Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#57051) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

na, megvolt, megmondták hogy jó vagyok de ez van, sajnálják

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#57052) Samott válasza Jahno (#57050) üzenetére


Samott
addikt

Igen, ezekrol beszelek. Hiaba hoztam cikket, torvenyt te csak nyomtad esz nelkul a gunyos hulyeseget. Pont mint a galamb a sakktablan.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#57053) Samott válasza Gabibácsi (#57051) üzenetére


Samott
addikt

Nalunk is szivas van, fogynak a nepek mert a kilensnek szarul megy. De mar letszamhataron tancolunk, ha valaki szabira menne mar nincs helyettese.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#57054) Gabibácsi válasza Samott (#57053) üzenetére


Gabibácsi
tag

igazából vannak interjúim, pörög a piac valamiért, de szerettem itt lenni

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#57055) Samott válasza Gabibácsi (#57054) üzenetére


Samott
addikt

Mi meg nem tartunk itt, de igen, ez most alapvetoen egy jo melo, kezre all, van rutin. Jo lenne ha maradna.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#57056) Jahno válasza Gabibácsi (#57051) üzenetére


Jahno
őstag

Gyáááágecc. Most melóváltással én is úgy vagyok, hogy a mostani is jobb a semminél mert legtöbb kiszervezett és-vagyos volt, de ha főállás akkor is olyan cégeknél, aminek nagy része szopolik. Lehet napokban megálmodom és egy kisebb nagyobb rosszra mégis csak váltok.

(#57057) Jahno válasza Samott (#57052) üzenetére


Jahno
őstag

És nem esett le melyiket miért? No de kölcsönző akkor mit csináljon? Évek óta nyitni szeretnék, senki nem tudja.

(#57058) Samott válasza Jahno (#57057) üzenetére


Samott
addikt

Nem kezdenem ezt ujra. Azt se sikerult ertelmezned, hogy mi a kulonbseg a megnezi, a lemasolja es a zalogba veszi kozt. Miert lenne ez most maskent?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#57059) Jahno válasza Gabibácsi (#57054) üzenetére


Jahno
őstag

De meddig jutsz el? Nálam volt mindenféle, azt írtam is. Van olyan meló, hogy így 2 kör után sem teljesen tudom, hogy mit is kell csinálni. Meg általában a mindenhez is érteni kellett volna olyan szinten, hogy hááááát, talán tudok olyan ember, de ja.

(#57060) Jahno válasza Samott (#57058) üzenetére


Jahno
őstag

Én tudtam már akkor is ám, felét írtam előre is (:- Jóreggelt. Meg ebből asszem még a szigorlatom is 4es lett, nem egy nagy témakör és nem sokat változott.

(#57061) Jahno válasza blueboi69 (#57025) üzenetére


Jahno
őstag

Most futottam bele a 444es hírbe, hogy reggel Velence is besokallt a tatárjárástól. Mert ott is mindenki azt hitte, hogy csak egyedül kicsit lemegy a partra.

(#57062) Sipi-


Sipi-
tag

Köszi a tegnapi headset témában a tippeket. Megmutattam asszonynak, hogy akkor ilyen Logitech H390-et fog kapni, magamnak meg lehet, hogy veszek egy Skullcandy Riff-et.
Nem kellett neki a Logitech, hanem lecsapott a Riff-re, az lett neki, nekem meg semmi. Egyelőre :)
Hangja jó, nagyon kényelmes, meetinget még nem próbáltuk. Majd holnap.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#57063) Jahno válasza Sipi- (#57062) üzenetére


Jahno
őstag

Jó lesz az :up: Tegnap Dudu vezeték nélküli tippjére el is felejtettem trollkodni, hogy a Jabra is igen jóságos cucc, abból ha vezeték nélkülit nézel, akkor az E 75 Duo teljesen jó lehet. Néhány boltban az USB-s kategóriában kell keresni, mert adnak hozzá vevőt...

Sok szerencsét :C

(#57064) FőDudu válasza Jahno (#57050) üzenetére


FőDudu
addikt

Hitelkartakon szokasos adott osszeg lefoglalasa nem lenne megoldas ilyen esetben?

