Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21451) Gabibácsi válasza qnadam (#21448) üzenetére


Gabibácsi
tag

akkor az valami klón volt, nem? vagy az eredetit is hekkelik már hogy mindent tudjon?
klónom nekem is van amúgy

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#21452) qnadam válasza Gabibácsi (#21451) üzenetére


qnadam
veterán

ez az, de attól még emulátor :)
hekkelve van egészen, de next-next-finish egyszerűséggel lehet piszkálni. még arra is van automatika, hogy a romhoz borítóképet szerezzen.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#21453) Gabibácsi válasza qnadam (#21452) üzenetére


Gabibácsi
tag

oksa, azt tudom hogy emulátor :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#21454) Jahno válasza qnadam (#21448) üzenetére


Jahno
őstag

Ennyire egyszerű volt meghegszteni? Sorban dobálják ki a népek, mert nem jön be. Aztán mivel a PS2/XBOX/satöbbi vonalra is ezt mondják, közben mégsem olyan egyszerű. Aztán inkább nem hiszem el senkinek :-D

(#21455) Jahno válasza Gabibácsi (#21451) üzenetére


Jahno
őstag

Olyan klónból már kettőnek visszakaptam az árát, most meg szakmai tanács+sörért szereztem egyet, de a szoftvere persze teljesen más. Annyit pont megért, hogy el kellett mennem érte.

(#21456) npera válasza Gabibácsi (#21437) üzenetére


npera
újonc

Ja ez ilyen C64-kerékpár?

Íbéjen van.

(#21457) Gabibácsi válasza npera (#21456) üzenetére


Gabibácsi
tag

persze, ráülök oszt megyen :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#21458) Sipi- válasza Gabibácsi (#21457) üzenetére


Sipi-
tag

Tekerni sem kell? Vagy csak lejtőn lefelé megy magától? :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#21459) Gabibácsi válasza Sipi- (#21458) üzenetére


Gabibácsi
tag

ez annyira jó (svájci(!(NÉGY))) bringa, hogy tekerni se kell

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#21460) qnadam válasza Jahno (#21454) üzenetére


qnadam
veterán

ennyire.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#21461) eattila


eattila
csendes tag

Na a pedál nem jó, kissebb a csavar átmérője, mint ami most benne van. Remek. Még jó, hogy csak 990Ft-volt.
A pumpa viszont király, 3 adapter is van hozzá :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#21462) Gabibácsi válasza npera (#21456) üzenetére


Gabibácsi
tag

Megpróbáltam levenni a láncot, miattad. Persze a felénél vettem észre hogy ez nem olyan mint a kemping bringám, vagy a vázat fűrészelem szét, vagy a láncot.
Mivel se állványom, se szakértelmen, kb 2 óra volt míg összeraktam újra normálisan, mert a lánc összekócolódott, a váltó valahogy szarul állt. Most nagyjából összeraktam, és betettem az új belsőt is hátra.

A jó hír, hogy a lanc nagyon tiszta, mert minden kosz a kezemre ment róla.
A körömkefe dolgozott....
Szóval innen látod hogy nem érdemes nekem láncokat ajánlanod, mert béna vagyok. De ha van kedved, rendelj láncot, és repülj ide vele, majd rakd rá a bringámra.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#21463) Gabibácsi válasza eattila (#21461) üzenetére


Gabibácsi
tag

Kisebb, bocsi.
Szerintem én holnap gumikesztyűben folytatom ezt a szerelést.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#21464) eattila válasza Gabibácsi (#21463) üzenetére


eattila
csendes tag

Igaz.
Nekem kerékcseréhez van kesztyűm, bringához sosem használtam ilyet.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#21465) Jahno válasza qnadam (#21460) üzenetére


