Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#56351) eattila


eattila
csendes tag

Nálam ez a setup van most :D És nekem nem kell asztali perpill. Max egy AIO.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#56352) FőDudu válasza FőDudu (#56350) üzenetére


FőDudu
addikt

Es meg egy otlet. Van a billentyuzetben egy auto korrekcios beallitas. Tudom, mert kurva nehezen talaltam meg a kikapcsolasat anno.

Lehet az probal netrol frissiteni amikor feljon a kereso ablak....

Szoval, ha nem letfontossagu az automatikus javitas, akkor lodd ki. Max szerkeszted a hozzaszolasaidat ahogy en ;)

FőDudu

(#56353) npera válasza FőDudu (#56350) üzenetére


npera
újonc

Én megléptem azt a kihívási szintet, hogy bár angolra van állítva a felület, de van svéd, magyar és angol "billentyűzet" beállítva.

Így tudok krumplis a-t írni, ami nagy előny.... åååååååå

(#56354) npera válasza eattila (#56351) üzenetére


npera
újonc

Nálam most ebben a sarokban megy a home office.

Van egy HDMI-kábel a monitorban (a PC DP-n megy), amit bele tudok dugni a HP céges gépbe. Egy adapteren keresztül, mivel kispórolták belőle a HDMI-t a tökök és kell egy adapter hozzá. Azt elhoztam az irodából.

Annyit kell csinálni, hogy beljebb tolom a billentyűzetet és akkor jut hely a 14"-os HP-nak.

(#56355) eattila válasza npera (#56354) üzenetére


eattila
csendes tag

Nalam hdmi van csak a monitoron. Mikor vettem meg nem volt kilatasban a mac. Igaz dsubon ra tudnam kotni a wint de az meg meh. Inkabb dgdosom a monitort neha.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#56356) npera válasza eattila (#56355) üzenetére


npera
újonc

Ez egy furcsa monitor. A natív felbontását nem tudja HDMI csatin, ott csak fullHD megy. DP-n megy a 2560x1440 is. Így a PC DP-n van rajta és működik szépen.

A melóra elég nekem a fullHD is, a lényeg az, hogy a desktop ki van bővítve a kijelzőre is, így nem egy képernyőt kell nézzek. Irodában van 2 db 24"-os kijelző, plusz a laptop. Ott nem is nézem a laptopot, minden fontosat kitolok a két rendes méretű kijelzőre.

Aki 12"-os gépet kért az most szop erősen, mert nem adnak a cégtől kölcsönbe. Lehet venni privát magadnak, ha kell kijelző. Egy csomóan nem is tartottak otthon gépet, mert úgyis ott van a céges laptop....

(#56357) Samott


Samott
addikt

#animgif topic

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#56358) ncc1701 válasza npera (#56356) üzenetére


ncc1701
veterán

Nálam asszem egy 21, és egy 23" körüli fhd kijelző van, teljesen jó. Asszony kolleganője pont itt van, panaszkodott is, h mennyire utálja a notit, mert fáj a nyaka, nem jó rajta gépelni, és különben is, kicsi a monitora. Nyilván ki-mire használja. Ha meg vki dekstop gépként használ notit, monitorral-billentyűvel, egérrel, az ugye árban 2x szorzó, talán mostanában nem mindegy.

(#56359) zetor2000 válasza npera (#56356) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem lehet, hogy egy kevésbé minőségi HDMI kábeled van? Abból is találni tré és minőségi cuccot. Még a tré is tud jónak tűnni, pedig nem. Én a 4K kijelzőm egy LG által csomagolt HDMI kábellel használom, működik.

