Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#90601) blueboi69 válasza Sipi- (#90597) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Áhh annyiért sok amennyiért kínálni akarja. Vagy fordítva, annyiért nem adná amennyiért megvenném. :))
Meg város firgalom miatt később is érkeztem, aztán mentem tovább anyósért a nyugatiba és nem akartam, hogy rám várjon, úgyhogy rövidre zártuk a beszélgetést. Ráadásul csak egy autókijáróban volt helyem megállni vészvillogóval. Az út közepén nem mertem, mert félpercenként elment ott egy rendőrautó. Borzalmas környék lehet :DDD

(#90602) blueboi69 válasza Sipi- (#90598) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Van pár tartalékpropeller. Azokat is meg kell járatni ugyebár. Vagy ezt az akksira irta nova? :F Na mindegy, megjáratok mindent, abból baj nem lehet.

Bár most meg kint fúj a szél. Bobának biztosan fel sem tűnne, itt én már dünnyögök amikor látom a faágakat kicsit mozogni.

(#90603) Bujdy81 válasza -NoVa- (#90596) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Kissrác még nincsen egy éves, napi több tesztet csinál nekünk! ;) :D

(#90604) npera válasza blueboi69 (#90602) üzenetére


npera
újonc

Ennek a videónak az elején egy pont olyasmi Avant kwaddal próbálok nyolcasokat repülni, amit Nova kölcsönzött. A szél erősségét a gép dőlésszögéből láthatod. Pozíció tartásához eléggé bele kellett döntsem a szélbe.

Szerencsére ezekben van kakaó rendesen, szóval tényleg igen nagy szél kell, hogy elfújja.

(#90605) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

Hejhó, van valakinek elektromos rollere? Ha van, milyen? Márka, típus, ilyesmi?
Gyereknek kéne, hogy tudjon suli után edzésekre elgurulni, ne kelljen mindig nekünk jönni menni.

(#90606) eattila válasza A. Crowley (#90605) üzenetére


eattila
csendes tag

Vegyél lábbal hajtóst. Legalább fárad. :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#90607) Jahno válasza A. Crowley (#90605) üzenetére


Jahno
őstag

Nincs, de kellene. Duduéknak is van, de itt meg Ő nincs. Főleg Xiaot vennék, de van csomó jóféle a piacon. Edzésre menjen lábbal hajtóssal, az legalább bemelegíti. Xiaon kívül tetszik a Kugoo,bár hosszabb tapasztalata csak ismerősnek van, akitől eltarháltam egy tesztre, de ha nem panaszkodnak, akkor az is jó.

(#90608) blueboi69


blueboi69
csendes tag

nova, a kék kvadban a kamerából kijön két vezeték (fekete,fehér) az szabadon lóg a csatija, az normális és be volt gyűrve van most szakadhatott ki? Működésben, képben nincs probléma vagy eltérés.

Kivittem a gépeket a kertbe. A sárga az kint is leesett sajnos, még földetérés előtt a képet is eldobta. Mondom akkor te most pihensz, és elővettem a kéket.
Ezen ugyebár nincs védő, mondom lesz ami lesz, arra figyelek hogy magamat ne daráljam le.
Egész jól sikerült párszor földhözvágni meg a fűzfaágakat kicsit megmetszeni,de a propellerek túlélték, nem tört semmi.
Nagyon tetszett, sikerült kb 2m magasan lebegtetni is és "repkedtem" ide oda. Najó, szóval a drón többet várta, hogy értemenjek, mint amennyit a levegőben volt :D Többnyire LOS repültem, mert elég alacsony szögben sütött a nap. Azt vettem észre, hogy mindenáron el akar mozdulni valamerre a kvad és mire mondjuk a monitoron felfogom mivan, addigra már a szomszédföldje, mi házunk, fűzfa valamelyike már nagyon közel volt. Szóval kimegyek majd vele a mezőre és ott csapatom ahol tényleg van hely.
npera, nyugi, powerloop, meg flip nem volt.

