Hirdetés

2024. március 30., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#74351) cyberde válasza eattila (#74348) üzenetére


cyberde
csendes tag

Az a furcsa ezekben a "kézműves sörökben", hogy szembe mennek a sörgyártás összes hagyományával. Ami nem baj, csak akkor ne hívják sörnek. Ráadásul a nagy sörgyárak is beszállnak a nagy hype-ba, aztán a sör fajtájának megnevezése már olyan hosszú, hogy rá sem fér az üveg címkéjére.
A sör az egyetlen alkohol, amit nem lehet/érdemes hamisítani. Kell hozzá tiszta víz, gabona, maláta, komló. Amibe más is van az már nem sör, hanem "dízel" :D

(#74352) Jahno válasza cyberde (#74351) üzenetére


Jahno
őstag

Nem is iszom meg szinte egyiket sem :DD

(#74353) Samott


Samott
addikt

Azert az eleg meredek, hogy az rtl alarcos bohockodasaban Bizottsag dalt enekelnek... :) Nem is erti senki :)

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#74354) Samott


Samott
addikt

Utanegetos roller valakinek esetleg?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#74355) zetor2000 válasza Samott (#74353) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az pedig egy nem mai zenekar. Nem ismerem a munkásságukat, csak azt tudom, hogy a '80s években voltak a pályájuk csúcsán. Az meg bő 30 év. És akkor sem pont a rendszer ékkövei voltak. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#74356) cyberde válasza Jahno (#74352) üzenetére


cyberde
csendes tag

Még -vagy 20éve- az interbrew-é volt a borsodi sörgyár és akkor erőltették a Bellevue Kriek nevű meggyes sört. Az volt az első és utolsó próbálkozásom. Eskü emlékszem olyan íze van, mintha buggyant meggylevet öntöttek volna egy állott, szénsavmentes sörbe. El is adtunk vagy havi 3 üveggel. :K

(#74357) eattila válasza cyberde (#74351) üzenetére


eattila
csendes tag

Fura nem fura, de ez a trend. Nekem se izlik mind. Van meg itt egy stout amit meg kene kostolni. Valami kaves dolog. Meg egy muggy es ez a ribizlis buza.

Amigy szentandrasi meggyes/malnas sorebol siman levertunk haverral 7-9 korsot egy este. Meg is csapott.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#74358) Jahno válasza cyberde (#74356) üzenetére


Jahno
őstag

Bezzeg a Borostyán, fakk. Gyümölcsösből sokat megiszom, el kell vonatkoztatni a sörtől. És cidert is, pedig eleinte köpködtem rá :-P

(#74359) cyberde válasza Jahno (#74358) üzenetére


cyberde
csendes tag

A borostyán aze gy kommersz félbarna sör. Semmi baja. Annyi pénzért ennyi jár. :K

Én is iszom "gyümölcsös" sört. Gösser citromost. De az nem akar másnak látszani mint ami. A világos sörbe citromlevet kevernek. Rá van írva.

(#74360) cyberde


cyberde
csendes tag

(#74361) Samott válasza cyberde (#74360) üzenetére


Samott
addikt

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#74362) sutszi válasza FőDudu (#74288) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi az olaj lehetőséget. :R Majd írok holnap, mert lenne még kérdésem. Viszont mostanság nem járunk arrafelé.. :(

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#74363) zetor2000 válasza cyberde (#74359) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azt asszem már meg is szűnt a Borostyán. Pedig nem volt rossz.
Az ilyen limonádés sörök gyűjtőneve a radler. Na, limonádéból viszont sokféle lehet, szóval radlerből is. Ami nem feltétlen sör, és nem akar annak látszani. Ilyenből én is szoktam néha 1-1et gurítani. Amit szeretek, az a Soproni lime-mentás, jó hidegen. Nagyon ne nevezzük tényleg sörnek, mert nem sok köze van hozzá, de kellemes.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#74364) cyberde válasza Samott (#74361) üzenetére


cyberde
csendes tag

Kíváncsi vagyok, hogy ez vmi átlátszó vagyonkimenekítés, már ha viszi a vagyon felét, ha meg nem, akkor miért nem?

