Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#75301) Bujdy81 válasza Jahno (#75299) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ismerős gyereke ment repülővel Londonba. itt feltették, ott várták. 13 éves, talpraesett, angolul jól beszélő kiscsaj.

A kinti reptéren azzal indított az officer, hogy mit keres ott, ki kíséri, miért egyedül utazik, stb. Elkérte az útlevelét, majd felhívta a szülőket és beszélgetett anyukával ÉS apukával egy pár percet vegyes dolgokról (milyen ruha van a kiscsajon, mikor született, mi van a hátizsákjában, stb.) Szóval olyan erős közepes szinten leinformálta, hogy nem elrabolták a kiscsajt, vagy nem megszökött otthonról. Végig korrekt stílusban, szülők nagyon elégedettek voltak távolról a brit hatóságok hozzáállásával.

(#75302) Gabibácsi válasza Jahno (#75299) üzenetére


Gabibácsi
tag

Tenerife is szomszéd EU... Szerintem amúgy nem nagyon kérdezősködnek erről a határokon, ha egyáltalán megnézik

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#75303) Gabibácsi válasza eattila (#75300) üzenetére


Gabibácsi
tag

majdnem a fele többszöri mérésnél, ugyanott ülve

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#75304) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

nincs valakinek eladó erősebb pi-je?
torrentre kéne, a bananapim már régi szegény

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#75305) eattila


eattila
csendes tag

Mit hallgatsz most

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#75306) Phülöp válasza Gabibácsi (#75298) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem. Hatarátlépésnél fel kell tudnod mutatni a másik szülő beleegyező nyilatkozatát. Még nem hallottam olyat, hogy bárkitől is kérték volna, de ez a szabály.
Emiatt a szabály miatt viszont értelmetlen az útlevél készítésénél a két szülő.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#75307) FőDudu válasza eattila (#75305) üzenetére


FőDudu
addikt

Ilyet.
Es epp leteszem az arcom. Ugy nez ki mint egy bovli szar, telefonhoz adott fules.
Es akkorat szol, hogy majd elsirom magam ;)
Kenytelen leszek rendelni egyet, mert ez kolcson darab...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#75308) Phülöp válasza FőDudu (#75307) üzenetére


Phülöp
addikt

Majd ha jön TWS is, jó áron.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#75309) Gabibácsi válasza Phülöp (#75306) üzenetére


Gabibácsi
tag

NEM. Már megszűnt ez a törvény. Hihetsz nekem, egyrészt miért hazudnék neked, másrészt én már csak tudom, az ügyvédem mondta :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#75310) FőDudu válasza Phülöp (#75306) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk volt olyan, hogy gyereket az osztalytarsa anyukaja vitte el sulibol.
Majd kesobb jelentkeztek, hogy Horvatorszagban vannak a tengerparton.
Nem bantuk, de gondolom a hataron nem sokat akadekoskodtak a naponta atkelovel meg azzal, hogy 1 helyett 2 fiu ul az autojaban. Es valoszinuleg papir se volt a gyereknel.

A masik ilyen az a farsang volt. Beoltozott mindenki torpnek, aztan gyerek is felszallt a torphaznak atepitett traktor platojara. Majd siman atmentek Horvatorszagba locsolkodni.
Mikor visszajottek akkor derult ki, hogy jartak masik orszagban is, sot valami ismeretlen uton mentek at a traktorral es nem is a hataron.

Kicsit meglepo ez nekunk, de itt nem feltik annyira a gyerekeket.
Talan mi a nagyvarosi elet miatt jobban atlatjuk a veszelyeket.Es talan tul is aggodjuk.

FőDudu

(#75311) blueboi69 válasza Bujdy81 (#75301) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nemsemmi.
Ehhez képest pár hete hogy elrabolták azt a két gyereket a magyar anyukától :(

(#75312) Gabibácsi válasza FőDudu (#75310) üzenetére


Gabibácsi
tag

Szerintem nem lehet ezt túlaggódni, engem kisgyerek koromban egy pedofil akart elrabolni (nem sikerült), szőke aranyos kisfiú, ugye... Rendőrség nem tudta elkapni, annyit tudtam mondani hogy piros zsiguli meg bácsi
aztán amikor az öcsémmel voltunk boltban, akkor őt is egyszer, de nem engedtem elmenni idegennel, meg elfogadni csokit
és ez Kecskemét, panelrengeteg, ahol a gyerekek egész napra szabadon voltak engedve kb nyáron... szóval inkább aggódjuk ezt túl szerintem

