Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#90051) eattila válasza -NoVa- (#90050) üzenetére


eattila
csendes tag

Az. Miért ilyen f_s a gopro?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#90052) qnadam válasza -NoVa- (#90050) üzenetére


qnadam
veterán

ott valami egyéb izé lehet, az ezeréves hármas goprom is sokkal jobb képet tud ennél.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#90053) Jahno válasza qnadam (#90049) üzenetére


Jahno
őstag

Itt nem tudom, hogy legyen-e arra 300as vagy APSCre a klasszikus 55-200. Igaz hasonló régi Canonom van, meg most egy rettenet fix 300as. Valami bazi nagynál hamar ki tudnék kötni, mióta gyurgyalagok felé jártuk azóta meg főleg :W

(#90054) blueboi69 válasza Sipi- (#90048) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jah fasza, nem én szerveztem a meghívást.
Kitartás! ;)

(#90055) -NoVa- válasza qnadam (#90052) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ez egy kétezer éves HD Hero 1 :)

(#90056) qnadam


qnadam
veterán

napi boston dynamics
de úgy tűnik, szegény 4-es atlas a forgatás végére kicsit leamortizálta a hidraulikáját.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#90057) Sipi-


Sipi-
tag

Facebook-on másnak is megváltozott a kommentek megjelenítési sorrendje? Eddig alul volt az újabb, most meg átváltott arra, hogy csak a legutóbbiakat mutatja, azt is felül.
Szétnéztem a beállításoknál és ilyet találtam:
Emlékoldallá alakítás beállításai
A hagyatéki kapcsolattartód
Kiválaszthatsz valakit, aki elhunytad után gondozza a fiókodat. [...]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#90058) npera


npera
újonc

Blueboi, good news!

Sikerült KV-szünetben repülnöm úgy, hogy a szófán ültem és akkor nem szakadt meg a DVR felvétel a rossz jelerősség miatt. Az íróasztalról startoltam, aztán körbe a gyerekszobákban, majd le a lépcsőn, konyha, aztán nappali. Majd fel és az íróasztalon "landolás".

A fiam mögöttem guggolt és néha térddel lökött egyet a karomon, ami a repülés precizióját igen magas fokra emelte... Egy idő után felállt és úgy nézte, akkor már nem lökte meg a kezemet.

Home office dresscode rulez, ing felül, tréning gatya és papucs alul.....

(#90059) eattila válasza Sipi- (#90057) üzenetére


eattila
csendes tag

Állandóan változik. Van, hogy nem is mutat mindent, hiába kattintgatsz. Van, hogy a szerinte érdekeset mutatja csak. Nem beállítható központilag.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#90060) Jahno válasza Sipi- (#90057) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem még nem, de ez csoportonként meg mindenféle módon összevissza változott eddig is...

A poszt jobb alsó sarkában van ilyesmi beállítás, hogy legfrissebb, érdekes, összes. A sorrend még ott is úgy van, hogy felül a régi. Ha frissre nyomok, akkor is véletlenszerű minden, de nem mindig. Tök jó, mikor olvasol valamit, kiszűri ami szerinte felesleges, bepipálom, hogy mindet mutassa, majd újra meg kell keresnem merre tartottam, odalapozni és lehet nem is szűrt ki semmit. Jó cucc na, de legalább most elmaradnak a hétfői eldőlések, poszt duplázások és sok más is. Akad amiben végre fejlődnek.

(#90061) blueboi69 válasza npera (#90058) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Teljesen jó, ha nem lennének a feliratok, akkor 80as évekbeli hororrfilmeket idéz, ahogy a házban ólálkodik a gonosz ;]
Jöhetnek a flipek, powerloopok a lépcsőfordulóban. :C

(#90062) npera válasza blueboi69 (#90061) üzenetére


npera
újonc

Egyszer találtam egy Mobula6 felvételt, ahol talán egy francia vagy angol csóka egy házban csinált olyan elképesztően kontrollált power loopokat hátrafelé a lépcsőházban lefelé, hogy besírtam. Szerintem párszor gyakorolta.... Semminek nem ment neki.

