Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#73801) eattila válasza NauTiLUS_HUN (#73793) üzenetére


eattila
csendes tag

Grat!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#73802) npera válasza Phülöp (#73785) üzenetére


npera
újonc

Köszöni szépen!

(#73803) Vodike


Vodike
tag

Hulye kerdes, de hogyan tudom kiszedni a lovet revolutban a normal szamlamra? Eladtam a reszvenyeket es kellene a penz, de a kivetel gombra ha kattintok, akkor a felveheto osszeg inaktiv es a megse gomb aktiv csak.

exTiga

(#73804) Sipi- válasza Vodike (#73803) üzenetére


Sipi-
tag

Nekem a Fizetések fülön van olyan, hogy Átutalás. Ott lehet másik Revolutosnsk pénzt küldeni és bankszámlára utalni. Számlára még nem próbáltam utalni, csak két Revolut között.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#73805) Vodike válasza Sipi- (#73804) üzenetére


Vodike
tag

Itt most a revolut reszveny szamlam es a revolut normal szamlam kozott lenne a tranzakcio :)

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#73806) Phülöp


Phülöp
addikt

Pont ma pont két éve, hogy ideköltöztem a zord északra. Ennek örömére ma megvolt az első hivatalos nyelvóra. Eldöntöttük, maradunk. Jó nagy kört mentúnk - eltartott 8 évig, érintett 5 országot - de megérte. Még az a sok szopás is, ami idáig vezetett bennünket.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#73807) Phülöp válasza qnadam (#73772) üzenetére


Phülöp
addikt

Köszi, ez jó volt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#73808) eattila válasza Phülöp (#73806) üzenetére


eattila
csendes tag

Grat hozzá!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#73809) Phülöp válasza Vodike (#73803) üzenetére


Phülöp
addikt

No worries, várnod kell kb. 2 napot

[link]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#73810) npera válasza Phülöp (#73806) üzenetére


npera
újonc

Gratulálok!

(#73811) Gabibácsi válasza NauTiLUS_HUN (#73793) üzenetére


Gabibácsi
tag

Gratula!

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#73812) Vodike válasza Phülöp (#73809) üzenetére


Vodike
tag

Rosszul kerestem a gyikban, koszi!

exTiga

(#73813) Gabibácsi válasza Phülöp (#73806) üzenetére


Gabibácsi
tag

Akkor neked is gratula és örülök hogy megtaláltad a helyed

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#73814) Gabibácsi válasza Vodike (#73812) üzenetére


Gabibácsi
tag

Iguban???.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#73815) Phülöp válasza Gabibácsi (#73814) üzenetére


Phülöp
addikt

Yay.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#73816) npera


npera
újonc

Délután 5 előtt nem sokkal így állt a fal. A házszámot már levettem, meg a riasztós cég tábláját. És szét volt bombázva a világítás eléggé.

Utána a kábeleket is kihúzkodtam belőle, miután szétkaptam a deszkát alatta (egy furaton át jött ki a kábel a fal alól).

Nagy komoly pofával bementem asszonyhoz, hogy majd le kell kapcsoljam az áramot a házban. Lelőttem a NAS-t, megvártam, hogy leálljon, aztán kimentem és körbevágtam rezgőfürésszel a kábel körül a lécet, hogy le tudjam fejteni. Utána kezdtem el gondolkodni, hogy az áramot igazából sosem kapcsoltam le... :C

Mondjuk abba a kábelbe elvileg csak sötétben megy áram, amikor az utcai világítást felkapcsolják. Most kinéztem és működik. Király!

A képen a fehér lécek a régiek, azokat csak alapozták és akkor festették le, amikor már minden a helyén volt. Amiket én rakok fel azok körbe le vannak alapozva és utána körbe le vannak festve. Elvileg ez így tartósabb lesz.

(#73817) zetor2000 válasza npera (#73816) üzenetére


zetor2000
senior tag

Csak maga az a tény, hogy friss deszkákkal lecserélted a régieket, már sokat jelent. Ahogy nézem a régi alsó deszkák sincsenek fúderossz állapotban, de az új azért mégiscsak. Meg a körbealapozás / festett állapot is.
Ha az a fényforrás ami ott lóg, nem állalndóra kell, lehet ilyen reflektoros mozgásérzékelős alkonykapcsolós akármi is. Azt akkor nem egy 100as izzó világít a ködben, hanem egy ledes patent reflektor, aminél látni is lehet. De ez opció, illetve lehet, hogy akkorát világít, ami zavarja a szomszédokat. Persze az ilyen ledes reflektor meg általában kínai, azok meg megtanulták, hogyan alakítsák az elektronikát, hogy annyi ideig se működjön, mint egy 100as körte. Ami talán már nincs is a normál üzletekben.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#73818) Jahno válasza zetor2000 (#73817) üzenetére