FőDudu

(#57065) Sipi- válasza Gabibácsi (#57051) üzenetére


Sipi-
tag

:Y Remélem gyorsan összejön az új melóhely. Q vezérigazgatói meeting 4kor volt, valaki feltette a kérdést, hogy mi lesz a hozzátok bérbeadott emberekkel. Nem tudott mit mondani rá, még túl friss nekik is az infó.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#57066) Jahno válasza FőDudu (#57064) üzenetére


Jahno
őstag

Ahhoz is terminál, hitelkártya és szerződés kell. Sokan cisnálnak hasonlót csak még nem sikerült szerződésmintát sem szereznem, akihez meg el akartam menni úgy kvázi ipari kémként bérelni valamit azok beszüntették a bizniszt. Igazából ha erre gyúrsz, hogy hitelkártya és a többi, akkor már nem fogja megérni és egy az opciós ügyfelek ki is estek. Van ismerős cég aki kaució nélkül bankkártyával csinálja, annak utánajárok. Valószínű a szig kérés és lemásolás tiltás ellenlépéseként született ez is. Aki bátran adja oda az csaló, aki túl hevesen tiltakozik és köpkös ellene azzal meg amúgy sem boltoltam volna, mert tuti zavarosban halászik :-D Minden valamire való vidéki tékás és vendéglátós már ránézésre tudöja.

(#57067) FőDudu válasza Sipi- (#57062) üzenetére


FőDudu
addikt

Vezetek nelkuli lett?

A tobbi is jo. Mpow-ot sokan sztaroljak,Koss meg neves fules gyarto...

FőDudu

(#57068) Jahno válasza Sipi- (#57065) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk van egy SW, amivel ordenáré nagyokat szívunk és itt röhögök, mert nem ugyanaz a cég, de Q* fejlesztés :-D

Asszony meg a csoda TAXIappot szidja. Mostanában használja, el is meséltem Neki, hogy ez már a sokszor kijavított elvileg űberjó verzió. Aztán csak pislogott, hogy milyen lehetett az előző?

(#57069) FőDudu válasza Jahno (#57066) üzenetére


FőDudu
addikt

Van valami mypos vagy mifele ami kb. egy androidos telefon chip&pin olvasoval.

Facsen kb naponta latom.

Aghoz hasonlo helyi megoldas kb havi 10 euro, szoval nincs ok kihagyni a szamitasbol....

FőDudu

(#57070) Sipi-


Sipi-
tag

Valakinek egy jó kis Citroen? (ez volt az enyém)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#57071) Gabibácsi válasza Sipi- (#57065) üzenetére


Gabibácsi
tag

én tudok, kb 10 emberre számítsatok

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#57072) Jahno válasza FőDudu (#57069) üzenetére


Jahno
őstag

Okés, de nekem a körítés kell. Kisüzemi termelők, piacosok és hasonlók használják már jó ideje, de nem tudom. Pár százalékot visz el, addig okés, de a terhelés/kaució/visszavonás és a papírmunkás körítés ami homályos.

(#57073) Jahno válasza Gabibácsi (#57071) üzenetére


Jahno
őstag

Színes hajú jó fej ismerősünk is most dobta be a hírt, hogy szóljunk ha akad valami.

(#57074) JonesC


JonesC
csendes tag

Faszán visszahozták a csúcsforgalom lájtosabb verzióját.

(#57075) Sipi- válasza FőDudu (#57067) üzenetére


Sipi-
tag

Igen, fekete. Vicces, mert én 800 forinttal olcsóbban vettem ugyanott, ugyanezt :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#57076) Jahno válasza JonesC (#57074) üzenetére


Jahno
őstag

Ingyé lett a parkolás, mondtuk mi ezt (:-

(#57077) FőDudu válasza Jahno (#57076) üzenetére


FőDudu
addikt

Max nem lesz hol parkolni.

Amikor en mondtam, hogy turistak maradjanak otthon, akkor meg en voltam a geci...

[link]

Pedog ugy latszik a jovobe latok...

FőDudu

(#57078) zetor2000


zetor2000
senior tag

Durva elektronyos hajtású verda...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#57079) FőDudu válasza Jahno (#57056) üzenetére


FőDudu
addikt

Pedig most mast nem nagyon tervezhetsz nyar vegeig.
Se fotozas, se hangitas, se kockabuli. Minden ilyesminek kampo.

