Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#90501) Jahno válasza hobizoli (#90499) üzenetére


Jahno
őstag

Ha a költés meg a GDP számít, akkor lehet pár svéd turista többet költ, mint a londoni mosogatók, lehet azoknak is szavazni kellene?

(#90502) eattila válasza npera (#90500) üzenetére


eattila
csendes tag

Mindenkiből előgyün az alien időnként :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#90503) hobizoli válasza Jahno (#90501) üzenetére


hobizoli
nagyúr

csak a sved turista nem szuletett magyar allampolgar, mint ahogy a szekely sem az
a londoni mosogato meg igen

ez a kettos allampolgarsag eleve erre keszult, nem melymagyarkodas miatt, csak 2006-ban Mikola elszolta magat a valasztasi veghajraban ~2 nappal a kampany vege elott

"ha a hataron tuliak is szavazhatnanak, itt 20 evre minden megoldodna"
le is fagyott erre a fulig ero mosoly a nagy oromkodesben par arcrol egybol


tesomeknak is Insbruck-g el kell caplatni konzulatusra 500km-re egy szavazasert, mikozben a szekely a szulofalujabol is szavazhat helyben a Hargita-n, 500km-re a magyar a hatartol, egy olyan orszag belugyeibe beleszolva ezzel, ahol lehet nem is jart egesz eleteben se
es o roman allampolgarkent szuletett

ez a baj ezzel

több drón kell ;P

(#90504) Bujdy81 válasza hobizoli (#90503) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ez egy kicsit bonyásabb ennél. Az, hogy valaki a határtól 500+ kilométerre magyarnak született, az egy helyzet, nem tehet róla. A kettős állampolgárságnak gesztusnak kellene lennie, nem kellene automatikusan szavazati jog tartozzon hozzá.

Amúgy tesód miért szavaz Insbruckban? Pont annyi joga van beleszólni, mint a székely deszkásnak. Vagy még kevesebb is, mert a székely deszkás nem saját döntéséből van 500+ kilométerre Magyarországtól...

(#90505) zetor2000 válasza Bujdy81 (#90504) üzenetére


zetor2000
senior tag

Mert a magyar állampolgár (aki kivándorolt ugye), az nem szavazhat levélben, neki be kell menni nagykövetségre.
A kinn élő "határon túliaknak", akik kettős állampolgárok (székelyek, tótok, bregyók... szóval a határ melletti országok magyar nyelven IS beszélő polgárai) meg kapnak egy levelet, amit beikszelnek, és visszaküldik. Nekik cseppet kedvezőbb a helyzet, mert ők azok, akik fognak szavazni, mert kaptak valamit cserébe - előre. Nekik nem kell menni max a postáig.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#90506) Jahno válasza hobizoli (#90503) üzenetére


Jahno
őstag

No de tesódéknak nem tetszett a rendszer és elhúztak. Miért nem azokra bízzák a dolgot, akik idehaza maradtak? Vagy tippelget és ha az nyer akire szavazott, akkor eljő a világbéke és gyorsan vissza is költözik?

(#90507) zetor2000 válasza npera (#90449) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha szervert építenél, akkor ne egy barebone-nal csináld, mint ez a HP... ebbe dugdálsz ramot, esetleg procit, meg merevlemezt, azt kész.
Tessék rendelni rendes NAS házikót, abba alaplapot, CPU-t, ramot, SSD-t, esetleg VGA-t, pasztát, akármit, és úgy összeszerelni. Abban van vitamin, talán több, mint ebben a készen kapott vázban. A NAS ház ráadásul hot-swap fiókos, ezen meg nem látni...

