Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#57601) blueboi69 válasza Jahno (#57598) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Dereng valami, de nagyon nagyon halványan...

(#57602) FőDudu válasza blueboi69 (#57597) üzenetére


FőDudu
addikt

En is eleg kaba vagyok - fel hetkor keltem.

Aztan vasarlas, tuzgyujtas, fozes, par online training mindenfele teszttel, fozes tovabb, ebed, funyiras, kutyasetaltatas, szomszedtol nagyletra visszahordasa a harmadik szomszedhoz.
Az egyik szomszed eleg nathas - kohog eleg csunyan. De se laz se masik tunet, igy tan nem koronas. Neki is keritettunk szirupot a kohogesere.

Kozben a telefonomat annyit hasznaltam, hogy 2%-on volt egy oraja...

FőDudu

(#57603) Jahno válasza blueboi69 (#57597) üzenetére


Jahno
őstag

Inni mindig van erőm :C Hobbi dolog? Lassan szól a szomszéd, hogy végzett a kötelezőkkel aztán állunk neki reszelni, pakolni, szelektálni, nyomni a bizniszt.

Ennyit a magánbizniszekről, ma reggel óta nyomta, minden hétvégén és éjjel-nappal nyomja.

(#57604) -NoVa- válasza FőDudu (#57591) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nexus 5-tel is el lehetett már kapni jó fényeket:

S9 ha jobb is, nem akkora ugrás, mint a Nexus 5 volt az azelőtti telefonokhoz képest sötétben:

(#57605) qnadam válasza Samott (#57549) üzenetére


qnadam
veterán

az itt jelenlevők jelentős része azt se volt hajlandó megérteni, hogy attól hogy valaki a konteókról ír blogot, még nem feltétlenül hisz bennük.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#57606) Jahno válasza qnadam (#57605) üzenetére


Jahno
őstag

Persze, mert megszokták, hogy ha ilyen szóba kerül akkor Gyula, Dext, Aranylaci meg többiek rémlenek, nem az, hogy ír róla egy cikket és nem állít, csak öszeszed egy csomó paramétert, rendszerezi melyik mennyire hiteles és nyitva hagyja a kérdést aztán lehet rajt csámcsogni.

(#57607) Sipi- válasza blueboi69 (#57596) üzenetére


Sipi-
tag

Én még nem láttam olyat, ami elkészült volna időre.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#57608) Sipi- válasza Samott (#57525) üzenetére


Sipi-
tag

Szigorú kijárási korlátozó intézkedéseket vezettek be Újpesten

Déri Tibor polgármester bejelentette, hogy élve a kormány adta lehetőséggel, saját hatáskörben hétfő éjfélig szigorító intézkedéseket vezet be a kijárási korlátozásokkal kapcsolatban Újpesten.
Újpest közterületeit csak áthaladásra, illetve egyéni sportolási tevékenységre lehet használni hétfő éjfélig. Ezt a rendőrség, az Önkormányzati Rendészet és a polgárőrség ellenőrzi az előttünk álló napok folyamán. Pénteken 12 órától lezárják a Népszigetet mind a gyalogos, a kerékpáros és az autós forgalom elől a XIII. kerülettel közösen. Az átjárás a kerületek között azonban megengedett lesz, azaz át lehet jutni Óbudára a hídon keresztül.

A járványveszély enyhítésének érdekében egészségügyi maszk – ennek hiányában annak funkcióját és rendeltetését betöltő orrot és arcot takaró textil (kendő, sál) – viselése kötelező az önkormányzat által fenntartott piac- és vásárcsarnok területén, az oda belépő és ott tartózkodó szolgáltatásokat igénybe vevőkre és szolgáltatókra, a zárt térben történő tartózkodás idejére.
Az ezekről szóló rendeletet aláírás és kifüggesztés után ma 12:00 órától lép hatályba.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#57609) Jahno válasza Sipi- (#57607) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk pld. hálóbővítések, wifi telepítések, telközpont bővítések, előzőleg gyárban nagy tárolók, vagy komplett virtualizáció bevezetése azok mentek határidőre és zökkenőmentesen.

