Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#74051) FőDudu válasza -NoVa- (#74027) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem is van. Medencet a tetejere. Alatta kirohad.

Most majd ha felszedjuk, akkor tuti lemufuvezem...

FőDudu

(#74052) FőDudu válasza Bujdy81 (#74028) üzenetére


FőDudu
addikt

Te vagy a szerencses 1 ezrelek. A tobbi meg sziv, mert valami mindig kiderul ;)

FőDudu

(#74053) FőDudu válasza WiZARD (#74034) üzenetére


FőDudu
addikt

1 dolog hianyzik: medence.
Es szerintem hamarosan eszedbe jut.

Igy inkabb assak ki most, olcsobb lesz, akkor is ha csak kacsausztatonak hasznalod par evig...

FőDudu

(#74054) FőDudu válasza Jahno (#74043) üzenetére


FőDudu
addikt

az mar kemenyen a funyiro robot kategoriaja.
De abbol is valami komolyabb.

Van felenk egy fazon, valami hazi barkacs funyiroja lehet.
Ugy nez ki, mint egy kurvanagy hajnyiro. Csak kb 3 meter szeles.
2 ilyen kombajnba valo vagy hasonlo vagoel van az elejen es az vag. Mindent is.

Es kerekeken megy, de amikor dombon rohangal vele 40-50 km/h sebesseggel, akkor kb mindenkiben meghul a ver... Mint egy felorult.
Raadasul a hatso kereke hajtott es kormanyzott (vagy hattal megy), igy kb helyben megfordul a cucc, mint egy targonca.

Majd lefotozom, hajmereszto egy cucc.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#74055) FőDudu válasza WiZARD (#74044) üzenetére


FőDudu
addikt

Ismerosnel most mufuveztek. Valami 2-3 hetig csak talaj egyengetes, salak, soder, kistokom - viszont a multkori komolyabb vihar utan se allt meg rajt a viz, tehat jol elissza a rahullo csapadekot.

Es eleg kozel kell menni hozza, hogy megmondd ez mu vagy igazi.

FőDudu

(#74056) FőDudu válasza Phülöp (#74049) üzenetére


FőDudu
addikt

Miert, a NER mi mast csinal?

Apropo, lattam Gyurcsanyos animgifeket.
Gabibacsi imadni fogja! :C

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#74057) FőDudu


FőDudu
addikt

Megyunk autokat megnezni, kivancsi leszek miket latunk.

FőDudu

(#74058) WiZARD válasza FőDudu (#74053) üzenetére


WiZARD
addikt

Ez már eszembe jutott, tök jó lenne, de most nem fér bele a keretbe.

Nem hiszem hogy annyival drágább kiásni x év múlva, minta mennyire zavarna hogy x évig csak egy q nagy lyuk van a terasz mellett a kert közepén.

Fűre nem kérdés, hogy robotfűnyíró lesz, csak tartsunk már ott.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#74059) FőDudu válasza WiZARD (#74058) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem kell kicsempezett verziora gondolni - hacsak nem az az igeny.

Lehet venni olyat aminel a foliat meretre gyartjak, parszazezer az ara, gepeszettel megvan 1 millabol. Ilyenkor annyi nem igazan nagy tetel. Es az mar nem kacsausztato meret, siman lehet 4x8, 5x10 meteres rendeset is csinaltatni.

Kesobb, ujra fuvesiteni a medence korul felturt reszen, gepekkel felvonulni, kiasni, macerasabb.

Elore gondolkodni olcsobb.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#74060) Sipi-


Sipi-
tag

Hétfőt lett volna szülői értekezlet a suliban, de most mondták le minisztériumi határozatra hivatkozva. :Y
Kíváncsi vagyok, hogy a gyerekekkel hazaküldik-e hétvégére az összes könyvüket. Ha igen, akkor nem biztos, hogy menni kell hétfőn is suliba.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#74061) FőDudu válasza Sipi- (#74060) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk tegnap jott az ertesites, hogy szuloi ertekezlet tizediken.
Meglatjuk lesz-e belole valami.

