Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119451) szuszinho válasza dybo (#119435) üzenetére


szuszinho
őstag

Ilyen széles fogással kell? Én kb. vállszélességgel szoktam.

(#119452) Radnix


Radnix
senior tag

Felraktam a gépre az f.lux-ot, kíváncsian várom, hogy hamarabb fogok-e elálmosodni így a gép előtt.
Egyelőre furcsa ez a brutálisan meleg színhőmérséklet, de biztosan hozzá lehet szokni.

(#119453) Woodslave válasza dybo (#119447) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Na fekvenyomás után csináltam legyen mire fogni. 43,5kg 18-7 :D 5... Amúgy atta.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#119454) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Vótamnagyonatta.

(#119455) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Kicsit bővebben:

Második tabatás súlyzós edzésem volt, de ez valami eszméletlen durva. Teljes test, összetett gyakorlatok, a végén pedig egy tabata kör bicepszezés. Ilyen izomfáradást még életemben nem éltem át, komolyan mondom, hogy ez mindent visz. Aki szereti az újdonságokat, tegyen vele egy próbát, szerintem megéri. Arra fel kell készülni, hogy a normál szériasúlyok harmadával-negyedével lehet így dolgozni, de ettől függetlenül agybeteg módon kicsinálja az embert. A 200 kilós guggolástól nem éreztem azt, amit most 20 kilós serleg guggolástól. Hogy hosszú távon mire jó ez, azt nem tudom, de az már pozitívum, hogy végre megint szét tudom szedni a lábam anélkül, hogy másnap a barátnőm adná rám a zoknit meg kötné be a cipőm.

(#119456) kk831228 válasza kolosanyi (#119455) üzenetére


kk831228
addikt

Kotsog az a tabata, fekvőt nyomtunk régebben haverral... Halál... :K

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#119457) userxy válasza kolosanyi (#119455) üzenetére


userxy
őstag

Véget ért az edzős bádis fellángolás ? ;]

(#119458) God Vazzeg válasza dybo (#119442) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nekem talán negyven valamennyi volt sok évvel ezelőtt, de azt mondták nem volt szabályos, így lexartam :D

(#119459) aelod


aelod
veterán

Én is vótam. Nekem is atta.
130ba 3x12 guggolás
130,140,150-12,10,8 felhúzás
Fekve nyomás 90,95,100-12,12,12
Húzóckodás/tolóckodás 3x12-14
D.törzsű evezés 60,70,80-12x3
Vállból nyomás 30-12,12,10
Bicepsz/homlokra engedés 42kg 3x12

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119460) IntelKiller7 válasza HussarF (#119443) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Ekkora súlytól mennyit eshet a gyárilag megadott hatótáv? :)) :DD

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#119461) Woodslave válasza God Vazzeg (#119458) üzenetére


Woodslave
nagyúr

59-et "hazudtál" ;] :P

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#119462) Woodslave válasza aelod (#119459) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ez korrekt :R :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#119463) aelod válasza Woodslave (#119462) üzenetére


aelod
veterán

2 órás edzés volt. Halál.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119464) Woodslave válasza aelod (#119463) üzenetére


Woodslave
nagyúr

engem meg elkapott valami. Fáj a fejem, az izületeim, alig aludtam, mondjuk a kaját megpróbálom tolni, de ma elmarad a guggolás az biztos...

Qrva térdem is fáj megint, pedig semmit nem csináltam, sétálás közben éreztem hogy rosszul rendeződik valami ott.... :(((

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#119465) aelod válasza Woodslave (#119464) üzenetére


aelod
veterán

Az alvás 5 óra volt nálam. Nem vagyok fitt. Tömd magadba a C vitamint. Nekem mindenem fáj. Egy kín a létezés most :) Melót alapon tolom ma azt hiszem. :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119466) Radnix


Radnix
senior tag

Reggeli holy shit videó: [link]
bw 3,33x bench :Y

(#119467) aelod válasza Radnix (#119466) üzenetére


aelod
veterán

:Y Orosz állat.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119468) Woodslave


Woodslave
nagyúr

Why No added Sugars and Artificial Sweeteners?

