Magamon észreveszem, hogy a tömegelés kezdetén 50 gramm zabtól kómába estem, meg szétpuffadtam, most meg 300 gramm ch-t megeszek nap közben és tök jól érzem magam tőle. Ezt el se tudtam volna képzelni az elején.

Azért mondtam hogy lehet nüanszok, mert 1 kiló zsír-izom-víz ide oda lehet magán valamennyire észreveszi az ember, de nem Ronnie Colmen szint, de lehet ha mondjuk 1 éven keresztül reggelizel vagy egy éven keresztül csak vacsorázol (extrém csak példa) akkor már lehet valami különbség. Mert kalória ide vagy oda de a szervezet nem gép..

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#119569) Woodslave válasza Woodslave (#119568) üzenetére


Woodslave
nagyúr

csak egy példa a carb loading két megközelítése...[link]

Original CBL model:
AM: high insulin sensitivity; carbs now = muscle & fat growth, exercise may only offset fat growth due to improved nutrition partitioning.
PM: low insulin sensitivity; carbs now = exercise necessary to improve muscle insulin sensitivity leading to muscle but not fat growth.

New proposed model, incorporating the circadian regulation of metabolism in adipose tissue:
AM: high muscle insulin sensitivity, low adipose insulin sensitivity; carbs now are OK, and exercise is better (but not necessary, unless goal is muscle growth)…?
PM: insulin sensitivity low in muscle, high in adipose insulin; carb-loading now requires exercise to increase muscle insulin sensitivity and offset the high adipose insulin sensitivity by improving nutrient partitioning.

Számít valamit ha a második alapján csinálja az ember? Lehet évi +/- 250 gramm izmot.. Észreveszed nem :D

Elolvasod a csávó blogját tök jó, ha elolvasod Kieferrel készült beszélgetés leírását meg úgy érzed lemosták a gyereket alig várod hogy edd a ch-t edzés után az egész napi protein-zsír után... :U

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#119570) aelod válasza Woodslave (#119568) üzenetére


aelod
veterán

nyilván. De ebben mindig benne van, hogyha mást csináltál volna lehet jobb lett volna ki tudja?

Ez az élet minden területére igaz nem csak a gyúrásra. Mindig jobb egy hoppá, mint egy mi lett volna ha...
#napibölcselet ;]

Az emberi szervezet "minden" körülményhez tud alkalmazkodni. Idő kell hozzá. Pont így van egy módszerrel is. Amig nem próbáltad és csak olvastál róla addig fenntartással kezeled. Belekezdesz kipróbálod, vagy működik vagy nem, de egy bizonyos időnek el kell telnie, hogy le tudd vonni a következtetéseket.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119571) Woodslave válasza aelod (#119570) üzenetére


Woodslave
nagyúr

így van. Tavaly próbáltam valamit, a mostani diétában meg megpróbálom kvázi pont a fordítottját aztán meglátjuk mi lesz. Most meg szoktatom magam :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#119572) HussarF válasza kolosanyi (#119566) üzenetére

Neked mi a tapasztalatod, mi működött legjobban a 10%tzs eléréséhez? ;]

(#119573) celf válasza Woodslave (#119540) üzenetére


celf
őstag

de sportika forum után hogyan is merülhet fel benned, hogy a reggeli no kaja okés volt vala :) :P

edit: ott a Kozaróczy pont az inzulinérzékenység topikba qrvajo garfikont rakott be az inzulninérzékenyésg, kortizol szint korellációban, nagyon szépen mutatta, hogy mi a stájsz: reggel nem enni bűn.

ettől még lehet próbálgatni dolgokat, mondjuk, az is tény.

[ Szerkesztve ]

(#119574) Woodslave válasza celf (#119573) üzenetére


Woodslave
nagyúr

megvan az irodalma annak is :U :D

megvan neked a 12 hét?

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#119575) Radnix válasza celf (#119573) üzenetére


Radnix
senior tag

Nem tudom azt mondani, hogy egyetértek a megfogalmazással. :DDD
Inkább azt mondanám, hogy nem érdemes kihagyni a reggeli étkezést, mert több előnnyel jár, mint az ellentéte.
Na mindegy, megint csak filózunk edzés helyett ;]

(#119576) HussarF válasza Radnix (#119575) üzenetére

Nem kell azt túlzásba vinni. Én már felvettem a búvárruhát :D
Január előtt nem fogok keményebben belefogni már semmibe. Kurvára kiégtem ezen az éven. Kell a pihenő :D

(#119577) aliquis válasza Woodslave (#119569) üzenetére


aliquis
tag

A kémiában kellene elmerülnöd már. :D

Viszlát!

(#119578) aelod válasza aliquis (#119577) üzenetére


aelod
veterán

Előbb utóbb az lesz a vége :) ;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119579) dybo válasza Woodslave (#119568) üzenetére


dybo
tag

A legjobb ezekben az elméletekben, hogy lassan kiolvastad a fél internetet a témában, kipróbáltál mindent edzés/étkezés terén, kikúrt professzor vagy, aztán lemész a terembe és mindig van egy (több) olyan, akinek fingja sincs semmiről, csak edz és zabál, és mégis nagyobb, izmosabb mint te. :D (nem is koxol)

a Te itt nem Te vagy, hanem "mi".

