Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21151) FőDudu válasza #09908736 (#21150) üzenetére


FőDudu
addikt

Idovel mindenki kevesebb tejet tud csak toleralni, ilyen az oregedes.
Szoval a k. anyjat a felelemkelto svajci marhanak.

FőDudu

(#21152) Jahno


Jahno
őstag

Vótmá?

Első 1.5 perc nem is lényeges, kb. onnan kezdődik:

https://videa.hu/videok/origo/jarmuvek/siman-atmegy-a-lezart-sorompon-vjnN1oClyJR6IT7m

(#21153) qnadam


qnadam
veterán

noname usb hálókártyákkal mi a tapasztalat, használhatók? ráadásul linuxra kellene, és usb2-re, de jó lenne ha ennek ellenére gyorsabb lenne, mint 100 mbps.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#21154) ezittketto válasza Jahno (#21152) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Igen. Tegnap még a híradóban is :)

(#21155) ezittketto válasza Samott (#21135) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Na nekem meg úgy néz ki jó hírem van (magamnak) :)
Lecseréltem a drivert gyárira és lehet megszűnt a jelenség.
Az crc errorszámláló nem nőtt azóta (kipp-kopp)

És még az az emlegetett fránya CrystalDiskMark-os 4KiB Q8T8 write teszt is lefutott fagyásmentesen.

:R

(#21156) Jahno válasza qnadam (#21153) üzenetére


Jahno
őstag

Úgyis azt fogják kérdezni, hogy milyen benne a chipset (:- Aztán ugyanabban a típusban majd háromféle lesz és Linuxos izével megint mit szopolsz?

(#21157) Jahno válasza ezittketto (#21154) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy 5 napja tettem félre, most futott le a folyamat.

(#21158) qnadam válasza Jahno (#21156) üzenetére


qnadam
veterán

tévészerver. már működik, elvileg a dvb-c is megy vele, és igen, megvolt a magát egyformának mondó de belül sokféle usb tuner problémja :) viszont ha már a routertől tíz centire fog lakni, akkor menjen csak vezetéken. mert ez egy csodálatos kínai atomos izé, ami szerintem igazából egy kijelző nélküli tablet, összesen van rajta 2 usb port, oldj meg azon mindent. a wifit is, mert ami belül van, az gyalázatos.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#21159) zetor2000 válasza ezittketto (#21155) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én meg írogathatok a Chris-77nek privátot.
Havernál a tárolóban feltűnt egy Netvista. Kerestél féléve-éve olyat.
Bézs, lila gombbal, 2 nagyhely elöl, egy beesett előlappal, van neki lila betét elöl-alul. Kell még neked, vagy lemondjam?
Elvan hátul a garázsban, van neki 3 haverja, egy Acer ház, meg 2 noname. Nekem van mellé egy SGI... :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#21160) zetor2000 válasza FőDudu (#21151) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ezért iszok én sört? :DDD

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#21161) ezittketto válasza zetor2000 (#21159) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Oh ne haragudj! :B
De jó fej vagy!! :R Holnap megkérdezem attól, aki kérte tőlem akkoriban és referálok.

:R

(#21162) qnadam válasza qnadam (#21158) üzenetére


qnadam
veterán

ja és akart a halál linuxot, a vas alaptartozéka a w8.1, de a tíz is szépen megy rajta. csak épp az egy szem elérhető windowsos tévémegoldás 40€, ami több, mint az egész projekt (tuner, hálókártya, usb hub) költségvetése.
ja igen, kell egy usb hub is. lehetőleg aktív, mert passzívan kicsit bizonytalan, ha a tuner meg a (most éppen) wifi stick egyszerre megy róla. meg aktív hubbal meg lehet csinálni egy ordenáré gányolást: a gép egy microusb lukon kap áramot, és az is boldogan elmegy a hubról, nem kell hozzá plusz egy telefontöltő...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#21163) ezittketto válasza Jahno (#21157) üzenetére


ezittketto
csendes tag

De amúgy nagyon dúrva. Egy igazi faszkalap lehet... Pár percért ekkorát kockázatni..
Bár néha eléggé indololatlanul korán lezárják és tartják a vonat elmenetele után is zárva azokat a fránya sorompókat.. Az is tud idegörlő lenni azért.

