Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#56551) zetor2000 válasza Gabibácsi (#56549) üzenetére


zetor2000
senior tag

Férfiak nőkkel,.pfújjj.... :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#56552) FőDudu válasza Gabibácsi (#56548) üzenetére


FőDudu
addikt

Johet a 'recipe', megsutjuk.
Mara kakaos csiga keszul - kovasszal - az mar 'folyamatba tetetett' ;)

FőDudu

(#56553) FőDudu válasza zetor2000 (#56550) üzenetére


FőDudu
addikt

Nejem mondta, hogy ma nem akar fozni. OK.
Akkor vagy en fozok, vagy mirelit, vagy rendelunk.

Vagy kiolvasztunk valalmit ami mar kesz.
Van jofele porkolt lefagyasztva.

FőDudu

(#56554) Phülöp válasza FőDudu (#56542) üzenetére


Phülöp
addikt

Írtam, hogy 'jobb helyeken'.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#56555) FőDudu


FőDudu
addikt

rPI alapon futo OSMC nem egy stabil valami.

Mar vagy harmadszor doglik meg.

Eloszor en nyirtam ki a kartyat - szinte lehetetlen kiszedni a tokozott PI-bol.
En nekialltam csavarhuzoval. Ra is pacsaltam, mert a kartya az erzekeny oldalaval van kifele, igy valami szirszar foliat atvagtam.

Aztan szimplan az aramszunet utan nem bootolt.

Aztan tegnap en rendezkedtem, detto. Csa 4 zoldet villog nonstop.
Na mara kisutottem, hogy a kartyaval semmi baj, a config.txt tartalma olvashatatlan (0byte).

Fogtam masik kartyat, ranyomtam a gyari imaget, aztan megvartam az elso bootot, lementettem a config.txt-t, ramasoltam a felkaracsonyfazott masikra, muxik.

Kartyara ragasztottam egy csik celluxot, azzal ki lehet huzni.

Most, hogy jobban raerek, azt hiszem kellene valami androidos vagy wines kis box amivel az OSMC megy. Azt irja a net, legjobb az Xbox One X. Hasznal valamelyikotok ilyet OSMC-vel (Kodival)?

FőDudu

(#56556) qnadam válasza Jahno (#56483) üzenetére


qnadam
veterán

azabaj, hogy aki annyira még életben van, hogy ne kelljen kórházba vinni, azt se tesztelik. márpedig így elég sokan vannak.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#56557) -NoVa- válasza qnadam (#56556) üzenetére


-NoVa-
őstag

Meg akit kéne, is hazazavarják először mintavétel után BKV-val. Részintézkedésekből van tonnaszám, de komplett protokollevezénylés nincs.

(#56558) -NoVa- válasza FőDudu (#56555) üzenetére


-NoVa-
őstag

3b+ OSMC-vel nálam release óta stabilan fut, ugyanaz a kártya előtte sima 3-ban futtatta ugyanazt, csak áttettem amikor megjött az új.

(#56559) Phülöp válasza zetor2000 (#56519) üzenetére


Phülöp
addikt

Ma reggel:

link

Nagy hasznosság egy Amea a háznál.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#56560) qnadam válasza -NoVa- (#56557) üzenetére


qnadam
veterán

igen, kedvencem nekem is az volt, akit odavittek tesztre, majd közölték, hogy taxiba ne üljön, de oldja meg.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#56561) zetor2000 válasza Phülöp (#56559) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jónak tűnik... :)
Jó étvágyat hozzá!

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#56562) Phülöp válasza zetor2000 (#56561) üzenetére


Phülöp
addikt

Köszi, megvolt.
Valahogy nálunk jobban fogy az ilyesmi, mint a kenyér.
Vannak azért kísérletek:

link

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#56563) zetor2000 válasza Phülöp (#56559) üzenetére


zetor2000
senior tag

Enyém ilyen, Gabibácsi receptje alapján:

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#56564) Phülöp válasza zetor2000 (#56563) üzenetére


Phülöp
addikt

10 millió pék országa:)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#56565) eattila válasza qnadam (#56560) üzenetére


eattila
csendes tag

És ha mindezt úgy, hogy pl 200km-ről viszik el odáig....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#56566) FőDudu válasza -NoVa- (#56558) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem is olyan van. Gyari tappal, gyari hazzal.
TV moge berakva, nem sokat van mozgatva.
Tegnap kicsit takaritottam meg 1 kabel kilogott - veletlenul kihuztam.

Meg eleve kellene valami rendes taviranyito - most egy Lenovo billntyuzet van radugva.
Valamiert nem szereti a Philips TV-vel a HDMI-CEC megoldast, azaz egyelore kell a 2 tav....

