Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#56101) zetor2000


zetor2000
senior tag

512Megás (!) SD kártya kell esetleg? Bontatlan, mint a CF ek voltak. Van pár db. Sörre cserélhető :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#56102) zetor2000


zetor2000
senior tag

#szakembör:

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#56103) Jahno válasza zetor2000 (#56101) üzenetére


Jahno
őstag

Karantén végén mindent is. Kicsit eltéptem ugyan az olvasó adatkábelt, de még majd lehet megreszelem. Most fixre zsugoroztam egy táppal, de az sem annyira az igazi, hogy buliba lehet kibepakolászni.

(#56104) zetor2000 válasza Jahno (#56103) üzenetére


zetor2000
senior tag

Akkor megmentem valahogy a kukától a pakkot. Egyelőre "selejtezve" van.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#56105) Jahno válasza zetor2000 (#56104) üzenetére


Jahno
őstag

Ez legalább kicsi és lehet sorba imagelni. Most is kreténkedek, gyárban lesápasztottak nap végére rendesen.

(#56106) qnadam


qnadam
veterán

vajon vegyek egy rendes videót digitalizálni? :think:

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#56107) Jahno válasza qnadam (#56106) üzenetére


Jahno
őstag

Nem is sejtettem, hogy ezeknek még ilyen ára van, de gyönyörű. Én lehet nekilátnék. Mennyire szopsz most a nem dolgozásokkal?

(#56108) qnadam válasza Jahno (#56107) üzenetére


qnadam
veterán

ez még egész olcsó, ebayen ilyen árak mennek (és ez négy nappal a vége előtt).
meló nincs :D

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#56109) Jahno válasza qnadam (#56108) üzenetére


Jahno
őstag

Van idehaza NV-HV60. Meg valamikor kiszórtam, tunert akartam belőle kifaragni aztán inkább nem. Valahol hempereg még egy tróger SD225ös, meg ki tudja. Roncsfutam minden is :C

(#56110) Sipi- válasza qnadam (#56106) üzenetére


Sipi-
tag

A 9-es után elütéssel odakerült egy 0 is, van ez így.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#56111) qnadam válasza Sipi- (#56110) üzenetére


qnadam
veterán

azt hiszed :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#56112) Jahno válasza qnadam (#56111) üzenetére


Jahno
őstag

Szomszéd bekopogott kis lóvéval, de NEM vettem fotómasinát. Viszont ha ennyire karantánolunk, akkor szombaton veszek pár filmet, jövő hónapban meg rózsaszín masinát. Fogyott annyi, hogy az legyen és kész :C

(#56113) qnadam válasza Jahno (#56109) üzenetére


qnadam
veterán

nekem egy kétezres évekbeli négyfejes szutyok van, ahhoz képest mindenképp előrelépés lenne a jvc, állítólag elég jó holmi egyébként is.
csak valahonnan szerezni kellene egy s-vhs kazettát, hogy legyen mivel tesztelni...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#56114) qnadam válasza Jahno (#56112) üzenetére


qnadam
veterán

nemrég láttam itthon hemperegni egy drogériás filmet, kéred?
van egy diafilm is, de az drága :))

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#56115) Sipi- válasza qnadam (#56111) üzenetére


Sipi-
tag

Ezek normálisak? :Y

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#56116) qnadam válasza Sipi- (#56115) üzenetére


qnadam
veterán

hát, egyre ritkábbak, és ezekkel ki lehet masszírozni azt, ami a kazettán van. meg s-vhs, ami mindig drágább volt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#56117) Jahno válasza qnadam (#56114) üzenetére


Jahno
őstag

Diát majdnem vettem használtan, de nem tudom. Azért az árfekvésekben van ráció, hogy sszameg. Drogériás poén, teljsen jó színe volt még 15 év után is. Provia meg olyan jahh :wub:

Arcok jöttek nekem egy szívességgel és kaptam pár pakkot, meg a rohadék Kodak Tmax, hogy miket meg nem látok haveroknál. Igaz nem az a fajta, hogy majd sorozatban kell nyomni. Majd karantén végén megművészülök és vagy összejön, vagy...

Áááá, ide is elvittem a legdrágább ojjektívet, hogy ezt gyártsam:

(#56118) qnadam válasza Jahno (#56117) üzenetére


qnadam
veterán

ez hány kép? amúgy jól néz ki

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#56119) Jahno válasza qnadam (#56118) üzenetére


Jahno
őstag

Kettőből egyikbe kis belemozdítás.

