Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#74801) Jahno válasza blueboi69 (#74762) üzenetére


Jahno
őstag

Időt lehet spórolni, de fene tudja, itt mikor a minőségi kajákról dumáltok akkor is mondtam, hogy alap CBA/Spar cuccokból megeszek reggelire 2-3ezre forintot, oszt akkor a legalább 2ezer pénzes ebéd sincs sehol, azt meg már finanszírozni nehéz ügy. Aztán asszony kicsit rendesebb adag tésztát mér ki egy evésre, mint amit instant veszek a közértben 1 ezresért. Nehéz ügy.

(#74802) Jahno válasza Phülöp (#74751) üzenetére


Jahno
őstag

Nem az mondtam, hogy nem lopnak, hanem a logikai megfejtésre, hogy azért csinálnak valahol rágható gumicsontos balhét, hogy aztán még többet lophassanak vagy eltereljék a figyelmet. Valahol 5 percenként belefutok ilyen igazolásba, de valahogy nem látom át. Lopnak ezek csendben és zajban is, annyit amennyit csak lehet. Mit kell itt figyelmeket elterelni, meg miért úgy?

És a másik pártot sem bírtam, de azért ott ekkora rongyrázás nem volt, hogy hajózás, vadászat, helikopter, repülő, csiribiri. Vagy csak jól titkolták. Ja de, vadászat volt itt-ott és Szeged mellett, meg akadt néhány pártüdülő a Balatonnál, de arányaiban sehol nem voltak a mostani bandához képest.

(#74803) Jahno válasza qnadam (#74786) üzenetére


Jahno
őstag

Sagemet mondott, az meg koaxos lesz. Dunakeszin meg elég fos, mert örökölt hálózat, sokan szívtak vele.

(#74804) Jahno válasza Sipi- (#74782) üzenetére


Jahno
őstag

Ha pályázatot kell benyújtani akkor 1.5 mill alatt tudok egy komplett csapatot bármire is :-D Abból nekem is jut, ellenben más viszi el a balhét (-:

Remélem ezt nem viszi el a vírus, mert lassan 10 éve nem léptek fel semerre és ezen nekem ott KELL lennem. Tudom, erős kontraszt és fura zenei ízlés, de nem lehet mindig csak jazz fesztiválokra járnom, kell néha egy populárisabb lazítás:

(#74805) eattila válasza Sipi- (#74795) üzenetére


eattila
csendes tag

Igen, arra. Nem jutott eszembe.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#74806) qnadam válasza Sipi- (#74800) üzenetére


qnadam
veterán

megosztott aggódás lesz, mert nem a tulajnak kell utána nézegetnie a szétvésett házat :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#74807) qnadam válasza Jahno (#74803) üzenetére


qnadam
veterán

tesónál az üveges modem is sagem.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#74808) Phülöp válasza Jahno (#74802) üzenetére


Phülöp
addikt

Mert a régi iskola tanai szerint gondolkodnak. Sokáig így működött a politika, de a jelenkor hősei ki már ki mernek lépni a reflektorfénybe.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#74809) FőDudu válasza Phülöp (#74808) üzenetére


FőDudu
addikt

Ugyberted van bor a kepukon es a pofatlansaguk hatartalan? ;)

FőDudu

(#74810) Phülöp válasza FőDudu (#74809) üzenetére


Phülöp
addikt

Dá.

Régebben a rabló megvárta, amíg mindenki elmegy otthonról, feltörte a lakást, és vitte a tévét.
Ma ez úgy megy, hogy este, amikor a család a tévé előtt szocializálódik épp, bejön a rosszarcú, leakasztja a tévét, és mosolyogva kisétál. A családfő maximum utánaszólhat, hogy a távirányítót itt felejtette, milyen címre postázzák neki.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#74811) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Nem tudom ki a háziorvosom, van erre valami módszer hogy kiderítsem? :D
5 éve nem jártam nála, még Óbudán volt, de utána táppénzen egyszer sem voltam, a kórházi kezeléseket mindig ledolgoztam, home officeból
Viszont most fel akartam hívni hogy írjon ki valami torokgyulladás elleni akármit, erre már nincs, és megtaláltam hogy 2017 óta valami kimondhatatlan nevű német városban dolgozik...

