Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120301) Woodslave válasza aelod (#120298) üzenetére


Woodslave
nagyúr

kifejtsem tudományosan vagy csak mondjam hogy qráva nem tudok költeni rá? ;] :D

edzés közben BCAA akkor is ha 200+ fehérjét viszel be ebből 150-et már edzést megelőzően :K

Amúgy tömegelés alatt a bcaa lenne az utolsó ami megfordul a fejemben. Már azok közül amik egyáltalán. A kazein már nem olyan rossz de akkor inkább veszek túrót az olcsóbb (csak nem szeretem)

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#120302) aelod válasza Woodslave (#120301) üzenetére


aelod
veterán

Így a teljes. Köszönöm. Sárga kapszula kuka. Ezt beírni az összefoglalóba. R.I.P gyúrósok ide topik. ;]

Amúgy tömegelés alatt a bcaa lenne az utolsó ami megfordul a fejemben. Már azok közül amik egyáltalán. A kazein már nem olyan rossz de akkor inkább veszek túrót az olcsóbb (csak nem szeretem)

Nem azért kell enni mert szereted :DDD Nálam fél kiló/ nap lemegy. Olcsó fehérje.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#120303) Shingen válasza Woodslave (#120287) üzenetére


Shingen
addikt

Még a végén sanyi súlyában leszel. :DDD
De látom megy a tömegelés csak a forma rovására ne menjen. :D

(#120300) aelod Igen, párizsis zsömlét

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#120304) Woodslave válasza aelod (#120302) üzenetére


Woodslave
nagyúr

megmondom őszintén bármiféle tanulmányt olvasok (tudom xart se érnek) nagyon marginális - ha van egyáltalán - hatása van bármiféle "időzítésnek" ha az össz mennyiség megvan és aránylag ésszerűen van elosztva (bár látjuk az is szinte mindegy 4000 kcal vacsora :D ).

Nem gondolom hogy ezalatt a 3 hónap alatt még a mostani felett a túrótól sokat remélhetnék, innentől kezdve meg nem szopatom magam olyannal amit nem szeretek annyira. Be van tervezve a túró de majd csak diétában hogy magasabb legyen a fehérje bevitel, ha a ch nagyon alacsonyan van.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#120305) Shingen válasza Woodslave (#120301) üzenetére


Shingen
addikt

bcaa lenne az utolsó ami megfordul a fejemben
Mi a bajod vele?
felesleges pénzkidobás? vagy mi?

風林火山

(#120306) Angel2014 válasza Shingen (#120299) üzenetére


Angel2014
addikt

Nem véletlen írtam korábban a 2-3 órás fehérje bevitelt...mert ez jó a fogyáshoz is meg a tömegeléshez is...

Hiába eszik valaki szénhidrátot ha nincs mellette fehérje...vagyis előtte 30 perccel...ha túl sok fehérjét viszel be az káros is lehet...1 nem szívódik vel 28 -30 grammnál . a másik bélbe kerülve vese és májkárosodást okozhat...tehát iszok vagy eszek fehérjét 30 grammot és 30 percre rá tolom a szénhidrátot és ezt ismétlem 3 óránként...én ezt csinálnám tömegeléshez...amit leírtam edzéshez innám BCAA-T edzés után gyorsan szívódó kreatinnal.ebédhez kreatin....este kazeines kreatinnal.

Bcaa segíti a protein lebomlását és az izomba juttatja a fehérjét segít a beépülésben ..

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#120307) aelod válasza Shingen (#120305) üzenetére


aelod
veterán

Tömegelés alatt? Igen. :K
Verseny diétában hasznos. :K

(#120308) aliquis

Pedig a kapros túrós...hmm.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#120308) aliquis válasza Woodslave (#120304) üzenetére


aliquis
tag

Szeretem a túrót,de nem eszem,mert "papírom van róla",hogy nekem nem jó.Arról meg külön,hogy glutén+túró az nekem halálos méreg,pedig a palacsintát is szeretem. :(
Egyébként egy ilyen vizsgálat ajánlott,nagyon nagyon sokat segít. :K

[ Szerkesztve ]

Viszlát!

