Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#57501) zetor2000 válasza Jahno (#57498) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ezért nem hiszem... :)
Ittam már amúgy, és az egyik kedvencem. Persze lehet főzni, jót is lehet, csak ki hiszi? Olyan régen volt, hogy az csak na. 2 hónapja.
Amúgy az egyik legbzuisabb, legótvarabb... 30 liter cefréből lesz 1 liter, az dulván 20kg+ málna. Annyit szedni is kell, ez a kisgci meg szúrós, és nem nagy, mint pl. egy testes őszibarack. Ráadásul hamar erjed, és szeret megromlani is, hamar le kell főzni, azt mondják.
Az ilyenek miatt se hiszem, hogy lehet. :D Mellesleg Márton és Lányai féle 25-30E+ volt, 1 liter, évekkel ezelőtt. Szóval az ára miatt se lehet.

Meg kell engemet győzni vagy félliterrel, akkor talán elhiszem. :D

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#57502) Jahno válasza zetor2000 (#57501) üzenetére


Jahno
őstag

Ezért néztem furcsán egyszer a CBA-s ezer forint környékire, hogy na akkor azt vajon miből és hogyanmennyiért? Amúgy haveroknál akadt 70 kiló/1liter kihozatal is...

(#57503) zetor2000 válasza Jahno (#57502) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az a szerencsétlenebbik... ahhoz hordó is kell, hogy volumen legyen. Meg főző... meg rengeteg idő.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#57504) Jahno válasza zetor2000 (#57503) üzenetére


Jahno
őstag

Nem, ez a pro kategória volt. Erősen.

(#57505) qnadam válasza Sipi- (#57461) üzenetére


qnadam
veterán

nem szól ki a tepsiből, hogy "hogy akarsz már engem megsütni, te istenbarma"

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#57506) FőDudu


FőDudu
addikt

Bogracsos szezon megnyitva.
2,5 kilo marhahus, kb ugyanannyi krumpli.

Cigany gulyas elkeszult. 10 ember jollakott.
Meg maradt vagy 2-3 adag.

Kutyak mar keszulnek a bogracs kinyalasara ....

Nyolckor kimentunk tuzet gyujtani, most fejeztuk be az ebedet.

Adtunk a nagypenteknek.
Bakala-t reggeliztem (tokehalkrem), igy megvolt a mai hal is.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#57507) hobizoli válasza Bujdy81 (#57496) üzenetére


hobizoli
nagyúr

na meg a kulsos ceg egy masik zsebbol fizetheto, leirhato koltsegkent, a belso ember meg alkalmazott
konyvelesi szempontbol mas

több drón kell ;P

(#57508) Jahno válasza FőDudu (#57506) üzenetére


Jahno
őstag

Ki sem megyek az ajtón. Lassan süt a nap, erkélyajtót kinyitom. Azt még lehet? Aztán valamikor szerzek kaját. Holnap azért lehet leadom a filmjeim előhívatni és betárazok nyár végére mert akadozik az új szállítmány, amit megcsináltam azok viszont dögleni fognak állásukban. Mennyivel jobb egy memkártya :-D Ja, vincsik is döglenek idehaza, nem lesz ez jó.

(#57509) Jahno válasza hobizoli (#57507) üzenetére


Jahno
őstag

És a sajátot nem fizetheted másikból ha akarod? Eddig az összes cégem másképp adta ám elő (:- Meg volt ahol egy időben nem letett külsős, mert jajj színlelt szerződés. Aztán hirtelen sok lett a kölcsönzött. Egyszerűen másik fajta kiadás és statisztika, de az már más témakörben sem jelentette azt nálam, hogy olcsóbb lenne, csak más divízió és más számok. Vége tökugyanaz.

(#57510) FőDudu válasza Jahno (#57508) üzenetére


FőDudu
addikt

Kertben nem azt csinalok amit akarok? ;)
Amugy reggel meg boltban is voltam.
Nem volt itthon paprika.

Kisutottem, hogy a legkozelebbi kisbolt az 7-14 kozott van nyitva. Igy fel nyolcra odamentem.

Idosebbek idosavja az 8-10, szoval jol csinaltam.
Volt is minden.

Ezutan is oda megyek, elottem egy rendor volt, aztan egyedul voltam az uzletben.

