Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21801) npera válasza eattila (#21797) üzenetére


npera
újonc

Haladok én, megyek a megengedettel vagy +10 óra szerint.

Amit nem szeretek az példaul olyan szitu, hogy jön mögöttem a barom olyan közel, hogy nem látszik a lámpája, de nem előz. Vagy a fekvőrendőrre feltolna 50-el, mert ő ugratni akar, de amikor én 20-30 között venném a fekvőrendőrt (hogy a lengéscsillapítók és szilentek nem k*ródjanak szét), akkor agresszívan rámereszti a kocsit és úgy tol.

Amikor több sáv van, leelőz azt juszt is bevág elém egy kocsihosszon belül. Vagy amikor megy előttem, index nélkül elkezd kanyarodni és lassul, lassul, majd elképesztő tetű módon lekanyarodik. Ugyanez körforgalomban. Vársz, hogy elhaladjon, erre index nélkül kihajt az előtte levő kihajtón. Vagy ugyanez kereszteződésben.

Valami elképesztően mélyen van a közlekedési kultúra, ha még lehet ezt kultúrának mondani.

Minden nap amikor nem autóval megyek egy áldás igazából....

(#21802) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Elders Scrolls Blades meggyütt, early accessel. Várom mikor töltődik le

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#21803) eattila válasza FőDudu (#21799) üzenetére


eattila
csendes tag

Én nem kételelkedetem ebben. Csak van egy ilyen nézőpontja is a dolognak, hogy ha beszerelted, és nem jó, akkor garos. De csak említettem :)

Nem tudom milyen a gyújtótrafó. :D Legutóbb, mikor gépjárművet szereltem, az kombájn volt. Kb 15 éve.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#21804) eattila válasza npera (#21801) üzenetére


eattila
csendes tag

Én csak a nyugodtságra utaltam :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#21805) Samott válasza npera (#21800) üzenetére


Samott
addikt

Ezt nalunk mind megoldja a benszulott nepesseg is. Igazuk van, minek ide meg migracio is. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#21806) Gabibácsi válasza Samott (#21805) üzenetére


Gabibácsi
tag

Szerintem sokat javult. Néha még indexelő béjemvéket is látok.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#21807) eattila válasza Gabibácsi (#21806) üzenetére


eattila
csendes tag

Az műszaki hiba :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#21808) blueboi69 válasza npera (#21801) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hát ezek elég brutálul hangzanak :Y

(#21809) Gabibácsi válasza eattila (#21807) üzenetére


Gabibácsi
tag

Külön extra az indexkar a béjemvébe, lehet jobban megengedhetik az emberek.

De amúgy tényleg észrevehetően javult a morál, szerintem.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#21810) Sipi- válasza Gabibácsi (#21809) üzenetére


Sipi-
tag

Te lendületből, pont zöldre érkezve be mersz hajtani egy nagyobb kereszteződésbe?
Én nem, mert rendszeresen tapasztalok olyat, hogy nekem már 1-2 másodperce zöld van, de keresztben még elhúz egy autó (Könyves Kálmán körút -> Gyáli útnál múltkor kamion plusz egy kocsi ment át, én kb. 5 másodperce zöldnél tudtam elindulni).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#21811) eattila válasza Gabibácsi (#21809) üzenetére


eattila
csendes tag

Én itt vidéken csak ilyen el-go-s, bringás őrültségeket látok.
Múltkor előre féltem a Bp-i közlekedéstől, aztán nem is volt annyira gáz. Ettől még nem kívánom a hátam közepére se, de a csúcsot elkerülve elviselhető.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#21812) FőDudu válasza Jahno (#21788) üzenetére


FőDudu
addikt

Mert a helyi website azt mutatja, hogy az orszagban van raktaron.
Az pedig 1 nap a helyi postaval is - nem egy het+ , mint Berlinbol.

Februar 25-en rendeltem es Marcius 5-en erkezett meg.
Az testverek koztt is 9 naptari nap. Hetvegevel egyutt (mert hetfon rendeltem).