(#120309) Alpachino válasza Woodslave (#120297) üzenetére


Alpachino
veterán

Bazzz. tényleg, nekem még korán van.... nem rég keltem...no meg a kreatin megvonás úgy látszik mellékhatásokkal jár :D

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#120310) Woodslave válasza Shingen (#120305) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja. :K Még diétában se nagyon találták értelmét kivéve ha nem reggel (vagy délután :Y ) éhgyomros edzés előtt alkalmazod (de még lehet ekkor is jobb a tejsavó) Aelod: nem versenydiétára gondolok, ott lehet van értelme

Írtam már van aki szerint semmi más edzés alatt csak drága "cukor" hatását tekintve.

Edzés előtti kajám (kb 1 -1.30 órával) 37 gramm fehérje 107 gramm ch. Szerinted emellett van bármilyen hatása edzés közben 10 gramm bcaa-nak? Szerintem nincs még ha az egész instant izommá alakulna edzés közben akkor is havi 160 gramm izom lenne (mondjuk nem is rossz ;] )

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#120311) Angel2014 válasza Woodslave (#120310) üzenetére


Angel2014
addikt

Hiába eszel vagy iszol fehérjét ha nem vagy kevésbé épül be...a szervezeted nem termel olyan aminót amiben van bcaa aminó hiszen 49 et termel a szervezet és a Bcaa segíti a protein lebomlását és az izomba juttatja a fehérjét persze a kellően megmunkált izomba ;] segít a beépülésben ..biztos lehetsz benne hogy ártani nem árt...

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#120312) Woodslave válasza Angel2014 (#120306) üzenetére


Woodslave
nagyúr

qrva nagy :C

Komolyan egyszer doktori disszertációt írsz az emberi táplálkozásról máskor meg megkérdezed, hogy a pufirizs - túró diétád jó-e a fogyáshoz..

Én azt mondom neked, hogy ne csak hallgatózz amikor a teremben ilyenekről beszélnek Vidáék mert lehet néhány szót elnyom a vasak csattanása :C (van ez a sugdosós játék az jut eszembe a posztjaidról)

Én BCAA-val dúsított proteint eszek :K

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#120313) aelod válasza Woodslave (#120312) üzenetére


aelod
veterán

:DDD :C

(#120310) Woodslave

Éhgyomros edzést nem preferálom. Felkészülés alatt sem aeroboztam éhgyomorra.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#120314) Angel2014 válasza Woodslave (#120312) üzenetére


Angel2014
addikt

a vidáék is csak mellé bekapnak vagy 10 szem aminó kapszulát...

Sajnos nem voltam vele tisztában én sem, holtig tanul az ember ...nem tudtam mi az a kj nem tudtam mi az a zsír nem tudtam mi az hogy szénhidrát és mit mikor ehetek ...pl hiába ettem olyan fehérjéket aminek nincs is szénhidrát tartalma de zsírban nagyon magas és lehet ezért híztam inkább...na ezekre nem figyeltem...

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#120315) Shingen válasza Woodslave (#120312) üzenetére


Shingen
addikt

Komolyan egyszer doktori disszertációt írsz az emberi táplálkozásról máskor meg megkérdezed, hogy a pufirizs - túró diétád jó-e a fogyáshoz..
Beszarás :DDD

風林火山

(#120316) aliquis válasza Angel2014 (#120314) üzenetére


aliquis
tag

"hiába ettem olyan fehérjéket aminek nincs is szénhidrát tartalma" :D ,akár aláírásba is mehetne. :D

Viszlát!

(#120317) Woodslave válasza Angel2014 (#120314) üzenetére


Woodslave
nagyúr

de most már mindent tudsz nem követed el újra ezt a hibát :R

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#120318) Angel2014 válasza aelod (#120313) üzenetére


Angel2014
addikt

Nem is értem ti miért nem jártok woodal egy párban súlyban már azonosok vagytok... ;]

Na én ezt csinálnám veletek 80 kilósan egyik oldalon Aelod a másikon wood [link]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#120319) Shingen


Shingen
addikt

Látom munkanap van és mindenki cseszik a munkára. :DDD
komment háború van most. :D

(#120318) Angel2014 Így melleznél velük. ;]

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#120320) aelod válasza aliquis (#120316) üzenetére


aelod
veterán

Szakadok :DDD

(#120319) Shingen

Á csak a tegnapit pótoljuk.

