Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#73151) FőDudu válasza A. Crowley (#73146) üzenetére


FőDudu
addikt

En ha uj autot veszek akkor is reszletre veszem. Sosem volt meg hitelem, lehet itt az ideje.
Van most rengeteg autora olyan ajanlat, hogy vidd el 1% per honapra (max 84 honapra, azaz a vegen egy kicsit azert be kell csengetni egyben).

Azaz kikalulalod az autot a konfiguratorban es a szazad reszet fizeted havonta.
Annak, aki hosszu tavra tervezi az autot, ez egy ingyen hitel.

Hiszen meg tan a MAK is 4,95% korul fial (pont tegnap mondta ismeros, nem vagyok kepben a magyar kamatokat illetoen).
Nem sok, bar 10 millional mar szep osszeg jon ossze 10 ev alatt. Azaz az auto arat kincstarjegyben tartva pont kijon evente egy olyan suto amilyet a napokban vettem es ma szallitjak. Akkor miert vennem meg KP-ra?

Bar lehet kuszaszem ugy elinflalja a Forintot, hogy 1 hamburgerre lesz eleg a kamat ;)
Rosszabb esetben a tokeresz...

FőDudu

(#73152) Samott válasza Jahno (#73145) üzenetére


Samott
addikt

Mar novemberben is annyi volt az alzanal, de valami kuponos trukkozessel vegul 14e alatt ert ide szalitassal mindennel. :) De mar 2018-ban is volt lenovo kinabol 13e-ert. Mind 500-as.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#73153) ncc1701


ncc1701
veterán

Az a kamat addig jó csak, míg elhiszed, h a hivatalos infláció a valóság. :) Itthon a kaja az elmúlt évben vastagon 10% felett drágult.

(#73154) Samott válasza -NoVa- (#73144) üzenetére


Samott
addikt

Ezek azt hiszem beroffentik a motort neha maguktol is ha ugy erzik ideje lenne. Nem kell sok benzint tartani benne.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#73155) WiZARD válasza FőDudu (#73139) üzenetére


WiZARD
addikt

Ugyanmár, más autóba csak az ülések kerülnek annyiba mint a Superb és még az ülésen lévő csíkokért is felárat kell fizetni :Y
[link]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#73156) -NoVa- válasza Jahno (#73145) üzenetére


-NoVa-
őstag

Még múlt évben vettem Kingstonból vagy 3-at 20k alatt, teszik a dolgukat rendben.
Nagy adattárolós külső a NAS-ra dugva szerintem még el fog férni egy, de azzal sem kapkodok, helyem még van.

(#73157) -NoVa- válasza blueboi69 (#73149) üzenetére


-NoVa-
őstag

Spanyoloknál Orbea országútit béreltem ócsóért, egyszerűbb volt, mint repülőn vinni sajátot. Úgy általában autóval külföldre max rollert, az elfér lazán, és nem nehezíti a pakolást meg magát az utat túlzottan, és nem süvít kint a tetőcsomagtartón, úgyhogy lehet nyitott tetőablakkal menni.

(#73158) ncc1701 válasza blueboi69 (#73150) üzenetére


ncc1701
veterán

Szar időben nem bicajozom. :) Hétvégén kicsit rezgett a léc, vasárnap mentünk dunakanyarba haverral edzeni, kicsit csöpögött itt-ott. Mondtam is neki nagymarosnál, h én már visszafordulnék, mert zavarnak a sötét felhők, de ragaszkodott hozzá, h küzdjünk a szembe széllel. Jó kis szél volt, odafele 25 volt az átlagunk, visszafelé majdnem 27-re javítottuk, ilyen 32-35 között mentünk végig visszafele, annyira tolt a szél.

(#73159) ncc1701 válasza Samott (#73154) üzenetére


ncc1701
veterán

Vagy ha ilyen a felhasználásod, akkor 100+ benzint kell tankolni, nincs benne alkohol.

