Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#73201) Jahno válasza WiZARD (#73185) üzenetére


Jahno
őstag

De ennek nagy része sem nem saját ötlet, sem nem fejlesztés. Megvettek és licenszeltek egy csomó mindent, a robottaxis önvezetés kb. csak a kanyarban van. Nagy része meg marketing.

(#73202) ncc1701 válasza Gabibácsi (#73200) üzenetére


ncc1701
veterán

Rákoskert. Az ár félig-meddig csak tipp, mert 95-400e között bármit láttam.
Én momentán nem 1-2 éves időtartamra gondolok az ingatlan árral, hanem 10-20 évesre. persze lehet, h az értéke marad, csak az infláció miatt van egyre nagyobb szám rá írva. Lehet dollárban kellene számolni már a dolgokat (bár abban nem), vagy uncia aranyban, fene tudja.

(#73203) Jahno válasza -NoVa- (#73191) üzenetére


Jahno
őstag

"Az akkunál is megvan a kockázat, ha nem ők jönnek elő a szent grállal előbb, akkor bukta."

Nézzük meg kinek mennyi szabadalma, fejelsztése van. Tesla címszó alatt én kb. semmit nem találtam. Panasonicos, Sanyos vonal, autóiparban meg a Bosch is elég rendesen .

Aztán meg sorban jönnek ezek a hírek, hogy jajj Panával megállapodott, közös gyár lesz, épít egyet, befektet, Panának bérbe adja, majd megvásárolja a teljes gyártói kapacitást és már csak a fejünket fogjuk, hogy ki kivel nem van.

[link]

(#73204) Jahno válasza Phülöp (#73161) üzenetére


Jahno
őstag

Annyi pénzem meg főleg nem lesz, hogy használtat vegyek :-D

(#73205) Jahno válasza FőDudu (#73151) üzenetére


Jahno
őstag

Há de Te ott Eurós vidéken miért pont a kincstárjegyet nézed?

(#73206) Jahno válasza ncc1701 (#73195) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, ismerősnél is van éppen egy ilyesmi baj. Tegnap szoptunk, Mikrobiban tapasztalt, meg sokfelé működik, de most ez szolgáltatói csere után szintén nem akar menni.

Sulit megkérdezem, szomszédék most csináltak párat gyorsban.

(#73207) Samott válasza Jahno (#73203) üzenetére


Samott
addikt

Hol nezted a szabadalmaikat? Megnezned a Maxwell Technologies-t is? Tavaly vasarolta fel a tesla...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#73208) Jahno válasza ncc1701 (#73199) üzenetére


Jahno
őstag

Most már bőven lefelé mennek, nem?

(#73209) Jahno válasza Samott (#73207) üzenetére


Jahno
őstag

Na, akkor az sem saját ötlet, mondom én, hogy felvásárol és licenszel aztán majd kiderül.

(#73210) JonesC válasza ncc1701 (#73199) üzenetére


JonesC
csendes tag

A 45 millás értéknél kevesellném a 150 ezres bérleti díjat megtérülésnek.

Ráfizetés amúgy se, mert az érték növekszik, ha később használni akarjátok, akkor érdemes, személy szerint átváltanám más ingatlanra.

(#73211) WiZARD válasza Jahno (#73201) üzenetére


WiZARD
addikt

Számít? Most már az övéké.

Lehet, hogy a Tesla még csak a kanyarban van, de a többi autógyár meg a kanyarban sincs.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#73212) Jahno válasza FőDudu (#73186) üzenetére


Jahno
őstag

Apple nevében nem nyilatkoznak akkora fasságokat, mint amit ez a félnótás előad Twitteren. És akkor nem is követem :-D

Nem nagyon volt ki enm adott modell sem, amire előre beszedte a pénzt a megrendelőktől. Kiadta az első almát és tabot, rendesen intézte a visszahívást és garis bajokat is (volt belőle gazdagon, az már másik témakör).

És akkor még mindig nem arról szól a világhír, hogy a Tesla mégsem gyárt lélegeztetőgépeket, az valahogy úgy most 3 darab rajz és termelői értekezlet után elmaradt, miközben csumpi magyarok nagyobbat léptek, mint ott azok. Igaz ezt sem gondoltam volna, de elég bba kis egyszerű modellt összehoztak, volt terv, szakértés és most van végtermék meg "sorozat"gyártás is.

