Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#56251) ncc1701 válasza hobizoli (#56240) üzenetére


ncc1701
veterán

Van cég, ami hdd-s gépet el sem vállal. Illetve a munkában benne van hdd-ssd csere rögtön.

(#56252) qnadam válasza FőDudu (#56247) üzenetére


qnadam
veterán

az, primitívsötétállatzsóti.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#56253) Gabibácsi válasza ncc1701 (#56250) üzenetére


Gabibácsi
tag

múltkor kimostuk gyerek nadrágját pzs-vel, előtte meg az új star warsos ágyneműn nem vettem észre a papírt... utána sokáig takarítottunk teregetés után :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#56254) qnadam válasza Gabibácsi (#56253) üzenetére


qnadam
veterán

szárítógép faszán leszedi a zsebkendőcafatokat.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#56255) FőDudu válasza Gabibácsi (#56246) üzenetére


FőDudu
addikt

Van rola mentes, csak epp nehez elokaprni egy olyan szefbol ami nem is az adott orszagreszben van es kijarasi tilalom miatt maceras a mentes visszatoltesenek megszervezese.

Amugy mentem masik obcinaba (franc tudja mi a municipality helyes forditasa, mert nem megye es nem jaras es nem kerulet), a pirani helyett a koperibe.
Kutya nem allitott meg, mondjuk lett volna indok, allatorvostol hoztam fereghajtot a kutyaknak.

Vasaroltam zold szinu drothalot, kb10x10mm-es lukakkal. Azon tuti nem megy at a madar.
Olyan 50 centi szeles, megvettem mind a 6 metert ami volt.

Terv szerint hosszaban kettevagom, mert olyan 15-20 centi eleg, azt meg a klima kulsejen levo bordakra ra kotom vagy drottal vagy kabel kotegelovel. Eler a falig, jonapot.

Volt kagylo is a boltban, vettem azt is 2 kilot.
Mar rotyog a buzara leben.

FőDudu

(#56256) Jahno válasza ncc1701 (#56228) üzenetére


Jahno
őstag

Én is az vagyok biztos :C Amúgy meg ki lehet próbálni, kire szabadítsak rá bárkit?

Nem mondom, hogy nem én basztam el egy csomó mindent, meg matyóhímzés vagyok de azért kaptam a sügerekből rendesen mindenféle téren.

(#56257) Jahno válasza hobizoli (#56232) üzenetére


Jahno
őstag

Éppen ez a baj, hogy valakinek varázslat, valakinek meg nem nehéz, aztán keresheti, hogy merre vannak a cuccai és mi lett utána ez a sok felugró ablak.

(#56258) FőDudu válasza Gabibácsi (#56249) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez mar olyan szinten parasztsag, hogy csak kibaszasbol csinaljak ;)

Mint mo dtam, mindenki szt csinal amit akar - amig engem bekenhagynak.

Mit erdekel barkit is, hogy a szomszedja noveny/allat/targykent van nyilvantartva?

Hol szamit a nem manapsag? ( marmint milyen nyilvantartasban)

FőDudu

(#56259) Gabibácsi válasza qnadam (#56254) üzenetére


Gabibácsi
tag

de nem mindent szoktunk szárítani

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#56260) npera válasza FőDudu (#56247) üzenetére


npera
újonc

:Y Hol?

(#56261) Jahno válasza hobizoli (#56234) üzenetére


Jahno
őstag

Meg 3 év után nem árt pasztázni sem és némi takarítás. Főleg ahogy egyikmásik kinéz. De inkább szenvednek vagy nem is értik. Ezt-azt még lehet csinálni, szalagkábel, egyéb. Ahogy kiadja.

(#56262) Gabibácsi válasza FőDudu (#56258) üzenetére


Gabibácsi
tag

számomra számít a nem, nem olyan hogy egyik nap állat vagyok, másnap meg fellegekben szárnyaló flamingó
úgyhogy más a véleményem

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#56263) Gabibácsi válasza Jahno (#56261) üzenetére


Gabibácsi
tag

Szerintem hz naponta szedi szét az AT-s toronyházát (abban van hogy anyukája ne lássa ha bővít valamit, a gép ugyanaz), és nézegeti :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#56264) Jahno válasza qnadam (#56235) üzenetére


Jahno
őstag

Jóvanja, kőcsönadom. Csak belestem, aztán húzok vissza dolgozóba. Már számonkértek, hogy mivel cseszem el az időt, még akkor is, mikor bent voltam a gyárban fejtágításon.