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#75313) Phülöp válasza Gabibácsi (#75309) üzenetére


Phülöp
addikt

Hiszek neked. Rendszeresen visszatérő kérdés expat csoportokban, bármerre is járunk épp, és mindig ez volt a válasz, innen az infó.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#75314) Phülöp válasza Gabibácsi (#75312) üzenetére


Phülöp
addikt

Szerintem összekevert egy igazi szőke, aranyos kisgyerekkel.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#75315) Gabibácsi válasza Phülöp (#75313) üzenetére


Gabibácsi
tag

Igen, sokáig így is volt, de amikor váltam, pont addigra megváltozott a törvény, merthogy ez is volt kérdés, az ügyvéd meg megmondta a frankót, már csak informálási kötelezettségem van. Persze mivel emberek vagyunk, azért el szoktam mondani hogy hova meg mikor, meg ilyesmi, meg fel is hívatom a gyerekkel hogy merre jár, mert csak aggódik érte ő is.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#75316) Gabibácsi válasza Phülöp (#75314) üzenetére


Gabibácsi
tag

Az lehet. Lehet pont veled, nem? Rádillene :Y
amúgy így pár évtized távlatából elröhögünk rajta, de akkor , főleg a szüleimnek durva volt.
Pár hete került szóba, amikor Ádám szüleimnél bandázott, és amikor azt hitte nem látjuk, kiment az utcára, pedig tilos neki.
Akkor mondta el neki anyukám a sztorit.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#75317) eattila válasza FőDudu (#75307) üzenetére


eattila
csendes tag

400 dodóért szólhat úgy.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#75318) Jahno válasza Phülöp (#75306) üzenetére


Jahno
őstag

+/- EU/Schengen és a helyi szabályozások.

(#75319) FőDudu válasza eattila (#75317) üzenetére


FőDudu
addikt

Van ra tan valami akcio amivel kb a felenel megall.
Az mar nem annyira fajdalmas.
Majd ha eldontottem megveszem-e akkor meglatjuk a vam/afa utan mennyi a vegosszeg.

FőDudu

(#75320) -NoVa- válasza FőDudu (#75319) üzenetére


-NoVa-
őstag

A jóról lecsúsztál, legalábbis én a BE-t 100-ért vettem. De azért még mindig elfogadható áron adják a blemished darabokat, és azt az esztétikai hibát is mikroszkóppal kéne keresni a fülesen, amitől olcsóbb. Eddig csak az tűnt fel, hogy a kellléktartó fémdoboz marása néhol "botrányos", (Igu ne nézzen ide):

(#75321) Phülöp válasza -NoVa- (#75320) üzenetére


Phülöp
addikt

A présszerszámot kell csak felpolírozni kicsit.
/bocs, odanéztem

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#75322) Samott válasza -NoVa- (#75320) üzenetére


Samott
addikt

Azert az valahol a termeket/gyartot minositi, hogy egy 400-ra tartott valamit 100-ert ad. Mi ez, valami teleshop ceg?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#75323) Phülöp válasza Samott (#75322) üzenetére


Phülöp
addikt

Nova nem a 400 eurós cuccot vette 100-ért, hanem egy másikat.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#75324) -NoVa- válasza Samott (#75322) üzenetére


-NoVa-
őstag

Á, én nem szeretem az emelt basszust, én a filléres referenciahangolásúra csaptam le. Az csak 300$ :)

Amúgy meg bújtatott akció, egy hétig volt ennyire olcsó. Ez olyasmi reklám lesz, amibe Dudu is belefutott, hogy ilyenkor többen megveszik, és terjesztik az igét, jobb reklám, mint kiszórni egy marketingesnek pénzt, aki aztán hazudik bármit, hogy emelje az eladásokat. Amcsik szeretik ezt, a Grado is elvan pár évtizede úgy, hogy soha nem reklámozott, csak 100$-ért eleve olyan minőséget ad (SR80E), hogy legendás. Nem is osztanak ingyen reviewerdarabokat senkinek, van tartásuk, hírnevük, kár bonyolítani.

(#75325) FőDudu válasza -NoVa- (#75320) üzenetére


FőDudu
addikt

Banja a fene, hang a lenyeg. Hogy vigyorogjak hallgatas kozben.

