Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#90851) Jahno válasza eattila (#90848) üzenetére


Jahno
őstag

Pont ilyen itt is van. Véletlenül láttam fotósorozatot és betájoltam, hogy falu melyik széle, melyik kiserdő környékén van. Lukra is futottunk, kicsi cucc, pár bokor és fa, éppen csak néhány veréb ami élőlény és kész is. A sorozat meg 20 négyzetkilométeren készült napok alatt. Pár minimál fotóval hazaestünk, benéztük. Az olyan tipikus futós hely, 1.2 kilométer átmérő, szóval fotós sétával csak feléig mentünk és ott vissza levágtuk :C

(#90852) -NoVa- válasza npera (#90849) üzenetére


-NoVa-
őstag

Juteszembe, amúgy külön FC-s OSD-m nincs, de a RunCam saját OSD-jén kirakom a feszültséget, csak gondolom a kölcsönkapott szemüveg 16:9, és vágja a kép alját és tetejét. Vele a lényegi info-t.

(#90853) npera válasza zetor2000 (#90830) üzenetére


npera
újonc

Van egy még jobb ötletem. Redditen írta egy csóka, hogy simán kiforrasztotta a switcheket egy alap Duckyból, aztán ment bele az új. Mondjuk ő hot-swapra csinálta, forrasztott bele kis kontaktokat, ami igen atraktívvá teszi az egész projektet.


5-pines a board, gyakorlatilag bármi mehet bele utána.


Esetemben vélhetően Glorious Panda vagy Holy Panda lesz a favorit.

(#90854) npera válasza -NoVa- (#90831) üzenetére


npera
újonc

Ez nagyon ott van. Emlékszem még korábban mutattad. Most már pár nevet is felismertem azóta :)

(#90855) Bujdy81 válasza eattila (#90848) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Pedig pont azt akartam írni, hogy a klasszikus mondás szerint a futás jobb, mint a randi, mert zihálást hallasz, de ha nem akarsz beszélgetni, nem kell! :D

(#90856) eattila válasza Bujdy81 (#90855) üzenetére


eattila
csendes tag

Zihálás közben randi alatt se szoktam :D
Amúgy meg nős vagyok, nem randizok :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#90857) JonesC válasza eattila (#90856) üzenetére


JonesC
csendes tag

Pedig akkor kell csak igazán!

(#90858) npera válasza blueboi69 (#90822) üzenetére


npera
újonc

Csavar menetére tegyél kicsi kék loktájtot, az megfogja jól. És még kézi erővel ki lehet tekerni. Ha pirosat teszel rá, akkor majd Leslie kitekeri :C

(#90859) blueboi69 válasza npera (#90858) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Sajna nincs menetrögzítőm, pedig sokszor jól jött volna már itthon.
Közben már BLHeli configot tolok. Mélyvíz ez kéremszépen, erősen. Egyelőre tetszik, de igazán tetszeni akkor fog, ha sikerül megcsinálni. Mondjuk hogy miabúbánatért mászott ez el, az rejtély. Nem esett ez akkorát.
Novanak küldtem videot, az első két prop már úgy forog, hogy eléggé. (minimális gázálláson) a két hátsó pedig néha még meg is áll egy pillanatra

(#90860) eattila válasza JonesC (#90857) üzenetére


eattila
csendes tag

Beszelni? Ennyi ev utan mindent tudok :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#90861) eattila


eattila
csendes tag

Mivel a gyerek köhög, felhívtam a dokit. Írt fel gyógyszert. Se karantén, se semmi.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#90862) blueboi69


blueboi69
csendes tag

May be an image of text that says "georgemallory nothing will fuck you up as much as the realization that there's no real reason the alphabet needs to be in order theoriginalspike WHAT HAVE YOU DONE"

(#90863) Bujdy81 válasza eattila (#90856) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Izé, én azért néha szoktam randizni a nejemmel. Ártani nem árt... ;)

(#90864) eattila válasza Bujdy81 (#90863) üzenetére


eattila
csendes tag

Technikailag mi is. Csak mar nem randinak, hanem egyutt toltott idonek hivjuk. Pre codid idokben mozi, seta, ettermi vacsi, stb. Jelenleg meg filmezes a haloban. :D

Mar a public resze. :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#90865) npera


npera
újonc

Nova, Blueboi. Izgalmi állapotba kerültem. Ha minden igaz, akkor a JESC-firmware felmegy a TinyHawkra. Akkor lesz RPM filtering és kábé plusz egy perc repülési idő egy akksiról.

Ha felmegy a BabyToothra is, akkor még inkább izgalmi állapotba fogok kerülni.