Többi persze olyan, hogy ügyfél sem tudja mit akar, de van határidő. Aztán majd útközben megkalapálódik a sepcifikáció és csak egy mezőz kell majd odébbrakni :C

(#57610) eattila válasza Sipi- (#57607) üzenetére


eattila
csendes tag

En igen. Elenkezojet tobbszor.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#57611) Samott válasza qnadam (#57605) üzenetére


Samott
addikt

Szeretnem azt hinni, hogy az nem a jelentos hanem csak egy kis resze. Es azok is csak a vita heveben, a sajat allaspontjuk vedelmeben "vakultak" meg.

Jahno: en Aranyilaciban nem vagyok biztos. Igen, a honlapja tele van blöd dolgokkal, de szerintem az csak a sci-fi iroi munkassaganak reszet kepzi. Az a csoka tanar, valoszinuleg jo tanar, jart a Nasanal es vannak teljesen korrekt urkutatasi irasai is. Szerintem szorakozasbol, szorakoztatni irja csak a hulyesegeket. Es wmiki-t kifelejtetted, az volt az igazi feketeoves idiota. (mondjuk itt is van egy w.miki de o normalis, csak nevrokon)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#57612) Samott válasza Phülöp (#57438) üzenetére


Samott
addikt

Hogy mik vannak: Március végén még fölöslegesnek tartotta a kórházakból kikerülők tesztelését a fővárosi kormánymegbízott

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#57613) cyberde válasza Samott (#57611) üzenetére


cyberde
csendes tag

"Szeretnem azt hinni, hogy az nem a jelentos hanem csak egy kis resze. Es azok is csak a vita heveben, a sajat allaspontjuk vedelmeben "vakultak" meg."

Ha már megszólíttattam!

Elnézést kérek, hogy nem kísérem lankadatlan figyelemmel (kvázi kurvára nem is érdekel!) egy akármelyik/bármelyik nyugger rendőr bloggerpályafutását.

Másrészt ez a szerinted megkérdőjelezhetetlen tájékozottságú, végtelen tárgyi tudású, szellemi világítótorony nem azt kérdőjelezte meg az ő végtelen bölcsességében, hogy nem lesz lezárva Budapest, hanem azt, hogy ha esetleg lezárják, akkor azt nem tudják végrehajtani.

Én meg erre azt mondtam, hogy az ember vagy egy dilettáns hülye, vagy direkt hangulatot akar kelteni.

(#57614) Samott válasza cyberde (#57613) üzenetére


Samott
addikt

"megkérdőjelezhetetlen tájékozottságú, végtelen tárgyi tudású, szellemi világítótorony" - irt itt ilyet valaki? Vagy csak szalmababozunk?

Azt irta nem fogjak lezarni, mert nem tudjak lezarni. Es nem zartak le mert erre ok is rajottek. Az volt a hulye, aki egy percig is komolyan vette, hogy lezarhatjak. De persze a remhirek mentek mar akkor is es o csak huteni probalta a kedelyeket.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#57615) FőDudu


FőDudu
addikt

Orban jol megszivatta a helyi polgarmestereket.

Nem rendelt el komolyabb szigoritast, igy az emberek a helyi polgarmesterekkel lesznek elegedetlenek, ha a husveti jarkalas miatt problemakba utkoznek a helyi korlatozo intezkedesek miatt.

Azaz aki szigorit, az a sajat lakosaival 'baszik ki'...
Okos, mondana a rabbi.

Mert ne legyenek ketsegeink, a lakossag egy resze egyetert, a hulyebbik fele meg lazadozni fog, hogy ot ne korlatozzak, blablabla...

Engem nem erint, de ismerve a husveti folklort szerintem lesznek vicces jelenetek.
Csodalkozom, hogy meg nem keszultek vicces videok a kozteri kamerak altal rogzitett jelenetekbol...