Jahno
őstag

Kínai occsó szemben szomszédnál elég jól bírja, most bátorkodtam egyet anyóshoz is felrakni. Szívtam is vele rendesen, mert meglévő refi persze konzolra hegesztve, az új nem passzolna, a bekötőzsinór meg jó rövid. Kibontottam hátul a dobozát, de az tényleg vízmentes. dupla doboz, gumitömítés, aztán refi háta belül gyantával teljesen kiöntve. Fogtam, régi refiből kibeleztem a foglalatot és ezüst fényvisszaverőt, aztán belekalapáltam az új refit. Éppen csak rá tudtam csukni az üveget, mert akkor már legyen. Legalább keveset zabál, többi kiderül. színvisszaadás a béka segge alatt és kicsit vibrál is, de utca felé jó lesz :-D Ellenben amit sarki közértben Steck márkanév alatt forgalmaznak fényforrást, azok baromi hamar tönkrementek.

Eredetileg kis RS7 helyére rakható spirál kompakt volt, az occsón ment ezer évet. Most LEDből 9ezresért lett volna bele cső sok hét múlvára, vagy Kínából még később. Mikor harmadik közértben a refire 1200at mondott az arc, ott már nem sokat gondolkoztam. Este néha még megy a makettkodás, lehet ház oldala kap egy mozgásérzékelős kiegészítést. Egy már van, sima napelemes valami, egy leszúrt virágtartón, de évek óta bírja. Nem kiabálom el :-D

(#73819) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

https://www.conrad.hu/hu/modell-akkutoelto-230-v-1-a-nimhnicd-voltcraft-v-charge-eco-nimh-1000-1460625.html

Ez hány voltot ad ki, én vagyok a hülye és nem látom?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#73820) zetor2000 válasza Gabibácsi (#73819) üzenetére


zetor2000
senior tag

A használati útmutató alapján:
"Intended use
The charger is designed to charge NiMH/NiCd batteries with 1 - 8 cells (nominal voltage 1,2 to 9,6 V). Observe the instructions on charging current, charging capacity, as well as the instructions in chapter "Technical Data" at the end of this operating instructions. The charger has a built-in power supply unit (operating voltage 100 - 240 V/AC, 50/60 Hz); connect the charger to an appropriate mains socket for voltage/power supply via the supplied power cable.For safety and approval reasons, you may not convert and/or alter the product. If you use the product for purposes other than those described above, the product may be damaged. Moreo-ver, the improper use involves risks such as short-circuits, fire, electric shocks, etc. Please read the operating instructions carefully and do not discard them. If you pass the product on to a third party, please hand over these operating instructions as well..."
Ez jobb oldalt van a leírások magasságában... De valóban nem egyértelmű, nekem még így sem.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#73821) qnadam válasza Sipi- (#73797) üzenetére


qnadam
veterán

be kell tanítani rá a testvéreit.

gratula innen is!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#73822) qnadam válasza A. Crowley (#73789) üzenetére


qnadam
veterán

kedvességetek már-már zavarbaejtő.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#73823) qnadam válasza zetor2000 (#73800) üzenetére


qnadam
veterán

Most kaptam kollegától zsugor Kofolát

mondjuk attól könnyen meg tudom tartóztatni magam.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#73824) qnadam válasza Phülöp (#73806) üzenetére


qnadam
veterán

fasza :R

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#73825) Jahno


Jahno
őstag

Ezt találtam, bekapcsolom, működik. Erre elbasztam, leesett az eleje, jól rá is léptem. Ahogy azt kell :W Csak 3 felé tört, meg a tartóbakok, bláááááá.

Még a vincsijének is szép hangja van, ki sem cserélem CFre. Főleg mert működik, minek babráljam, csak még jobban elbarmolom. Gyönyörű egy cucc :wub:

(#73826) BobaHWSW válasza Phülöp (#73806) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Patent.:)

(#73827) hobizoli


hobizoli
nagyúr



:DDD

több drón kell ;P

(#73828) hobizoli


hobizoli
nagyúr

[link]

Taycan 4S vs Model3 Performance @Nring

több drón kell ;P

(#73829) Sipi- válasza Jahno (#73825) üzenetére


Sipi-
tag

Gyönyörű egy cucc
Volt. Mielőtt széttörted :))

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#73830) Sipi- válasza Phülöp (#73806) üzenetére


Sipi-
tag

Nem volt gyors döntés, de grat hozzá.
Melyik országokban voltatok?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#73831) npera válasza zetor2000 (#73817) üzenetére


npera
újonc

Meg van szabva, hogy milyen jellegű fényt kell adjon a lámpa és mennyire világítson ki a szervizútra és mennyire világítson lefelé. Egy LED reflektor túl erős és zavaró.