Majd meglesem milyen taviranyitok vannak OSMC-hez.
A macera a TV es a fal kozotti resbol torteno kinogyogyaszkodas...
Sok hely nincs, oda van beszuszakolva a konnektor/powerline/tv tapkabel/pi/pi tap/HDMI kabel....

Most nyomok egy imaget a kartyarol, legkozelebb visszarakom es kesz.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#56567) zetor2000 válasza FőDudu (#56552) üzenetére


zetor2000
senior tag

Már volt, pár hete, de akkor itt is:
70dkg liszt,
1-2 tk só
fél liter víz
Élesztő.

Én egy 40g csomagot komplett beletettem, rendesen géppel dagasztattam. Másfél óra után ki akart jönni a dagasztótálból, úgy megkelt. Akkor átgyúrtam, erre kicsit összeesett. Megint másfél óra, de már a sütőedényben kelesztve. Akkor is szépen kelt.
230 fokon, ebben az öntöttvas edényben volt a sütőben, befedve 45 percet, fedő nélkül további 15-20 percet, akkor kap színt a teteje. Én légkeverést is adtam neki, úgy kábé egyenletes a sütőtérben a hőfok. Az edény dulván középen volt, se nem lent, se nem fent.
Amikor kivettem, g*ci meleg volt, de egy szilikon kenőtollal kentem vizet a tetejére, ettől csillogó meg ropogós lett.
Hagytam kihűlni, utána vágtam csak fel. Ez még jó egy óra, mert a vasedény tartja a hőt. Nekem kicsit körbe kellett vágni az edény szélénél, mert odasült, de nem vészesen. Ha kikened valami zsiradékkal, talán kevésbé tapad le, de nálam se volt vészes."

A fenti képen látod, eléggé egyforma a sűrűsége. A kérge kicsit "rágósabb", mint a bolti kenyereknek, de az íze meg a gyerekkori kenyerek íze. Amíg ropog a teteje, addig hozza, amit anno ettem. A kérge meg nem baj, hogy ilyen, jól áll neki. Egy nap után teljesen olyan, mint volt tegnap.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#56568) zetor2000 válasza Phülöp (#56564) üzenetére


zetor2000
senior tag

Voltam Lidlben, akkor kaptam élesztőt. Nem véletlen kerestem :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#56569) qnadam válasza eattila (#56565) üzenetére


qnadam
veterán

de már akkor is, ha csak a szomszéd kerületből, betegen.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#56570) FőDudu válasza zetor2000 (#56567) üzenetére


FőDudu
addikt

Koszi!

Ilyen ontottvas edenyem nincs. Hasonlo formaju es meretu 'jenai' akad. Fedovel.
Igaz, hogy van kenyersuto gep is a padlason - gyerek le is akarta venni tegnap.

Az nem baj, ha kergesebb, eleve olyan kenyeret szoktunk venni a piacon vagy a peknel.
Hazi cuccnak olyan lesz a kerge.

FőDudu

(#56571) Grillo válasza Jahno (#56491) üzenetére


Grillo
senior tag

Mióta először linkelted, minden nap olvasom. Szerintem mindenkinek kéne.

(#56572) Sipi- válasza hobizoli (#56488) üzenetére


Sipi-
tag

Ami még furcsa, hogy az első napokban (amikor elkezdődtek a napi sajtótájékoztatók), akkor mindig elmondták, hogy a BM napi 25ezer maszkot gyárt. Hova lett az a néhány (sok) százezer maszk, amit állítólag gyártottak?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#56573) ncc1701 válasza FőDudu (#56523) üzenetére


ncc1701
veterán

Hugomnál is megvoltak a tünetek. Dokit hívta, azt mondta neki, h ha rosszabbodik, akkor hívja. Pár nap, és elmúlt minden. Teszt nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#56575) ncc1701 válasza FőDudu (#56527) üzenetére


ncc1701
veterán

Szerintem rengeteget számít a 15cm mélységben, nálunk is valami 100-105cm víz fér bele. Anni, h vettem egy komolyabb vízforgatót, rendes homokszűrőst, annak ki kellett vágni a medence fém palástján a ki-beömlőket. De fasza lett, kb úgy tolja a vizet, mint egy masszázs medencés cucc.

(#56576) zetor2000 válasza FőDudu (#56570) üzenetére


zetor2000
senior tag

Kell venni, ha nincs :) Hűálló (jénai) is teljesen jó lehet, ha nem lett volna ilyen idehaza, abban sült volna.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#56577) Grillo válasza FőDudu (#56553) üzenetére


Grillo
senior tag

Én épp izzítom a parazsat a grillbe, tegnap tudtam venni húsokat.

Aztán délután villámlátogatás a bauhausba, mert kell cserélni a kert csapot, utána meg belövöm a kutat.

