Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#74701) FőDudu válasza Phülöp (#74699) üzenetére


FőDudu
addikt

Az a fules amit vettel eleg erdekes, sokan nagyon jonak mondjak.
Egyedul a kodek szintjen van nemi felszem a megrendeleshez - nem tudom Aptx eleg lenne-e nekem.

Van ugye Sony WH100XM3 (azt most nagyon akciozzak, hogy kijott az XM4), nemi Tin Hifi P1, Shure SE215, Klipsh Image X10, Jade Audio Ea3, stb... Meg Fiio BTR3 BT/USB DAC.

Lehet lekorlatozom a telefont LDAC helyett AptX-re es megprobalom megkulonboztetni a fulesben. Ha sikerul, akkor szar ugy (es jo a fulem) ha meg nem akkor berendelem.
79 Euro nem a vilag.

Kollega most rendelt amerikabol Periodic Audio fulest (Carbon), erdekes modon 4-5 nap alatt ideert DHL-el. Majd jovo heten meghallgatom, aztan ha jo max rendelek en is.

FőDudu

(#74702) qnadam válasza Gabibácsi (#74685) üzenetére


qnadam
veterán

láttam, nem olyan.
egyrészt nem olyan rozsdás :D másrészt korábbi verzió. ami persze nem sokat változtat a rozsdásodási hajlamon.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#74703) Sipi-


Sipi-
tag

718. Még 1-2 hét és meglesz itt is a napi ezer :Y

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#74704) Phülöp válasza FőDudu (#74701) üzenetére


Phülöp
addikt

Ha nem válik be a Lypertek tevi, akár át is vehetem tartaléknak, természetesen nem új áron.

Sony xm3 annyira nem gáz, de az ugye nem IEM.
Carbon az meg zsinóros, igennem?

Ráadásul egyik se a Tevi árkategóriája...

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#74705) Gabibácsi válasza Sipi- (#74703) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én jól lebetegedtem, és az irodában lett pozitív... meglátjuk
nekem olyan torokgyulladás tüneteim vannak

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74706) -NoVa- válasza FőDudu (#74701) üzenetére


-NoVa-
őstag

A Periodic Audio Beryllium tökéletes referenciahangolású, a Carbon basszusorientált, úgyhogy szeretni fogod. Nagyon jó cucc, és kompatibilisebb a Mojoval, mint a P1.

(#74707) Phülöp válasza Gabibácsi (#74705) üzenetére


Phülöp
addikt

Napasztmek.
Jobbulást, akármi is az!

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#74708) Sipi- válasza Gabibácsi (#74705) üzenetére


Sipi-
tag

Jobbulást!

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#74709) npera válasza Gabibácsi (#74705) üzenetére


npera
újonc

Jobbulást!