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74812) Phülöp válasza qnadam (#74644) üzenetére


Phülöp
addikt

Ez esetleg?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#74813) qnadam válasza Phülöp (#74812) üzenetére


qnadam
veterán

megnézzük, köszi

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#74814) qnadam válasza Gabibácsi (#74811) üzenetére


qnadam
veterán

az én háziorvosomhoz 18 éves koromban bejelentkeztem, azóta sem volt dolgunk egymással. ha jól tudom, nem is él már.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#74815) Jahno válasza Gabibácsi (#74811) üzenetére


Jahno
őstag

Torokra bemész a gyógyszertárba és adnak valami szopogatós izét, az bőven jó. Én sem sűűrn jártam dokihoz, max. jogsi miatt meg nyomtatót szervízelni. Orvost válthatsz is, meg mehetsz máshova, én sem tudom miképpen működik, elmúlt 20 évben majdnem kétszer voltam beteges.

(#74816) blueboi69 válasza Jahno (#74801) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Sajnos csak azt tudom ismételgetni amit sokan: gyerekkel megváltozik az idő fogalma és értéke.
Reggelire sosem ettem ennyi pénzből, sőt, nem szoktam reggeliért a sparb-ba menni, mivel itthon reggelizem. Mostanában egy fehérjeturmixot iszom reggelire az kitart 10ig kb, akkor lemegy valami gyümölcs, aztán 12kor egy ebéd. Most épp az egészségkonyhából rendelünk. Eddig helyi vendéglőkből rendlektünk, azokhoz képest az egészségkonyhás adag kevés, de evvan. Általában kb 1000-1200ft egy ebéd így.

Délután még letolok 2-3fehérjeturmixot, aztán ennyi. Esetleg van uzsonna a gyerekkel valami kenyérféle is akár.
Ha így veszem, akkor havi 20 rendelés, az napi 3eft kettőnknek asszonnyal. Amíg local vendéglőkből rendeltünk, akkor is ennyi pénz volt, de akkor jutott a gyereknek is belőle ebédre. Most már az oviban eszik, a kicsinek meg külön étkezése van még.
Szóval kb 60e kettőnknek + a hétvégék, amikor meg főzök vmit, azt kész.
Ha eljártunk vásárolni, akkor havi 100-120e körül mozgott a kajára elcsorgó pénz. Eleve az, hogy kevesebbszer megyünk be a lidl-be, kevesebb költekezést is hoz magával.

(#74817) Gabibácsi válasza Jahno (#74815) üzenetére


Gabibácsi
tag

szopogatósakat csapatom, csak valami antibiotikum lehet kellene
most csak telefonon lehet mindent, kérdés hogy ha felhívom mondjuk újpestet hogy hello akkor mostantól ide akarok tartozni, és írjál receptet, működik e :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74818) Gabibácsi válasza qnadam (#74814) üzenetére


Gabibácsi
tag

Mert fiatal vagy és életerős, úgy könnyű.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74819) -NoVa- válasza Gabibácsi (#74818) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én meg öreg, úgyhogy egyszer átjelentkeztem valami közelebbi hátiorvoshoz még Újpesten a jogsi miatt.

(#74820) Gabibácsi válasza -NoVa- (#74819) üzenetére


Gabibácsi
tag

Te öreg? Ha az első randim sikerül a gyerekem olyan idős mint te :D

Én eddig Óbudán voltam a dokinál, mert anno még ott laktunk, és ez a doktornő nagyon alapos és aranyos volt. De most hogy már nincs , így szerintem Újpest lesz, van ott egy ideiglenes lakcímem.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74821) Phülöp válasza blueboi69 (#74816) üzenetére


Phülöp
addikt

Nekünk kb. 100-120 eur a heti kaja, de fehérjeturmixot nem fogyasztunk. Zöldség/gyümölcs az megy vastagon, és azok nagyon megdrágultak idén. Előtte se volt olcsó, de ez van.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#74822) Sipi- válasza blueboi69 (#74816) üzenetére


Sipi-
tag

Eleve az, hogy kevesebbszer megyünk be a lidl-be, kevesebb költekezést is hoz magával.

Ez így van. Tegnap reggel bementünk a Lidl-be asszonnyal két zsemlét venni. 12,5ezret fizettem a kasszánál végül :Y Mert, akkor már vegyünk banánt is, meg húst, meg borsót, meg mindent IS :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#74823) Jahno válasza blueboi69 (#74816) üzenetére


Jahno
őstag

Naja, de itt 1ezresből rendesen meg nem ebédezek az biztos. Reggelit meg úgy mondom, hogy én 11 óra előtt nem is nagyon eszem, vagy fordítva, hogy eszek ebédet aztán azt amit reggelire terveztem. Turmixokhoz nem értek, az a Mekiben van :-D

Asszony csomagol szendvicset, néha ezek mellé ettem valami salátát vagy hasonlót, azoknak megkérik az árát. Ilyen tojássaláta, franciasaláta, valami a hűtős pultból.

