Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#74601) Jahno válasza Grillo (#74592) üzenetére


Jahno
őstag

Szomszédokhoz már visszajárnak:

(#74602) FőDudu válasza -NoVa- (#74596) üzenetére


FőDudu
addikt

ott legalabb nem azt mondta az orvos, hogy ide nem johet vizsgalatra, de azert 2 naponta tajekoztasson....

Ismeros gyerek Dunakeszin csak ennyit tudott elerni a haziorvosnal.

FőDudu

(#74603) FőDudu válasza Jahno (#74601) üzenetére


FőDudu
addikt

Megint a surujeben vagy? :C

FőDudu

(#74604) -NoVa- válasza Jahno (#74601) üzenetére


-NoVa-
őstag

Autófényezők?

(#74605) Jahno válasza Bujdy81 (#74570) üzenetére


Jahno
őstag

Én el voltam nyaralni, de nem sok emberrel találkoztam. Szállodában belépéstől kilépésig kb. 16 emberrel, az lazább, mint odahaza csúcsidőben az előtér...

(#74606) FőDudu válasza -NoVa- (#74604) üzenetére


FőDudu
addikt

Eppen belul maszkolnak, aztan bedobjak a mr. Bean fele trukkot.

FőDudu

(#74607) Samott válasza -NoVa- (#74594) üzenetére


Samott
addikt

Koszi, akkor maradok a bevalt megoldasnal. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#74608) eattila válasza -NoVa- (#74596) üzenetére


eattila
csendes tag

Hurrély. Gondolom örültök.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#74609) Gabibácsi válasza FőDudu (#74595) üzenetére


Gabibácsi
tag

A vírus miatt ezek kiesnek sajnos, repülő nincs, posta horror árakon, meg meghatalmazott kéne stb
És az anyakönyvi hivatal nem fogadja el, csak ezt a fordítást...

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74610) Gabibácsi válasza -NoVa- (#74596) üzenetére


Gabibácsi
tag

Melyik óvoda? A suliban még holnap karate is lesz...

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74611) Gabibácsi válasza FőDudu (#74599) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ez nem jó nekünk sajnos :( de köszi

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74612) ezittketto válasza -NoVa- (#74590) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Egyszerűen nem megy a buksimba, hogy hogy adhatják ilyen olcsón ezeket, ha ennyire jók.. :F

(#74613) npera válasza NauTiLUS_HUN (#74563) üzenetére


npera
újonc

Itt a maszkot még mindig nem tartják szükségesnek a lakosság számára, a másfél métert viszont igen.

A gyerekek megint járnak uszodába, mert beindult az úszástanfolyam. A szülő letusolja a gyereket, aztán a medencetérbe már nem megy be, valamint a szülői várakozó szoba sem működik, hanem az aulában lehet várni.

A tánc is megy, ott a szülők nem mehetnek be, ajtóban leadod a gyereket.

A focin egyelőre kint vagyunk, de amint jön a tél, akkor teremfoci lesz majd.

A fiam elvileg kezd softball edzésen, az is teremben megy.

Az óvodában a fiamnak annyi a rutin, hogy ha picit is taknyos, akkor kábé azonnal küldik haza. De a csoportok ugyanúgy működnek, mint előtte.

Melóban most PI Planning van éppen, a meeting szobák kapaciátás lecsökkentették, egy tipikusan 20-fős szobában lehet mondjuk 9 ember. Vannak részlegek, ahol csak az ScM és PO lehet benn, a team betelefonál Teamsen át.

Szórakozóhelyeket folyamatosan ellenőrzik és bírságolják, ha tömeg van. Csak úgy fogadnak, ha van foglalt asztalod, csak úgy pop in nem megy. A team holnap PI Planning után megy afterworkre a városba, én maradok a gyerekekkel otthon.