[link] https://jflight.net/index.php?route=product/product&language=en-gb&product_id=52. Este megnézem felmegy-e a két gépre.

(#90866) blueboi69 válasza npera (#90865) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem teljesen értem, hogy ez miképp működik.
Halkabb lesz a drón tőle? De hogyan ha egyszer zúg, mert áramlást kelt?

(#90867) npera válasza blueboi69 (#90866) üzenetére


npera
újonc

Motorokat másik inverter szoftver hajtja. Gyakorlatilag egy másik motor core a szoftverben, ha jól értem. A PID-loop sokkal kisebb szenvedés árán tartja a gépet irányban utána. És mivel hatékonyabban hajta, ezért kevesebbet is fogyaszt.

(#90868) npera válasza blueboi69 (#90866) üzenetére


npera
újonc

Itt látod, hogy az alap motor core miként hajtja. Amikor süllyedésből gázt ad, akkor van prop wash, meg elég hamar vége van az akksinak.

Amikor fenn van az ügyesebb motor core, akkor sokkal jobban be van lőve a kwad, nem rezeg süllyedés után gázra, kevesebbet kell korrigálnia a flight controllernek. A videó második felében mutatja.

(#90869) Phülöp válasza Bujdy81 (#90828) üzenetére


Phülöp
addikt

Ez teljesen jó kis történet

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#90870) npera


npera
újonc

Ehhh, pozor van. Megdöglött a jobb-első motor a TinyHawkon... :(

Gyanús volt, hogy jön valami ilyesmi, mert tegnap esti repülésnél pár alkalommal már pofára esett a kwad a polcról indulásnál. Aztán pár disarm/arm után elindult.

Lehet veszek több motort is, ha ez így fogy majd...

(#90871) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#90872) Jahno válasza -NoVa- (#90871) üzenetére


Jahno
őstag

Noja, Boeing most szarul állt a hétvégén.

(#90873) Phülöp válasza Jahno (#90872) üzenetére


Phülöp
addikt

Csomagok is késnek

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#90874) Jahno


Jahno
őstag

Azt hiszem ismerős zenészeknek is megártott a karantén...

Némi dumálás is van benne, meg negatívban indul az idő, de kb. 10 perchez érdemes ugrani.akad benne hegedű, éneklésnek hívott rinyálás, vellanygitár, fújós bizbasz*, beatbox és elektronikus izék. Végén még valakinek be fog jönni:

[link]

*múltkor leklarinétoztam egy szintetizátort, ott lecsesztek azóta direkt nem érdekel, hogy pontosan micsoda és miért. Bár néhány legalább érdekes.

(#90875) Jahno válasza Phülöp (#90873) üzenetére


Jahno
őstag

Útközben átszálltak vizes továbbításra.

(#90876) Phülöp válasza Jahno (#90874) üzenetére


Phülöp
addikt

Melyik 10 perc, plusz vagy mínusz? Elejétől előre vagy végétől vissza? És mennyire körülbelül?

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#90877) Jahno válasza Phülöp (#90876) üzenetére


Jahno
őstag

Szinte pontosan körülbelül. Kezdéstől 10 perc, ott van kis mesélés meg bénázás. Eleje legalább nem változik dinamikusan, mint a vége :C

(#90878) npera válasza npera (#90870) üzenetére


npera
újonc

Itt a videó róla. Remélem nem az ESC, az ugyanis benne van az alaplapban :U

Rendeltem 4 motort hozzá, aztán meglátjuk. Addig szim....

(#90879) eattila válasza Jahno (#90877) üzenetére


eattila
csendes tag

Én meg eladtam egy obit, meg vettem egy másikat. Viszont most vvakarom a fejem, hogy a nikkor 50-essel mi legyen, ha már lesz egy natív sony 50-es....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#90880) Jahno válasza eattila (#90879) üzenetére


Jahno
őstag

Most eladtam vagy négyet. Nem sajátok, néhány jóval többet ért volna, de nem akarok szívni komolytalanokkal. Igaz erre most vagy 20an írtak és licitálnak, majd meglátom seftes gyerek mennyiért adja tovább. Most már csak olyan hulladékok maradtak, ami tényleg nem ér pénzt.