Alaplappot jól kell választani, legyen rajta Gen4es mini pci-express csatoló az SSDnek, meg legyen 4 sata csati a merevlemezeknek. Azt akkor hasítás van. Esetleg egytől több Gbites LAN csatlakozó nem árthat. Úgy értem, hogy 2db LAN interfész, nem kell 2,5-5Gbit, szerintem, még. Majd fog, de addig ez elég.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#90508) Samott válasza zetor2000 (#90507) üzenetére


Samott
addikt

Dejopofa, dragabb a szallitas mint a termek. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#90509) Jahno válasza zetor2000 (#90507) üzenetére


Jahno
őstag

Majdnem olyan, mint a HP és lehet tákolni. Én is öreg vagyok ilyen fasságokhoz :-D

(#90510) blueboi69 válasza npera (#90449) üzenetére


blueboi69
csendes tag

És miért van igényed szerverre? Mit szeretnél vele megoldani? Vagy csak just for fun?
Én még tudom ajánlani az atom procis lapokat is, minimálisan fogyasztanak és a szünetmentesről is elmegy "sokáig" ha kell. Linuxos bőven ideális. Nekem ilyen van itthon, ezért ajánlom bátran.
Meg van egy nagy HP D380 G4 is, de csak mert el kellett hoznom a cégtől. Na az nagy rendes rakcbevaló, redundáns táppal... Csakhát zabálja is az áramot és nem mai darab, de ahhoz képest elég jól felszerelt.
Jahno neked nem kell valakinek? Kevés pénzért megválok tőle, a két táp benne zsír új, önmagában volt vmi 25-30ezer.. :U

(#90511) Jahno válasza blueboi69 (#90510) üzenetére


Jahno
őstag

Ilyen vacak innen csak elfelé mehet.

(#90512) blueboi69 válasza Jahno (#90511) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ha esetleg kell valakinek, tudjál róla. Tele van rammal, meg procival meg tálcákkal.

(#90513) qnadam válasza blueboi69 (#90480) üzenetére


qnadam
veterán

tanú leszek.

közben még filmes stylistot is felhívtam, ő még segítene is, de ő is karanténban, kollégái is... viszont ő is a mrsale-t mondta, ti is ketten, délelőtt megnézem :) de fel vagyok hatalmazva arra is, hogy ingben jelenjek meg.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#90514) hobizoli válasza Jahno (#90506) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ra bizzak, mert nem koslatnak el ezert oda-vissza 1000km-t egy egesz napos elfoglaltsagot generalva ezzel maguknak
levelben siman szavaznanak ok is

a szekely szavazo meg a faluja postajan feladva a levelet leszavazhat teged belfoldon elot ugy, hogy a falujat sem hagyta el az utobbi 3 evtizedben se
kap 20k tamogatast a magyar allamtol, azaz a te adodbol es 1 szavazat beugrott erte, te meg gurizhetsz erte munkahelyrol munkahelyre ugralva, o meg halal kenyelmesen leszopat 4 evente egy a Tieddel egyenerteku X-l
Erzsebet utalvany is milyen erdekes, hogy csak 2017 karacsonya elott "dobta" a nyugiknak,
2018 tavaszan volt a valasztas, de 2018 karacsonyakor mar jaaaa, akkor nem volt

ahhoz hogy egy nem_fidesz szavazot maga melle allitson, ennel siman tobbet kene "aldoznia"
es mindketto 1 vs 1 szavazat, csak az egyik sokkal olcsobban megvan
kevesebbet kell igergetnie is es ugysem kerik szamon se, ugy a netto haszonelvezoi a rendszernek, hogy nem adnak bele semmit
nem itt adoznak, nem itt elnek, de jar a EU ellatas is meg a tamogatas is


tenyleg nem erted a diffit a ketto kozott...?
qrvara nem arrol szol, hogy neked jo legyen, hanem hogyan uralkodjanak rajtad kulso segitseggel
mit gondolsz a valasztasi torveny is miert modosulgat......?

több drón kell ;P

(#90515) Phülöp válasza qnadam (#90513) üzenetére


Phülöp
addikt

Amíg nem kézbesitik az idézést, addig nem állítanak elő karhatalmilag.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#90516) zetor2000 válasza Samott (#90508) üzenetére


