Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#75451) blueboi69 válasza Gabibácsi (#75450) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"elekromos ablakok végállását " :Y miféle fapados megoldás már ez...

(#75452) Jahno válasza Gabibácsi (#75450) üzenetére


Jahno
őstag

És akkor nézd meg az 5. választ:

[link]

(#75453) Gabibácsi válasza blueboi69 (#75451) üzenetére


Gabibácsi
tag

Mert ezek automata ablakok, nem kotvány bmw ez :D
és annyi a betanítás hogy folyamatosan nyomom a gombot míg leér az ablak, aztán elengedem
ez egy 22 éves autó

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#75454) eattila válasza blueboi69 (#75451) üzenetére


eattila
csendes tag

Fapados? A corolla is betanulja. némi használat után rájön a végállásra, aztán kész.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#75455) Sipi- válasza Jahno (#75452) üzenetére


Sipi-
tag

A szemét, azt nem írta le, hogy előtte szenteltvízzel meg kell locsolni mind a négy kereket és csak mezítláb, frissen fürödve, borotválkozva egy szál alsógatyában lehet ezt a tanítást elvégezni. :W

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#75456) Jahno válasza Sipi- (#75455) üzenetére


Jahno
őstag

Másik meg gyújtás nélkül nyom gázt és nem varázsol a fogyasztókkal:

[link]

(#75457) npera válasza BobaHWSW (#75402) üzenetére


npera
újonc

Király! Van energiád leírni milyen gyakorlatokat kellett megoldani?

(#75458) Gabibácsi válasza Sipi- (#75455) üzenetére


Gabibácsi
tag

féllábon!

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#75459) qnadam válasza eattila (#75454) üzenetére


qnadam
veterán

a colt igényelt némi tanulást, ez annyit jelentett, hogy 5 percig járatni kellett üresben. szépen állítgatta a fordulatszámot, aztán meg voltak tanulva a dolgot. a qp összesen az óra beállítását igényelte :) meg a rádióét, de arról nem az autó tehet, hanem az idióta tervezői. még az is látszik, hogy a bluetooth részt utólag tervezték bele, mert az érdekes módon meg bírja jegyezni a beállításokat meg párosításokat áram nélkül is, a többi része nem.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#75460) blueboi69 válasza eattila (#75454) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mivan benne mesterséges intelligencia, hogy betanulja?
Én csak megnyomom a gombot aztán becsukja, kinyitja teljesen, tetőablak szintén. Akksicsere után laptopon látom százalékosan mennyire van nyitva meg ilyenek.
Csak 18éves, de vannak 22évesek is, amik ugyanígy működnek, tanítgatás nélkül...

(#75461) eattila válasza blueboi69 (#75460) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem, nyomás érzékelő van benne gondolom. Mert amíg nem tanulta be, addig tolta az ablakot, amíg a végén lehúzta, mert azt érezte, hogy van ott valami. Gondolom a betanulás az, hogy meddig menjen fel, ami már zárva van, de még nem indítja be a lehúzó rutint. Abból tanulja meg, ahogy Te feltolod gombbal.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#75462) qnadam válasza eattila (#75461) üzenetére


qnadam
veterán

Nem, nyomás érzékelő van benne gondolom.

dehogy :) csak az áramfelvételt figyeli.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#75463) blueboi69 válasza qnadam (#75462) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Pontosan, ezért nem tudsz lefejezni valakit az ablakkal, mert amúgy kurvaerős az ablakemelő motor.

(#75464) eattila válasza qnadam (#75462) üzenetére


eattila
csendes tag

Legyen. Nem értek hozzá :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#75465) eattila válasza blueboi69 (#75463) üzenetére


eattila
csendes tag

Attól még a vezérlő megtanulja (újra), hogy mikor van fent az ablak.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#75466) npera válasza blueboi69 (#75463) üzenetére


npera
újonc

(#75467) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

Asszem kérek időpontot szervízbe...

(#75468) Jahno válasza A. Crowley (#75467) üzenetére


Jahno
őstag

Höhö, most rákerestem a kocsira: "A fenti művelet az autó kézikönyvében is megtalálható."