(#73160) Sipi- válasza FőDudu (#73139) üzenetére


Sipi-
tag

Pedig létezik, csak ritka és drágább a benzinesnél és többet is eszik :)
Én MK4-et vettem, ami 2007 és 2014 között volt. Az újabb az MK5, abból csak Ecoboost van, ami turbós. Ott a benzin és a dízel között már kb. csak a DPF a különbség bonyolultságban. Kettőstömegű mindegyikben van már. MK4-ből sincs 2010 (facelift) után szívó benzines, csak Ecoboost.
Powershift-es automatát nem szabad venni belőle, mert azt mondják az okosok, hogy amíg jó, addig nagyon jó, de amikor rossz, akkor 1 millió forint múlva lesz csak megint jó. A normál automata váltó felújítás meg megáll kb. feléből. Manuálisat kell venni :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#73161) Phülöp válasza FőDudu (#73151) üzenetére


Phülöp
addikt

Szerintem csak az igazán gazdag emberek tehetik meg, hogy hitelre vesznek új autót munkába járáshoz.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#73162) Phülöp válasza ncc1701 (#73158) üzenetére


Phülöp
addikt

"kicsit csöpögött itt-ott"

4 napból 3x itt is.

link

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#73163) -NoVa- válasza Phülöp (#73161) üzenetére


-NoVa-
őstag

+1

(#73164) FőDudu válasza Phülöp (#73161) üzenetére


FőDudu
addikt

Amikor az uj auto olcsobb mint a par eves hasznalt?

Ha 1% per ho osszegert elhozom a 10 millios autot, tiz ev alatt visszatermeli majdnem a felet a 4,95%-os kamatozasu kincstarjegy. Meg 10 evesen is er mondjuk 1-1,5 milliot egy jol felextrazott modell.

Ha most vennek egy 5 millios autot (ami 3-4 eves), akkor az 13-14 eves koraban er fel milliot.

Azaz buktam az ujon kb 3,5-4 milliot, a hasznalton meg 4,5 milliot.
Csak az aron, nem a hasznalati es karbantartasi koltsegeken.

Nyilvan a fenntartasi koltseg nem teljesen ugyanaz, de szamokhoz jobban erto forumtarsaink biztosan ki tudjak szamolni en vagyok-e a helikopter vagy igazam van. Lehet nem is helyes 10 millioval szamolni, mert valojaban 5M a kulonbseg (a vetelkor).

Vagy ha ugy nezzuk, akkor a masodik 5 millio ingyen van.
No akkor uj vagy hasznalt autoba ulnetek ilyen kondiciokkal?

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#73165) ncc1701 válasza Phülöp (#73161) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem akartam ezt így beírni, de köszönöm. Nyilván Dudunak hót mindegy, mert nem itthoni pénzből makettkodik, de én itthon hitelt kocsira (sem) vennék fel.

(#73166) Samott válasza FőDudu (#73164) üzenetére


Samott
addikt

"tiz ev alatt visszatermeli majdnem a felet a 4,95%-os kamatozasu kincstarjegy." - ne szamolj ilyen hulyesegekkel, plane te ne, aki euroban el. Csak a forintromlason tobbet buksz mint az az 5%... mar itthon se akkora uzlet az a kincstarjegy hogy hivatalosan megindult az inflacio.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#73167) FőDudu válasza ncc1701 (#73165) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem mindegy, en is penzbol elek.
Es mi valoszinuleg joval tobbet koltunk az atlag csaladnal, igy tobbet is kell keressek.

De ez mind csak aranyszam.

Amit nem koltok el kocsira az megmarad masra ;)
Ezert ulok meg mindig alfaban - es ha a csalad nem baxogatna, meg 5 evig abban ulnek.
Mert megy, fekez, van benne klima, van benne zene, kenyelmes, teszi a dolgat.

Mert mi lesz ha haza kell utazni? Kell egy megbizhato auto.
Lehet berelni is, illetve van assistance is. Mondjuk nem szeretnek Karacsony este fagyban toporogva varni az assistance-t, holott hasonlot sikerult produkalnom 1 ev 1 honapos Zafiraval is.

FőDudu

(#73168) FőDudu válasza Samott (#73166) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor vehetek Bitcoint, Apple reszvenyt, Tesla reszvenyt.
Eddig semmifele tozsde/befektetes iranyaban nem nezelodtem - most lenne ra 10 millio okom ;)

Aztan vagy elbukom, vagy meggazdagszom ;)

FőDudu

(#73169) -NoVa- válasza FőDudu (#73164) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ezzel még mindig az a gond, hogy forintban kamatozik annyit. Az értéke is a forinttal borul néha, aztán a végén kiderül, hogy mindenképp kidobott pénzről van szó, mert eleve autó.

(#73170) npera válasza Phülöp (#73161) üzenetére


npera
újonc

Japp. Melóba bejárni olyan távra, hogy kábé végig hideg a motor új autót venni szerintem kár.

De mondjuk hadd pörögjön a gazdaság, az meg a másik oldal.