Volt mar nalam Campfire Atlas is - csak az nem tetszett.
Meg az 1200 dolcsis ara sem. ;)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#75326) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#75327) -NoVa- válasza FőDudu (#75325) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ha nem lenne a Blon BL-03, rendeltem volna Carbont is, de nagyon jól lefedi az a szutyok ezt az emelt basszusú, de még nagyon élő hangolású audiofil kategóriát. Ugyanúgy szén alapú 10mm-es membránnal érik ezt el, csak az egyik tudatos tervezés, a másik véletlenül jól sikerült :D

(#75328) Phülöp válasza -NoVa- (#75326) üzenetére


Phülöp
addikt

Hasonló volt legutóbb is, az se jött be.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#75329) -NoVa- válasza Phülöp (#75328) üzenetére


-NoVa-
őstag

Lehet, hogy ugyanez, akkor vótmá.

(#75330) Phülöp válasza -NoVa- (#75329) üzenetére


Phülöp
addikt

Azt azért hozzáteszem, hogy az új Igorrr és Deep Purple rongyosra van már hallgatva, azokat is te ajánlottad.

Van pozitív hozadéka is a járványnak: olyan előadók bújnak elő a sötét sarkokból, akik már rég nyugdíjban vannak: Yello, Erasure, Susanne Vega, King's Singers...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#75331) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Ti itt mindenhez értetek, szóval mit gondoltok , mivel még nem tudok ebben az évben tuti elköltözni, vennék valami használt szekrénysort amit nem sajnálnék itthagyni (most csak ilyen összeszerelhető vásznas van)
10 körül már vannak olyanok amibe betenném a ruhát, 3-4 eleműek. Ezt hogyan érdemes költséghatékonyan idehozatni, mit mondtok?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#75332) Gabibácsi válasza Phülöp (#75330) üzenetére


Gabibácsi
tag

A Yello-n rendesen meglepődtem hogy még/megint nyomják

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#75333) Jahno válasza Gabibácsi (#75331) üzenetére


Jahno
őstag

Valami lapraszerelős és magadnak niggerelős? Többi az necces, rendes szállításnak megkérik az árát, vagy szopsz saját bérelt furgonnal 10-20ezer. Vonóhorgod gondolom nincs. Nem sok opciót látok, ami nagyon pozitív lenne.

(#75334) JonesC válasza Gabibácsi (#75331) üzenetére


JonesC
csendes tag

Teleporttal.

(#75335) Bujdy81 válasza Gabibácsi (#75331) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ismerős, akinek van vonóhorga és bérelsz egy utánfutót gombokért.

(#75336) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Hát, egyrészt nem tudok utánfutósat vezetni, másrész kölcsönkocsit sem szeretnék, max bérelni. Lapraszerelt jó lenne, de akkor lehet inkább vennék újat, aztán majd max továbbviszem? mert azt legalább ki is hozzák
furgon/kisteher lenne a jó, de gondolom amennyibe kerülne valami erős emberrel, annyiért veszek új szekrénysort

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#75337) FőDudu válasza -NoVa- (#75327) üzenetére


FőDudu
addikt

Vammal/afaval lesz 280 Euro. (215 Euro a cucc szallitassal, arra jon kb 65 Euro Vam/Afa ha megvamoljak).

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#75338) FőDudu válasza Bujdy81 (#75335) üzenetére


FőDudu
addikt

Jahno hazaviszi a Seattal, annak mar semmi nem arthat ... ;)

FőDudu

(#75339) Jahno válasza Samott (#75284) üzenetére


Jahno
őstag

Annó azért is lehülyéztek :C

És akkor még nem is a hidrogénnel működtetett kamionba kötöttem bele, bár fura azzal áramot előállítani és úgy adni a hajtást, mikor az csak plusz energiaveszteség, de biztos akad valami trükk, egye fene.

Kicsit (?) nagyot mertek álmodni az előállítással, meg nemzetközi tervekkel. Minnyá elolvasom a csikket is. Ezzel az összes többi gyártó is vergődik, szinte egyiket sem értem.