(#56265) Jahno válasza FőDudu (#56258) üzenetére


Jahno
őstag

Már az is zavart, hogy az olaszok kimennek az erkélyre baromkodni :C

(#56266) FőDudu válasza Gabibácsi (#56262) üzenetére


FőDudu
addikt

Csillamfaszlama. :C
Mondjuk egy nem alapu keresesnel meg tudna neheziteni a statisztika kessitest. Ez teny.

Ugyis van valalmi mese amiben valami pillangocica a fohos... ezek utan mar semmi nem lep meg.

[link]

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#56267) Jahno válasza FőDudu (#56243) üzenetére


Jahno
őstag

Nem kellett volna bent hagyni. Amúgy ezek elég jól bírják, de ha biztosra mész akkor nekem is akad valahol egy régi IronKey, de lehet nem tudom a jelszavát :-D Meg ha pen is, akkor van másolat, nem?

(#56268) Samott válasza FőDudu (#56247) üzenetére


Samott
addikt

Miert kene azt valtoztatni? Ugy elhet ahogy akar, de a szuletesi nem az nem valtozik igy se ugy se.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#56269) Samott válasza hobizoli (#56234) üzenetére


Samott
addikt

En mondjuk csereltem mar alaplapot. Beepitett akksit. Azt is lehet ujrapasztazni. Meg ilyenek. Az is csak egy PC, csak tobbminden van integralva. Az igazan ugyesek a felforrasztott dolgokat is tudjak cserelni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#56270) Jahno válasza ncc1701 (#56251) üzenetére


Jahno
őstag

Én is ezzel kezdenék, cégnél pár privát gépet azért csajoknak megcsináltunk, azok legalább megköszönik és iszunk. Mondanám, hogy többet ér, mint ügyfelek állatságai de abból nem lehet csekket fizetni. Most is van még döglődős ADSLes akinek távmunkát raktam össze, azok is naponta megkérdezgetik, hogy "de ez lassú, nem-e lehetne-e vele valamit csinálni-e" meg ezek a körök, aminél kidumálom a belem, hogy milyen megoldások lehetnek, de egyik sem jó, nem tudja, 5 nap múlva kitörlik az agyát és megkérdezi ugyanazt. Felesleges megfejtéssel és szócsépléssel iszonyat mennyiségű idő megy el, aminek nincs kézzelfogható értéke. Weboldalaknál van ami évekig eldöcög egy szem kérdés nélkül, ami néha kifejezetten fura, aztán jönnek a kretén fejlesztők, WP tákolós Pistikék, meg mellé a hülye júzer aki hallott valamit.

(#56271) Jahno válasza Gabibácsi (#56262) üzenetére


Jahno
őstag

"számomra számít a nem, "

Meg az igen is (:-

(#56272) Gabibácsi válasza Samott (#56269) üzenetére


Gabibácsi
tag

jah, exfeleség laptopjában (nc8000) én is cseréltem anno alaplapot, olcsóbb volt mint újat venni, és jó kis gép volt.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#56273) Gabibácsi válasza Jahno (#56271) üzenetére


Gabibácsi
tag

a női igen ami fontos :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#56274) zetor2000 válasza Gabibácsi (#56197) üzenetére


zetor2000
senior tag

"Úton jön egy jó nagy ZIL,
Vigyázz ember, elgáZIL" :D

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#56275) qnadam válasza Jahno (#56264) üzenetére


qnadam
veterán

majd mondd, hogy mikormerrea menjek.
elgondolkoztam ezen is, de ez azért nagyon nem fiatal már, és infót se találtam róla.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#56276) Gabibácsi válasza qnadam (#56275) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ennyiért eléggé lutri, főleg ha már javítva is volt