Viszont azt vettem észre, hogy a simulátorban sokkal kevésbé zuhan a gép és könnyebb is visszahozni. Szóval a gravitáció vagy a felhajtóerő nem ugyanaz, mint a való életben. Itt egy kicsit elveszem a gázt és 2m-ről pillanatok alatt a földön van, mégha tompítani is tudom a zuhanást. Szóval izgalom van :) Vettem fel sd kártyára is, meglátom, hogy értékelhető tartalom van-e rajta.

Szerk: Most nézem vissza a fájlt. Érdekes, sokszor a levegőben megy el a kép, majd visszajon, amikor már becsapódik a földbe a drón és kiírja, hogy RUNCAM. Olyan mintha a levegőben vesztené el a powert. A nagy kék akksival repültem.

[ Szerkesztve ]

(#90609) zetor2000 válasza A. Crowley (#90605) üzenetére


zetor2000
senior tag

Kollegámnak van, valami csoda kínai. Boltban vette, idehaza, de valami 3-400E Ftért. Megy ~70el. Azaz ~70km/h-val. Szerintem nem csemetének való. :D Olyasmi, amit a Youtubén látni, valami szélesebb, terepgumival. Elvileg limitálni kéne 25 köré ezeket, de a boltos megoldotta, mert így kollega félóra alatt hazaér a másfélórával szemben.
Gyereknek valami Xiaomi-t kéne, ha már, vagy a haverját, a Ninebot félét. Ezek se épp olcsók, dulván 100-200 közt vannak.

Nekem lábbal taposós van, Oxelo Town 7 asszem. Vagy Town 5.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#90610) blueboi69


blueboi69
csendes tag

nova, ha minden igaz, akkor nincs baj és így megvan az a fura kábel jelentősége is,amit eddig nem tudtam micsoda.

Képtalálatok a következőre: runcam swift 2 wiring diagram

(#90611) -NoVa- válasza blueboi69 (#90608) üzenetére


-NoVa-
őstag

Próbáld majd rendes 3 cellással is, aztán ha azzal is elmegy a kép, mozgasd meg a kábeleket. Covid óta kb állt az összes gép a kefés szobavackokon kívül, szóval bármi forrasztás elöregedhet.

(#90612) -NoVa- válasza blueboi69 (#90608) üzenetére


-NoVa-
őstag

És ugyebár az összes szimulátornál panaszkodok, hogy a max gravitációs gyorsulásnak semmi köze a valósághoz, és kár szimulátornak hívni valamit, ahol könnyed falevélként esik a gép. Az FPV Freerider fizetősben van csúszka, amivel egész jó lesz, a VelociDrone-ban is, azokkal lehet repülni.
Az elmászás végülis egyszerű, a levegőnél csúszósabb dolog kb nincs, aztán folyamatos finom egyensúlyozást igényel minden tengely mentén a gép, majd megszokod.

(#90613) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Lastpass is ment a free and will be free forever útján, lehet keresgélni B tervet.

(#90614) qnadam válasza Sipi- (#90594) üzenetére


qnadam
veterán

tudom, hogy durván hangzik, de ingem azért van :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#90615) qnadam válasza -NoVa- (#90613) üzenetére


qnadam
veterán

keepass?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#90616) zetor2000 válasza qnadam (#90615) üzenetére


zetor2000
senior tag

az nem vmi poresz? :))

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#90617) zetor2000 válasza qnadam (#90614) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha nyakkendőt kötnél, akkor a legfelső gombot illik begombolni az ingeden. Olyat válassz, aminél ez rendesen kivitelezhető. Nekem amik vannak, abból talán 1-2nél tudom ezt eljátszani.
A nyakkendő meg harmonizáljon a zakó mintájával, ha van. Azaz csíkos zakójoz ne vegyél pöttyös nyakkendőt. De az ing mintája se baj, ha passzol a zakó mintájával, és a nyakkenőével. Nyilván az egyszínű (monokróm :) ) a legjobbabb.
És ahol Tanú vagy, oda ilyen rajzfilmes nyakkendőt nem illik. Isminek van a Bolondos Dallamokból Szilveszter cicás (a Csőrike ellenfele macska).