(#73213) Jahno válasza WiZARD (#73211) üzenetére


Jahno
őstag

Többi autógyár is hasonlóképpen van, max. nem lihegik tele a sajtót vagy nem futsz bele a hírekbe. Viszont lehet, hogy működőképes modellel állnak elő. Majd meglátjuk, de ennek mindennél is több idő kell, egyelőre mindenki szarul áll.

(#73214) Gabibácsi válasza Jahno (#73212) üzenetére


Gabibácsi
tag

mondjuk neki van űrhajója is

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#73215) ncc1701 válasza Jahno (#73206) üzenetére


ncc1701
veterán

A tanfolyást megköszönném. Gúgli első 3 találata is szimpi, ilyen 350-400e pénzekért mennek.

(#73216) Jahno válasza Gabibácsi (#73214) üzenetére


Jahno
őstag

Aznemszaraz. Szintén céggel együtt vásárolta :-P

Teherautójáról kellene majd beszélni. Igazából nem is az a baj, hogy nem jött ki, mert sok más cégnél is akadtak bukott projektek, csak a nagy arc mellé telibe marketing, majd utána a hümmögések. Most vagy el is felejtették véletlenül örökre, vagy tuti van egy 2 hetes hír, miszerint vírus volt meg minden, de év végén már indulhat is (bárt ezt is alternatív forrásból kell majd visszakeresni, mert igaz a Twitter nem hiteles, de legalább törölget róla) :-D Igazából ha nem kerekített volna fel és le egy csomó számot, meg nem adódna össze ez a sok kis pöcsfejség, akkor bevettem volna és semmi bajom nem lenne az egésszel. Így meg tökre hiteltelen.

(#73217) ncc1701 válasza JonesC (#73210) üzenetére


ncc1701
veterán

Jaja, hogy kevés %-ot hoz évente, úgy már értem. Erre azért nem gondoltam, mert már a miénk, és amit ráköltök, az 1-2 év alatt visszajön.

Más ingatlanra gondoltam, de ennyiből kijön 1 panel, vagy hitellel kettő. Viszont a családi háznál az igazi érték az, h külön földön van, egy lakás pedig egy épületben van, ha ott vacak/csóró a közösség, akkor lecsúszik az egész, és nem tehetsz ellene semmit. Plö ha össze van hányva a folyosó, az olyan, és max moroghatsz, de ez már értékcsökkentő, mikor ki akarod adni. Ez meg egy teljesen nyugis, csendes környéken van.

(#73218) ncc1701 válasza Jahno (#73212) üzenetére


ncc1701
veterán

Tényleg nagyobbat léptünk. :) Magyarosan, az igaz.

(#73219) Jahno válasza ncc1701 (#73218) üzenetére


Jahno
őstag

Én nem erről beszéltem, hanem a saját gyártásról. Mondjuk Musknak végül még vásárolni sem sikerült rendesen :-D De hát mit nekünk, majd jó lesz valamire meg sürgősségileg, ideig-óráig vésztartaléknak az occsó otthoni verziós na.

(#73220) FőDudu válasza ncc1701 (#73218) üzenetére


FőDudu
addikt

Befektetes a jovobe.

Majd megzsaroljak vele Trumpot, hogy nekunk van bibibi... ;)
Aztan puszipajtasok lesznek, meg allampolgarsag - ha netan menekulni kene.
Hulyenek is megeri - csak allampolgaroknak nem ...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#73221) Vodike válasza ncc1701 (#73197) üzenetére


Vodike
tag

Hol ez a ház? Mi 150-ért+rezsi a halásztelki lakásunkat adjuk ki ami 40nm körül van full felszerelve.

exTiga

(#73222) eattila válasza Jahno (#73219) üzenetére


eattila
csendes tag

Miért van ennyire a bögyödben Musk? :D
Generálja a hype-ot, meg a hírt, köztudatot. A fele marketing és lufi. De ettől meg nekik szerintem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#73223) Samott válasza Jahno (#73209) üzenetére


Samott
addikt

A teslat is felvasarolta, ez igy megy.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#73224) Samott válasza Jahno (#73219) üzenetére


Samott
addikt

Olyat mi is vettunk. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#73225) Sipi- válasza ncc1701 (#73217) üzenetére


Sipi-
tag

Azért az sem elhanyagolható, hogy a ház üresben nem sokba kerül havonta (kb. csak közművek alapdíja és havonta lecsapod a kertben a gazt), lakásnál pedig fizeted a közös költséget.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#73226) Samott


Samott
addikt

Na B+, ha ezt hamarabb tudjuk:

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#73227) Jahno válasza Sipi- (#73225) üzenetére


Jahno
őstag

Meg amortizáció, elfagy a vízcső, aztán vagy állásában rohad lefelé, vagy néha taknyolgatni kell.