Nemrég egy építkezésen volt pár tárgyalóterem, ahova a kivitelező húzott kábeleket. Na, az sok esetben a fHD-t se tudta, nem a 4K-t. A megoldás az lett, hogy "Pistike" elment vagy 10 boltba, hozott egy zsák vezetéket, és amelyik a legjobb lett, azt behúzta. Most az eredmény az, hogy asztalról oszlopba 2-3 m HDMI, onnan 15-20 méteres a kijelzőig direkt, és megy 4K@30.
Az oszlopban lévő "csatlakozó" is érdekes volt. Legrand akármi, 15 centis kábel, két végén HDMI anya. Ez fHD-t néha tudott :D HDMI 1.4 a speckó szerint. Miután n em működött, kikerestem a katalógusát.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#56360) zetor2000 válasza npera (#56349) üzenetére


zetor2000
senior tag

Se Google, se Apple ökoszisztémát nem szeretne.
Az "ára" végett én az iOS/OSX platformot el is vetettem azonnal.
Nem mellesleg nekem vannak az almás cuccoklkal bajaim, de ez egyéni. Illetve bizonyos termékek javítása is khm... vérlázító. Persze ha nem megy tönkre, akkor semmi baj. De van, ami tönkremegy. Vagy csak lehajtod a kijelzőt, és nyomot hagy a klavi. Vagy a bevonat elkezd rohadni. Vagy a klavi mechanikusan sz.rul van összerakva, és nem tudod kicserélni, csak házzal együtt. Alaplapon forrasztott az SSD... Mindegy, ez nekem, mint üzemeltetőnek fájó, szerencsére nincs ilyenem, amit üzemeltetni kell. Max telefonban akku / kijelző csere.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#56361) zetor2000 válasza ncc1701 (#56358) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja, most nem éri meg rendes laptopot venni, mert "olcsó" az euró.

Azért egy rendesebb monitor, billentyű/egér kombó nem annyi, mint egy laptop, hacsak nem valami űber klavi-egeret választasz.
Monitor van táposabb 24"es 40-50től, egy rendesebb billentyűzet/egér meg ~25. Azért egy rendes laptop 150+, de inkább 300E. Persze a kiegészítőkkel 400, de ezeken nem feltétlen kell cserélni alaptop cseréjekor.
Fater IBM model Mjét is amiatt cseréltük, mert gépet cserélt, és nem volt PS2 csati az új alaplapon. De azt a klavit tizensok évig használta, vagy 5-6 gépet kiszolgált. Az egere egy Logitech MX400, az se mai, egy Microsoft Habu helyett lett. Azt nem szerette a gépe. Nekem is olyan lett végül -MX400., csak a vezetékét cseréltem már. :) Lassan érik pár Omron kapcsoló cseréje is.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#56362) zetor2000 válasza Samott (#56357) üzenetére


zetor2000
senior tag

Minek önt valaki termitet a grillre? :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#56363) Phülöp válasza zetor2000 (#56360) üzenetére


Phülöp
addikt

Egyelőre ott tartok, hogy várom az iPhone SE idei verzióját, meg vettem egy Apple TV 4k-t. Az asszony saját telefonja egy SE, a céges egy iPhone 7s, laptopja tavalyi Macbook Air, és van mellé egy iPad Air 2.
Nekem van egy öreg Lenovo T520 (5 éve vettem használtan) meg a Galaxy Note 9.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#56364) JonesC válasza Phülöp (#56363) üzenetére


JonesC
csendes tag

Az új SE-nek nálam is van esélye, csak ki kell várni hogy mégis mi merre hány méter vele.

(#56365) JonesC válasza zetor2000 (#56362) üzenetére


JonesC
csendes tag

Porral oltás :)

(#56366) FőDudu


FőDudu
addikt

Nocsak:

Whew! We’ve just saved you from an infected website
Infected URL: https://covid19info.live/
Threat: URL:Phishing
This URL contains malicious code that could harm your computer.
If you’re willing to risk it, you can turn off your Avast Web Shield to continue.
But we strongly recommend walking away from this one.

Megtortek az oldalt, vagy tul aktiv lenne a vedelem?
Tobb infot nem birok kicsikarni a vedelembol...

Safari es Chrome is beriaszt...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#56367) npera válasza Samott (#56357) üzenetére


npera
újonc

Szőrtelenítés level 9000?

(#56368) zetor2000 válasza JonesC (#56364) üzenetére


zetor2000
senior tag

Méretre a piac nagyon vár egy "kicsi" kijelzős telefont. Én csak kíváncsi vagyok, mit hoznak az "alsó" szegmensbe.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#56369) npera válasza zetor2000 (#56359) üzenetére


npera
újonc

Ez egy DELL U2713HM, ez ilyen. Nem a kábel miatt.

