Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#56751) Jahno válasza ncc1701 (#56750) üzenetére


Jahno
őstag

És bírja ki röhögés nélkül, mikor a raktáros elérakja a pakkot :-)

(#56752) WiZARD válasza ncc1701 (#56728) üzenetére


WiZARD
addikt

32A van "ingyen", utána 3600ft/A
Probálom megfejteni, hogy a háznak mennyi áram kell.
32A menne autónak. Többinél várhatok arra, hogy majd ha kész a terv, és a gépészeti terv a akkor lesz rá kiszámolt érték és csak utána kérem az áram bekötését. Vagy minél hamarabb intézem az áramot, hogy legalább ez meglegyen.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#56753) hobizoli


hobizoli
nagyúr

[link]

:DDD

több drón kell ;P

(#56754) hobizoli válasza Jahno (#56751) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez legyen a szerelo problemaja, neki egy melo ez is


mit gondolsz, amikor behuztak a 400V-nal 1100A kakaoigenyre az egyik fujogephez a loeromazdagokat, akkor mi cibalgattuk a kabelt 10m magasan a kabelcsatornaban?

több drón kell ;P

(#56755) Jahno válasza hobizoli (#56754) üzenetére


Jahno
őstag

Rögtön a Te problémád lesz ha ki kell fizetni.

(#56756) Jahno válasza hobizoli (#56753) üzenetére


Jahno
őstag

Ennek jó a dugója, vajon ha belecsapom a 2ezer pénzes videós lámpámba, akkor szebb filmet gyártok?

(#56757) hobizoli válasza Jahno (#56755) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mit? a 3.5mm-s kabel helyett a 6mm-st?
hat komoly diffi, valoban foleg ilyen tizenpar meteren nezve :DDD

amugy miben kulonbozik a szerelese a kettonek?

több drón kell ;P

(#56758) Sipi- válasza ncc1701 (#56636) üzenetére


Sipi-
tag

Én a Dotroll-nál csináltam. Jó a felület, lehet mindent online intézni.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#56759) Sipi- válasza Jahno (#56705) üzenetére


Sipi-
tag

Ez a Dera szurdok?

Mi Piliscsabára mentünk egy rövidke túrára csak (későn indultunk). Ott is voltak emberek, de csak kb. 10 fővel találkoztunk.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#56760) Sipi- válasza ncc1701 (#56728) üzenetére


Sipi-
tag

Családi házba azért "illik" legalább 3x16-ossal kezdeni, mert még bármi is lehet. Pl. kitalálja, hogy márpedig hegeszteni akar, miközben mosógép, szárítógép megy és fő/sül az ebéd az elektromos konyhai eszközökön. Társasházakban is 3x16-ot adnak alapból a kb. 70 m2 feletti lakásokhoz, pedig ott esélyes, hogy nem kell a hegesztőnek sok amper.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#56761) Sipi- válasza Sipi- (#56760) üzenetére


Sipi-
tag

Egyébként meg kiszámolod, némi tartalékkal. Utólag is lehet bővíteni Elmüs részt, belül meg gondolom 32A-ra való vezetékezés lesz a biztosítékszekrényig. Ami nagyon fontos és utólag sok szívást okozhat, ha rosszul vannak a lakáson belül és kívül elosztva az egy megszakítóra jutó áramkörök. Előző lakásunkban pl. a mosogatógép nem tudott együtt menni a vízforralóval. A porszívóval sem, amíg le nem cseréltük 1400 wattosról 700 wattosra.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#56762) Jahno válasza Sipi- (#56759) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, onnan idézték ketten is.

(#56763) Sipi-


Sipi-
tag

MOL fertőtlenítő

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#56764) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Novanak ez enperanak, motoros 4perces video. Nincs benne crash, nincs benne allatkodas csak szep hang, szep taj es valszleg a kedvenc motorom (yamaha mt10)

[link]

Elvben mostanaban akartam volna motoros jogsi upgradet, hogy lehessen nagyobb motorom mint az mt07... ez nem most fog osszejonni. Holnap kimegyek motorral boltba vasarolni. 2hetente azert megakarom picit jaratni mind a kocsit mind a motort es a bolt az egyetlen hely ahova legalisan mehetek.

(#56765) Jahno válasza Bujdy81 (#48312) üzenetére


Jahno
őstag

Én használom, újabb pár sorral nőtt a "miért szar" típusú lista. De gondolom ez már nem érdekel :-D

Mondjuk nem nagy hiba, de ideiglensen lassan 10 napja ilyen:

Meg tegnap visszakerültek a csoportomba az elmúlt 3 nap törölt posztjai. Ez elég rendszeres mostanában. Előző évben meg minden kétszer jelent meg, az legalább már elmúlt.

