Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#90401) Jahno válasza npera (#90400) üzenetére


Jahno
őstag

Én a Face gyors érdeklődéseit bírom nagyon, ember azt hinné, hogy valaki tényleg jön, de a júzer is hülye, mert baszik válaszolni és az biztos megjelent Neki valahol, csak mivel sokan alapvető funkciókkal nincsenek tisztában, úgy még nehezebb.

(#90402) eattila válasza Jahno (#90399) üzenetére


eattila
csendes tag

Mailbe jött, direktbe. És ha hardveraprón van kint mail cím.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#90403) eattila válasza npera (#90400) üzenetére


eattila
csendes tag

Már rohanok is!

Amúgy durva, de elsőre csak azt gondoltam, nem is válaszolok, mert se szia, se szép a szemed, bunkó. Aztán mégis válaszoltam, aztán még mindig nem esett le, mert normális magyar nyelven kérdezte, hogy mennyi a szállítás londonba. Na ezután mikor jött a switch to english akkor kaptam észbe, hogy héheló.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#90404) npera válasza zetor2000 (#90361) üzenetére


npera
újonc

Igen. Most azt nézem, hogy elvileg kapható Ducky Svédországban, de igazából semmi nincs raktáron. Ellenben Németországban.

Az ára szép, sosem gondoltam volna, hogy kis műanyag ennyit érhet :Y
Ráadásul ez német gombos, ami szintén vicces.

Van egy olyan is, hogy Varmilo, ahol előre összerakott témák és teljesen custom cucc között is lehet választani. Ameddig a takaró ér persze.

Ezekből vannak Nordic variánsok is akár.

(#90405) npera válasza Jahno (#90401) üzenetére


npera
újonc

Attól hülyét kapok, amikor az automata kérdés gombot megnyomják, aztán soha többet nem válaszolnak semmire. Az eddigi eladásaim kábé 90%-át ilyenek populálták. A kedvencem, amikor 3 hét múlva feltesz még egy kérdést, de addigra eladtam. És akkor sem válaszol többet soha.

Ezek vagy állandóan be vannak tépve vagy alapból ennyire hülyék vélhetően.

Picit ijesztő.

(#90406) npera válasza Grillo (#90394) üzenetére


npera
újonc

Óóóóó, M4/3?

Ez is :C

(#90407) eattila válasza Grillo (#90394) üzenetére


eattila
csendes tag

Grat hozzá!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#90408) Jahno válasza npera (#90405) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy 20 percenként ír, hogy na mivan már hahó. Vagy egyéb sallangok, amelyik mellékesen fáraszt valami egyébbel, hogy milyen autóm van és ez meg az.

Erre még rátesz kicsit a Face logikája vagy csoportokban a hülye szabály, ahová ne egyesével tégy fel három cuccot hanem egy kupacba és akkor próbáld kikavarni, melyik merre él külön életet. Vagy ha több kép van, akkor felugrik a majomnak, de nem is érti mert nincs hozzá szöveg. És megszokják, ha adokveszek csoportban nem eladó a cucc és azért nem érdeklődnek. Blááaaa.

(#90409) npera


npera
újonc

Blueboi, alig használt FrSky XM+ RX kell? Mert akkor berakom Jahno rothasztott heringes csomagjába és tőle át tudod majd venni.

Most forrasztottam ki a BabyToothból, csak hétvégén használt és megkímélt. Hi-ba-kód-men-tes.

(#90410) Grillo válasza Jahno (#90396) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, de előbb meg kéne tanulnom használni nem auto módban. Utána majd művészkedek mindenféle régi orosz izékkel.
Most még fel kell mérjem éssze az ISO-F-érték-meg a harmadik viszonyát, meg be kéne kalibrálni a 20 funkciógombot, meg még akkor a videót ki sem próbáltam, meg a változtatható fókuszizét, meg minden.

(#90411) Grillo válasza npera (#90406) üzenetére


Grillo
senior tag

Ajj de szép, fel is hajtottam gyorsan én is a kukucskát. Csak úgy lazán félig.

(#90412) zetor2000 válasza npera (#90404) üzenetére


zetor2000
senior tag

Fasza ez a Varmilo, náluk van hazai kiosztás is... 226 USD :D
Ennyiért azért már van más termékből is választék, de más ennyiért gépet vesz. Ez a 226 USD ez ~70E, én 46ért vettem egy Surface 4est...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#90413) npera válasza zetor2000 (#90412) üzenetére


npera
újonc

Igen, szerintem nagyon szép és csendes az a billentyűzet, ami az asztalon van. És működik :B