(#56370) npera válasza Phülöp (#56363) üzenetére


npera
újonc

Ha ilyen mértékű Apple-penetráció van nálatok, akkor nem is értem mit ellenállsz.

Mac Mini és iPhone 11 neked, a telefonra valami nagyon jó bumper és kész. A Machez lehet venni minőségi klavitúrát, nem kell szopni a rettenetes Apple borzalommal a mindenféle irányba becsukló gombokkal.

(#56371) JonesC válasza zetor2000 (#56368) üzenetére


JonesC
csendes tag

Még nem láttam a specifikációkat, ami nekem mindenképp kellene, hogy szóba jöhessen az az oled kijelző és az esim lenne.

(#56372) FőDudu válasza npera (#56370) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem tudom hasznal-e drotos fulest. iPhone-hoz kell majd egy kulso DAC ha van drotos fulese.

En anno talaltam egyet, egy ilyen kis basz. Annyi van rairva: Model:A1749
Ligthning to 3.5mm. Es meg talan nem is halk...

Apt-x-et ir mint kovetelmenyt az pedig ha jol tudom nincs Apple hordozhato cuccban.
Marmint telefonban. Macbook pro tudja.

Apt-x eseten innen valogathat.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#56373) FőDudu válasza JonesC (#56371) üzenetére


FőDudu
addikt

Mult heten nezegettem telokat. Van mar ami dual SIM es plusz eSim.
Azaz 2 fizikai vagy 1 fizikai es egy eSim amit kezel.

FőDudu

(#56374) Phülöp válasza FőDudu (#56372) üzenetére


Phülöp
addikt

Drótos füles az a sokéves terv vége felé lesz majd csak aktuális. Melóban erősen akadályozna a drót, meg balesetvédelmi szempontból is aggályos (nem asztalnál ülve püfölöm a klaviatúrát). Amúgy iOS alá van vmi egyéb normális hangminőséget átvivő BT codec az aptx helyett, ha jól sejtem.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#56375) FőDudu válasza Phülöp (#56374) üzenetére


FőDudu
addikt

Tudtommal nincs. Csak az AAC. Ezert szivas almas cuccal komolyabb fulest hasznalni (vezetek nelkuli kapcsolaton).

Samunal legalabb van APT-x vagy LDAC is.

Ennyit tehetsz: [link]
Whathifi eleg jol osszeszedte.
Azaz kabel nelkul nem megy a HQ az Apple telokon.

Ezert nem jut eszembe Almas telot venni. Laptopnak jo a MBP, iPad is jol hasznalhato, de ha csak telo es BT fules van nalam, akkor mar maceras lenne egy fenti osszeallitas.

BTR3 meg azert is jo, mert ha a notira kotom, akkor a telon bejovo hivas is csorog rajta, siman fel lehet venni.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#56376) JonesC válasza FőDudu (#56373) üzenetére


JonesC
csendes tag

A kettő nekem elég, és mivel az egyik kártyám telekomos elég az egy fizikai + esim.

(#56377) cyberde válasza zetor2000 (#56368) üzenetére


cyberde
csendes tag

https://www.unihertz.com/shop/product/atom-2

(#56378) zetor2000 válasza cyberde (#56377) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez elég kicsi. :)
Én Apple-ra gondoltam, hogy mit hogy az alsóházba. Rebesgetnek egy ujjlenyomat olvasós, a13as CPUval szerelt valamit, aminek nem bazi kijelzője van, hanem talán nem lóg ki ing felsőzsebből se. (olyanból, amit elegáncsos emberek vesznek fel, nem a szakadt favágók)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#56379) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Na mikor döglik meg a mosogatógép...

(#56380) hobizoli válasza -NoVa- (#56379) üzenetére


hobizoli
nagyúr

jovohet csutortok este szarabb lett volna, mert akkor keddig se kep se hang sehol

több drón kell ;P

(#56381) zetor2000 válasza -NoVa- (#56379) üzenetére


zetor2000
senior tag

Midig a "legjobbkor". Van valami jelenség, vagy sekép, sehang,?
(enyémen nincs hangjelzés, de van, amin de van)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#56382) FőDudu válasza -NoVa- (#56379) üzenetére


FőDudu
addikt

Ugye? :Y
Nalunk mosogep csere rendben lement, komolyabb sutot mar nem akarnak hazhoz szallitani.

