Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20901) hobizoli válasza npera (#20899) üzenetére


hobizoli
nagyúr

van annak vmi szerepe/elonye a sulyelosztason kivul, hogy elso kereken a feknyereg az elore vagy hatra fele van a tengelyhez kepest?

több drón kell ;P

(#20902) Grillo válasza FőDudu (#20887) üzenetére


Grillo
senior tag

Én most , ha tényleg, akkor S9+-t kapok hamarosan. A Samu J3 után kicsit erős váltás lesz, már csak a 6,2 col miatt is.

Aki S10+-t kap, az milyen munkakörben van, hogy így le kell korlátozni?

(#20903) Jahno válasza FőDudu (#20898) üzenetére


Jahno
őstag

Sophos az fos. Ezért írtam régebben pld. a Mobile Iront.

Persze mi is korlátozunk mindent, aztán gyártjuk a kivételeket, mert Linked poszt emailban jön, meg kellene osztani és bemásolni, hogy nyomassuk a cég reklámjait, de az Outlook az külön elszeparálva fut, nem lehet belőle csak úgy linkeket kimásolgatni. Mindig ez van, megy a tákolás és a kivételek.

(#20904) FőDudu válasza Grillo (#20902) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem az S10+ lesz korlatozva - bar az is benne van a MDM-ben (hogy szukseg eseten remote wipe meg lezaras lehessen).

Ezek foleg J6+ telefonokrol szolnak, azt kapnak az atlag userek.
De ugye van iPhone es meg BB is.

Igaz a BB is android mar.

FőDudu

(#20905) BobaHWSW válasza npera (#20899) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Ohm...hat...valaki osszeontott egy regi imprezat, egy ferrari italiat egy uj chargerrel elol?

(#20906) Jahno válasza Grillo (#20902) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk minden munkakörre ugyanaz a mobilos szabály, mert egyenlőek vagyunk. Legfeljebb később kiderül, hogy vannak egyenlőbbek is, de az más :-D

(#20907) Jahno válasza npera (#20900) üzenetére


Jahno
őstag

Kár volt ezzel kísérletezgetni. De majd kiderül. Túlvariaálod az egészet, majd amikor oda érkezel, akkor megnyomod és kész.

(#20908) zetor2000 válasza npera (#20900) üzenetére


zetor2000
senior tag

Király. Megspóroltál egy ebédet a városban :) KVval...
És ha minden jól megy, ezt qnadam véleményével ellentétben legálisnak is nevezném. COA matrica, érvényes digitális aktiválás mókolás nélkül, hajrá.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20909) zetor2000 válasza FőDudu (#20887) üzenetére


zetor2000
senior tag

A Knox-ot mi alól buzeráljátok?
Én Famoc-ot használtam, jópár éve, az S3ason ugyanezt tudta. Amit korlátoztál, az nem volt a képernyőn. Igaz, a Famoc alkalmazásban ökörséget is lehetett állítani, mert egyes szabályok ellentétesek is lehettek :) De elérhető volt a teló képernyője bizonyos Android verziók esetén. Ez irgalmatlan rég volt, azóta S10 is van már, akkor meg S4 épp, hogy megjelent. Csak sajna friss leírást nem találtam, a régi meg elavult. Azóta meg már nem is kell MDM...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20910) zetor2000 válasza npera (#20900) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ezt csináld úgy, hogy megvárod, amíg az SSD-d megjön. Akkor:
- megúszod a telepítgetésből azt, amikor törölnöd kell a partíciókat
- kiszereled a merevlemezt, amin _működő_ aktivált Windowsod van
- az SSD eleve gyorsabb, és ha működik, csak összecsavarozod a megfelelő burkolati elemeket, és kész