Nagyon szép idő van, azért így, hogy van kis kert, a gyerekekkel is sokkal könnyebb.

Holnap meg hajnalban megyek megint repülni a várba, mert bár mondták, hogy jók a múltkori felvételek, de akkor jó lenne ember meg buszok nélkül...

(#56578) ncc1701 válasza Grillo (#56577) üzenetére


ncc1701
veterán

Kerti csapot nekem is kéne cserélni, de nem jön le a menetről a régi (sima colos vascső). Majd lehet kölcsön kérek valami komolyabban melegítő cuccot, nem mertem erősebben feszíteni.

(#56579) FőDudu válasza Grillo (#56577) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt vasarnap minden zarva.
Ez volt az egyik elso intezkedes amit bevezettek.

Tegnap mar Ljubljana alatt az autopalyan is kitereltek mindenkit egy pihenobe es aki nem a part menti lakos az fordulhatott vissza. Nincs turizmus.

Ugyanez Izola/Koper/Portorozs bevezeto utjain. Rendorseg betartatja az elrendelt 'maradj abban a korzetben ahol laksz' rendeletet.

Nincs lejarkalas a tengerpartra ha nem ott laksz. Szlovenia eleg nagy, senki nem mondhatja, hogy 5-10 kilometeren belul nincs ahol setaljon/fusson./sportoljon.
Biciklis sem hivatkozhat sportolasra, sportoljon a lakohelye kornyeken.

Hogy ma mit eszunk azt meg nem talaltam ki, nejem es gyerek kerteszkednek.

FőDudu

(#56580) ncc1701 válasza Gabibácsi (#56545) üzenetére


ncc1701
veterán

Melyik része nem világos számodra? Az, h egy fertőzetlen társaságban elég egyetlen fertőző, és újrakezdődik minden? Ez zajlik épp most mindenhol. Vagy a virulógusok azon állítását tagadod, miszerint ha egy társadalom mittomén 40-50%-a már túl van egy fertőzésen, akkor onnan kb semmi óvintézkedésre nincs szükség, mert alig tud terjedni a vírus a sok immunis miatt? Ez a sima influenza oltás gyakorlati tapasztalata is plö.

(#56581) qnadam


qnadam
veterán

filmes topik:
a jojo rabbit tényleg fasza, a drakulics elvtárs is korrekt, szórakoztató, nyilván nem kell túl komolyan venni. de a film se veszi magát túl komolyan :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#56582) Grillo válasza FőDudu (#56579) üzenetére


Grillo
senior tag

Hát, jogos, hogy korlátozzák be, de egy kis lakásban élve 4-5 emberrel biztosan nehéz megállni.
Én is csak dolgozni, meg boltba járok, pedig igen mennék horgászni is, de majd.

Én eléggé borúsan látom a jövőt, nem is a betegség miatt, hanem a gazdasági hozadékok miatt.
Minden esetre nyilatkoztam, hogy fizetem tovább a hitelt.

(#56583) -NoVa- válasza FőDudu (#56579) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azért egy átlag BP méretű város az szinte az egész megyét betölti ritkásan sétálgató emberrel, nemhogy 5-10 km távra. Turistautakra nem is érdemes kimenni, azokon tömeg lesz, sima erdészeti vadászlesekhez vezető ösvények még működnek, de már ott is csak a félreesőbbek.

(#56584) ncc1701 válasza Grillo (#56582) üzenetére


ncc1701
veterán

Hát, pecázni oszt végképp mehetsz. Szabadidős tevékenység, esetleg még sport is. Addig menj, míg nem tiltják, mert akkor már későn mennél. Konditeremben is van srác, aki rendszeresen jár pecázni, elüldögélnek szépen.

(#56585) ncc1701 válasza -NoVa- (#56583) üzenetére


ncc1701
veterán

Ha nem mehetnek legálisan, majd mennek illegálisan. Oszt mikor már nagyon elégedetlenek az emberek a kormánnyal, és megindulnak, akkor lehet lámpavasra húzzák őket. Széllel szemben lehet ugyan csurizni, csak nem praktikus.

(#56586) Grillo válasza ncc1701 (#56584) üzenetére


Grillo
senior tag

Tudom, de a gyerekkel mennék, ő meg rohadtul ismerkedés, meg nem is tud a seggén megülni, ha meg arra figyelek, épp merre Kisdorog, akkor meg horgászni nem tudok. Ezzel amúgy nem lenne gond, de most egyszerűbb az udvaron, a szomszéd két gyerekkel elvannak, azok sem járnak sehova.