(#73228) ncc1701 válasza Jahno (#73227) üzenetére


ncc1701
veterán

Jaja, télen ezt biza fűteni kell. De alapvetően arra számítok, h ki lehet azért adni, akkor ezzel nincs gond. Plusz nyilván költeni is kell egy házra.

(#73229) ncc1701 válasza Jahno (#73219) üzenetére


ncc1701
veterán

Tudom, de ide vágott a hír. :)

(#73230) Gabibácsi válasza Sipi- (#73225) üzenetére


Gabibácsi
tag

én laktam olyan lakásban amit előtte 7 évig nem használtak
minden szét volt rohadva, a csövek, még az elektromos vezetékek is elégtek bekapcsoláskor a konnektornál (alu)
a gázbojler is cserés volt

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#73231) Gabibácsi válasza Samott (#73226) üzenetére


Gabibácsi
tag

Huuu ez jó anyag lehet, lehet előfizetek rá és okos leszek mint a fene!

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#73232) Jahno válasza ncc1701 (#73229) üzenetére


Jahno
őstag

Tavaly már reméltem, hogy megszabadulok ettől a pöcsfejtől, erre minden sarkon szemebjön valami hírben, meg hajózik, meg akármi. Áááááááá.

(#73233) Jahno válasza Gabibácsi (#73231) üzenetére


Jahno
őstag

Dext szelleme legyen Veled :R

(#73234) Gabibácsi válasza Jahno (#73232) üzenetére


Gabibácsi
tag

nekem meg Füreden, ott volt hogy zsidó kiválóságok kiállítása vagy mi
erre ott volt einstein , meg talán teller ede, meg ez a faszfej zukimuki a degenerált fejével, aki igazából max ellopott valami ötletet oszt jó volt bizniszben

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#73235) Gabibácsi válasza Jahno (#73233) üzenetére


Gabibácsi
tag

Erre iszunk majd permetlevet káposztalevélből!

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#73236) cyberde válasza ncc1701 (#73217) üzenetére


cyberde
csendes tag

Egy külvárosi, felújítandó 40es házból tudsz venni egy olyan felújítandó belvárosi lakást, amiben -ha jó a beosztása- ki tudsz alakítani 3-4 különbejáratú szobát, minimál szociális blokkot, meg konyhát és ha jó helyen is van akkor minimum a duplája a befolyó bérleti díj.

Itt ahol lakom, az egyik ház aljában évek óta üresen áll egy 4-500nm üzlethelység. Egyszer felszívom magam, kibérlem és telegipszkartonozom 15nm-es fülkékkel. Munkásszálló, diákszálló, nővérszálló :U , bárminek ki lehetne adni. Mérettől, minőségtől függően 50-80 ruppó/hó egy szoba. Tuti folyamatosan tele lenne.

(#73237) Gabibácsi válasza cyberde (#73236) üzenetére


Gabibácsi
tag

aztán te lennél a mádám :wub:

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#73238) hobizoli válasza Jahno (#73203) üzenetére


hobizoli
nagyúr

van mar grafén ultrakapacitor a piacon, ami sokkal gyorsabban toltheto egy akksinal
egy észt cég fejlesztette ki par eve, gyartjak is

ipari UPS-eket installalnak belole, meg energia tarolokent hasznaljak, szallito jarmuveken meg pl kontener darukon

Skeleton technologies a ceg neve

[link]

több drón kell ;P

(#73239) hobizoli válasza ncc1701 (#73199) üzenetére


hobizoli
nagyúr

szerintem siman lefele mennek mar most is

[link]
vs
[link]

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#73240) zetor2000 válasza Phülöp (#73174) üzenetére


zetor2000
senior tag

Meg nemsokára... jön a Battery Day, és ott szerintem lesz valami okosság bejelentve. Valami hatékony(abb) akku, nagyobb hatótávú / élettartamú autó stb. Az megint 1-2%+ az árfolyamon. Szerintem.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#73241) zetor2000 válasza cyberde (#73236) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez ott tud bukni, hogy ha jól sejtem, 3 tulaj közt oszlana meg az a 40-50 miller. Az meg per fő nem túl sok. ~15-18M. Az pont a fele a 40M belvárosi árának, amire még költeni is kéne.
De ha mind a 3an erre voksolnak, akkor oké a kéj.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#73242) Jahno válasza hobizoli (#73239) üzenetére