És nem tudok arra hívatkozni, hogy a Tinyhawk 75 mm-es, míg a Mobula6 pedig 65 mm-es, mert ennyi nem elég a sikerhez.... :B

(#90063) qnadam válasza Sipi- (#90057) üzenetére


qnadam
veterán

ez a memorial dolog már elég régóta van fb-n.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#90064) blueboi69 válasza npera (#90062) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ha már téma.
Joshua féle Jumper T-Lite review:
[link]
Nagyon kevés bosszantó hibát mond, sztem azokkal együtt lehet élni. Remélem jó lesz a fogása, más dicséri. Szóval sztem jó választás volt, annak ellenére, hogy kis játékszernek tűnik a formája miatt. Egy klasszikus radiomaster tx16 ránézésre is tekintélyt parancsol, de közel 1kg :O

Ha már powerloop. Mr.Steele féle tetőablakon való beesés.. és ezt párszor eljátsza, valami elképesztő az egész video.
[link]

(#90065) Jahno


Jahno
őstag

Alakul ez, ajtó alatt csak úgy dől be a hideg, azt betömködtem, hogy ne legyen szél a szobában, aztán nézem a radiátort, hogy legalább fűtés sincs :-D

(#90066) qnadam válasza Jahno (#90065) üzenetére


qnadam
veterán

itt jó a fűtés, de ha újpest közelébe mersz jönni, szerintem odakötözlek egy taxihoz. talán még Nova is segít.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#90067) eattila válasza Jahno (#90065) üzenetére


eattila
csendes tag

O he.... Azert a futes hianyt ki lehet birni kacagas nelkul.

Itt is ugy nez ki, hogy meg par napig tel lesz.

Idokep szerint varatlan a hideg, meg szineriai. De telen varatlanul lehulni felvet nemi kerdest. Szineriaban meg nyaron van ilyen hideg kb. Es vilagvege van.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#90068) Grillo válasza qnadam (#90066) üzenetére


Grillo
senior tag

Csak vissza délnek küldjétek, ne északnak.
Én is örülök, hogy múlt héten megcsinálták a kazánt. Megérte az a 70k....

(#90069) zetor2000 válasza Jahno (#90065) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nálam a bejárati ajtó játszotta, hogy kinyitni sikerült, becsukni nem. Illetve, nagy nehezen.
Olyan a zár, hogy becsukni úgy kell, hogy kilincs fel, akkor kitolja a zárnyelvet, majd kulcsot el kell fordítani, és utána a kilincset nem tudod lenyomni.
Na, bejöttem, de a kilincset nem lehetett felemelni. Kimentem, erőltettem, aztán majdnem leemeltem az ajtót, de nem... kapott WD40et, most büdös, de nagy nehezen sikerült becsukni.

Remélem, máskor ezt nem játssza. Egyszercsak rá kell nézzek rendesen, mert a zár is akad, amikor elfordítom a kulcsot. De ezt 12 éve csinálja.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#90070) zetor2000 válasza Jahno (#90032) üzenetére


zetor2000
senior tag

Kezdtem aggódni, hogy a Digi 100Gbitet ad otthonra... mondom, az rendes hálókártya :D De még a 40Gbites is... 10es már van itt-ott alaplapokon.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#90071) Grillo válasza Jahno (#90003) üzenetére


Grillo
senior tag

Hol láttad a 45-150et?

Vakut köszi, megnézegetem.

(#90072) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

:)

Na meg egy:

(enkerekelnezest)

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#90073) BobaHWSW válasza -NoVa- (#90039) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Ezt ugy hivjak "kanadai".

4-6 fokos oceanban az English Bayben vizilabdaznak az emberek.

(#90074) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#90075) Phülöp


Phülöp
addikt

#nyogodjon bekeben

Chick Corea (1941-2021)

Return to Forever

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#90076) Jahno válasza eattila (#90067) üzenetére


Jahno
őstag

Tél lehet, csak a szél ne fújna. Pontosabban igényeim lennének viszont asszonynak beígértem, hogy a héten már nem megyek semerre és vasárnap is idehaza lógok :-/

Közben kiderült, valaki felújított és véletlenül elvágta a fűtéscsövet... Ne kérdezz semmit :W

(#90077) zetor2000 válasza Phülöp (#90075) üzenetére


zetor2000
senior tag

ooooh.... :(
Sajnálom.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#90078) Grillo válasza Jahno (#90076) üzenetére


Grillo
senior tag

Ógyász, és mikorra újítja fel a fűtéscsövet?

(#90079) eattila válasza Jahno (#90076) üzenetére


eattila
csendes tag

Olyan is kell. Én szombaton szerintem szánkózok a gyerekkel. Meg kollégával és annak gyerekével. Esetleg vasárnap. De valamikor vagy ki kéne csattanni lőni párat, vagy otthon kéne a gyerekről valamit. Már egy hete fűzöm.

Nálunk annó így múlt el a víz, nyáron, este. Mert felújítottak, és elzárták lent az egész lépcsőházat. Miután kiderült, már az se volt kérdés, hogy kinek áll feljebb, mert megbocsátottunk, és lett víz.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#90080) eattila válasza Grillo (#90078) üzenetére


eattila
csendes tag

Ha neki kéne fizetni a szállodák árát (ha lenének....) akkor sietne :D

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#90081) Jahno válasza Grillo (#90078) üzenetére


Jahno
őstag

Késő estére már megkalapálták, feltöltve, légtelenítve. Most majd melegszik az épület.