(#90414) npera


npera
újonc

(#90415) zetor2000 válasza npera (#90378) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ehh... ilyennel nem bíbelődtem, de szerintem nem is fogok.
A videón láttam, hogy szétszedi a gombokat, és kenegeti, de mennyen a csudába minden gyártó, aki ezt kihagyja.
Ha már kínai / vietnámi gyerekekkel rakatja össze, akkor már adhatna nekik fültisztítót, meg egy csepp zsírt, hogy kenegessék összeszerelés közben... :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#90416) WiZARD


WiZARD
addikt

7 éve vettem cherry mx black kapcsolós billentyűzetet. Aztán pár fajta O gyűrűt kipróbáltam mire lett olyan ami tetszik. Ez így egész elviselhető hangú, marad amíg bírja...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#90417) Phülöp válasza zetor2000 (#90415) üzenetére


Phülöp
addikt

Direkt száraz, hogy a felhasználó tudja maga kenegetni a kedvenc pipamocsokjával.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#90418) zetor2000 válasza Phülöp (#90417) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja, értem...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#90419) npera


npera
újonc

1 grammal nehezebb lett.

A delta az előző konfighoz képest:

- Crossfire Nano RX a FrSky XM+ helyett
- Minimortal-T antenna az XM+ beépített cucca helyett
- Caddx Ant Lite extra nagy optikával a Runcam Nano 3 helyett (ez jóval nehezebb)
- lekerült róla 2 db pántoló, amire az XM+ antennái voltak felzsugorcsövezve

(#90420) zetor2000


zetor2000
senior tag

#viccesvideó:

[link]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#90421) zetor2000 válasza blueboi69 (#90344) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha nem akarsz pötsölni a minidrónnal, nemsokára vehetsz készen is:
https://www.engadget.com/dji-first-person-view-drone-unboxing-leak-230540837.html

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#90422) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Árbecslés a C4-re:

-Gyári Egr szelep csere

-Teljes vezérlés szett vízpumpaval, hosszbordásszíjjal, generator szabadonfutóval, fagyallóval

-olajszűrő, levegőszűrő, aktívszenes pollenszűrő, motorolaj Total 5w3O, Fékfolyadékcsere, izzók cseréje, ablakmosó feltöltés.

-Szelepfedél csere

-Kettőstömegű lendkerék+kuplungszett, valtóolaj+főtengelyszimering, kinyomóvilla, +nyelestengely megvezető+féltengelyszimeringek

- Első féktárcsák+Fékbetét szett

Na? Ki, mit saccol? A periodikus szervízen kívül minden most van először szétbombázva. olyan 130000 km-t ment nálunk.

(#90423) hobizoli válasza Bujdy81 (#90422) üzenetére


hobizoli
nagyúr

1,1misi

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#90424) blueboi69 válasza npera (#90409) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Szerintem jöhet, majdcsak jó lesz valamire! :)
Aztán ha tényleg hibakódmentes akkor utalok érte krajcárokat, koronákat vagy nemtudom ott az északi barbár népség most éppen mivel fizet, amikor éppen nem gyilkolják le egymást a portékáért
:C

(#90425) Jahno válasza npera (#90409) üzenetére


Jahno
őstag

Pfúhogymithallok! Okés, küldöm majd Blubinak, a többit kell csak jól eltitkolnom idehaza. Szerintem ez csomagolva sem jöhet be az ajtón. Ledepózom szomszédnál a pinyóban. Aztán pirítós, hagyma, orccsipesz :-D

(#90426) Phülöp


Phülöp
addikt

#keresek es segitek

elakadtam csúnyán
pár hónapja hallgattam egy albumot, azt keresem most. Amit tudok:

- TIDAL-on fent van (legalábbis emlékeim szerint egy ottani ajánló során találtam rá),
- magyar,
- elektronikus zene, de a 80-as évek stílusában (ettől még lehet mai, művészkedős project, szintis-prüntyögős űrzene),
- a dalok szerves része, hogy felváltva női és férfi hang tankönyvekből olvas fel részleteket (biológia, fizika, stb.),
- olyan hangulata van, mintha Pirx kapitány kalandjait kevernénk Öveges professzor előadásaival.

Ennyit tudunk.

:R

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#90427) Jahno


Jahno
őstag

Most, hogy megrendeltem a Digit és igaz még nem kötöztem össze, de egész értelmesen műxik az UPC. No már mindegy, bekaphassák is. Digi most kötött egy ideiglenest, aztán már emeleten van az optika.

(#90428) qnadam


qnadam
veterán

baj van, megremegett kicsit az ujjam egy a7rii fölött :) de azért előbb megpróbálok kibérelni egyet, hogy mit alakít a meglevő ojjektívjaimmal. ha esetleg hajlandó lenne a szemekre autofókuszálni, akkor instant get.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#90429) Jahno válasza qnadam (#90428) üzenetére


Jahno
őstag

Canonnal az elég nehéz. Szemfókuszt csak az A7III-nál ismerem, az nagy fájdalma szerintem minden gyártónak. Elég rendesen próbáltam átverni, és még úgy is vitte a sorozatot.