Én nem trükköznék sokat, majd ha van SSD, akkor arra telepítés, addig a pendrive akár maradhat is Windows bootos, max a "hurcolós" dolgoknak egy mappát kell létrehozni. Ha meg megy az SSDvel is az aktiválás, akkor hajrá, csak fixre kell szerelni, és a nagysasszony örülhet, van fillérekből egy pár évet kiszolgáló gépe. Te meg kihúzhatod magad, mert ezt is megcsináltad! :) Ráadásul némi tudás, készség, tapasztalás is talán ragad rád. De ez jó.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20911) zetor2000 válasza FőDudu (#20904) üzenetére


zetor2000
senior tag

"Para" ellen való a Punkt telefon. Nem sokat tud, de BB Secure. :)
Háttöö... '98ban vettem az első Nokiámat, az egy 6110es volt. Abban több 'extra' volt, mint ebben. Pl. Ékezetes karakterek. Európai nyelvek közül szerintem mindegyik támogatva volt. Igaz, ez 4G-t meg tud osztani Wifin. Mondjuk nem olcsó, de drága :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20912) eattila válasza zetor2000 (#20911) üzenetére


eattila
csendes tag

Droidos butafon minek van? Ha ilyen kell akkor 3210, 3310 stb. Mondjuk a wifi talan, de azt meg egy e51 kezeli. Megisztani folosleg.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#20913) zetor2000 válasza eattila (#20912) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hát, a létezésének értelmét csak nagy vonalakban értem.
A koncepció az, hogy "digital detox" legyen, felsővezetőknek ez jó telefon - szerintük. Nincs állandó csipogás,hogy facse / insta / email / twitter stb. Van pár gomb, ami azt tudja,, amit kell, 2-3 "dedikált"... Ehhez minek android, azt nem értem. Van benne A-GPS meg Glonass vevő, csak nem tudom, mikor lehet kihasználni, mert ~320x200 monokróm (bleh, színes az, csak a T9 szótárnál mutatja meg magát... meg néhol piros :) ) kijelzője van. Mail kliens nincs... segélyhíváshoz még akár jó lehet.
De egy Nokia 3110ben több kreativitás volt, mint ebben.
A marketing az, hogy Blackberry Secure. A teljes gyártás során, minden komponens összeszerelése stb. Blackberry által megfigyelt / biztosított, satöbbi, megbízható boot, integritás ellenőrzés, idegen termék beépítésének jelzése... Mondjuk egy ilyet nem biztos, hogy akarnak szétrootolni :D

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20914) qnadam válasza zetor2000 (#20908) üzenetére


qnadam
veterán

a matricától alapból az legális, ami rá van írva. a microsoftnak volt egy akciója, hogy ezzel a számmal ingyen lehet upgrade-elni 10-re, de ez már véget ért, a fél internet tele volt azzal, hogy x nap a határidő. ebből szerintem logikusan következik, hogy ami ezután történt, az már nem legális, akkor sem, ha technikailag semmi akadálya nincs.
hasonló volt, amikor az adobe a cs2 csomagjához kiadott egy univerzális serialt, és leállította az aktiválószervereit, de ettől még nem lett legális azoknak, akik korábban nem vették meg.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#20915) qnadam válasza FőDudu (#20846) üzenetére


qnadam
veterán

nálunk csak az a szokás, hogy örömében széjjelcsapja a farka végét valami bútoron, aztán vérzik... egy boldog angol agár farka végén a kerületi sebesség igen nagy, rendesen fájdalmat is tud vele okozni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#20916) zetor2000


zetor2000
senior tag

#comic pictures topik:

Sörmen:

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20917) zetor2000 válasza qnadam (#20914) üzenetére


zetor2000
senior tag

Háttööö... nem foytatom. Ha sikerült aktiválnia, akkor menni fog a Windowsa rendesen, nem fogja kirekeszten, hanem inkább frissül. A jogi részébe a főnököm sokkal jobban otthon van, lévén jogi végzettsége is van. Szerinte ha kellene, legális lenne, ha meg épp a másik oldalon van, akkor meg illegális.

