Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#90251) qnadam válasza Jahno (#90249) üzenetére


qnadam
veterán

síugrósánc a kékesnél?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#90252) Jahno válasza -NoVa- (#90250) üzenetére


Jahno
őstag

Ide már vagy hétszer elindultunk :-) Van benne valami. Lajos forrás környékétől gyalog fel? Egyelőre Árpád kilátó ésvagy Apáthy szikla környéke lesz, de lehet csak ott a parkolótól elindulunk bármerre és 300 méter múlva visszafordulunk, mert vége a napnak :-)

Ojjektumból ezt kellene levadásznunk, míg be lehet menni:

[link]

Nem túlzottan gyerekeknek való és fotókon sem látszik, de ennek elég nagy föld alatti része is van.

(#90253) Jahno válasza qnadam (#90251) üzenetére


Jahno
őstag

Hááát, ha 100 km akkor megint Törökmező/Börzsöny klasszikus. Van pár napom kitalálni.

(#90254) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

A kerdes jogos. Egy ~55 kg es egy ~90kulos embert elbirt.

(#90255) -NoVa- válasza Jahno (#90252) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az alsó jeges kép az Árpád kilátótól 100 méterre volt, viszont az emelkedős jeges utas az az Izbégi lőtér után, a Bükkös pataknál, ha jövő héten is jeges lesz (tartós +8 fokban elhanyagolható esély), az ad egy extra 2km gyaloglást felfelé. Ott meg megvan a kockázata, hogy a vízesés környékén találtok egy random kidőlt fatörzset, és elmegy vele az a fél nap, mert azért más az, mint ha fél kézzel gyereket fogva, kicsit lehajolva másfél másodperc van komponálni:

Árpád kilátóhoz Verecke út végén leparkolni egyszerűbb, aztán ott van pár perc sétára, van idő keresni érdekességet, és kattintgatni. Nagy tömeg ott sincs, de azért mozgás bőven.

(#90256) -NoVa- válasza BobaHWSW (#90254) üzenetére


-NoVa-
őstag

Szép eredmény, én végül 79-en stabilan állok már vagy fél éve.

(#90257) BobaHWSW válasza -NoVa- (#90256) üzenetére


BobaHWSW
újonc

;)
Meglettem jegyezve, hogy izmosodok. Kiloban nem annyira megyek le, de talan izom jon fel picit. 32es revit kevlar naci van epp rajtam. Szerintem 10+ eve nem volt rajtam 32es nadrag.

(#90258) Sipi- válasza Jahno (#90253) üzenetére


Sipi-
tag

Kemencénél az összedőlt erdei kisvasút? Az is kb. 100 km :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#90259) -NoVa- válasza npera (#90241) üzenetére


-NoVa-
őstag

Épeszű szabályzással rendelkező országban viccesebb a repülés:

[link]

(#90260) eattila válasza BobaHWSW (#90257) üzenetére


eattila
csendes tag

Az szép! Én a bőr övemet fogyom ki mindjárt. Legutolsó lyuknál járok, és már tudnám beljebb húzni. Ez így most 1,5 lyuk javulás :D mondjuk a súlyom a stagnál. Nadrágból meg 34 ami most jó.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#90261) eattila válasza -NoVa- (#90259) üzenetére


eattila
csendes tag

Itt max cigifüstben repülhetsz :D Vagy kiteszel télen egy lábas forró vizet :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#90262) npera válasza blueboi69 (#90224) üzenetére


npera
újonc

Ő nem is régen még Crossfire protokollal repült, azon belül is külső 2W-os adóteljesítményű modullal és "nagy" antennával.

Valamint minőségi VTX-el 800 mW-on igen jó antennákkal. A minőségi VTX-et azért mondom, mert elég nagy különbség van aközött, hogy ráírják az adott értéket vagy tényleg le is adja-e.

Most váltott szintén TBS (Team BlackSheep) Tracer protokollra, ami nem annyira long range, de azért eléggé az. Viszont a latency töredéke az eleve gyors Crossfire rendszernek.

(#90263) npera válasza blueboi69 (#90225) üzenetére


npera
újonc

Ha mindent beleveszel, akkor azért nem olcsó. Viszont kell hozzá hely és idő. Szóval most nem repülőzök.

(#90264) npera válasza blueboi69 (#90227) üzenetére


npera
újonc

Most egy kis FPV Coelho...

Nova és én csak az utat tudjuk neked megmutatni, az utat te magad kell bejárd...

:C :Y

(#90265) qnadam válasza -NoVa- (#90259) üzenetére


qnadam
veterán

ez egy kiváló módszer arra, hogy vízpárát fagyasszunk a gépre.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#90266) npera válasza BobaHWSW (#90233) üzenetére


npera
újonc

Ez jó!

