Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#73351) Gabibácsi válasza Jahno (#73350) üzenetére


Gabibácsi
tag

nyilván, és űrhajót is csináltak ott csepelen :DDD bár ahol a király lakott, ott bármi megtörténhet

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#73352) Samott válasza Jahno (#73350) üzenetére


Samott
addikt

A meret a lenyeg: Giga Press

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#73353) FőDudu válasza Gabibácsi (#73351) üzenetére


FőDudu
addikt

Kakas is kukorekolt... ;)
Jahno a giga meg akad par factory is...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#73354) FőDudu válasza Gabibácsi (#73351) üzenetére


FőDudu
addikt

Bicikli vagy urhajo...
Mindkettohoz csak kis technikai tudas kell.

Biciklivel felborul a paraszt, O baja.
Urhajo meg kint marad az urben, ott pont elfer a sok szemet kozott.

Szoval nincs semmi problema.

FőDudu

(#73355) JonesC válasza Gabibácsi (#73351) üzenetére


JonesC
csendes tag

Most is ott lakik.

(#73356) Jahno válasza Gabibácsi (#73351) üzenetére


Jahno
őstag

Csepelen jó eséllyel csak a Volvot nem nyomják le :-D Mert mintha ez lett volna a híres svéd acél előnye, hogy minőség mellett ott készül és húzzák, hasítják maguknak helyben, míg más gyártókhoz a vázat is messziről szállítják, aztán abba költöznek be alkatrészekkel.

Nincs mit tenni, mióta Diósgyőr bezárt, azóta Tesla is kénytelen magának megoldani :C

(#73357) FőDudu


FőDudu
addikt

Csaladi auto:
Ecco la:

A vallam valahol a tukre aljanal van...

Ebbe befer a minden is...
Max kell ra egy fasza po yva es akkor lehet vinni rajta a komplett biciklis bojnak a felszerelest...
;)

Az oldalan levo kis tablan ott a lenyeg, Hemi 5,7 litres...

Tegnap mondtam a nejemnek, hogy majd ha eljon a kapuzarasi panik es maratont futnek vagy sportmotort vennek (ahogy az masoknal lecsapodik), akkor szoljon nyugodtan.

Erre azt mondta, vegyek ami tetszik, rovid az elet.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#73358) Jahno válasza Samott (#73352) üzenetére


Jahno
őstag

Már ebből is a legnagyobb kell :-D Na, jó, ez tényleg rendben lesz, aztán meglátjuk.

Ezt meg technológiában én is így tanultam "Shots of molten aluminium weighing 80 kilograms (180 lb) are injected into the cold-chamber casting mold with a velocity of 10 metres per second (22 mph; 36 km/h).[7]" Legfeljebb 80 kilogramm töredéke volt, amivel példálóztak, meg itt-ott mintha a számok is kisebbek lettek volna. Dulva.

(#73359) Sipi- válasza FőDudu (#73357) üzenetére


Sipi-
tag

Foglalózod? :D

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#73360) JonesC válasza FőDudu (#73357) üzenetére


JonesC
csendes tag

Ez környezettudatos, ha legfőképpen napi negyven km-es járkálásra használod.

(#73361) Samott válasza FőDudu (#73357) üzenetére


Samott
addikt

Ebbol most volt az Autokereskedokben az az epizod, amiben a Viper motoros verziot butykolgettek. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#73362) Vodike válasza JonesC (#73360) üzenetére


Vodike
tag

Jaja és akkor nem csak neki, de a gyerekének is rövid lesz az itt töltött élete vagy legalábbis nem túl jó minőségű :D

exTiga

(#73363) FőDudu válasza Sipi- (#73359) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha jon a kapuzarasi panik, mindenkeppen.
Nehogy mar sportmotorral meg maratonfutassal makettkodjak. :C

FőDudu

(#73364) JonesC válasza FőDudu (#73363) üzenetére


JonesC
csendes tag

Én kabrióval oldottam meg :)

(#73365) Sipi- válasza JonesC (#73364) üzenetére


Sipi-
tag

Amit lenyúlt a gyerek, nem? :D

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#73366) JonesC válasza Sipi- (#73365) üzenetére


JonesC
csendes tag

Ja 😀 Azóta is ott van :)

majd ha szervizelni kell hozza :D

(#73367) ncc1701


ncc1701
veterán

Na, ez már alakul. Szólj, ha megvetted, mert mindenképp ki szeretném próbálni. :)

Asszonynak vicces, de pont az ilyen bazi nagy pickupok tetszenek.

[ Szerkesztve ]

(#73368) ncc1701 válasza JonesC (#73360) üzenetére


ncc1701
veterán

Jó sok ccm, a levegő szűrő sok levegőt forgat át, és kiszűri belőle a koszt.