(#74710) Samott válasza Sipi- (#74703) üzenetére


Samott
addikt

"A második hullámra megváltozott a közhangulat

Az emberek márciusban még attól féltek, hogy belehalhatnak a koronavírusba, ezért szó nélkül betartották a korlátozó intézkedéseket. A kormány mérései azonban azt mutathatják, hogy a lakosság nagyobb része most már inkább attól tart, hogy elveszíti a munkáját és nem tudja folytatni a megszokott életvitelét – fogalmazott egy magas rangú orvosi forrásunk, aki az elmúlt hónapokban többször konzultált az operatív törzzsel. Szerinte a közhangulat változásának több komponense van: tavasszal még egy teljesen ismeretlen vírussal álltunk szemben; év elején a világot elárasztották az Észak-Olaszországban készült sokkoló felvételek; az első hullámban relatíve kevesen haltak meg Magyarországon, az emberek alig ismernek áldozatokat, ez pedig kihat arra, mennyire tartják veszélyesnek a koronavírust. Hogy a kormány alaposan megmérte a közhangulatot, nem titok, a koronavírusról szóló nemzeti konzultáció első kérdése azzal foglalkozott, hogy milyen intézkedéseket támogatnának az emberek a második hullám idején. Bár az eredményeket még nem ismertették, beszédes, hogy a felsorolt kilenc intézkedés közül jelenleg csak kettő van érvényben. Eközben a járvány második hulláma javában elérte Magyarországot: szeptember 10-én az aktív esetek száma 5571 fő, ez a legmagasabb eddig a vírus megjelenése óta. Folyamatosan emelkedik a kórházban ápolt betegek száma is, jelenleg 234 ember szorul folyamatos orvosi ellátásra. Bár a második hullám lényegesen több embert érint, mint az első, a kormány egyelőre csendesen próbálja kezelni a helyzetet. Míg tavasszal hónapokon keresztül napi sajtótájékoztatókat tartott Müller Cecília és az operatív törzs; tájékoztató kampányt indítottak, otthonmaradásra buzdítottak és szigorú korlátozó intézkedéseket hoztak, most "lényegében nincsenek intézkedések" – ahogy fogalmazott egy egészségügyi forrásunk. "Mindenki tudja, hogy a vírus focimeccseken, esküvőkön, bulikban, azaz belföldön terjed, ezt pedig nem állítja meg a határzár " - tette hozzá a szakember. Szerinte szigorúbb intézkedések egészen addig nem lesznek, míg vannak szabad lélegeztetőgépek és nem fognak látványosan sokan meghalni a vírus következtében: "addig fogják húzni, ameddig húzható". Megkérdeztük egyébként a kormányzati Koronavírus Sajtóközponttól, hogy az operítív törzs ősszel is fog-e rendszeres (akár napi) sajtótájékoztatókat tartani, illetve a jelenlegi, rekordmagas esetszámok idején miért nem kommunikálnak olyan aktívan az állampolgárokkal, mint tavasszal, írásunk megjelenéséig azonban nem kaptunk választ. A visszafogottabb kormányzati beavatkozásnak van egy másik, prózaibb oka is: kormánypárti beszélgetőpartnereink szerint az első hullám során történő gazdasági leállás idején lényegében elfogyott a pénz, a kormány felélte a tartalékokat. Egy tavaszihoz hasonló leállás esetén az idénre prognosztizált 8-9 százalékra gazdasági visszaesés még nagyobb lenne, miközben nincs miből megmenteni az egyébként is padlón lévő ágazatokat, mint például a szórakoztatóipar, vendéglátás vagy a turizmus. Ezek a vélemények egybecsengenek a kormány nyilatkozataival is. Szijjártó Péter a napokban azt mondta, hogy kétség kívül itt a második hullám, "de a termelés nem eshet vissza ismét". Orbán Viktor pedig múlt héten beszélt arról, hogy fel kell pörgetni a gazdaságot, mert "ha megint le kell állni a gazdasággal, akkor nagyon nehéz helyzetbe fogunk kerülni mindannyian".A kormányfő szerint állig felfegyverkezve várjuk a vírus második hullámát, minden fontos eszköz rendelkezésre áll a járvány kontroll alatt tartásához. Ezt az állítást némiképp árnyalja, hogy bár az eddigiekhez képest rekord-közelben van az elvégzett tesztek napi száma is, többen panaszkodnak arra, hogy napokat kell várni, míg gyanús eseteket letesztelnek."

Ugy nez ki Leslie melot kapott a kormanynal. :)

telex.hu - meg nem indultak el de mar dolgoznak.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#74711) eattila válasza Gabibácsi (#74705) üzenetére


eattila
csendes tag

Jobbulást!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#74712) eattila válasza Samott (#74710) üzenetére


eattila
csendes tag

Az tény, hogy tavasszal sokkal kevesebb fertőzöttnél sokkal nagyobb pánik és hiszti volt.

Pedig most még az influenza járvány is jön. Meg az őszi megfázások. A házi(gyerek)orvosok kb vért fognak h_gyozni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#74713) blueboi69 válasza eattila (#74712) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Egyébként igen, most kicsit lazábban veszi mindenki (mi is). Megszoktuk nyáron, hogy jó jó van covid, meg járvány, de alapvetően nincs pánik, nincs baj, odafigyelünk,de ennyi.
Most nehéz visszazökkenni. Kicsit megszoktuk ezt a covid dolgot, hogy jelen van, nem annyira új már, mivel fél éve napi szinten ezt hallgatjuk.

(#74714) Phülöp válasza Samott (#74710) üzenetére


Phülöp
addikt

A járvány tavasszal qrvajó indok volt, hogy takargassák vele a kincstár kirámolását. Most is lehetne valami, de ha üres az ország zsebe, akkor mi lesz most a politikusainkkal?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#74715) -NoVa- válasza eattila (#74712) üzenetére


-NoVa-
őstag

Egyfelől tavasszal nagyobb ismeretlennel néztek szembe védtelenebbül, kőnnyebben reagáltak időben drasztikusan.. Másfelől meg mostanra kialakult egy szociológusok / pszichológusok által jól leírt reakció. Nem akar vírust, de tenni nem tud ellene, nem érintette még közelről, az egyetlen, ami a kis világában emlékezteti rá, az a maszk. Hát akkor a maszkot kell gyűlölni és támadni, az az ellenség jele.
Na ez most egy valódi első hullámot hoz.