Because of our evolutionary history, sweetness can be addictive for our systems, which can lead to overconsumption. Eating too many of these empty calories can lead to conversion to fat. Artificial sweeteners are bad because they are 100-1000x more sweet than sugar and can over-stimulate our brain’s reward centers.

Also overconsumption of sugar and artificial sweeteners can be bad for our gut biome.

Why No Alcohol?

Alcohol is addictive and can inhibit executive function which makes it easier to eat badly among other things. It provides no nutritional value and impairs glucose metabolism. On top of all this it can increase gut permeability and be toxic to our gut bacteria AND toxic to or neurological system.

Why No Seed Oils?

Industrial seed oils are by themselves unstable and easily oxidized which can lead to free radicals and inflammation. In addition, they are high in Omega 6 fatty acids which also promote systemic inflammation.

Why No Grains?

This includes breads, cereals, pasta, rice, or quinoa, which are essentially empty calories, bad for blood sugar, and can be overly stimulating to our reward centers.

They also contain phytates which can prevent our GI system from absorbing important nutrients.

Of course, there is also gluten which can promote systemic inflammation and induce gut permeability.

Why No Legumes?

Legumes contain phytates which can prevent absorption of important nutrients and also contain sugars that aren’t absorbed in the GI system. Instead they feed the gut bacteria and if there are any ‘bad’ gut bacteria, this can cause overgrowth and GI inflammation.

Why No Soy?

Soy products contain plant-based estrogens, phytoestrogens, that our bodies can react with our normal estrogen receptors which is something we don’t want.

I’ve been scared of soy products ever since I read a Men’s Health article about a guy who consumed so much soy, and was therefor exposed to so many phytoestrogens that he developed breasts.

Why No Peanuts?

They contain lectins that can slip through our intestinal lining and enter our blood stream causing an immune response.

Why No Dairy?

The two primary proteins in dairy are casein and whey. Casein can cause an inflammatory reaction called a histamine response.

Whey can send very powerful growth signals to the body and can stimulate the release of insulin and insulin like growth factor.

There’s also the sugar component, lactose, which can be bad for gut bacteria, especially in people who lack the enzyme to break it down, lactase.

I was surprised to learn that the Whole 30 also forbids grassfed milk, which some other paleo circles are ok with. Despite all the benefits including omega-3s conjugated linoleic acid, more vitamins and antioxidants they feel that:

However, simply sourcing dairy from cows that roam freely sidesteps only some of our concerns. Pastured, organic dairy still contains the same lactose, milk proteins, growth factors, and hormones as conventionally sourced dairy, which means it’s still not such a healthy option.

Why No Butter?

Butter still contains milk proteins. Clarified butter, ghee, however is ok since those proteins are removed.

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#119469) Radnix válasza Woodslave (#119468) üzenetére


Radnix
senior tag

Az ilyeneknél kérlek szépen jelöld meg, hogy honnan van, sőt egy linket is megoszthatnál a nagyérdeművel :))

(#119470) aliquis válasza Woodslave (#119468) üzenetére


aliquis
tag

Nagyrészt teljesen egyetértek a leírtakkal. RadnixWood,már nem az a szint,hogy más forrásból dolgozzon,saját kútfőből merít. :K :D

[ Szerkesztve ]

Viszlát!

(#119471) Woodslave válasza Radnix (#119469) üzenetére


Woodslave
nagyúr

igaz. De ezek általában blogokról vannak..

[link]

[link]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#119472) Woodslave válasza aliquis (#119470) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja csak testépítő szempontból lehetetlen - legalábbis átlag magyar embernek magyar viszonyok stb. között - megfelelő kalóriát biztosítani nagy részük nélkül.

Meg erre jön az egészséges vegánok aki babot esznek rizzsel.. :D

Asszem marad a gyümölcsevés ;]

Viccet némileg félretéve ez alapján azért faxán elbaxuk az egészségünket...