(#56766) Jahno


Jahno
őstag

Készülnek dolgok, bár a határidőt nem sikerült tartani:

Remélem a végén valamelyik OEMtől gyártótól rakják össze ugyanazt és ráraknak egy saját logót (:-

(#56767) zetor2000 válasza Sipi- (#56760) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hozzánk a sütőhöz és a főzőlaphoz - társasház - húztak 25A-s áramot. Azaz mehet a zindukcijós főzőlap mind a 4 lapja (akinek olyanja van, annak mind a 6-7 is, akár), nem probléma. Meg a többi egyben.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#56768) zetor2000 válasza Sipi- (#56763) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja, elsőként a kórházak és hasonlók kapnak, volt valami cikk erről. De jó látni, hogy főztek valamit megint az olajosok.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#56769) zetor2000 válasza hobizoli (#56753) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez attól a 2 fakockától drága, nem? :D Biztos nehéz áthúzni a lyukon ezt a szép vezetéket.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#56770) ncc1701 válasza Sipi- (#56760) üzenetére


ncc1701
veterán

Itthon 25A van. Pedig mindenfélét csinálok, van itt barkácsgép rendesen. :)

(#56771) Samott válasza Jahno (#56766) üzenetére


Samott
addikt

Mondok jobban, amit kinabol vettek az se az amire szukseg lenne.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#56772) JonesC válasza Samott (#56771) üzenetére


JonesC
csendes tag

Ezt én is néztem, ez elég cink.

(#56773) Jahno válasza Samott (#56771) üzenetére


Jahno
őstag

Ez kemény, mikből ki nem maradtam. Az árfekvésében is van 10* szorzó, biztos képben lehet bármivel :U

(#56774) FőDudu válasza JonesC (#56772) üzenetére


FőDudu
addikt

Felvasarolt mindent ami lelegaztetogep - beleesett par ami nem intenziv osztalyra valo.
Shit happens....

FőDudu

(#56775) FőDudu válasza Jahno (#56773) üzenetére


FőDudu
addikt

Cegvezeto leginkabb semmit nem csinal - ilyesmit valamelyik alkalmazott intezi.
Mindenki hibazhat - es addig senki egy kurva szot nem szolhat amig ingyen adja a cuccokat.

FőDudu

(#56776) Jahno válasza FőDudu (#56775) üzenetére


Jahno
őstag

Hát ő, úgysem tudjuk meg de valamelyik hírben mintha az lett volna, hogy adóból levonja. Mondjuk ha nem megfelelő de ingyen van akkor annak sem lesz sok értelme.

(#56777) FőDudu


FőDudu
addikt

A heten bogracsolunk egyet - a szomszedokkal. Social distance betartasaval.

Mi intezzuk a bogracsot es a fozest a haz mogotti olajfas teruleten, aztan mindenki hazaviszi az elkeszult porkoltet vagy gulyast - es otthon megeszi. Igy ehetnek magyar kajat, de nem veszelyeztetunk senkit.

Ma csak szimplan kiolvasztunk egy regebbi fozest (1,8kg lefagyasztva) - igaz az sertesporkolt. Ami ezen a heten keszul az marha lesz.

Hentesnel nem voltam mostanaban. Ha nem kapnek megfelelo marhahust, akkor van a melyhutoben felkockazva vagy 2-3 kilo abbol is.
Ami epp nincs az rendes zsir - erre inkabb oliva olaj a szokas. Azt meg majd veszek ha megyek vasarolni.

FőDudu

(#56778) FőDudu válasza Jahno (#56776) üzenetére


FőDudu
addikt

Az adomanyokat eleg sok helyen le lehet vonni. Igy mukodik a vilag.
Ha nem motivalnad oket adokedvezmennyel, akkor egyszerubb lenne a bankszamlan tartani a penzt... (mert semmi haszna nem szarmazna az adakozasbol).

FőDudu

(#56779) FőDudu válasza Jahno (#56776) üzenetére


FőDudu
addikt

Amugy ezek hasznalhatok lelegeztetesere, de nem tobbagyas korteremben.
Ha jol ertem az a bajuk, hogy nem megfeleloen sterilek, azaz egy tobbagyas korteremben atfertozodes tortenhet. Azaz nem hasznalhatatlanok a gepek, csak egyeb intezkedeseket igenyel a hasznalatuk.

Ha igy van, akkor vihar a biliben, fogjanak egy szallodat es vigyek oda egyagyas szobakba a betegeket. (nyilvan nincs keznel muto, stb, de meg az is jobb, mintha meghalnanak a gep nelkul).

FőDudu

(#56780) Jahno válasza FőDudu (#56779) üzenetére


Jahno
őstag

Nem, teljesen más a történet, ezek ilyen otthoni kiegészítők. Aki már olyan stádiumba kerül annak semmire nem jó. Nem invazív / invazív lesz a kulcs szó.