Aztán néha odahaza is megkívántam a sima kecskekaját, akkor vettem 2 csomag salátát valami öntettel és kész, de az semmire nem elég, csak az íze és a kivitele miatt pattintom be.

Ma. pld. 1 kávé, sör van bennem, meg asszony káposztát reszelt és annak a torzsájából nyúltam rágcsálni, mert tanyasi fekvés van, ilyenkor nem kívánom annyira a kalóriát sem. Melóhelyen ugyanaz, elücsörgök, nem nagyon kell energia, néha 3 darab valami kisebb szendviccsel el vagyok estig. Aztán hülye haver felhív, hogy kellene pár CRT TV-t vinni a rendezvényére, átpakolom a fél pincét, ott rögtön nyáladzok és kívánom, akkor beverek gyorsan 2-3 gíroszt :-P

Coopos ebéd, amit CBAnak hívok az 400 gramm körül van 1ezresért, abból nekem az adag csak előételnek jó, már rögtön kettőt veszek. Pennys tálcás instant pld. jó lenne, az 1 kilós és gazdaságos árban is, viszont nem mikrós, hanem többnyire sütni kellene :W A rendelősöket kihagyom, 1 hétre nem tudok tervezni, a 20 dekás gyerekadagaikkal meg inkább zaklassak fel mást :W

Nem messze gyártól felfedeztem egy félig önkiszolgálót, ott délután 2-3 óra után akciós minden maradék, azt még majd tesztelem mert eddig csak kevésbé tervezetten estem be, de majd beszámolok, nekem időpont jó, akadt amikor délután 4kor ettem először.

Összességében majd lesz valami :C

(#74824) Gabibácsi válasza Phülöp (#74821) üzenetére


Gabibácsi
tag

Amúgy igen, a zöldség-gyümölcs iszonyat drága, és azért mi sokat fogyasztunk...
Fehérjeturmixszal mi sem élünk.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74825) Gabibácsi válasza Sipi- (#74822) üzenetére


Gabibácsi
tag

múltkor 4 stickies-t kaptam a pénztárnál, mert beugrottam dinnyét venni :Y

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74826) -NoVa- válasza Gabibácsi (#74820) üzenetére


-NoVa-
őstag

A tünetek alapján nagyobb gyerekem is akad, több is van, meg voltam már 18 éves korom óta egyszer orvosnál, tehát igen, öreg :)

(#74827) Jahno válasza Sipi- (#74822) üzenetére


Jahno
őstag

Anyósnak szerdán csináltunk nagy bevásárlást, bár kinek mi a nagy, mert max. pár heti kutyakaja ugrott be 5 küvecsért, összességében ami felvágottra azt hittem, hogy túltermeltem és sosem fogy el, annak már csak a maradékait csipegetjük össze. Mosópor, hasonlók nincsenek. Magamnak vettem folyékony szappant és mosószert a fotós baromságaimhoz, de nem jött be. Családban elfogy :-D

Most itt lógunk pár napig, aztán akkor legyen némi hozzájárulás, sajt, felvágott, miazmás. Holnap se főzzön a család, valamelyik helyi egységből hozok majd ebédet is. Nyaralás nagy része SZÉP kártyás volt, de tankolás, 1-2 kisebb kifizetés, vásárlás, aztán most nézegetem, hogy 100as elment a kártyámról. Hátvaz.

(#74828) blueboi69 válasza Jahno (#74823) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jó, de te eleve szopni jársz munkahelyre és projekteket, részlegeket bedönteni, miért lenne ez másképp kajálással is? :D

Ha sokáig hagy a gyerek aludni, akkor lehet aludni 7ig. Akkor már azért éhesen ébredek fel, ha fél órán belül nem tápolok valamit, akkor nagyon agressziós leszek később pedig méginkább. Szóval reggel az így 7-f8 közt van nagyon max. Ebéd meg 11-12 közt. Az egészségkonyhás nő körútján mi vagyunk a lánc végén, szóval ide már későn hozza, az olyan 12, de volt már fél1 is, de olyankor már a kaput rágva és nyáladzva vártuk, hogy kajaaa kajaaa.
Nem csak 20dekás adag van, hanem néha 30 is! Az már 50%-al több! :C
De egyébként érdemes menüt venni, mondjuk leves 20dkg és mellé a főétel 30dkg, azzal azért el lehet lenni. Pláne ha azt mondod, hogy irodai működéshez nem kell neked kaja.
Az ilyen saláták azok semmiképp sem laktatóak.
Fehérjeturmix a világ legjobb dolga. 2deci tejbe belebaszok 1mérőkanányi fehérjét, felrázom, elszürcsölöm pár perc alatt, aztán jóidő.

