Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#57151) Phülöp válasza zetor2000 (#57149) üzenetére


Phülöp
addikt

Bármilyen maszk is pont több, mint a semmi. Onnantól csak fokozatokról beszélünk.
A kilegzőszelepes maszkok szelepműködése egyirányú, belégzéskor a szelep csukva van, csak kilégzéskor nyit.
Kintről a szelepen keresztül nem tud bejutni szinte semmi, mert amikor a szelep nyitva van, éppen áramlik ki a kifújt levegő.

És akkor itt hívnám fel a figyelmet a józan paraszti ész és az alapvető fizikai ismeretek által biztosított gondolkodásmódja.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#57152) JonesC válasza Phülöp (#57151) üzenetére


JonesC
csendes tag

Meg a köhögést, tüsszentést is megfogja, egyik legfontosabb funkció.

(#57153) Phülöp válasza JonesC (#57152) üzenetére


Phülöp
addikt

A kilégzőszelepes nem fogja meg, az kintről befelé véd leginkább. Fertőző beteg ne olyat használjon, ez fontosch!

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#57154) JonesC válasza Phülöp (#57153) üzenetére


JonesC
csendes tag

Alapvetően gondolom, de a szelepen is akkor sebességgel jön a cucc, mintha nem lenne maszk?

(#57155) Samott válasza Phülöp (#57153) üzenetére


Samott
addikt

Fertozo beteg a pirosmatricas keglijeben maradjon a seggen, ne maszkaljon meg maszkban se.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#57156) Phülöp válasza JonesC (#57154) üzenetére


Phülöp
addikt

Fogalmam sincs, mekkora a sebesség, de a szórás biztosan kisebb. A java a maszk belsejébe megy, a szelep kb. 2cm kör keresztmetszeten enged ki, ráadásul a szelep tud lenni oldalt is.

NoVa: pont így, igen.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#57157) Gabibácsi válasza Samott (#57155) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ebben egyetértünk, csak az emberek zöme nem is tudja hogy fertőző. Aztán meg ismered a kerósokat, gyúrósokat, akik erősek....

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#57158) eattila válasza Phülöp (#57147) üzenetére


eattila
csendes tag

Felhívtam. Kaptunk időpontot. Védőnő szólt, és azt mondta az asszonynak, hogy nem kell időpontot kérni, csak menjünk egy 1 órás időablakban.
Én meg felhívtam a dokit, mert sokszor panaszkodott, hogy a védőnők álomvilágban élnek és nem szólnak neki, hogy most mi legyen. Kaptunk egy 15 perces időablakot. Az 1 órás előtt. Ennyi.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#57159) -NoVa- válasza JonesC (#57154) üzenetére


-NoVa-
őstag

Pontosítok. A szelepen irányítottan jön, kiszámíthatóbb szögben, és fókuszáltan, nem össze vissza. Persze utána már ott a mindenféle áramlás és örvénytani dolog, hagyjuk meg Kármán Tódornak ezt a részt, és a végén még a diffúzió, de mégis megvan az érzet, hogy viszonylag célzottan tudsz válogatni, kit fertőzöl, kit nem.

A doki ehhez képest félig racionális volt, mert a szájából beszéd közben eleve kiszálló nyálcseppek elé tett egy réteget, hogy megfogja, védekező oldalon meg szintén a szája előtt van egy valami. Az orrnál már szinte mindegy is, mert fölötte a szem jóval nagyobb felület betalálni, és ha nincs rajta védőszemüveg, szinte mindegy is.

Eközben azokban a kórházi részekben, ahol tényleg igazolt betegekkel töltik a munkaidőt, nem csak egy 0-nál kicsit nagyobb fertőzési esélyt csökkentenek valamennyire:

(#57160) eattila válasza NauTiLUS_HUN (#57148) üzenetére


eattila
csendes tag

Itt nem így megy, ember áll az ajtónál. Az enged be.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#57161) eattila válasza Samott (#57155) üzenetére


eattila
csendes tag

Jaja.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#57162) FőDudu válasza -NoVa- (#57159) üzenetére


FőDudu
addikt

Szoval az arabok/ninjak elore tudtak? :C
Npera-nak is - igazodva a helyi szokasokhoz - ilyenben kellene jaratni a lanyat. :)

FőDudu

(#57163) Gabibácsi válasza FőDudu (#57162) üzenetére


Gabibácsi
tag

enperát elképzeltem ahogy a bringás cicanacija előbukkan a full csador alól, bringázás közben

:wub:

:DD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#57164) FőDudu válasza -NoVa- (#57159) üzenetére


FőDudu
addikt

Nomeg a kilegzo szelep elott van egy muanyag fedo - az ranezesre a maszk fele forditja az aramlast es igy a szelep koruli retegre csapodik ki a kilegzett levegoben levo minden IS.