Legprofibbak Jake és Elwood Blues voltak, a Blues Brothers-ben. Fekete öltöny, fehér ing, fekete nyakkendő. Stílus ikonok...

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#90618) Phülöp válasza -NoVa- (#90613) üzenetére


Phülöp
addikt

SafeInCloud jól szolgál már évek óta, 3 különböző rendszeren.
Egyszer fizetős, nem havidíjas konstrukció.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#90619) qnadam válasza zetor2000 (#90617) üzenetére


qnadam
veterán

:R
túl vagyunk az egészen :) volt rajtam egy aprómintás sötétkék ing, és bőven túlgondoltam az egészet, mivel az aktuális szabályok szerint még a szülők sem lehettek ott az eseményen, és az egész szertartás 5 perc volt. ez nem költői túlzás, a képeken visszanéztem, a szertartás első mondatától a végén a papírok átadásáig öt és fél perc telt el.

a nap megállapítása pedig az, hogy a 35mm obi ideális portréra.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#90620) Sipi- válasza qnadam (#90619) üzenetére


Sipi-
tag

Te sem kapkodtad el a rákészülést, tegnap kezdtél el öltönyt keresni :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#90621) BobaHWSW válasza blueboi69 (#90602) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Majd akkor szolj amikor szelesebb napokon mas ivben kell parkolj a bokroktol es faktol messze es kikell kapcsold a belso ter figyelot a kocsiban mert annyira mozognak a vackok a versa korul elindul a riaszto.

Multkor elfelejtettem es hajnali 3kor vinnyogott a toyo.

(#90622) qnadam válasza Sipi- (#90620) üzenetére


qnadam
veterán

lasztminit volt, az utolsó pillanatig úgy nézett ki, hogy haza tud jönni az eredeti tanú külföldiából, én meg még ősz felé mondtam viccből a menyasszonynak, hogy beugrok, ha kell.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#90623) Phülöp válasza qnadam (#90622) üzenetére


Phülöp
addikt

Menyasszonnyal nem viccelünk, még a végén be kell ugrani üresedés esetén...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#90624) qnadam válasza Phülöp (#90623) üzenetére


qnadam
veterán

szívesen tettem, nem volt gond ezzel.
meg igen finomat adtak enni utána :D

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#90625) zetor2000 válasza Phülöp (#90623) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ismeretségi körben volt hasonló...
Asszem ismi vette el az eredeti menyasszonya helyett a másikat, mert az valahogy jobban tetszett :D Régi a történet, és én is csak távolról hallottam, pontos részletek nincsenek.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#90626) Phülöp válasza Sipi- (#90620) üzenetére


Phülöp
addikt

mert szerdán süllyedt el a kedvenc űrhajója, amiben benne volt a halszálkás zakó

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#90627) blueboi69 válasza -NoVa- (#90613) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Választani kell platformot. Én azért még használom, sztem elég jó cucc. Mobilról ritkán kellett eddig, gépen viszont annál inkább.

(#90628) blueboi69 válasza -NoVa- (#90612) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Írtad az AIR módot asszem, jobbról a második billenőkapcsoló, majd kipróbálom azt, hogy hogy tartja a pozicióját. Eljátszok még vele úgyérzem.
Viszont az normális, hogy neked nem írja a töltöttséget úgy mint npera kijelzőjén?
Ja és mintha a kéken a kamerának nem lenne jó a fókusza. Később láttam csak, hogy a kezem, amikor megfogom az nagyon szép éles, a többi dolog homályosabb.

(#90629) Jahno


Jahno
őstag

Ilyen az én szerencsém, kimentünk a Hármashatárra, hogy fentről betájolom és lefényképezem a Megyeri hidat. Erre sötétedés után lekapcsolták a világítását. Naplemente és a város sem volt túl szép színű, mellé még valami pöcök a gépben is zörögni kezdett. Szenzor körül teljesen zárt, esélyem nem volt kirázni, így most este gyorsan felnyitottuk a hasát Dremellel...

