Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#74851) Jahno válasza Gabibácsi (#74849) üzenetére


Jahno
őstag

Nem rossz arcok, de érdekes. Tán azok bogozták ki a hajózós adriai balhét is :-P

(#74852) qnadam válasza WiZARD (#74846) üzenetére


qnadam
veterán

a t biztosan optika, vodát passzolom, van két gigabites csomagjuk? amennyire tudom, a szépemlékű monorteles körzeten kívül ők mindenütt koaxon szolgáltatnak. ha így, akkor a feltöltés miatt a t a jobb.

diginél lehetett olyanokat egyezkedni, hogy otthagynak egy guriga kábelt, azt elrendezed ahogy akarod, és utána kötnek, de ténél nem tudom a lehetőségeket. vigyél egy olyan csövet, amit Jahno mondott a telek szélére, aztán majd belehúzzátok a bármit.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#74853) Gabibácsi válasza Jahno (#74836) üzenetére


Gabibácsi
tag

Szerintem teljesen normális ez a nő pont, és nem politikuskodik.
de nyilván a mikropártoknak nem jó

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74854) Gabibácsi válasza Jahno (#74851) üzenetére


Gabibácsi
tag

Az adriát nem valami résztvevő adta ki akinek nem jutott puncika?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74855) Gabibácsi válasza FőDudu (#74841) üzenetére


Gabibácsi
tag

Neoangint meg streptils nyomom, meg szedek sinupret fortet

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74856) FőDudu válasza Jahno (#74850) üzenetére


FőDudu
addikt

Uvegszalba bnem vag bele a villam. Legalabbis a vegberendezest nem oli meg a villamcsapas ami a droton jon. Meg jovo allobb. Vagy ahogy a zangol mondja: future proof.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#74857) FőDudu válasza Gabibácsi (#74855) üzenetére


FőDudu
addikt

Utobbi az foleg arcureg gyulladasra meg nyak oldasra valo.
Amugy a legjobb cucc.

Van belole valami Exero nevu is, abbol max napi 1 tabletta.
Na az hasznal.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#74858) FőDudu válasza Gabibácsi (#74853) üzenetére


FőDudu
addikt

Josagos nagyanyo?
Ha valos adatokat kozolne, banna a fene.

FőDudu

(#74859) Gabibácsi válasza FőDudu (#74857) üzenetére


Gabibácsi
tag

Tudom, lengyel csajszi ajánlotta anno, nekem szar a fülem, minden rámegy rögtón szóval ilyenkor szedem pár napig ha taknyos vagyok

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74860) qnadam válasza Gabibácsi (#74853) üzenetére


qnadam
veterán

engem egy érelmeszesedés legelején álló nagymamára emlékeztetett inkább, nem egy felelős vezetőre.
az meg főleg védhetetlen, hogy az operatörzs nem válaszol újságírói kérdésekre.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#74861) Gabibácsi válasza FőDudu (#74858) üzenetére


Gabibácsi
tag

Valós adatokat közöl, amennyire lehet. Mint bárhol a világban.
ja és nagyon durván megy a tesztelés, kollégát elküldték az irodai eset miatt, medicoverben komplett emeleten csak tesztelnek, 3 ajtó, 3 percenként egy teszt, és ez csak egy helyen
tömve volt

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74862) Gabibácsi válasza qnadam (#74860) üzenetére


Gabibácsi
tag

Engem nem
én amiket láttam, még az idióta indexesnek is válaszoltak akinek a sör a stadionban volt a legfontosabb kérdése

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74863) Jahno válasza Gabibácsi (#74853) üzenetére


Jahno
őstag

Csak max. vizet iszik és bort prédikál vagy mi. Itt nem szabadna hibázni, ezek meg folyton aknára mennek, mikor megtart egy nagy létszámú konferenciát, nem hord maszkot, egyik nap ezt mondja, aztán meg néha tök mást. Úgyis az lesz, hogy minden betűjébe bele fognak kötni, akkor jobban is figyelhetnének, így meg pont az egybiteseknek vörös zászló, hogy nem is azt csinálja amiről pofázik.

(#74864) Jahno válasza FőDudu (#74856) üzenetére


Jahno
őstag

Én sejtem, de hiába ugrálsz ha a Voda nem azt ad :-D Villám meg ennél érdekesebb állat, az biztos, oszt max. elviszi a szolgáltató eszközét, amit kicserélnek. Ennél csúnyább járulékos veszteségek szoktak lenni.