Jahno
őstag

PS2 is így nézett ki, 3 éjszaka után feladtam :-D

(#21466) npera válasza Gabibácsi (#21462) üzenetére


npera
újonc

Te most alapkutatásokat végzel? :C

A láncot nem könnyű csak úgy levenni, ez egy ilyen sport. Én amikor megvettem a használt versenybringámat, akkor azzal kezdtem, hogy az eredeti (!!!4444NÉGY) Campagnolo Veloce láncot szétkaptam és raktam bele egy arany színű SRAM nyitószemet. Amikor tiszta a lánc, akkor lehet gyönyörködni benne, hogy megy körbe-körbe az arany nyitószem. Álomszép :K

Az ember koszos lesz a melótól, de túl lehet élni. Ha tényleg le akarod szedni az olajos koszt, akkor valami olajos melegvizes mosással tudod fellazítani, aztán utána lehet szappannal mosogatni.

(#21467) Sipi- válasza npera (#21466) üzenetére


Sipi-
tag

Ultra derm leszedi :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#21468) Jahno válasza npera (#21466) üzenetére


Jahno
őstag

Olajos kosz ellen petróleum már nem menő?

(#21469) Sipi- válasza Gabibácsi (#21463) üzenetére


Sipi-
tag

Csak szólok, ha később is akarsz szerelni, akkor van most az Aldiban bicikliszerelőállvány meg szerszámkészlet is. Meg még apróságok (tisztító és ápolószerek, lánchoz is, zár, sisak, tartó, belsőgumi, stb.).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#21470) Gabibácsi válasza npera (#21466) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ultraderm leszedte a kezemet :) a láncot lemosom majd a bringán, ciffel meg ilyesmivel, brigéc túl büdi lakásba
Én ezt a versenybringát csak használtam, minden tökéletes volt rajta, csak a belsőt cseréltem, meg egyszer centíroztattam szerelővel
Szóval inkább használom továbbra is, nem szerelgetem :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#21471) Gabibácsi válasza Sipi- (#21469) üzenetére


Gabibácsi
tag

Köszi, isten ments.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#21472) npera


npera
újonc

Dafne Fixed. A vége a legdurvább, ahogy visszalép a pedálba :Y

[ Szerkesztve ]

(#21473) npera válasza Sipi- (#21469) üzenetére


npera
újonc

Ilyen alapkészlet aranyat ér.

(#21474) qnadam válasza Jahno (#21465) üzenetére


qnadam
veterán

ezzel a kipróbált játékok legnagyobb része gond nélkül elindult. a sim city 2000 pont nem, de azt el nem tudom képzelni, minek adták ki konzolra, igazi büntetés lehet... mondjuk arra megkérdezte a hakchi, hogy akarok-e a vasra másik emulátort tenni, amivel jobb lesz.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#21475) ncc1701 válasza Bujdy81 (#21449) üzenetére


ncc1701
veterán

Egy multi szerszám azért elfér a táskában. Nagyon jól tud jönni.

(#21476) ncc1701 válasza npera (#21456) üzenetére


ncc1701
veterán

Óvatosan ezekkel az ajánlásokkal, bár nem drága, de anya bicójára 3-4 féle patentszemet próbáltam, és egyik sem volt jó.

(#21477) eattila


eattila
csendes tag

Ez a beto pumpa nagyon jó eddig. hirtelen felfújtam vele a gyerek labdáit is :D

Meglátszik, hogy hamarabb kel a nap, 6 előtt kicsivel már fent voltam. (igaz, hogy 9 körül feküdtem le aludni) Főztem kv-t, és mivel van elvárás hétfőre, dolgoztam. Durva, hogy sötételőzni kell lassan. Mondjuk nem szeretem, ha függőben vannak a dolgok, szerintem azért is keltem korán, mert piszkálta az agyam, hogy még van dolog hétvégén. De kész lett :D

Lehet teraszt meg teraszi tároló dobozt rendezni és fotózni hétvégén :D Gyerek csak holnap lesz, tegnap elvitte a mamája Miskolcra Halász Judit koncertre (Adél szerint horgász koncert.... :D ) Majd holnap megyünk érte Kövesdig.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#21478) npera válasza ncc1701 (#21476) üzenetére


npera
újonc

Ez az SRAM PowerLock nem minden láncra jó, de Shimano, SRAM és Campagnolo "modern" láncokra felmegy.