zetor2000
senior tag

Csak a kinézet miatt linkeltem, illetve lehet, oda kicsit változik az ár... bár az is EU, asszem.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#90517) zetor2000 válasza Jahno (#90509) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azt szeretné, mert férfivá szeretne válni, és amúgy is a bakancslistáján van. :D
Én vennék a helyébe egy random újabb QNAPot, mert csak át kell csavarozni a merevlemezeket, és mehet tovább, de neki kell a kihívás, a ZFS (mert Dudu óta beleszeretett), meg mittoménmi. Lehet excel táblát is csinálni, meg esetleg pákászni. :)
De ha már ÉPÍTENE szervert, akkor ne vegyen egy félkészet... akkor építsen egyet az alapoktól. Abból lehet tanulni, férfivá érni, amikor bebootol, meg akármi. És lehet szopolni a hűtéssel, mert nem fér el akármi. Meg a hátsó ventit is lecserélném egy Noctua-ra, mert azt írja az egyik kommentelő, hogy hangos.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#90518) hobizoli válasza Bujdy81 (#90504) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az hogy nemzetisege magyar attol meg nem lesz magyar allampolgar senki
foleg hogy ezt bemondasra kell csak bevallalni, ugyhogy siman vannak olyanok, akik egy betut nem tudnak magyarul se, de a magyar allam altal nyujtott tamogatasokert cserebe azokka valnak

igen, erre mondta tömjénzsótti anno, hogy csak egyfele allampolgarsag letezik
mert az ellenzeknek sem a kettos allapompolgarsag azon reszevel volt a baja, hogy magyarok, hanem hogy ezzel egyuttal ugy szavazhatnak ide, hogy egy percet sem voltak meg turistakent sem az anyaorszagban

mert pl tesom bejelentett lakcime most is a bp-i lakas, a ferje meg izsáki, van is ott egy paraszthaza, tavaly volt rajta tetocsere ~3millioert...
az eskuvojuk is izsakon volt a Biczó csárdában masfel eve
na ennyit mikor kolt itt egy olyan ukran is, aki egy osszedoles hataran allo faluvegi putriba vannak 210-n bejelentve es 4 evente athordjak oket busszal egyet X-lni?

szoval nekik lehet meg igy is tobb kozuk van Magyarorszaghoz igy is a hazajarasaikkal, mint egy magyarnak mondott ukrannak, meg a hatartol 500km-re elo, a szuletese ota a falujabol ki sem mozdult szekelynek
akik ennek ellenere megis konnyebben tudnak szavazni egy olyan orszag belugyebe, ahol nem is eltek egy percet se soha

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#90519) zetor2000 válasza qnadam (#90513) üzenetére


zetor2000
senior tag

Át is neveznek erre az időre Pelikán József-re? :D

Amúgy van még az Öltönyök háza / Öltönyház, ebből valamelyik van Kispesten, a tűzoltóság táján valami irodaépületben, asszem. Az is ilyen olcsóbb valamiket árul, gondolom nem napi használatra veszed.
Ha normális kell, akkor Griff, vagy valami ilyesmi. Ha pro, akkor Galamb, az a bácsi méretet vesz rólad, többször visszahív, igazít, a végén lesz egy 100% custom, one-and-only, kézzel készült, csak ezt nem szeretnéd kifizetni. Nagyjaink is ott... azt mondják.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#90520) Bujdy81 válasza blueboi69 (#90512) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ez pontosan milyen hardver?

(#90521) npera válasza blueboi69 (#90510) üzenetére


npera
újonc

Van itthon 2011 óta egy QNAP 419+, abban figyel mirrorban 2 db 3-terás Hitachi diszk. És ott vannak a gyerekek meséi, egy csomó fénykép, mindenféle doksik mentése, hasonlók.

Tök halk, a hallban van a könyvespolcon és lehet tőle 5 méterre a szófán aludni akár.

Na, valami ilyesmit akarok, de lehetőleg Microserverre "építeni" és Freenast és ZFS-t. Alapvetően flexibilis vagyok, ameddig Microserver a NAS, FreeNAS fut rajta és ZFS a fájlrendszer szoftveres RAID-el... :B

A feladata NAS lenne, tárolás. Esetleg iTunes Time Capsule asszony almás cuccainak. Semmi kamerarendszer, semmi Plex, semmi letöltőszerver, semmi weboldal. Nem is lehetne "kintről" elérni. Leginkább fájlszerver a robosztusabb fajtából a cél. Kis fogyasztás, csendes üzem és szoftveres RAID.