(#74865) FőDudu válasza Gabibácsi (#74861) üzenetére


FőDudu
addikt

A Medicover magan egeszsegugyi szolgaltato.
Annak nem sok koze van az allami szamokhoz, max tajekoztatasi kotelezettsege van.

Allamira a csaladtagunkat nem kepes elkuldeni az orvosa. Dunakeszi.
Annyira meg nincs rosszul....igy csak otthon karantenoskodik.

FőDudu

(#74866) Gabibácsi válasza Jahno (#74863) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nyilván mindenbe belekötnek, mert csak az a fontos, semmi más. Ezt már megszoktam.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74867) WiZARD válasza qnadam (#74852) üzenetére


WiZARD
addikt

ahh, jogos.
upcvoda az max 1000/1000, telekom meg 2000/1000

Kivitelező ma reggel mondta, hogy covidos, meg a lánya is.
Ma végre megvolt a kitűzés és ássák az alapot, elvileg kedden jön a beton.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#74868) Gabibácsi válasza FőDudu (#74865) üzenetére


Gabibácsi
tag

Bizony, anonim jelenti, szóval dehogy nincs köze a számokhoz.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74869) FőDudu válasza Jahno (#74864) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem van otthon online szunetmentesem, raadasul a DSL modem elott is volt a splitter, splitter elott egy Philips X Joule-os vedekezesre tervezett eloszto, oszt megis elvitte a villam.

Elvileg nem tul lehetseges, megis.
Szerencsere kicsereltek meg aznap, mert kulonben nem szivesen fizettem volna ki a tobbszaz Euros Fritz 7490 arat...

FőDudu

(#74870) FőDudu válasza Gabibácsi (#74868) üzenetére


FőDudu
addikt

Az meg a jobbik eset, ha jelenteniuk kell.

FőDudu

(#74871) Samott válasza WiZARD (#74846) üzenetére


Samott
addikt

Ha a telekom huz szalat, azon kesobb a voda is tud szolgaltatni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#74872) qnadam válasza Gabibácsi (#74862) üzenetére


qnadam
veterán

idióta indexesek is írtak olyat, hogy a kérdések kb negyedére válaszolnak. az a dolguk, hogy tájékoztassanak, amibe az is beletartozik, hogy válaszolnak az újságírónak akkor is, ha az újságíró hülyeséget kérdez. politikusok dettó.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#74873) Samott válasza qnadam (#74872) üzenetére


Samott
addikt

Nalam akkor irta le magat teljesen, amikor lement a hatarra bohockodni. Maszk nelkul. :)

Megis mi a f.sz koze van a hatarnak a covid helyzethez?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#74874) Gabibácsi válasza qnadam (#74872) üzenetére


Gabibácsi
tag

Igen igen, kár hogy van aki inkább elszalad

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74875) qnadam válasza Gabibácsi (#74874) üzenetére


qnadam
veterán

meg kamutelefonál, meg testőrök mögé bújik.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#74876) Gabibácsi válasza qnadam (#74875) üzenetére


Gabibácsi
tag

Igaz, hordágyágnes jobb volt, elnézést
nekem sokkal szimpibb mint bármelyik politikus, ez van

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74877) Samott válasza Gabibácsi (#74874) üzenetére


Samott
addikt

A dagadt evek ota nem adott interjut senkinek. Csak a sajat mikrofonallvanyainak.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#74878) Jahno válasza Gabibácsi (#74861) üzenetére


Jahno
őstag

Nem, nem csak azért van, hogy csak számokat közöljön és pofa be. Az, hogy interjúra sem elérhető az vállalhatatlan. Elvileg irányít, intézkedést hoz, meg a jó ég tudja még mi a munkaköre. Biztos van róla egy wikipédia cikk, de ez azért a múltból megszoktuk, hogy nem lehet kérdésekkel zaklatni senkit. Mondanak amit kapunk, oszt csókolom.

(#74879) Jahno válasza WiZARD (#74867) üzenetére


Jahno
őstag

Tudja fene, engem ilyen gigabites marketingekkel nem tudnak megvezetni.