(#73369) npera válasza FőDudu (#73357) üzenetére


npera
újonc

Tőlünk légvonalban talán 3 km-re van egy JEEP, Dodge, Fiat kombinált dílerház. Oda hozzák ezeket meg sok szép színes Dodge Challengert. Az a vicces ezekben az amcsi vasakban, hogy érdekes módon látható spektrum színekben is lehet kapni őket, nem csak szürke különféle árnyalatai és fekete, mint a német vasakat.

Szinte állandóan viszi valaki próbakörökre a pickupokat és Challangereket, ott rotyognak.

Az egyik volt kollégám (concept leader volt) kapott súlyos midlife crisist amikor felmondott kábé másfél éve. Akkor vett egy aktuális RAM pickupot, persze Hemi....

(#73370) JonesC válasza ncc1701 (#73368) üzenetére


JonesC
csendes tag

A környezettudatos az lenne, valami nagy akksis tesla, egy ipari légszűrővel.

(#73371) JonesC válasza npera (#73369) üzenetére


JonesC
csendes tag

De az akkor sem olyan jó mint egy kabrió.

(#73372) JonesC válasza ncc1701 (#73367) üzenetére


JonesC
csendes tag

Szerintem most is ki tudod próbálni kereskedésben.

(#73373) Bujdy81 válasza FőDudu (#73363) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Mondjuk a maraton az már eléggé felkészülés igényes, én is 2018-ban futottam először hivatalosan maratont, volt is rajtam az "első maratonom" rajtszám. Sokan biztattak is, hogy hajrá, aki meg látta, hogy nagyatádi finisher pólóban futom, az csak röhögött. :D

Addigra már mögöttem volt két ironman, néhány 6/12 órás futás, egy 70 km-es kocogás az UltraBalaton végén, de formális maraton a 2018-as Budapest Maraton volt.

Visszatérve: azért egy 10-15 km-t nem lenne baj, ha le tudnál futni folyamatosan, esetleg egy 2:30-2:45 körüli félmaratont. A mostani állapothoz képest lehet, hogy hosszabb lenne az élet...

(#73374) JonesC válasza Bujdy81 (#73373) üzenetére


JonesC
csendes tag

Mondjuk én annyira utálok futni, hogy kis futástól is jelentősen hosszabbnak tűnik az élet.

Annyival helyesbítenék, hogy labda nélkül.

(#73375) Phülöp válasza JonesC (#73374) üzenetére


Phülöp
addikt

A mi korosztalyunk pont nem tanult meg tesiórán futni. Futni kellett, oszt oldd meg, ahogy gondolod.
Én a mai napig nem tudok futni, nagyjából 50 méteren már szúr az oldalam, és kapkodom a levegőt, rosszabb esetben a lábam is elkezd fájni.
Szerintem Bujdy pont tudna mesélni a különbségről futás és futás közt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#73376) FőDudu válasza Bujdy81 (#73373) üzenetére


FőDudu
addikt

Minek? Nem szukseges az a fajta eronlet a mai embereknek, hogy barki 15 kilometet fusson megallas nelkul.

Lehet, hogy puding vagyok, de ne mondja senki, hogy sportolokon kivul barkinek szuksege van ennyi futasra. Ez baromsag.

Ertem en, hogy van aki ebben talalja meg az elet ertelmet, meg azt is elfogadom, hogy a futas oromhormont szabadit fel es az milyen faxa (ha csak ez okoz neki oromot az eletben, akkor eleg nagy a baj). De ettol meg nem kell mindenkinek azt csinalnia.

En biztosan nem fogok futkarozni, nem ettem meszet.
Ha az orvos javasolja, akkor sem. Mert szimplan utalom.
Van mas modja is a mozgasnak.

Inkabb seta, biciklizes, uszas - a futast meghagyom a futobolondoknak ;)

FőDudu

(#73377) qnadam válasza Phülöp (#73375) üzenetére


qnadam
veterán

A mi korosztalyunk pont nem tanult meg tesiórán futni.

az enyém se. de szerintem a mostaniak se.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#73378) WiZARD válasza FőDudu (#73376) üzenetére


WiZARD
addikt

Nem 15km futásra van szükség, hanem arra a fizikai/erőnléti állapotra, hogy képes legyél rá.
Nyilván ugyanúgy megteszi 50km tekerés, vagy 2km úszás (ha nagyon máshogy kell váltani akkor szóljatok)

Örömhormon és társai az szerintem f*szság, nekem sose jött futástól vagy bármi sporttól. Max amikor a végére értem és megállhattam :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#73379) WiZARD


WiZARD
addikt

Éljen, megint határzár.

