Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120701) Jojo5 válasza aelod (#120696) üzenetére


Jojo5
őstag

En ma nem megyek arrafele, itt a XVIII-ben nyomom a Sallai Fitness 5-ban utana meg rohangaszas egesz nap.

Nem "tapolhatom" fel magam mert ha bizonyos sulyt meghaladok akkor nem dolgozhatok....:U

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#120702) Woodslave válasza rwin5 (#120698) üzenetére


Woodslave
nagyúr

én is abban az értelemben használom mint aelod :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#120703) aelod válasza goodboy007 (#120700) üzenetére


aelod
veterán

Szerintem túl vannak hypolva a gépek. Értem ezalatt az edzésben betöltött helyüket. Legtöbb terem arról szól, hogy jól telepakoljuk cybex meg hoist (utóbbit ki nem állhatom, minőségre silány mindegyik) gépekkel a termet aztán jónapot. Kézi súlyokból, tárcsákból, keretekből meg alig alig van valami.

(#120701) Jojo5

Á értem. Miért mi a munkád? Ha nem vagyok indiszkrét persze.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#120704) Woodslave válasza goodboy007 (#120700) üzenetére


Woodslave
nagyúr

egyszer elmegyek egy felhúzásra. Nagyon tetszik a platform meg eleiko súlyokat se használtam még. Ott lesz a 200-as PR kisérlet-. :K

2020-ban :o :O :D

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#120705) Woodslave válasza aelod (#120703) üzenetére


Woodslave
nagyúr

zsoké ;] :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#120706) Radnix


Radnix
senior tag

(#120707) kk831228 válasza Radnix (#120706) üzenetére


kk831228
addikt

Tuti hogy van... ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#120708) Radnix


Radnix
senior tag

Na tegnapvége lett a koffein mentes életmódnak, elcsábultam és vettem egy adag pörgetőt láb előtt :)
Jól ment, de nem kerültem fanatikus állapotba sajnos :D
Ma meg már újra a harmadik KV-nál tartok a gyors átmenet jegyében :B

(#120709) kk831228 válasza Radnix (#120708) üzenetére


kk831228
addikt

Te alkalmaztad múltkor a koffein megvonást?? ;] Ha igen, jól haladsz... :R

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#120710) Woodslave válasza Radnix (#120708) üzenetére


Woodslave
nagyúr

1 hónap megvonás kell nem 1 nap ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#120711) BUZZLGHTYR válasza Woodslave (#120710) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

vagy csak a duplát kell leküldeni :DDD

(#120712) Shingen válasza aelod (#120687) üzenetére


Shingen
addikt

Nekem most egy időre elegem van a nőkből kicsit...
Akkor most már jöhet a kokx és egész szabad időben a terembe lehetsz. :)

風林火山

(#120713) Jojo5 válasza aelod (#120703) üzenetére


Jojo5
őstag

Nem vagy, most váltottam repülőgép szerelésről, szélturbina beüzemelésre.

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#120714) Shingen válasza aelod (#120703) üzenetére


Shingen
addikt

Biztos autóversenyző. :DDD :D

風林火山

(#120715) aelod válasza Jojo5 (#120713) üzenetére


aelod
veterán

Nice :R .

(#120712) Shingen

Egy hete a terem közelében nem jártam. Majd ma. :K

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#120716) aliquis válasza Radnix (#120708) üzenetére


aliquis
tag

Ezért kár volt egy hónapot szarakodni. ;]

Viszlát!

(#120717) Woodslave


Woodslave
nagyúr

amikor eszem a 140 gramm fehérrizst akkor valahogy mindig megkérdőjelezem amikor valaki azt mondja hogy napi 3*120 grammot eszik :o :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#120718) Angel2014 válasza Radnix (#120708) üzenetére


Angel2014
addikt

Szólj eszkobartank küldjön neked valami jót....ne félj az majd segíteni fog ;] !

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#120719) aliquis válasza Angel2014 (#120718) üzenetére


aliquis
tag

Pablo Escobar huszonhárom éve halott. :D ;]

Viszlát!

(#120720) Angel2014 válasza aliquis (#120719) üzenetére


Angel2014
addikt

Jaaa..... akkor csak maradt valami rokona vagy örököse... :K

Na most már értetek mindent!