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#56277) qnadam válasza Gabibácsi (#56276) üzenetére


qnadam
veterán

ebben a korban inkább előny, ha látta már szakember belül. meg ezeket úgy tervezték, hogy lehessen is javítani :)
de nem veszem meg, digitalizálni nem biztos, hogy egy pro holmi a legjobb, azoknál nem volt annyira cél, hogy minden szemetet le tudjanak játszani.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#56278) cyberde válasza Samott (#56268) üzenetére


cyberde
csendes tag

A hermafroditaknal ki donti el? Az orvas, vagy a szzulo? :F

(#56279) FőDudu válasza cyberde (#56278) üzenetére


FőDudu
addikt

Mindegy, de amit beirtak az fix elete vegeig ;)
Tevedes kizarva.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#56280) Samott válasza cyberde (#56278) üzenetére


Samott
addikt

Nem ertek hozza, de az eddig is volt es valahogy eldontottek. Kromoszoma?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#56281) hobizoli válasza Jahno (#56261) üzenetére


hobizoli
nagyúr

elozo A64-s gepet ~6evig hasznaltam, ujrapasztazas nelkul is siman jo volt
ez az i3-7350K-s gep mar 3+ eve megy, a VGA zsuga update volt csak benne elkovetve kozben Asus GTX770-2GB-rol, Asus RX580-8GB-ra
ezt meg 2017 junius elejen pont a Bitcoin banyaszkodas megindulasa elott vettem 1-2 hettel, meg beleugrott egy Samsung 960EVO 250GB-s M2-s NVME SSD
ezen kivul egy Samsung 830-s 120GB SSD van benne, meg az A64-bol, meg egy WD 500GB SATA HDD, szinten az A64-s gepbol orkolodove szoval ezek 8-9evesek
a SATA kabelek meg eleg vekonyak a ATA 80 ereshez kepest

van kulso TP Link UH720-s USB3.0-s hub-om, azon van 4db kulso meghajto
-egy 80GB-s Hitachi SATA HDD, ami a Dell D630-s noti eredeti HDD-je egy Axagon ADSA-1S6 6Gbps SATA-USB3.0 hazban van, ez helyett D630-ban egy Kingston 120GB-s SSD van
-egy 2.5"-s 240GB-s WD Blue SSD egy masik Axagon EE25-F6B 6Gbps SATA-USB3.0 hazban
-meg ket darab Samsung 500GB-s USB HDD
az USBhub-nak sajat 3.5A-s tapja van, ugyhogy az elbiiiirgyja ezeket egyutt is etetni
van meg 3 eszkoznek ures hely rajta

de ezek meg a gepen kivul vannak, ugyhogy mind1
porcica meg nem nagyon van benne, mert szoktam porszivozni
meg a haz elejen vannak szurobetetek, azokat kulon ki lehet huzni is, de tok eleg a porszivo fejjel odanyulni es letudozi a felgyult port rola

:DDD

több drón kell ;P

(#56282) npera válasza hobizoli (#56281) üzenetére


npera
újonc

Mindig is bámulattal töltött el, hogy milyen részletekre menő emlékeid vannak konfigurációkról. Én simán elfelejtem, de te felidézed az évekkel korábbi részleteket :R

(#56283) qnadam


qnadam
veterán

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#56284) zetor2000 válasza hobizoli (#56232) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én eBayről rendeltem egy félig döglött Dell Latitude e3410-et. Amit eltudsz képzelni, az ennek baja volt.
Teteje koszos, karcos, repedt
Kijelző káva repedt, karcos
billentyűzet hiányos, pöcökegérről hiányzott a gumi burkolat
Csuklótámasz repedt
HDD takaró nincs
ram, vinyó, akku nincs, töltő sincs
kijelző foltos

De ráköltöttem pár forintot, meg rászántam az időt, bújtam az eBayt meg pár hazai akármit, és lett egy patent gépem fillérekért, egy kis elektronikai hulladék később megy a természetbe.

Nos, egy ettől sokkal jobb állapotban lévő gépet is kell szervizelni.
Kollega elég tápos Acerjába rendeltünk alaplapot, mert szereti azt a gépet. Másodgenerációs I5, 2 HDD hely, dedikált VGA. Csere után pöpec. Másiknak újrapasztáztunk egy CPU / csipszet kombót.
Egy kolleganőnek valami NEC vagy milyen szutyka volt (packard bell?), abban a tápcsati le tudott szakadni az alaplapról, mert valami 2 centi vezetékezés volt, azt pl. megforrasztottuk.
Haveré kotlott meg úgy, hogy a VGA-t reballozni kellett volna, na, az cserélt gépet.
Egy másik ismié is reball-t érdemelt volna, de csak menteni kellett, Youtube videók alapján a sütő helyrehozta az alaplapot egy gyors mentés idejére.