Helyi atvetel mar nem lehetseges sehol.

Tegnap voltam egy ilyen helyen vasarolni, minden le van kordonozva, csak a kerteszeti reszen lehet vasarolni.

FőDudu

(#56383) Phülöp válasza -NoVa- (#56379) üzenetére


Phülöp
addikt

Mosogatni még el lehet kézzel gond nélkül, de egy 4 tagú családra nem szívesen vállalnék be egy nagymosást (elsőre mosógépet olvastam, és erősen megsajnáltalak).

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#56384) FőDudu válasza cyberde (#56377) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk ilyet rendeltunk a muszakosoknak:

https://www.a1.si/telefoni/crosscall-action-x3-crna

A Cat S60 elbujhat mellette.
Mindent IS kibir, eleg jo, USB C, mikellmeg? :)

Es ha jol remlik nem is annyi mint a CAT.

FőDudu

(#56385) -NoVa- válasza Phülöp (#56383) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mindketten dolgozunk, + homeschool sem olyan egy elsőssel, jogy önállóan tolja, + főzés + házimunka + gyerekátmozgatás, nem nézünk TV-t, effektív csak akkor pihenek ha épp hányok. És így jut kb 4 óra alvás naponta. Ebből vesz el a mosogatás. Nem, az sem egyszerű. A mosógép proaktívan ősszel döglött meg, az jól csinálta, ennek most fáradt el a szivattyúja végleg. Úgyhogy most rendelek hamar egy újat.

(#56386) Phülöp válasza -NoVa- (#56385) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem azt mondtam, hogy jó, hanem hogy lehetne rosszabb is.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#56387) WiZARD


WiZARD
addikt

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#56388) zetor2000 válasza WiZARD (#56387) üzenetére


zetor2000
senior tag

:)) :DD :R :C

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#56389) Phülöp


Phülöp
addikt

#mithallgatszmost

Sting and Shaggy Tiny Desk Concert

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#56390) cyberde válasza FőDudu (#56384) üzenetére


cyberde
csendes tag

Én évek óta CAT telefont használok, soha semmi baja nem volt egyiknek sem. Se nem fagyott, se nem lassult, se nem akadt.
Mezítlábas android, nulla beleintegrált, saját fejlesztésű "okosságos" applikáció, amiből pl a Samsung-nál, vagy az LG-nél van vagy harminc, (a Huawei-t inkább meg sem említem) ráadásul azt sem tudod mik azok, meg mire használhatók, de legalább kiirthatatlanok, viszont hiába lövöd le őket, (a fasztudja miért) mindegyik folyamatosan elindul és feleslegesen szívja az akkut.
A jelenlegin (S41) összesen van/volt egy CAT AppTools nevű app, ami gyakorlatilag egy CATERPILLAR munkagép katalógus, egypár játékkal, meg marketing elemmel. Az első bekapcsoláskor könnyedén törölhető volt az utolsó bitjéig.
Nyilván vehettem volna olcsóbban (vmi kapualji gsmshop-ban) szürkeimport, noname telót kétséges garanciális feltételekkel, kétséges IPV teljesítménnyel, készpénzért, de 1+1 év garanciával, 20 hónapos kamatmentes részletre ezt lehetett a szolgáltatónál választani.

(#56391) Sipi- válasza Jahno (#56311) üzenetére


Sipi-
tag

End-userek soha sem voltak ügyfeleink, csak cégek. Kezdetekben csak tűzfal volt, az ment nagyon. De kezdtek bejönni a dobozos, "összekattintom 1 óra alatt" eszközök, ami (valljuk be) egy kis cégnek tényleg elég. Annak a kb. 100ezres bekerülési és utána kb. 0 fenntartási költségével nem volt versenyképes a havi néhány tízezres tűzfalszolgáltatás. Ezért lett már nagyon hamar VMware, majd Netapp meg hosting és üzeneltetés (de csak nagy cégeknek). A biztonsági audit meg tanácsadás meg a kezdetek óta.
Utána eljöttem, mert túl sok volt a meló és rossz időbeosztásban. Most alapfizum magasabb, mint ott volt soksok túlórával.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#56392) FőDudu válasza cyberde (#56390) üzenetére


FőDudu
addikt

Kollegam S60-as mobilja pont gariido utan szart be.
Se factory reset, se mas nem segit. Olyan, mintha lagolna az erinto kepernyoje.