(#120318) Angel2014

Ja, Wood majd 10 kilóval nehezebb nálam lassan. :U

A kis súly szálasít vigyázz. ;]

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#120321) aliquis válasza Angel2014 (#120318) üzenetére


aliquis
tag

Szerintem meg,menne az egy kézzel is. :D ;]

Viszlát!

(#120322) Shingen válasza aelod (#120320) üzenetére


Shingen
addikt

Ja, Wood majd 10 kilóval nehezebb nálam lassan
lehet, hogy nehezebb de a forma már elment. ;]

風林火山

(#120323) aelod válasza Shingen (#120322) üzenetére


aelod
veterán

Még a gyerek krémpudingját is felzabálja xD "Otthagyta a kocsiban". :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#120324) Shingen válasza aelod (#120323) üzenetére


Shingen
addikt

Akkor biztos kokxol.
Most már tudjuk mi ez a nagy súlynövekedés hirtelen. :D

風林火山

(#120325) kk831228 válasza aliquis (#120321) üzenetére


kk831228
addikt

A kettő együtt...?? Simán... ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#120326) kk831228 válasza aliquis (#120308) üzenetére


kk831228
addikt

Pajzsmirigy miatt nem ehetsz ilyeneket?? Gondolom a kokszot is azért írták fel... ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#120327) kk831228 válasza Angel2014 (#120318) üzenetére


kk831228
addikt

Akkor gondolom te is így viszed a hűtőt... [link] :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#120328) aliquis válasza kk831228 (#120326) üzenetére


aliquis
tag

Nem.Hormonálisan jól vagyok.Van olyan vizsgálat,amely megmutatja neked,milyen ételek fogyasztása nem javasolt,vagy tiltott.Optimalizálni tudod az étkezésedet,nem zsírosodsz,jobban fejlődsz,nem vagy fáradt,levert,nincs ebből eredő izületi problémád,stb... :K

Viszlát!

(#120329) kk831228 válasza aliquis (#120328) üzenetére


kk831228
addikt

Milyen vitsgálat ez?? :F :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#120330) aliquis válasza kk831228 (#120329) üzenetére


aliquis
tag

Ételintolerancia vizsgálat.

Viszlát!

(#120331) aelod válasza aliquis (#120330) üzenetére


aelod
veterán

Rákerestem. Nem épp olcsó. Viszont hasznos dolog. :K

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#120332) kk831228 válasza aliquis (#120330) üzenetére


kk831228
addikt

:R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#120333) aliquis válasza aelod (#120331) üzenetére


aliquis
tag

Vizsgálati csomagban kértem,volt benne ezen kívül,még néhány hasznos dolog,és árban is kedvezőbb,mintha külön kérnéd.

Viszlát!

(#120334) zzz03


zzz03
őstag

hm. en sajtos kiflit eszek epp kreatinnal mert ez a zsirt izomma alakitja at. :)

(#120335) Woodslave válasza kk831228 (#120332) üzenetére


Woodslave
nagyúr

biztos az lenne az eredmény, hogy nem ehetek: csirke, tojás, rizs, tej, lencse :C :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#120336) kk831228 válasza Woodslave (#120335) üzenetére


kk831228
addikt

Szerintem is kb. még mielőtt bemennél, már az ajtóba : " Laktóz, glutén, cukor teljes kizárás, jó lenne ha húsból minnél kevesebbet, nagyon sok zöldséget, transzzsír miatt az összes péksűteményt felejtse el. Halból tonhalat meg ne próbálja, higanymérgezést fog kapni... Van valami kérdése esetleg?? Jó, nincs akkor, koszonjuk, hogy megjelent, 50000 ft lesz, Viszontlátásra... " ;]

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#120337) aliquis válasza kk831228 (#120336) üzenetére


aliquis
tag

Mondjuk erősen ajánlott, a nem sztk-s vizsgálat,ahol a protein nem szteroid. ;] :D

Viszlát!