Az lehet, hogy ha tényleg 50-éves a lánc Gabibácsi bringáján, akkor arra nem megy fel.

De mivel C64-bringa ami csak saját magával kompatibilis, ezért ez nem is baj :C

(#21479) zetor2000 válasza npera (#21478) üzenetére


zetor2000
senior tag

Kompatibilis még az a VIC-20 láncokkal is, meg a nehezen, de beszerezhető C-128 lámcokkal is. Azok ilyen tandem cangák. :)

Régen a Csepel márkájú kerékpárokon, de még talán az orosz HVZ-men (vagy Turiszt?) is olyan volt a lánc, hogy lehetett kapni hozzá "zárószemet". Mivel a Csepel nem vitte túlzásba a hajtóművek fejlesztését, ezért volt 1 féle lánc, max a canga mérete meghatározta. hogy milyen hosszú kell belőle. Ez a zárószem dolog eléggé szerelhetővé tette a kerékpárt.
Ilyen e:
(IMG:https://www.google.com/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjLnMq6_5fhAhWQC-wKHWj-CXsQjRx6BAgBEAU&url=https%3A%2F%2Fhardride.hu%2Ffixi-verseny-kerekpar%2Flanc%2Fkerekparlanc-patentszem-1-2x1-8%2F&psig=AOvVaw2N7iDBAQ40SFoMfBqaTEaX&ust=1553421297622684)(/IMG)

Ezek a furmányok kihaltak mára?

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#21480) Gabibácsi válasza zetor2000 (#21479) üzenetére


Gabibácsi
tag

Na, erre emlékszem, kempingbringán szedtem szét meg össze ilyet.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#21481) ncc1701 válasza npera (#21478) üzenetére


ncc1701
veterán

Anyának shimano 7-es lánca volt, sram szem sem volt jó hozzá. És nem lehet túl régi a lánc.

(#21482) ncc1701 válasza zetor2000 (#21479) üzenetére


ncc1701
veterán

Tessék, SRAM patentszem. Rohadt jó cucc. Érdemes egy tartalékot hordani, mert ha tönkremenne a lánc, akkor össze lehet vele rakni.

(#21483) npera válasza ncc1701 (#21482) üzenetére


npera
újonc

Ilyen van a 9-es Shimano és a 10-es Campagnolo láncomon. Tutira van olyan lánc, amire nem jó, de akkor az valami extra különleges cucc lehet.

(#21484) npera


npera
újonc

(#21485) FőDudu


FőDudu
addikt

Durvan nyar van.

Kertben furnom kellett az egyik sarokban a betonba 4 lukat. Vettem Fischer csavart tiplivel, rairva 10, kulon lepiktogramozva, hogy tizes furo kell hozza.
Az elso kifurasa utan felig betoltam a tiplit, megszorult. Megmertem, 11,75mm. Meg szep, hogy a tizes lukba nem megy be. Szerencsere volt itthon a tevekhez valo rovidebb tizes tipli, igy vegul az ment a betonba. Fischer Meg bekaphatja, 11vagy 12 mm SDS pont nincs itthon. Ez Meg olyan durva beton, hogy az SDS furo kiugrott a gepbol es ugy megszorult, hogy a vegen Francia kulccsal tekertem ki a betonbol.

Nem jartam meg igy, hogy a gepbol kiugrik a furo.

Aztan felraktam egy nagy Philips tevet a szobamban a falra, most jon a mirol kuldjuk ra a jelet cimu tanakodas.

Chromecast megy MacBook Prorol es iPadrol?

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#21486) npera


npera
újonc

Itt kezd bedurranni az idő, délutánra felment a hőmérséklet 5 fokra és már nem viharos a szél, hanem csak erős.

Úgyhogy be is aktiváltam magam és amíg a gyerekek aludtak kimentem a sufniba bringát szerelni.