(#56781) npera válasza Jahno (#56748) üzenetére


npera
újonc

Szép számok vannak rajta. Ha egy ilyen elpukkan, akkor csak egy draut megy helyette, mert jó lesz az, nem? :C

(#56782) Jahno válasza FőDudu (#56779) üzenetére


Jahno
őstag

Másrészt általában mikor nem csaló alapítvánnyal vagy ilyesmivel beszéltem akkor általában vagy volt lista, hogy mire van szükségük, vagy adjanak pénzt és abból intézik maguknak. Nem kell 5ezer pléd vagy felesleges színházjegy, vagy mire elterjed valami gyűjtési kreténség a médiában arra lehet nem is aktuális, de néha irreális mennyiség esik be valami egyszerű dologból amire végül pont nem lesz szükség, aztán kerülgetik.

(#56783) FőDudu válasza Jahno (#56780) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor szimplan elbaszta aki felvasarolta a keszletet. Olyat is megvett ami nem megfelelo - viszont a kinaiak is megerik a penzuket ha ezt eledtak koronavirusos betegek kezelesere. ;)

Ahogy mar mondtam, nagyon keves koze lehet ehhez Musknak. Valamelyik kollegaja intezte.
Magasan levo cegvezeto ritkan intez barmit is onmaga. Max kiadta az ukazt, hogy vegyetek x penzert lelegezteto gepeket.

Nem mentegetem, a mostani kavarasban barmi megesik....

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#56784) npera válasza Jahno (#56780) üzenetére


npera
újonc

Ezt, amit Musk művelt a lélegeztetőkkel a svédek úgy írnák le, hogy "sok duma, kicsi műhely"...

(#56785) FőDudu válasza npera (#56784) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez is a pr resze.
Arrol meg azt mondjak, hogy a rossz reklam is reklam...

FőDudu

(#56786) Jahno válasza FőDudu (#56778) üzenetére


Jahno
őstag

Más meg ezzel nem szórakozik, vagy persze saját alapítványán keresztül megy, ami maga támogat (:- Van aki szereti ha le van írva a neve sokszor, más meg csak úgy kattintgat a sarokban és adakozik, nem tolja tele az összes létező médiát.

(#56787) Jahno válasza FőDudu (#56783) üzenetére


Jahno
őstag

Háááát de úgy volt, hogy gyártani fog, most meg azt sem tudja milyen kategóriásat rendel :C

Kínának mindegy, vagy bárkinek, van specifikáció, küldik. Ott az a biztosíték, megy villamosba és vonatba is. Tök mindegy, méret van, azt rendelünk azt küldik és ha fehér elektromos autóba rakom, akkor abba. Szállítónak édes mindegy mit akarnak a szarjával.

(#56788) FőDudu válasza npera (#56781) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk is egyszer csereltek valami megszakitot ami tobbezer amperes (400V).
Azt mar csak ugy tudod felkapcsolni, hogy van egy kar amivel felpumpalod (5-10 pumpalas), aztan egy gombot megnyomva ha minden egyutt all, akkor behuz es ugy is marad.

Van benne valami monitorozos megoldas, realtime mutatja mi megy at rajta, epulet diagnosztikaban lathato az aktualis allapot.

Szep darab, kb mint egy iroasztal.

FőDudu

(#56789) FőDudu válasza Jahno (#56787) üzenetére


FőDudu
addikt

Amilyen faszkalap Trump es amilyen fejetlenseg most odaat van, siman elkepzelheto, hogy azt se tudtak specifikalni mire van szukseguk...

Amikor valaki viritja a lovet es rossz cuccot vesz, ott azert megkerdojelezheto ki es miert nem specifikalta le mi is kene pontosan.

Ha leirtak es atadtak Musknak, akkor nyilvan az o oldalukon van a hiba - ha csak azt irtak kellene lelegeztetogep, akkor nem volt pontos a specifikacio.

Kene '200db auto' vs '200db Tesla Model3x MY2020'.

Szerintem sosem tudjuk meg hol az igazsag...

FőDudu

(#56790) npera


npera
újonc

Ma én vittem a gazentorokat oviba, bringáztunk. A kiscsaj fantasztikusan fejlődik, már simán megy akár 100 métert is megállás nélkül. Nagyon gyakoroljuk, hogy minden "kereszteződésnél" megállunk és jól körülnézünk, akár kerékpárút vagy autóút. Szépen tanulják, nagyon ügyesek.

Ma +8 fok volt reggel és egész nap tűzni fog a Nap. Délutánra 16 fokot jósolnak, bekentük őket naptejjel és kaptak napsapkát is. Szerintem ma egész nap kint fognak zúzni az udvaron. Altatni nem kell majd őket.