(#56587) Phülöp válasza zetor2000 (#56576) üzenetére


Phülöp
addikt

Messze nem olyan jó a jénai kenyérhez (kacsához se amúgy). Hőtartás sokat hozzád a végeredményhez (egyenletesebben melegszik fel és egyenletesebben is sül a cucc odabent). Szóval cserép vagy öntöttvas az ajánlott innen.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#56588) Phülöp válasza ncc1701 (#56578) üzenetére


Phülöp
addikt

link

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#56589) FőDudu válasza -NoVa- (#56583) üzenetére


FőDudu
addikt

Senki nincs a lakasba bezarva - annyit rendeltek el, hogy lakohelyhez kozel mehet a szabadba. Es ott a szokasos social distance es ne gyulekezzenek. Nem egy betarthatatlan dolog.

Itt nincs BP-hez hasonloan zsufolt nagyvaros. Ljubljana is 300e alatt van - az 2-3 budapesti kerulet. A foldrajzi adottasgokbol kiindulva itt nem okoz gondot elerni a termeszetet ha epp arra van igenye valakinek.

Annak viszont tenyleg nincs ertelme, hogy tobbszaz kilometert utazva turistaskodjanak a polgarok. Egy LJ-part odavissza 250km.

Ha majd olasz/spanyol jellegu kijarasi tilalom lesz (remelhetoleg nem lesz), az valoszinuleg jobban megerinti a varosiakat. Meg is ertem, nem jo lakasba bezarva lenni.

FőDudu

(#56590) FőDudu válasza Phülöp (#56587) üzenetére


FőDudu
addikt

Kacsasuto (cserep?) tal - meg az a roman (erdelyi?) fekete szinu is van.

FőDudu

(#56591) Phülöp válasza FőDudu (#56590) üzenetére


Phülöp
addikt

Szerintem jobban jársz azokkal, mint a jénaival.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#56592) -NoVa- válasza ncc1701 (#56585) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem. Most mehetnek legálisan, aztán ha súlyosbodik, akkor sehogy. Katonasággal meg nem fognak baszakodni, saját érdekükben szigorítanak.

Egyébként hegyen minden alkalommal találkozunk járőröző rendészeti pickuppal, a csoportos bográcsozós gyülekezős naivokat szét szokták zavarni. Egyelőre csak szólnak, de tegnap már nem volt teleparkolva a bográcsozós hely környéke, 3 autót láttam összesen, abból az egyik trailer, ami épp húzta fel az egyik VW-t platóra. Vehetett volna inkább egy jó Subarut :DDD

(#56593) -NoVa- válasza FőDudu (#56589) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kápmegyer környékére rálátok az autópályáról, patakparti sétaút kb úgy néz ki, mint egy sztereotíp börtönudvari sétáltató, sűrű sorban. Farkaserdei futóutakról Qnadam majd mond hasonlót.

(#56594) -NoVa- válasza FőDudu (#56566) üzenetére


-NoVa-
őstag

HDMI-CEC amúgy nálam is elment valamikor tavaly egy update után, addig teljesen jól működött. Bosszantó. Kapott billentyűzetet, de ki kéne nyomozni.

(#56595) Phülöp válasza -NoVa- (#56593) üzenetére


Phülöp
addikt

Finnország területének 74.2%-a erdő, jutott mellé 187888 db tó. Minderre van 5.5 milliós népesség. Remélhetőleg el fogunk férni a napi egészségügyi séta során.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#56596) ncc1701 válasza Phülöp (#56588) üzenetére


ncc1701
veterán

Azaz. Szerelő spannál ott az autogén heggesztő cucc. Csak marha kényelmetlen elhozni. Még arra is gondoltam, leflexelem a vérbe, és teszek rá új menetet.

(#56597) ncc1701 válasza -NoVa- (#56592) üzenetére


ncc1701
veterán

Hát. A gyerek még alszik, tegnap akkora buli volt, h 5 kocsival mentek. Ha meg itt súlyosbodik, akkor addig rokonhoz el kell költözni, nincs para. :)

[ Szerkesztve ]

(#56598) FőDudu válasza ncc1701 (#56597) üzenetére


FőDudu
addikt

most mondja a foallatorvos Cilike, hogy Budapesten robbanasszeru novekedes varhato.
Valoszinuleg tudnak valamit, csak kerulik a panikot. Ugyebar...

Index is lehirezte gyorsan.

Mert epp valami magyar radio szol a hatterben.

Engem meg elkapott valami allegoria....
Tusszogok, folyik az orrom.... Lehet segitene ha bezarnam az ablakot....
De tul jo ido van...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#56599) hobizoli válasza Sipi- (#56572) üzenetére


hobizoli
nagyúr

na ez az :DDD

több drón kell ;P

(#56600) -NoVa- válasza ncc1701 (#56597) üzenetére


-NoVa-
őstag

Látom tanulsz az Olaszoktól, hogyan kell átbillenteni tragikussá a szart. Ők is elköltöztek rokonokhoz, amikor kezdett súlyosbodni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.