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#120721) Fred23


Fred23
nagyúr

Ketózist milyen gyorsan lehet elérni? Olvastam, hogy edzés mellett hamarabb sikerülhet. Most vagyok a ketogén diétám második napján, egész nap szomjas vagyok, pedig megittam minimum 3 liter vizet, megviseltnek, fáradtnak érzem magam, és csak azért nem vagyok álmos, mert 6 embernek való kávét ittam meg (persze cukor és tej nélkül). Tegnap jól ment a fekvenyomás, a kocogás is, ma már nem. :D Volt ma már egy fosás is, szerintem a sok zsír miatt, nem vagyok szokva ennyihez. A fehérjét próbálom a normális -edzős- mennyiség alá belőni -1g/tskg-, hogy ezzel se veszélyeztessem a ketózis elérését, meg egyelőre a kalóriákat se vittem le nagyon, épp csak 50-100kcal mínuszban vagyok, először jöjjön a ketózis, utána a nagyobb kcal-csökkentés. A bevitt ch-m tegnap 20g alatt volt, ma is ennyi várható. Elképzelhető, hogy már most ketózisban vagyok, vagy ha nem, kábé mikorra érem el ilyen feltételek mellett? Az agyam gyorsabban alkalmazkodik a ketózishoz, ha többet edzek, kocogok, mozgok? Hogyan lehetne elérni, hogy gyorsabban alkalmazkodjon a ch-mentes élethez, a megváltozott energiaforráshoz? Az egészből ugyanis ez a fő baj, kezdem kicsit tompának érezni magam.

(#120722) sutyesz96 válasza Fred23 (#120721) üzenetére


sutyesz96
őstag

Semmi értelme, hagyd rá még most. Keress helyette valami emberibb diétát, hosszútávon úgyse tudod követni ezt az agyrém dolgot amit valaki egyszer kitalált. Biztos van olyan, akinek ez előnyös illetve olyan környezetben él ahol ezt teljesíteni tudja, de a gyúrósok nagy részének nincs szüksége ilyen szélsőséges táplálkozási módra, sőt szerintem még hátráltatod is magad. Enélkül is tudsz jól kinézni, csak türelem kell hozzá.

Persze úgyis azt csinálsz amit akarsz, ez csak egy vélemény volt (amit nyilvánvalóan leszarsz majd).

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#120723) Fred23 válasza sutyesz96 (#120722) üzenetére


Fred23
nagyúr

Csináltam már néhány diétát, és mind szenvedéssel járt, nem állítanám azt, hogy ez a mostani lenne a leginkább fájdalmas, sőt! Tegnap még egész nap éhesnek éreztem magam, ma du. viszont már valahogy nem is érdekel a kaja, csak beviszem majd még este, amit kell, és ennyi.

Volt, hogy anno munkahelyen is egész nap szédelegtem a diétám miatt, pedig az nem ketogén diéta volt! Azt remélem, hogy ha az agyam gyorsan át tud váltani ch-ról ketonokra, már túl is vagyok a nehezén! Tényleg mindenütt azt olvastam, hogy csak az elején nehéz, viszont nagyon változó, kinek mennyi időt vesz igénybe az átállás; én szerintem megteszek mindent azért, hogy gyorsan sikerüljön. Akiknek negatív véleménye van erről a diétáról, azok általában rosszul csinálták -én is hagytam már félbe egyszer a ketogén diétám, mint utólag kiderült, túl sok ch-t és fehérjét toltam, ami miatt az átmenet hosszú, szenvedős, és bizonytalan is volt. Akkor elszúrtam, most nagyon remélem, hogy nem fogom!

(#120724) kk831228


kk831228
addikt

Esetleg ha valakit érdekel "védőital" akcijós... [link]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#120725) sutyesz96 válasza kk831228 (#120724) üzenetére


sutyesz96
őstag

Király, köszi! :D

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#120726) Perijon


Perijon
tag

Szevasztok, srácok!

Már fél éve minden nap megy a reggelibe 10g kreatin, edzésnapokon a turmixba is. Ennyi idő után érdemes lenne szünetet tartani? Tartok én is az erőcsökkenéstől és a visszaeséstől. Minden más rendben van.

(#120727) BUZZLGHTYR válasza Fred23 (#120723) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

próbáld ki a böjtölést, én azt csinálom, utoljára este 8-kor eszek, reggeli pedig 12-kor kezdődik, elég jól bírom.. meglepően jól.. :U
négyszer eszek 1 nap :DDD kb. 2000kcal

(#120728) Radnix


Radnix
senior tag

Na ezt most megvettem, a sok ingyen wisdom amit facebookon tol Mike bácsi már megért ennyit... [link]

Motiváció és szabadidő nem járt mellé a csomagban :(((

(#120729) Fred23 válasza BUZZLGHTYR (#120727) üzenetére


Fred23
nagyúr

Átmeneti böjtölés nálam is jól működött eredményileg, viszont emlékeim szerint volt vele időnként szenvedés is. Simán lehet, hogy össze fogom majd kapcsolni a ketogén diétával, de előbb a ketózist kéne biztosan elérni, és az agyamnak elfogadni ezt az állapotot normális állapotként!