FőDudu

(#57511) hobizoli válasza Jahno (#57509) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nalunk a kozvetlen gyartassal es termeles iranyitassal, vezetessel kapcsolatos szemelyeken kivul kb mindenki kulsos

több drón kell ;P

(#57512) Gabibácsi válasza Jahno (#57509) üzenetére


Gabibácsi
tag

Pedig anno azt mondták amit hz

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#57513) Jahno válasza Gabibácsi (#57512) üzenetére


Jahno
őstag

Systemaxnál is IT nem vehetett tonert, mert jajj drága és nem fér bele a költségbe, így először irodaszeresek vették, aztán mikor ott nem fért bele akkor az épület üzemeltetés aztán meg munkadíjnak számlázták le 2x annyiért :-D Volt értelme, igen :C

Meg mikor nem fért bele 90 Eurós fejlesztési díj az IT költésgvetésbe és nem volt paraszt aki felelősséggel eldöntse, megrendelje, akkor pár naponta gyorspostával kaptam inkább a raklap papírt svédektől, mert az másik divízió költsége, de legalább lassú és nyűgös volt, meg persze mocskos szemét drága, de egyik táblázatban olcsónak nézett ki, hisz megspóroltunk 90 Eurós IT fejlesztési költséget :C Mambójambó az egész és kinek mi.

(#57514) Gabibácsi válasza Jahno (#57513) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ja azt nem mondtam hogy van is értelme :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#57515) zetor2000 válasza Jahno (#57504) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem mondom, hogy nem voltak pro főzők, csak szerencsétlenül jött ki, hogy annyiból ennyi lett.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#57516) Jahno válasza Gabibácsi (#57514) üzenetére


Jahno
őstag

És nem is olcsóbb. Azért most elmatekoztam, hogy több 10 raklap irat gyorspostázása mennyibe kerülhet, meg ha azt utána fel kell dolgozni, kinyomtatni, majd lefénymásolva újra szkennelni és kinyomtatni (ez is egy költségkímélő húzás volt :DD ) ezt meg arányosíthatom a 90 euróhoz, de elsőre valahogy nem adja ki. Csak nem a cég fizette ez a lényeg, spóroltunk 90 Eurót :C

(#57517) hobizoli válasza Jahno (#57516) üzenetére


hobizoli
nagyúr

uzemorvos 2 hete:
beutalo? azt nem hozott?
az eddig sosem kellett
hat annelkul nemtudom milyen vizsgalotokat kene elvegezni magan
gondolom ugyanazokat, amiket eddig is
teloztam egyet a fonoknek, atkuldik email-ban
atjon az email
(ekkor gondoltam, minek nyomatssuk ki mi magunknak, ha igazabol jo email-ban is neki)
asztalon meg ott a tintasugaras nyomatatoja amugy is
fuuu, vmiert nala nem latszik az email
aszisztens csaj notebook-jan latszik
atkuldi a dokinonek o
ugy mar latja o is
kinyomtatja
nem mintha a aszisztens amugy ne tudta volna kinyomtatni ugyanarra a printerre, na mind1

meri a vernyomast, de ugy hogy fogja a tepozarat, mert kinyilna
160/90 nagyon magas
merjunk megegyszer
140/80
ez is magas, de szinten fogta kozben a tepozarat
amugy 125/75 szokott lenni vagy 130/80
megjegyzem a vernyomasmero feher muanyag burkolata mar sargas elszinezodesu volt, szoval alig lehet "nehany" eves a berendezes
vercukor (du 13h-kor voltam ott), sosem mertek eddig az eves alkalmassagikon, 6.7
ez is nagyon magas...evett ma mar vmit?
hat igen, mert ~delben mar azert szoktam
aaa, akkor kell egy teljes verkep is...

:U

több drón kell ;P

(#57518) eattila


eattila
csendes tag

Ha már ma nem megyek semerre, és új fotóm sincs, a korábbiakon mókoltam.

Velence korzó, stég. iPhoneX

Jupiter 37A, kb 3 hete.

Amúgy ma főztünk húslevest, raktam össze ikás bútort egy másik helyére amit leselejteztünk. Volt rendrakás, társasjáték, mese. És hamarosan érkezik némi kézműves burger.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#57519) Jahno


Jahno
őstag

Jajj hol tartok, régebmindenjobbvót, ugye Göümbibá?

Ezt még Petra írta alá, tolall meg minden :C

(#57520) Jahno válasza eattila (#57518) üzenetére


Jahno
őstag

Én lehet megcsinálom az erkélyt kiülhetősre és lehet nézni a csepeli naplementét. Kár, hogy a vízipipu tanyán van... De valamit szerzek.