Szóval én örülök, hogy nperának spóroltunk pár SEK-et, hogy megnyomott egy gombot, és attól jó lett minden IS:

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20918) Gabibácsi válasza zetor2000 (#20916) üzenetére


Gabibácsi
tag

állat
te rajzoltad? (nem látszik kép)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#20919) qnadam válasza zetor2000 (#20917) üzenetére


qnadam
veterán

de miért próbálsz meggyőzni erről? igen, technikailag hibátlan lesz. ezért volt a kérdés az elején, hogy mi a cél: elég ha rendben levőnek hiszi magát az os és frissül stb, vagy az is kell, hogy tényleg legális legyen.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#20920) Samott válasza qnadam (#20919) üzenetére


Samott
addikt

Nem ertem az ellentmondast, johiszemu felhasznalokent mi mast lehetne csinalni? Ha a microsoft aktivalja a licenszt, akkor szamomra az legalis. Nem kell trukkozni, torni, aktivatorral bohockodni. Ha barmi gond lenne ok tudnak meg eloszor es nekik kellene szolni rola.

Amugy szerintem az van, hogy a Win7 mar csak pup a hatukon es csendben igyekeznek mindenkit Win10-re terelni. A nagy penz amugy is az officeban meg a szolgaltatasokban van. Ezt mar elengedtek.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#20921) qnadam válasza Samott (#20920) üzenetére


qnadam
veterán

túlgondolod. nem mondtam hogy ne csinálja így, csak elmondtam ezt a szempontot is. nyilván nem hülyék dolgoznak a microsoftnál, és nagyon jól tudják, hogy ez így működik. ha zavarná őket, biztosan tennének ellene.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#20922) hobizoli válasza Samott (#20920) üzenetére


hobizoli
nagyúr

erdekes, nekem a neten free update-l frissitett Win7->Win10 talalta ki egyszercsak, hogy ujraaktivalni kell, mikozben azt is irta, hogy digitalisan lett aktivalva

több drón kell ;P

(#20923) Samott válasza hobizoli (#20922) üzenetére


Samott
addikt

Par honapja leallt nehany aktivalo szerveruk, akkor reggel nekem is panaszkodott a windows, de delutanra mar hir is volt belole. -> Akadoznak a Microsoft aktiváló szerverei

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#20924) hobizoli válasza Samott (#20923) üzenetére


hobizoli
nagyúr

orulok neki
2 honap utan meguntam es vettem digitalis licenszet magamnak kariajira
akciosan volt a 3db 10k :DDD

több drón kell ;P

(#20925) Phülöp


Phülöp
addikt

kib.szott kemények vagyunk

liquorice-s (medvecukor) sör, és meglepő módon nem rossz

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#20926) Jahno válasza Phülöp (#20925) üzenetére


Jahno
őstag

Hopp, ezt fel kell írnom.

(#20927) FőDudu válasza zetor2000 (#20909) üzenetére


FőDudu
addikt

Samsungknox.com
Amugy 36 euro per eszkoz, 2 evre, azaz masfel euro havonta.

FőDudu

(#20928) zetor2000 válasza FőDudu (#20927) üzenetére


zetor2000
senior tag

Köszi.
Ez ilyen komplett mobileszköz menedzsment, Samsung cuccokra? Amit én keresnék az ilyen Android / iOS cuccokra kéne. Famoc-ot ismerem, használtam ~5 éve, de még menne :) bár biztos sok benne az újdonság, meg amit kivezettek. BES12-vel is ismerkedtem, de azt elengedték nálunk... aztán, aki beidomította volna, lécelt másmerre :)
A cél mindenféle alkalmazás telepítésének tiltása, vagy bizonyosak engedélyezése lenne, esetleg némi HW használat korlátozás, de általánosan. Akár Sony, akár Blackberry, akár Xiaomi/Huawei/Elephone stb, akár Nokia, akár Apple.
Mobile Iron-t mondták még, hogy jó, meg szép, de a Famoc-cal szerintem nem versenyképes.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20929) zetor2000 válasza Gabibácsi (#20918) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hát, sajnálom. Ide klikk, hátha...

Szeptember elejére ne csinálj programot, a kedvenced jön fellépni, vagy mi.
Samantha Fox "mellesleg".

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20930) FőDudu válasza zetor2000 (#20928) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem csak Samsung, kb mindent tud.

Meg wines tablat is.