Nem tudom mennyire jó megoldás a svéd "megoldás", de itt ezt nyomják. A halálozások számát tekintve és ahogy a nyugdíjasaikat hagyják megfulladni talán ez sem lehet az ultimatív megoldás. De egyelőre kitartanak mellette. A point of no return már nagyon régen túl lett lépve úgyis.

(#74614) Jahno


Jahno
őstag

Hazaestünk nyaralásból, most vasárnapig még anyósnál döglünk. Megcsináltuk a havi bevásárlást, vettem egy csomó felvágottat meg mindenféle salátát aztán csaptunk egy hidegkajás uzsonnázást. Semmi extra olasz kaja és sonka, csak alap Sparos cuccok. Lidliben viszont szép zöldséget és sokféle sajtot kaptunk, így is elköltöttem a világ pénzét. Most meg végre iszom :-D

Szomszéd egy ideje valami peciális gombát termel a pinyójában, onnan is átkopogtak egy tálkával. Nem pöttyös mesegomba, szóval remélem ehető :DD

Ilyen:

Valami lesz belőle. Igaz a termelés is érdekes kérdéskör, én először csak nagyban bírtam gondolkozni, főleg ha pénzt szeretne belőle csinálni, szopolt mindennel amivel csak lehetett, most meg már jönnek a demóverziók. Nyáron túl meleg volt, télen meg gondolom hideg lesz, azért nem terem.

(#74615) FőDudu válasza Jahno (#74614) üzenetére


FőDudu
addikt

Pefig ezt a fajta laskat egyszeru termelni.
Regen zsakban meg lehetett venni a cuccot, aztan nedves pinyobsn nott a gomba.

Videki ismerosnek volt ilyen zsakbol par, neha mi is kaptunk.

Rantottanak is faxa.

FőDudu

(#74616) Jahno válasza FőDudu (#74615) üzenetére


Jahno
őstag

Kb. ja, de ott valami shiitake izét vagy mit szeretne. Zsákban nekünk is volt mindenféle, de nyáron nem is melegedett fel ennyire a pinyó, mint ott Nála.

(#74617) JonesC


JonesC
csendes tag

Na, eggyel több a nevatív tesztek száma :)

(#74618) Jahno válasza blueboi69 (#74445) üzenetére


Jahno
őstag

Most megnézve nem a tipikus modell alkat. Ja, szomszéd macskalakja pont ennyi. Vagy néha kutya és mikor mi. Nálunk a kutyának egy jó drága háza van, duplán szigetelt aljú, meg ami kell. Előző kutyánál tákolt ház volt, de ott bonyolult a dög is, mert kikapta a ház alját, akkor kapott betonit lemezt és vaslapot, csak az ezért meredek és hideg, így raktam bele MDF-et. Azt is nekiállt eltologatni, szétkaparni, majd vettem rá rendes Diegos elit szőnyeget, de nem bírtam annyira rögzíteni, hogy ne tudta volna lebontani :W

Itt meg ez van, mikor a kutya, mikor a macska, csak úgy teraszra lerakva:

Szóval bármilyen doboz, beletolsz konyharuhát, plédet, törölközőt, kispárnát, amit találsz és úgyis megtalálja, hogy az jó.

(#74619) sutszi válasza -NoVa- (#74590) üzenetére


sutszi
veterán

Én gondolkodom valami aktív zajszűrős fülesen/headseten. Mondjuk még nem tudom, hogy fül- vagy fejhallgatót szeretném. Jó lenne ha vezetékkel és nélküle is tudna menni. Nem vagyok egy vájt fülű és audiofil sem. Ha simán jól szól az elég nekem... Tudsz adni valami tippet merre induljak el? Nézegettem már ezt-azt de sok helyen írták, hogy a zajszűrés nem sikerült jól. Ami fura egy erre tervezett eszköznél... És horror összeget sem költenék rá.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#74620) -NoVa- válasza Gabibácsi (#74610) üzenetére


-NoVa-
őstag

Dalos. Elvileg most jött rendelet, hogy sportfoglalkozásokat nem szabad, de azért az iskolánk felülbírálta, és csak tartják a kosáredzéseket.