Megint lehet sz*pn*m a balkáni magyar postával, hogy dupla áron dupla idő alatt kapják meg a userek a tracking nélküli csomagot, amit dupla annyi energia feladni is :W
Legalább közben reklamál is az összes vevő, hogy miért nincs tracking, mikor kapja már meg, hol van már.
Bár ha azt nézem, hogy Ausztráliába, Új-Zélandra március óta nem lehet küldeni... :Y

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#73380) JonesC válasza Phülöp (#73375) üzenetére


JonesC
csendes tag

Azzal nincs gondom, mondjuk gyanítom, hogy most már szarul menne. De anno futottunk sokat, suliban is, meg edzésen.

(#73381) -NoVa- válasza FőDudu (#73376) üzenetére


-NoVa-
őstag

"Minek? Nem szukseges az a fajta eronlet a mai embereknek, hogy barki 15 kilometet fusson megallas nelkul."
80+ évesen jól jön még majd, ha van honnan gyengülni.

(#73382) Jahno válasza WiZARD (#73379) üzenetére


Jahno
őstag

"Legalább közben reklamál is az összes vevő, hogy"

Ez is jó, hogy Ebay, posta, kínai, kisnagycég vastag betűkkel hirdeti mindenhol, hogy késünk, szopó az ügyintézés, többet kell várni az ügyfélszolgálatra, nincs szállítás, türelemtürelem, elnézést, bocsmá, covid van, ez van, amaz van, "majd" intézzük. Én viszont mindenre perc pontosan annyi határidőt kapok, mint vírusos időszak előtt. Hátafaszom.

Mondjuk ezt azért a vevőd is felfoghatná, hogy mennyire nem vagy hatással az univerzumra.

Nekem csak az a bajom, hogy velem szemben húzhatják az időt, én meg továbbra is csináljak úgy, mint ha templomban lennék.

(#73383) Jahno válasza JonesC (#73380) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor is a legértelmetlenebb és utálatosabb mozgásforma volt.

(#73384) hobizoli válasza FőDudu (#73346) üzenetére


hobizoli
nagyúr

lehet hidegen preselt acel is
akkora nyomoero eri a munkadarabot, hogy hidegen megfolyik

mondjuk 6000tonna az mar tud ilyet


a vasuti sin is, amikor elgordul rajta a vonat kereke, az is a legordulesi vonalban hidegen megfolyik

több drón kell ;P

(#73385) Samott válasza WiZARD (#73379) üzenetére


Samott
addikt

Rendes posta nem opcio? DHL, fedex, ups?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#73386) WiZARD válasza Jahno (#73382) üzenetére


WiZARD
addikt

Alapból sajnos egyik se fogja fel.
Se azt hogy covid19 és minden posta lassú már vagy fél éve, se azt hogy egy sima postai csomagra totál semmi ráhatásom nincs miután feladtam.
Levelet ír, reklamál, fáraszt. Aztán ha megírom neki, hogy ez van ilyen a világ, várjon kicsit, akkor többnyire megérti.

Persze a határzár megint propaganda, mert itt kevés a fertőző és a gonosz külföldről jön minden fertőzés. Mondjuk lehet ha itt is annyit tesztelnének, mint a gonosz külföldön akkor lehet itt is több kimutatott fertőzött lenne.
Tegnap meg is ugrott az elvégzett tesztek száma, így hogy a pártban is lett pár vírusos. A saját seggüket már féltik, inkább gyorsan tesztelnek a köreikben.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#73387) WiZARD válasza Samott (#73385) üzenetére


WiZARD
addikt

$40 a termék
magyar postával 1800-3200ft/csomag (tracking nélkül, lassabb kézbesítéssel mint Szlovákiából küldve)
szlovák postával 4,1-6€/csomag

(konkrétan drágább Magyarországon belül a magyar postával küldenem belföldi csomagot, mint Szlovákiából Magyarországra :Y )

UPS fürgefutáros kedvezményes áron 9000-15000 ft körül van. Nagyon kevesen fizetik ki, de opcióként ott van.
DHL, Fedex kedvezmény nélkül sima userként 2-3x ennyibe kerül

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#73388) Jahno válasza hobizoli (#73384) üzenetére


Jahno
őstag

6000 tonna jó eséllyel a méret/felület miatt kell.