Az a 2000kcal nem túl kevés?! :DDD Lehet, kevesebb izom menne le, ha ketogént nyomatnál! :D

(#120730) Woodslave válasza Radnix (#120728) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:Y 80 dodoért?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#120731) Woodslave


Woodslave
nagyúr

vótam atta nagyon. Mondjuk bement sztem vagy 500gramm ch edzés előtt..

Fekvenyomás 5*5 100kg. Tudom nem egy nagy szám 70 kilós svéd gyerekek meg kínai lányok nyomnak ennyivel, de nekem nagy mérföldkő soha nem nyomtam még ennyivel ennyit..
superszett döntött evezés 83 kg 5*10

Az alkarom - könyököm teljes katasztrófa már a rohadt lehúzás is probléma, ez szuperszetteztem állva fej fölé nyomással.

Meg volt még minden mint karácsonykor. :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#120732) Shingen válasza Woodslave (#120731) üzenetére


Shingen
addikt

könyököm teljes katasztrófa már a rohadt lehúzás is probléma,
Mi lesz így veled. :)

風林火山

(#120733) Radnix válasza Woodslave (#120730) üzenetére


Radnix
senior tag

akcijós volt :P

advanced 4 days full body, ha valaki ki akarja kölcsönözni tőlem priviben

Ha ilyen fájdalmak vannak nem érik egy deload? vagy nem rég volt? grat a PRhoz!

[ Szerkesztve ]

(#120734) Perijon


Perijon
tag

Esetleg erre valaki?

"Szevasztok, srácok!
Már fél éve minden nap megy a reggelibe 10g kreatin, edzésnapokon a turmixba is. Ennyi idő után érdemes lenne szünetet tartani? Tartok én is az erőcsökkenéstől és a visszaeséstől. Minden más rendben van."

Azért teszem fel ilyen rövid időn belül a kérdését, mert még érdeklődnék a tapasztaltabbaktól. :D Zola fórumtárs mintájára én is a 4x500mg C-vitamin elosztás próbálnám ki. Mivel mérjem ki vajon akár az 1g-t? Nincsen annyira pontos mérlegem, ami erre képes lenne. Ha nincs más, akkor marad a kapszulás változat, de az meg drágább is emiatt.

(#120735) Radnix válasza Perijon (#120734) üzenetére


Radnix
senior tag

Véleményem és tudomásom szerint nem érdemes szünetet tartani. 10g-tól nem fogsz fejreállni, és olcsó is.
C-vitamint meg szerintem vegyél 500-mgosat, ha ennyire szigorúan szeretnéd nyomni, az is filléres mulatság, bár én személy szerint azt is egyszer beveszem reggel, aztán nem szórakozok vele többet. :F

(#120736) Perijon válasza Radnix (#120735) üzenetére


Perijon
tag

Köszönöm szépen a tanácsaidat! :R

(#120737) Angel2014 válasza Woodslave (#120731) üzenetére


Angel2014
addikt

wood bácsi nem próbálnád ki a 3 / 3 órás fehérje szénhidrát bevitelt kedvemért? Nincs más dolgod mint 30 gramm fehérjét bevinni és rá 30 perccel eszel szénhidrátot...és ezt ismétled 3 óránként...persze amíg ébren vagy...most mivel tömegelsz úgy is mindegy ...egyszerű a művelet mivel 30 g fehérjénél nem tud megemészteni a szervezet a többi úgy is kárba vész...a szénhidrát meg segíti a beépülést...na most a teljes fehérje felszívódásnak és ürülésnek 3 óra kell legalább...ha ezt csinálom jönni fog a tömeg hidd el...esetleg akkor van a bibi ha gáz van tesztó szinttel , vagy nem pihensz eleget egy izomcsoportra.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#120738) #65313280 válasza Angel2014 (#120737) üzenetére


#65313280
törölt tag

És mi ebben a logika? Miért nem jó a fehérje a szénhidráttal együtt ha a "szénhidrát segíti a beépülést"?

(#120739) Radnix válasza #65313280 (#120738) üzenetére


Radnix
senior tag

(#120740) Angel2014 válasza #65313280 (#120738) üzenetére


Angel2014
addikt

Már 20x leírtam..ha egyszerre viszed be a szervezet a tápanyagot égeti el elsőre ...addig késlelteti a fehérje felszívódását , na most addig a fehérje a bélrendszerbe jut szinte emésztetlenül és semmit nem ér...

De tudjátok mit? Járt valaki ittas vezetés miatt csoport terápiára...mert ott is tanítják ezt...ha iszol és utána eszel később ürül ki az alkohol a szervezetből "ami lehet akár 8 óra késleltetés is " mert a szervezet a tápanyag elégetését tekinti elődlegesnek.

Radnix Igen végid de mindig akadt egy megcáfoló tag .de nincs veszteni való ..azt nem értem miért nem próbálja ki aki kételkedik...