(#74880) Jahno válasza qnadam (#74872) üzenetére


Jahno
őstag

A másik szívás, hogy az "újságíró" néha direkt olyan egybites hülye, vagy feszkót akar kelteni, hogy azt is vágnám orrba, de kapásból :(

(#74881) qnadam válasza Gabibácsi (#74876) üzenetére


qnadam
veterán

oldaltól függetlenül az összesnek a kurva anyját, ha nem nyilatkozik, nem ad interjút, és nem válaszol érdemben az írásos megkeresésekre.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#74882) Jahno válasza Samott (#74873) üzenetére


Jahno
őstag

Szabatéren lehet, mi is így nyomjuk :-D

(#74883) qnadam válasza Jahno (#74880) üzenetére


qnadam
veterán

van olyan, de ez egy ilyen szakma, része a hülye újságíró elviselése is. persze megértem, sokkal kényelmesebb olyan újságírónak interjút adni, aki széles nyelvcsapásokkal csak alákérdez az előkészített válaszoknak.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#74884) FőDudu válasza qnadam (#74883) üzenetére


FőDudu
addikt

Ertem en, hogy elfoglaltak, de biztosan akad egy utolso senki a kommunikacios csapatban, aki valaszol a hulyek kerdeseire is.

Legalabb annyit, hogy:

'Koszonjuk kerdeset!
Mivel kerdese nem relevans az adott temaban, kerjuk forduljon kerdesevel az XY osztalyhoz az YZ miniszterium ZQ reszlegen.

Tiszteletettel,

abc
sajtoreferens'

FőDudu

(#74885) Samott válasza FőDudu (#74884) üzenetére


Samott
addikt

Ezek ilyenek, mert csak.

Az egesz tarsasag szereptevesztesben van, kozszolgak, de uraknak kepzelik magukat.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#74886) Jahno válasza Samott (#74877) üzenetére


Jahno
őstag

Ez is egyfajta koncepció, még ha szar is. Aztán nem tudni, hogy a tyúk volt-e előbb vagy a tojás, hogy azért baszták ki mindenhonnan a sajtót, mert megérdemelték és pöcsfejek voltak, vagy azért voltak pöcsfejek, mert másképp nem akart működni a dolog? Néha van három beépített kérdező, aztán kb. ennyi, de nevetséges miképpen lehet sajtótájékoztatónak hívni azt, ahova csak bizonyos arcok mehetnek be, majd úgyis az jelenik meg sajtó hírként, amit központilag előadnak. Ostoba faszfej az összes :-D

(#74887) Bujdy81 válasza Gabibácsi (#74861) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Fehérváron sűrűsödik a helyzet. Iskolában gyerek gyanús, csütörtökön tesztelik, eredmény kedden. Ez mi? Mert nem járványügyi védekezés, az tuti!

Ismerős tanár kollégájától mintát vettek pénteken, következő csütörtökön derült ki, hogy pozitív. Az ilyennek nem szabadne ennyi ideig tartni.

Mondjuk fél év ezek szerint kevés volt egy koncepció kidolgozására és megvalósítására...

(#74888) Jahno válasza FőDudu (#74884) üzenetére


Jahno
őstag

Nem elfoglaltak, nem érdekük és direkt csinálják. Eleve eddig el sem lehet jutni, hogy kérdés legyen és témába vág-e.

(#74889) Samott válasza Jahno (#74886) üzenetére


Samott
addikt

Nezd a sajto teszi a dolgat, tudosit, beszamol, tajekoztatja a nepet. Lefenykepeztek a kakadut egy oligarcha jachtjan. A kormanyzat meg nem valaszol a kerdesekre, sot a parlamentben se hajlando elszamolni az uggyel. Es akkor frankon megkerdezed, hogy ki a s*ggfej a tortenetben? Hat nem nyilvanvalo?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#74890) Bujdy81 válasza Gabibácsi (#74854) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Most nem arról az adriai sztoriról volt szó, ahol a korrupt polgármester az EU-s pénzből kifizetett rosszlányokat tolta lyukas zokniban, hanem arról az adriai sztoriról, amikor a külgazdasági és külögyminiszter egy közpénzből meggazdagodott magánszemély hajóján pihent. Ami korrupció, hiszen kifizetni nem tudta volna a nyaralást...

(nyugtass meg, hogy hallottál erről!)

(#74891) Jahno válasza Bujdy81 (#74887) üzenetére


Jahno
őstag

És akkor mi legyen az iskolákkal? Most lehírezték, hogy jajj kötelező hőmérőzni. Ok, de ki csinálja és honnan lesz az eszközt (holnapra)?

Azt meg sem merem kérdezni, eddig mi volt a terv, de hát a vízesés is egyfajta modell... Majd lesz a valami.