Egyébként kompakt fénycső van benne, nem 60W-os ízzó.

(#73832) npera válasza Gabibácsi (#73819) üzenetére


npera
újonc

NiMh cellához van. Tehát annyit.

Te mit akarsz vele tölteni?

(#73833) Gabibácsi válasza npera (#73832) üzenetére


Gabibácsi
tag

[link]

eztete

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#73834) npera válasza Gabibácsi (#73833) üzenetére


npera
újonc

1-8 cella között tud a töltő, azonos kémia, azonos dugó. Akkor vinnie kell.

(#73835) Gabibácsi válasza npera (#73834) üzenetére


Gabibácsi
tag

Köszi. Én mint látod, tényleg nem értek hozzá, csak forrasztgatok összevissza meg ilyenek, fogalmatlanul.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#73836) Jahno válasza Gabibácsi (#73835) üzenetére


Jahno
őstag

(#73837) Jahno válasza Gabibácsi (#73833) üzenetére


Jahno
őstag

Na, ehhez amúgy jó a töltőm, itt van nálam, csak a dugót kell leverned róla. Holnap kb. oda tudom adni. Csak lemaradtam két mondattal és azt hittem LiPo akkud van.

(#73838) Gabibácsi válasza Jahno (#73837) üzenetére


Gabibácsi
tag

király vagy, akkor nem is keresgélek!

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#73839) npera válasza Jahno (#73837) üzenetére


npera
újonc

A kémiákat nehogy keverjétek. NiMH és LiPo nem ugyanúgy tölt.
De ha van NiMH töltő ami jó Gabibácsinak, akkor hajrá.

(#73840) Gabibácsi válasza npera (#73839) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ni-XX és onnantól mindegy, nem? nekem ni-cd van

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#73841) -NoVa- válasza Gabibácsi (#73835) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én sem, de azért elvagyok a pákával :)

Ez pl kapott MMCX csatlakozót a fix kábel helyett, így tudom 4 pólusú kábellel párhuzamos kimenetről is hajtani, jót tesz a hangjának.

(#73842) -NoVa- válasza Gabibácsi (#73840) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem annyira, más karakterisztikával töltve ugyan kerül bele áram, de forró is lesz, meg élettartamban sem az igazi.

(#73843) blueboi69 válasza Phülöp (#73806) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Akkor remélem jó döntés született :)
Mi volt az ami miatt a többi országhoz képest úgy éreztétek, hogy az ott jó lesz nektek?

(#73844) Bujdy81 válasza NauTiLUS_HUN (#73793) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Három lány után jött a fiú.

Semmi célzás, csak úgy mondom! ;)

(#73845) Jahno válasza -NoVa- (#73842) üzenetére


Jahno
őstag

Ahol csak úgy egybe van baszva 5x1.2-es cella, ott majdnem mindegy. Kis kerekítéssel.

[ Szerkesztve ]

(#73846) npera válasza Gabibácsi (#73840) üzenetére


npera
újonc

Nem ugyanúgy kell tölteni. Ha egyszerű töltő, akkor olyan töltő kell ami az akksi kémiájának megfelelő. Ha "okos" töltő, akkor ki kell választani a megfelelő programot először.

Nekem van egy ősrégi iCharger töltőm, amit még talán 2009-ben vettem. Az még ólom akksit is tud tölteni, tehát ha lemerülne a kocsi akksija, akkor az felhúzná egy éjszaka alatt szépen.

Abban szépen kiválasztod a megfelelő kémiát, van NiCd is, meg NiMH is, meg Li-Po, Li-Fe és mindenféle.

Ha eltérő kémiához való programmal (vagy fix HW esetén töltővel) töltesz, akkor túl tudod melegíteni az akksit, ami adott esetben csak élettartam csökkenést okoz, de rossz esetben ki is durranhat. Nem fog feltétlenül fél méteres lángot köpni és savas-mérgező füstöt, mint egy rendes quadkopter akksi, de jobb nem keverni a dolgokat.

(#73847) npera válasza blueboi69 (#73843) üzenetére


npera
újonc

Nem tüzijátékolnak egész éjjel minden nap. És nincs kiöntve betonnal minden IS. Meg picit nyugodtabbak az emberek.

Ha jól értem.

(#73848) blueboi69 válasza Bujdy81 (#73844) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ezt kevesen tudják megkockáztatni :)

(#73849) blueboi69 válasza npera (#73847) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez mondjuk nálunk is így van... :U

(#73850) Sipi- válasza Bujdy81 (#73844) üzenetére


Sipi-
tag

Két fiú nagyon jól el tud egymással játszani.

Semmi célzás, csak úgy mondom! :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.