(#56791) Jahno válasza FőDudu (#56785) üzenetére


Jahno
őstag

És mit kaptam a számra mikor 1 hete csak azt emlegettem, hogy nagy lehet az arca... Ráadásul a bejelentésekkel más gyártókat követett és kb. ott tartunk, amit írtam. Nahát. De már készül a gépük, amit továbbra sem értek, mindenki újra feltalálja a spanyolviaszt és ebben most idehaza is akadt valami szabadcsapat, akik porszívó motorral tákolnak de ahogy láttam egy meglévő gép működését sem akartak értelmezni vagy nem beszéltek egy intenzives ápolóval. Igazából ezek nem is tudom mit akarnak, hogy mikor lesz belőle termék és milyen, de naponta bedobnak valami kretén újítást. A 3D nyomtatott elosztó csövet azóta többen ismét feltalálták...

(#56792) Jahno válasza FőDudu (#56789) üzenetére


Jahno
őstag

Szerintem meg önállósították magukat, megtalálták azt az alig 1ezer dolláros cuccot amit idehaza is mindenki, oszt mentek előre ész nélkül. Olyan Teslásan. Viszont akkor mindenki is alkalmatlan bármire. Nem volt itt specifikáció és Trumpos fejetlenség.

(#56793) FőDudu válasza Jahno (#56792) üzenetére


FőDudu
addikt

Most valoszinuleg az egyeb alkatreszek beszerzese is problemas.
Kb. egy rPI is kepes lenne elvezerelni egy lelegezteto gepet - de kell hozza par olyan szenzor ami nem akaszthato le most korlatlan mennyisegben.

Nyomasmero, pulzoximeter, erzekelo elektrodak, szelepek, pumpa, stb..

Esz nelkul nekiugrani ilyen keszitesenek nem jo taktika - valami hozzaertot le kell szerzodtetni es hasznalni a tudasat. Remelhetoleg volt annyi eszuk, hogy vettek fel ilyen iranyu tapasztalalttal rendelkezo szakembereket. Ha nem, akkor tenyleg tul nagy az arc.

FőDudu

(#56794) Jahno válasza FőDudu (#56793) üzenetére


Jahno
őstag

Erre írtam, hogy akár licenszet is vásárolhat, de többi gyártónál elég volt a terület és emberanyag kapacitás (:- Ahogy látom nyersnyag van, meg ha az összes többi cuccot nyomja futószalagon Kína, akkor ez sem akkora akadály. Itt az jóvá hagyott késztermék a zűrös. Meg az, hogy mindenki fel akarja találni ugyanazt. Csodálom, hogy még senki nem szállt be egyik cégbe sem, de lehet csak nem tudunk róla.

Ha megnézed a készülő demó verziókat, akkor pont úgy néz ki, mint aminek ész nélkül mentek mert nincs egy 20 soros minimális specifikáció vagy amiket anno Hznek linkeltem, nemzetközi ajánlás, hogy mégis merre és mi a cél. Eleve a tüdő ellenállása akár 10 percenként is változhat, de hol van ez még...

(#56795) Gabibácsi válasza Jahno (#56794) üzenetére


Gabibácsi
tag

megjött a ZIL, szép nagy :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#56796) eattila válasza Jahno (#56794) üzenetére


eattila
csendes tag

Kár vitázni. Meg kell nézni az égéstér ide vonatkozó részét. Nova is linkelte asszem. És pont. Tisztázza, hogy nem elég csak fújni mint az ökör.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#56797) -NoVa- válasza eattila (#56796) üzenetére


-NoVa-
őstag

Lustáknak:
link

(#56798) Jahno válasza eattila (#56796) üzenetére


Jahno
őstag

Egész jó. Bár már jöttek a népek, hogy a kb. egyforma tüdő térfogatúakat kell egy gépre rakni meg hasonlók, de itt be is mutatta amit magyarázzam, hogy a gép alkalmatlan rá és hibával leáll, el sem indul mert nem érti mi van. A tüdő meg lehet egyforma, de többnyire nem és az is változik. Jó lesz ez még, idén el vagyunk a témával :-)

(#56799) eattila válasza Jahno (#56798) üzenetére


eattila
csendes tag

Baromság ezen rugózni. Van aki ért hozzá (beszélt a videóban pl) és van aki nem (mindenki más) Oszt jónapot!
Te se értesz hozzá, attól függetlenül, hogy van fogalmad a dolgokról. Aki meg fröcsög az se, és még balfasz is. Ennyike.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#56800) eattila válasza Gabibácsi (#56795) üzenetére


eattila
csendes tag

Én meg elkezdtem lapátolni kifelé a zsetont. Rendeltem konyhabútor felújítást. Meg gránit mosogató tálcát. Még lőni kell egy mosogató gépet, és rabolni egy bankot :D

Ugyan itt, ha valakinek kell kör alakú 4 személyes ebédlőasztal, nekem van egy eladó :D

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.