Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#57351) FőDudu válasza Jahno (#57343) üzenetére


FőDudu
addikt

Jol indult, aztan tul sokat akarnak?

FőDudu

(#57352) Samott


Samott
addikt

Igen, megcsinaltak:

Megugrott a forgalom Budapest belvárosában

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#57353) Gabibácsi válasza FőDudu (#57348) üzenetére


Gabibácsi
tag

dede

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#57354) Gabibácsi válasza Samott (#57352) üzenetére


Gabibácsi
tag

az emberek hülyék
amúgy ha a bkv helyett lett ez, vírus szempontból akkor is jó

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#57355) Jahno válasza FőDudu (#57348) üzenetére


Jahno
őstag

Csak mindegyiknél 1 hónapos a felmondási idő. És akkor nem számoltuk a fél vállalkozós bekavarást :U

(#57356) Jahno válasza FőDudu (#57351) üzenetére


Jahno
őstag

Nem biztos, hogy sokat akarnak, csak furán. E sem tudom, hogy most furcsa módszerrel tanítani akar vagy szopatni. Első feladatom a meglévő IT szerint is hetes/hónapos meló, ha ismerik a rendszert és mindenki beszáll. Na, én nem ismerem, azért kaptam, hogy dokumentáljam és megismerjem. Csak így nehéz. Nyilván k. lassan haladok, mire minden infót összekaparok, meg elején még valami vázlatról volt szó, aztán leírás de ne túl részletes, aztán most ott tartunk, az ADt az Active Directory Users and Computersen keresztül kezeljük...

(#57357) Samott válasza Jahno (#57356) üzenetére


Samott
addikt

Ez milyen szemet, nalunk is csinaltak, dokumentalatlan osszehanyt, toldozott foltozott cucc aztan az uj gyerek dokumentalja mert ugy megismeri. Meg nem nekunk kell sz.pni vele.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#57358) Jahno válasza Samott (#57357) üzenetére


Jahno
őstag

Elvileg egyszerű lenne :DD Aztán valóban jöttek ez ilyen "ezt mi sem teljesen tudjuk, maradt a múltból" konfig, akkor hümm. Napi levelezés amúgy nem sok, de szerintem többiek kapják a melót rendesen. Én meg ilyenek ügyében kiszórtam vagy 50 levelet, hogy micsoda, aztán ezért is biztos nagyon "szeretnek".

Van aki nem érti, van aki szerint ennek egy része az Ő dolga és már készül az a rész, van aki visszakérdezett, hogy mi a cél és kinek szól ez a katyvasz. Valami lesz. Csak ugye néha 2 sor infó az 3-4 óra túrás, levelezés, megfejtés. Ilyen egyszerű, amit mindenki tud, de alap kérdéssel végképp nem akarom bombázni a népet, de XY- előtagú szerverek hol vannak, mi a funkciójuk, estébé.

(#57359) FőDudu válasza Jahno (#57358) üzenetére


FőDudu
addikt

Valamelyik nagy oreget hivd meg sorozni es kerdezd ki.
Maskepp csak kerdezel hulyesegeket es az agyukra fogsz menni.

Senki nem varhatja el egy ujonctol, hogy egy meglevo AD mukodeset felterkepezze es megertse mit miert ugy csinaltak.

FőDudu

(#57360) JonesC válasza hobizoli (#57304) üzenetére


JonesC
csendes tag

Túl fáradt vagyok. Az hogy jött ki?

(#57361) hobizoli válasza JonesC (#57360) üzenetére


hobizoli
nagyúr

egy banya 15 pont a sepruvel es a palcaval
egy palca 7pont
egy sepru 3 pont
egy banya minusz palca minusz sepru az 5 pont

3 + 5*(2*7) = 73

szerintem

több drón kell ;P

(#57362) FőDudu válasza FőDudu (#57359) üzenetére


FőDudu
addikt

Amugy meg Microsoftnak volt valami AD mapping toolja ami Visio-ba felderitette a topologiat es minden egyebet amit lehetett...