(#90082) Jahno válasza eattila (#90079) üzenetére


Jahno
őstag

Én meg Fotoplusban teljesen mást kerestem (vicc, hogy a legkisebb Fuji váz is csitrilliárd), oszt van két használt Sony. Ha januárig nem viszik el, akkor megveszem :C

(#90083) eattila válasza Jahno (#90082) üzenetére


eattila
csendes tag

Minden IS drága. Bár nem értem, hogy ki és hogy tudja megvenni :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#90084) Phülöp válasza Grillo (#90078) üzenetére


Phülöp
addikt

az ilyesmit nyárra illik betervezni

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#90085) Jahno válasza Phülöp (#90084) üzenetére


Jahno
őstag

Ideért a finn tél. Legalábbis fele, mert fasza kék égbolt és napsütés van, de csak -6 fok körül. Szél viszont próbálkozik.

(#90086) eattila válasza Jahno (#90085) üzenetére


eattila
csendes tag

Szél nélkül maradhat. Akár hűlhet is. Csak ne fújjon.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#90087) Phülöp válasza Jahno (#90085) üzenetére


Phülöp
addikt

pont ilyet akartatok, hogy tudjatok hideget fotózni, dá?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#90088) Sipi- válasza Phülöp (#90087) üzenetére


Sipi-
tag

Köszi, hogy küldted. Gyorsabban ideért, mint a kínai posta :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#90089) Sipi-


Sipi-
tag

Kesztyű pékeknek:

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#90090) blueboi69 válasza Sipi- (#90089) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez is jó. Meg a többi kép is, kivéve a focistát, az inkább fájt.

(#90091) blueboi69


blueboi69
csendes tag

No description available.

(#90092) npera


npera
újonc

Tegnap délutánt kibírtam röhögés nélkül....

A fiamnak volt egy duzzanat a bal fenekén, amit gyakorlatilag saját magának okozott még korábban. Egy időben elég húzós dührohamai voltak, aminek a végén odaverte magát a padlóhoz. Álló helyzetből gyakorlatilag felhúzta a lábait dirák-delta mentén és utána seggel landolt a padlón. Egy ilyen manőver során megrepedt valami ér a fenekében és volt egy kisebb belső vérzés. A szervezet ezt bekapszulázta egy "buborékba", ami beágyazódott a szövetbe. Az ultrahang alapján főleg folyadék volt benne.

Az orvosok nem merték feltárni egy ideig, mert utána nehezen gyógyul. De a gyulladás veszélye miatt bennhagyni sem jó. Végül a dolog megoldotta önmagát, ha lehet így fogalmazni.

A kritéria a sürgősségire rohanásnál az volt, hogy piros lesz, vagy folyadék jön belőle vagy nagyon fáj neki. Tegnap estére mind a három bejött egyszerre.

A hétvégén a kissrác volt szánkózni, ami utólag belegondolva nem volt teljesen jó ötlet. Bár amikor éppen hó van és minden gyerek szánkózik, akkor nehéz egy 5-évesnek megmagyarázni, hogy ő nem szánkózik. Szóval szánkózott. Ettől bedurrant a buborék környezete és begyulladt. De csak módjával. Utána viszont egy csoporttársa gonoszságból rávert teljes erőből a fenekére még szerdán. Na, ettől tényleg begyulladt az egész. Kértünk közelebbi időpontot a sebészetre, ami jövő csütörökre szólt.

Aztán tegnap este amíg én vásároltam kidurrant a buborék és a srác fenekén levő gyulladt duzzanat kilökött egy csomó gennyt, vért és egyéb folyadékot. Asszony majdnem elájult, én meg éppen hazaértem vásárlásból két cekkerrel.....

Gyorsan lekezeltem az ordító gyereket betadinnal, attól ordított igazán, kapott rá egy kötést, aztán irány a sürgősségi. Ott persze speciális covidos rutinok voltak és bezárták a maradék parkolóhelyeket is. Így a fiamat leadtam a recepción, aztán a kábé 500 méterre levő téren tudtam lerakni a kocsit. Onnan futottam (bár gyűlölök futni) vissza, majd fel az emeletre. Ott zsenge másfél óra alatt ránéztek és megállapították, hogy ez túl komplikált és kaptunk azonnali beutalót a város keleti részén levő kórházba. Ott van gyereksebészet. Oda áthajtottam, ekkor már kábé fél 8 volt. Ott is át kellett jutni több lépcsős covid-szűrésen, aztán kábé 8-kor el tudtunk kezdeni úgy igazán várakozni. Pár nővérkés ellenőrzés után beraktak egy szobába, ahol volt 2 szék és egy ágy. Ott vártunk.