Persze a kurva GDPR mindent szetkurt...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#57616) Gabibácsi válasza FőDudu (#57615) üzenetére


Gabibácsi
tag

Tehát ebben is Orbán a hibás, már vártam.
de ha meg mindenhol szigorítás lenne, az lenne a baj

szerintem jó hogy a kerületek maguk döntik el, meg a fatornyos falum is
persze a legjobb lenne a kijárási tilalom, de akkor kb felakasztanám magam ha még a gyereket se láthatnám

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#57617) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

[link]
A villamos alagútjába hajtott egy autó az I. kerületben2020.04.10. 14:48Közlekedési balesetÁll a villamosforgalom a baleset miatt.A villamos alagútjába hajtott és ott fennakadt egy gépkocsi az I. kerületben, a Széchenyi Lánchídnál. A fővárosi hivatásos tűzoltók érkeztek a balesethez. A villamosforgalom áll a műszaki mentési munkálatok idejére.

ezt sosem értettem, behajt, látja hogy sín, de mégis bemegy a közepibe

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#57618) FőDudu válasza Gabibácsi (#57616) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem ezt mondtam.
Csak azt, hogy okosan atharitotta a felelosseget a polgikra ;)

Nevezzuk ezt publikus beta tesztnek egy komolyabb korlatozas elokeszitesi szakaszaban.

Valoszinuleg a helyzet meg nem indokolja a komolyabb korlatozasokat, de a helyi viszonyok ismereteben legalabb lephetnek a polgik. Marmint hetfo estig.

Ha majd a fertozes olyan mereteket olt, mint mondjuk a Spanyoloknal vagy a Franciaknal, akkor nyilvan lepni kell. USA-ban is van fel millio fertozott es napi 2e halott, de jobban megnezve a fertozes nem komolyabb a nemeteknel mert adatoknal (fertozottek szama per 100k lakos kb megegyezik). Csak ott tobben laknak....

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#57619) halapidori válasza Gabibácsi (#57617) üzenetére


halapidori
csendes tag

Az utóbbi másfél hónapban ő a negyedik sínrehajtó... Ez régebben is ilyen gyakori volt?

(#57620) Gabibácsi válasza halapidori (#57619) üzenetére


Gabibácsi
tag

Biztos a szemükbe süt a nap az alagútban :DD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#57621) Gabibácsi válasza FőDudu (#57618) üzenetére


Gabibácsi
tag

Szerintem is, ha kell majd szigorít, addig helyileg. Szerintem ez nem felelősségháritás hiszen már korlátozás van régóta

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#57622) FőDudu válasza halapidori (#57619) üzenetére


FőDudu
addikt

Lehet pont ugy sutott a nap...

Van az a helyzet, amikor tiszta idoben pont olyan szogben sut a lemeno nap a szemedbe, hogy semmit se latsz . Es mar boven a lehajtott napellenzo alatt sut be.

Nem vedem, csak mar belefutottam parszor.

Hazautak tervezesekor ezt is figyelembe kell venni, nem jo az utolso szaz kilometert (Ljubljana utan) felvakon megtenni. ;)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#57623) JonesC válasza halapidori (#57619) üzenetére


JonesC
csendes tag

Én is hajtottam sínre a mexikói útnál, kicsit fenn is akadt, de kinavigáltam. Az volt a vicces hogy egy furgonos is, ugyanakkor, viszont ő nem tolatni próbált, hanem oldalra kimenni, ami lehetetlen volt, de őt is kinavigáltam tolatással.

(#57624) Gabibácsi válasza JonesC (#57623) üzenetére


Gabibácsi
tag

Benne van a pakliban, de ezek többtíz métert mentek még tovább

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#57625) FőDudu


FőDudu
addikt

Amugy hogy is van ez a husvet?
Ma van a tojas festes meg a sonka fozes?

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#57626) Samott válasza FőDudu (#57615) üzenetére


Samott
addikt

Igen, sunyi huzas volt, de nekem nem is ez a legnagyobb gondom ezzel (mar megszoktuk toluk), hanem hogy esz nelkul, ossze-vissza korlatozgatnak a poligik. Minden profeszekben mas a szabalyozas, ki tudja ezt kovetni?

Egysegesen, jol atlathatoan kellene ezt intezni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#57627) FőDudu válasza Samott (#57626) üzenetére


FőDudu
addikt

Igazabol az athaladast sehol nem tiltjak.
Azaz betegnek segiteni vagy gyereket latogatni nem lehet gond.

A tobbit meg el kell halasztani. Unnep van, most otthon kell maradni.

En sem orulok, hogy nem vihetem ki a gyereket a jatszoterre vagy a tengerpartra, de attol nem lesz jobb ha kesergek a helyzeten. Most tul kell elni.