Ezt tuti direkt csinaljak, nehogy beleferjen a 14 napba az uffel.
Szerencsetlensegukre masnap vizsgazott az autom, reggel a szerelonel volt, kiderult a gond, rakott bele sajatot es siman vette a muszakit.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#21813) eattila válasza FőDudu (#21812) üzenetére


eattila
csendes tag

Megérkezéstől 14 nap, nem megrendeléstől.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#21814) FőDudu válasza eattila (#21813) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalatok lehet, hogy igy van, az EU-s rendeletben azonban nincs igy kibontva.

Igy inkabb a website altal mutatott hamis informaciorol kuldtem screenshotot a Paypalnak, nem is kerdeztek semmit.

Az a szerencse, hogy az online vitarendezesi platform az a Paypal.
Azaz mindket felnek hozza kell benyujtania a bizonyitekokat.

FőDudu

(#21815) -NoVa- válasza Gabibácsi (#21802) üzenetére


-NoVa-
őstag

Utána lehet várni, hogy mikor kapsz szerveroldalon is időt, launch period alatt limited usert enged be :)

(#21816) Gabibácsi válasza -NoVa- (#21815) üzenetére


Gabibácsi
tag

Majd várok, addig max skyrimezek :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#21817) Jahno válasza Sipi- (#21810) üzenetére


Jahno
őstag

Meg a zöld végén mögöttem lévő vajon mire gondol, de általában arra, hogy áthúzok. Volt amikor már pirosban kikerült.

(#21818) -NoVa-


-NoVa-
őstag

CHiFi füles cuccokra alin most egész szép gyártói akciók vannak, lőttem Fiio F9 SE-t kuponostól 40$-ért. 30-ért meg van még VSonic VSD3S. Rendesenbben hangolt széles színpadterű over ear kábelezésű ócsócsájnai 3 utas játékszerek.

(#21819) npera válasza eattila (#21804) üzenetére


npera
újonc

Ja, ezen felesleges felhúzni magam, inkább mulattat az interakció a különféle kultúrákkal. Multikulti.

(#21820) npera válasza blueboi69 (#21808) üzenetére


npera
újonc

Ez teljesen alap itt.

Most le van csukva az észak-nyugati szomáli drogbáró család legtöbb tagja, de az alsóbb rangú kisfőnökök ugyanúgy lövik és robbantják egymást. Simán lehet olyan, hogy fényes nappal képkarabélyból megsoroznak egy lakótelepi házat nagyjából abba az irányba, ahol az illető lakik. Akit "figyelmeztetni" kell.

A múlt héten felrobbant egy BMW X5 menet közben egy gyorsforgalmi úton, ott feltapasztottak az aljára egy pokolgépet. Elcseszték, mert túlélte az illető, túl erős volt a padlólemez.

Egy időben kézigránátokat támasztottak kihúzott szeggel a kerék alá, aztán elinduláskor felrobbant.

Jelenleg a bandaháború nem korlátozódik egyik városrészre sem. Amikor meglátjáj egymást akkor napszaktól és helyszíntől függetlenül azonnal tüzet nyitnak. Ha éppen nem célzott likvidálás megy, amikor odamennek és kivégzik a másikat.

(#21821) FőDudu válasza qnadam (#21751) üzenetére


FőDudu
addikt

Megabitre gondolsz, ugye?
100 Megabajt per sec korul tud irni a custom epitett NAS-om 2 SSD cache segitsegevel, azt eddig egyik kis dobozos sem tudta. Meg ugye ez igaz mondjuk BD lemezkepek eseten, kisebb (par megabajtos) fajlok eseten igen lekornyad kb mindegyik. Ez mar kozeliti a gigabit lan fizikai korlatjat, sokkal tobbre nem lehet bonding nelkul vagyni.

RS2416+ 10 lemezzel (WD RED 4TB) es 2 SSD-vel tudja a 100-200MB/s sebesseget, de ez nem ugyanaz az arkategoria. Es ott 4 interface van osszeboronalva egy kapcsolatta.

Nem tudom milyen sebessegre vagysz, de ne hidd el amit a weboldalak irnak.
Meg ugye a tesztekben sem mindig kis fajlokkal tesztelnek - bar van amelyik korrekten azzal is vegigmeri oket.