Én melóba mindenképpen bringával járnék. Még ilyen mediterrán vidéken is teljesen oké, ahol én vagyok. Ma reggel esett picit, ezért fel kellett vegyem a pót zoknimat. Annyira nem esett, hogy a pót alsógatyát is felvegyem.

A bringás ruházat a szárítószekrényben szárad, ebédig kábé kész is.

Esőben annyi a különbség, hogy amikor a kamionok elhúznak mellettem azon a szakaszon, ahol közvetlenül az ipari út mellett megy a bringaúz akkor nem porfelhőt húznak maguk után, hanem finoman porlasztott vízködöt. Előtte levegőt vesz az ember, aztán amikor a fejhullám odaér, akkor lehajtom a fejemet és picit hunyorítok. Aztán lehet megint levegőt venni utána. Esőben ez majdnem jobb, mert nem csikorog a szemed utána.... :C

Ja és eső után gyakrabban kell kenjem a láncot. A bringát úgyis rendszeresen mosom. Kérdezte is múltkor valaki, hogy milyen szép a bringa, újnak tűnik. Mondtam, hogy ja, még bejáratós. Csak 6-éves...

:B

(#73171) npera válasza FőDudu (#73168) üzenetére


npera
újonc

Most kell venni Tesla részvényt, hogy a csúcson van. Könnyen jött, könnyen ment.... :C

(#73172) npera válasza FőDudu (#73164) üzenetére


npera
újonc

Szerintem te ezt már eldöntötted, most próbálsz lelki támogatást találni a fórumon.

Válassz ki valami szép színű gépkocsit, ikszelj extrákat, aztán használd egészséggel. Az új autó mókás dolog, néha olyat is kell vásárolni.

(#73173) FőDudu válasza -NoVa- (#73169) üzenetére


FőDudu
addikt

A magyar peldat csak emlitettem, mert tegnap pont ezt magyarazta egy ismeros.
Marmint szerinte a legjobb (legalis) befektetes jelenleg a kincstarjegy.

Fene tudja... :C

Amugy nincs penzem odahaza, az az idoszak mar elmult.

FőDudu

(#73174) Phülöp válasza npera (#73171) üzenetére


Phülöp
addikt

Szerintem a hó végi daraboláskor fel fog kúszni kicsit, amikor megnyílik a lehetőség a laposabb pénztárcájú kisbefektetőknek is.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#73175) FőDudu válasza npera (#73172) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem.
Meg egy darabot nem neztem meg, nincs idom.
Meretemnel fogva mindenkeppen bele kell ulnom oaz osszes szoba joheto modellbe.

Gyerek elvezni fogja, autokat nezni apaval...

FőDudu

(#73176) npera válasza FőDudu (#73175) üzenetére


npera
újonc

Ha jól értem nálad nem a magasság a gond, hanem az ülés támasztása oldalról, meg a háttámla szélessége.

Ha VAG vonalon nézelődsz, akkor szerintem ebből Superb lesz. Abból asszem van 5-ajtós, ami gigantikus csomagtérrel rendelkezik.

Nálad alighanem az ülés a fő paraméter, meg ki- és beszállásnál az A-oszlop.

(#73177) Samott válasza FőDudu (#73168) üzenetére


Samott
addikt

Nem tudom meddig fujjak meg a lufit a tozsden. Mar reg ossze kelltt volna omlania de meg mindg no. More, ebbu baj lesz. Nagy baj lesz.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#73178) ncc1701 válasza FőDudu (#73173) üzenetére


ncc1701
veterán

Piff. Utólag könnyű, de S&P 500 március óta 50%-ot ment felfele.

(#73179) ncc1701 válasza Samott (#73177) üzenetére


ncc1701
veterán

Eégszen addig, míg nincs máshová lapátolni a pénzt, mert máshol nem hoz semmit. Érdekes a helyzet, szerencsére csak partvonalról nézem az eseményeket. De csúnya buktára számítok. Aztán addig lehet benne van még 50% nyereség is akár.

(#73180) FőDudu válasza npera (#73176) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem vagyok akkora hegyomlas, de 186 magas vagyok.
Nem art ha van rendes kartamasz (konyoklo).

Alfaban elferek, nejem 3 ajtos Swiftjeben is.
Ot ajtos kisautokba mar necces a beszallas, bar a legtobben elferek.