De ha a XI. kerben láttad 350ezresért, akkor arra én gyúrok :-P

(#90430) qnadam válasza Jahno (#90429) üzenetére


qnadam
veterán

330, és csak annyit mond, hogy bp. de vigyed nyugodtan, majd kölcsönkérem :) ebayen is 8-900 ojró körül mennek ezek, ráérek olcsót vadászni.

fórumok szerint mc11 adapterrel a sigma artok tudják a szemes fókuszt, tehát a 24-105 sigmát ha meggyógyíttatom, azzal mennek, meg a 35-össel is. akkor csak a telén meg a 85-ön kellene gondolkoznom, a 12-24-nél meg úgyse számít. arról nem beszélve, hogy idejét nem tudom, mikor használtam bármelyik obimat a 24-105-ön meg a 70-200-on kívül :(

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#90431) Jahno válasza qnadam (#90430) üzenetére


Jahno
őstag

Ebayről nem mernék, ez meg rendesen itt van közértben.

Ja, Sigmával penge. Én Canonvan gondolkoztam. 24-105 megint lekonyult?

Éppen Panát néztem 24-105el, de asszem az még kicsit messze van. Sonyhoz viszont van Viltrox adapteren, az sem baj ha kicsit lassú.

"12-24-nél meg úgyse számít."

Ezt próbáltam magyarázni Fujisoknak is, hogy nem baj ha lassú. Nem érdekel, ha nincs autófókusz, ésvagy pontatlan, mert 11-16os az obi, úgyis manuálisan baromkodok, meg úgyis mindegy, nekem a legolcsóbb adapter kell, kb. csak a rekesz vezérlésre. Ha bármit manuálisan be lehet tekerni, akkor az már jó. Erre jöttek a 80ezres cuccokkal, hogy az elég jó, a többi lassú, meg blábláblá. Felfogták, mit szeretnék :W

(#90432) Jahno válasza qnadam (#90430) üzenetére


Jahno
őstag

Valamint van egy SII, jóval olcsóbban. 40ezer expó, marok akku.

(#90433) qnadam válasza Jahno (#90431) üzenetére


qnadam
veterán

a sigmában másodszor is felfordult a stabi, így egy ideje a canon 24-105-öt használom megint.

az ebayjel nincs bajom, onnan jött az 5d3 is, a 35mm art is, az egyik kis videókamera is, a 100d is.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#90434) qnadam válasza Jahno (#90432) üzenetére


qnadam
veterán

hogyért? gondolkozom a dolgon, de félek kicsit attól a kevés pixeltől, azért fotóból néha masszívan croppolok.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#90435) zetor2000 válasza Bujdy81 (#90422) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szerintem nem lesz olcsó, de még a GTK-n innen... :D
~8kiló, meg még esetleg némi apró. Mondjuk 8-900E.
Aztán lehet, hogy sokkal több, de akkor kérdés, ezeket a beavatkozásokat neked kell e megcsinálni, vagy a következő tulajnak, vagy be kell állni vele a bontóba...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#90436) Sipi- válasza Bujdy81 (#90422) üzenetére


Sipi-
tag

Ebből jópár nagybevásárlás kijönne. Tippre 850ezer.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#90437) npera válasza blueboi69 (#90424) üzenetére


npera
újonc

Majd kerekítem az árát lefelé szerintem, aztán a cég ajándéka :B

(#90438) Jahno válasza Phülöp (#90426) üzenetére


Jahno
őstag

Bedobtam a mindentmegoldós gyíkcsoportba, de még ott sem tudják kapásból. Már rajta vagyunk, érdekel a téma. Gondolom erre a lukra hamar ráfutottál:

(#90439) Jahno válasza qnadam (#90433) üzenetére


Jahno
őstag

Pedig arra a Sigmára mondogattam, hogy szintén elég lehet nekem az F4es, azt még ki is lehet gazdálkodni. Erre stabi/szalagkábel bajok, hümmm. Lassan már sejtem mit szeretnék, többnyire sok benne a Canonos cucc, van közte és hosszú de occsó is. Asszonynak tegnap emlegettem, hogy a S1 24-105 kittel már 1 millió alá ment és ez tök jó és majd kellene. Nem volt tőle túl boldog :U Főleg mert ehhez még ezt-azt be kellene vásárolni.

(#90440) Phülöp válasza Jahno (#90438) üzenetére


Phülöp
addikt

Közben meglett.
Nem annyira pruntyögős, hanem metál, de vannak benne prüntyögős részek is.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#90441) Jahno válasza Phülöp (#90440) üzenetére


Jahno
őstag

Így kicsit más, de mutasd!