(#74716) Samott válasza Phülöp (#74714) üzenetére


Samott
addikt

Mit nem mondasz? :)

Mar csak kinomban rohogok...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#74717) Samott válasza -NoVa- (#74715) üzenetére


Samott
addikt

Lazan kapcsolodik

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#74718) eattila válasza blueboi69 (#74713) üzenetére


eattila
csendes tag

Én is lelazultam. Na nem maszk viselésben, meg hasonlókban. Bár tavasszal a gyerek legalább biztonságban volt anyámnál. Most ilyen nem lesz, mert egyrészt van ovi, másrészt anyám meg svédben van.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#74719) eattila válasza -NoVa- (#74715) üzenetére


eattila
csendes tag

Nyilván az ember megszokja a dolgokat. Ezt a maszk utálatot nem igazán értem amúgy. Kötelező. Macera még a maszkra is gondolni mielőtt megy valahova az ember, de na.

És igen, ez most eléggé berobbant.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#74720) FőDudu válasza Phülöp (#74704) üzenetére


FőDudu
addikt

Carbon az drotos, de allitolag igen jol szol.
Majd meghallgatom, en ugy dontottem nem hiszek csak a sajat fulemnek. ;)
Ha tetszik berendelem, ha nem nem vesztettem semmit.

Sony azert lett mert pontbevaltassal kb 60 Euro volt.
Na annyiert meg mar inkabb alljon a polcon es hasznaljam evente 2x...
Mert annyira viszon szol jol, hogy ne kelljen a gyereknek meg 1 WH-CH500 50-60 Euro kozotti aron. (igaz a Sony meg nagy a fejere)

Ehhez kepest eleg jo cucc - ANC is rendben van, foleg az utolso Sony App utan.
Abban mar minden is allithato, szoval jo lett. Az uj FW utan nem annyira basshead, nekem mar linearisan is jo.

Igaz EQ nincs LDAC alatt, de azt siman megoldja a Neutralizer app ha kell.
Az osszes tobbi EQ app egy kalap szar Androidon (szerintem), a beepitett is elhuzza a tobbi savot ha pl belenyulsz a basszusba.

Persze netradiora meg Spotify-ra valoszinuleg eleg az AptX is.

Sonynal 1 dologra panaszkodnak, nem ad el a Sony tartalek parnat.
De van valami aftermarket megoldas. Szoval majd aggodok ha odaig jutok.

Az biztos, hogy ANC-ben az egyik legjobb - kiprobaltam a 750KW-os Caterpillar generator mellett. A hangot jol tompitotta, csak a remegest ereztem a testemben.

ANC akkor kell amikor mondjuk 3-4 gyerek orditva rohangal a hazban es meg zenet is hallgatnak a tolem elkobzott Harman Kardon Onyx Studio hangszoron...
Olyankor a nyitott ajto/ablak/toloajto nem allja az utjat a hangnak...
(mondjuk bezarva sem ernek sokat a lepcson rohangalo gyerekek ellen).

Most epp ezek vannak nalam az irodaban:

Sony meg a fejemen van ;)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#74721) FőDudu válasza Gabibácsi (#74705) üzenetére


FőDudu
addikt

Jobbulast!

Gyereknek is van olyan csoporttarsa aki nem is ment iskolaba.
Talan ez a szerencse benne.

Mondjuk annak a kislanynak a faterja a Skoda dealer akivel mult heten talalkoztam.
Lehet nem kene eroltetni a teszt vezetest ;)

FőDudu

(#74722) FőDudu válasza -NoVa- (#74706) üzenetére


FőDudu
addikt

Meglatjuk, majd jovo heten meghallgatom.

FőDudu

(#74723) FőDudu válasza Samott (#74716) üzenetére


FőDudu
addikt

Arra tippelsz, hogy most majd megint lesz mindenfele riogatas es amig ismet felnek a zemberek addig is nyugodtan tudnak lopni? :C

FőDudu

(#74724) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Köszi. Én csak azt remélem hogy nem a gyerektől van, vagyis neki nincs baja :)
Mert ő hétvégén gyanús volt, de letudtuk azzal hogy allergia.

Amúgy a másik balfaszság, egyre több a vírustagadó az enyhe első kör miatt... írtózatos baromságokat olvasok

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74725) FőDudu


FőDudu
addikt

Itt komolyan veszik a hataron az ellenorzest.
Ma reggel nem engedtek at a fonokomet, mert nem volt nala az igazolas, hogy itt dolgozik.