Sot ultem 2 uleses Smartban is - igaz a terdem erte a muszerfalat ;)

FőDudu

(#73182) Phülöp válasza ncc1701 (#73179) üzenetére


Phülöp
addikt

Fene tudja, ez a "nem hoz semmit" eléggé relatív így. Apple is szépen mászik felfelé például de persze nem tud olyan meredek lenni, mint a Tesla.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#73183) ncc1701 válasza Phülöp (#73182) üzenetére


ncc1701
veterán

Ezért írtam, h aki hozamot akar elérni, az a tőzsdére borítja a pénzt. És pont ezért megy felfele a tőzsde, mert sok a vevő. Végtelenségig nem lehet csinálni, érdekes a helyzet.

(#73184) WiZARD válasza -NoVa- (#73181) üzenetére


WiZARD
addikt

Ebben semmi meglepő.
Nagy sebességnél jön a Taycan előnye.
A konkrét 0-100 továbbra is érdekelne. Ezen videó alapján nem vagyok annyira biztos benne, hogy a Porsche nyer, mint amennyire ők állítják.

Rénszarvas teszten azért a Model3 a nyerő ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#73185) WiZARD válasza Samott (#73177) üzenetére


WiZARD
addikt

Amíg megy a pénznyomtatás, addig a tőzsdékre is ömleni fog a lé és menni fog fel minden.

Hogy mi a lufi és mi nem, az jó kérdés. Én a Teslaban hosszútávon még óriási lehetőségeket látok. Az majd kiderül, hogy ebből mi valósul meg, és mivel tudnak elsők maradni/pénzt csinálni.
A többi gyártó látszólag sehol nincs hozzájuk képest.
-értékesítési csatorna (nem kell buzi kereskedéseket fenntartani/eltartani)
-teljes önvezetés / robotaxi flotta
-saját akku gyártás/fejlesztés
-teljesen új szemlélet az autógyártásról
-saját biztosítás
-napelemes témák, powerwall, stb. - kb komplett energia rendszer háztartásnak, autóról oda-vissza töltés
-app store, utólagos fizetős tartalom
és akkor még nem beszéltünk konkrét autók közti, meglévő, kézzel fogható különbségekről. Mind HW mind SW oldalról.
Szerintem közel se csak autógyártóként kell a Tesla-t nézni, bőven túl vannak azon. Sokkal inkább tech cég, aki autót is gyárt.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#73186) FőDudu válasza WiZARD (#73185) üzenetére


FőDudu
addikt

Az uj Apple ;)

FőDudu

(#73187) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Dudu, Passat nem játszik?
Kollégámnak van egy 2-3éves modell, múltkor vitt vele, elégé csecse darab. És akkor mégsem egy skoda :DDD

(#73188) JonesC válasza blueboi69 (#73187) üzenetére


JonesC
csendes tag

Dehogynem :)

(#73189) Samott válasza WiZARD (#73185) üzenetére


Samott
addikt

Nem a teslara gondoltam a lufi kapcsan, hanem ugy altalaban a tozsdere. Az ev elejen beraktunk 10e eurot egy tech alapba, hozott 3 ezret azota. Fel ev alatt 60% hozam.

A teslanak sajat "benzinkut halozata" is van, ne feledjuk. Es az onvezeto, penzt kereso automata taxi igerete miatt megy leginkabb fel.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#73190) ncc1701 válasza Samott (#73189) üzenetére


ncc1701
veterán

Az a hozam azért csak akkor van meg, ha már el is adtad. :)

(#73191) -NoVa- válasza WiZARD (#73185) üzenetére


-NoVa-
őstag

"Szerintem közel se csak autógyártóként kell a Tesla-t nézni, bőven túl vannak azon. Sokkal inkább tech cég, aki autót is gyárt."

Mérnöki hozzáállással ez azt jelenti, hogy félkész, minimálisan tesztelt, utólag updatelt termékeket tolnak ki. Amivel nincs akkora gond, számomra az autógyártás szükséges csúcspontja egy motorikusan megbízható, rendesen összetákolt futóművekkel és fékekkel rendelkező Renault 4-ben már kiteljesedne, egy QI-s telefontartó mehet bele középre, és kész. Mivel évek óta nem csináltattam meg az autórádiót, úgy nézem anélkül is megvagyok, élem a minimalista világom.

Mindenesetre ez az egész addig működik, amíg fenntartják a hitet, hogy az övék a világuralom. A teljes önvezetés még mindig 50-50%, hogy sikerül, csak ígéret. Az akkunál is megvan a kockázat, ha nem ők jönnek elő a szent grállal előbb, akkor bukta. Napelemes témáikba csak belevásároltak, ráadásul a karbantartási botrányaik kicsit azt is ködösítik.