FőDudu

(#20931) Gabibácsi válasza zetor2000 (#20929) üzenetére


Gabibácsi
tag

Köszi, megyek

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#20932) Jahno válasza Gabibácsi (#20931) üzenetére


Jahno
őstag

Április 6án meg mindenféle tali is. Nekem menni kell, mert átveszem a Vakondok különkiadásom, de állítólag nagy buli lesz valami öregekkel és Amicon szekcióval.

(#20933) npera


npera
újonc

Jól indult a nap és elég korán. Hajnali 2-kor a kissrác üvöltve ébredt, hogy fáj a torka. Szinte ugatva köhögött, így hittünk neki. Kapott torokorvosságot, aztán asszony lefeküdt vele aludni a szófára. Talán még emlékeztek rá, hogy efölött van a szétbontott fürdőszoba. Talán fél órát aludtam, amikor asszony riasztott, hogy alighanem itt van újra a patkány, mivel hallja a kaparászást. Meghallgattam és tisztán hallatszott, hogy valami küzd a csőben, a tus alatti csatornacsőben gyakorlatilag. Csak most nincs tus, a cső ott meredezik a néha padlóban, mert most padló sincs. Átlátni a nappali és fürdő között, van kifeszítve egy erős fólia, hogy a törmelék ne hulljon egyenesen a nappaliba.

Felmentem a fürdőhöz és a cippzáros fólia "ajtót" kicsit kinyitva bevilágítottam zseblámpával. A patkány szerintem nem tudott kijönni a csőből, de próbált. Asszony síkideg volt, én sem nyugodtam le annyira. Aztán abbmaradt a kaparászás és elaludtunk. 5-kor a kissrác már annyira sokszor rúgta fejbe asszonyt a szófán, hogy fel lett küldve a szobájába, a kiscsávó magában dünnyögve ment fel trappolva, persze felébredtem rá.

Aztán 6-kor ébresztő. Lemondtuk az ovit a kissrácnak mára és holnapra, marad itthon. Asszonynak be kellett mennie 11-kor az egyetemre, így most én vagyok itthon.

Holnap jön az eligazító meeting a fürdőszoba jövőjéről, egy perccel sem sietik el. Aztán utána nagyon rajta leszünk, hogy a csőben legyen patkánycsapda és öntöttvasból legyen az összefolyó, azt nem rágja át a dög sehogy.

De várom már, hogy túl legyünk ezen az egészen. Kezd már nem annyira vicces lenni a szükségtus, a résnyire nyitható mosógép, a szárítógép hiánya, a teljesen blokkolt mosókonyha, a szétbombázott lakás és a sok szopás.

(#20934) eattila válasza npera (#20933) üzenetére


eattila
csendes tag

A patkány csapdába nem akad meg könnyen a "lerakódás"?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#20935) Jahno


Jahno
őstag

Húúú, tegnap ettünk "igazi" nápolyi pizzát. Nem tudom milyen az igazi, de jó volt. Nyilván Csepelen, ahogy azt illik. Paradicsomos alapját nem fűszerezték túl, kis laza egyszerű volt, de pont jól. Asszonyén meg trükkös csirkefalalkák, tetején friss bazsalikom és aszalt paradicsom. Én még pattintottam egy fekete kagylós spagettit (fehérboros fokhagymásan), arról sem sajnálták az anyagot.

(#20936) npera válasza hobizoli (#20901) üzenetére


npera
újonc

Jó kérdés, szerintem főleg packaging és szilárdsági méretezés a fő szempont. A legjobb, ha könnyű a fék, mivel rugózatlan tömeg az is. De a mai ultrabrutál kocsikra a fék is nagyon durva teljesítményű többnyire, így hacsak nem egzotikus anyagokból építkezel, akkor a tömege is komoly lesz.

(#20937) npera válasza eattila (#20934) üzenetére


npera
újonc

Nem tudom. Vannak különféle lefejező megoldások, meg mérges nyilakat lövő és egyéb humánus cuccok.

(#20938) -NoVa- válasza npera (#20937) üzenetére


-NoVa-
őstag

Portaszolgálat és biztonsági őr 24-7?