Mondjuk én most tömegelek, szóval kénytelen vagyok zabot, rizst (barna meg fehér) enni. De asszem ez lesz az utolsó próba, diéta után egy mindennapi fenntartható, ch mentes kajálás jön :D Vagy csak gyümölcs ezt még nem tudom :o

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#119473) aliquis válasza Woodslave (#119472) üzenetére


aliquis
tag

Egyetértek ugyan a leírtakkal,de azt mondom,hogy ezen kívül is van még millió dolog ami nem "helyes",az élet még sem áll meg.Egyszerűen nem is lehet mindig,mindennek megfelelni,"kockázatvállalás"nélkül nincs eredmény.Ne vedd a szívedre a tudományt. :D ;]
Egyébként is eldönthetnéd lassan,hogy sokáig akarsz élni vagy izmos akarsz lenni. ;]

[ Szerkesztve ]

Viszlát!

(#119474) szuszinho válasza aliquis (#119473) üzenetére


szuszinho
őstag

Persze, de még mindig sokan nem látják be, hogy nagyon nem mindegy, hogy parizeres kenyérből, vagy normális kajából viszed be a tápanyagokat.

(#119475) Woodslave válasza aliquis (#119473) üzenetére


Woodslave
nagyúr

most izmos akarok lenni, aztán majd meglátjuk :D Persze nem minden áron :C

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#119476) aliquis válasza szuszinho (#119474) üzenetére


aliquis
tag

Persze,nem látják be,aztán ráfogják arra,hogy nem kokszolnak. ;]

Viszlát!

(#119477) kolosanyi válasza Woodslave (#119468) üzenetére


kolosanyi
veterán

;]

(#119478) Radnix válasza Woodslave (#119471) üzenetére


Radnix
senior tag

Köszi! ;)

(#119479) szuszinho válasza aliquis (#119476) üzenetére


szuszinho
őstag

Esetleg még a genetikára is :DDD

(#119480) aelod válasza Woodslave (#119472) üzenetére


aelod
veterán

Mi a megoldás akkor. Keto?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119481) Woodslave válasza aelod (#119480) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nem tudom. Szerintem nem... Izomépítéshez meg pláne. Persze ami leírtam megfelelő kontextusba - azaz nem heti 4-5 konditermi edzést esetleg aerobot végző embereknek van ez feltétlenül hanem a fánkzabáló irodistának - kell helyezni. Szerintem testépítő edzéshez kell a ch (mármint hogy az izomban legyen) Ketoban is kell valami mechanizmus erre, mert különben nem tudnának mozogni :D

Valszeg nincs megoldás, legalábbis nekünk :K

Bár annyit megtehet az ember hogy minél kevesebbet eszik ezekből. :F

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#119482) aliquis válasza szuszinho (#119479) üzenetére


aliquis
tag

ajjjajjj,valóban... :DDD

Viszlát!

(#119483) dybo válasza Woodslave (#119468) üzenetére


dybo
tag

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1329751353712311&substory_index=0&id=1162644370423011

Különösen fontos számomra, hogy leromboljam a következő mítoszt!

Egyél vajat! - Megőrültél?! Az tele van telített zsírral!

A régebbi posztok alapján valószínűleg már nyilvánvalóvá vált, hogy a tudomány erőteljesen megkérdőjelezi a koleszterin mítosz alapjait (és magát a koleszterint fel is mentette). A koleszterin hisztériának nem csak az egész tojás esett áldozatul. Egy másik nagyon hasznos és egészséges élelmiszer lett démonizálva – a vaj. A vádak nevetségesek – többé-kevésbé arról szólnak, hogy magas a vaj telített zsír tartalma, továbbá van benne koleszterin (mind a kettő igaz, de ettől nem egészségtelen, sőt!). Helyette ajánlják az olívaolajat (magas egyszeresen telítetlen Omega-9, másnéven olajsav tartalom – igazoltan nagyon egészséges amíg nem sütünk vele), az egyéb növényi olajokat (amiknek magas az Omega-6 tartalmuk – ezek igazoltan gyulladáskeltőek). Esetleg a kókuszzsír kerül szóba (ami szintén nagyon egészséges), ami ugyan telített zsírsav forrás, de magas a rövid és közepes szénláncú zsírsav tartalma. Ezek a zsírok pedig gyulladáscsökkentő hatással rendelkeznek, továbbá a szervezet nem képes elraktározni őket, így energia gyanánt elhasználja.