En se szivesen ulok a seggemen - nem vagyok az otthonulos fajta - de nincs mit tenni.

Heti 1 bevasarlas - es mar az is faraszto, mert gyogyszertarban vagy tizen voltak elottem.
Es be se lehet menni, plexi fallal van elbarikadozva.

Ablak mogott allo beszel a vevovel, diktalja a bentieknek mit kerunk mennyit, stb.
Azok elokeszititk, hozzak a cuccot dobozban, meg a POS terminalt a beutott osszeggel.
Olajozottan megy, de azert eleg fura, na.

Kettonel tobbet semmibol nem adnak, csak ha orvos irta ki.

Viszont penteken bogracsolunk. Van 2,5kg hus, stb - valoszinuleg cigany gulyas lesz (krumpli van belefozve).

Szomszed Asus notija meghott. Jott segitseget kerni. Tap. Szerencsere 19 voltos - abbol akad itthon egy rakat. Adtam neki egy Sony tapot, 19,5V 4,74 A (a sajatja 19V 2,35A), szepen elvagtam a kabelt, osszekendacsoltam, bodotta.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#57080) hobizoli válasza Gabibácsi (#57051) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hát ez gáz :U

nalunk annyi tortent (eddig), hogy a kulsos erok egyelore szabin vannak egesz honapban, meg reszben mi is felvaltva
most pont beugrott ez a husvet dolog is, elobb lesz a leallas is meg kesobb az ujraindulas, ugyhogy pl en 19.-n megyek csak legkozelebb be...jelen allas szerint

ja meg a 2 honapos munkaidokeret 6 honapra nyujtodott, annyi ido alatt kell meglennie az oraszamnak

több drón kell ;P

(#57081) npera válasza zetor2000 (#57078) üzenetére


npera
újonc

Innen látom, hogy szar. Nem fér bele a motor.

(#57082) FőDudu válasza hobizoli (#57080) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez a munkaidokeret hogy mukodik?

6 honapban lenne durvan 1000 ora - ha 3 honapot pihiztek most akkor 1000 orat kellene letudni kesobb?

FőDudu

(#57083) FőDudu válasza Gabibácsi (#57051) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor most mar gond nelkul interjuzhatsz. A ti munkatok kelendo, nem feltelek ;)

FőDudu

(#57084) JonesC válasza FőDudu (#57077) üzenetére


JonesC
csendes tag

Alma körte, de persze igazad van.

(#57085) npera válasza FőDudu (#57077) üzenetére


npera
újonc

Megfelelő kalappal és szakállal szerintem simán lehetnél Nosztrádámusz :C

(#57086) zetor2000 válasza npera (#57081) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szerintem megoldják a srácok...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#57087) Samott válasza JonesC (#57074) üzenetére


Samott
addikt

Azt irjak a budakalaszi auchan korforgoja. Beallt.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#57088) FőDudu válasza npera (#57085) üzenetére


FőDudu
addikt

Szakall elegge szar ugy a maszk alatt ;)

FőDudu

(#57089) FőDudu válasza Samott (#57087) üzenetére


FőDudu
addikt

Be kell vasarolni husvetra....
Kulonben jon a 'mindmeghaluk', hiszen hosszu hetvege....

FőDudu

(#57090) Jahno válasza FőDudu (#57077) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, persze, csak Te kicsit erősebben utáltad az olaszokat. De ha ennyire bandáznak, akkor ja. Igaz ott már a rendőr veri fejbe a népeket. Itt is elérjük, ide-oda ki lesz zavarva valami polgárőr, aztán majd sírhatnak a homáron, hogy jajj, jajj, nekem pedoig jogaim vannak és sajnos Szegeden a főtérről mentem volna 2 utcányira anyukám gyógyszeréért, csak eltévedtem és hú ez tényleg már Szentendre, jajj, jajj. Aztán csodálkozik, hogy nem egedi magát valaki hülyének nézni.

