Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#90651) blueboi69 válasza npera (#90644) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Majd nézek róla review-ak is, meg nem szaladok most azonnal megvenni, mert azért nem is annyira olcsó, de mindenestre felrakom a képzeletbeli listámra.

(#90652) A. Crowley válasza Jahno (#90607) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Lábbal hajtós nem jó, mert elég nagy távokat kell majd megtenni viszonylag rövid idő alatt.

(#90653) blueboi69 válasza A. Crowley (#90652) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Volt kollégámnak volt/van segway ninebot. Engem is elbírt, elég pacek egy járgány. Ő rendszeresen átment vele fél Bp-en. Én félnék rajta az utak minősége miatt, de amúgy elég ász. Van rajta limiter is, hogy öld meg magad rögtön, hanem lassabban menjen.

(#90654) eattila válasza A. Crowley (#90652) üzenetére


eattila
csendes tag

Nyilván Te tudod mit akarsz, de én óckodok ezektől. Mondjuk ez kis város, fene tudja nagyobb helyen hogy gondolnám.

De bringa esetleg? Sima, analóg. Mert amit hajt valami motor, az lehet gyorsabb, de nagyobbat is csattan.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#90655) Phülöp válasza A. Crowley (#90652) üzenetére


Phülöp
addikt

elektromos bringa szerintem biztonságosabb, bár drágább

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#90656) npera válasza blueboi69 (#90650) üzenetére


npera
újonc

Ha AIR-módban "áll" a gép a földön és élesítve van, akkor az veszélyes. Mert elég pici mozdulatra is (rárakod az ujjad) reagál a FC, mivel a PID-loop folyamatosan fut és korrigálni próbál rá. És elég durván tud korrigálni, ha azt érzi, hogy külső hatás éri (fogod). Olyankor valamilyen irányban elkezd komolyabb gázt adni, ami eléggé hirtelen megy és drámai fordulatszámot tud okozni a motoron. Egy 3"-os prop is nagyobb, mint ami egy átlag konyhai mixerben van, innentől el tudod képzelni, hogy szerencsétlen esetben mit művel a bőröddel / ujjaiddal.

Én csináltam egy videót, amikor az 5"-os gép propjait levettem, de a motor tengelyére tettem pici szigetelő szalagot, hogy lássam a pörgést. Aztán AIR-mód és ARM, majd kézbevettem és mozgattam. Még prop nélkül is komoly tiszteletet éreztem, mert a mai szemmel nézve már furvinyeknek számító 2205-ös motorok néha rendesen ráhúzták a gázt.

Majd felrakom és rakok linket.

Tegnap este csináltam DVR felvételt a friss Skyzone Sky04X szemüveggel. Húúúú....
A gyerekek építettek bunkert és teljesen lerúgták a rendet megint, de azért a DVR-felvétel minőségét tekintve érdemes megnézni. A Cobra szemüvegben is ugyanez a vevő és elektronika van.

A nappali sarkában, ahol rádiócsend van nem kezdett el futni a kép és még láttam mit csinálok, szóval a vevője jobb az egyébként is jó Eachine Pro58 modulnál.

Videó link majd jön.

(#90657) Samott


Samott
addikt

Ami szep az szep:

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#90658) -NoVa- válasza npera (#90656) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ezen látszik, a lazán lekötött gép tartja magát stabilan:
link

(#90659) blueboi69 válasza Samott (#90657) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Korrekt!

(#90660) npera válasza -NoVa- (#90658) üzenetére


npera
újonc

Ez jól mutatja, igen. Az 5"-os nem ilyen finoman adta magát elő. Mondjuk ha nincs rajta prop, akkor tovább tartja ki a gázt, mivel nem jön a feedback a mozgásról, így ad rá még gázt.

Amikor az 5"-os gépen sikerült megfrissíteni a FW-t, akkor az új szoftverben az FC 90-fokkal el volt fordulva. Természetesen ( :B ) nem néztem meg Betaflight alatt, hogy rendben van-e, hanem leraktam a nappaliban a padlóra, akksi rá, aztán ARM. És amikor elkezdtem adni a gázt, hogy lebegjen, akkor nem lebegett, hanem egy tranziens mentén csinált egy piruettet a padlón, majd leállt és csipogott.