(#74365) Gabibácsi válasza cyberde (#74360) üzenetére


Gabibácsi
tag

Amúgy ezeket magyarnak kéne írnia, és akkor még jó is lenne. Mert amúgy jó lenne, de így gáz :C

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74366) Gabibácsi válasza zetor2000 (#74363) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én a meggyes söröket szeretem, pl a krieket is. Meg a monyóét is.
Gösser nekem ízetlen, inkább a csehek.
ízlések és pofonok.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74367) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Na, úgy nézem a sagem csodamodem miatt nem megy a nyomtató sem, most éppen megint szórakozik 5G-n is, minden eszközzel... a nyomtatónak meg nem ad ip-t se, seholse.
ki kell derítenem dughatok e rá routert, vagy váltsak szolgáltatót

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74368) Jahno válasza cyberde (#74359) üzenetére


Jahno
őstag

Borostyán az picsa jó sör volt és kész. Kár érte. Elsőnek a nagyszájú Csíkit kellene beszántani, ahogy van, de ahhoz már kevés vagyok. Aztán lennének még ötleteim. Bár ízlésről lehet vitatkozni is, de a kisüzeminek csúfolt valamik nem is olyan occsóak.

(#74369) Sipi-


Sipi-
tag

Úgy tűnik élesedik Apukám autócserés projektje, mert a 22 éves Mondeo már kezdi mutatni, hogy eladósorba került (gumik kelleneke rá, tetőkárpit elkezdett lejönni, stb.).

A kiszemelt az 5 ajtós Focus (magyar származású, szívó 1.6 benzines, MK3 Focus, 5 ajtós kivitelben). De ilyen eladó autó nem létezik gyakorlatilag, csak turbós motorral. Szóval a típust mellőzve 100LE feletti, magyar származású, 5 ajtós, benzines kocsit keres kb. 3,2-3,3 millió forintig (2012-től, 150e km-ig).
Így sem sokkal egyszerűbb a történet, mert pl. Pápára elmenni Csongrád megyéből és ott valami hulladékot megnézni nem annyira olcsó :)
Van esetleg valamenyikőtök ismerősi körében ilyen eladó kocsi?
(Nem Citroen/Peugeot/Fiat/Dacia/Renault)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#74370) Jahno válasza Gabibácsi (#74367) üzenetére


Jahno
őstag

Dughatsz, nem kötelező DSL módban lennie. Dupla NAT is műxik, saját routereden keresztül meg saját lanod van wifivel mindennel. De ha a csodamodem, akkor a tűzfalat meg ilyen faszom védelmeket kapcsold ki benne, az szokott lan-wifi közt bekavarni. Ipspoofing, intruder faszom, mindent, amit csak találsz. Lehet meg is javul.

(#74371) qnadam válasza cyberde (#74347) üzenetére


qnadam
veterán

ha csak ennyi baj lenne vele, az írásban még nem is lenne gond.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#74372) qnadam válasza zetor2000 (#74355) üzenetére


qnadam
veterán

nem vesztettél sokat :DDD
persze értem én, hogy a maga idejében lázadás meg ávángárd stb, de a mai énem számára pár pillanattól eltekintve értelmezhetetlen. biztos csak túl fiatal vagyok :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#74373) FőDudu válasza Sipi- (#74369) üzenetére


FőDudu
addikt

Kia Ceed, Hyundai I20/30/40 modellek.