Pont az utobbirol ertekeztem, amikor furcsallottam, hogy nalunk is mindent vigyenek be...
Benti cipotol a krepp papirig mindent - holott ketlem, hogy ez mind az elso heten szukseges.

Foleg, hogy ma kirandulni mentek a negyedikesek a kozeli varba...

FőDudu

(#74062) WiZARD válasza FőDudu (#74059) üzenetére


WiZARD
addikt

Nem tudom, hogy mennyiből van meg, google találat, konkrét árakkal nem azt mutatja hogy 1 millából meglenne. (és ebben az árban nincs benne se a földmunka, se a kőműves munka)
Lehet, hogy nem a legolcsóbbak, de kiindulási pontnak nekem elég, hogy most félretegyem ezt az 5letet...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#74063) Sipi- válasza WiZARD (#74062) üzenetére


Sipi-
tag

Esetleg a közműveket (víz, villany, csatorna) elveztheted oda, ahova tervezitek. Ha akarsz egyeltalán fix medencét és nem elég egy merevebb vázas, szétszedhető.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#74064) WiZARD válasza Sipi- (#74063) üzenetére


WiZARD
addikt

Az meglesz, azok be vannak tervezve hátra.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#74065) Bujdy81 válasza WiZARD (#74034) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A felsoroltak alapján a kivitelezési ajánlat vagy 20-30%-kal magasabb, mint a legolcsóbb, ellenben komoly esély van a megfelelő minőségre és a határidő tartására! Hajrá! :)

(#74066) Bujdy81 válasza FőDudu (#74059) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Az az 1 milla alsó hangon inkább 4-5, mire készen lesz. ;)

(#74067) Bujdy81 válasza WiZARD (#74062) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Igazából helyesen döntöttél, hogy nem vágtál bele most a medencébe is, ha nincsen plusz 5 milliód rá!

Viszont az a kérdés, hogy a kotró és a három tengelyes teherautó hol fog hátramenni amikor épül a medence? Mert nekünk pl. 55 m3 földet vettek ki és vittek el, az nem egy talicskázós kategória... :(

(#74068) WiZARD válasza Bujdy81 (#74065) üzenetére


WiZARD
addikt

"És ezt miből számolta ki, talán matematikus?"

A későbbi medence ásás nem tudom hogy lesz, kerítést talán lehet úgy csinálni, hogy 2 méteres nyitás lehessen rajta, de azon is csak vmi mini munkagép fér be. De nem tudom mekkorák...
Bár a lényegen nem változtat, most nem fér bele, később majd lesz valami.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#74069) Gabibácsi válasza FőDudu (#74050) üzenetére


Gabibácsi
tag

Építkezés nélkül is megvan az esély

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74070) Gabibácsi válasza Sipi- (#74060) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nálunk nincs ilyen, gyereket hazahoztam suliból, könyvei maradtak, meglátjuk

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74071) Sipi-


Sipi-
tag

Nah, meg is van az új név, ahol a régi index-esek újságírók: telex (kár, hogy az opendns mailware-nek tekinti :D)
forrás

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#74072) Samott


Samott
addikt

Van uj Bodocs: Hirado

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#74073) Phülöp válasza Sipi- (#74071) üzenetére


Phülöp
addikt

OTP-s simple pay + regisztráció :DDD
Eléggé öngól ez így.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#74074) PELLE válasza Sipi- (#74071) üzenetére


PELLE
tag

Az opendns minden újonnan regisztrált domaint veszélyesnek ítél, majd leszokik róla.

(#74075) Gabibácsi válasza Sipi- (#74071) üzenetére


Gabibácsi
tag

Aranyosak hogy újságíróknak nevezik magukat :C

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74076) Samott


Samott
addikt

"Ami pedig a nézőket illeti, a hazánkban megrendezésre kerülő nemzetközi sportesemény, valamint kulturális rendezvény nézője csak akkor léphet be az országba, ha rendelkezik negatív PCR teszt eredménnyel, van a rendezvényre jegye, és aláveti magát egészségügyi vizsgálatnak, valamint köteles a belépést követő 72 órán belül elhagyni az országot – ... azaz a Szuperkupa-döntő megrendezéséről továbbra sem mondtak le."