FőDudu

(#74726) -NoVa- válasza FőDudu (#74723) üzenetére


-NoVa-
őstag

Halkan kérdezem, amúgy nem? Ehhez miért kéne zűrzavar itthon?

(#74727) eattila válasza FőDudu (#74723) üzenetére


eattila
csendes tag

Ehhez nem kell félnie az embereknek. Kb bármit lenyelünk....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#74728) ezittketto válasza Phülöp (#74699) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Megértelek.. Azt mondják, hogy az egy igen jó hengerkészlet.. :DDD

(#74729) FőDudu válasza Gabibácsi (#74724) üzenetére


FőDudu
addikt

Illetve most nem annyira sulyosak az esetek ahogyan tavasszal.
A fiatalabbak labon kihordjak.

Ismeros is otthon van, orvos nem akarja latni, 2 naponta jelenkezzenek (emailben, valaszolnak is ra), ha komolyodik akkor hivjon mentot. Akkor majd tesztelik.

FőDudu

(#74730) FőDudu válasza -NoVa- (#74726) üzenetére


FőDudu
addikt

Ugy ertem, hogy zavartalanul.
Amig mashova figyelnek, addig mehet a moka.

FőDudu

(#74731) -NoVa- válasza FőDudu (#74730) üzenetére


-NoVa-
őstag

Újra megkérdezzem ugyanazt?

(#74732) FőDudu válasza eattila (#74727) üzenetére


FőDudu
addikt

Ja.
Szijjarto jachtozasa is kovetkezmenyek nelkul maradt...

Lehet az is eltereles volt a SZFE meg egyeb nagyobb muveletekrol.

FőDudu

(#74733) qnadam válasza FőDudu (#74729) üzenetére


qnadam
veterán

és közben teljesen legálisan mehet bárhova, esetleg köpködheti tele a levegőt vírusokkal, mert jó takarékosan nem tesztelik le. kiakasztó.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#74734) FőDudu válasza -NoVa- (#74731) üzenetére


FőDudu
addikt

Eddig sem zavartattak magukat, max az ellenzek ajvekolt kicsit.
Most mar azok is le vannak szalamizva, pofa befogva, stb.

De attol meg lathatok a muveletek.

FőDudu

(#74735) qnadam válasza FőDudu (#74732) üzenetére


qnadam
veterán

ha látnád, a sok primitív mit elő bír adni az szfe ügyében, hogy miért nem mennek kapálni inkább, és bezzeg az ő a maga idejében nem pofázott vissza az elemiben, ha nem tetszett valami.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#74736) FőDudu válasza qnadam (#74733) üzenetére


FőDudu
addikt

Epp eleg ha a csaladtagokat megfertozi - hiaba kulonitik el.
Orvos azt mondta, ugyis van annyira virulens, hogy annyit er mint halottnak a csok.

FőDudu

(#74737) FőDudu válasza qnadam (#74735) üzenetére


FőDudu
addikt

Csak azt latom, hogy mar a gazdalkodasukat is evekre visszamenoleg torvenytelennek belyegzik. Mintha nem az o feladatuk lenne a gazdalkodas ellenorzese es a torvenyes keretek kozotti gazdalkodas betartatasa.

Elhiszem, hogy elofordulhat kiugro eset, de akkor ki hunyt szemet a torvenytelensegek folott es miota ul mar boriben?

FőDudu

(#74738) Phülöp válasza ezittketto (#74728) üzenetére


Phülöp
addikt

Double Passive Noise Cancelling

Lypertek Tevi IEM + KLIM memóriahabos dugasz, erre jön a 3M Peltor zajvédő. Megkockáztatom, hogy a Dudu körül zajongó gyerekek ellen is elegendő. Itt a csarnokban van kb. 30 db CNC megmunkálóközpont és eszterga, nem hallok túl sokat belőlük, pedig kettő erősen csapágyas, és elég közel vannak.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#74739) Jahno válasza FőDudu (#74732) üzenetére


Jahno
őstag

Én ezt az elterős logikát sosem értettem,. már bocs. SZFE-t meg nem követtem, de már sok élharcos haverom nyomja a kreténségeit. Aztán ismét látszik, valaki éppen állva tapsol a Dürer eltüntetésének, hogy pfúúúúú, végre eldózerolják, csak így tovább. Tök jó. Nem tudja mi van mögötte, miképpen működött, életében nem járt arra. De ez tök jó és kell, mert a vezérünk azt mondta. Nahh, fele így működik az egésznek én meg azt sem tudom miről van szó.