Szoval csak okosan, vagy lesz egy szep level nehezeked :)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#21822) -NoVa- válasza FőDudu (#21821) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azt úgy sejtheted, hogy neki videostream feldolgozásra kell, és az 1 db bazinagy file. Vagy 2-3-5, de egybefüggő streamek, nem pár kbyteos darabkák. Ideális kontent HDD-nek, ilyenre a WD-im is tudnak 60MByte/s körüli tempót.

(#21823) -NoVa- válasza npera (#21820) üzenetére


-NoVa-
őstag

Igazából igény van rájuk, hiszen miből finanszíroznák az egész háborújukat, ha csak belpiacon egymás között adnák-vennék a drogot? Szóval a derék Svéd polgárok így olcsón kapnak némi adagolható élményt, amíg a közlekedési dugóban optimalizálják a Leafet az utolsó méterekre a töltőig.

(#21824) qnadam válasza FőDudu (#21821) üzenetére


qnadam
veterán

megabájtra gondolok. olvasva most is elérem a 100-at, írásnál jóval kevesebb, de az a wss parity mód miatt van. ló egy usb3 vinyó is a gépen, azzal írva is megvan a 100. a gyártó oldalának nem hiszek, de a teszteknek igen :)
sok kicsi fájl ritkán van, fotózásnál van 500-as nagyságrendben 30 MB körüli fájl, de az meg már nem kicsi. nyilván apró fájloknál lassul, az lepne meg, ha nem tenné.

egyébként most afelé tendálok, hogy rádobok kicsit többet, és a ds418play talán eggyel jövőállóbb.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#21825) FőDudu válasza -NoVa- (#21823) üzenetére


FőDudu
addikt

Azt akarod mondani, hogy szarragok? :)

FőDudu

(#21826) FőDudu válasza qnadam (#21824) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha hallgatsz ram, akkor minimum 4 diszkeset veszel (plusz 2 ssd cache).
A 30MB az meg kicsi fajl - 500-as nagysagrendben nem lesz vilagvege, de amikor nekiallsz oket eves bontasban archivalni, na akkor megoszulsz :)

Ha meg sebesseg kell, akkor nezz valami USB-C vagy thunderbolt dokkosat amihez lokalisan kapcsolodsz ha epp tudja a notid. Esetleg direkt E-sata kapcsolatos, talan az is gyorsabb a gigabitnel.

Sajnos gigabitnel a kabel a szuk keresztmetszet.

DS418 nem rossz - az ha jol remlik pont tud video atkodolast is realtime.
Nalunk kell, tobb kulonbozo felbontasu telefom/ipad/tv/media player eri el ugyanazt a Plexet.

Nem mindegy, hogy 4K stream utazik a wifin es az eszkoz izzad, vagy a megfelelo felbontasu stream es nincs gond... Ezt a mostani Nas megoldja, de ez egy epitett cucc ZFS fajlrendszerrel es ugy lett rarakva a Plex kontenerben.

FőDudu

(#21827) qnadam válasza FőDudu (#21826) üzenetére


qnadam
veterán

négylemezes lesz, és egyelőre marad 1 üres. ssd cache nem kell, eddig se hiányzott. mit értesz archiválás alatt? amikor lementem a kártyáról, már a végleges helyére kerül, aztán ha meló volt, akkor 1-2 év múlva törlöm a picsába :)
a gigabit egyelőre elég, de ha majd egyszer nem, akkor összevonok két gigabitet. az igazsághoz tartozik még, hogy az esetek nagy részében az a sebesség is elég, ami wifin átfér... de annyira semmi nem sürgős, hogy tunderboltozni kelljen, eleve az asztali gépem nem is tud olyat, csak a noti.
átkódolni tud, de nem érdekel, a plex se :D eddig se kellett, a 4k is bőven átfér wifin ahogy van.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#21828) FőDudu válasza qnadam (#21827) üzenetére


FőDudu
addikt

Amikor a nasrol atmasolod mashova.
Mert mondjuk nem tud egyenkenti lemez cseret es le kell menteni.