FőDudu

(#57363) Jahno válasza FőDudu (#57359) üzenetére


Jahno
őstag

Elvárják. Egy napon belül, de most már ugye két hete "csinálom" közben kaptam pár másikat, ami Onedriveosat mutattam, hogy szerintem nem is érthető, aztán egyik nap az volt a baj, hogy azok sem haladnak, most meg az, hogy az elsőt fejezzem be és haladjak.

Egy ember nem elég a sörhöz, meg akad aki vidékekln van és éppen szülnek :DD Itt ugye eleve Win/Unix/hálózat is akad benne... Meg külön helpdesk részek, és több fajta admin, meg mit ír script és kit írunk kézzel. És nem csak egy SAPs alkalmazás van, majd jónapot :C

(#57364) JonesC válasza hobizoli (#57361) üzenetére


JonesC
csendes tag

Ja te már akkor láttad a duplázódást. De ha emlékeim nem csalnak akkor műveleti jel hiányában a művelet szorzás.

(#57365) Jahno válasza FőDudu (#57362) üzenetére


Jahno
őstag

Nem Visio kell. Csoportokon mindenen végig mentem, de azt, hogy ki kezeli, miért, mit csinál a tartalom az néha szívás. És itt nem arra gondolok, ami a dfs/fs alatt van, hogy konyvtar_olvas konyvtar_ir :-P

(#57366) Bujdy81 válasza WiZARD (#57330) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nem,nem! A NAV nem ad neked jövedelem igazolást, csak lezárt időszakra. 2020.05.20-ig kell leadni az SZJA bevallást, de 2020.03.15-én élesítették a javaslatot. Magyarul én 2020.03.06-n csak 2018-as NAV igazolást tudtam lekérni. Na, annak mi értelme van? :D

(#57367) Samott válasza Jahno (#57365) üzenetére


Samott
addikt

Segitek: aki kerte meg aki megvalositotta mar reg nem dolgozik ott. Na ebbol talald ki. :)

Szerk: mi legutobb egy olyan penzugyi rendszerhez csinaltunk webes feluleletet ami egy osregi rendszerben (magic?) lett megvalositva, automatikus cuccal egy korabbi csapat atforditotta .net-re. Eredetileg egy nemet banknak keszult, es a funkciok egy reszet egy nagy nemzetkozi ceg a mai napig hasznalja milliardos penzek mozgatasara. Csak eppen senki nem tudja melyik resze kell meg mindig, szoval semmit nem mernek kikapcsolni belole. :D Es persze senki nem tudja mire valo az inkativ resz. Meg hogy pontosan mi az ami inaktiv.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#57368) FőDudu válasza Samott (#57367) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor biztos jol dokumentalt project volt ;)

FőDudu

(#57369) Jahno válasza Samott (#57367) üzenetére


Jahno
őstag

Valóban hosszú történet, de azért nem ilyen :-) Nyilván páran nem dolgoznak és vannak olyan benyelt domainok, vagy egyéb dolgok amikkel jött a sallang. Vagy éppen tegnap óta annyit változott, hogy módosítanom kell.

(#57370) Jahno válasza FőDudu (#57368) üzenetére


Jahno
őstag

Összességében meg van és működik is, meg valahol valaki tudja, hogy ha Sanyika azt kér, akkor ez a csoport. De melyik szoftver micsodájához tartozik, az érdekesebb. Meg a miért és a hogyan.

(#57371) Jahno válasza FőDudu (#57368) üzenetére


Jahno
őstag

Amúgy érdekes, Evonál első nap elég magas szintet kaptam az ADhoz, volt Wiki, megkerestem, csináltam. Működött is egész jól, pedig ott volt objektum és sok más. Akkor egyszer kilistáztuk, tán ide is írtuk a milliós számot. Aztán ahogy túrtam meg is tanultam valamit, elég gyorsan és közben ezeket a majom melókat tudták adni, majd mellé később a bonyásabbakat is. Itt még nem tudom :U

Leírás is. Nem kell extra, csak egy rövid címsor, hogy ez mi, de részletezzem rendesen, hogy ez mi.