(#57091) FőDudu válasza JonesC (#57084) üzenetére


FőDudu
addikt

Tok logikus. A virus (foldrajzilag) utazassal terjed.

Ha egy terulet jelenleg nem fertozott, akkor oda csak latogato/atutazo (vagy hazatero ottani lakos) viheti el a virust.

Ha minimalizaljak a latogatok szamat, akkor jelentosen csokkenthetik a fertozes veszelyet.

Azaz mindenki maradjon otthon a seggen, nincs husvetolas, nincs utazgatas. Ennyike.

FőDudu

(#57092) FőDudu válasza Jahno (#57090) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt eleg jol betartjak. Alig van mar felesleges jarkalas.
Meg be is tartatjak a higieniat.

Ma peldaul nem akartak beengedni az OBI-ba, mert nem volt nalam kocsi.
Kicsit szigoruan ertelmezte a munkajat a no.

Megyek be, maszkban, kesztyuben, ajtonal levo kezfertotlenitovel le is fujtam a kezemen levo kesztyut. Akartam venni 1-2 aprobb viragot, ha mar itthon vagyunk legyen szep a kertunk - epp annyit ami elferne a ket kezemben es a penztarhoz setalva csippantom a kartyat, jonapot.
Ugyis ilyen 6-8 darabos talcan vannak, nem kell kocsi.

Erre leall pampogni, hogy miert nem veszek kocsit.
Mert neki kiadtak, hogy befele a kocsikat le kell fujnia.
Kerdeztem, hogy nezelodni nem lehet?

FőDudu

(#57093) npera válasza zetor2000 (#57086) üzenetére


npera
újonc

De hát látszik a képről, hogy kábé dupla olyan magas a motor. Talán fektetve. De úgy meg túl széles....

(#57094) Jahno válasza FőDudu (#57091) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt felhoztam példának Lezliéknek is, hogy kisebb olasz faluk most ezt szopták be. Ott sem értették, mer' csak turisták. Eleinte helyiek sem, hogy mi ez a vándorlás. Aztán ugyanezt csináljuk most a Balatonnal meg vidékkel. És ott az EÜ ellátás sem olyan szintű, ha egyáltalán van.

Aztán közben SztEndre is bedobott egy zárórát hétvégére.

(#57095) FőDudu válasza npera (#57093) üzenetére


FőDudu
addikt

Max rakjak vizszintesbe es raknak ra egy fasza csigat.
Phulop majd megmunkalja a tengelyre valo csigas/fogaskerekes hajtast, igy lesz nemzetkozi a project.

FőDudu

(#57096) hobizoli válasza FőDudu (#57082) üzenetére


hobizoli
nagyúr

addig megkapjuk az alapbert mindenkeppen, mintha bent lennenk, aztan amikor a 6 honap lejar, akkor a hianyzo orakat nem
szoval konnyen lehet az, hogy a 6. honapban egy nulla lesz az aktualis fizu utalas

ugyanez szokott menni forditva is

amikor a beosztasunkbol fakadoan osszejon plusz ora egy adott honapban, akkor az gyujtodik egy oraszamlaloban, barmikor le lehet csuszni, vagy ha a munkaidokeret vegen is meg "bent van", akkor kifizetik
olyankor mi hitelezunk a cegnek a keret vegeig vele, most ok fogjak ugyanezt felenk

altalaban 20-30 plusz orank jon ossze egy-egy honapban normal esetben

most a MT modositasa miatt nem ervenyes a 96 oras limit sem, hogy annyival elobb kell szolni a munkabeosztas valtozasarol, kulonben azon belul mar tuloranak szamit
az idokereten beluli elso 4 nap az plusznap, ami a keret vegen fizetodik ki, az 5. nap mar tulora mindenkeppen, ami az adott honapban elszamolasra is kerul, a 96 oran tul kozolve is, ha meg az elso 4-bol vmelyik 96 oran belul volt kozolve, akkor az is tulora
nappal 205%-l, ejjel 225%-l szamitodik
na most ez a tuloras resz jelenleg felfuggesztesre kerult ertheto okokbol