(#20939) Vodike válasza Jahno (#20935) üzenetére


Vodike
tag

Hol Csepelen?

exTiga

(#20940) Jahno válasza Vodike (#20939) üzenetére


Jahno
őstag

http://www.ponicaffe.hu/

Kugliztam egy órát, hogy milyen tésztának kellene lennie, de nem jutottam előbbre. Itthoni vastaghoz képest vékony, de az olasz papírvékonyhoz képest vastag volt :-D Nekem pont jó.

(#20941) eattila válasza npera (#20937) üzenetére


eattila
csendes tag

Akkor ezek nem gondozás mentes dolgok.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#20942) Vodike válasza Jahno (#20940) üzenetére


Vodike
tag

Leteszteljük!

exTiga

(#20943) eattila válasza npera (#20937) üzenetére


eattila
csendes tag

Amúgy egyszer volt egerem. Akkor azzal kezdtem, hogy PUR habbal kinyomtam az egérlyukakat. Aztán végigásta magát az egyik a festék alatt. Hallottam ahogy kaparászik, megnéztem, és láttam, hogy egy pici lyukon keresztül rágná/ásná magát kifelé. Este volt, és csak beküldtem tövig a falba (vályog) egy csavarhúzót. Másnap meg visszafalaztam gipsszel. Csak kevertem hozzá egérmérget. :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#20944) npera válasza eattila (#20941) üzenetére


npera
újonc

Nem, de ezeket az utcai hálózatba teszik, nem a ház területére. Aktív cuccok, még talán diagnosztika is van a központba. Ha lejár a számláló, akkor újra kell tölteni mérges nyíllal. Angry arrow vagy mi németül.

(#20945) npera


npera
újonc

Jaj, nem is mondtam. Megjött a termális paszta. Hétvégén szerintem szétkapom a hűtőt, ha asszony elhúz a gyerekekkel múzeumba. Amikor itthon vannak, akkor túl nagy a stressz a szereléshez. Odajönnek, aztán belepacsálnak a csavarokba és elszaladnak az alaplap egyik részével mondjuk.... Extrém dolgok ezek....

(#20946) npera válasza -NoVa- (#20938) üzenetére


npera
újonc

Teljesen szétanalizáltak a portán egy Model 3-at, most már szét is kapták darabokra, aztán azt is jól megnézik. A tesztvezetésről jól lecsúsztam, de vesznek egy másikat, aztán arra már fel is iratkoztam. Kíváncsi vagyok, hogy a teljesen agyhalott scenariókat hogyan kezeli le a cucc.

Szerintem előbb tudom kipróbálni a Polestar 2-t, mint a Model 3-at, de mindkettőre kíváncsi vagyok.

(#20947) npera


npera
újonc

Nova, most sikerült elkezdeni hallgatni a Virdem muzsikát. Van benne pátosz és pont eléggé metál és 8-bit ahhoz, hogy tessen. Rajong, ahogy írtad. Ezt meló közben majd tudom üvöltetni a félig nyitott K240-el, hogy hadd hallgassák a kollégák is.

(#20948) Jahno válasza Vodike (#20942) üzenetére


Jahno
őstag

Hajajj. Ha nem jön be, akkor nem én mondtam :-D Tiramisu nem annyira az ízlésem volt, de kinek mi. Pizzából a Pompei és előtte a levesek odatették, aztán majd következő körben felmérem az előételeket is.

(#20949) zetor2000


zetor2000
senior tag

Egy rácsot nem szeretnél esetleg a ház bekötésénél? Olyasmire gondolok, mint a várkapuknál a rostély.
Azon talán nem jön át a rágcsáló, ha már egyszer beette magát a csatornába. A "cucc" biztos többet felgyülemlik, de sűrűbb öblítéssel szerintem nem lehet vészes. "A vízszámla hosszú távon nem lesz optimális."

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20950) npera válasza zetor2000 (#20949) üzenetére


npera
újonc

A hidegvíz ingyen van. A melegvíz a villanyszámla formájában nincs ingyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.