Elvileg tudja, de fene se bizik benne.
ZFS-nel probaltam, ott kiveszed a regit, resilverezi a tobbirol es bent van a nagyobb.
Nem is igazan esik vissza a teljesitmeny a processz soran.

FőDudu

(#21829) qnadam


qnadam
veterán

nabazmeg, még jó hogy a win szólt, hogy van valami. ja, nem...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#21830) Jahno válasza qnadam (#21829) üzenetére


Jahno
őstag

Én is ettől tartok, túl sok ilyen 4 terás ment el borért. Viszont occsó volt :-)

(#21831) ncc1701 válasza qnadam (#21829) üzenetére


ncc1701
veterán

Linuxot jobban csípem, az nekem küld mailt, illetve icinga is riaszt,ha gond van. Párszor már jól jött.

[ Szerkesztve ]

(#21832) qnadam válasza ncc1701 (#21831) üzenetére


qnadam
veterán

hd sentinel is küld, de az nem is látja a negyedik lemezt. most syno lesz (vagy qnap), aztán a storage spaces el lesz felejtve.

Jahno: egyelőre megpróbálom kideríteni, mi lett ezzel a szerencsétlennel, mert még azt se tudom, mi baja... csak örülnék, ha azt a pár napot még kibírná, amíg átköltözök az új eszközre. bár mentés van, de mire 10 tera visszajön a felhőből...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#21833) Jahno válasza qnadam (#21832) üzenetére


Jahno
őstag

Hibás sector, írtam kb. 2 éve vagy mikor, hogy ez az alap Seagate nem jött be. Én is vettem 1 hónap alatt vagy 30 darabot, mert ez volt és olcsó, aztán 2-3 év múlva már csak alig 4 volt belőle.

(#21834) ncc1701 válasza Jahno (#21833) üzenetére


ncc1701
veterán

Akkor az igazából drága volt. :)

(#21835) Jahno válasza ncc1701 (#21834) üzenetére


Jahno
őstag

Másik típusa jobban bírta, aztán ezeket előre úgysem tudod. Ideje volt már beszopni, nem mehet örökké :-D

(#21836) Bujdy81 válasza Samott (#21805) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

(#21837) FőDudu válasza Bujdy81 (#21836) üzenetére


FőDudu
addikt

Na akkor leirom milyen filmet vetitett tegnap a helyi TV.

Egy fekete ficko megprobaltatasirol szol Magyarorszagon - a migrancssagtol az allampolgarsagig.

Gondoltam magamban: ez az a film amit soha az eletben nem adnak le a magyar kozszolgalati televizioban.

Gondolom meg veletlenul sem hallottatok errol a filmrol, ezt tuti nem reklamoztak...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#21838) Bujdy81 válasza FőDudu (#21837) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Alapvetően tele volt vele a sajtó egy jelentős része, én is láttam sok hirdetést.

Nyilván nem az M1-en. Mert azt nem nézem, így nem tudom, ott mit reklámoznak, simán lehet, hogy ott szó sem volt róla...

(#21839) qnadam válasza FőDudu (#21837) üzenetére


qnadam
veterán

nekem sokszor jött szembe mindenfelé.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#21840) #09908736