Lehet, csak belekepzelem....

FőDudu

(#57165) FőDudu válasza Gabibácsi (#57163) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem csador, csak sapka.
Arra maszk es szemuveg.

FőDudu

(#57166) -NoVa- válasza FőDudu (#57164) üzenetére


-NoVa-
őstag

Technikailag ha az ominózus maszkot nézzük:

Akkor ez egy FPP3 cucc, ki-beáramlást mindenféle szűrőn, és nem a maszk szélén át megoldott izé, nem sima kilégzőszelep, mint az obiból felvásárolt lakossági bespájzolt cuccok, amikről beszélünk. Itt csak az a gond, hogy a lift nem működik, meg omlik az épület, de a nagyfőnök megfelelően védve van, nem kell aggódnunk hogy golyóálló Borisz Johnson mintájára kifekszik. Már ha mos majd kezet.

(#57167) WiZARD válasza zetor2000 (#57149) üzenetére


WiZARD
addikt

Persze értem.
Csak viktor aktuális fotójáról jutott eszembe.
Azt se értem minek van rajta maszk, hisz azt mondta az a nő, hogy felesleges annak aki nem beteg. Akkor most ez beteg?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#57168) WiZARD válasza -NoVa- (#57166) üzenetére


WiZARD
addikt

Na egyszerre írtuk.
Obis ffp3 és egyéb ffp3 között mi a különbség? :F

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#57169) -NoVa- válasza WiZARD (#57167) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azt azért érted a háttérből, hogy politika? Addig kommunikálták ezt, amíg a kórházak és gyógyszertári lakossági felvásárlás ugyanabból a raktárkészletből tudott védőfelszerelést beszerezni, és nem jutott az egészségügynek cucc. Ahogy enyhült a hiányuk, és kialakult az ellátás, már lehetett a tömeg felé is adagolni, hogy egyébként nem árt.

És itt jön a neheze. Mi megértjük, ha elmondják az érveket, felfogjuk, elfogadjuk, pont. Viszont lesz másik 3 millió, aki egyből hozzácsap a WCpapír mellé egy ezres csomag maszkot is, mert apokalipszis.

(#57170) FőDudu válasza WiZARD (#57167) üzenetére


FőDudu
addikt

Kesztyu?

FőDudu

(#57171) FőDudu válasza -NoVa- (#57169) üzenetére


FőDudu
addikt

USA-ban mar alakult valami ceg ami az egyszer hasznalatos maszkokat tisztitja.

FőDudu

(#57172) WiZARD válasza WiZARD (#57168) üzenetére


WiZARD
addikt

Ez az obis ffp3 maszkom, amit itthoni csiszolós munkákhoz használok.
A kifelé áramló levegőt semmi se szűri. Szerintem egyéb szelepes maszknál sincs szűrve a kiáramló, hisz pont az a lényege, hogy könnyen áramoljon ki a levegő. Ezek arra vannak tervezve hogy ne szívj be ezt-azt, nem pedig arra mint az orvosi, hogy műtét közben ne menjen a betegbe ami belőled kijön.

NoVa: persze, értem.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#57173) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Voltam elobb Lidl-ben, vasarlok 1/3-a siman 65+ eletkoru
Rajuk szoltak paran, hogy csokolom, miert nem 9 utan tetszik jonni? ugy csinal mindegyik mintha meg sem hallana, hogy neki szolatk
Ja meg csalad, 3 gyerekkel 2 babakocsival, mert egyedul nem lehet bevasarolni am...
toljak a ket babakcosit meg a fogjak a legnagyobb gyerek kezet, kozben nagy bevasarlokocsit toljak, amiben kb semmi sincs meg de mar az uzlet felet bejartak
nem lehet toluk haladni, mert a letezo legszukebb helyeken all meg a karavan

több drón kell ;P

(#57174) -NoVa- válasza WiZARD (#57168) üzenetére


-NoVa-
őstag

Semmi, csak többségében FPP2 vagy 1, vagy sima kilégzőszelepes pormaszkokat vettek inkább, mert az ócsó. Lakosságnak meg eleve fölösleges, sima műtősmaszk, mint a dokin, elég lenne ha nem csak páran vennének utcára, hanem a többség. Ugye ha a kínai számokat csak 10-el, vagy 100-al szorozzuk is, arányaiban az is nagyon apró szám a lakossághoz képest, szóval egész sokat véd az, hogy mindenki hord maszkot.