:D

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#74077) zetor2000 válasza Samott (#74076) üzenetére


zetor2000
senior tag

A pénz az pénz...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#74078) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Na, mi meg már felezve 50% home office..

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74079) Samott válasza zetor2000 (#74077) üzenetére


Samott
addikt

Ez nem a penzrol szol, ez a dagadt hobbija. Azert csinaltak focipalyat a nemzeti stadionbol hogy ilyeneket hozzanak neki hazhoz.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#74080) Sipi- válasza Gabibácsi (#74069) üzenetére


Sipi-
tag

Milliárdosként is:
Házasságuk egyezséggel történő lezárását kezdeményezi a bíróságnál Mészáros Lőrinc és Mészárosné Kelemen Beatrix Csilla - közölte maga az üzletember és felesége az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#74081) zetor2000 válasza Sipi- (#74060) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#74082) Gabibácsi válasza zetor2000 (#74081) üzenetére


Gabibácsi
tag

Bocs, nem látom a szövegbuborékokat

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74083) Gabibácsi válasza Sipi- (#74080) üzenetére


Gabibácsi
tag

De gondolom nem olyan szarul vált mint én:)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74084) Samott válasza Gabibácsi (#74082) üzenetére


Samott
addikt

Milyen szovegbuborekokat?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#74085) FőDudu


FőDudu
addikt

Neztem autokat.

Ami elsore szimpi, Skoda Scala, legfelszereltebb (de alap) verzioban. Az egy Monte Carlo szintu auto meg nemi extraval (jobb felnik, kis karbon betet, USB bemenetek, stb). Full ledes lampak, uveg teto, 150 Le 1.5 motor, hatos kezi valto vagy hetes DSG, Grafitszurke szinben, piros csikos ulesekkel, 3 zonas klimaval, stb...
Pont eleg. Gyerek osztalytarsanak az apja az ertekesito, jovo hetre majd teszt vezetest is ledumalunk.Olyan szinten kezre all ahogy az Alfam. Meglepo, hogy elfertem benne ahogy kenyelmes, mert ez nem egy nagy auto.

Esernyo az ajtoban ahogy a Bentley csinalja:

Belter:

Van minden, sok legzsak, savelhagyas figyelmezteto, adaptiv tempomat, stb..
Azt elsore nem is tudom miert razza a kormanyt allo helyzetben ha a 2 oldalat vegig simitom.

Nejemnek is bejon, hatha o is vezeti. Szerinte nem kell nagyobb.
Mondjuk uvegtetore valoszinuleg nem lehet csomitartot rakni, igy vonohorog kellhet ra.
Hacsak az ajto nyilasban lathato 2 csavarhely nem a csomitarto felrakasara valo.
Azt nem tudtam megallapitani mi. Lehet 2 led van benne, de csavar menetnek tunik (a kep tetejenel)

Neztunk meg:
- Octavia-t (ujat). Szar kopogos muanyag az egesz belseje (RS felszereltsegben).
- Skoda SUV-okat. Sajnos Enyac nem volt.
- Renault Megane, Clio, Zoe, stb.
- Erdekes modon a Clio RS-ben elfertem. Az is kezreallt es nem tunik kicsinek, csak a csomitartoja akkora mint a Suzukinak.
- Uj Leaf nagyon leakciozva 45 helyett 28e Euro. A 62Kw-os verzio. Ez meg jo is lehet.
Allam ad 6e Eurot, meg most van valami durva akcio rajta, mert altalaban a 40Kw-os akkus verzio kerul ennyibe.
- uj BMW modelleket. Gyereknek persze azok jonnenek be.
- Ami meg szoba johet az egy BMW 225xe Active Tourer. Elado szerint 40 Km full elektromosan, toltogetos bezinhibrid. Amugy meg 225 LE ami szep teljesitmeny.
Persze akkor hiszem el a 40 kilometert, ha mar legalabb szazan leirtak, hogy igaz.

Ennyi fert bele ma.