Legalább lenéztünk a városra, dumáltunk aztán hazaballagtunk.

(#90630) qnadam válasza Jahno (#90629) üzenetére


qnadam
veterán

a megyeri híd vasár- és ünnepnapokon van leginkább kivilágítva.

melyik gépet rontottad el?

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#90631) blueboi69


blueboi69
csendes tag

npera,nova ezt skubizzátok, ilyen kell nekem sztem:

[link]

(#90632) Jahno válasza qnadam (#90630) üzenetére


Jahno
őstag

G6. El nem romlott, úgy néz ki nagy baja nem lett. Majd nyomkodom és minimál sérülésekkel túlélte. De akkor is.

(#90633) eattila válasza zetor2000 (#90625) üzenetére


eattila
csendes tag

Inkabb elobb mint utobb deruljon ki az ilyen :DDD

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#90634) eattila válasza Jahno (#90632) üzenetére


eattila
csendes tag

Reszvet. Csak dremel tudta kinyitni???

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#90635) Jahno válasza eattila (#90634) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, pár csavar süllyesztett, belerohadva és olyan minimál fej, hogy jajj, aztán burkolatot is meg kellett vágni.

És akkor itt a régi megboldogult ex-G1 is, amin ragacsos a gumiburkolat, azt is le kellene vakarni és ápolni.

(#90636) -NoVa- válasza blueboi69 (#90628) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem a pozícióját tartja úgy, hanem acro módban a dőlésszögét, akkor érted meg látványosan, ha óvatosan kézben tartva a gépet, acro módban armolva, 0 gázzal bekapcsolod az air módot, és megpróbálod elforgatni minden tengely mentén kicsit, az meg ellentart. Óvatosan, a propeller bánt :)

(#90637) blueboi69 válasza -NoVa- (#90636) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jaaaa értem értem. Oké :)
Hétvégén kapok még egy szemcsit kölcsön, egy aomway commander-t. Meglátjuk az milyen, meg addig megpróbálom megjavítani a kéket, mert ahogy írtam az is eléggé kábelszakadásosnak tűnik, ez megmagyarázza a sok reboot-ot.

(#90638) -NoVa- válasza blueboi69 (#90637) üzenetére


-NoVa-
őstag

Jaja, írtam is, hogy mit hogy. Modern környezetbarát forrasztóón intenzíven rezgő/mozgó/forrósodó közegben az üzemórás dolog, rendszeresen szét kell borítani kicsit újrapontozni. Ezt épp most.

(#90639) Grillo válasza Jahno (#90569) üzenetére


Grillo
senior tag

Jóvan, gondoltam, csak az is érdekelne, majd egy másik életba belefér majd. Egyszer.

(#90640) zetor2000 válasza -NoVa- (#90638) üzenetére


zetor2000
senior tag

Van mindenféle is...
Ismerősnek volt olyan, hogy egyszer forrasztasz vele, akkor ~200 fok körül olvad, mint a rendes forrasztóón. Utána az olvadáspontja felmegy ~800 fok köré, hogy ne forraszgassad át, csak úgy, pákával. Gázlánggal igen...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#90641) npera válasza blueboi69 (#90608) üzenetére


npera
újonc

Táp vagy föld kontaktos vélhetően. Kamera újraindult vagy akár az egész hóbelebanc indult újra.

(#90642) npera válasza blueboi69 (#90628) üzenetére


npera
újonc

AIR-mód nem fogja tartani a pozíciót. De ha dinamikusabb manővereket végzel vagy erős szél van, akkor nem engedi a gépet elfordulni a külső aerodinamikai erők hatására. Viszont ha bármihez hozzáér vagy kézben fogva mozgatni akarod, akkor akár full fordulatszámmal próbál meg kompenzálni.