(#90442) Phülöp válasza Jahno (#90441) üzenetére


Phülöp
addikt

Nyugodtan játsszatok az infóval, mostmár kíváncsi vagyok, ki tudjátok-e hozni.
Még annyi, hogy vannak benne magyar népzenei motívumok is.
Ha estig nem lesz meg, természetesen jövök az album címével.

És akkor megint: metál, de prüntyögős részek is vannak, meg tankönyvi felolvasás. Igazából, ha valaki hallotta, ez alapján tudja beazonosítani.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#90443) qnadam válasza Jahno (#90439) üzenetére


qnadam
veterán

lehet, hogy csak nekem van vele bajom, nincsenek tele a fórumok ezzel a hibával, sérült szalagkábelről se nagyon hallottam.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#90444) Jahno válasza Phülöp (#90442) üzenetére


Jahno
őstag

Hümm, magyar egyáltalán?

(#90445) npera válasza Jahno (#90444) üzenetére


npera
újonc

Akkor nem a Robottihumppa?

(#90446) npera


npera
újonc

Most nézem, hogy van Microserver Gen10 Plus.

Ez azon kívül, hogy egymás mellett van 2-2 drive és nem egy hasábban ülnek jobb?


Idén szerintem elkezdem előkészíteni a nagy NAS-projektet, amikor a most 10-éves QNAP cuccból megpróbálok átmigrálni egy ZFS-fájlrendszeres FreeNas rendszerre, amit next-next-Finnish módszerrel telepítek majd.

Ideje elkészítenem az Excel táblázatot, aztán rágódni rajta egy fél évet :B

(#90447) Jahno válasza npera (#90446) üzenetére


Jahno
őstag

FreeNASt tudja fene, párszor azért mellémentem vele, de most ismét Win szerveren töröm a fejem, mert duplikációk miatt elég sok helyet meg lehetne spórolni, ami forintosítható is. Valahol ki kellene próbálnom, mert el bírnám viselni ha a 8 terás lemezemen hirtelen lenne 1-3 tera hely. Mintha qnadam is Winnél kötött volna ki.

(#90448) Jahno válasza npera (#90446) üzenetére


Jahno
őstag

Szerintem egy vincsit veszek, arra összemásolom odahaza a maradékot, legalább kibukik sok elfekvő és dupla cucc, aztán radír. Hemperegnek vincsik összevissza, áááá. És akkor a NAS is megy el a háztól.

Microservert megnéztem, azért nem ez a pár 10ezer pénzes nagyságrend :-O Lehet érdemes valami használtad nézned. Vagy egyből NASt, nem? Neked az pont jó lehet, még olyan nevenincs is, mint az enyém.

(#90449) npera válasza Jahno (#90448) üzenetére


npera
újonc

Fenn van a bakancslistámon, hogy összeszedem magam és "építek" egy "szervert", egy ilyesmi kábé az a szint, ami még reális. Komplexitásban. Aztán ha 10 évet megy megint, akkor örülünk Vincent.

Ezt nem nehezebb összerakni, mint a QNAP-ot volt, plusz annyi van, hogy kell bele rendszer és memória. Aztán zümmög. A SW-es része sem lehet annyira komplex, legalább tanulok egy picit.

Ebbe tudok tenni 2 nagyobb vinyót, meg rendszernek egy pici SSD-t vagy hasonlót. Aztán ha borzasztóan megnőtt a helyigény, akkor ki lehet bővíteni még 2 vinyóval és szigorúan SW-raid ZFS alatt. Ha lesz benne 32 giga RAM, akkor lehet különféle okos fícsöröket bekapcsolni ZFS alatt.

A ZFS-re már azóta hegyezem magam, hogy FőDudu még igen régen belinkelt egy Sun-doksit a ZFS-ről és akkor izgalmi állapotba kerültem.

(#90450) Jahno válasza npera (#90449) üzenetére


Jahno
őstag

" Aztán ha 10 évet megy megint, akkor örülünk Vincent."

Ez a bajom, egy csomó cucc költés és bővítés nélkül is idehaza 10 éves, merevlemezek 7 évesek, lassan dőlni fog itt minden. Ezzel számolnom kellett volna.

ZFS jó, nekünk majdnem felesleges. FreeNAS is olyan, hogy elvileg egyszerű, bekattintod, aztán... Aztán van mikor lassú, nemmegy, reszelni kell, nem ismeri fel, piros.

Nekem szerver azért volt jó, mert mindig kellett valami cucc és akkor gyorsan/egyszerűen elértem. Tudom, van VPN meg felhő és webes jogosztás, de teljesen más a szitu, ha nem akartam VPNre annyi adatot forgalmazn és várni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.