1. lekaptam a láncot és beraktam citromos illatú (4!!NÉGY) zsíroldóba, aztán mosogatókefével lekeféltem
2. lekaptam a hátsó kereket
3. lekaptam a sort, aztán szétkaptam darabokra és lekeféltem azt is zsíroldóban. Egész jó lett, de nem tökéletes. Mondjuk a sok sós-poros-láncolajos gempa kábé 90%-a lejött és csillog veszettül ahol tud.
4. le akartam venni a hajtókart, hogy mindhárom első lánckereket lepucoljam elöl. Na itt befuccsoltam. Úgy rá van rohadva a hajtókar saját magára, hogy a Parktool kitolóval nem tudtam kitolni. Fújtam rá WD40-et, hogy hátha az majd feloldja, de nem tudtam nagyobb erővel csavarni a szerszámot, minthogy továbbment volna 1 mm-el az egész. Egy idő annyira fosok tőle, hogy leütöm az öklömről a bőrt, porcot és mindent amikor a szerszám végül megindulna, hogy inkább feladtam 5 próbálkozás után. Kicsit idegfeszítő volt.
5. leszedtem a nagy lánckereket és lepucoltam egy tálban.
6. odavittem a tálat a felemelt bringa alá és elkezdtem súrolni a középső lánckereket és aztán addig maceráltam a mosogatókefével, hogy végül leesett a helyéről. Ekkor döbbentem rá, hogy ezt le lehet venni a hajtókar levétele nélkül. Akkor viszont azonnal levettem és ment fel helyette a zsír új a polcról. Most akkor kábé új nagy lánckerék van fenn és tök új közepes. A picit annyira keveset használom, hogy az igazából még bejáratós, kár is cserélni. Meg úgysem tudom levenni az odarohadt hajtókar miatt.
7. felraktam a nyári abroncsokat. Most akkor szegecses 30-as helyett sima nyári 28-as van fenn. Végre nincs több ciripelés és kisebb a gördülési ellenállás is majd. És kanyarban nem kell erőlködni, hogy ledöntsem a kecskét, mivel a nyári gumi szép íves profilú (ellentétben a téli szögletességével).

Most a láncot leszárítottam és hagyom párologni a polcon, aztán az utolsó pillanatban rakom fel a gépre vasárnap este. Aztán közvetlen indulás előtt hétfőn reggel kenem be az óvodánál, miután a gyerekeket leraktam oviba.

Királyság :C

(#21487) ncc1701 válasza npera (#21486) üzenetére


ncc1701
veterán

Érdemes évente atomjaira szedni a bicót, mert akkor nem rohad be semmi. Nekem simán jár minden, jövő héten lesz ocatlinkes hajtókar upgrade integráltra. Sajna a régi préselése elfáradt, eléggé nyöszög, mikor taposom. Vicces, h a leszedő szerszám hozzá 9eft. :)

(#21488) FőDudu válasza npera (#21486) üzenetére


FőDudu
addikt

Rovidnadragban es rovidujju poloban setaltattam a kutyakat, mivel itt 22 fok korul volt a hofok. Tiszta nyar, mert orulten sut a nap.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#21489) FőDudu


FőDudu
addikt

Milyen media playert rakjak a TV moge?

Moge lesz, tehat nem log ki semmit a TV mogul.
Gondolom nagyon infras cuccokat felejtsem el.

Amire kene : Chromecast, Plex, Kodi, net (WiFi ac, gigabit Ethernet), lehetoleg valami streaminges megoldas ( KODi neha nem igazan felhasznalobarat).

Azaz egy fasza Android TV box kene lehetoleg WiFi vagy BT taviranyitoval.

Lehet a Mi Box S keves, hardverileg mar nem naprakesz.

FőDudu

(#21490) npera válasza ncc1701 (#21487) üzenetére


npera
újonc

Ja, a terv az, hogy a jövőben ezt is meg tudom csinálni. Nem olyan régen szereztem be a szerszámot hozzá, korábban ez sem volt. 2014 óta fut a gép gyakorlatilag egyfolytában és napközben kint áll a szabad ég alatt, amíg dolgozom. Tehát ázik-fázik addig. Ahhoz képest egész kevés dolog rohadt össze.