(#56120) FőDudu


FőDudu
addikt

Jelentem kiprobaltuk a muhust.
Ha mas (hus) nem lenne a foldon, akkor eheto.

Allagra egeszen husszeru erzes (bar en a darabosabb hamburgerhust szeretem), izre sem gaz. Sokkal gyorsabban elkeszul - valoszinuleg nincs benne sok zsir, igy hamar pirul....

Ha feldobja az ember mondjuk baconnel akkor hihetoen husszeru lehet egy burgerben, de akkor meg mar nem vegan ;)

Harman kostoltunk meg 1 pogacsat es a 2 kutya meg a macska is kapott belole.
Szoval van meg egy a hutoben - a vacsi csevapcsicsa volt.

Mivel a macska nagyon valogatos es meg o megkostolta, igy nem mondom, hogy ehetetlen.... :C

Aki eddig vegan volt es burgert akart annak ugyis van mar bevalt megoldasa, ez csak arra jo, hogy a novekvo vegan/allatvedo/trendi emberek valaszthassanak mast.

Nem tudom mennyit szamit az ilyen makettkodas a szendioxid kibocsatas csokkenteseben - valoszinuleg nem sokat. A noveny termesztes (raadasul annyi fele noveny ami ebben van) is rendelkezik okologia labnyommal.

Eddig is hust ettunk, ezutan is az lesz az etlapon.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#56121) eattila válasza FőDudu (#56120) üzenetére


eattila
csendes tag

De a vegánok miért akarnak hús szerű cuccot enni? Ha nem szeretik a húst...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#56122) Samott válasza eattila (#56121) üzenetére


Samott
addikt

Szerintem csak nem akarnak allatot olni a kajaert. Nem a hussal van bajuk, hanem hogy hogyan kerul az asztalukra.

Igazabol azert lesz ez nagy dolog mert sokkal kornyezetkimelobb egy ilyet osszerakni mint egy allatot felnevelni. Es ahogy egyre tobben leszunk es nonek az igenyek egyre tobben ennenek hust, sok hust. Es az embereket meg elbirna a bolygo de az ehhez szukseges haszonallat mennyiseget mar nem.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#56123) Gabibácsi válasza Samott (#56122) üzenetére


Gabibácsi
tag

Laikusként azt gondolnám hogy egy főnek zöldségből sokkal nagyobb termőterület kell mint levetítve húsból

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#56124) Phülöp válasza Gabibácsi (#56123) üzenetére


Phülöp
addikt

Plusz a rengeteg rovar és rágcsáló, amit meg kell ölni a jó termés érdekében...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#56125) eattila válasza Gabibácsi (#56123) üzenetére


eattila
csendes tag

Viszont a húsállat felneveléséhez szükséges növényt is termelni kell valahol.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#56126) Jahno válasza eattila (#56121) üzenetére


Jahno
őstag

Nem a húst nem szeretik, hanem elveik vannak, mer' gyilkolás meg minden. Legalábbis most ez az új ideológia.

(#56127) Jahno válasza Gabibácsi (#56123) üzenetére


Jahno
őstag

Bármelyik állítás cáfolatára van tanulmány (:- Bármilyen.

(#56128) FőDudu válasza Gabibácsi (#56123) üzenetére


FőDudu
addikt

Franc tudja. Az uj trend a foldlabdas es taphalos termesztes.
Meg az akvaponia - ott valahogy halakkal vannak szimbiozisban (halszart hasznal a noveny).

Murska Sobotanal van egy kibaszotnagy teruleten uveghaz. Az a LUST.

Mindenfele lehet kapni a paradicsomjukat, marha joizu. Szerintem megtalalhato feletek is a Lidl-ben.

Aztan igy termelnek:

Megprobaljuk mi is, kolatozott a kertunk merete. Eddig kb 3x2m teruleten termeltunk mindent - elfert. Most par nagy muanyag vodrot vagy hasonlot telenyomok talajjal, kap bio tragyar, bele a paradicsom, aztan meglatjuk. Megkarozom, szepen hozza furom a karot a muanyag vodorhoz, ugyis van itthon ilyen Windhager noveny karobol par datab.

Kivancsi leszek milyen eredmenyt erunk el. Ugy tunik iden lesz eleg idonk locsolgatni....