(#74740) Jahno válasza FőDudu (#74723) üzenetére


Jahno
őstag

Ez a lopásos duma szerintem az egyszerű emberek megmondása. Miért kellene zűrzavar? Csendben is lopnak bármennyit. Meg úgy egyáltalán. Az ilyen elterelő hadművelet is. Miről kellene elterelni? És ha elmúlt X évben valami mégis kiderült, akkor mi lett belőle? Vállat vontak és leszarták, másnap már nyilatkozott valamit az a nyálasképű és felhúztak egy stadiont, telibeszerva mindent. Biztos mi szabadítottuk a vírust is a világra, hogy eltereljük a valami nagy csodáról az elterelnivalót, háthógyne :C

(#74741) -NoVa- válasza Phülöp (#74738) üzenetére


-NoVa-
őstag

Double Passive Noise Cancelling Isolation

ANC-s cuccoknál sosem az volt a cél, hogy semmi ne jöjjön át, csak a monoton zúgó izéket oltsa ki. Utazni sokkal pihentetőbb vele. Izolációban egy jó IEM simán veri, de azzal nem hallom, ha bejelentenek valamit, vagy hozzám szól valaki, stb, szóval van helye mindennek is.

(#74742) Jahno válasza FőDudu (#74732) üzenetére


Jahno
őstag

Ajajjj, úgy el sikerült terelni, hogy senki nem foglalkozik vele. Janem :C Ne légy már Te is ennyire egybites. Direkt ment egyet jachtozni, hogy egyszerre két dolgon ugráljunk?

(#74743) FőDudu válasza Jahno (#74739) üzenetére


FőDudu
addikt

Kell oda egy luxus szalloda. Most az a NER fejostehene....
Bar tudtommal most csak a videki szallodak mennek jol, a fovarosban eleg halal van.

FőDudu

(#74744) ezittketto válasza Phülöp (#74738) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Így már értem köszi ;)

(#74745) FőDudu válasza Jahno (#74742) üzenetére


FőDudu
addikt

Azert ment mert megteheti es mert ugysem lesz semmi kovetkezmenye. Ennyi.

FőDudu

(#74746) FőDudu válasza Jahno (#74740) üzenetére


FőDudu
addikt

Lehet.

Viszont a NER lenyege a kozosbol lopas, szoval barmit csinalnak az csak felrevezetes. :C

FőDudu

(#74747) Gabibácsi válasza FőDudu (#74732) üzenetére


Gabibácsi
tag

nagyon messze visz ez :D szerintem direkt az orbán tenyészti a vírust hogy elterelje a figyelmet

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74748) Sipi- válasza eattila (#74718) üzenetére


Sipi-
tag

Szerintem mindenki IS lazábban veszi. Tavasztól kb. május-júniusig tényleg senkivel sem találkoztunk (vagyis egyszer volt, hogy kiránduláson véletlen összefutottunk ismerősökkel). Heti egyszer mentem boltba, nem vettünk kész kaját, nem rendeltünk, stb.
Most pedig 2-3 naponta megyek boltba, barátokkal találkozunk, gyerekek suliba és úszni is járnak, voltunk étteremben és gyorskajálni is, kocsikat néztem/próbáltam, stb.
Ez nem jó, tudom saját magamról is. :(
Maszkot zárt helyen hordunk, gyerekek suliban a terem kivételével szintén.

Suliban egyik osztálytárs anyukája pozitív. Barátunk ismerősei összejövetelt akartak szervezni hétvégére, de elvetik, mert az egyik pozitív, a másik még vár az eredményre. Másik barátunkat is tesztelték, mert ott az irodában volt pozitív (nekik be kellett járni). Én munkahelyemen 3 pozitív van, de ez egy 2000+ fős cég. Én nem voltam az irodában már fél éve. Főnököm pont hétfőn mondta, hogy senkinek eszébe se jusson még csak az iroda felé se menni. :C

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#74749) Gabibácsi válasza qnadam (#74735) üzenetére


Gabibácsi
tag

meg a sok sztárocska mit előad, fogalmatlanul...

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74750) Sipi- válasza Jahno (#74740) üzenetére


Sipi-
tag

Egyet bánok csak, hogy nekem nincsenek olyan haverjaim, akik sokszoros milliárdosak lettek. :W

https://www.ferfiakonyhaban.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.