Volt ilyenem: [link]

35mm-es shiftes manuális, meg Tamron 2.8/28-75, mindegyik szép, fasza, tiszta, Tamron gyűrűje lóg, erre mondott egy 100ast és lealkudta 95re. De nem sokat szórakozott, gépre sem tette, futtában ránézett, dumáltunk kicsit és heló. Másnak meg minden rekeszértéken ilyen meg olyan tesztképet csináljak meg tököm, az valahogy nem hiányzik. A 28mm-es 50-60ezer körül kapható, kérdés el tudják-e adni, vagy csak árulják. Most már mindegy :-D

És van három obi, aminek nem ismerem fel a bajonettjét, egyik 70-210es elektromos Tamron és pár csoffadt Canon, azért lehet fizetnek, csak tartsam meg :-D

(#90881) blueboi69 válasza npera (#90870) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én meg rákötöttem a kvadot egy 700grammos gumikalapácsra, így nem virgonc.
Ment némi debuggolás, betaflight configból szépen tekernek a motorok tökéletesen.
Távirányítóról meg két motor pörög félgázon, másik kettő alapjáraton se, mindezt a legkisebb gázálláson, amit tud értékelni, egyébként nullán van....
Táv jó értékeket ad...
Erre mondjál okosat!

(#90882) npera válasza blueboi69 (#90881) üzenetére


npera
újonc

Ha leveszed a propokat, akkor Betaflight alatt a motor tab alatt meg tudod pörgetni őket egyesével.

Vagy prop le és AIR-módban armold. Akkor elvileg lesz egy alapjárat, hacsak nincs letiltva Betaflight alatt.

Proppal együtt nagyon óvatosan.

Simán lehet, hogy a lezuhanás során megpusztult 2 ESC. Ez melyik kwad? 4:1 ESC van rajta vagy mind a 4 karon van egy-egy?

A bónusz az, hogy az inverter meg tud pusztulni úgy, hogy a logikai része (ami BlHeli és Betaflight alatt látszik) működik, de a teljesítményt leadó oldala sérül. Ha nagyon ügyesen forraszt valaki felületszerelt cuccokat, akkor ez még javítható is.

(#90883) zetor2000 válasza npera (#90853) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ööööhh...
Ez nagymértékű elvetemültségre utal, ha megléped... aki ilyet csinál, az más dolgokra is képes :D
Nekem nincs ilyen irányú indíttatásom, a DIY más területen motivál engem.
Az a Varmillio vagy mi, amit linkeltél, az viszont megmozgatta a fantáziám, és ma már kerestem némi fusival durván a felét, szóval már csak ~100€ kéne, és akkor lesz / lehet egyedi klavim... de azt egy gyár rakja össze, nem én.

Ha jól tévedek, alakul az excel táblád, pár sor / oszlop már van benne, és pár képlet is. :D
Nem olcsó mulatság, amibe beruházni készülsz... Kell egy Ducky klavi, ami eleve nem olcsó. Aztán kell egy rakat másik kapcsoló, ha nem vigyázol, akkor alá foglalat... :) Ehhez kell rengeteg idő / energia, és egy kevés zsebpénz is. Én ilyenre ennyit nem áldozok, max ha kapok megint fizetést, megnézem, mennyi az annyi, és lehet, kipótolom az egyedi Varmillio-t, vagy mi a neve neki, de azt is csak fogcsikorgatva. A hiányzó összegből is lehet venni egy rendes mech. klavit... És akkor nekem nem kell forrasztani, meg rendelni kapcsolót...

Ja, ha már rendeled a gombokat foglalattal, akkor rendelj egy ilyen kék alátétet is (48x31,8 cm). Rendesen jól mutat az asztalon, és nem teszel vele kárt forrasztás közben az asztalban, ha e fölött történik. Nekem van egy ilyen melóban, mindenki megcsodálja, és tényleg patent. Itt-ott mágneses, hogy az apró vackok ne guruljanak nagyon messzire. Tapad, nem csúszik el az asztalon. Van pár "zsebecske", amit le lehet zárni (gőzöm sincs, mire jó), meg pár szerszámot bele lehet szúrni, a hátsó része ~1cm magas, és megfog egy nagyobb csavarhúzót is, akár.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#90884) BobaHWSW válasza -NoVa- (#90847) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Mar elmult!

A szelcsend. Ami 20kmhs szel volt. :D

(#90885) npera válasza blueboi69 (#90881) üzenetére


npera
újonc

Szerintem tegnap rövidzárat kapott az agyam, mert teljesen másra válaszoltam, mint amit kérdeztél. Bocsánat. Most újra nekifutok.

Ha Betaflight konfigból pörögnek a motorok és egyenként is próbáltad, akkor az ESC-k alighanem jók.

Ha rákötöd a gépet Betaflightra, akkor van egy képernyő, ahol látod a quad kis 3D-s modelljét és úgy forog, ahogy a gépet kézzel mozgatod. Ha itt leteszed az asztalra és vízszintesen áll, akkor a kis modell ennek megfelelően vízszintesen áll?