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#120741) Radnix válasza Angel2014 (#120740) üzenetére


Radnix
senior tag

Ezt most nincs kedvem fact checkelni, de érdekes amit mondasz! Mondjuk a legjobb ha egyáltalán nem iszunk vezetés előtt :)

(#120742) Angel2014


Angel2014
addikt

Valahogy így van a fehérjével is a 3.pontban: és miért mert a fehérjéket és a tejterméket nagy részben a máj bontja le...ami nagyon nehéz a szervezetnek .és épp ezért szétválassza a kettőt.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#120743) Angel2014 válasza Radnix (#120739) üzenetére


Angel2014
addikt

De amúgy most olvasom vissza... rosszul írtam le...3 óra fehérjét és 3 óra szénhidrátot írtam a 3 órát a fehérje és rá 30 perccel a szénhidrát és ezt ismételni 3 óránként. de felesleges 30 g fehérjénél több egyszerre és a szénhidrátot sem kell eltúlozni csupán annyi hogy beépítse a fehérjét,nyilván ha tömegelsz mehet több is...de fogyasztasz visszaveheted a ch-t de a 3 órás bevitel maradjon akkor is ha tömegelsz akkor is ha diéta megy. Talán így már érthető mindenkinek.

Erről jut eszembe megvettem 1 kiló diétás porcukrot 4000 ft sokkot kaptam. Ezzel fog készülni a bejgli és aldis teljes kiőrlésű liszttel ami szintén 400 ft kilója...drága bejgli lesz. :P

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#120744) BUZZLGHTYR válasza Angel2014 (#120743) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

fogyni vágyó és már a bejglire gondol :DDD akaraterőd az nemsok van :))

(#120745) goodboy007 válasza aelod (#120703) üzenetére


goodboy007
senior tag

Egyetértek, én is a hagyományos edzésmódszereket részesítem előnyben. Viszont, ha nagy a tömeg a teremben, akkor ártani nem árt, ha mégis van egy-két szokatlanabb, ennek ellenére hasznos gép "tartaléknak" arra az esetre, ha minden más foglalt lenne.

(#120704) Woodslave
Nekem is a terem azon szeglete tetszett a legjobban így ránézésre, igen jól ki van szélesítve :K.

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#120746) Woodslave válasza Angel2014 (#120743) üzenetére


Woodslave
nagyúr

hogy kell akkor? Fehérje és utána 30 perccel a ch? Zsírt hogy mivel?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#120747) Angel2014 válasza Woodslave (#120746) üzenetére


Angel2014
addikt

Milyen zsírt ??

PL: délben edd meg a 30 grammnak megfelelő csirkét és rá fél órával a rizst zöldséggel vagy savanyúval..és így válaszd szét 3 óránként. De így csináld reggelihez vacsorához és a akármihez...

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#120748) Woodslave válasza Angel2014 (#120747) üzenetére


Woodslave
nagyúr

és a zabhoz se tehetek egy kis fehérjét hogy meg tudjam enni?

amúgy el se tudom képzelni hogy ennek bármilyen jelentősége lehet...

A fehérjék emésztése: a gyomorban már polipeptidekké lebomlott fehérjéket a lúgos (pH 7,1-8,2) kémhatású pankreásznedv enzimek (tripszin, kimotripszin) peptidekig bontják. (Az inaktív formában termelődő tripszinogént az enterokináz enzim aktiválja.) Az aminosavakká történő végső bontást a bélnedv-enzimek (karboxipolipeptidáz, aminopeptidáz, dipeptidáz) végzik.

A szénhidrátok emésztése a nyál a-amilázának keményítőt maltózig bontó hatásával kezdődik. A gyomorban kedvezőtlen pH, valamint az amiláz destrukciója miatt a szénhidrátbontás szünetel. A duodénumban a pankreász eredetű a-amiláz és a maltáz, valamint a bélnedv maltáz, laktáz, invertáz enzimei hasítják felszívódásra alkalmas monoszacharidokká (glukóz, fruktóz, galaktóz) az oda kerülő szénhidrátokat.

A zsírok emésztése a középbélben kezdődik. Az epesavas sók detergens tulajdonsága által fizikailag felaprózott (emulgeált) neutrális zsírokat (trigliceridek; TG) legfőképpen a pankreász-lipáz, és kismértékben a bélnedv lipáz hasítja. A hidrolízis során a TG-ből di- (DG), mono- (MG) -gliceridek, ill. legvégül glicerin és zsírsavak lesznek.

ja és a bodybuilder de ezt mintha linkelte volna valaki (pont te? ;] )

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#120749) #65313280 válasza Radnix (#120739) üzenetére


#65313280
törölt tag

Mindent értek :D

(#120750) Radnix válasza Woodslave (#120748) üzenetére


Radnix
senior tag

Ezt nem biztos, hogy szépen fel tudnám olvasni pár sör után anélkül, hogy összeakadna a nyelvem :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.