(#90267) npera válasza -NoVa- (#90248) üzenetére


npera
újonc

A jég mindig móka. A fizikát kell görbíteni, kell gyűjteni a telemetriát erősen.

(#90268) eattila


eattila
csendes tag

D7000 eladva. Kifizették, átadtam futárnak. Sima liba.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#90269) Bujdy81 válasza eattila (#90260) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

4-es, esetleg 5-ös fafúróval kell fúrni rá a kövi lyukat, két, például cserépléc közé fogva az övet, akkor szép lesz a lyuk. Tapasztalat! ;)

(#90270) eattila válasza Bujdy81 (#90269) üzenetére


eattila
csendes tag

Vagy veszek egy lyukasztót, és kész :D Esetleg szétszerelem, és vágok a végéből valamennyit :) Már az ellenkezőből.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#90271) Phülöp válasza Bujdy81 (#90269) üzenetére


Phülöp
addikt

Akinek nincs esztergagép a keze ügyében, hogy gyártson egy megfelelő átmérőjű beütős lyukasztót...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#90272) Bujdy81 válasza eattila (#90270) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Az új lyuk azért jobb, mint a vágás, mert minden reggel, mikor veszed fel, kapsz egy visszajelzést, hogy mekkora király vagy! ;) :D

(#90273) WiZARD


WiZARD
addikt

Asszony ma vitte gyereket kontroll vesevizsgálatra, de miután reggel a kifejezetten bunkó nővérek 3 szúrásból se tudták szegénynek jó helyre szúrni a branült, a negyedik előtt inkább mondta hogy akkor ne próbálkozzanak tovább és visszük máshova.
magyar egészségügy rulz

Közben én szlovák postára mentem. Persze elszámoltam magam, csináltatam PCR tesztet, de a 72 óra tegnap reggel letelt én meg csak tegnap este lettem kész a cuccokkal. Nyilván most volt határon ellenőrzés, volt akit vissza is fordítottak.
Amikor a határőr nézegette a PCR teszt papírt és a dátumot kereste, akkor gyorsan rámutattam a validation date-re, mielőtt megtalálta volna a collection date-et, így meg belefértem a 72 órába :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#90274) -NoVa- válasza npera (#90264) üzenetére


-NoVa-
őstag

3. érintőképernyős FPV, gyakorlás, kezdem megkedvelni:
link
Csak nem gyorstöltőről levett telefonnal kéne nekiállni, tapad az ujjam az átmelegedett kijelzőre.

Beállítások Bluenak:

(#90275) Jahno válasza eattila (#90268) üzenetére


Jahno
őstag

Most, hogy kezd terjedni a Laowa és nagyon kellemes cuccokat csinál, közben átlagember a Canikon termékskála feléig sem jut el, most ezekből nézegetek csúnya nagy makrósakat és mindenfélét:

[link]

(#90276) Jahno válasza Bujdy81 (#90269) üzenetére


Jahno
őstag

Én szegény ember lukasztójával szoktam, ami éppen kéznél van. Lapos csavarhúzó, ollóval böködni, ésatöbbi. Igazából ebben is asszonyra kell hallgatni. Kaptam egy rugalmas övet, amin nincs luk, csak dugom a pöcköt ahova szeretném. Így nem olyan látványos az sem, ha hízok :C

(#90277) eattila válasza Bujdy81 (#90272) üzenetére


eattila
csendes tag

Majd átgondolom :D Fél lyuk nem lyuk :D Majd ha kell egy egész, akkor adok a szájának :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#90278) eattila válasza Jahno (#90275) üzenetére


eattila
csendes tag

Adtam fel hirdetéset. Van SN. Csaxólok :D

Ez a laowa meg szép....

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#90279) Jahno válasza eattila (#90278) üzenetére


Jahno
őstag

35mm-es? Szép. Nem látom rendesen, hogy mit kell nyomni, mert folyton szomjazom :-D

Laowa állat egy cucc lett. Főleg ahogy kinőtt a földből és a minősége is. Vagy a kretén kategóriák, amire azt kell mondanom, hogy kategóriájában nézve nem is drágák. Csak nekünk :-D

Lehet meséltem, pld. vett akkora halszemet, hogy templomban háttal a falnak támaszkodva fényképezett előre és képen látszódott a feje felett falon lévő kereszt... Az meg a másik fele, hogy elvileg occsó, de azért aki ebből egy rendes sorra be tud ruházni az is bekaphassa.

(#90280) eattila válasza Jahno (#90279) üzenetére


eattila
csendes tag

Az. Tenklyú! Majd egyszer megitatlak :D

Makró kapcsán láttam sok helyen. mihez képest olcsó? :D

Mondjuk most néztem, Thomas Heaton is lecserélte az 5Dmk4-et fuji gfx r50-re. (asszem így írják.) Az se gyenge állat...