(#74621) -NoVa- válasza ezittketto (#74612) üzenetére


-NoVa-
őstag

Általában elég egyvalakinek jól megcsinálnia, onnantól copy-paste jön. Azaz két út van. A klasszikus, nyugati módszer, amikor valamit megterveznek, készítenek prototípusokat, próbálgatnak, gyártástechnológiát finomítanak, és lesz egy végtermék, amiben ki kell fizetni a kutatástól a gyártósor felhúzásáig mindenfélét.

A kínai manufaktúrális az nem így működik, ott a nagyszériás fröccsöntő tolja ki a burkolatot, amin a márkajel felfestését változtatják csak, abba kézzel szerelik a másik beszállítótól rendelt alkatrészekből a végterméket, annyi. Tervezés ritkán, általában kipróbálnak valami más cikkszámot egy OEM gyártótól, és adnak neki típusnevet, aztán utólag kiderül, melyikre kap rá a nép. Elképesztő mennyiségű értékelhetetlen hangú szar van, meg elég nagy adag felgyűlt közösségi tudás, amivel el lehet lenne, és relatív olcsón szemezgetni jókat.

Persze nagyon általánosítok, már írtam anno a ThieAudio-t is, ahol szintén manufaktúrálisan, de értelmesen megtervezett igen jó minőségű és hangzású, UV-ra szilárduló tömör gyanta testű csúcs kis cuccokat gyártanak, ami hangra is, meg külsőre is értelmesen bevilágítva makrózva is világszínvonal:

De ugyanúgy pl van cég, aki nagyobb nevű nyugati gyártók kínai beszállítóit hajtja fel, és tőlük lehet alkatrészként rendelni szinte komplett fejhallgatókat olcsón darabokban, rád hagyva a ragasztást, forrasztást, építést. Grado, Bowler&Wilkins, AKG, van bőven belőle. Azért jobb példányoknál pl matched drivereket kapsz eredetiben, azaz azonosan fog szólni a 2 oldal minden frekvencián, míg simán darabokban berendelve lehet minőségi szórás.

Az mindenesetre alap, hogy ha megvan a keretösszeged, akármilyen alacsony is, meg a hang karakterisztikára némi elképzelésed, minden szinten akadnak gyöngyszemek.

(#74622) -NoVa- válasza sutszi (#74619) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mi pénzt szánsz rá, meg mit vársz el? QC35 akad néha 40-50 körül eBayen, az jó, ha motorzúgást, gépzajt, légkondit, ilyesmit akarsz kilőni. Ha beszédet, akkor marad a füldugó, vagy egy passzívan jobban izoláló in-ear füles zenével.

(#74623) Sipi-


Sipi-
tag

őz vs. kocsi vs. motor

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#74624) Samott


Samott
addikt

Ez mar valahol muveszet. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#74625) qnadam válasza Samott (#74624) üzenetére


qnadam
veterán

kurvajó.

ez a másik kedvenc

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#74626) zetor2000 válasza ezittketto (#74586) üzenetére


zetor2000
senior tag

De. Bocsánat... elég régen láttam :D

Megörültem, merrt a jutubén nincsen fenn egyben, én meg idahaza megtaláltam, azt mondom, felteszem. Erre cca. 10 perc eltelik, jön egy levél, hogy letiltották, mert a jogtulajdonos...
Szóval most megint nincs fenn egyvégtében.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#74627) zetor2000 válasza sutszi (#74619) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egy ilyesmi fülest vettem anno.
Alin ~30 USD körül volt, per darab nem volt 10E Huf. Az a neve, hogy Bluedio T5S.
Ez "over ear", azaz lelóg a füled köré. ANC-t is tud, meg vezetékes és BT kapcsolattal is működik.Mikrofonja is van, de utazás közben hülyén néztek rám :D
Nekem tetszik a hangja. A hangerőre nem lehet panasz, az "kielégítő mértékű". Napi ingázással ~3 hetente töltö(tte)m. Ez 1-2 óra aktív használatot jelent munkanaponta.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#74628) Grillo


Grillo
senior tag

Dune trailert láttátok?
[link]

(#74629) BobaHWSW válasza Grillo (#74628) üzenetére


BobaHWSW
újonc

DC meets Marvel.