De egy billentyűzet csere, beépített akku cseréje nem mindenkinek triviális, vagy inkább megfizeti.

Haszon ott is tud keletkezni, ami "ráér", mert megrendelik a cserealkatrészt Kínából, nem a helyi kereskedés raktárából. Így a kereskedelmi lánc haszna is a szervíznél csapódik le. Pl. a Dell laposomba ~15E egy akku idehaza (már ennyit sem ér ez a gép, szerintem), de ha Kínából jön, megvan 7-8E ből is. Az 7-8E haszon + munkadíj haszna.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#56285) hobizoli válasza zetor2000 (#56284) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ja, csak egy "hasznalhato" allapotu epkezleb noti 60-70k onnan is, ami nem vmi Core2-s oskovulet, meg tuti ratapsolsz kicsit arra is, mert aaa csak kene bele egy SSD...

a kikukazott 4gen core i5 "brand" irodai desktop gep 8GB DDR3 250GB SSD + 500GB HDD meg egy 22-24"-s monitorral meg megall 80-82k-bol, es ket kort ver az araert megveheto notira sebessegben
itt a hardverapron 40k-ert vannak ilyen gepek 4GB RAM-l 500GB HD-vel, meg +4GB RAM es az SSD upgrade nelkul
de lehet felbovitve egybol azzal is kerni
i5-4570 CPU, HDMI, USB3.0 van rajta alapbol
itt a hardverapron vannak 22-24"-s monitorok 20k korul
vagy hozza egy vadiuj Dell SE2417HG HD monitor 37k brutto
azzal 250GB-s SSD-s 8GB RAM-s "brand" i5-s gep 92k lenne kb

tuti nem allnek le szarakodni ilyen notikkal, akarmennyire is olcso, foleg amikor ezt vki otthon akarja csak hasznalni, azaz a bejarati ajtot sosem lepne at vele

most meg itt ez a homeoffice, szerinted melyikkel lehet otthonrol dolgozni normalisabban? meg aztan melo utan csak netezni, vagy a gyerek sulira melyiket tudja jobban hasznalni? a 15"-s kijelzon vagy a 24"-n lesz jobb, elvezhetobb a kep? vagy amit pl a tanar a webcam-n lead most nekik

több drón kell ;P

(#56286) ncc1701 válasza hobizoli (#56285) üzenetére


ncc1701
veterán

Asszony is az asztali gépem elé ül valamiért, és nem a notit böködi a hómofiszban. Két monitor, normális méretű billentyű, rendes egér, kényelmes fotel. Jó a noti, ha jönni-menni kell, de annyi. Fhd 13" külön móka egy bizonyos kor után.

(#56287) Jahno válasza zetor2000 (#56284) üzenetére


Jahno
őstag

Igen, 7-8ezer az akku, ezt előre elmondom, hogy gyengébb lehet aztán 3 hónap múlva sír, hogy de ez nem bírja annyira. Vagy megdöglik. Én szeretek biztosra menni és ha azt mondom, hogy jó, akkor jó. Ugyanez a billentyűzet cserékkel, nem fogja kivárni mire ideér, főleg ha rosszat küldenek, sérül, postán eltűnik egy 7ezres cucc és akkor már másik kettőt kell rendbetenni, hogy nullán legyek. Párat csinálunk, de tudja fene. Majd kiderül, szomszéd ezt akarja nyomni. Nekem van egy kisebb HP-m, amit el kellene adni, de hiányzik a zsanértakaró műanyag és egy darab balra nyíl. Most matekozunk, hogy 3-4ezerért lenne műanyag a zsanérra. meg billentyű egy kisebb vagyon, de akkor piacképesebb. Nem egyszerű a dilemma.

(#56288) Jahno válasza ncc1701 (#56286) üzenetére


Jahno
őstag

És noteszre mindezt nem tudod rárakni? Egyre jobbak a dokkolók, gyárban most ráadásul békebeli megoldású Lenovót kaptam, rápatitntom és megy, semmi USB-s szopás, amit mostanában dokkolónak hívnak.