Ja, és rájöttem a vinnyetta okára is. Valószínűleg. FF vázon nagy a napellenző az 50-esre kicsit :D :D Ettől függetlenül valószínűleg eladó lesz az is.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#90281) blueboi69 válasza -NoVa- (#90274) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Köszi!
Akkor jól éreztem, hogy meg kő venni.
Mode2-ben repülsz ugye?
Bazz, én valahogy tökmáshogy kezeltem/kezelném a dolgokat, mint ahogy a gimball imitáció mozdul. Persze lehet a gyári beállítások tökmás repülési ívet alkotnának.

Csoportban árulnak egy fpv monitort óccsóé, vmi 5ezer körül, azt érdemes lehet megvenni? :F

(#90282) blueboi69 válasza WiZARD (#90273) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jó hát a magyar eü az ilyen. Szerencsére nekünk csak jó tapasztalatunk van, mondjuk sokszor mentünk magándokihoz, ha kellett.

(#90283) blueboi69 válasza Jahno (#90276) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nekem van rendes bőrlyukasztóm meg olyan rugalmas övem is. Nyertem. :C

(#90284) eattila válasza blueboi69 (#90283) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem meg szövet öv, amire nem kell lyuk :D Csak lusta vagyok cserélni :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#90285) Jahno válasza blueboi69 (#90282) üzenetére


Jahno
őstag

Szerintem meg aki a határon dátumokkal cigánykodik annak ilyen EÜ jár.

(#90286) Jahno válasza eattila (#90284) üzenetére


Jahno
őstag

Mi rendeltünk lukat Ebayről :-D

(#90287) -NoVa- válasza blueboi69 (#90281) üzenetére


-NoVa-
őstag

Te eleve nem acroban repülsz egyelőre, stabilizálva, opciósan először magadhoz képest nem elforogva próbálkozz, nem szemüvegben. Nem könnyű line of sight repülni, de érdemes megtanulni valamennyire, onnan már az FPV nem kihívás.

Szóval elöször valami óvatos, apró lépésekben ilyesmi:
link

Monitor nekem jól jött, ha a gyerekek mellett repültem, olyankor a szemüveg nem opció, de most még a távodon, amit rendeltél, nincs monitortartó konzol. Meg sokszor inkább LOS repülök, jobban tudok rájuk figyelni.

(#90288) blueboi69 válasza -NoVa- (#90287) üzenetére


blueboi69
csendes tag

LOS repülni, kb nekem esélytelen. FPV az jó lesz. :)
A távhoz lesz konzoltartó, mert igérték. A helye megvan. Láttam videot, van aki már 3D nyomtatott magának.

(#90289) blueboi69 válasza blueboi69 (#90288) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mondjuk most repültem LOS egy kicsit, és eskü teljesen jól ment már. Lehet kezdem megszokni az irányítást.

(#90290) qnadam válasza blueboi69 (#90288) üzenetére


qnadam
veterán

pedig nem árt, ha adott esetben videókép nélkül is haza tudod hozni a madarat :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#90291) -NoVa- válasza blueboi69 (#90281) üzenetére


-NoVa-
őstag

És mode2, persze. Kb mindenki abban.

Azért a touchscreen vs kontroller minőségben némi összehasonlítás, csak rádugtam a telefonomra egy PS DualShock 4 gamepadet, amivel szintén nem szoktam drónozni, de azért egy fokkal jobban megy:

[link]

(#90292) WiZARD válasza blueboi69 (#90282) üzenetére


WiZARD
addikt

Én még sose voltam utcáról átlag emberként állami intézményben orvosnál, gyereknek is ez volt az első és jó darabig utolsó alkalom...

(Akad pár orvos a családban, mindig mindenhova volt ismerős)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#90293) zetor2000


zetor2000
senior tag

Főnökömnek mondtam, hogy kéne 2 HDMI splitter, meg kisez-kisaz... mondja, hogy az drága lesz. Gondoltam, hogy nem, de most nézegettem Kramer HDMI splittert (1bemenet, 2 kimenet), 4K@60Hz-t tud, egy olyat, ami 1be 4ki szintén 4K60Hz képest, meg mellé egy kicsi HDMI scalert, ez is képes max 4K@60Hz-re.
A splitter (1:2) 210E/db, az 1be 4ki az 280, a scaler ~400E. És ez a 2 splitter, meg 1 scaler még lehet, kevés is. :) Szerencsére ezek bruttó árak :D
De ilyen gógyimogyi cuccal nem szeretnék kezdeni, mert akkor mindig olyat kapunk majd később. Meg ezek nem akadnak meg kábé sosem.
Ilyeneket vennék itthonra is, csak hátizé... ennyire azért nekem nem fussa. Most keresek valami kicsit silányabbat, de még megbízhatót.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#90294) blueboi69 válasza -NoVa- (#90291) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Coool, kár, hogy nem látom ilyenkor a gimball állásokat!