(#90522) blueboi69 válasza qnadam (#90513) üzenetére


blueboi69
csendes tag

+1 a mrsale-re.
Vannak nagyon durva leárazások ott, tehát lehet mázlid.
Nagyon segítőkészek az eladók. Én ritkán járok oda, de ha kellene zakó, öltöny, akkor ott venném meg.
Az esküvői öltönyömet ott vettem meg. Zárás előtt 20perccel estünk be asszonnyal. Mondtam, hogy öltönyt szeretnék, a lenti eladó az pislogott és nézte az óráját, de felküldött.
Fent megkérdezte a csaj, hogy milyen szín az elképzelésem, esetleg milyen anyag.
Mondtam a szitut, végigstírőlt, kirakott 4db öltönyt, amiből az egyik tetszett és olyan volt mintha rám öntötték volna, ami nagyon ritka. Megvettük, az egész nem volt 12perc. A lenti eladó az mondta, hogy ez rekordidő.
Azóta vettem ott pár inget, meg szövetkabátot, nyakkendőt, mittudomén.

(#90523) Jahno válasza npera (#90521) üzenetére


Jahno
őstag

Ha csak a tárhelyet nőtted ki, akkor én vennék egy 6-8 terásat, hálózaton keresztül átmenteném rá a cuccokat, NASból lemezek ki, másik ugyanilyen 6-8 terás megy be, cuccok felmásol, ha műxik akkor amiről másoltad az is mehet be mellé raidbe és kész is. Vagy kinek mi.

(#90524) Samott


Samott
addikt

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#90525) npera válasza zetor2000 (#90507) üzenetére


npera
újonc

Végső soron lehet valami hasonló is, de akkor az Excel tábla jóval komplikáltabb lesz.
Sokkal nagyobbat fizikailag nem akarok, mint egy pici SOHO NAS, mert tipikusan egy könyvespolcon ülne a gyerekek elől eldugva.

Meg is van a ház. Fractal Design Node fehérben.

6 db 3,5"-os helyet raktak bele, szóval 4-es RAID simán lehet.

Lehet bele bitang lassú és nagy ventiket rakni.

Jó, hajlandó vagyok a HP Microserverből engedni, de azért ZFS kell majd :B

(#90526) npera válasza Jahno (#90523) üzenetére


npera
újonc

Ja, végső soron ez is megoldás lehet.

A gondolatmenet elég hosszú, csak részleteit tudom most begépelni. A gondolat az volt, hogy esetleg még egy "szezont" 5-10 év kibír a NAS, de akkor új merevlemezek bele.

De kettőnél többet nem teszek bele a HW Raid miatt, mert azt nem merem. Tehát idővel úgyis kell cserélni.
Viszont ha most felköhögöm a több pénzt és építek egy ZFS-es SW RAID-es cuccot, akkor lehet kezdetnek 2 lemez benne (bitang nagyok), aztán ha kell még több hely, akkor meg +2 diszk és SW RAID.

A QNAP kompatibilitási listája frissül szépen egyébként és a jóváhagyott diszkek között vannak egész nagyok is. Szóval nem lehetetlen a 8-10 tera körüli méret sem benne.

(#90527) Grillo válasza Bujdy81 (#90485) üzenetére


Grillo
senior tag

Ez olyan, mint az East Side meg a West Side? :DDD Olyan AliG-sen persze.

Risztekp!

(#90528) Grillo


Grillo
senior tag

Urakurak, a krvélet!

Akkor most kell vennem 46 mm-es objektív sapkát (Edigitalban látok kis pénzért univerzális Dörrt), meg gondolom nem árthatna valami UV szűrő, hogy ápoljon és védjen. Abból valami kitétel, vagy kiciolcó, aztán legyen átlátszó?
Vagy faszság, és épp megölöm vele az üveget?

(#90529) BobaHWSW válasza Bujdy81 (#90504) üzenetére


BobaHWSW
újonc

NEM vita inditonak szanom csak szimpla megjegyzes. Nem akarok senkit felhuzni elnezesr ha ez fog tortenni.

Egyedul eddig Magyarorszagon par magyarnal lattam ezt a velemenyt. Lehet mashol is ez van masnal is, de az nem tunt fel.

Legtobb orszagban allampolgarsag=oda valo vagy mindegy hol elsz pillanatnyilag. Usa, Kanada, Ujzeland. Ram mar sima residency utan azt mondjak felig mar kiwi vagyok. Olasz, amerikai, spanyol, angol kollegaim allampolgarsaggal 100%ban mint kiwik beszelnek magukrol.