Gondolom ha megkérdeznék bárkit a körből, akkor teljesen más lenne a válasza a kihirdetőnek is, tesómnak is aki ezekkel szopolik meg a KLIKKnek és mindenkinek is. Ahogy az iskolaőrségről.

Válaszok közt meg rosszabb esetben egy átlagos részhalmaz sincs, nem az, hogy értelmesen végre is lehessen hajtani egy ilyen akármit. Marad az "oldják meg", majd jönnek a hülye nyilatkozatok és egymásnak ellentmondó megmondások, mert a KLIKK szerint az önkormányzat, az önkormányzat szerint az állam, az állam megmondja, hogy mi megmondtuk mit kell csinálni, csókolom, ez van, többi nem hatáskörünk, a tanár és az igazgató meg ott áll hülyén, hogy akkor mi a kérdés, a szülő ideges, a gyerek nem érti, Cecília makettkodik a faszba. És igazából semmi nem működik, de lett róla jó sok konferencia pénzért, telik az idő, intézkedés hébe-hóba, jön három diplomatikus nyilatkozat, miszerint “Nem sérült meg egyetlen állat sem a forgatás során” mi meg ott állunk és azt sem értjük, hogy igazából mit nem értünk. Itt? Itt mindenki.

(#74892) Samott válasza Bujdy81 (#74890) üzenetére


Samott
addikt

Lazan kapcsolodik:

"Szíjjártó nem egy haveri milliárdos jachtján ringatózott. Csak úgy látszott. A jacht eleve nem Szíjj Lászlóé. Az ő nevén van. (Illetve, dehogy az övén, valami offshore cégén, nyilván, máltai zászló alatt.) De nem az övé.

Hanem a rendszeré.

Szíjjártóé is. Tehát a saját, jól megérdemelt, nyolcmilliárdos jachtján töltötte jól megérdemelt szabadságát.

Szíjj László sosem kérhetne szívességet Szíjjártótól a jachtozásért cserébe. Ahogy Szíjjártó sem kérhetne Szíjjtól. Itt nincsenek kérések, szívességek. Itt utasítások vannak. És csak egyetlen embertől jöhetnek.

Tulajdonképpen nincs is Szíjj László. Ahogyan Mészáros Lőrinc sincs, Tiborcz István sincs vagy Vaszily Miklós sincs. (Szíjjártó sincs.) Ezek csak nevek, amiket tulajdoni lapokra írogatnak valami furcsa hagyománytiszteletből. Mert ezt a csudás „modern” autokráciát mégis jogászfiúk hozták össze, és talán nosztalgiából, talán ironikusan, talán az EU-s pénzek minél maradéktalanabb leszívásának érdekében ilyen viccesen-lelkesen imitálják a jogállami működés bizonyos részleteit.

Jachtot, magánrepülőt, termőföldet, focicsapatot, stadiont, Balatont, Tihanyi-félszigetet, miegyebet éppen úgy használnak, ahogyan a kommunisták használták annak idején az állam erőforrásait: sajátjukként. Közben nem az övék."

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#74893) Jahno válasza Samott (#74889) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, és az mennyire lehet reális, hogy hátöcsém, ugorj ide hajózzunk egyet, igyunk egy jó fröccsöt, de azért a részedre eső napi összeget majd utald már át légyszíves :-D

Kavarni csak nagyban érdemes, HRes csajszinál csúsztam doksikkal és ha jó fejségből egy komolyabb doboz bonbont adok érte cserébe, akkor már elmeszelhetnének a melóhelyen, mert ez már akkora kemény korrupció, hogy a fal adja a másikat :W

Erre írtam, bármit megtehetnek, be kell nyelnünk, ez van. Érdekes, hogy lassan már egyre nyilvánosaban tolják, mindenki háborog de tudják, hogy a legkeményebb fenyegetőzős kommenthuszár sem mer addig elmenni, hogy rágyújtson egy ilyen hajót, vagy csak simán orrbaverje és leköpje. Érdekes na.

(#74894) Samott válasza Jahno (#74893) üzenetére


Samott
addikt

Mi az hogy mennyire realis? A hajo "tulaja" az allam penzen hizik. Allandoan kozbeszerzeseket nyer. Cserebe meg repteti orbant a meccsekre meg hajokaztatja a kakadut. Amugy meg az van mogotte mint amit ideztem, igazabol annyira az ove mint minden, mint ami simicskae volt. Addig van nala, amig tole is el nem veszik.