(#73389) Samott válasza WiZARD (#73387) üzenetére


Samott
addikt

Aha, ez igy szivas. :( Engem is ez tart vissza sokszor. Tetszik a cucc de gyakran dragabb a szallitas ide, mint maga a termek.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#73390) Phülöp válasza WiZARD (#73379) üzenetére


Phülöp
addikt

Idén még nem voltunk otthon, és lehet, hogy a tervezett decemberi út is megy a levesbe.
B.sszameg, vörös mezőben jár a raktári minimumkészlet pálinkából.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#73391) Samott válasza hobizoli (#73384) üzenetére


Samott
addikt

Itt nincs megfolyas a nyomastol, eleve olvadt aluminiummal dolgoznak. Azert kell a nyomas, hogy ne vesse szet a format a befecskendezett olvadt aluminium.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#73392) hobizoli válasza Samott (#73391) üzenetére


hobizoli
nagyúr

lehet ugyis :DDD

nalunk csak 300t van, de az a gep maximalis clamping force-a
mi sem hasznaljuk annyin egyebkent

több drón kell ;P

(#73393) ncc1701


ncc1701
veterán

Futás teljesen egészségtelen, izületeket tönkreteszi, belső szerverk lelazulnak. Az az állat, ami jó futó, annak 4 lába van. Nézd meg a csimpánzokat, majmokat, nem futnak. Teljesen természetellenes. Amellett. Terem tulaja szokott rendszeresen fél, meg egész maratonokat futni, mégis úgy néz ki, mint egy telibefosott búvárruha, amit minden oldalról megb@szott egy strucc. Fogyni lehet vele, kissebb tud az ember lenni, de alakot formálni, izmot felszedni nem. Ellenben ott a bicaj, úszás, ilyesmi, ezek erősítenek, izmot hoznak. Mellé gyúrni kell, és kész.

(#73394) ncc1701 válasza WiZARD (#73378) üzenetére


ncc1701
veterán

Csak szólok, h én plö a gyúrást élvezem. Persze gondolom ehhez kell az, h valami 21 éves korom óta csinálom. Bicajt is.

(#73395) ncc1701 válasza -NoVa- (#73381) üzenetére


ncc1701
veterán

Tavaly egy 100 kilós bácsi belenyomott fekve a 100 kilóba. Gondolom neki is volt honnan gyengülnie. :)

(#73396) Jahno válasza ncc1701 (#73393) üzenetére


Jahno
őstag

Mer eddig az edzésről olyan jókat hallottunk, csak úgy szakadtak a mindenfélék :-D

Majmok szerintem 100 kilókat sem emelgetnek a teremben, de mi van akkor a struccemuval meg hasonlókkal 50%os lábmennyiségnél?

(#73397) ncc1701 válasza WiZARD (#73386) üzenetére


ncc1701
veterán

Az a baj, h igazából az elvégzett mondjuk 1000 tesztre vetítve kellene számolni a fertőző eseteket, nem úgy szumma benyögni egy számot. Tobbet tesztelnek, hát naná, h több a fertőzött, ez ilyen. Mert amúgy meg stagnálás van, meg még lefele is megy a stat, de azzal nem lehet szítani a pánikot.

(#73398) ncc1701 válasza Jahno (#73396) üzenetére


ncc1701
veterán

Ésszel kell csinálni. Szakad, meg törik, ha valaki teli van cuccal, és mondjuk 300 kilóval guggol. Meg 500-al felhúz.

A strucc meg pont az a kivétel, ami erősíti a szabályt. :)

(#73399) Jahno válasza ncc1701 (#73398) üzenetére


Jahno
őstag

Meg a kazuár és sokan páran. Ezek a hasonlatok szerintem már a repülésnél sem jöttek be, hogy az nem kell, de bicaj autó mehet, siklóernyőzés megint fasság... Ez olyan, hogy kinek a pisztáciafagylalt jön be, másnak meg a kisfröccs.

(#73400) zetor2000 válasza FőDudu (#73357) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ebből szerintem van 6.2es is. Mintha láttam volna hahu-n. De egy "okos" kérdés: minek ekkora motorral szerelt, ekkora fizikai méretekkel rendelkező verda?
Csak a méret végett? Mert megteheted, és rádjött a hoppáré? (nevezzük kapuzárási pániknak) Kihasználod? Családod már van, pncimágnes már annyira csak nem kell... nincs hova tenni a fölös lóvét? (adok számlaszámot... :) )
Egy ilyen monstrum szerintem inkább átok az EUban, mint áldás. Állj meg vele... nem egy Yaris/Suzuki, de még egy Mondeótól is batárabb. Vedd a kisebb motorral... 5.7liter. Alapjáraton óránként eszik annyit, mint az Alfád 130al 100on. A szervízdíjai is biztos "olcsók", és ha olyan alkatrész kell, akkor lehet várni, mire bejön az USA-ból, amire persze vám/áfa is jut, a munkadíjon felül.
Ha a "road presence" kell, akkor ez azért nem rossz, de vannak jobbak...
Nem belédállni akarok, csak érdekel, miért fordul meg valaki fejében egy ilyen vásárlás gondolata.
Ha nagy autó kéne, én valami Transporter féle kisbuszban gondolkodnék.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.