(#57521) JonesC válasza hobizoli (#57517) üzenetére


JonesC
csendes tag

Gép is öregszik, meg te sem fiatalodsz. :)

(#57522) hobizoli válasza JonesC (#57521) üzenetére


hobizoli
nagyúr

6.7 az mikor magas kaja utan?
6-g jo meg ehgyomorra is

több drón kell ;P

(#57523) zetor2000 válasza Jahno (#57519) üzenetére


zetor2000
senior tag

Lyály... havert a fejlesztők közt tudtam egy ideig, aztán azóta volt pár munkahelye.
Olyan egy khm... "fejlesztést"... :)
Érdekes, na.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#57524) zetor2000 válasza Jahno (#57520) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én is ilyenen töröm a fejem, de nem nagyon jutok el barkács boltba, meg lapszabászatba se. Pedig kéne. Időm lenne, csak ez a vírusos akármi helyzet nem engedi. Ami volt régi bútordarab, az most már a szeméttelepen van, mert szétszedtem, kidobtam. De kéne valami a helyére, ami megint bír 10 évet, vagy többet. Klíma kültérit fel kéne tenni egy sarokba, azt is el kéne intézni, szerencsére van pár klímás a lakótelepen.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#57525) Samott


Samott
addikt

Nagy otlet volt a polgarmesterekre bizni a vedekezest: Zebegény települést lezárom, egyúttal a közterületeken való tartózkodást megtiltom

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#57526) Jahno válasza zetor2000 (#57524) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem sok nem kell, csak van egy adag régi csempe és járólap, amit nem tudok hova tenni hulladéknak. Meg pár doboz új :-/

Sarokban már van hely sütőnek, pipunak. Van balkon asztalom és más egyéb cuccom, ami még régen a melókhoz kellett, egy kisebbet meg vettem most gyorsan akciósan teljesen másra.

Komolyabb cucc nem kell, balkon asztal, kemping asztal, körbe kell nézni vaterafogáson és kész is:

https://www.praktiker.hu/kert/kerti-butor/fem-kerti-butor/311756-balkon-asztal-osszecsukhato-37x51x69cm-fem-keretes-cx5100120

(#57527) Jahno válasza Samott (#57525) üzenetére


Jahno
őstag

Ok, de ha 26 éve ott lakik, akkor jelentse már be magát, fakk. Ha szopni akar, akkor ezzel jár.

Ezt meg ismerős írta, mert ugye nem megy arra senki "Sajnos nem nagyon maradtak helyek. Ket hete mi kimentunk egy olyan helyre, ahol eddig Dave meg senkivel nem talalkozott, most kerulgetni kellett az embereket. "

(#57528) zetor2000 válasza Jahno (#57526) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem egy ilyen van kinn, meg 4 fém tonett szék. A székek felújításra (festés, ülőlap renoválás) szorulnak...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#57529) Samott válasza Jahno (#57527) üzenetére


Samott
addikt

Na jo de erzed arra tartjuk ezeket hogy a szemetet elvigyek, meg egjen a lampa az utcan. Nem azert hogy utasitgasson. Szolga, nem ur.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#57530) FőDudu válasza Samott (#57525) üzenetére


FőDudu
addikt

Van valami halaszthatatlan dolgod Zebegenyben? Ha nincs, akkor nem a te gondod. :DD
Polgibacsi csak probalja megvedeni a telepulest a felelotlen turistaskodoktol.

Nincs husvetolas, nincs turistaskodas, lehet otthon maradni. Ezt kertek.
Kormany nem merte meglepni, polgi meg ugy gondolja szukseges.
Szerintem ok jobban tudjak, csak ott elnek.

A legkozelebbi boltig el lehet menni ahogy en is tettem.
Oh, wait. Hosszu hetvege, se bolt, se dohanybolt nem lesz.
Hat akkor lehet otthon maradni.

FőDudu

(#57531) Samott válasza FőDudu (#57530) üzenetére


Samott
addikt

Nem konkretan zebegenyrol szol, barmelyik s.gghulye polgi hozhat barmilyen hasonlo dontest. Ezek nem feltetlenul okos emberek.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#57532) Jahno válasza Samott (#57529) üzenetére


Jahno
őstag

Kinek a szolgálja és kiket tartunk arra? Lasan elmúlik a békeidő, nem fogsz Te sem orvosi diplomát kérni és a legrangosabb főorvost az ágyadhoz ha éppen megdögleni szeretnél és elég ha csak egy felcser oldalra fordít :DD

(#57533) Jahno válasza zetor2000 (#57528) üzenetére


Jahno
őstag

Legkisebb szett is 20ezer, ráadásul pár hasonló megoldás kis asztal és mini vagy Ikeás szék még tanyán is van. Most levittem pár adag szemetet. Baze, én csak hordom lefelé, de sosem fogy. X akta, fekete lyuk, bármi. Előkerült egy Thule csomagtartó is :-D

(#57534) FőDudu válasza Samott (#57531) üzenetére


FőDudu
addikt

Nyilvan.

De kezdjuk az alapvetessel. Iden husvetkor nem utazunk. Meg amugy sem. Mert kijarasi korlatozas van. Ebbol mar adodik az evidencia, hogy az adott intezkedes nem okoz gondot senkinek. Marmint ha a zemberek betartanak amit kertek toluk.