Ha teljesen vízszintesen áll a gép (nincs alatta akksi, meg begyűrődött akksi pánt, vagy tápkábel), akkor próbáld meg a giroszkópot kalibrálni. Akkor beáll minden nullára. Ha az lefutott, akkor mozgasd meg kézzel. Jó irányba mozog a kis modell?

Elsőre ezt nézd meg.

(#90886) npera válasza zetor2000 (#90883) üzenetére


npera
újonc

Igen, ez egy jó kis forrasztós projekt. Még agyalok elég sokat.

Van egy dolog, ami az egészet új perspektívába helyezte. Minél tovább néztem a rivjúkat annál tisztább lett, hogy olyan mechanikus billentyűzet nem létezik amire asszony azt mondja, hogy csendes. Ugyanis akkor tud igazán jól aludni, ha én ott vagyok mellette, aztán tud a fülembe horkolni. Tehát még ha egy csili-vili szupercsendes billentyűzetem is lenne akkor is elkezdene sípolni, hogy most már lövik a pizsit és gyerünk aludni. Ezzel ki is lett húzva a projekt alól a nyomás. Innentől kezdve ez is lehet egy közép-hosszú távra betervezett hobbi téma, ami ha megvalósul, akkor poén, egyébként meg működik a mostani billentyűzet.

Most majd megnézem milyen 2021-es Ducky modellek jönnek ki, lesz-e még valami értelmes hot-swap 65%-os cucc. Vagy akár 60%.

A vicc az, hogy annyira olcsó az alap Ducky One 2 Mini, hogy ha nem is jön be annyira hosszú távon otthonra, akkor be tudom vinni a melóba, mert az ottani HP billentyűzetektől kábé hányok. Szóval kárba nem vész.

Most Varmilo Miya Pro rivjúkat nézek. Volt a boltban egy félig szétszedett olyan is és a gombok profilja és magassága tetszett. A billentyűzet színe nem, valami mélyszürke és kék volt. Az 65%-os és nem RGB-s, ami abszolút nem baj igazából. A gépelés érdekel leginkább, mert főleg azt művelem rajta.

A Varmiló nagy előnye, hogy lehet rendelni belőle ISO és svéd (!!!) kiosztást is, ami be kell valljam egy elég nagy plusz. A lapos enter a nagy kérdőjel bennem, hogy azt vajon hogyan tudnám kezelni. ISO esetén az enter nagyobb, könnyebben el tudom találni.

(#90887) -NoVa- válasza npera (#90885) üzenetére


-NoVa-
őstag

Tényleg, giro kalibrálást el is felejtettem, olyan rég nem csináltam. Az egyik motort kicsit csapágyasra verte a hangja alapján, de annyi tartalék még akad itthon, meg attól még röpképes, max kevésbé energiahatékony, hogy hangot is csinál mozgás mellé. Segond, úgyis terveztem némi erősebb átépítést az aktuális súlyhatárok miatt, legalább lesz motivációm.

Mondjuk gyanúsan sokat nézegettem a TinyHawk II-t, meg a Freestyle változatot, és már akad másfél grammos 2 antennás iRangeX Fli14+ Mini vevő is, úgyhogy itt is az 1S gépeké a jövő.

(#90888) blueboi69 válasza -NoVa- (#90887) üzenetére


blueboi69
csendes tag

npera, köszi szépen neked is!

Gyro kalibrálás után jónak tűnik a dolog. Aztán úgy fest, hogy ez baromi érzékeny. A gumikalapácsra rögzítve marhára nem tudtam eltalálni a tökéletes vízszintest, így viszont mindig volt eltérés a prop fordulatszámok között, de minimális. Nem verte fel az egekbe a két elsőt.
Király, akkor ma is repülhetek kint :) 3akksit feltöltöttem, bt csipogó beaktiválva :) Remélem lesz rá időm.

(#90889) -NoVa- válasza blueboi69 (#90888) üzenetére


-NoVa-
őstag

Jó hírek. A BT csipogó nagy előnye, hogy csipog akkor is, amikor a becsapódás ereje kilövi az akkumlátort, és leszakítja a csatlakozót, bár ilyen extrémebb esetekben a lángok fénye is segíthet a keresésben.

(#90890) blueboi69 válasza -NoVa- (#90889) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:DDD
Beton alakzatokat kerülőm még messzire :) Bár villanypóznák vannak, majd meglátjuk mennyire vonzzák a kicsikét.
A csapágyazást sajnálom :( Majd kárpótollak mindenképpen. Néztem itt az asztalon, lassabb fordulaton sem látni, hogy a kúpos lezáróanya bármennyit is elmozdulna. Bár lehet akkora már nem pici hangja lenne...