(#57372) cyberde válasza JonesC (#57364) üzenetére


cyberde
csendes tag

Egy matematikai feladat csak akkor egyertelmuen megoldhato, ha azt diszkutaljak.
-melyik szamrendszerben?
-mely szamok koreben?
-milyen muveleti jelekkel?
-stb
Anelkul az nem egy megoldhato feladat, csak egy -ugyanolyan hulye vagy-e mint aki kitaalta- lofasz talalgatas.

(#57373) JonesC válasza cyberde (#57372) üzenetére


JonesC
csendes tag

Akkor bajban leszünk, mert nem szokták díszkutyázni az iskolákban a dolgozatnál se, legalábbis azon a szinten ahol a boszorkány még szerepel a feladatban :)

Bár nem akkora a baj, mert végül is nem a helyes megoldás a lényeg, hanem hogy eltaláld ami a javítókulcsban szerepel :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57374) Jahno


Jahno
őstag

Alis bicajlámpa:

https://m.aliexpress.com/item/33026620543.html

Nekem pont megfelel és másra is. Kínai gyorsan emelt is az árán :-) 2 órája világít tesztnek.

(#57375) eattila válasza Samott (#57367) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem meg online konferencias (videos, stbs) cucchoz kéne ios app-ot reszelni. Csak azt hagyjam vele beken aki implementalta sajat serverre.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#57376) cyberde válasza JonesC (#57373) üzenetére


cyberde
csendes tag

Egy ertek leirasara barmi alkalmas, akar egy boszorkany rajza is, ha az diszkutalva van. :K

(#57377) Jahno válasza eattila (#57375) üzenetére


Jahno
őstag

És nincs ebből még kb. 35 :-O Persze mindenki saját platformot szeretne. Nem valami átlagos nyílt api, aztán kész?

(#57378) eattila válasza Jahno (#57377) üzenetére


eattila
csendes tag

Nyílt api (php, .net, java). Opensource. Csak kéne hozzá teszt környezet :) Ha más nem írok apit az apihoz, bár az feleslegesnek tűnik :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#57379) JonesC válasza cyberde (#57376) üzenetére


JonesC
csendes tag

Persze, csak vannak azok a változók amik azért kikopnak a használatból :D

(#57380) qnadam válasza Gabibácsi (#57308) üzenetére


qnadam
veterán

bérelj teherautót!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#57381) Jahno válasza qnadam (#57380) üzenetére


Jahno
őstag

Egy szép csőrős Csepel elejére még fel is lehet feküdni.

(#57382) qnadam válasza Jahno (#57381) üzenetére


qnadam
veterán

egy ifára kevésbé, de annak meg azért van sportértéke.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#57383) Jahno válasza qnadam (#57382) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor meg már egy méretesebb Cat :C

(#57384) qnadam


qnadam
veterán

#filmtopik

a das boot jó, bár kissé csodálkozós volt, hogy a kodi a film hosszát imdb-ről szedi, így azzal számoltam, hogy két és fél óra, de aztán rá kellett jönnöm, hogy én a három és fél órás rendezői változatot nézem :D atmoszféra nagyon jó, a sztori szerintem nem volt annyira erős, de lehet nem is volt cél.
a budapest noirt meg szimplán untam. pár jó ötlet volt benne, de ennyi, a sztori semmi extra, képileg is elég semmilyen volt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#57385) -NoVa- válasza qnadam (#57384) üzenetére


-NoVa-
őstag

Akkor már mindenki nézze meg a Bloodshot-ot, aki anno a színművészeti produkciókért és a komplex történetvezetésért szerette a Steven Seagal filmeket. Vin Diesel jól követi ezt az utat.