Ha megnézzük a vajat akkor viszont mit látunk?[1]
• Először is, a vaj a „legdiétásabb” zsír. Míg 100 g kókuszzsírban 100 g zsír található (100 g olívaolajban szintén), addig 100 g vajban mindössze 81 g van.
• A 81 g-ból 21 g egyszeresen telítetlen (a nagyon egészséges Omega-9).
• Mindössze 3 g többszörösen telítetlen.
• 51 g telített, melyből 12 g rövid és közepes szénlácú zsírsavak elegye (ugye, amiért a kókuszzsír is olyan egészséges). A 12 g-ból majdnem 4 g-t az úgynevezett vajsav tesz ki. A vajsav az egyik legfontosabb tápanyag a bél és a bélhámsejtek egészsége szempontjából (a bélbaktériumok a rostokból többek között vajsavat állítanak elő, amit a bélhámsejtek elfogyasztanak – ezért tesz jó a rost és a megfelelő bélflóra a bélnek).
• A maradék 39 g-ból 22 g a 16 szénatomos zsírsav, a palmitinsav. A palmitinsav gyakorlatilag minden körülmény között a szívizom elsődleges és preferált enegriaforrása! Szóval nem épp egészségtelen.
• További 7 g a 14 szénatomos mirisztinsav, aminek baktérium- és vírusellenes hatása van.

Mindemellett az igazi, szabadtartású, fűvel etetett tehenekből származó vajban egyéb vitaminok (például a növényi forrásból nem fedezhető K2-vitamin, illetve A-vitamin), ásványi anyagok is megtalálhatók. Továbbá ne feledkezzünk meg a CLA-ról, másnéven konjugált linolénsavról, aminek tumorellenes, gyulladáscsökkentő[2], szív- és érrendszert védő[3], illetve a vércukorszint kontrollálását elősegítő hatást tulajdonítanak[4] (a fűvel etetett állatok húsa és teje ill. az abból készült tejtermékek akár 3-5-ször több CLA-t tartalmaznak mint a takarmányon tartott társaik).

Úgyhogy együnk vajat, főzzünk vajjal, tegyük az egész tojásból készült rántottára, a kávéba, vagy épp a palacsintára!

Az egyetlen biztosan és igazoltan fűvel etetett tehénből készült vaj a KerryGold Irish Butter – ezt tudom ajánlani. Kicsit drága, de amikor az ember megkóstolja rájön, hogy hova ment az a pár száz extra forint!

1. J Dairy Sci. 2006 Jun;89(6):1956-69.
2. J Nutr Biochem. 2013 Dec;24(12):2144-51. doi: 10.1016/j.jnutbio.2013.08.006
3.Lipids Health Dis. 2014 Dec 22;13:200. doi: 10.1186/1476-511X-13-200
4.Biochem J. 1933;27(3):878-88.

[ Szerkesztve ]

(#119484) aelod válasza dybo (#119483) üzenetére


aelod
veterán

Az egyetlen biztosan és igazoltan fűvel etetett tehénből készült vaj a KerryGold Irish Butter – ezt tudom ajánlani. Kicsit drága, de amikor az ember megkóstolja rájön, hogy hova ment az a pár száz extra forint!

Nem csak az van. Otthon Erdélyben az esztenán nevelt tehenek tejéből készült házi vaj. Na az adja eléggé. :DDD Meg a házi túró. Reszeltem is a tegnapi rántottába vagy 100g-ot.

Bár én nagyon rég ettem már vajat. A margarint viszont teljesen kiiktattam az életemből.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119485) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Ne egyetek semmit, mert az élet halált okoz. ;)

(#119486) troller válasza kolosanyi (#119485) üzenetére


troller
senior tag

Igaz, abba eddig még mindenki belehalt. :K

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#119487) Woodslave válasza dybo (#119483) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja de itt nem a vajban lévő zsírról van szó.