(#75469) blueboi69 válasza eattila (#75465) üzenetére


blueboi69
csendes tag

De eleve miért veszti el?
Másrészt, mit van azon tanulni? Megáll a motor végállásnál, akkor más az áremfelvétele, akkor ott le kell állnia, és kész. Tökmindegy, hogy az hol van.
Ha beraksz egy tárgyat az ablak útjába akkor továbbmegy rajta? Meg eleve mit tanul? Időt, hogy mennyi idő alatt ér fel az ablak?
Szerintem ez nem logikus.

Közben megkérdeztem a guglit:
https://www.quora.com/How-do-power-windows-know-when-to-stop

" Too high current means an obstacle: either somebody’s finger is pinched, or the mechanics reached full up or down position.
That’s all. Simple and ingenious."

[ Szerkesztve ]

(#75470) eattila válasza blueboi69 (#75469) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez így működik. Corollán biztosan. Leírások alapján más autón is. Ezen kár értetlenkedni.
Így van aztán csókolom.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#75471) Jahno válasza blueboi69 (#75469) üzenetére


Jahno
őstag

"Megáll a motor végállásnál, akkor más az áremfelvétele, akkor ott le kell állnia, és kész. Tökmindegy, hogy az hol van."

Hát nem mindegy merre van, mert ha útközben áll meg vagy a nyakad csukja oda akkor nem megáll, hanem vissza is húzza.

A miértet meg ki tudja merrefelé kellene keresni.

(#75472) FőDudu válasza Jahno (#75449) üzenetére


FőDudu
addikt

akkucsere elott felhivtam a szervizt, azok mondtak telefonban.
Aztan masik szerviz be is bizonyitotta, mert ablaktrolo mechanika javitasanal lehuztak az akkusarut, majd visszaadatk a nejemnek aki alatt megallt az auto a szervizbol kifele jovet.
Igy visszafordult, es bevallottak a tortenteket. Jarattak 15 percet alapjaraton, utana jo lett.

Szoval Swiftnel van ilyen. Mas autonal lehet mas van vagy nincs szopas, csak a radio ker kodot. Vagy az immobilizer. Stb.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#75473) eattila válasza Jahno (#75471) üzenetére


eattila
csendes tag

Igen, ez lemaradt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#75474) zetor2000 válasza Jahno (#75339) üzenetére


zetor2000
senior tag

Erről ennyi...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#75476) Samott válasza npera (#75475) üzenetére


Samott
addikt

Ez az osztrak gyerek jol nyomja, van is egy kozos hobbink: a mexikoi idojaras... :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#75477) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Pákozdi ovi elesett. COVID-os az egyik óvónő. Nekünk csak igazolás kellene, hogy mehetnek a nagyok suliba, de az érintett óvónő férje a családorvos, aki így karanténban van...

A poén, hogy az óvónő csak azért csináltatott tesztet (saját költségén), mert picit fájt a feje és fáradtnak érezte magát, és mielőtt a kölkök közé megy, biztosra akart menni. Szóval semmi tipikus tünet...

(#75478) eattila válasza Bujdy81 (#75477) üzenetére


eattila
csendes tag

Az orom akkor hatartalan...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#75479) npera válasza Samott (#75476) üzenetére


npera
újonc

Igen, az parádés :C

(#75480) zetor2000 válasza Samott (#75476) üzenetére


zetor2000
senior tag

Csinos hobbi :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#75481) Phülöp


Phülöp
addikt

#dragaszagaink

2 hetes utazás után megérkeztek a maszkok, amire még tavasszal, egy indiegogo kampány során befizettem. Pont időben, bár a második hullám itt még nem ütötte fel a fejét.
Azt kell mondjam, hogy megérte várni rá (eredetileg június végi szállítást ígérték, abból lett szeptember eleje).

Ausair youtube review

szerk: meg is borotválkoztam

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#75482) Phülöp válasza npera (#75475) üzenetére


Phülöp
addikt

Gyönyörű :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#75483) qnadam válasza Bujdy81 (#75477) üzenetére


qnadam
veterán

épp egy kicsit fáj a fejem, és fáradt vagyok...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#75484) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Mi valamit elkaptunk asszonnyal. Picit druvább megfázásnak mondanám, de kb 2-3napja tart és kezdünk kijönni belőle.
Nekem fáj a torkom + nátha. Asszony csúnyábban köhög. Kb 1.5napig eléggé levertek voltunk, de lázunk nem volt.
Az a fura, hogy én eleve nagyon ritkán vagyok beteg, ilyenkor meg még sosem voltam.
Ráfogtuk, hogy a gyerek hazahozott vmit az oviból, mert ő 1napig taknyos volt.