(#74829) qnadam


qnadam
veterán

ügyfél egyik embere írt, hogy a jövő heti melón nem lesz ott, mert házi karanténban van. megkérdeztem, azt mondja, hogy a gyerekének pozitív tesztje lett egy edzőtábor után. fasza.
meg faszért kell edzőtábort tartani...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#74830) blueboi69 válasza Jahno (#74827) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Pár heti kutyakaja 5ezerért? Akkor ez vagy vmi nagyon mini kutya vagy 100% szemetet eszik.
Nálunk kb 15-17k egy zsák táp. A kicsinek ez elég több hónapig, mert ő takarékon van, de a nagyobbik ő ennyit megeszik 1.5hónap alatt simán. 2hónapot tuti nem bír ki egy ilyen adag.

Babakaja drágább.... 1ilyen üvegkonzerv 4-500ft. Aztán megeszik belőle napi 2-3at. A nagyobbik gyereknél ott lett elegünk amikor már egy étkezésre megevett ennyit.. Szerencsére addigra már megtanult enni is rendesen és már utána azt ette amit mi.

(#74831) Jahno válasza blueboi69 (#74828) üzenetére


Jahno
őstag

7ig, bláááááá. Előző időszakban sem nagyon keltem 9 előtt, most meg akadt mikor 6 után már indultam dolgozóba :O Kabbe.

Levest nem számítom mérvadónak. Kerekítési hiba :C Ha csak nem Baján adják a sarki csehóban, ahol már azzal majdnem jól laktam. Utána még jött egy hegyomlásnyi kaja, de megoldottam :-)

Irodaiban múltkor mutattam mi volt, tán 400 gramm az egész. Tészták, disznótoros, paradicsomos húsgombócos cucc, bakonyi galuskával, végig ettem a választékot és teljesen értelmes kaja lenne. Csak szerény az adag :U

Salátát nem is a laktatás miatt mondtam, hanem az árfekvéssel, hogy 1ezres felettit desszertnek benyomok. Igaz ebból 2 fajta opció van.

Amikor kecskekaja és némi öntet:

[link]

Meg a kiadósabb, tojás/francia/egyéb a szendvics mellé. Az laktató, de ja.

(#74832) Jahno válasza blueboi69 (#74830) üzenetére


Jahno
őstag

Kinek mi a szemét. Valami konzervek, meg sok fagyasztott cucc. Én csak szállítom a dolgokat, meg is kérdezem mi a havi tervezet.

Nem túl mini kutya. Szerintem nagy. Jó fej, mindig láb alatt van és hullik a szőre. Ennyit tudok :-D

Na, most kapott egy rágcsát, erre elásta, áááááááá.

(#74833) Samott


Samott
addikt

Horpadt kasznis lifehack... :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#74834) cyberde válasza Phülöp (#74790) üzenetére


cyberde
csendes tag

"Ahhoz kellenének pontos, valós és leinformálható adatok. "

(#74835) WiZARD


WiZARD
addikt

Vajon van rá lehetőség, hogy épülő házba bekössék a netet fizikailag, de csak akkor kezdjenek szolgáltatni, havidíjat szedni, amikor én akarom?

Tök jó lenne ha nem a kész mindenbe akarnának kábelezni, hanem időben megcsinálnák, de nem kellene utána még hónapokig a semmire fizetni...

-----

covid19-határ:
Postázni Szlovákiába járok, nem volt egyértelmű, hogy akkor most mehetek-e, elgurultam határra, gondoltam megkérdezem.
Kifele nincs senki és semmi, így a bódé/épület után rögtön visszafordultam, ezzel rögtön a Magyarországra jövők közt találtam magam. Egyből fotózták mobillal rendszámot, személyit, mondták hogy ha 24 órán belül jövök vissza, akkor lehet járkálni.
Így hazajöttem, összeraktam csomagokat és mentem a postára, visszafele ugyanez.