Mindegy megint visszaforogtam a meghalunk mindentől állapotba de most nem hagyom magam ;] :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#119488) Radnix válasza dybo (#119483) üzenetére


Radnix
senior tag

Nehogy véletlenül kattinthatóvá tedd azt az url-t ;] :D

(#119489) aelod válasza Woodslave (#119487) üzenetére


aelod
veterán

Tehát:
- minden amit eszünk az méreg csak megdöglünk tőle
- izmosak sosem leszünk naturalon
- az USA-ban minden jobb még a méreg étel is
- minden izmos ember natural de nem minden natural izmos
- koksz nélkül semmi nincs

Topik zárható. ;] :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119490) dybo válasza Radnix (#119488) üzenetére


dybo
tag

Mobil verzióban vagyok, úgy nem lehet! (teljesben igen, de ahhoz már nem volt kedvem) :D

(#119491) aliquis válasza aelod (#119489) üzenetére


aliquis
tag

A genetikát kihagytad,amúgy jó! :D

Viszlát!

(#119492) Radnix válasza dybo (#119483) üzenetére


Radnix
senior tag

Ha a szív és érrendszeri egészség megőrzése a cél én akkor további kutatásokat végeznék a témában, mivel...

Bizonyított tény, hogy ha a telített zsírokat kiváltod többszörösen telítetlen zsírokra az étrendedben (minden más tényező változatlansága mellett), akkor csökkented a szív és érrendszeri betegségek kialakulásának kockázatát.

(Attól tekintsünk el, hogy amíg valaki bagózik, szarik a kardióra, és örökös pozitív kalóriamérlegben van vagyis túlsúlyos, akkor ez az utolsó a sorban amivel foglalkozni kéne :)) )

(#119493) Woodslave válasza aelod (#119489) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:C többé-kevésbé

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#119494) celf válasza Woodslave (#119468) üzenetére


celf
őstag

edes iz: pozitiv pszichologiai hatasa is lehet

alkohol: sport szempontbol meg fontos, h kis mennyisegben is csokkenti a tesztoszteron receptorok mennyiseget, vagyis noveli a szabad tesztoszteront. ezertbecsapos

seed oils: omega 6 gyulladas serkento-> minden etelnek van Inflammation Factora

grains: ok-ok, de azert nem kell megorulni

peanuts: ok, modjaval azertlehet

dairy: "Casein can cause an inflammatory reaction called a histamine response."deilyet barmi tud okozni

"Whey can send very powerful growth signals to the body and can stimulate the release of insulin and insulin like growth factor." ez veletlenul bent maradt a "pro" felsorolasbol? :)

butter: "Butter still contains milk proteins." hahahah es mennyit jaj :Y

(#119495) Woodslave


Woodslave
nagyúr

Szoktam még ezt az oldalt olvasni, itt nincs ez a félelemkeltés elég kiegyensúlyozott.

Előző hsz-ből idézem:
Why No Legumes?

Legumes contain phytates which can prevent absorption of important nutrients and also contain sugars that aren’t absorbed in the GI system. Instead they feed the gut bacteria and if there are any ‘bad’ gut bacteria, this can cause overgrowth and GI inflammation.

fenti cikkből
Some high-fiber foods that are good for your gut bacteria include:Lentils :C
Bifidobacteria are considered beneficial bacteria, as they can help prevent intestinal inflammation and enhance gut health

celf: nem hiszem, nem biztos hogy jó a növekedés stimulus - feltételezem a rákos sejtekre gondolnak mindig

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#119496) celf válasza Woodslave (#119495) üzenetére


celf
őstag

sztem igy vagy ugy de ez egy nagy maszatolas a novekedes hormonnal

(#119497) celf


celf
őstag

aelod, tenyleg nem csinalsz OHP-t?

[ Szerkesztve ]

(#119498) kk831228 válasza Woodslave (#119468) üzenetére


kk831228
addikt

Why No coldfish....

Why No hung up yourself... ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#119499) aelod válasza celf (#119497) üzenetére


aelod
veterán

Nem hát. :N Kap így is eleget a derekam. Nem kell még az is.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119500) kolosanyi válasza aelod (#119499) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem kell lemenni hídba közben, mint a XX. század elején a súlyemelők. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.