(#75485) blueboi69 válasza Bujdy81 (#75477) üzenetére


blueboi69
csendes tag

az szívás :( simán lehet, hogy errefelé is gebasz van

(#75486) zetor2000 válasza qnadam (#75483) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én reggel voltam így, bár a fejem nem fájt.
De tudom az okát. Az elfogyaysztott sörök csodákra képes... :D Kis fáradtságot okozott, meg olyan volt, amire nem is emlékszem... Nem volt kedvem dolgozni sem :))

Igazából egy óra kellett volna még, hogy kialukáljam magam, de csörgött a vekker.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#75487) -NoVa- válasza Bujdy81 (#75477) üzenetére


-NoVa-
őstag

Csodajó. Azt mondanom sem kell, hogy az iskola kb 15%-a hasonlókkal van otthon teszteletlenül, és most vezették be a kötelező maszkhordást a tantermekben is.

(#75488) Jahno


Jahno
őstag

Na, erőt vettem magamon és beballagtam az ügyeletre. Munkafelvételis néninek nem nagyon tetszett, hogy itt zavarkolódok. Én megismertem, egyszer elzavar a ház elől, hogy kell a hely a mentőbek, közben csak parkolni akart. Én tudtam, hogy a mentő ott él sem fér, párszor azoknak is segítettem kitolatni. Jóban vagyunk, 2 napja mikor megálltak a posta előtt akkor is belekotyogtam, hogy szerintem rossz helyre jöttek, a beteg kicsit odébb van és nekem lett igazam :DD Csak előtte véletlenül láttam az utcán, hogy valaki elvágódik aztán ott élesztgetik, a tér meg elég nagy, hogy elkavarodjon ha úgy kap támpontot.

(#75489) Phülöp válasza Jahno (#75488) üzenetére


Phülöp
addikt

Majd azt is mindjad, mit talalt ki a doki.Eleg sz.rul hangzik, amiket elozoleg irtal.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#75490) Jahno válasza Phülöp (#75489) üzenetére


Jahno
őstag

Amikor megrúgtam a lépcső élét akkor kaptam túl nagyot és egy combos csonthártyagyulladás lett belőle. Mintegy 20 centis szakaszon :-D Mellékes fizikai együtthatókból alakult vérömleny meg ilyen olyan folyadék, mambójambó, ami lehúzódott és ettől dagad, fáj, lilul a minden is.

Legalább ezt is tudom, mondom 30 éve nem csaptam magam sehova. Tesót kérdeztem, mert az ért a kölkökhöz, hogy mi mikor múlik el, de lehet csozsiné-t kellett volna, mert család is egyből azon ugrált, hogy mindmeghalok és azonnal menjek ügyeletre :U

Kaptam papírt, kenőcsöt, akármit, doki teljesen rendes volt. Aztán ha úgy érzem holnap is bemehetek vele az ambulanciára, de ez jó darabig fájni fog, ha alul jobban lilul (most nem annyira durva, mint tegnap) akkor menjek be újra és megszakértik.

Kb. ez. De itt már mindenki a halálom fejtegette. Aztán sosem tudni.

Azért lehet írok jegyzetet, hogy ha kisszobában rám borul a polc (ami egyértelmű orvosi műhiba), akkor kitől várok lóvét és fotós cuccaimmal mit lehet kezdeni, hova mit áruljanak ki :F Haver már

(#75491) Jahno válasza Phülöp (#75489) üzenetére


Jahno
őstag

Csak érdekes ez a biológia, hogy térdem alatt megrúgom a valamit, nől egy 2. térdem, az leltűnik kb. 2 nap alatt, semmi baj és világbéke, most meg a talpam éle lilul és rakd össze.... Mikor már nem is emlékszel mi volt 10 napja, akkor kezd el a csontod is fájni, meg piros foltok a sarkadon :U Meg mint akinek folyamatosan gyantázzák a bőrét. Az nem tudom milyen, de állítólag csíp és fáj :-P

(#75492) BobaHWSW válasza npera (#75457) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Kozlekedes volt csak, nem gyakorlatok.