FőDudu

(#57628) JonesC válasza Samott (#57626) üzenetére


JonesC
csendes tag

És ha fordított esetben furcsán gyeri intézkedett volna így akkor nem a demokrácia netovábbja lenne?

Csak kíváncsiságból.

(#57629) Samott válasza JonesC (#57628) üzenetére


Samott
addikt

Hogy erted? Szerintem a korlatozott kijarasi tilalmat nem kritizalta senki. Az kozponti intezkedes volt.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#57630) Gabibácsi válasza Samott (#57626) üzenetére


Gabibácsi
tag

Egyszerű, nem megyünk most rokonlátogatóba

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#57631) Gabibácsi válasza FőDudu (#57625) üzenetére


Gabibácsi
tag

Holnap van húsvét, de én már tegnap megfőztem a sonkát, tojásokat
ma odaadjuk a gyereknek az ajándékokat is, hogy ki tudjunk menni az erdőbe kipróbálni
asszony meg csak kapkodja a fejét, sosem hallott húsvéti szokasokról, náluk nem is most van, és nem is ünneplik meg, szegény tegnap meg hétfőn is dolgozott/dolgozni fog

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#57632) JonesC válasza Samott (#57629) üzenetére


JonesC
csendes tag

Az önkormányzatokra bízott szigorításra gondoltam.

(#57633) cyberde válasza Samott (#57614) üzenetére


cyberde
csendes tag

Hidd el, ha akarnák, le tudnák zárni. Légy se ki, se be.

Értek hozzá. Annyira biztos, mint egy sok éve nyugger rendőr, aki egész más területen dolgozott.

Majd kedden nézzünk vissza, sikerült-e Nagykovácsinak, meg Hollókőnek, meg Kosdnak, meg még X településnek. És nem korlátlan erőforrásokkal, -a teljes rendőri és honvédségi állománnyal- hanem településenkénk max 2db félnótás önkormányzati rendésszel, meg 2db önkéntes polgárőrrel. Tihany 100 forintos műanyag kordonszalaggal zárta le a parkolóit. És működik.

Ez az -állítólag- kétharmados többséggel rendelkező geci + a nímand kormánya, rábaszta a felelősséget, a helyi -kevésbé elcsalható- választási többséggel rendelkező polgármesterekre. Aztán ha emiatt nem lesz parasztlázadás nem a kijárási korlátozást erőlteti majd, hanem a simán bevezeti a kijárási tilalmat.

Ja! Az aki nekiáll vakbuzgó hívőkkel/konteósokkal vitatkozni, az szerintem semmivel nem jobb náluk. Legfeljebb ugyanaz pepitában.

[ Szerkesztve ]

(#57634) Samott válasza JonesC (#57632) üzenetére


Samott
addikt

O b+, most jott at: "furcsán gyeri" f.szert kell kodrendszerben beszelni?

Az a s.gg tobb mint tiz eve megbukott, ne legyen mar hivatkozasi pont 2020-ban. Az hogy meg mindig szerepel, csak a fidesznek jo. Lehet ra mutogatni. Ahogy a peldad is mutatja.

Leirtam miert nem jo hogy nem kozpontilag inteztek. Tok mindegy ilyen szempontbol ki van kormanyon.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#57635) Samott válasza cyberde (#57633) üzenetére


Samott
addikt

Ja, mert kb. ket utat kell ellenorizni, ugy nem nagy kunszt. Es azon is atengednek barkit aki istenbizony kijelenti hogy csak athalad a telepulesen. Vicc az egesz.

Nezd, igaza volt: nem zartak le Budapestet. Miert vitazunk meg mindig ezen? Fogadd el.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#57636) Phülöp válasza Samott (#57612) üzenetére


Phülöp
addikt

Egy normálisan működő országban ilyenkor fejek szoktak hullani.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#57637) Phülöp válasza Samott (#57626) üzenetére


Phülöp
addikt

Egységes akkor tudna lenni, a központi.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#57638) FőDudu válasza Phülöp (#57636) üzenetére


FőDudu
addikt

De itt a fopolgarmester fejere megy a jatek...
Meg a tobbi nem fideszes fejere.