#09908736
törölt tag

Hű. Nem is tudom merre kezdjem, vagy igazából mire is lennék kíváncsi. Talán véleményetekre és nem tanácsra, az úgy könnyebb. Mivel hasonló korúak, hasonló gondolkodásmódúak (néhány kivételtől eltekintve), talán megértitek a problémát vagy átérzitek.
5 éve jöttünk Svájcba, az első 1-2 év arra ment el, hogy a gyereket be tudjuk illeszteni az itteni rendszerbe. Utána a feleségem úgy gondolta és én is, hogy itt az ideje belépni a munkaerőpiacra. Elismertettük a diplomáját első lépésben, ő közben folyamatosan németre járt (most tart B2 szinten). 3 év, több, mint 200 beadott pályázat után (melyek között volt karácsonyi kisegítő áruházban -> irodai alkalmazott), melyekre csak elutasítás jött válaszként, még interjúra sem hívták soha, sehova. Az itteni munkanélküli hivatal munkatársa annyit mondott, hogy B-vitamin nélkül, ezzel a végzettséggel semmi esélye, mert ezeket a munkákat a svájci is szereti csinálni, amire a képzettsége alapján kellene menjen, és úgyis őket fogják választani (B-vitamin = Beziehung = ismeretség).
Próbáltunk valami vállakozást csinálni, de megfelelő mennyiségű tőke nélkül esélyünk sincs.
Közben a gyerek az iskolában érzésünk szerint be lett skatulyázva a többi kelet-európai közé, nincs 5-nél rosszabb tesztje, erre kep 4.5-öt félévkor németre, magyarázat az, hogy érzésük szerint nem tudja 5-ösre. Úgy, hogy van 2 német az iskolában, 1 különóra egy itteni nyugdíjas tanárral, és 2 óra skype magántanárral. Szóval így nehéz motiválni, plusz a beskatulyázásra azt érezzük, hogy próbálják valami fizikai munka felé irányítani azzal, hogy nem kap jó jegyet németből, hogy jobb iskolába menjen. Onnan meg nehéz a kitörés.
Szóval fsza a helyzet.
Úgyhogy most próbálunk felépíteni valami épkézláb tervet, hogyan tovább, mert ez így nem megy, hogy a feleségem nem dolgozik, nem olyan típus, és az sem, hogy a gyerek feje felett döntenek a jövőjéről.
Bocs, ha hosszú lett, csak gondoltam kiírom magamból.
Patyomkin ország az egész... Ha nem vagy IT-s, orvos, fizikai munkás, qrva nehéz elhelyezkedni. Kb. 0 az esély, rengeteg ilyen családot ismerünk, ahol a feleség képtelen munkát vállalni. Valakinek ez megfelel, de soknak nem.

[ Szerkesztve ]

(#21841) qnadam válasza Jahno (#21833) üzenetére


qnadam
veterán

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#21842) Bujdy81 válasza #09908736 (#21840) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Lehet, elsőre meredeken hangzik: hazatérés nem opció?

Én az ilyenek miatt fosnék kimenni külföldre tartósan. Meg azért is mert nem tudom lefordítani pl. a lebbencset.

Viccet félretéve: miért mentetek Svájcba? Mindenképpen ott akarnátok élni? Másik külország? Németország? Mondjuk más nem jut eszembe, mert ha jó szakemberek vagytok, akkor Ausztriában sem élnétek sokkal jobb életszinvonalon, mint itthon...

(#21843) Jahno válasza Bujdy81 (#21842) üzenetére


Jahno
őstag

Ebben a németek sem sokkal különbek, viszont ár-értékben járhat rosszabbul.

(#21844) -NoVa- válasza Bujdy81 (#21842) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kérdés, hogy menekültek valami elől, vagy kiváncsiság, kaland, izé. Mindenesetre ha nem is feltétlenül haza, de valami olyan pontjára a világnak, ahol természetes, hogy sok a külföldi.

(#21845) FőDudu válasza #09908736 (#21840) üzenetére


FőDudu
addikt

Na igen, Ez a baj Svajccal es Nemetorszaggal. Ott mindig kivulallo maradsz.

Nem tudom milyen diplomaja van a nejednek, lehet ideje lenne atnyergelni valami kurrens foglalkozasra (amibol annyit vesznek fel ahanyan jelentkeznek). Pedagogus/isosgondozo/nover/stb - lehet egy par honapos gyorstalpalo is eleg egy olyan szakmahoz ami most epp keresett.

Vagy epp keressen olyan melot ahol jol jon a tobbnyelvusege.
Speditorceg, forditgatas, stb.

Nehez tanacsot adni, nem irtal eleg infot.

Olasz kollegam szerint (aki svajcban el), az oktatas jo, kulonben ugy otthagynak mint eb a ....