Majd szerzek csövet, amit ráhúzom a hajtókarra és a szerszámra, aztán akkor megpróbálom komolyabb erőkarral. Akkor nem félek annyira, hogy lezúzom a kezemről a bőrt.

(#21491) FőDudu válasza npera (#21490) üzenetére


FőDudu
addikt

Ma en is daraztam rendesen amikor a sarok betonban furkalva kiugrott a tizes SDS a furogepbol es megszorult a betonban. Odaferni kb lehetetlen, 5 centire a saroktol furtam vizszintesen a belso eleken.

Szerncsere lapult egy ilyen a szerszamosomban.
Azzal szepen fokrol fokra ki tudtam csavarni a furot a betonbol.

A durva az volt, hogy egy kombinalt fogoval vagy allithato kulccsal nem tudtam eleg erokart alkalmazni, meg sem mozdult. Ez valahogy jo szogben fogta meg es megindult.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#21492) Phülöp válasza FőDudu (#21489) üzenetére


Phülöp
addikt

Apple 4kTV

ne akarj rá androidot

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#21493) hobizoli válasza zetor2000 (#21479) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ugyanilyet hasznalunk az egyik fuvogepben a lassitolancnal
pont ket hete csereltuk ki egy ujra, akkor nyomogattam fel ezeket, ami a kepen van

több drón kell ;P

(#21494) hobizoli válasza npera (#21484) üzenetére


hobizoli
nagyúr

jol ertettem, hogy kb 50kGBP lesz a indulo ara es kb 500km a hatotav?

ezen az auton dolgoztal Te is?

több drón kell ;P

(#21495) Jahno válasza hobizoli (#21494) üzenetére


Jahno
őstag

Jóreggelt!

(#21496) FőDudu válasza Phülöp (#21492) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem vesztem, meg, hogy minden szarert fizessek.
Az Almas okoszisztema nekem nem jon be.

A termekek jok, de a korlatozasokat utalom.

Mellesleg 4K felesleges egy HD ready TV-re.

FőDudu

(#21497) zetor2000 válasza FőDudu (#21485) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ilyesmi miatt vettem a Hilt TE-72-t. Az nem ilyen himi-humi SDS/SDS plus, hanem SDS MAX befogóval rendelkezik, hobbibeton kerítés nem ellenfél. Cserébe nincs 8asnál vékonyabb fúrószár hozzá :D azt is csak a kínaiaknál lehet szerezni.
Ha ez elakad, nem a fúrót dobja ki, hanem te tekeredsz fel a fúrószár köré. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#21498) zetor2000 válasza FőDudu (#21496) üzenetére


zetor2000
senior tag

4 nap múlva akció lesz az Aliexpressen. Ott tuti van nekedvaló, csak típust nem merek javasolni.
Amit annak idején vettem, az egy kalap kaki.
De aminél sok rendelés / visszajelzés van, ott tuti érdemes körbenézni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#21499) Sipi-


Sipi-
tag

Neff háztartási gépekkel van valakinek tapasztalata? 5 év gari van rájuk, Bosch alá tartoznak, 142 éves márka. Azt írják high-end cuccok. De még nem hallottam róla :)
Kellene hűtő, mosogatógép, mikró, elektromos sütő, indukciós főzőlap, szagelszívó. Mindegyik beépíthető.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#21500) npera válasza hobizoli (#21494) üzenetére


npera
újonc

59,9k EUR a launch model ára, de majd lesz egy 39,9k EUR olcsóbb modell picit később. WLTP szerint 500 km, tehát a ciklus szerinti hatótáv. A valós a sofőrtől (és egyéb körülményektől) függ, de kábé ennyi takarékosan hajtva.

Én az új modelleken dolgozom, ebben csak minimálisan segítettem. Az én melóm még teljesen fekete projekt, nincs publikus infó róla. Ha a NewsRoom elkezd kommunikálni, akkor majd tudok mutatni híreket. Addig szépen csendben lapulok a fűben.... :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.