Egyébként mikor először végigpróáltam a módokat, elsőre a mode4 állt kézre, de már kezdem megszokni a mode2-t.

(#90295) blueboi69 válasza qnadam (#90290) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, igen, nem hátrány. Bár kezdőként valszeg mire feleszmélek, hogy hoppá hova lett a kép, addigra már bele is csapódott valamibe :)
Nekem majd az kell, hogy ha elengedek mindent, akkor szépen lebegjen nyugiban, amíg utól nem érem agyban is a történéseket :)

(#90296) Jahno válasza zetor2000 (#90293) üzenetére


Jahno
őstag

De minek scaler? Különben is, Kramerrel azért szívtam már. Pár dologban jöhet, de kiélezett szitukban az Extron bőven jobb. Otthonra meg a gagyi kínai és kész.

Retró csoport is kezd unalmas lenni, 2 hetente jön valaki, hogy C64et kötne HDMIvel TVre, páran leírjuk, hogy van benne szopás bőven, de lehet a TV-n is van AV, csak nem tudja, előbb azt próbálja ki, aztán jön Sanyika az occsó konverterrel, ami nyilván nem működik, de Ő kugliból nagyon okos és mennek az oda-vissza állatságok, pedig páran kipróbáltuk, van is, de ez nem számít.

(#90297) zetor2000 válasza Jahno (#90296) üzenetére


zetor2000
senior tag

Sajnos van olyan jelforrás / keverő, ami vibrál, ha "csak" simán be van kötve a rendszerbe.
Ma pl. 2 monitor volt olyan, hogy asztal szélén nézted, és megvakultál, mert rezgett a kép. Mert a keverőből csak ilyen kép tud kijönni, mert ha 1080p@60 a norma, akkor pár másik rendszer esik szét... meg a keverő (tulképp egy switcher) egy nem túl aczélos valami, és a jeleket nem szereti. Egy "rendszerfelbontás" mind felett...Roland V60-HD Nem rossz, de sokmindent nem képes megemészteni.
Ha a prezentációs laptopon buzerálom a második monitor beállíásait, akkor se jobb... Vagy a teremben nincs kép a projektoron (ez ritka, de néha elő-előfordul), vagy villog a kép a projektoron (ez még ritkább, de volt), vagy egy videokonf rendszer képe hullik szét tőle. Egyben sosem jó, mert mindennek persze más a natív formátuma. És van 1-2...sok DS kijelző mellé, de szerencsére ezek ritkán vannak használva, meg ezek önjáróak.

Mondjuk a 210E-s splittert nehéz megindokolni a 10-20E-s profi kinézetűekkel szemben.
Talán a csavaros táp, meg a minőség, a rackelhetőség (aminél a beépítőlemez is ~100E... :) )

Extronra még nem kerestem idehaza árat... De az se olcsóbb, szerintem.
Hátt... 186E és 268E nettó az Extron splitter... Ez icipicit drágább, mint a Kramer. És mennyivel jobb, mint mondjuk egy Digitus, ami ~20E az 1be4ki? :D

Majd a kasszások eldöntik. Nekem eddig elég volt specifikálni, csak látom a számokat, és fogom a fejem, hogy jajj... illettve ez már lyally!

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#90298) Samott válasza WiZARD (#90273) üzenetére


Samott
addikt

Ha mar posta, itthon ez a helyzet: Magyar Posta 2021

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#90299) zetor2000 válasza Samott (#90298) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez az egész feladóvevényes-tértivevényes lófsz űrlap arra való, hogy:
-erről átgépeljék, ki-kinek küldene
-ezt adják vissza, hogy őrizzed, mert valamiért kéne

Szerintem ha megkérdeznék amik eleve rajta vannak, hamarabb végezne az ember, mert amúgy is begépelik, nem kell még olvasni is, meg akkor már lehetne, hogy email-t / sms-t küldjenek, hogy kéremszépen, célbaért a levél, vagy nemvoltotthon, bszottátvenni.
Én csomagfeladással voltam így, de a Múzeum körúton van egy nagy arc postás csóka, az skippelt mindent, kérdezte, kinek, mikor, mennyiért, lemérte, majd a végén adott valami félbevágott A4est, amin kábé rajta voltak azok, amit kérdezett, és mondta, mennyi az annyi, jónapot. Az A4 másik felét nejlonban ráragasztotta a csomagra.
A végén bankszámlán landolt az utánvét összege.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#90300) Jahno válasza Samott (#90298) üzenetére


Jahno
őstag

És ha esze van, akkor mindezt odahaza egyszerűbb online. Kitölti, csókolom. Mert ebben a sztoriban van 1-2 júzer error, meg nyilván változtatni és fejlődni kell, még ha a KGST póóóstának néha kicsit nyögvenyelősen is megy, azért haladnak valamerre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.