Szoval en ebbol indulok ki. Kanadai bevandorlo is pikkpakk kanadai lesz mind az o mind a tarsadalom szemeben. Plane a kanadaban szuletett masodik+ generaciosok. Ott mar szo szincs arrol, hogy ne teljes kanadairol legyen szo es ez termeszetes.

Ezt folytatva, minden amerikai kollegam aki itt el es amerikai allampolgar 99.99999999%ban szavazott haza. Mert baratai, rokonai elnek ott, hazuk van esetleg, talan egyszer hazamennek stb es oda tartozonak erzik magukat. Es Amerikainak vagy epp Kanadainak mondjak magukat (amig nincs ide allampolgarsaguk). Ilyen szempontbol igenis van erdekuk abban, hogy mi tortenik "otthon".

Ez miatt nekem az a velemenyem, hogy a londoni magyar az magyar hiszen papirja van rola, akinek meg roman allampolgarsaga van az szerintem roman.

A 21ik szazadban az, hogy mi van a veredben es hol volt a nagyszulod 100 eve vagy epp minek hivtak dolgokat az sokat szerintem nem jelent.

(#90530) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Na, Blue már drónozgat, a sárgát már ki is nőtte. Szerintem a 4 éve forrasztott cuccok közül valami az 5V konverter környékén hő hatására kontaktos lesz, aztán gázra beesik a feszültség, és leesik a gép, úgyhogy felsőbb osztályba lépett. Az Avant hibátlan, azzal elröpködhet.

(#90531) Grillo válasza -NoVa- (#90530) üzenetére


Grillo
senior tag

Bakker, akkor már nem szűz? :DDD

(#90532) -NoVa- válasza Grillo (#90531) üzenetére


-NoVa-
őstag

Meg is lepődött, hogy ez igencsak mozog :)

De ma nem ő volt a fontos vendég (még a Subarut sem próbáltam rásózni), hanem a postás:

Na ez most tökéletes, hibátlan csúcspont. Az a ritka fajta Kínai cucc, amiben csak Német, Dán, és USA gyártmányú alkatrészek vannak :)

(#90533) Jahno válasza Grillo (#90528) üzenetére


Jahno
őstag

UVszűrő fasság meg néha hitvita. Fényellenző kell és kész. Panához az a szopás, eredetit utoljára akkor láttam, mikor Máltára ment.

(#90534) qnadam


qnadam
veterán

npera, én kétszer örültem a freenasnak. először amikor feltelepítettem és működni kezdett, másodszor viszont még sokkal jobban, amikor végre meglett az utód vas, átköltöztettem a cuccokat rá, és kivágtam a francba az egészet zfs-sel, mindennel.
elhiszem, hogy nagy vasakon sok diszkkel jó dolog, de házi használatra szerintem egy túlbonyolított, problémás, erőforrászabáló istencsapása.
persze lehet, hogy én voltam béna, de szerintem sokat elárul, hogy még kroozo se tudta összehozni egy jó óra konzoltúrás után, hogy az egyik jail normálisan el tudja érni az ékezetes nevű fájlokat a gépen...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#90535) qnadam válasza Grillo (#90528) üzenetére


qnadam
veterán

az uv szűrő faszság, extrém még az is előfordulhat, hogy a szilánkjai fognak sérülést okozni az obinak, cserébe jó drágát kell venni, hogy ne rontsa a képet. lassan 15 éve van dslr-em, uv szűrőt sose használtan de még egy frontlencse se sérült nálam.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#90536) zetor2000 válasza -NoVa- (#90532) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jól látom, hogy ez egy rettenetesen drága termék? ~100 ropi?
Mangird Tea?

És legalább jó? :-D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#90537) eattila válasza Grillo (#90528) üzenetére


eattila
csendes tag

Uv helyett napellenzot vegyel ra. Szerintem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#90538) Phülöp válasza Phülöp (#90442) üzenetére


Phülöp
addikt

Thy Catafalque - Róka Hasa Rádió

"A lemezen részletek hallhatók dr. Závodszky Péter, az MTA SzBK Enzimológiai Intézetének professzora "Fehérjék - A szerkezettől a funkcióig, a fizikától a biológiáig" című előadásából, illetve az "Orosz nyelv, általános iskola 5. osztály" című kazettáról (Szilvási László, 1987)."