A pin kod beiras vagy fel perc, ra kell nyomni mindenre vagy 10x.

Mindenutt mukodik az erinto kepenyo, nem serult, nem esett le. Tehat hasznalhato, de birka turelem kell barmilyen interakciohoz ;)

Szerviz szerint vagy erinyokepernyo, vagy alaplap.
Ennyit en is megmondtam volna latatlanban is...

Egyebkent a hokamerat kiveve jobb a Crosscall.
Nem azert mert olcsobb. Muszakos srac is vett a sajat S60-a helyett olyat.

Sokat biciklizik, esik/kel - azzal meg akar szeget is beverhet. Birja.

En annyit hasznaltam amig a Sim kartyat beleraktuk, tehat nincs sajat tapasztalatom.

HK-nak vettunk S31-et, 1 nap utan beleesett a WC-be.
Megdoglott. Pedig vizallo. Elvlileg.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#56393) cyberde válasza FőDudu (#56392) üzenetére


cyberde
csendes tag

Az én kollégám Crosscall mobilja pont gariidő után szart be. ;]

Vett is magának helyette egy S60-at. ;]

Olyat meg már láttam, hogy a jóképességű HK munkatárs a töltőcsatlakozóval együtt tépte le a csatlakozóaljzatot vízmentessé tévő gumidugót. Na az a telefon azután már se nem vízálló, se nem porálló. :U

(#56394) FőDudu


FőDudu
addikt

Spotify szivat. Lejart a kartya amirol a havidijat begyujtottek, uj megjott, erre panaszkodik, hogy nem stimmel az orszag. Pedigu ugyanannak a bankkartyanak az utoda. Meg a szam sem valtozott, csak az ervenyessegi ido.

Eszem megall.

Nem ertem, miert ne lehetne barhonnan fizetni (amig ugyanaz az ember a hasznalo).
Se a magyar bankkartyat, se a szlovent, se a paypalt nem fogadja el.
Revolutot sem.

Egy netes szolgaltatasnal nem tokmindegy honnan fizetem a nevemen levo kartyaval?

(az a baja, hogy a Magyar bankkartyaval ne fizessek Szloveniabol, a Szlovennel ne fizessek magyar szolgaltatasert. Valamint a Paypal is orszag fuggo - az meg megint szloven cimet takar.

FőDudu

(#56395) zetor2000


zetor2000
senior tag

Mások a Samsung XCover Pro (XCover 4 Pro?)-t dícsérik. Viszonylag keskeny "rugged" rész, nem feltűnő, de patent, ahogy mondják.
Nekem nincs ilyen strapa telefonnal tapasztalatom.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#56396) JonesC válasza FőDudu (#56394) üzenetére


JonesC
csendes tag

Revolutnál nekem az alap kártyát nem szokta elfogadni netes fizetésnél, kértem egy virtuálisat, azt el szokta fogadni.

(#56397) npera


npera
újonc

3 másodpercet néztem csak belőle és egyből linkeltem ide.

Driving Porsche Taycan from Norway to Spain

Flame ON!!! :C

(#56398) npera


npera
újonc

Újdonság: a helyi Willys boltban kiraktak vonalakat a kassza elé és plexi mögött ül a kasszás. Se fertőtlenítő, se kesztyű, se maszk, se semmi egyébként.

(#56399) cyberde válasza zetor2000 (#56395) üzenetére


cyberde
csendes tag

Annak is csak az a baja, hogy Samsung. :U

(#56400) npera válasza Phülöp (#56374) üzenetére


npera
újonc

Nem értem a problémát a fülessel. Ha a fúrószár a képernyőből áll ki, akkor nem tökmindegy, hogy milyen füles volt rajtad? :Y :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.