Pont-pont hajó, helyi vonat és ilyesmikben lenne ráció, vagy kis mozgáskörzetű, fix telephelyen tankolós cuccokkal, szóval nem magával a technológiával lenne a nagy bajom. Bár azzal is, mert drága az előállítása, a szállítása és a tárolása is. Mer' a hidrogénatom baromi kicsi. De összességében miért érné meg bárkinek, hol a különbség? Azon az egyszerű ponton lehet indokolni, hogy a "lemerült" akku itt könnyebb és megtankolva sem akkora a tömege. Tovább necces, eleve gázból állítják elő, de azt meg minek, ha ott a gáz és metán ami alapban energiahordozó? Persze hidrogénes K+F-re is fel lehet venni a világ támogatási pénzeit, mer' szerintem az EU és mindenki is hülye, csak én vagyok helikopter :-D

(#75340) FőDudu válasza Jahno (#75339) üzenetére


FőDudu
addikt

A bodon is elokerul idonkent autos korokben. Meg Winkler is tesztelte anno.
Pedig full baromsag.

FőDudu

(#75341) Jahno válasza Gabibácsi (#75336) üzenetére


Jahno
őstag

Húzni kell azt csak, kanyarban óvatosan és kész, van magasított meg mindenféle futó

Pakolni mehetek, ha úgy adja ki. Bár tavaly kolléganő ilyennel megszívatott. Igaz utána ittunk meg ilyesmik :C Hárman lettünk volna egy szekrényre ugyanígy, amit céges selejtezésen lőtt. Mondván lesz kiskocsi, ember aki segít, minden. Nahh, ezek nem voltak, és hiába a kiskocsi a szar járda és lépcsők miatt, meg lift nélküli 3. emelettel ha mellé még kicsi is volt. Furgon 10-20ezer, de pakolni azt kell. Ezért nem adja ki, pár kisebb cuccot én is hurcoltam ide-oda, felét máig nem értem miképpen fért be a Seatba.

(#75342) Jahno válasza FőDudu (#75340) üzenetére


Jahno
őstag

Tényleg, metános Audi is 10 éves sztori, meglesem hol áll.

(#75343) FőDudu válasza Jahno (#75341) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalam a doglott hutot kene kidobni.
Holnap lesz lomtalanitas ahova ilyet ki lehet rakni.
Viszont az is vagy 300 meterre van tolem.

Akkor mar egyszerubb ha szomszed kiskocsijan eltolom a szemettelepre, ott legalabb nem lejton lefele kell vele ugyeskedni.

FőDudu

(#75344) FőDudu válasza Jahno (#75342) üzenetére


FőDudu
addikt

Arra gondoltam.
Most hogy mondod a 'bodon' az valami kartergaz lecsapato ize volt, nem?

Van meg 1-2 autos okossag, pl. az elektromos turbo, stb... bar utobbit a Porsche megcsinalta, nem? :C

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#75345) Gabibácsi válasza Jahno (#75339) üzenetére


Gabibácsi
tag

minden hidrogénes úgy van hogy akkut tölt és azzal elektromotor, tudtommal
bmw-nek is volt rá kísérlete, a japánok is csinálják, de nem tud elterjedni, mert a hidrogént tárolni drága, és tankolni veszélyes

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#75346) Jahno válasza FőDudu (#75343) üzenetére


Jahno
őstag

Ezeket általában pont a lejtőn lefelé könnyebb megoldani.

(#75347) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Arra jutottunk hogy inkább veszünk valami lapraszerelt dolgot kiszállítással, aztán max majd magunkkal visszük ha költözünk egyszer. Így jobban megéri, és már amúgyis annyi cuccunk van hogy majd teherautó kell.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#75348) FőDudu válasza Gabibácsi (#75347) üzenetére


FőDudu
addikt

Akinek nem kell teherauto a koltozeshez az csak atutazo ;)

FőDudu

(#75349) Jahno válasza Bujdy81 (#75301) üzenetére


Jahno
őstag

Aztán honnan tudja, hogy valóban anyukát és apukát hívja fel? No de ja, itt esetemben egyik sem beszél angolul, de telefon felvétele is zűrös dolog. Sógor eleve magyarul sem túl beszédes, el van magában mezőn a melóval.

Aztán lehetett volna mit informálni, apjának nagyjából annyi fogalma volt, hogy megyünk a valahova.

Kérdések ugyanezek voltak, miért pont velünk és miért, hol a szállás, vissza repjegy, de a saját magunk által írt meghatalmazás nem volt tetszetős és adtak egy tájékoztatót, hogy legközelebb mit írjunk.

[ Szerkesztve ]

(#75350) Samott válasza Jahno (#75339) üzenetére


Samott
addikt

A hidrogen mar evek ota halott dolog, akkora veszteseg van az oda vissza alakitgatassal hogy nem eri meg. Gyorsantoltheto, nagy akksi kell. Es suru toltohalozat.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.