FőDudu

(#21846) #09908736


#09908736
törölt tag

Az a baj Svájccal, hogy bármerre indulsz, iszonyat pénzeket emészt fel.
Elindult egészségügyi asszisztens vonalon. Amellett, hogy egy félév 5000 CHF lett volna, beült egy próbaórára, és mikor megkérdezte a tanár, milyen nyelven legyen az óra, ő mondta, hogy németül, a többi meg mondta, hogy svájciul. Innentől értelme nincs az egésznek, 10-15k CHF-et kidobni rá.
Iskola szinten meg az nagyon gáz, hogy mi kelet-európaiak vagyunk. Ahogy az albánok, meg a boszniaiak is. Fiam az egyedüli magyar az egész iskolában, pedig nem kisvárosban lakunk, azt se tudják, eszik-e vagy isszák. A gyereknek a németet nem akarjuk elveszíteni, de Németország egyáltalán nem opció, nyelvi és személyes okok miatt.
Van egy felmérés, hogy adott körzetből hány százaléka a gyerekeknek jut be gimnáziumba. A mi körzetünkből 18%. A pénzes körzetekből 70%. Szóval hatványozottan igaz, hogy az jut be, aki pénzes helyről jön. Ott meg olyan bérek vannak, amit a kelet-európai egyszerűen nem kap meg.
Volt, hogy jelentkeztem állásra, jött, hogy hú, nagyon pozitív volt minden, tök jó vagy, aztán mikor bemondtam a bérigényt - ami szerintem nem volt túl kirívó, - eltűntek, mint szürke szamár a ködben. Mindezt egy világméretű multicég adta elő.

Nem, biztos nem tervezzük, hogy végleg ittmaradunk.
Onnantól, hogy biztosítottnak látjuk a gyerek jövőjét olyan irányban, ahogy mi szeretnénk irányt adni neki, azonnal megtesszük a szükséges lépéseket.
Most valami körvonalazódik, meglátjuk, sikeres lesz-e, sok múlik rajta.

[ Szerkesztve ]

(#21847) qnadam


qnadam
veterán

kettőre szűkítettem: syno ds418play vs qnap ts-451+. árban hasonló, előbbi újabb de csak kétmagos, utóbbi négymagos de régebbi (j3355 vs j1900). ha egy virtuális, minimálisan használt wint elbír valamelyik, az jó, de nem kötöm fel magam, ha nem.

Svájcról nincs tapasztalatom első kézből, de amennyire tudom, az egyik legzártabb csapat ők. jóbarát leányzó Hamburgban és Berlinben élt, azt mondta, hogy nem nagyon volt ilyen gondja, bár ő szociális vonalon tanul+dolgozik, és helyi az élete párja.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#21848) FőDudu válasza #09908736 (#21846) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem tudom mennyit keresel, de bankos vonalon vagy ha jol tudom.
Ott eleg jo a fizu, igy ne lepodj meg ha mas ceg a fizetesi igenyedet soknak tartja.

Nyilvan nem kertel kevesebbet a mostaninal :)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#21849) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Na, bringa a szervizben.
Lánc nagyon durván megnyúlt, szemcsere felesleges. Hátsó fogaskerekeket szétkoptatta, cserések.
Ilyen rendszerű hátsó agy kb 40 éve nem létezik... szóval agycsere.
Valami s betűs rendszer, de nem shimano, valami santex vagy tökömtudja. Jó rendszer, de már nem létezik.
Agycsere, hozzá fogaskerekek, meg lánc, meg új küllők. Első fogaskerekek még jók.

Shimano lesz az agy.
20-30ból meglesz, az ürge elég profi, neten nagyon ajánlott, és időpontot kell kb foglalni, nincs nyitvatartása
Jövő hét szerdán kell hívnom

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#21850) Gabibácsi válasza #09908736 (#21840) üzenetére


Gabibácsi
tag

Sajnálom, őszintén. Ezért sem szeretnék másik országban élni, és mindig csak bevándorló lenni.
Tényleg olyan ország kéne ahol sok a mindenféle, ahogy Nova mondta.
De Anglia és Némelrszág sem jobb sokkal, azt mondják.
Mondjuk Skandinávia, Igu vagy enpera alapján.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.