Miután a pulzusom visszajött 200-ról normálisra kikapcsoltam és megnéztem Betaflight alatt. Aztán láttam az eltérést a gép mozgatása és az FC által képzelt mozgás között....

Ez is jó lecke volt, hogy ha AIR-mód van, akkor hozzá nem nyúlnék.

(#90661) Jahno válasza npera (#90462) üzenetére


Jahno
őstag

Deduplikáció azért érdekes állat, nem tudom írtam-e, hogy mit itt cégnél azért rendesen spórolunk vele. Csak éppen eszembe jutott, egy 2+ terás kötetet alakítok át. Vége még nincs, de 2.2 tera anyag éppen 10 gigát foglal fizikailag a lemezen. Ez már úgy erős.

(#90662) npera válasza Jahno (#90661) üzenetére


npera
újonc

Hogy lesz belőle 10 giga? Annyira sok dolog volt meg többször? Az százalékban brutális különbség.

Nálam nincs ennyi duplikáció vélhetően, bár a korábbi gép archívok között tutira van sok duplikáció. De háztáji mértékben, nem enterprise méretben.

Az Excel táblával még sehol nem tartok, talán hétvégén elkezdem.

(#90663) -NoVa- válasza npera (#90660) üzenetére


-NoVa-
őstag

Miután az a fajta propeller, ami a videón van, képes volt levegőben elgázolt legyen is eltörni úgy, hogy a légy is működőképes maradt az ütközés után, viszonylag kevésbé féltem tőle :)
A légynek meg legalább volt egy menő sztorija. Meg pár falevélnek, fűszálnak, és egyebeknek, aztán kerestem tartósabb propellereket .

Elvetemültebbek kedvéért képes a földön úgy állni, hogy csak a gép eleje támaszkodik, a hátulját a levegőben tartja, hogy eleve ne vízszintes állásból startoljon. Versenyen kívül nincs értelme, versenyezni meg nem szoktam, de látványos.

Az 5" gépemmel kéne valami kreatívat kezdeni, lefaragni kameramentes 120 grammos toy kategóriába. Kicsit aggasztó, hogy csak az akku 125 gramm, de van az a gázállás, amikor jót mutat a mérleg :D

(#90664) -NoVa- válasza npera (#90662) üzenetére


-NoVa-
őstag

Anno a fotóarchívumokra írtam egy programot, ami beolvasta a teljes folderkupacot, fileméret szerint rendezve az azonosakat binárisan összehasonlította, és az azonosakból csak egyet hagyott. Később lustább voltam, és talán Fast Duplicate File Finder, vagy hasonló free izével csináltam.

(#90665) qnadam válasza npera (#90662) üzenetére


qnadam
veterán

hja, nem tudom hogy azóta változott-e, de pár éve azt mondták, hogy zfs alá kifejezetten csak ecc ramot ajánlanak. a rendszeres scrubbing ugyanis azt jelenti, hogy kiolvassa a tartalmat, ellenőrzi hogy jó-e, és ha nem, javítja. ami egy esetleges ramhibánál nem igazán előnyös...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#90666) qnadam


qnadam
veterán

35mm

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#90667) Jahno válasza npera (#90662) üzenetére


Jahno
őstag

Sosem tudni. Itt a sok egyforma doksi, sablon, alap XLSek beépített fasságai, passz. Még számolja a méretet, de itt tartunk:

Eddig még nem céges titok...

(#90668) Jahno válasza qnadam (#90666) üzenetére


Jahno
őstag

FFen bejött, bár zavart, hogy közel kell lennem. Ezt 100 meg 270mm-en szoktam :C

(#90669) Samott válasza qnadam (#90666) üzenetére


Samott
addikt

Kizart, az maximum 2,5 deci.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#90670) JonesC válasza qnadam (#90666) üzenetére


JonesC
csendes tag

Hol találtál olyan pici csajt?

(#90671) npera válasza -NoVa- (#90663) üzenetére


npera
újonc

Ah, akkor pici a veszély.

Ilyesmire gondolsz? Ezen én is gondolkodtam, hogy ki kellene próbálni. Kell szerezzek valami tapadós gumiszőnyeget, aztán a TinyHawk így tudna indulni a könyvespolcról.

(#90672) npera válasza JonesC (#90670) üzenetére


npera
újonc

Standard méretek vannak kifejezetten fotósok számára.

24, 35, 50, 85, 100, 135 mm és hasonlók....