Mindenki akciozik. BMW is olyat csinal, fizesd ki a felet, a amsik felet meg 1 ev mulva (azaz egy evig nem kell fizetni).
Skoda es Renault: vidd el 1%-ra. Havi 1 % amit fizetsz. A vetelar 1 %-a.

Nissan meg durvan tolja a Leaf-et. Az elgondolkodtato ar erosen.

Jah: Neztunk meg 1-2 Volvo modellt is.
V90-ben a fuggoleg legrosetely a kijelzo mellett egy okadek.
XC 90 meg el is megy, bar ott igen nagy az a kozepso kijelzo.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#74086) Samott válasza FőDudu (#74085) üzenetére


Samott
addikt

Hogy kerul a Skoda Scala meg a Volvo XC90 egy valogatasba?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#74087) -NoVa- válasza Samott (#74086) üzenetére


-NoVa-
őstag

Úgy nézeget autót, ahogy én füleseket :D

(#74088) FőDudu válasza Samott (#74086) üzenetére


FőDudu
addikt

Vegig jartuk a szalonokat.
Amugy az XC90 olcsobb mint a BMW 225xe. ;)

Volvo is akciozik. XC90 van talan legdurvabban leakciozva - hatvanparezerrol 36-ra.
A celkozonsegenek biztosan erdekes egy ekkora engedmeny.

Budzsebe mindketto belefer(ne). De mi nem SUV-t keresunk.
Ezert nem is irtam a Renaul Captur es Skoda SUV modellekrol reszleteket.

Pedig mar egy Kodiaq-ban is van minden amirol eddig csak felsobb kartegoriaban volt.
Motoros csomagter ajto, labbal nyithato hatso ajto (lokos alatt lablengetesre nyilik).
Gyerek vegig nezte amig mi az eladokkal beszelgettunk.

FőDudu

(#74089) Gabibácsi válasza FőDudu (#74085) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nyugtass meg hogy nem dízel

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74090) Gabibácsi válasza Samott (#74086) üzenetére


Gabibácsi
tag

Négy kereke van

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74091) FőDudu válasza -NoVa- (#74087) üzenetére


FőDudu
addikt

Meg lehet a Scala total csalodas a vezetesnel.
Pali szerint jo, neki az a ceges autoja amivel hazajar.

De mivel az volt az elso szalon ahova bementunk, nem akartam rogton tesztvezetni is.
Majd jovo heten. Meg beugrunk Opelhez is, Audi is van, Mercedes is, stb.

Kell egy kis ido amig a konfiguratorban osszerakjuk a sajat verziot aztan majd meglatjuk.
Lehet azt mondjak 6 honap a szallitas. Nem mintha sietnek, de na...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#74092) FőDudu válasza Gabibácsi (#74089) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem orultem meg (ismet).
Dizelt vaegyen a szarrago.

A Scala az 1.5, 150 Le.
A BMW hibrid is tan 1.5 benzin plusz az elektromos resz.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#74093) zetor2000 válasza FőDudu (#74091) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azért a Toyotát se hagyd ki, meg a koreai kistigriseket. Hyundai / Kia egész vállalható dolgokat csinál mostanában.
Ja, és a Subarut :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#74094) Sipi- válasza FőDudu (#74091) üzenetére


Sipi-
tag

Mindenféleképpen újat akarsz venni? Nézz meg esetleg tesztautókat is, bár lehet, hogy bosszantana, hogy néhol karcos (mert biztos az) és annyival lehet nem olcsóbb.
A Mondeo-n sincs tetőkorlát, ott az ajtóknál van menet a csavarnak tetőcsomagtartó rögzítéséhez. A Skoda-nál is az lehet.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#74095) FőDudu válasza Sipi- (#74094) üzenetére


FőDudu
addikt

Onnan gondolom, mert volt kirakva egy full fapad modell 1.0 motorral - az 13e Euro alatt megall) es azon volt teto csomagtarto ami az ajtok reseibe kapaszkodos modell volt.
Tippem szerint azert van ott a 2 luk.

Sajnos azt a modellt nem neztuk meg, mert nem fapadot keresunk.