FőDudu

(#74374) Gabibácsi válasza Jahno (#74370) üzenetére


Gabibácsi
tag

Lehet fel kéne jönnöd majd :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74375) Jahno válasza Gabibácsi (#74374) üzenetére


Jahno
őstag

Ha előbb mondod viszek egy routert, de akkor mittomén, szerdán hazaesek, tanyán akartam feküdni még hosszú hétvégére, de valamit megfejthetünk már :-P Adok Zetor-féle CFet, gyűjts CFet és cartridgeot :-P

(#74376) Jahno válasza Gabibácsi (#74374) üzenetére


Jahno
őstag

Sőt, tanyán van egy router amit már annyira lehet nem is használok, mert nekem jó eséllyel elég az UPC-s doboz. Azt áttranszportálhatom. Ha másra nem, akkor tesztre is jó, modemben előtte szétrúgunk mindent.

(#74377) Phülöp


Phülöp
addikt

#nyugodjék békében

Jiří Menzel

:(

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#74378) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#74379) zetor2000 válasza Phülöp (#74377) üzenetére


zetor2000
senior tag

Sajnálom. Nagyon szeretem a filmjeit. :(

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#74380) Gabibácsi válasza Jahno (#74375) üzenetére


Gabibácsi
tag

Router van csak rá kéne dugni úgy hogy működjön

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74381) Gabibácsi válasza zetor2000 (#74379) üzenetére


Gabibácsi
tag

:(

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74382) Bujdy81 válasza Sipi- (#74369) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Mi a baj a turbós motorral?

Nekünk lesz egy 1.6-os Ecoboost Focus kombi eladó, csak még kanyarban sincs a hagyatéki eljárás... :(

(#74383) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

szüleim most egy 2-es focus kombira cserélik az 1-es kombit, bevált nekik az előző is, csak gyenge volt, most nagyobb motoros lesz

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74384) qnadam válasza Gabibácsi (#74380) üzenetére


qnadam
veterán

kezdjük az elején, milyen neted van?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#74385) Sipi- válasza Bujdy81 (#74382) üzenetére


Sipi-
tag

Nem szeretne plusz hibalehetőséget. Egyébként sem használná ki a plusz erőt, mert nagyrészt hobbiföldre, kisvárosban bevásárolni illetve időnként Szegedre (60 km) mennek csak kocsival. Évi 3-5ezer km-t, vagy még annyit sem.
Ezért sem kell nagy autó, egy Focus/Astra méretű 5 ajtós a cél. Ha valami nagyobbat, koszosabbat kell vinni, akkor meg van egy kicsi utánfutójuk, arra egyszerűbb pakolni.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#74386) Gabibácsi válasza qnadam (#74384) üzenetére


Gabibácsi
tag

derótos :D

t-kom, 150/5, és egy sagem csodamodemrouter van hozzá

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74387) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

Tegnap voltunk Sobrijóska Kalandparkban. Én vagyok a jobboldali.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#74388) blueboi69 válasza Sipi- (#74369) üzenetére


blueboi69
csendes tag

A műszerfalon szépen megáll a 100-as. Most akkor kérnék egy olyan videot is amikor ugyanez van, csak a motorblokkon! :)) :P

(#74389) eattila válasza A. Crowley (#74387) üzenetére


eattila
csendes tag

Tehát te vagy ] :D
Amúgy 404

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#74390) qnadam válasza Gabibácsi (#74386) üzenetére


qnadam
veterán

akkor gondolom koaxon jön. tévé van-e?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#74391) Gabibácsi válasza qnadam (#74390) üzenetére


Gabibácsi
tag

igen, igen, a tv-nek van beltérije

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74392) Sipi- válasza blueboi69 (#74388) üzenetére


Sipi-
tag

Az sem mozog jobban, de nincs az az isten, hogy kiszedjem a 100-ast, ha beesik ott valahova :D

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#74393) blueboi69 válasza Sipi- (#74392) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:DDD
Majd megkéred Bujdy-t, ő tud egy biztos módszert, hogyan lehet kirázni belőle :C

Bocsi Bujdy :B

(#74394) qnadam válasza A. Crowley (#74387) üzenetére


qnadam
veterán

a link már link, de még 404 :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#74395) A. Crowley válasza qnadam (#74394) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

(#74396) qnadam válasza A. Crowley (#74395) üzenetére


qnadam
veterán

király!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#74397) Jahno válasza Gabibácsi (#74380) üzenetére


Jahno
őstag

Akkó héten összerakom. Söröd-e van?