Parkoloban vizsga, veszfekezes, 8asozas valtas stb az a tanulo jogositvanyhoz kell. A korlatozott az egyel magasabb es itt azt nezik mennyire vagy biztonsagos.

Szoval kb kt es fel ora volt. Ebben volt U-turn 3 helyszinen. Parkolo, kis forgalmu mellekut, nagyforgalmu fout. 15 perc autopalya, belvarosi dugos kozlekedes es kulterulet 80kmhval (videki ut).

Par dolog ami azonnali bukas.

Mas veszelyeztetese, mas fekezesre kenyszeritese, savelhagyas (kanyar levagas, kiegyenesites, dupla korforgalomban sav csuszas... ez nehezebb mint leirva ide tartozik a testeddel a felezo erintese. A motoe nyomvonala lehet savon belul de ha atlogsz akkor az is buko), elsobbseg meg nem adas, sebesseg tullepes 5kmhnal tobbel.

Ezek azok ahol ha hibat kovetsz el akkor ennyi volt.

Aztan vannak ahol pontokat vonna le es 25pont utan mondjak koszi ennyi volt:

20masodpercenkent tukorbe nezes, minden mellekuton lenezes, minden kanyarodaskor es savvaltaskor vall oldalon hatranezes, kilometer limit nem tartasa. 50as talblanal 40el menni 10 masodpercenkent 1 pont minusz. Indexeles elhagyasa szinten.

Azt nem is kell emlitsem, hogy atkellett nezni a motort elotte es ha valami nem ok akkor a vizsgat el se kezdheted. Nekem a lanc feszessegre szolt, hogy hatareset de mehetek.

Szoval vegiggondolva igazandibol semmi kiugro dolog de 1-2 oraig folyamatosan kozlekedni es ezekre figyelni az szerintem brutal stresszes.

(#75493) -NoVa- válasza BobaHWSW (#75492) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ez ugrik be róla.

Faarccal némán figyelő biztos jegyzettömbbel, és minden mozdulatod után hallgatsz hátrafelé, hogy hallasz-e tollvonásokat.

(#75494) BobaHWSW válasza -NoVa- (#75493) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Hehe, jah. Picit. Kiveve, hogy itt van elotte training ahol vegigmegyunk a vizsgautvonalom, vegigmondjak hol miert buknak meg emberek, hogy ne bukjunk meg.

Van rendes felkeszites. Es 20 dollar 10 ora. 2dollaros oraberen mert 90%ban allamilag tamogatott kepzes mondvan kevesebb penzt kell kolteni korhazi ellatasra ha kevesbe benak a motorosok.

Szoval igen, szigoru a vizsga de jo tanitas elozi meg es proaktiv az egesz dolog erzetre.

(#75495) Samott


Samott
addikt

Megvan a megfejtes: "Jól leszedálják az embereket a karanténnal, hogy addig telepíthessék az 5G-s adótornyokat." :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#75496) Sipi- válasza blueboi69 (#75484) üzenetére


Sipi-
tag

Ilyesmi nálunk is volt. Nagyobbik gyerek kezdte vasárnap torokfájással és erős orrfolyással. Asszony bekapcsolódott kis torokfájással hétfőn (de neki 2 nap alatt elmúlt). Nem akartam a buliból kimaradni, ezért kedden én is beléptem kis torok lerakódás+orrfolyás (tegnapra már elmúlt). A kisebbik gyerek szerda délután belázasodott (37,9 volt a max), neki még fáj a torka.
Igazából fél évig izoláltan éltünk, kevés emberrel találkoztunk. 1-én viszont kezdődött a suli, közösség. Várható volt :(((

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#75497) Gabibácsi válasza Sipi- (#75496) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ugyanezek, ugyanígy, jaja, ismerős :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#75498) blueboi69 válasza Sipi- (#75496) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hasonló itt is. Oviból hozhatta haza, csak kérdés miafranc volt ez? Mert nem szoktam ilyen tüneteket produkálni, pláne nem 28-30fokban

(#75499) Gabibácsi válasza Samott (#75495) üzenetére


Gabibácsi
tag

Lebuktunk

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#75500) Gabibácsi válasza Jahno (#75490) üzenetére


Gabibácsi
tag

Na akkor megmaradsz? Jól van

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.