Jahno
őstag

Majd októberre valami baromságot be kell jelenteni és megtolja az árfolyamot. Ez úgyis cég független :C

(#73243) Phülöp válasza zetor2000 (#73240) üzenetére


Phülöp
addikt

Tesla simán ugrál ennyit naponta mindenféle bejelentés nélkül is. Sőt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#73244) zetor2000 válasza Phülöp (#73243) üzenetére


zetor2000
senior tag

Értsd jól... :D
Battery Day előtt ~2K USD / részvény, utána, feldarabolás előtt meg mittudomén, de több, rendesen. Nnnna...

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#73245) ncc1701 válasza zetor2000 (#73241) üzenetére


ncc1701
veterán

Á. Érzésre a hugomnak pénz kellene inkább, muterral meg azt nem szeretnénk, mert most jött össze vmi pasival, és a hugica olyan, h könnyen átverhető. Volt már importált arab férje is. Úgyhogy az eladást ezért sem szeretnénk. Belvárosba meg a fene járna, ez a kecó itt van tőlünk kocsival 5-10 percre. Kb akárhogy töröm a fejem, legjobb megtartani. Per koponya ilyen 15M összeggel tényleg nem lehet sokra menni, vegyek állampapírt, aranyat, vagy borítsam be a tőzsdére? Utóbbihoz nyúl vagyok, állampapír kevesebbet kamatozik, mint az infláció, arany árfolyama meg lutri. A ház legalább tuti megmarad, bármennyi év múlva is ott lesz.

(#73246) hobizoli válasza Jahno (#73242) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mivel 2019 ev elejen megvettek az ultrakapacitorokat fejleszto Maxwell-t, nem lennek meglepodve, ha azzal megokositottak volna a nextgen akksikat

akkor meg kb egy sakk-matt lesz a tobbi gyartonak, akik eddig sem voltak kanyarba' sem a hatotavban, meg toltesi sebessegben sem azonos meretu technikaval

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#73247) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Haver közben lefejlesztett egy hálókártyát c64-hez, most kezdődik a sorozatgyártás, öccse meg írt hozzá egy hálózatos minecraft szerű játékot, most küldte róla a videót. Az első rendes példány az enyim, tesztelésre

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#73248) WiZARD válasza ncc1701 (#73245) üzenetére


WiZARD
addikt

Egyetértek. Konkrét befektetési 5let, vagy pénz szükséglet nélkül én se adnám el.
Állampapír az bukó, tőzsde jó, de kockázatos.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#73249) zetor2000 válasza ncc1701 (#73245) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha én lennék ilyen helyzetben, szerintem én is megtartanám / a megmaradása mellett döntenék.
1- érzelmi kötelék - nem tudom, mennyi, de kialakulhatott.
2- egy kertes ház, a városban. Igen, a külvárosban van, de van körülötte valami, amivel elvan az ember, ha kvára unatkozik, ha kell az ingatlan, akkor ott van, és akármikor hazavisz a BKV:
3- a kertben lehet, hogy van értelmes növény, amit nem kell megvenni. Ez lehet zöldség / gyümölcs, vagy mindkettő féle.
4- a kiadás előtt egy rendes felújítás sosem árt, ezt írtad is, hogy kéne

A havi 150-180E szerintem reális, ebben a házban 170E egy 40-42nm lakás bérlete, felettem kettővel 1 éve ennyiért hirdették, 190 ha kell teremgarázs beálló is. Ez menne szét 3 felé, ha jól gondolom. Az havi 50-60E zsebpénz, ha félreteszi valaki, évi 600-700E összejön. Az egy tisztességes nyaralás. Vagy egy autó karbantartása... akármi. Ha nagyon nem kell a pénz, előbb-utóbb meg lehet venni a családtagoktól a részüket.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#73250) zetor2000 válasza WiZARD (#73248) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ami rendes hasznot hoz, az általában illegál. :D Esetleg nagyon nagy pénzzel van értelme rizikózni klf értékpapírokkal, de szigorúan apró részekre osztva, hogy nagy bukó ne lehessen. Vagy valami olyan céget megkeresni, ami minimum X%-ot garantál, ami magasabb a legjobb banki termékek hozamánál.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.