Nem feletetlenul akarok ujat, szerintem 4-5 eves korig johet szoba hasznalt.
Ahogy mar irtam ez az elso szalon latogatasunk volt - majd meg megyunk.
Meg nezunk hasznaltakat is.

Most mar tudjuk mit es mennyiert talalunk ujban, innen lehet nezni a hasznaltakat.
Lattam egy 2018-as (vagy 2017-es) Focus kombit. Az nem tunt rossznak.
Sajnos zarva volt mar a szalon, csak az elotte allo hasznaltautokat tudtuk vegig nezni.

Lattunk egy 2017-es Mondeot is, igaz az szedan volt. Viszont annak is van boven csomitartoja. Motoros csomagterajto, stb.

Ami meglepett, hogy a Nissan SUV modelleknek nincs nagy csomagtartoja.
KB a csomagter nyilas magassagaban kezdodik - talan teljes erteku potkerek van alatta.
Azaz nem mondanam, hogy meretes a csomitartojuk.

FőDudu

(#74096) FőDudu válasza zetor2000 (#74093) üzenetére


FőDudu
addikt

Olyat nezek ami a kornyeken van.
Ezert esik ki pl. a Suzuki. Nincs a kornyeken.

Kia/Hyundai tervben van.
Valamelyikbol van az N verzio, na az popec.
Egyik portas gyereknek az van.

Igazi sleeper auto. Ki nem nezned, hogy 245 loeros.
Csak a feher spoiler aljan vegigfuto piros csik ami elarulja.

Nekem bejon a regi 3 ajtos Ceed formaja is.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#74097) npera válasza Bujdy81 (#74067) üzenetére


npera
újonc

55 m3-t simán ki tudsz emelni helikopterrel. Csak egy gyakorlott pilóta kell és 2 db gyakorlott földi operátor.

(#74098) Sipi- válasza FőDudu (#74095) üzenetére


Sipi-
tag

Szerintem szedánt semmiféleképpen se vegyél. Gondolom nem fogod 20 éves koráig használni, eladni meg sokkal nehezebb és kevesebbért is megy el. Biciklit sem rakod bele :) Kombi vagy 5 ajtóst (és ez nem csak a Mondeo-ra érvényes).

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#74099) npera válasza -NoVa- (#74087) üzenetére


npera
újonc

Hogy szoktad mondani? Van valami képlet erre, amikor fotelből (origóból) egy mérési pont alapján extrapolálni a végtelenbe. Minél közelebb van a mérési pont az origóhoz (fotel), annál jobb.

Most ahogy olvasom volt egy nagy rácsodálkozás az autóipar jelenlegi trendjeire és fejlesztéseire és egy VW Polo méretű autóról kiderült, hogy akkora (vagy nagyobb) elöl, mint egy régebbi felsőközép pozícionálású sportkombi.

Én is ezt csinálom a quadokkal. Építettem egy franenstein 5"-ost, aztán egy 3"-ost mindenféle koncepció nélkül, majd elizgultam és építettem egy 2,5"-ost csak mert éppen elcsattant az agyam, amikor várhattam volna 2 hónapot és csinálhattam volna helyette egy jobb Excel táblát és Kababtól egyből vehettem volna a TP3 alkatrészeket.

De végső soron úgyis a Babytooth lett volna a befutó, az nálam olyan, mint nálad azok a Holy Grail IEM-ek, amiket még csak kerülgetsz, mint macska a forró kását. Még...... :)

(#74100) npera válasza FőDudu (#74085) üzenetére


npera
újonc

Ez most a rácsodálkozási fázis, a modern autóipar picit megszédített, ahogy nézem. Ne hagyd magad eltántorítani kis krómkeretekkel és itt-ott puha műanyagokkal.

A megnézett kocsik széles spektruma (akár méret, hajtáslác, akár méretosztály és brand alapján) nekem azt sugallja, hogy igazából halvány fogalmad sincsen mit akarsz, csak rohansz egyik attrakciótól a másikig, mint kisgyerek a vidámparkban.

Nem vagyok egy nagy házassági tanácsadó (sőt), de szerintem hallgass asszonyra és akkor jó lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.