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#90539) Jahno válasza qnadam (#90534) üzenetére


Jahno
őstag

Meg mintha az aktuális verzióval VKP is szopolt volna Bujdynak. Amúgy meg sokcsillió felhasználónál tök jól működik, csak nyomgomb és kész :W

(#90540) qnadam válasza Jahno (#90539) üzenetére


qnadam
veterán

ja, csak a nextnextfinish szinten egy qnap sokkal jobb, kompaktabb, áramvonalasabb megoldás. és az is tud hozni gugliznivalót gazdagon.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#90541) Jahno válasza qnadam (#90540) üzenetére


Jahno
őstag

Synology is elvileg ilyen, tényleg megy. De fut is rajt egy csomó fasság, meg ott az alapban megosztott könyvtár, satöbbi. És ha kicsit herélném, akkor jahh egyszer megírtam a kálváriát, hogy semmi más nem kell nekem rajta csak egy osztott smb mappa. 1 nap után adtam fel.

(#90542) blueboi69 válasza Bujdy81 (#90520) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Régi szerver, nagy pizzadoboz, 2Unit magas, rackbe szerelehető, dualtápos.
Ha kell pontos HW config, akkor holnap megnézem pontosan.

(#90543) blueboi69 válasza -NoVa- (#90530) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem nőttem ki, még ezzel sem tudtam igazán repkedni, csak a porcicákat kergettem kicsit az ágy alatt :D
Dehát a technológia jobbat kíván.
Viszont leírom ide is, hátha npera mond vmit a szemüvegre.
Szóval az van, hogy a két kijelző miatt kettőslátásom van, raádásul az egyik picit ferdén áll a másikhoz képest.
Utánaolvastam, lehet ezen változtatni, de szét kell szedni. (nem fogom :) ). Viszont a kettőslátás másnál is fennállt már. Azt írták rá, hogy fatshark-al nincs ilyen baj, ezzel meg sokaknál és/vagy az ember próbálja azt képzelni, hogy messzebbre néz. Hát nemtudom, nekem nem sikerült.

npera?

(#90544) Sipi-


Sipi-
tag

Ez az egyszerű szekrény lapraszerelt, ugye? Sehol sincs semmi ilyen infó róla.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#90545) Jahno válasza Sipi- (#90544) üzenetére


Jahno
őstag

Értelmes az ügyfélszolgálatuk, bekérdezhetsz de tuti az lesz.

(#90546) -NoVa- válasza blueboi69 (#90543) üzenetére


-NoVa-
őstag

Felőlem széttúrhatod, amíg a végeredményt összerakva kapom vissza, próbálkozz vele nyugodtan. Nekem pont határon összeállt a kép, de ha kicsit ferdén vettem fel a fejemre, már szellemképes volt, szóval az olcsóság kompromisszuma megvan.

(#90547) blueboi69 válasza Sipi- (#90544) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nálam a képet nem hozza be, de ezek 99,9%-ban lapraszereltek.
Mi egyszer vettünk praktikerből szekrényt, hááááát elég silány minőség volt. Láttátok élőben is?

(#90548) qnadam


qnadam
veterán

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#90549) Grillo válasza Sipi- (#90544) üzenetére


Grillo
senior tag

Kollégáék vettek onnan kanapét, de összerakás után ment is vissza, olyan szar minőségű volt. Ettől ez még lehet fasza, de élőben azért megnézném előtte.

Köszi az UV szűrős véleményeket, nézek napellenzőt. Bár most lehet lesz 45-150, azon van, akkor az erre is jó lehet esetleg?

(#90550) qnadam válasza Grillo (#90549) üzenetére


qnadam
veterán

nálad van, próbáld ki :DDD
amúgy nem valószínű, a telére való napellenző sokkal nagyobb, hogy minél jobban árnyékoljon, de nagy látószögnél betakarhat a képbe, ezért szokott szinte minden obinak egyedi napellenzője lenni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.