:C

(#90673) npera válasza qnadam (#90665) üzenetére


npera
újonc

Ez is jó input. Akkor óvatosan kell az opciókat kapcsolgatni. Meg még sokat kell olvassak.

(#90674) Grillo


Grillo
senior tag

Fotóspercek!

Urak, ha most veszek memkártyát, van hátránya, ha microSD+adaptert választok az SDHC helyett? Vagy tökmindegy, csak legyen gyors és nagy?

Milyen képarányban fotóztok? Nincsenek prekoncepcióim, azért kérdem, most 4:3 van beállítva.

Táska! Hát, halvány lilám sincs. Ami van az FZ38-hoz, abba belefér a 14-42-vel, meg szerintem mellé fér majd a 45-150 is. Érdemes/értelmes, ha van az objektíveken ilyen szivacsos tok? FF-re láttam már, van m4/3ra is normális.

Én lenni láma, bocsi.

(#90675) BobaHWSW válasza Grillo (#90674) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Regimodi vagyok es _en_ hulyet kapnek ha adapterrel kene hasznaljam a kartyat a kameraban. Indok? Nincs. Mert csak.

(#90676) Jahno válasza Grillo (#90674) üzenetére


Jahno
őstag

Átalakítóval Nova nyomja jól, akinek a CFbe egy microSD átalakítós cucc megy tán a Hongkongból a reptérről (:- Passz, én normális SD-t használok minden ilyenbe, sokan magyarázzák, hogy hibalehetőség és kimozdul, de ez kevésbé jellemző és ha belefutsz akkor tudjad mit kell megigazítani.

Én 4:3as vagyok, haversrác meg pld. 3:2es. Passz. Sokszor úgyis szabokvarrok utólag.

Objektív tok nekem arra volt jó, hogy eladjam és sörre cseréljem. Néhányhoz meg kölcsön cucchoz használok külön szütyőt, sajátnak tök felesleges, főleg táskában. Másik gépre néha rábodom, akkor kap valami kis karcot de ha ezek ilyen hajtás mellett 5+ év alatt nem lettek látványosan csúnyák, akkor nem bonyolítanám túl.

(#90677) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Keparany: 4/5 nehq az insta miatt de alapvetoen engem 16/9 vagy meg szelesebb keparany vonz. Foleg tajkepeknel.

Taska... ha... van 2 dedikalt fotos taskam. Valami lowepro es egy kata cucc. Melyiket hasznalom? A nagy northface tura hatizsakom.

A kamera egy ilyenbe van belevagva:
Op/tech neoprene cucc.

Exem olympus om10e is ilyenben van. Ha megyek fotozni ez masik lencse is van nalam az is ilyen parnazort neoprene cuccban van. Nekem bejott de teny ez nem egy tul profi dedikalt fotos megoldas. Nalam a tura/kirandulas az elsodleges es fotozas masodlagos.

[ Szerkesztve ]

(#90678) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Helyzetjelentés villanyvasút fronton:

Megjött a bútorlap, amit méretre vágattam, hogy azon vasutazzanak a csibék. 207x100 cm, a 31 centis sugarú TT-s kanyarívnek jó lesz. Egyből birtokba is vették, előkotortuk ifjúkorom sínjeit, mozdonyait. Természetesen a négy mozdonyból egy működik, az is alig ment. Néhány sín szakaszon lelkesen, a többin lassan.

Ezért tegnap anya vett 800-as csiszolópapírt és közösen nekiálltunk a síncsiszolásnak. A három lány és én. Minden percét imádták, szóval én is boldog voltam. A kitérőket (faluhelyen: váltó) én csiszoltam, a sima síneket együtt.

Mikor készen voltunk, akkor kizártak a szobából és megegyeztek, hogy mindenki épít egy pályadarabot, majd összevesznek, hogy hogyan legyen összeépítve. Egy idő után hallottuk kintről a mozdony vidám suhanását! :)

Szóval eddig minimális pénzből megy a gyakorlás. Mozdonyt sínre helyezni már tudnak. Szerelés előtt gondosan félretenni is. Sínt az asztal szélétől minimum 10 centire is tudnak telepíteni.