(#56289) Gabibácsi válasza ncc1701 (#56286) üzenetére


Gabibácsi
tag

Érdekes, nekem a kistv laptopra dugva is jó :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#56290) FőDudu válasza Jahno (#56288) üzenetére


FőDudu
addikt

Viewsonic moncsim nem kapcsol be, lehet a Samu 32" fullHd TV jon le a padlasrol es lesz radugva laptop....

Monitornak csak jo meg...

FőDudu

(#56291) Jahno


Jahno
őstag

Na, azonnali átutalás most működött. Ahogy OTPnél lenyomtam a gombot, már jött is másik banktól az SMS, hogy beérkezett a lóvé.

(#56292) Jahno válasza FőDudu (#56290) üzenetére


Jahno
őstag

Kicsit fura lesz a színe is meg minden, de ha jobb nincs. Viewsonic lehet csak pár kondis, vagy táposinverteres bajos.

(#56293) zetor2000 válasza hobizoli (#56285) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én értem, hogy desktop olcsóbb. De vannak, akik a k*va noteszt javítják, mert megvették, azt azzal élnek. Nekik hiába mondod, hogy de a desktop, mire azt berakja táskába. lemegy a nap. Autóval még csak-csak cígölhető, de nem reális, hogy ügyfélhez viszi. Érted...
Egy "rendes" akármit megvett, az betojt, nem akar újat, csak a régit használni. ezért vannak a szervizek, és az ilyen lények tartják fenn.
És nem mindenki akar desktopot, mert ami nekem van, elég macerás arrébb rugdalni. CM Stacker STC-T01, nem is az asztalon van, de olyan magas... Ettől egy laptop jóval kisebb, kompaktabb. Hiába olcsóbb, ha a mobilitás , mint olyan, neadj isten a menet közbeni használat prioritás. Azaz notiból van "desktop replacement", de a desktop gépből nem nagyon van notebook replacement. Más terület, hiába olcsóbb.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#56294) zetor2000 válasza Jahno (#56287) üzenetére


zetor2000
senior tag

Van, ami a szopóroller nyelében végződik. Nem vitatom.
Nekem mákom is volt, egy koma, akivel boltoltam, az kúldött egy olyan gépet, amilyen az enyém, csak mindene tipp-topp, épp csak az alaplap döglött félig. Windows telepítés alatt minde fasza, utána kakukk. De a ház, meg az összes jóság az rendben van. Innen lett egy remek állapotnak örvendő e4310-em.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#56295) Jahno válasza zetor2000 (#56294) üzenetére


Jahno
őstag

Sajáttal persze, de futószalagon ügyfeleknek?

(#56296) Bujdy81 válasza ncc1701 (#56286) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Fogom a notebookot, kinyitom. 15"-os, FHD. Mellette 26"-os FHD monitor*. Numerikus billentyűzet, külön egér. Minek kellene nekem külön egy bazi nagy doboz a lábamhoz/asztalra?

Ha végre eljutok tesztelni, hogy bírja a notebook VGA a 4K felbontást, akkor veszek egy 40-43"-os 4K TV-t és az lesz A monitor a géphez...

(#56297) zetor2000 válasza ncc1701 (#56286) üzenetére


zetor2000
senior tag

És lassan lesz 13" 4K... 14" 4K lassan az idei felspő kategória, szerintem lesz az kisebb átló mellett is.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#56298) Jahno válasza Bujdy81 (#56296) üzenetére


Jahno
őstag

4k-t szokták, csak ne film legyen.

Meg persze ez is asztali gép, legalább van mire tenni a monitort:

(#56299) zetor2000 válasza Jahno (#56295) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ott ajánlatot kell adni, hogy ennyi, vagy annyi, kell e? Ha szerencséd van, a hardverapro-n van, ha nincs, Kína / eBay, elsőbbségi fuvar, vagy hazai akármi, amire még ígérni kell.
Mindennapi melóra talán az ilyen Windows install, meg kitakarítás jöhet szóba, kellő mennyiségű "mindennapi" fogyóeszköz eladása mellett. (micro)SD, CF, pendrive, kábelek, akármi talán generál egyakkora általános forgalmat, ami eltart 1-2 embert és az üzlethelységet.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#56300) zetor2000 válasza Jahno (#56298) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az ilyenekhez van hátulra VESA konzol :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.