(#57386) JonesC válasza -NoVa- (#57385) üzenetére


JonesC
csendes tag

Megtettem sajnos.

(#57387) -NoVa- válasza JonesC (#57386) üzenetére


-NoVa-
őstag

Micsoda mázli, hogy jött ez a járvány, különben pont moziban adták volna, és kicsit bánnám a jegyárat érte.

(#57388) Samott válasza -NoVa- (#57387) üzenetére


Samott
addikt

Mondjuk ha lattad a trailert, akkor nyilvanvalo hogy nem pazarlod a penzed ilyen hulyesegre.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#57389) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#57390) Phülöp válasza qnadam (#57384) üzenetére


Phülöp
addikt

A könyvet olvastam vagy 3x, zseniális. A film (rendezői változat) 2 éve várja, hogy egyszer.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#57391) -NoVa- válasza Samott (#57388) üzenetére


-NoVa-
őstag

Trailer alapján a Prototype játék ugrott be, amit élveztem, és még annak a sztorija is jobb volt ennél a filmnél. Szóval akár lehetett volna ebből a nanobotos alapból valami jót kihozni, de inkább engedték a takarítókat kibontakozni a forgatókönyvírásban.

(#57392) npera válasza blueboi69 (#57131) üzenetére


npera
újonc

Kicsit megcsúsztam a fórummal, most válaszolok.

Ezek az IKEA katalógus képei. Ma összeraktam a padot és a grillező asztalkát (szervírozót). Holnap folytatom.

Nem viccelek, az utolsó példányt sikerült megvenni az asztalból és a padból. A kis asztalkából még asszem 5 db volt. A közelebbi IKEA-ban nem is volt, csak a távolabbiban, a város déli részén. Van valami clik & collect szolgáltatás, amikor egy kiválasztott időablakban oda lehet menni és akkor kihozzák neked. Ilyet még sosem csináltam, ezért kíváncsi voltam.

Berendeled a cuccot és a megfelelő áruházban kiválasztod ezt az opciót. Aztán odamész az időablakban, majd leparkolsz egy külön megjelölt parkolóba. Asszem 10 hely volt. Onnan felhívod őket, bemondod a rendszámot, a rendelés számát és hogy melyik parkolóhelyen állsz. És valami szerencsétlen kiscsaj kitolja a cuccot egy rámpán. Aztán bepakolod a kocsiba magad.

Ahogy néztem pár svéd kiscsaj volt, a többi afrikai és ázsiai volt. Elég nehéz melónak tűnt a rámpán letolni (fékezni) a nehéz kocsikat, amikor hozták az enyémet segítettem a lánynak. Egy kedves ébenfekete kiscsaj volt, nagyon szépen beszélte a svédet, szerintem itt nőtt fel.

(#57393) npera válasza Gabibácsi (#57163) üzenetére


npera
újonc

Megnéznéd, ahogy bokát villantok? Dat ankle!!!! :C

(#57394) npera válasza FőDudu (#57170) üzenetére


npera
újonc

Jaj, ma látomásom volt. Úgy értem láttam egy dolgot.

A COOP üzletbe mentem a kislány osztálytársának szülinapi ajándékot venni. És ki volt rakva a bejáratnál egy kuka tetejére egy doboz gumikesztyű. Fakultatíve felvehettél egy párat. Senkin nem láttam... :C :Y

Ja, újabb hír. A népegészségügyi hatóság szóvivője nem érti, hogy Göteborg miért nem kezd el emelkedni. Egyszerűen nem akar bedurranni a fertőzések száma a városban, még mindig csak araszolunk Stocki után. Úgy látszik Göteborg ebben is teljesen le van maradva, még fertőződni sem tudunk igazán... :B

(#57395) FőDudu válasza npera (#57394) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt ilyen az eloiras.
A hirek szerint napok ota nincs uj fertozott a mi regionkban - most mar csak a turistakat kell tavol tartani es nem lesz baj...