Azert en varom, de a ketto fo szinesszel van a legtobb problemam.

(#74630) Jahno válasza Grillo (#74628) üzenetére


Jahno
őstag

Ez még csak most lesz :-O Vagy hány Dűne van? Néhány ismerős játszik benne. Többi meg technikuskodik. Utána kell járnom, hogy ez a Dűne az a Dűne-e, mert ebben a formában nekem most új infó. Pár forgatási helyszínt kinéztem fotózós témának és meglepő volt a szituáció,, de nyilván kibasztak mindenhonnan is :-D

Ugyanez volt a szárnyas fejvadásszal, megfejtettünk egy fasza helyet, amivel nyilván mindenkiről mindig lepattantunk, erre Sityakék el tudták intézni, nem tudom kit szopt dumáltak rá észérvekkel :-O

Még pár hasonló talonban van, aztán ezek is elfogynak. Max. annyi legyen az előnyük, hogy én ilyen szép ipari képeket szerintem nem tudtam volna gyártani:

[link]

Mindenki bekaphassa. Is.

(#74631) qnadam válasza Jahno (#74630) üzenetére


qnadam
veterán

Ugyanez volt a szárnyas fejvadásszal, megfejtettünk egy fasza helyet, amivel nyilván mindenkiről mindig lepattantunk, erre Sityakék el tudták intézni, nem tudom kit szopt dumáltak rá észérvekkel :-O

jelentős részben szétkapták a belsejét, de csomó minden megvan még, csak a többi fotóssal kell egymást kerülgetni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#74632) Jahno válasza qnadam (#74631) üzenetére


Jahno
őstag

Naja, csak én nem vagyok az az illegális beszökős, mert csak. Abból bármi lehet.

Inkűbb megkérdezzük. Tavaly egyszer már bejött, aztán ha nem, akkor nem. Fene sem akar mindenféle öntudatos biztonságiakkal harcolni, meg úgy egyáltalán. Kerítés, magánterület, migránsok, pfujj :-D

A többit tudom, hogy valami még van belőle mert lassan haladnak, de találtam másik hasonló helyet. Max. onnan is lepattanunk. Most megnézve a Dűnés dátumot, szerintem ez is az lesz, ha december 16 utáni hét első hétfőjén kellene újra érdeklődnöm. IMDB-t lapozva kb. magyar filmnek is simán elmenne, akkora mennyiséget nyomunk benne :DD

(#74633) qnadam válasza Jahno (#74632) üzenetére


qnadam
veterán

nem voltam ott, de azt mondják, hogy elvileg nem legális, gyakorlatilag épp csak egy lángosos bódé hiányzik a ház mellől.

közben minden itt forgató projekt erős aggódásban van, hogy be tudják-e fejezni, amit csinálnak.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#74634) zetor2000 válasza Jahno (#74630) üzenetére


zetor2000
senior tag

Dűnéből kettő van, az egyik amiben Sting vitte a főszerepet, a másik meg valami német(h) (?) formáció, akik valami elektronikus zenét toltak a 90es években.

Aztán filmből volt még pár utánérzés, meg a Dűne gyermekei, meg még biztos számos más ilyesmi, de most ez amiről itt szó van az valami megint az Arrakisen játszódó valami lesz. Pedig szerintem lehetne Lacháza külső is... :)

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#74635) Gabibácsi válasza Grillo (#74628) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem is tudom megnézzem e, de én szeretem a régi filmet, meg a könyveket is

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74636) BobaHWSW válasza Gabibácsi (#74635) üzenetére


BobaHWSW
újonc

En bizok a filmben a rendezo miatt.