Meszarosne tulajdonai a valas elott:

Meszarosne tulajdona a valas utan:

Ezek csak nevek a papiron, ezek nem az ovek.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#74895) Jahno válasza Samott (#74894) üzenetére


Jahno
őstag

Én most bezabáltam 4 tál cukros valamit, most dőlésszög. Ezt meg sosem értettem, de nem mertem a pofájukba vágni, hogy sok milliárddal itt üzérkednek, közben meg évi 20ezer forintos kiadáson ment a fejvakarás, hogy ki ne derüljön, hogy ugyanannál van a személyes cucca, aminél a MEHé is, mert jajj ha kiszagolják az újságírók, és külön legyen számla, meg minden :W Hülyék ezek na, de látod, jól csinálják, hízik mindenük, főleg a pénztárca és egyéb vagyon.

(#74896) zetor2000 válasza WiZARD (#74835) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az ilyet "gyengeáramú hálózat" rétegen szokták elhelyezni az épület alaprajzán. Esetleg megkülönböztetik, hogy IT, vagy biztonságtechnika, és akkor megint másik réteg...
Szóval előre kéne menned annyira, hogy amíg nincsenek falak, kitaláld, hogy melyik szobába melyik fal / sarok mennyi IT végpontot kapjon, és mikor már állnak a falak, benn vannak az ablakok, és a villanyszerelő embere vési a falat az erősáramnak (ez külön réteg az alaprajzon), akkor a bérnigger vésse ki a gyengeáramú csövezés helyét is. Majd ezt is csövezze be. Ha a Jahno féle csővel szerelik, akkor az egy kötődoboz mentesebb megoldás lehet, mert eléggé hajlékony a cső. Nem kizárt, hogy azért fog kelleni kötő/húzódoboz.
Találd ki, hova szeretnéd a szolgáltató eszközét tenni, és tervezz be neki egy végpont helyet, illetve egy 230as aljzatot. Utána az jön, hogy ide kéne kerülnie egy sokportos switchnek, ami a lakás IT aljzataira juttatja el a zinternettet. Ennek is kell egy 230as aljzat. A végpontok, amik a szobai aljzatokból jönnek, is itt kéne, hogy végződjenek. Vagy fali aljzaton, vagy patch panelen, de ebből én még nem láttam szép falon kívülit, csak rackest, abból mondjuk van szép és jó is (de az nem olcsó). Ez a hely célszerűen olyan kéne, hogy legyen, hogy tudjon szellőzni, bár sok hőt nem termel egyik eszköz sem. Egy spájz / kamra felső polca alkalmas lehet, de alkalmasint lehet, hogy hozzá kell férjél. Ha most kéne ilyet csinálnom, és épülő házam lenne, lehet, vennék egy nem túl mély, fali rendező racket. Üvegajtóst. Azt fel lehet fúrni, és minden is elfér benne, tisztára modern megjelenése is lehet, és erre való. ~4-6U nál nem kell nagyobb. Ez olyan ~40 cm magasság, ~80cm szélesség, és ~40-50cm mély.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#74897) zetor2000 válasza Gabibácsi (#74797) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem nagy kunst. Én csináltam majdnem ilyet szomszédnál, mert kölkök másik szobát kapott, és át kellett húzni egy véget. Igazából egy behúzó cucc kell, ami mondjuk lehet a koaxod is, és a züvegszál az egy ~1-2mm valami, igazából nagyon vigyázni sem kell rá, csak annyira, hogy ne törjön meg.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#74898) zetor2000 válasza qnadam (#74807) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem SagemCom? :D
Felénk egy ideig Huawei cuccot szórt a T, de mióta gugabájtos netem van/lett, azóta ilyen Sagemcom rettenet van. Nem rossz, de a kínai felülete nagyságrendekkel volt gyorsabb, mint ezé.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#74899) FőDudu válasza zetor2000 (#74897) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalam kisujjnyi vastag az uvegszalas kabel amit a nappaliig huztak. Aztan csak ott bontotta ki belole a 16 szalat amibol tan kettot hasznalnak.

FőDudu

(#74900) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Mértem mostanában rendszeres sebességet. A draútos netem mostanában stabil 29/2.8Mbit környékén teljesít, ritkán esik vissza.
Mobilnetből a Telenor a dolgozószobámból 2/0.01Mbit, a Telekom 70/30. Azt hiszem, ideje lesz lemondani a korlátlan telenort a picsába, és a kicsit drágább korlátlan telekomosra áttérni, ez így kidobott pénz érte, hogy ott nem teljesít, ahol használnám.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.