(#57175) Phülöp válasza WiZARD (#57168) üzenetére


Phülöp
addikt

Én inkább megfordítanám a kérdést: mi bennük a közös? Az FFP3-as minősítésen kívül semmi közös tulajdonság nem feltétel. Lehet, hogy a piros egy nanotechnológiás műanyag részecskeszűrőt használ, míg a sárga a csillámfaszláma farokszőréből van szőve, amit a bátor bennszülöttek szüretelnek az Andok lejtőin, a kék meg swarovski kristályokkal van kirakva, de azt csak a sznob vásárlók vehetik meg pult alól a kijelölt Obi áruházakban.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#57176) Gabibácsi válasza hobizoli (#57173) üzenetére


Gabibácsi
tag

Az idősekre nincsenek szavak, az ő érdekükben lett a rendelet, idióták.
A család meg mit csináljon ha 3 gyerek van? küldje be anyát vásárolni, oszt maradjon kint velük?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#57177) Phülöp válasza Gabibácsi (#57176) üzenetére


Phülöp
addikt

Igen. A család maradéka addig üljön kint a tóparton, mindenkitől távol.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#57178) NauTiLUS_HUN válasza Gabibácsi (#57176) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Küldje el anyát vásárolni a többi meg maradjon otthon?
Nálunk még csak két gyerek van, de működik, lehet hogy hárommal sem nőne exponenciálisan a kihívás.

(#57179) Gabibácsi válasza Phülöp (#57177) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én így csinálnám, de lehet hogy a családon csak egy szülőt 3 gyereket értett hz.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#57180) Gabibácsi válasza NauTiLUS_HUN (#57178) üzenetére


Gabibácsi
tag

És ha anya nem tud vezetni? Naugye. Tudom, akkor menjen apa, igaz :)
De gyereket én sem nagyon viszek sehova mostanában.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#57181) FőDudu válasza NauTiLUS_HUN (#57178) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez mindaddig mukodik, amig nem 1 szulos a tortenet.
Elvalt anyuka, tobb gyerekkel, stb...
Ott nincs mit tenni. Vagy valakire rabizza a gyerekeket, vagy mindenki megy...

Es nem ritka az 1 felnottes haztartas manapsag.

FőDudu

(#57182) Phülöp válasza Gabibácsi (#57179) üzenetére


Phülöp
addikt

2 babakocsit és a bevásárlókocsit tolni plusz a 3. gyerek kezét fogni elég nehéz 1 darab felnőttnek.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#57183) Gabibácsi válasza Phülöp (#57182) üzenetére


Gabibácsi
tag

Igaz, a logikád meggyőzött :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#57184) Samott válasza Gabibácsi (#57180) üzenetére


Samott
addikt

De egyebkent menjen apa, kap listat es osszeszedi. Es tok jo lenne ha harom kifliert nem jarnanak le naponta. Be a fagyasztoba, es par perc suto utan olyan mint a friss.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#57185) Gabibácsi válasza FőDudu (#57181) üzenetére


Gabibácsi
tag

Igen, meg nálunk is ha itt a gyerek, nehéz asszonyra hagyni, mert fél hogy valami olyat mond Ádám amit nem ért, nem tudja mit kell csinálni. Pedig már elég jól megért sokmindent magyarul. De sétálni elmentek már egyszer kétszer egyedül amíg főztem.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#57186) NauTiLUS_HUN válasza FőDudu (#57181) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Akkor esetleg valakit meg kell kérni, hogy menjen el bevásárolni? :F Ilyen esetben én legalábbis főleg maradnék a seggemen.

PS: Nálunk Szigethalmon az önkormányzat segít pl.

[ Szerkesztve ]

(#57187) Gabibácsi válasza NauTiLUS_HUN (#57186) üzenetére


Gabibácsi
tag

ez amúgy tök pozitív, sok helyen látom, olvasom hogy kiírták, a házban ki segít bevásárolni ha kell

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#57188) FőDudu válasza NauTiLUS_HUN (#57186) üzenetére


FőDudu
addikt

De nem, mert akkor anyuka orul meg. Legalabbis ezt szajkozza a sok idiota aki nem bir megulni a seggen.

Amugy meg rendeljen hazhoz mindent.
En elegge a vilag vegen lakom, megis kiszallitanak meg meleg etelt is ide.

Szoval maradjanak otthon, intezze mas(kepp) a bevasarlast.

FőDudu

(#57189) blueboi69 válasza Gabibácsi (#57179) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Olyan nincs, hogy 1szülő elmegy 3 gyerekkel, akiből 1 babakocsis meg a nagyobbnak is fogni a kell a kezét.
Másrészt igen, nálunk is az van, hogy én vagyok a feláldozható és járok vásárolni, mondjuk havonta 1x, max 2x. Többiek itthon vannak.