Van egyaltalan olyan telepules/kerulet ahol a polgik szigoritottak es fideszes az adott polgi?

Nem lennek meglepve, ha csak az ellenzekiek szigoritottak volna. Kormanypartnak ugyis istenhazacsaladmenjetektemplombaokrok a szolgenjuk. Mert unnep van, egyutt a csalad, egy a tabor ;)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#57639) Samott válasza Phülöp (#57636) üzenetére


Samott
addikt

De ez itt ez egy kovetkezmenyek nelkuli orszag. Bar azok az emberek tenyleg meghaltak.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#57640) Samott válasza FőDudu (#57638) üzenetére


Samott
addikt

Szekesfehervaron elegge bekemenyitett a fideszes polgi. Mondjuk o lehet hogy bajban lesz, mert be is szolt a partnak.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#57641) Phülöp válasza FőDudu (#57638) üzenetére


Phülöp
addikt

Tisztában vagyok a ténnyel, hogy a Fidesz politikai előnyszerzésre használja fel a helyzetet, miközben azt kommunikàlja, hogy az ellenzék politikai előnyszerzésre használja fel a helyzetet.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#57642) zetor2000 válasza halapidori (#57619) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jópár éve volt ilyen Opel reklám, hogy a sínen ment az autó. Lehet, most látták meg a népek, és kipróbálják. De nekik sem megy ez, mint a Hummereseknek a Balatonátúszás.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#57643) zetor2000 válasza Jahno (#57568) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én nem értek ehhez sem, csak elolvastam a czikket, aztán. Eszembe jutott, hogy te Olympusokat szoktál emlegetni, azt ez is egyike.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#57644) zetor2000 válasza blueboi69 (#57600) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ilyenben járok én is, hogy elqrtam ~15 forintot az erkélyre, és az egyik ládában a virágok kábé lekonyultak. A másik 4 láda az OK. Ja, újak a ládák is, meg a föld bennük, meg a növények is. Szóval valamit kell csináljanak magukkal.
Öntözőrendszer az itt nincs, nekem kell kézzel.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#57645) Sipi-


Sipi-
tag

Ötletszerzésnek, emberek reakcióinak tesztelésére (betartják-e, mennyire lázadnak) teljesen jó ez, és nem a minisztert szidják az emberek, hanem a "hülye helyi polgármestert". Azt kell, hogy mondjam, hogy ügyes ötlet volt. :C

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#57646) zetor2000


zetor2000
senior tag

Megjöttem a Lidlből.
Szerintem rekordforgalmat bonyolítanak ma, és nincs semmi rettenetesen nagy extra.
Kinn, a bejáratnál van 3 sorban bevásárlókocsi. Normál esetben. Most egy sem. A pénztárakhoz a sor az üzlet végében, a tejes pultnál van. 8 (nyolc!) kassza nyitva, és mindegyiknél ez a helyzet. Asszem talán nincs is több kassza. De pörgött a sor rendesen, nem álltam sokkal tovább, mint szoktam. Szokásos hiányzó dolgok továbbra sincsenek - élesztő, kézfertőtlenítő, gumikesztyű. Liszt már akad, de korlátozottan. Többi dolog meg van.
Kedden lesz valami barkácsos extra, arra kíváncsi vagyok.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#57647) Samott válasza zetor2000 (#57646) üzenetére


Samott
addikt

Hat ugye tegnap nem volt bót, meg holnaptol ket napig nem lesz bót. Ez mar majdnem vilagvege.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#57648) JonesC válasza Samott (#57647) üzenetére


JonesC
csendes tag

Az itthon már csak ilyen :)

(#57649) zetor2000 válasza Samott (#57647) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja, mindenki azt hiszi, hogy világvége jön. Pedig sok helyre locsolkodó se jön / megy. Én anyámat kérdeztem, kell e neki valami, de azt mondta, megoldotta a nyugger sávban, vett magának mindent, amit kellett. Így holnap nála ebédelek.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#57650) eattila válasza Samott (#57634) üzenetére


eattila
csendes tag

Trianonra is feszt mutogatnak. Pedig kevés olyan embert ismerek aki még élt akkor, és tudja milyen volt. A magyar ilyen. Ha egyswzer fájt neki, az fog is örökre. (mert ökör sajnos.)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.