10 után jött az első orvos, az adott neki fájdalomcsillapítót, anti-biotikumot és egy olyan krémet, ami lokálisan csillapít és a sebet megnyitja, hogy még több cucc tudjon belőle kijönni. Újabb óra múlva elkezdtek tanakodni, hogy elég lesz-e csak elgázosítani a gyereket és úgy tisztítják ki a kavitást vagy altatni is kell.

Végül több orvos megbeszélte és megállapodtak, hogy elég sok cucc kijött és nem vágják fel. De naponta 2x áztassam a gyerek seggét meleg vízben, hogy tisztuljon a kráter és pólya kell rá közben. Aztán jövő héten csütörtökön kontroll.

Ha begyullad vagy dől belőle a genny megint, akkor egyből irány a sebészet soron kívül.

Éjfél után értem haza vele, aztán ettem vacsorát, mert az egészet csak ebéddel csináltam végig. Asszony addigra bealudt, a kissrácot letettem, aztán ma reggel újult erővel tudtam betárcsázni a sprint demóba és demonstrálni.

Ma nem nagyon ugrálok sokat, a lányom is itthon van hasfájással.

Szerintem hétvégén nem megyünk szánkózni......

(#90093) npera


npera
újonc

Egyik kollégám adott tippet, hogy ha egyfolytában Teams meetingek vannak, akkor ajánl egy jó fülest. Így berendeltem. A reklámban a csávó rettentően agilis, már-már rá véltem ismerni a napi munkarutinomra.... NOT.... :K

Az árát azután néztem meg, hogy rákattintottam az order gombra, vicces dolgok ezek... A főnököm leokézta, szóval akkor minden jó, ha a vége jó.

(#90094) Bujdy81 válasza eattila (#90067) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Szibériéban nincsen ANNYIRA hideg átlagosan! Mivel bazi messze van az óceánoktól, ezért óriási a téli-nyári hőingás, van, ahol 100+ fok az abszolút hőingás rekord (Ojmjakonban pl. volt már -67,7 és +34,6 is). Ojmjakonban (északi szélesség 63 fok) pl. -15 fok az évi átlaghőmérséklet, de pl. Norilszkban (északi szélesség, 69 fok) és Jakutszkban (é.sz. 62 fok) is -9 fok.

Vlagyivosztok, aminél messzebb már nem nagyon tudsz menni Szibéria felé (talán már túl is mentél) +5 fok az éves átlag.

De ami az igazán durva, hogy Murmanszk (északi szélesség 68 fok), ami északabbra van, mint pl. Jakutszk és mégis 0 fok az éves átlaghőmérséklet. Trondheim pl. Norvégiában a 63. szélességen fekszik és mégis +6 fok az éves átlaghőmérséklet.

Szóval igaz, hogy Trondheim vs. Norilszk esetén van 15 fok eltérés átlagban, de Szibériában inkább az a durva, hogy télen bazi hideg van ÉS nagyon fúj a szél, szóval a "wind chill" érték az, ami télen iszonyatos! Van Norilskban egy -60 fokos reggelre egy 60 km/h-s szél, akkor azt már -90-nek éreznénk...

(#90095) eattila válasza npera (#90092) üzenetére


eattila
csendes tag

Jobbulást! Remélem megússzátok műtét nélkül!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#90096) eattila válasza Bujdy81 (#90094) üzenetére


eattila
csendes tag

Tisztában vagyok vele, hogy a nyár északon sem -20 fokos. Vagy nem törvényszerűen az :)
Csak amekkora baromságnak tartom ezt a szibériai hideg címet -10 fok alatti hőre, annyira akartam én is túlozni. Ennyi :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#90097) -NoVa- válasza npera (#90092) üzenetére


-NoVa-
őstag

"Onnan futottam (bár gyűlölök futni) vissza"

Gyerekért tényleg mindenre képes az ember. Achievement.

(#90098) Jahno válasza npera (#90092) üzenetére


Jahno
őstag

"De naponta 2x áztassam a gyerek seggét meleg vízben,"

Ez érdekes, mert mikor hasonlóval szívtam, akkor kaptam bele csövet oszt jónapot, víz meg egyéb szigorúan tilos volt. Akadt pár hasonló a környékemen is. De persze sok más különbség is lehet a két történet közt, távdiagnosztikailag max. annyit tudok, hogy nyomj be egy pálink izé, élet vizét :-D

(#90099) Phülöp válasza npera (#90092) üzenetére


Phülöp
addikt

jobbulást, kitartást
küldöm a csít

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#90100) qnadam


qnadam
veterán

enpera jr-nak jobbulást!

csipkés kombiné under the margit bridge

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.