Nekem FFP1-es maszkom van, még decemberben ilyet vettem a felújításhoz, én ezzel járok ki, mert ez tökéletesen illeszkedik az arcomra.
Asszony rendelt pár kézzel varrott, aktívszénszúrű betéteset, de nem tudom elmagyarázni neki, hogy az lofaszt sem ér és inkább hordom a sima FFP1-et,aminek legalább van minősítése.

Az meg külön vicc, hogy a kinaiaknak ajándékoztunk mittudomén hányszáz tonna védőfelszerelést, most meg azt vesszük vissza. És adjuk tovább a szerbeknek, miközben itthon sincs.

Btw, maszk azért is kell, hogy ne terjesszed tovább. Nem tudhatod, hogy beteg vagy-e vagy csak tünetmentes vírushordozó. Szóval jobb az elővigyázatosság. Én már akkor sem értettem mit kamuznak azzal, hogy nem kell maszk és ne hordja az aki egészséges(nek gondolja magát). Akkor az orvosokon miért van? Naugye.

(#57190) Gabibácsi válasza FőDudu (#57188) üzenetére


Gabibácsi
tag

a házhozrendelés rég leállt, mármint élelmiszerből, úgy tudom hogy több hétre vállalják csak, annyira megnőtt a forgalom

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#57191) -NoVa- válasza FőDudu (#57188) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ide nem. Gyógyszertár, meg Mediamarkt kiszállít, opciósan PCX-től lehet rendelni tartós tejet is már, de a normál bolti izéket senki sem vállalja. Nincs annyi futár, még meg kell várni, amíg a futárcégek felszippantják a kirúgott autóipari motortervezőmérnököket is, ahogy azt múltkor már emlegettem :)

(#57192) FőDudu válasza Gabibácsi (#57190) üzenetére


FőDudu
addikt

Azt hittem ez mar megoldodott.

Itt tegnapi bevasarlas soran lattam, hogy meg a Lidl-ben is 2 elado valogatta ossze a megrendelt cuccokat es jott erte a futar.

Persze ez itt kis korzet, kb 1-2 pesti kerulet lehet (igaz foldrajzilag jobban szettagolva).

De a lenyeg az, hogy 1 alkalommal 1-2 hetre be lehet vasarolni, aztan addig nem kell idegenek koze menni.

A naponta friss kifli problemat en sem ertem.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#57193) Gabibácsi válasza -NoVa- (#57191) üzenetére


Gabibácsi
tag

Igazából RC autót, meg bontott autóalkatrészt, nyomtatótonert tök jól lehet rendelni, kaját nem :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#57194) Gabibácsi válasza FőDudu (#57192) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ez kis helyeken tuti jól működhet, de szerintem itt nem nagyon, mármint ilyen nagy volumenben
igen, minél ritkábban kell vásárolni, az a tuti
de pl auchanban mindenképp be kell mennem pár hét múlva, mert elfogyott a vízszűrő és azt csak ott szoktam találni, szóval a legközelebbi nagybevásárlás ott lesz, nem a lidliben

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#57195) blueboi69 válasza Gabibácsi (#57193) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ezért kellett volna időben bevásárolni :P
Én már gondolkodtam egy fagyasztóláda vásárlásán is már amióta itt lakunk, de most méginkább aktuális. Nem vettem még, csak érik a gondolat :)

Itt van pékség ami házhoz szállít, de pöppet drága. Kész kajából vannak jó kajáldák szerencsére és nem is drágák. Igazából elképzelni sem tudom hogy éri meg nekik :D

(#57196) Jahno válasza FőDudu (#57164) üzenetére


Jahno
őstag

Szimulátor van ilyenekre, szóval nem lepődnék meg ha YT is tele lenne videókkal.

(#57197) FőDudu válasza -NoVa- (#57191) üzenetére


FőDudu
addikt

Gondolom azert, mert az atlag idiota, a napi kajajat szeretne napi szinten megrendelni. Mint egy etelfutartol.

Nem pedig 1 hetre osszesitve egyszerre megrendelni.
Utobbi egyszeri kiszallitast igenyelne, a napi baromkodas helyett.

FőDudu

(#57198) Jahno válasza FőDudu (#57171) üzenetére


Jahno
őstag

Csak az anyaga használódik el. Amúgy minimál mosás, UV, ózon, germicid vagy csak 1 hét állás és vírusmentes lesz.

(#57199) Jahno válasza Gabibácsi (#57176) üzenetére


Jahno
őstag

Ha van két szülő akkor mi a kérdés?

(#57200) Gabibácsi válasza blueboi69 (#57195) üzenetére


Gabibácsi
tag

Időben bevásároltam, de vízszűrő egy hónapig jó, ki gondolta volna hogy eddig fog tartani egy vírus? De örülök hogy te mindenben jobb vagy. Kész kaját meg már rég nem merek venni, még lidliből pékárut sem, tököm se tudja ki mit tapogatott össze...

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.