[ Szerkesztve ]

(#119580) aelod válasza dybo (#119579) üzenetére


aelod
veterán

Magad nevében beszélsz ;) ;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119581) dybo válasza aelod (#119580) üzenetére


dybo
tag

Igen... :O

(#119582) Angel2014 válasza kolosanyi (#119531) üzenetére


Angel2014
addikt

Írhattál volna a sajt elé egy C betűt ...egy holland prémium kategóriás csajt... :K

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#119583) Woodslave válasza dybo (#119579) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Itt nincs. ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#119584) kolosanyi válasza HussarF (#119572) üzenetére


kolosanyi
veterán

Most azt hiszed, hogy nagyot szóltál, de nem. ;]
11-12 környékén többször is voltam már (ami endomorfként nem könnyű) és nagyon álleejtős lesz, amit mondok. Hónapokon át folyamatos kalóriadeficit és heti legalább 3-4 alkalommal kardió.

És neked mi segített 70 kiló fölé tömegelni? ;]

(#119585) God Vazzeg válasza Woodslave (#119569) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ha választanom kellene, akkor én a ch legnagyobb mennyiségét az edzés körül fogyasztanám el, tehát előtte, közben és utána. Ezzel lehet ellentmondok sok mindennek, de nekem legutóbbi diétámnál ez nagyon bejött, gyakorlatilag 10kg minusz mellett nem vesztettem erőt. Igaz csak fekvenyomást néztem.

(#119586) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Vegyétek, most akciós: [link] :D

(#119587) celf válasza Woodslave (#119574) üzenetére


celf
őstag

valahova elmentettem elvileg drive-ra. csak sajna pl. az inzulinrezisztenciás dolgok nem kerültek mind be abba. meg pl. az edzéselőtti,utáni,közbeni stb. blah-blah cikkek sem. dehát istenem... azért ott sem volt minden kőbe vésve, sőt :)

(#119588) celf válasza Radnix (#119575) üzenetére


celf
őstag

filozás edzés helyett: hát igen, mondjuk én speciel ma jól elvagyok pihenéssel is, persze szivesen csapatnám a teremben, csak holnapra nagyon kész lennék, és most ez nem fér bele. előző két edzés nap squat volt, aztán bench+clean day. nem rakhatom magam rottyra jobban. ígyis iszonyat szarul regenerálódom.

(#119589) aelod


aelod
veterán

Vótam atta. 5*5-ös nap.
Guggolás: 120-130-140-140-150
Fekve nyomás: 90-95-100-105-110
Felhúzás: 130-140-140-150-160

Felhúzás végére eléggé elfáradtam de lenyomtam. Életemben nem guggoltam még 150-el pláne ötöt. Mélység megvolt szóval eredményes volt a tegnap.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119590) Woodslave válasza aelod (#119589) üzenetére


Woodslave
nagyúr

az komoly már majdnem testsúly kétszeres. Azt mondjuk mindig csodáltam aki ugyanannyival guggol mint felhúz.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#119591) aelod válasza Woodslave (#119590) üzenetére


aelod
veterán

Kicsit kiabálós lett az utolsó sorozat guggolásnál de hát háború van vagy mi :DDD A súlyom este betömve az egész aznapi kaját, lefekvés előtt 79.7 volt most.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119592) HussarF válasza kolosanyi (#119584) üzenetére

És ez mikor volt? Kép is van?

Nekem az a cukormennyiség segített, amit az év októberig tartó szakaszában nem fogyasztottam el :D

(#119593) aliquis válasza aelod (#119589) üzenetére


aliquis
tag

Még a végén ember lesz belőled. ;]

HussarF Sanyival ne vitatkozz,úgy is legyőz,én sem bírtam vele. ;]

[ Szerkesztve ]

Viszlát!

(#119594) Woodslave válasza aelod (#119591) üzenetére


Woodslave
nagyúr

faxa :C

én mostanában megmértem magam reggel, 85,3 szóval messze nem lesz meg az a 90 sztem február végére. Persze ezt sejtettem, hogy a 85 kg gyakorlatilag nem probléma de ezen felül keményebben kéne enni :D

Egyébként ha nem lenne ilyen elbaxott zsírelosztásom (úszógumi főleg) akkor lehet idén nem is diétáznék, csak kicsit visszább vennék a ch-ból hogy kicsit kényelmesebb kalóriatöbblet (mármint elfogyasztás szempontjából) legyen és tovább "tömegelnék". :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#119595) aelod válasza Woodslave (#119594) üzenetére


aelod
veterán

(#119593) aliquis
Hogy is van? 90kg alatt csak karácsonyfadísz? :DDD

(#119594) Woodslave

Jövő héten lesz 4 hete, hogy csinálom a programot. Eddig +3kg a többlet testsúlyban. Nem mondom, hogy könnyű ellenben rohadt nehéz. Pláne kipihenni a hetet. De logolok mindent egy excellbe majd lesz faszájos grafikon a fejlődésről (haha) pláne ha meg is tudom majd rendesen szerkeszteni.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119596) Angel2014


Angel2014
addikt

Vigyázz csak át ne programozd magad!

Mi lenne ha ezt kipróbálnád?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#119597) kolosanyi válasza HussarF (#119592) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nincs és nem érdekel, hogy ki hiszi el. ;]

(#119598) aelod válasza Angel2014 (#119596) üzenetére


aelod
veterán

Ezt nekem írtad?
Nem lenne semmi. Max 4500 forinttal kevesebb a zsebemben...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119599) Radnix válasza Angel2014 (#119596) üzenetére


Radnix
senior tag

Mátrix, peptid, glutamin, van itt minden mint a búcsúban.
Én be is rendeltem 2-t.
Egyet a kutyának. :DDD

(#119600) aelod válasza Radnix (#119599) üzenetére


aelod
veterán

Tökéletes vásárló vagy ;] Nekem most van kreatinom még. Mátrixok nélküli :)

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.