(#90891) npera válasza -NoVa- (#90887) üzenetére


npera
újonc

Közben van egy kis jó hírem is. A TinyHawk nem hibás!!!! Jeeee!!!

Eszembe jutott, hogy volt valami ragasztó a motorok kis csatlakozóján, ami az alaplapba megy. Ezt én leszedtem, amikor szétkaptam a gépet, hogy a kamerát és Crossfire RX-et rárakjam. De egy pici ottmaradt a sarkán és nem engedte teljesen belenyomódni a helyébe. Mivel az egy szűk kis műanyag csatornában van, ezért összerakva nem látszott.

Most lehúztam és visszanyomtam csipesszel óvatosan, hogy nehogy megroppantsak valamit erőből. És megy!!!! :C

Most akkor jön 4 tartalék motor, ami mindig jó ha van itthon.

A Freestyle változat elég jó, de nem megy rá 2,5"-nál nagyobb prop. Szerintem vegyél nagy levegőt és vagy BabyTooth vagy TP3 kell neked az FPV Cycle oldaláról. Jelenleg az 1S AIO board még teszt fázisban van, de talán Q2 lesz újabb batch ami már verification prototype lesz inkább. A motorjaik sakálak, a csávó ténylegesen fejleszti a motorokat, nem csak más színben kiadja egy másolatát valami másnak. A vázak optimalizáltak, szintén fejlesztve, nem másolva. Jó karbon, jó dizájn.

Egy TP3 analóg rendszerrel bőven 120 gramm alatt lesz 2S vagy akár 3S akksival is.
Egy BabyTooth pedig slendriánul (túl sok kábel és túl sok szigszallag) megáll 60 grammból. Mindezt 110 mm-es vázzal és 3"-os propokkal és 2 mm-es tengelyű motorokkal. Csak press-fit megy rá a prop csavar nélkül és nem jön le. Legjobb a világon.

Most már van 15 dodós shipping is, ami örökké tart, de nem 45 dodós, mint korábban. És az is örökké jött...

FPV Cycle iz da sit...

(#90892) blueboi69 válasza npera (#90891) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Akkor jöhetnek az újabb video-k, mostmár valami powerloopot is szeretnék látni.

(#90893) -NoVa- válasza npera (#90891) üzenetére


-NoVa-
őstag

Hát, itt az ideje az új Google Sheet nyitásnak, az audio élményt most eléggé kimaxoltam.

A Tea valami fenomenális lépcső felfelé mindenemtől, élőbb és teljesebb, tökéletesen kiegyensúlyozott nagyon nem Trinitron hanggal. Élő teremakkusztika, jól pozícionált jól szeparált hangok, a planart meghaladó részletesség és könnyedség mellett. Plusz hasznos feature, olyan a kialakítása, hogy extrém hosszú/jól szigetelő dupla eartippel is kényelmesen tudom használni, így utcán is elég halkan tudom hallgatni zavartalanul.

A fogaskerekes hangolásban egészen közelíti (nagyon kicsit visszafogottabb középtartománnyal), de térben sokkal síkabb, gyakorlatilag pont az a lépcső, hogy zenét hallgatok, vagy felvételt egy zenéről. Úgyhogy most quadtervezős táblázatozós időszak jöhet :)

(#90894) npera válasza blueboi69 (#90892) üzenetére


npera
újonc

(#90895) -NoVa-


-NoVa-
őstag

A Daft Punk feloszlott, végre valami együttesnek úgy van vége, hogy a tagok amúgy élnek.
[link]

(#90896) Samott


Samott
addikt

Ez milyen kiraly sport mar... :D

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#90897) npera válasza -NoVa- (#90893) üzenetére


npera
újonc

Szép ez a cucc! Tudom, hogy ha fülben van, akkor pont nem számít, de igazából igen :C

(#90898) npera válasza Samott (#90896) üzenetére


npera
újonc

Ezzel tudok azonosulni, mert nem túl komplikált. Bár vélhetően hátrányban lennék, mivel túlságosan darázsderekam van (megint fogyok visszafelé szerencsére)...

Top tip from the coach: be kell kötni a cipőt rendesen előtte, akkor nem esik le félúton :C

(#90899) npera válasza -NoVa- (#90895) üzenetére


npera
újonc

Van róluk kép sisak nélkül? Vagy gyíkemberek?????

(#90900) BobaHWSW válasza -NoVa- (#90895) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Volt ma reggel a cegben egy 1 perces nema csend.
(Es itt dogoljek meg, de tenyleg... kiscsoportos de volt.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.