Aki meg szarik az utazasi korlatozasokra, azt a hatosagok majd kezelik.
ideje elkezdeni a buntetgetest - a sok jogszakerto csak azt tudja hajtogatni, hogy neki jogai vannak. A kotelessegeit meg elfelejti.

FőDudu

(#57535) zetor2000 válasza Jahno (#57533) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jaja. Drága mulatság.
Nálam ilyen érdekességek nem kerülnek elő, csak 100 éves gépalkatrészek. Esetleg bontatlan szerszámok, mert megvettem, hogy jólesszaz. Használni meg sosem. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#57536) Jahno válasza Samott (#57531) üzenetére


Jahno
őstag

Nem feltétlenül okosak, de ezt nehezen tudod megfejteni, hogy miképpen legyen. Némi hibaszázalék meg úgyis akad, vagy mi lenne a megoldás? Egyértelmű szabályzatot meg sem tudsz írni, két hülye meg úgyis lesz aki telesírja a netet a kivételeivel, mert jajj otthagyta 2 hete haverjánál a bajuszpördőjét a hátsó lugasban és most jött haza Emerikából és ha nem sikerül megszerezni akkor ez tartós lelki károsodást is fog okozni és jajj jajj. Hetek óta ezen megy az arconpörgés, oszt?

(#57537) FőDudu válasza Jahno (#57536) üzenetére


FőDudu
addikt

Ugy tunik nem merik rendesen betartatni a dolgokat, mert akkor jonnenek a hangok, hogy diktatura, stb...

Pedig sokan addig nem fogjak komolyan venni a nyomatekos 'kereseket' amig szarra nem buntetik oket, vagy nem utik oket. Mert nekik joguk van...

FőDudu

(#57538) Jahno válasza FőDudu (#57537) üzenetére


Jahno
őstag

Ebből senki nem jön ki jól. Ha nem terjed, azért, ha terjed azért, ha korlátozik akkor meg amazért. Szívás mindenképp.

Apropopó, hol van Tiboru jóslása, miszerint tudja mit csinál, eddig is zavarosban halászott és mi várható hétfőre? Ezek már Muskostól együtt lassan nagyobb megmondók lesznek, mint én :C

(#57539) FőDudu válasza Jahno (#57538) üzenetére


FőDudu
addikt

Szerencsere lovesem nincs ki az a Tiboru...

FőDudu

(#57540) Gabibácsi válasza Jahno (#57519) üzenetére


Gabibácsi
tag

Basszus, biztos még supportáltalak is :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#57541) Gabibácsi válasza zetor2000 (#57523) üzenetére


Gabibácsi
tag

Óvatosan, én is ott voltam :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#57542) Phülöp válasza Jahno (#57532) üzenetére


Phülöp
addikt

amikor engem egészségügyi dolgozó az oldalamra fordított, egy slagot dugott a seggembe
elég megalázó helyzet volt, főleg, mert egy fiatal, dögös, vörös nővérke intézte

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#57543) Gabibácsi válasza Samott (#57531) üzenetére


Gabibácsi
tag

De az emberek hülyék... hidd el
ma elmentem dunakesziről kápmegyerre a gyerekért
közben komplett kirándulócsoportokat láttam, meg bringásflottákat
nem normálisak

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#57544) Gabibácsi válasza Phülöp (#57542) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ne haragudj, ellentmondanék.. nekem egy öreg fószer turkált a seggemben, és még bunkó is volt mert nem tudtam hogy hogy pucsítsak...
egy dögós nővérke..legalább vizuálisan jobb lett volna

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#57545) Gabibácsi válasza FőDudu (#57539) üzenetére


Gabibácsi
tag

Az a blogger aki Bp lezárásának módját ecsetelte, itt volt múltkor vita

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#57546) Samott válasza FőDudu (#57534) üzenetére


Samott
addikt

Ne rugozz mar ezen a nem utazunk dolgon. Nyilvan nem utazunk. De ez a f.sz azt mondta hogy az utcara se mehetsz ki.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#57547) Phülöp válasza Gabibácsi (#57544) üzenetére


Phülöp
addikt

attól, hogy neked rosszabb, nekem nem lesz jobb
de értékelem

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#57548) Samott válasza Gabibácsi (#57543) üzenetére


Samott
addikt

Na de itt nem hogy a gyerekert nem mehetsz el egy masik telepulesre, hanem a szomszed utcaban lako anyadhoz se. Csak mert egy f.szra biztak a donteshozast.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#57549) Samott válasza Gabibácsi (#57545) üzenetére


Samott
addikt

Es vegulis igaza volt, mert azota se zartak le Budapestet.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#57550) Gabibácsi válasza Samott (#57548) üzenetére


Gabibácsi
tag

Hát, igazából az van a rendeletben hogy a szülői jogaimmal élhetek, szóval elmennék érte

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.