Ha nyárig ilyen lelkesek lesznek, akkor ősszel veszünk egy komolyabb szettet (nyáron úgyis 0-24-ben a medencében lesznek). Eddig lájkolom a sztorit! :)

Ja, azt írtam már, hogy a nagylány szeretne új hangszert kipróbálni a zongora mellett/helyett? Nem a dorombra gondolt, hanem a dobra. Mármint a rendes, igai dobra, nem az ilyen komolyzenei dobocskára! :D

(#90679) Jahno válasza BobaHWSW (#90677) üzenetére


Jahno
őstag

Ilyen OP/ pisztolytokban egy időben napi szinten hurcoltam a gépem, aztán elkallódott, meg inkább most is csak bedobom a táskába és kész...

(#90680) Jahno válasza Bujdy81 (#90678) üzenetére


Jahno
őstag

"Természetesen a négy mozdonyból egy működik, az is alig ment. "

Ismerek rá jó karbantartós arcot.

(#90681) eattila válasza qnadam (#90666) üzenetére


eattila
csendes tag

Teljesen jó!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#90682) eattila válasza Grillo (#90674) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem adapteres van. Műxik. Nem nagy ügy szerintem.
Táska meg olyan kell, ami neked kényelmes. Nekem van háti is, meg oldal is. Utóbbit nem igazán használom.
Objektív tok táskába szerintem felesleges, de ha szereted a rendet, ártani nem árthat.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#90683) -NoVa- válasza Jahno (#90676) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azért videóra, sorozatfotóra kevés az adapteres sávszél, arra natívan CF-et rakok. Itthon elmakrózgatni jó a sokadapter, a végén a microSD belemegy a gépbe, és kész.

(#90684) Jahno válasza BobaHWSW (#90675) üzenetére


Jahno
őstag

Indok: mert ez van kéznél és néha legalább lassabb :C

(#90685) npera válasza Grillo (#90674) üzenetére


npera
újonc

Ha piperkőc akarsz lenni, akkor ajánlom a Billingham halásztáskákat (futártáska és fotós táska is). Eléggé kilóg vele az ember a sorból, de elég jól bírja az esőt (élesben tesztelve Jahnóval), valamint a csajok is megkérdezik, hogy miért retiküllel jöttél :B

Nekem a Hadley Small van és M4/3 ruszki és zidzsörmen obikkal simán megy bele.....


Nekem ez a szín van:

(#90686) qnadam válasza npera (#90673) üzenetére


qnadam
veterán

asszem ez nem beállítás kérdése, hanem a zfs lényege :) de nem értek hozzá igazán, inkább olvass utána.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#90687) qnadam válasza Grillo (#90674) üzenetére


qnadam
veterán

volt már adapterrel gondom, de azt cellux tartotta össze (vagyis amikor gond volt, már az se). normális adapterrel eddig minden simán ment. viszont ha most veszel, akkor érdemes natívat venni. különösebben nagy nem kell (hacsak nem esküvőt fotózol vele), különösebben gyors se (hacsak nem sportot fotózol vele sorozatban), szóval nem érdemes túlgondolni.

a képarány nálam 3:2, de érdemes úgy használni, hogy az egész érzékelő ki legyen használva, vágni meg úgyis lehet utólag.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#90688) qnadam válasza JonesC (#90670) üzenetére


qnadam
veterán

nem olyan magas, olyan vékony..

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#90689) qnadam válasza eattila (#90681) üzenetére


qnadam
veterán

köszi :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#90690) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Szerintem, amikor Nova kölcsönadta a cuccait, hogy kóstoljak bele ebbe a hobbyba, nem teljesen erre gondolt :C

Aggódalomra semmi ok, őrizzük a pánikot. Mázli, hogy volt ilyen kicsi imbuskulcsom, autós szerszámok közt nem triviális az ilyennek a megléte :)
Mindenestre keresem a hibát, hogy hol tűnik el a delej.

[ Szerkesztve ]

(#90691) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Meg is van a hiba!
Csipesszel elkezdtem óvatosan mozgatni a betáp kábelt, úgy, hogy rajta volt az akksi és figyeltem, hogy hol megy a delej. A kábel nagyrészét fogtam szilárdan, hogy ne mozogjon és szakaszfelezéssel próbáltam megkeresni hol lehet a bibi. Csipesszel mm-ről mm-re haladtam, mígnem végül a csatlakozónál kiderült, hogy csak a szigetelés tartotta össze a vezetéket. Egy kisebb húzásra elkezdett nyúlni, majd elengedte magát. A sodrott réz ilyenre nem képes, legalábbis ilyen kevés húzóerőre.