Azt azóta se értem, hogy hogyan számolják a 24 órát, hisz kifelé nincs semmi ellenőrzés. :F

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#74836) Jahno válasza cyberde (#74834) üzenetére


Jahno
őstag

Ezek buzik, évek óta így van, hogy akad tájékoztató és pont, egyéb soron kívüli riport, kérdés, interjú az nem létező dolog és mindenki bekaphassa.

Viszont marha szépen beszélnek és előadnak, ez az amit az ellenfélnek is kezelni kellene, mert amíg első sarkon olyan tárgyalási alapokkal próbálkoznak, hogy "a kormány mocskos úthengere úgy dózerolja le a független média megmaradt részeit." addig ennek nincs stílusa, meg ner-lovagok és egyéb pocskondiázás. Tiszta óvoda, nem vezet előbbre :(

(#74837) eattila válasza Gabibácsi (#74811) üzenetére


eattila
csendes tag

Ügyfélkapun elvileg valahova ki van írva.... Ne kérdezd hol.

Amúgy torokra dorithricin. Nekem bevált. Asszonynak nem. Strepsils se rossz. Vagy coldrex.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#74838) eattila válasza Gabibácsi (#74820) üzenetére


eattila
csendes tag

A praxisa/körzete szerintem maradt. És ahhoz tartozol, nem dokihoz. De ha most torokfájással bemész akárhova, elküldenek karanténba+letesztelnek.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#74839) qnadam válasza WiZARD (#74835) üzenetére


qnadam
veterán

ha csinálsz egy csatornát behúzószállal, azzal nem hibázhatsz nagyot. arrafelé oszlopról mennek az internetek, vagy föld alól?

ha megvan a technológia, behúzhatod a kábeleket előre, aztán amikor beköltözöl, akkor szépen ráteszik a végponti eszközt, és bekötik a másik végét. ha nincs meg, még mindig előkészíthetsz egy üveget meg mellé egy koaxot :)

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#74840) Jahno válasza qnadam (#74839) üzenetére


Jahno
őstag

Symalen cső vaze.

(#74841) FőDudu válasza eattila (#74837) üzenetére


FőDudu
addikt

Torokra csakis Tantum Verde.
Spray/pasztilla/tabletta.

FőDudu

(#74842) qnadam válasza Jahno (#74840) üzenetére


qnadam
veterán

a részleteket majd megbeszélitek egymással :P

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#74843) eattila válasza Jahno (#74801) üzenetére


eattila
csendes tag

1700 a déli menü kettőnknek. Gyerek oviban eszik. Mostanság este 2-3 zsemle szendó ugrik le max, vagy 2-4 tojás. Reggelire jobbára semmi. Szóval a kaja kettőnknek megvan általában napi 2-3K-ból. Ha nem rendelünk estére semmit.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#74844) Jahno válasza qnadam (#74842) üzenetére


Jahno
őstag

Abban "bármekkora"' távon be lehet nyomni bármit, hajlik, értelmes, tenni kell a tetőre, ki a kapuhoz a telfonnak, meg ide-oda. Lófasz nem múlik rajta, ha a szoba 2 sarkába a tetőről lehúz 1-1 szálat, aztán levakolja mert ki tudja mire lesz jó. Ráadásul aki nem akar spárgával szívni, az megveheti úgy, hogy gyárilag van benne befűzőszál.

(#74845) eattila válasza FőDudu (#74841) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem ez vált be. 2-3 nap torokgyík után jön a 2-7 nap takony. Aztán jóidő.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#74846) WiZARD válasza qnadam (#74839) üzenetére


WiZARD
addikt

Nem tudom, áram a föld alatt jön a telekre, de szomszéd telken oszlop is van...

upc/voda vagy telekom jobb vajon? mindkettő optikai gondolom, mert max 2000 mbitet kínál mind a kettő.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#74847) FőDudu válasza WiZARD (#74846) üzenetére


FőDudu
addikt

5G is behazudik barmennyit.
Ha optikat huznak akkor jo, ha mast akkor kezdhetsz elore aggodni.

FőDudu

(#74848) Jahno válasza WiZARD (#74846) üzenetére


Jahno
őstag

VodaUPC az koaxos és mióta átvették egyre több a zűr. Kérdés mennyire átmeneti.

(#74849) Gabibácsi válasza cyberde (#74834) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ki az az átlátszó?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74850) Jahno válasza FőDudu (#74847) üzenetére


Jahno
őstag

Én azért koax/UTP vonalon is el lennék, attól függ ki és hol.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.