Szóval az egész fölé kell Musk karaktere, aki borzasztó ügyesen tudja vezetni a figyelmet, és egyensúlyozni a befektetők bizalmával. Ugyanazt a műsort adja elő, mint Steve Jobs, csak a díszlet más.

(#73192) FőDudu válasza blueboi69 (#73187) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem neztem meg utana. Abbol is foleg dizel van, de meg nincs kihuzva a listarol.
Barmi jo lehet ami megtetszik es rendben is van.

FőDudu

(#73193) Samott válasza ncc1701 (#73190) üzenetére


Samott
addikt

Igen, tegnap jott a level hogy megvolt az eladas. Azt mondta a bankarom hogy akkor ideje kaszalni. Lehet hogy korai, de en eleg besz.ri vagyok.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#73194) ncc1701 válasza Samott (#73193) üzenetére


ncc1701
veterán

Na, akkor gratula! Sajnos a tökéletes beszállási-kiszállási pontokat csak utólag lehet megmondani, az a tuti, ami már a zsebedben van.

(#73195) ncc1701


ncc1701
veterán

Főni fiának kellene keresni valami általános informatikai alap üzemeltetői tanfolyást. Lehetőleg valami intenzívet. Van cég, akit ajánlotok?

Ja, múltkori mikrobi. Végül kicseréltem. Máshol jól működik, ott nem ment, fene érti, a csere rögtön ment. (RB951-G-2HnD -> RP750GR3). Szerencsére wifi nem kellett, úgyhogy nem volt vele szarakodás. Főni most vakarja a fejét, h ott voltam szumma 3 órát két darabban, ő meg hétvégén ment ki, úgyhogy most ez így egy 6 számjegyű számla lenne, de nem meri kiszámlázni. :)

(#73196) Samott válasza ncc1701 (#73194) üzenetére


Samott
addikt

Egyaltalan nem tokeletes, ha hamarabb szallok be meg tobb lenne, es ki tudja meddig megy meg a rally. De most eleg sokminden mast is eladtunk, mert nő a félsz.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#73197) ncc1701 válasza Samott (#73196) üzenetére


ncc1701
veterán

Ha már pénz.

Nagybátyám meghalt még 13-án, muter most hétvégén hozta szóba, h mi legyen a szüleik házával (ott lakott az öccse). Ő azzal kezdte, h el kellene adni, ér most kb 40-45M körül, azt meg szétdobná 3 részre (magának, hugomnak, meg nekem). Nyilván ezzel lenne a legkevesebb gond.
A ház szerkezetileg OK, ilyen 1950 körül épülhetett. Nem reped sehol, nem ázik, tető rendben, nyílás zárók max 5 éve cserélve. Fűtés központi gáz, pár helyen csöpög a radiátornál, ez orvosolható. Amit kellene csinálnom: villany, de kompletten, és talán fürdő, plusz mondjuk egy modernebb konyha, de az ugye csak bútor, sütő, ilyenek, sokat mondok, ha 2M az anyag. Megy a gondolkodás, sok gusztusom nincs egy újabb ház renováláshoz, de én úgy gondolom, h inkább ki kellene adni, havi 150 körül mennek ott a családi házak. Pénzt most nem tudnék őszinte szívvel jobb helyre tenni, mint ingatlanba.

Ja. És talán, de csak talán sikerül eladnom az átok telket is, ma megyek le a reménybeli leendő tulajjal szemlére.

[ Szerkesztve ]

(#73198) JonesC válasza ncc1701 (#73197) üzenetére


JonesC
csendes tag

Az befektetés szempontból elég gyengének tűnik.

(#73199) ncc1701 válasza JonesC (#73198) üzenetére


ncc1701
veterán

Már megtartani? Pénzre momentán egyikőnknek sincs szüksége. Ingatlan árak elég szépen mennek felfele, nem gondolom, h a jövőben hirtelen drasztikus csökkenésnek indulna, ergo később is el lehetne adni. Az amortizációt pedig fedezné a bérleti díj. Tekintve, h szakit semmihez nem hívok, így nálam csak anyag árat kell nézni, ha valamit csinálni kell.

(#73200) Gabibácsi válasza ncc1701 (#73199) üzenetére


Gabibácsi
tag

az ingatlanárak szerintem lefele mennek, vagy fognak menni, de nem értek hozzá
hol van az a ház hogy kb 150-ért lehet kiadni? nekem a lakás annyi

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.