(#120338) Angel2014 válasza zzz03 (#120334) üzenetére


Angel2014
addikt

Ha elötte ettél volna csak fehérjét 30grammot az lenne.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#120339) kk831228 válasza aliquis (#120337) üzenetére


kk831228
addikt

Ugyanazt mondják az sztk -s vizsgálaton is ha van ott is, csak ott nem fizetsz érte, meg többet kell várni... :B Ez ugyanaz mint a magánrendelés... :)

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#120340) Shingen válasza kk831228 (#120336) üzenetére


Shingen
addikt

Ez jó. :DDD

風林火山

(#120341) Woodslave válasza aliquis (#120337) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nekem a háziorvos mondta, hogy csak olyan proteint egyek amiben nincs bcaa :K (mert az a szteroid amúgy)

;]

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#120342) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Mi ez a sok hsz itt? Nem érek rá, mert szabadnapos vagyok, szóval csak benéztem. ;]

(#120343) aliquis válasza kk831228 (#120339) üzenetére


aliquis
tag

Álmodj nagyokat,nézz már utána légykedves. :DDD :DDD

Viszlát!

(#120344) Shingen válasza kolosanyi (#120342) üzenetére


Shingen
addikt

Vettük észre nem dolgozol, mert nem rontod itt a levegőt! :DDD

風林火山

(#120345) Shingen válasza Woodslave (#120341) üzenetére


Shingen
addikt

Jaaaaaaaaaaaaaa
fehérje is kokx nem. :DDD

風林火山

(#120346) troller


troller
senior tag

Ön van olyan okos, mint egy 15 éves?

Hajrá, butagyúrósok! ;] :D

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#120347) God Vazzeg válasza Woodslave (#120312) üzenetére


God Vazzeg
veterán

"...van ez a sugdosós játék az jut eszembe a posztjaidról..."

:DDD :C ;]

(#120348) Woodslave


Woodslave
nagyúr

Minden idők legnagyobb táplálkozási mítosza, amely újra és újra feljön! Mi ez?

Mára már biztosan tudod, hogy napi 2000 kalória süteményből és cukros üdítőkből, nem ugyanazt az eredményt okozza a testeden, mint 2000 kalória brokkoliból, fehérjékből és sovány húsokból.

Ha még mindig kételkednél, akkor érdemes belemélyednünk:

Ha tényleg olyan "szoros" a matematikai kapcsolat, a kalória beviteled és fogyásod között, akkor egy 1000-3000 kalória/nap értékű étrend, 730.000 kalória nagyságú hiányt okozna évente a szervezetedben.

Ekkora kalória veszteség kb. 90,7 kg súlyveszteséget okoz. Ez azt jelenti, hogy ha kb. 90 kg súlyról indulnál, egy év alatt eltűnnél. Ez az oka annak, hogy a kalória számlálásnak NINCS értelme.

A kalória számítás a diétában minden idők legnagyobb táplálkozási mítosza, és még mindig tartja magát. Nem a Te hibád. Sokáig tartotta magát ez az eszme, és még időbe telik, amíg befogadjuk, hogy a testünk NEM ÍGY működik.

Az igazság az, hogy minden akció, valamilyen reakciót okoz. (Sir Isaac Newton) Ez azt jelenti, hogy minden amit teszel, következménnyel jár.

Az elfogyasztott ételeid valamilyen hormonális választ okoznak a szervezetedben. Valójában a hormonrendszered az, amely a legnagyobb tényező ahhoz, hogy lefogyj vagy megizmosodj.

Például: mi a helyzet azokkal a férfiakkal, akik nem akarnak megöregedni, viszont fogynának?

Amikor egy férfi előrehalad a korában, a tesztoszteron szintje elkezd csökkenni. Így hirtelen hízni kezd, mert a teste egyre több zsírsejtet termel. A borzasztó ebben, hogy ez akkor is MEGTÖRTÉNIK, ha bogyókat és faágakat rágcsál. Tudom. "Ez nem fair!"