FőDudu

(#56129) Gabibácsi válasza eattila (#56125) üzenetére


Gabibácsi
tag

Igen, de az sokkal igénytelenebb dolog, egy mezőnyi lucerna, meg mondjuk kukorica, mint mondjuk melegházban nevelgetni a paradicsomot paprikát

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#56130) Gabibácsi válasza Phülöp (#56124) üzenetére


Gabibácsi
tag

Pontosan
Szóval bármit és az ellenkezőjét is be tudjuk bizonyítani

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#56131) Jahno válasza FőDudu (#56128) üzenetére


Jahno
őstag

Ez ránézésre is gépesíthető. És olcsó :-D

(#56132) Gabibácsi válasza FőDudu (#56128) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én feladtam a paradicsomot háztájilag, írtózat mennyiségű víz kellett hozzá
a lidlinkben majd megnézem milyen paradicsom van, általában a veresit szoktam venni

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#56133) FőDudu válasza Jahno (#56131) üzenetére


FőDudu
addikt

Inkabb az a fura, hogy milyen kicsi az a gyokerresz....

Kaptak ra EU-s forrast.
www.lust.si

Erdemes atnezni. Lehet ilyen a jovo paradicsom termesztese.
En hulye meg meg szedtem a nemeteknel negykezlab a nyari szunetben.... :C

FőDudu

(#56134) Gabibácsi válasza Jahno (#56131) üzenetére


Gabibácsi
tag

https://store.backbit.io/product/backbit-c64-bundle-1/

beszéltem a csajjal aki gyártja, EU-ba is postázza, szerinted?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#56135) Samott válasza Gabibácsi (#56132) üzenetére


Samott
addikt

Na most kepzeld egy vagomarhahoz meg a takarmanyahoz mennyi viz kell. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#56136) ncc1701 válasza Gabibácsi (#56123) üzenetére


ncc1701
veterán

Hát ez nem így működik. :) Valami 8-10x annyi terület kell annak, aki húst eszik, mint egy vegetáriánusnak. Állatot ugye etetni kell.

(#56137) ncc1701 válasza Gabibácsi (#56132) üzenetére


ncc1701
veterán

Magas ágyást fogok csinálni, ami vízzáró. Ebbe fogunk ilyesmit ültetni, ennek ugye az az előnye, h nem kell hajolgatni, és a víz nem megy lefele.

(#56138) eattila válasza FőDudu (#56133) üzenetére


eattila
csendes tag

Normál üvegházban sem sokkal nagyobb az ágyás. Ráadásul alatta szalma van. Legalábbis valamelyik alatt. Nagybátyámék fóliáznak. Viszont a dobozos méh az meglepő volt nekem is :)

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#56139) eattila válasza ncc1701 (#56136) üzenetére


eattila
csendes tag

És hány génmódosított rovar kell ahhoz, hogy legyen paprika, meg paradicsom, meg kb bármi ami virágzik? :) Ezt a vegák tudják?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#56140) FőDudu válasza eattila (#56139) üzenetére


FőDudu
addikt

Meg egy ilyen fasza fagyos aprilis kb. minden gyumolcsot kinyir - lesznek gyumolcs arak iden is.

FőDudu

(#56141) Gabibácsi válasza ncc1701 (#56136) üzenetére


Gabibácsi
tag

tanyán nagyszüleimnek voltak disznói, két marhája, lova
ebből indultam ki, ott volt a mező, és a kukorica, mindenre IS elég volt
a zöldségekkel meg százszor annyi gond volt

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#56142) Gabibácsi válasza ncc1701 (#56137) üzenetére


Gabibácsi
tag

a magaságyás divatos most, sok műsorban láttam

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#56143) WiZARD válasza eattila (#56139) üzenetére


WiZARD
addikt

[link]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#56144) FőDudu válasza Gabibácsi (#56141) üzenetére


FőDudu
addikt

Beszelgettem falusival, mert ugye en is sokat voltam falun 18 eves koromig.

Akkor szedtuk az uborkat, almat, kukoricat, stb - mind ment eladasra. Volt felvasarlo, megvettek. Tejet is atvettek, estenkent lehetett menni leadni.

Azt mondjak, ma mar nincs ilyen - legalabbis Szabolcsban nincs. Nem veszik meg a haztaji novenyeket. Almat sem viszi mar el az orosz, max lealmanak vennek at, de az leginkabb onkoltsegi ar alatt. Szoval nem eri meg.

Meg a falvakban is erosodott par nagyobb birtokos, a tobbi abbahagyta. Nincs mar foldje az atlag embereknek.

Lehet paprikat/paradicsomot termelni a csaladnak, sok embernek mar csak a haza van es nincs telek ahogy a nagyszuleim idejeben volt.