(#74398) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Hétvégi vicces sztori:

Áthívott barátom, hogy van neki egy rossz kazánja, vigyük ki az utcára, majd elviszi a MÉHbe.
A helyszínen kiderült, hogy a kazán régi jó, vastag lemezből hegesztett lemezkazán és nem több, mint 300 kg. Ja, és a pincében van. Négy voltunk, a lejáró szűk, de felcűgöltük, kb. kockázatmentesen (mondták, hogy fogjuk meg négyen és vigyük fel, de úgy voltam, hogy ha bárki megsérül/elejti/megcsúszik, akkor az alsó két ember kb. meghal, úgyhogy elvetettük), ki is vittük a ház elé az utca mellé (kertvárosi kis utca).
De hogy a fenébe juttatjuk el a MÉH-be? Nos, alig 19 órával a kazán utcára kerülése után kaptam a fotót a feleségtől, hogy kiszagolta egy lomis és már teszi is fel az utánfutóra.
De a szomszéd néni kiment, hogy ingyen nem viheti el, adott egy ezrest érte.

A lényeges konklúziók:
- a semmiből is képes megtestesülni egy lomis, ha valami értékesebb lom van az utcán
- a szomszéd néni gyakorlatilag eladta a más szemetét egy lomisnak! :D

(#74399) Jahno


Jahno
őstag

Héten ráizgultam itt a burgerekre, környéken van elegánsabb hely és több talponálló, mondom na akkor estebédre nyomunk. Kapun tábla, este 10ig nyitva. 9 óra körül beesünk, néznek furán,nézünk furán, hátőőőőizé, vasárnap csak este 9ig vagyunk, ki van írva. Igen, 22 óra van kiírva (ne legyek ideges? Ott van bazze a táblán faszfej, az is ki van írva.) lásd melléklet:

Erre a csajszi mondja, hogy ott van az ajtón (ki van írva minden szabály :W ). Kerestük egy darabig, hogy valami alsó sarokban eldugva és az elő rakott széktől nem látszik, de ezt nem mindig 10 centi magasan keresem, ha előtte a kerítésen ott van nagy betűkkel:

Ma ebére még gondolkozom, de nem tudom megérdemlik-e.

Jahh, elstartoltunk egy másik hely felé, amit előtte láttam mert tó szélén teraszos, halas, tésztás, kagyló levesestengeris, pizzás mindenes, csak kicsit drágább árfekvéssel.

Még éppen volt konyha, kértünk két pizzát és nem bántuk meg. Vékony tlszta, tényleg olasz, széle megsülve, feltét és összhatás pont jó, tálról 5 centit le is lógott. Elsőre elsápadtam, de mivel nem vastag (kenyérlángos (c) Tiga) cucc volt, vacsorára az pont szépen ehetős. Még zárás előtt végeztünk, nyomtunk egy sört, aztán idehaza néztem a hely értékeléseit, ami amúgy tele van negatívval szóval azok nem tudom merre járhattak.

Ma ebédre lehet ott nézünk valamit, mert egy klasszikus Minestrone leves már kezd hiányozni.

Tegnap előételnek ettem egy gíroszos hotdogos szendvicset, 1.5 sima lángost, 2 sört, csavaros fagyot, gleccsert. Lehet erről az állapotról próbáltak mesélni a buddhisták, csak akkor még nem értettem? Azt hiszem megérkeztem :C

(#74400) blueboi69 válasza Bujdy81 (#74398) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:DDD ez kész...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.