mondjuk a regi fonokunknel minden normal beo feletti plusz ora az tulora volt :DDD , mar 2-3 honappal korabban meg volt a beo, hogy ki mikor van ki helyett T-ben, o nem foglakozott vele
mi vezettuk magunknak, es mindig kiadtuk a szukseges letszamot, senki nem vett eszre semmi fennakadast
volt olyan, hogy bejott reggel, latta kik vannak bent, hogy a 5 fobol 2 van csak sajat muszakjaban, 3-n meg helyettesitenek a ket eppen pihenos csoportbol (a 4. meg ugye ejjel volt bent), csak annyit mondott, hogy nem akarok tudni semmit, es mar ment is
mindig baszogattak a sok tulora miatt egyebkent
ott voltak ilyenek, hogy 600+ tuloora felett voltunk tobben is egy evben
a 250 oras limitet mar aprilis-majusban megugrottuk
volt ilyen vesekomutet, terdizulet porc mutet, gerinc mutet, vall-kulcscsont tores biciklizesbol +rehab (6 honap) meg a szokasos nyari szabizasok, nathas betegsegek, beteg a gyerek.... szoval elegge osszejott minden

de a töttő semmit nem vett eszre ebbol, sosem volt letszamhianyunk miatt sorallasuk, hogy nem vegeztunk vmi atszerelessel idoben, mert kevesebben voltunk bent eppen, mint kene, es miattunk nem tudnak menni
mi mindig elobb vegzunk, mint ok

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#57097) npera válasza zetor2000 (#57078) üzenetére


npera
újonc

Komolyra fordítva a szót:

Kíváncsi leszek miként akarják lerakni a nyomatékot útra. A "sima" top fuel kábé 0,8 másodperc alatt megy fel "0-ról" 100 mph-ra. Azért idézőjelben a nulláról, mert először megfeszítik a hajtásláncot, beleértve a gumiabroncsot is, ami rá van szegecselve a felnire, hogy ne forogjon el a felni a gumiban. Aztán amikor elkezdte a felcsavarodott abroncs kirugózni magát és gyakorlatilag kilőtt a jármű előre és megtett 1 láb távolságot, ami 12 hüvelyk, akkortól számít az idő mérése.

Tehát az "álló helyzet'" a drag mérési elv szerint nem igazán álló helyzet. Ettől függetlenül impresszív gyorulás. Kábé 4G átlagos gyorsulás, míg a csúcs 5,6G körül van. Ha jól olvastam, akkor rövid időre a sofőr elveszti a látását (egyfajta blackout) és érzésre korrigál a kormánnyal.

Na most ők ehhez képest akarják annyival felnyomni a gyorsulást, hogy ugyanennyi idő alatt 200 km/h-ra gyorsulna.

Azt értem, hogy az elektromos hajtást lehet pontosan modulálni, de nagyon durva launch mode szoftver kell hozzá, hogy ez a dragstripen jól működjön. Nem azt mondom, hogy lehetetlen, csak nagyon ott kell lenni a toppon.

És ha jól értelmezem a fenti adatok egy wish list inkább jelenleg, CAE szimuláció. Szóval ha majd fut a prototípus és lesz mérés, akkor lehet vehetem le a kalapom. Meglátjuk.

(#57098) npera válasza FőDudu (#57095) üzenetére


npera
újonc

Azt megnézném, hogy 4 ilyen motor függőleges tengely mellett milyen nyomatékot indukálna a járműre. Lehet kevés lenne a hagyományos kormányzás ellentartani.

(#57099) FőDudu válasza Jahno (#57094) üzenetére


FőDudu
addikt

En tokre egyetertek. Aki nem helyi, annak semmi keresni valoja nincs ott egy jarvany kellos kozepen. Maradjon a sajat tartozkodasi helye kornyeken.

Ideje lenne komolyabb intezkedest hozni (rendes kijarasi tilalom, ahol csak munkaba/gyogyszertarba/es kajat venni mehet) es a karhatalomnak betartatnia.

FőDudu

(#57100) hobizoli válasza FőDudu (#57099) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mi kaptunk a cegtol "vilagutlevelet" konkret leirassal, hogy miert vagyunk uton
benne van a szig szam is, törzsszám, meg munkakori leiras is

de ettol fuggetelenul en nem jarkalok ezzel sem sehova feleslegesen

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.