FőDudu

(#56145) Gabibácsi válasza FőDudu (#56144) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem éri meg , ha nincs kutad. Szüleimnél csak virágok vannak, a földön meg lucerna, néha lekaszálva. Annyira vacak agyagos a föld, hogy írtózatosan kéne locsolni bármit is hogy megteremjen (próbáltuk). Kút nincs, a rendes vízből meg luxus lenne.
A tyúkok jók voltak, azokkal nem volt macera, kivéve amikor elvitte őket a nyest, akkor befejeződött.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#56146) FőDudu


FőDudu
addikt

Megszuletett a dontes, hogy felenk mi lesz.

Az allam a kovetkezokeppen szall be:

- az ev elso feleben (marcius-junius) 80% fizut kapnak a munkabol hazakuldott dolgozok (az allamtol). A munkaltatoknak nem kell jarulekokat es adot fizetniuk a dolgozok utan. Ezen felul 200 Euro per dolgozo adando a munkaltato reszerol.

- az ev masodik reszeben (julius-december) a 80% 50%-ra merseklodik.

(azaz 4 honapig 80% (+200 Euro), utana 50% (+200 Euro) ami a standby-ban levo dolgozoknak jar.

Ez szerintem eleg korrekt csomag az allam reszerol, az egyeni vallalkozok is emlitve vannak.
Farmerek is kapnak havi 700 Eurot ha jol olvasom.

Szerintem ez igy kb azt elozi meg, hogy mindenkit elkuldjenek es munkanelkuli jaradekot kerjenek tomegesen. Az is 80% az elso par honapban es 60% utana.

Igy megmarad(hat)nak az allasok, munkaltato is kvazi tehermentesedik (havi 200 Euro per dolgozo az osszes koltsege).

FőDudu

(#56147) eattila válasza WiZARD (#56143) üzenetére


eattila
csendes tag

Ja. Csak nem szállítgatós, hanem konkrétan egynyári, szaporodásra képtelen méhekről van szó. Megrendeled, kiteszed, végzik a dolgukat, aztán meghalnak.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#56148) FőDudu válasza FőDudu (#56146) üzenetére


FőDudu
addikt

Azt azert illik tudni, hogy itt jelentosen kevesebb a bejelentes nelkul dolgozo.
Allam szeret mindenrol tudni. Lakcim bejelentesnel peldaul a berleti szerzodes masolatat kerik - nem lehet kihuzni az arat sem.

Ugyanigy a tb es egyeb regisztracioknal is kell a munkaszerzodes masolata - azaz kb naprakesz adatbazisuk van a dolgozok jovedelmerol (es sok esetben a kiadasaikrol is).

Talan az egyeni vallakozok es a farmerok a kivetelek - ezert irtak utobbiaknak fix osszeget.

Valoszinuleg jobban esik az allampolgaroknak az ilyen jellegu gondoskodas, mint megkapni nagyjabol ugyanazt az osszeget a munkanelkuli hivatalban torteno latogatas utan.
Allamnak ugyanaz a kiadas - es megis mas a megitelese.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#56149) Gabibácsi válasza FőDudu (#56148) üzenetére


Gabibácsi
tag

Na, ott lenne rinyálás hogy megfigyelnek. Biztos chipeket is kaptatok, négy! :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#56150) FőDudu válasza Gabibácsi (#56149) üzenetére


FőDudu
addikt

Kollega is hivott tegnap, hogy intezi a bejelentkezest a szloven cimere, mert eddig horvatoknal lakott es 1 honapja se berel ezen az oldalon lakast. Meglepve mondta, hogy a teljes lakasberleti szerzodest kertek, nem eleg az elso oldala. Es az arat sem huzhatja ki.

Ugy vagyok vele, hogy ha nincs takargatni valom, akkor nem erdekel ki tudja mennyit keresek es milyen feltetelekkel berlem a hazat ahol elunk.

Minden tisztan, adozottan megy - cserebe az orvos nem gondolkodik azon milyen draga a cucc amit felir (gyogyszer is ingyenes). Ha bajom volt, akkor a beutalohoz 1 hetre meg volt a CT/biopszia es az izotopos vizsgalat is (pajzsmirigyre). Ilyenkor nem banom (annyira), hogy a fizum kb 50%-a levonasra kerul. Gyerek normalis suliba jar, biztositva van a csaladom (utanam, nem kell egyebet fizetni).

Mindent a merlegre teve nem baj ha tudnak rolam kb. mindent. Nem vagyok en semmi extra.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.