Aztan ha lement ez az egesz remalom, akkor johetnek megint a turisztok.

FőDudu

(#57396) npera válasza qnadam (#57317) üzenetére


npera
újonc

Én át tudnék durván, de utána a géptetőt lehetne vinni lakatoshoz egyengetni. A kis habtestem alatt szerintem csak egy Volga gépteteje maradna épen.

(#57397) npera válasza FőDudu (#57348) üzenetére


npera
újonc

Nem tudom Magyarországon hogy megy az ilyen, de Svédországban tudom. Ha konzult vagy és válság alatt a kuncsaft felmondja a szerződést, akkor elvileg (!) még alkalmazásban vagy a konzult cégnél. Elvileg. De ha válság van és nincs reális esélye, hogy át tudjanak rakni hamar egy másik kuncsafthoz akkor mész haza pikk-pakk.

Ezen felül jön még a komplikáció, hogy milyen bérmodellre szerződtél. Van olyan modell, ahol nagyon magas százalékot megkapsz a kuncsaft által fizetett pénzből, amíg van kuncsaft. De ha nincs, akkor meg semmit.

A lényeg az, hogy amikor nincs szerződés, akkor nagyon ingatag az alkalmazás igazából.

(#57398) qnadam


qnadam
veterán

ámberek, van valakinek eladó laptopja sub10khuf kategóriában, amit holnap át tudnék venni? kb működjön, legyen rajta működő firewire vagy expresscard slot. hdd sem kell, az van.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#57399) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Mai dupla life improvement. Extrém szociális életet éltem, el camino kivittem a szemetest reggel, és behoztam miután a kukások elvitték a tartalmát. Aztán dél körül ismét jártam kint, kivittem a döglött mosogatógépet, átvettem az újat, és becipeltem. Gyanús furgonból kipattanó maszkos emberekkel cseréltem szajrét a rendőrség oldalában contactless.

A mosogatógéppel együtt rendeltem egy optikai kábelt is, így végre kijön a DAC-ba USB-n a táp meg a jel, onnan átmegy a Roland hátulján a megfelelő bemenetbe, és nem egy analóg draúton kerül bele alaplapi hangkeltőről a borzalom. Ég és föld. A felszabadult analóg belekerült a Dell dokkolóba, és mivel külön hangerőszabályzója van az analóg és digitális bemeneteknek, így ízlés szerint tudom rákeverni az Teamses notificationhangokat Igorrr-ra 2 analóg tekerővel. Úgyhogy most a gép mosogat, én hátradőlve kényelmesen, zene szól, gyerekeket meg lassan le kell szedni a fáról, és vacsoráztatni.

(#57400) FőDudu válasza npera (#57397) üzenetére


FőDudu
addikt

Azt ertem, hogy a cegeknek igy kvazi olcsobb az adott ember - vagy epp az adott poziciora tobbet tudnak fizetni, hiszen nem adott emberrol van szo hanem kvazi szolgaltatasrol amiert akar oradijban is fizethet.

Azt nem tudom, hogy ilyen kikozvetitesnel a kikozvetitett is kvazi tobbet keres mintha ugyanarra a poziciora felvennek alkalmazottnak?

Amugy a dolgozok eseten is ugyanugy megvan a lehetoseg a rendkivuli felmondasra, foleg ilyen esetben. Vis maior, vagy epp incapacity vagy egyeb cimszoval szokott lenni valami a szerzodesekben.

A dolgozot max az vedi, hogy kap ugye az evek alapjan nemi vegkielegitest - meg ugye a szerzodottet altalaban olyan poziciok eseten alkalmazzak amit viszonylag egyszerubb betolteni.

Hotel bizniszben a kertesz/takarito/ejszakai takarito (medence es hasonlok szakszeru takaritasara) amirol hallottam kulsoskent - meg persze a SAP konzultans es adotanacsado.

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.