(#74637) JonesC


JonesC
csendes tag

Ez egy az egyben a régi Dune lesz szerintem. Nekem mondjuk nem nagyon tetszett.

(#74638) Gabibácsi válasza JonesC (#74637) üzenetére


Gabibácsi
tag

Na, akkor megnéztem :) Végre egy film amit én is várhatok, tetszett, a rendező is jó szerintem, a szinészeket nem ismerem, de az tökmindegy.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74639) npera válasza Sipi- (#74623) üzenetére


npera
újonc

Ha rendesen fogod a kormányt (nem egy kézzel és a másik kezed a combodon vagányan), akkor hacsak nem durva döntés közben csapod el, akkor az őz nem akadály motorral. Lehet, hogy eltör valami idomot sportmotoron és elég nagyot üt, ha térdre vagy sípcsontra veszed, de igazából nem ellenfél.

Jávorszarvas az más téma. A tömege sokszoros és jóval magasabb. Az durva cucc.

(#74640) npera válasza Grillo (#74628) üzenetére


npera
újonc

Lesz új film? A régi tetszett, de az igazi a könyv.

(#74641) ezittketto válasza -NoVa- (#74621) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Én, mint kispénzű emberke ennek amúgy titkon örülök, hogy ilyen fasza termékekhez juthatok potom összegekért, de amúgy nagyon mocsokság ez, hogy amit mások milliós/milliárdos összegből évekig/évtizedekig fejlesztgetnek, azt a jó kínai fillérekért lekopizza és ő gazdagszik meg belőle.. :U

Mondjuk ehhez kellenek olyan bátor emberek is, akik a saját pénzüket nem kímélve megrendelik és kipróbálgatják a sok szart is.. :) :R

(#74642) ezittketto válasza zetor2000 (#74627) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Ebben a videóban valami olyasmit magyaráz az emberünk, hogy nagyon jó a hangja egészen addig, míg be nem kapcsolod a zajszűrést..
[Onnantól] viszont nagyon megváltozik a hangzása, és nem jó irányban.. :(

[ Szerkesztve ]

(#74643) Grillo válasza npera (#74640) üzenetére


Grillo
senior tag

Jaja, nekem a trailer alapján várós, mondjuk én a mekleklenes/stinges verziót is elnézegettem.
A könyvet meg lehet elő kéne venni megint, de először végig kéne olvasnom a The Expanse-t.

(#74644) qnadam


qnadam
veterán

manapság milyen pulzusmérőt érdemes venni? az egyik verzió hogy blútúszos pulzusmérő pánt + telefon, de ha önálló eszköz lenne az igény? futáshoz mennyire jók azok, amik csuklón mérnek?
nekem polar m400 van, azt ajánlanám is szívesen, de már nem nagyon lehet kapni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#74645) Phülöp válasza qnadam (#74644) üzenetére


Phülöp
addikt

Vmi olcsóbb polar + mellkaspánt.
Szerintem.
Sporthoz/pontosabb méréshez mehet fel a pánt, napi léthez meg folyamatosan mér csuklón.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#74646) blueboi69 válasza qnadam (#74644) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nekem "xiaomi mi band 4"-em van. Elégedett vagyok vele!

(#74647) qnadam


qnadam
veterán

bocs, azt nem írtam, ha önálló eszköz, akkor gps-es lenne jó.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#74648) Phülöp válasza qnadam (#74647) üzenetére


Phülöp
addikt

Nekem Coros Apex van, szeretem.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#74649) qnadam válasza Phülöp (#74648) üzenetére


qnadam
veterán

annyiért lehet hogy szeretném én is :DDD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#74650) qnadam válasza blueboi69 (#74646) üzenetére


qnadam
veterán

vajon a pulzusmérését össze lehet párosítani runkeeperrel vagy hasonlóval?

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.