Ha kézben fogod, akkor ez egy olyan vadmacskával ér fel, amit előtte leöntöttél vízzel és valami komolyabb chilli paprikát dugtál a seggébe. Eléggé tud karmolni a propeller....

(#90643) npera válasza Jahno (#90629) üzenetére


npera
újonc

Ó, nosztalgia. Onnan fotóztam régen a tüzijátékot Sigma 300 mm-el EOS-10D-vel. Majdnem ez a szög volt.

(#90644) npera válasza blueboi69 (#90631) üzenetére


npera
újonc

Biztos móka ez is. Én leragadtam a TinyHawk II-nél most, beltérben elképesztő móka az is.
Az ilyen HD-FPV kameráknál arra figyelj, hogy a memóriakártyát állandóan ki-be kell rakosgatni, valamint melegszik és néha az FPV-kép kompromittált a HD-folyam érdekében. Ha erről beszélnek a rivjúban, akkor az egy fontosabb pont lehet.

De egyébként igen móka ilyesmi is.

(#90645) npera


npera
újonc

Blueboi, megint vannak képek nézegetni. A korábbi lakásunkat árulják, de szerintem a styling nem lett olyan vidám és színes, mint amikor mi csináltuk. Vigyázat, a képek sterilnek tűnhetnek.

(#90646) Phülöp válasza npera (#90645) üzenetére


Phülöp
addikt

Konyhaasztalon a terítő megérdemelt volna egy vasalást.
Szauna közös a házban, vagy egyáltalán nincs?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#90647) npera válasza Phülöp (#90646) üzenetére


npera
újonc

Van edzőterem, meg szauna is. A stylingot szerintem nagyon eltolták vagy spórolni akartak rajta. Mondjuk megértem. Ha stylist csinálja, akkor 2018-ban kértek érte kábé 20k SEK-et egy akkora lakásra, mint ez. Mi kihoztuk kábé 6k SEK-ből ha jól emlékszem. Meg 2 nap takarítás és fél nap styling. És ha van 2 gyerek, akkor a styling brutálisan durva logisztika. Mert a gyerek a stylinggal nem kompatibilis.....

A takarítás is elképesztően fontos. A hálószobás képen látom a kéznyomokat az üveg tolóajtón a walk-in closeten. Ilyesminek nem szabad a képen lennie.

(#90648) Jahno válasza npera (#90643) üzenetére


Jahno
őstag

Szög az eléggé adott, van kb. 2x1 négyzetméter, ahonnan a fák miatt pont így rá lehet látni.

(#90649) blueboi69 válasza npera (#90645) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ó köszi!
Na ez amúgy már sztem sokkal jobb! Ide simán bele tudom képzelni magam. Egyedül a konyhaasztal terítő amit Igu említ az zavaró, a többi az pont annyira gyűrött/rendezetlen, hogy látszik, hogy életszerű, de azét nem rendetlen. Mondjuk a dolgozó az borzasztóan üres, nálam az asztalon kb annyi hely van, hogy a kezemet le tudom rakni, mindenfelé kábelek, panelek, alkatrészek, szerszámok. És mostmár drónok is :D
Nemtudom, ez nekem sokkal jobb hírdetés, mint az eddigiek. Viszont ami nagyon tetszett, hogy két olyan kép is van, ahol látni úgy a kilátást, mintha bent lennél a lakásban. És érzésem szerint nincsenek olyan helyek, amiket nagyon takargatni akarna, talán csak a fürdő.

Itthoni hírdetésekben ami nem szerepel a képen, az valószínűleg háborús bombázás óta nem lett felújítva/újraépítve, vagy valami borzasztóan kizáró tényező( mint pl temetőre, szemétégetőre, méhtelepre, stb néző ablakok).

(#90650) blueboi69 válasza npera (#90642) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Áhh nem merem én megfogni olyankor, még disarmed módban is félve nyúlok hozzá amikor az akksit akarom levenni.
Visszanéztem a video-t, hát bizony a fa tetejéig is felrepültem véletlenül. Az meg olyan 6m kb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.