Ugyanitt vállalok mostmár drónszervízelést, bontást, tisztítást :C

(#90692) -NoVa- válasza blueboi69 (#90691) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ezért éri meg szétszedni :)

De legalább a csatlakozó az kínai forrasztás, az én fércmunkám azért tartósabb.

(#90693) blueboi69 válasza -NoVa- (#90692) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Kész is. Meg kellett néznem youtubeon ezt a jst csatit, mert ilyenem még nem volt.
Szétszedtem,de mivel már egyszer ez össze volt roppantva, ezért kontár módon ráforrasztottam az eredeti vezetéket.
Még a video jel antennáját is megcsinálom, mert a merevítője eltört.

(#90694) blueboi69 válasza blueboi69 (#90693) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Na ezt már a szentlélek tartotta, leszakadt az antenna. Ennél számít a vezetékhossz? Mert ahogy nézem vagy fél cm-rel meg kell rövidíteni.
Mindjárt kiderül, amint ráforrasztom.

(#90695) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Na ez is kész, működik. Majd valamikor repkedek vele.

(#90696) hobizoli válasza npera (#90645) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hogy-hogy újra eladó lett?


csikágó a környéke?

több drón kell ;P

(#90697) npera válasza hobizoli (#90696) üzenetére


npera
újonc

Folyamatosan emelkedik az ingatlanok ára és ha jól csinálod, akkor egyre jobbakat tudsz venni, csak megfelelő időben kell kiszállni.

Egy kollégám asszem 2,2-ért vette a lakást (4-szobás kábé 85 nm), aztán 3,4-ért adta el és vett a városon túl telket és zsír új házat rá. Mondjuk akkor kábé 75 perc egy irányba az ingázás. De az ingatlan mérete kábé a duplája és a legközelebbi szomszéd párszáz méterre van. Ha erre van igény és jól jön ki a lépés, akkor lehetséges.

Másik ok az lehet, hogy lett még egy gyerek és nagyobb kell. Tipikusan ezért is szoktak fiatal párok továbbköltözni 2-3 év után.

De nem beszéltem velük, csak találgatok.

A környéken tájvédelmi körzet van, meg egy sportcentrum 4 focipályával, jégcsarnokkal és edzőtermekkel. Meg sok-sok erdő.

[ Szerkesztve ]

(#90698) npera


npera
újonc

Blueboi, skubizzad.

Eljutottam odáig, hogy feltöltsem a videót. A gyerekek bunkert csináltak a szófán, aztán különféle állatokat utánoztak. A kissrác bütykös-csontos nagy dinoszaurusz volt (talán stegosaurus), a kiscsaj pedig valami nagymacska még nagyobb farokkal, amit "csóvált". Az asszony meg zenére táncolt és mórikált.

Tökéletes akadálypálya mozgó akadályokkal. A gyerekek tudják, hogy a kwadot nem szabad leütni és alulról megfogni. És lehetőleg ne blokkolják az útját, mert ha tudok, akkor kitérek oldalra vagy felfelé.

A 46-fokos látószög olyan nagy, hogy már-már szédítő, ahogy mozog a kwad. Ehhez képest a box goggle 50-fokosa még durvább lehet.

A DVR végre nem 15 fps, hanem 30 ténylegesen és jóval magasabb bitrate, mint a Dominator v3 volt. A codec is jobb. Ennél már csak a PowerPlay jobb, annál valós 60 fps van, de az már overkill lenne arra, amit én művelek.

Most láttam, hogy véletlenül LHCP omni antennát vettem. Mondjuk jelenleg még csak dipól van a gépeken, tehát tökmindegy, de ha akarok "rendes" antennát rakni egy másik kwadra, akkor cserélni kell majd.

(#90699) Sipi- válasza npera (#90697) üzenetére


Sipi-
tag

2-3 napja hirdetett meg valaki a ház fb csoportjában egy pont ugyanakkora, kb. ugyanolyan elosztású lakást itt a társasházban, kb. 30 millióval drágábban, mint amennyibe nekünk került berendezéssel együtt kb. 1,5 éve. És szerintem kb. a hirdetett áron el is fogják adni. :Y

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#90700) Phülöp válasza Sipi- (#90699) üzenetére


Phülöp
addikt

Ez durva.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.