Láthatod, hogy a hormonjaid a táplálkozási tanácsadó MESTEREID. Tőlük függ, hogy lefogysz vagy marad-e az izmos alkatod, főképpen ott ahol a legnagyobb a problémáid vannak a testeden.

Mi a megoldás?

Egészséges étrend, táplálék kiegészítők, sport, FOLYAMATOSAN.

Ha azzal a szemlélettel közelítesz a sport táplálék kiegészítők, és az új étrended felé, hogy ezek azok a táp- és hatóanyagok, melyek képesek segíteni a tested abban, hogy a hormonrendszered ÚJRA egyensúlyban legyen, akkor úgy fogynál, hogy nem vagy éhes, és nem számolnád a kalória beviteled sem.

Dr. Jonny Bowden szerint, a TOP táplálkozási szakemberek, az inzulin hormon szintedet tartják az elsődleges fontosságú faktornak ahhoz, hogy mindig formában legyél.

Röviden: kevesebb inzulin = fogyás

Ha az inzulinszinted magas, a szervezeted nem tud kalóriákat égetni. Ekkor bármit eszel, a zsírpárnáidban fog tárolódni, ahelyett, hogy energiaként használná fel a tested. Lehetetlen ebben az állapotban fogyni. Ezért is híznak olyan gyorsan a 2-es típusú cukorbetegségben szenvedő emberek, amikor elkezdik használni az inzulin injekciókat.

A tested kb. 2500 kalóriányi szénhidrátot tud tárolni az izomzatodban, a májadban és a véredben. Zsírokból azonban egy átlagos ember, akár 150000 kalóriát is el tud raktározni, hiszen a zsírpárnáid virtuálisan bármekkorák lehetnek.

Ezért fontos az, hogy a zsírokat, amelyeket tárolsz a szervezetedben ENERGIÁVÁ alakítsd. Ezt hívjuk metabolikus válasznak. Ha a metabolikus válaszod lusta, akkor a zsírrétegek növekednek rajtad.

A metabolikus válasz boncolgatása egy külön könyvet érdemelne, és nagyban függ attól, hogy mi az állapot éppen a szervezetedben. A tested egy bonyolult rendszer, melyben minden összefügg mindennel. A metabolikus válaszod képesek befolyásolni például a zsírégetők, többek között a Pyruvate.

Az ELSŐDLEGES információ, amire szükséged van ahhoz, hogy le tudj fogyni, és megizmosodni, NEM A KALÓRIA beviteled, hanem a hormonrendszered állapota.

Talán még érthetőbb vagyok, ha azt írom, hogy a Bcaa, az Mct olaj, a halolaj, a lecitin, vagy a salátád kalória bevitelét soha nem számoljuk bele az étrendedbe. Számolhatod nulla kalória mennyiséggel ezeket, pedig bőven van kalória tartalmuk.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#120349) Woodslave válasza Woodslave (#120348) üzenetére


Woodslave
nagyúr

vótam atta. Testem deloadért kiáltott de odabaxtam, mondjuk lehet kár volt :D

súlyom 88,5 kg volt a könnyebb ruhában.. :D Mondjuk ma nagyon sokat zabáltam megint, nem is trackeltem, mindegy decembulk ;] Januártól megmarad a 400ch + vacsora de nem lesz több "csalás"

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#120350) total90


total90
veterán

Hali,

fitneszterem helyett arra a döntésre jutottam, hogy itthon hozok össze valamit, mert a termek állandóan tele vannak és így meg akkor tudok edzeni, amikor akarok.

Most kezdenék bele a nagy vásárlásba, de nem akarok mellé nyúlni.

Mit ajánlanátok egy kezdőnek, hogy meg tudjam dolgozni a főbb izomcsoportokat és milyen gyakorlatokat?

Egy pad már érkezőben van egy 180-as rúddal, 2 kézi rúd mellé és kb. 80 kg súly. Ezzel szerintem elég nagy teret lefedek, de nem mindent.
Gondoltam valami egybegépre, de olyan semmilyennek néznek ki.

Árban olyan 300 000 körül költenék max.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.