(#21164) npera válasza Jahno (#21152) üzenetére


npera
újonc

Ez a brexitelőknél 1000 GBP lett volna.

(#21165) npera


npera
újonc

Sikerült a Master Boot Record együttes Config.sys című számát lehúzni jutúb alól egy ügyes pláginnal. Aztán varázsoltam belőle csengőhangot.

A floppyhangos modulált gitár nagyon bejön. 23 másodperctől.

Meg 1:02-től is.

A kollégák imádni fogják :C

(#21166) ezittketto válasza npera (#21165) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Jópofa, de ez egy telefon hangszóróin keresztül nem jön annyira át..

(#21167) npera


npera
újonc

Szerintem ha nem mondok sem neveket, sem helyeket, akkor ez még akár vicces is lehet. Nem most történt, hanem 2-3 éve. Egy kóser vágóhíddal partner fejlesztő kóser vágóhíd mérnökei tesztelték az egyik járművet, aztán amikor készen voltak a teszttel, akkor utána a gépjármű menetstabilizáló elektronikája számukra meglepő és illogikusnak tűnő jelenséget mutatott. A gépkocsi a teszt végén ugyanis egyenes haladás helyett durván rásatuzott full ESP hatással a bal oldalra és majdnem belementek az úttesteket elválasztó facsoportba.

Kis kérdezősködés után elárulták, hogy mit is teszteltek. 20 percen át kőröztek egy körforgalomban, hogy az olajrendszer kenési elégtelenségeit próbálják kideríteni.

A probléma annyi volt, hogy a giroszkópok ennyire hosszú egyenletes laterális terhelés hatására elmásztak és a körforgalomból kihajtás után úgy érzékelték, hogy a gépkocsi hirtelen le akar térni a jó irányból az árokba és vadul elkezdett korrigálni..... Meglepődés volt, meg barna csík a gatyában.... :Y

(#21168) npera válasza ezittketto (#21166) üzenetére


npera
újonc

Akkor több hangerő kell :C :Y

(#21169) zetor2000 válasza ezittketto (#21161) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha úgy adódik, akkor asszem bele is van, Pentium valami alaplap, álló táp, némi ram, szutyok floppi esetleg, merevlemez nincs.
Pár doboz sört megér, vagy amit szomszéd szeret inni. Erről egyeztetünk, feltéve, ha kell.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#21170) zetor2000 válasza npera (#21165) üzenetére


zetor2000
senior tag

Fura lesz floppy zörejt hallani egy iPhone-ból :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#21171) Jahno válasza zetor2000 (#21159) üzenetére


Jahno
őstag

Nálam találódott jóféle HP DC7700. Egyik megtelepítve, kompletten Win7es alapokkal és minden jóval. Pld. Insane, ReVolt, SegaSNES vackok, satöbbi. Nem fér el, szabadulni kellene tőle, de most akkor dobjam ki, vagy mi legyen? Amúgy kár érte, tök jó cucc, ésatöbbi, ésatöbbi, emlékszem sok évvel ezelőtt milyen nehezen szereztem. A munkaórát már nem is emlegetem...

(#21172) ezittketto válasza npera (#21168) üzenetére


ezittketto
csendes tag

:D :K

(#21173) npera válasza ezittketto (#21172) üzenetére


npera
újonc

Ahogy tanult scrum master kolléganőm mondotta: ha nem lettél boldog fagylalttól, akkor nem ettél belőle eleget...

(#21174) Jahno válasza npera (#21173) üzenetére


Jahno
őstag

Jaja, AHHOZ az olaszhoz is menni kell. IS. Bammeg, egy élet nem elég ezekhez a tervekhez :-D

(#21175) zetor2000 válasza Jahno (#21171) üzenetére


zetor2000
senior tag

Asszem szokott lenni hely a pincédben :D

Ez a NetVista haveré, az ő garázsában van, a kocsi mögött van egy tároló, ott. Igazából neki is a helyet foglalja, csak eszembe volt, hogy dikk... ez kellett volna, még anno a bóling pályás projekt emlékéről... azzal se lett semmi. :)

Én szeretnék szabadulni ~3 láda vacaktól, ami a helyet foglalja. Teljesen jó dolgoktól kezdve a leghaszontalanabb kacatokig van minden. A fele olyan, hogy elmúlt az idő, és lett jobb. Ilyen IDE interfészes lemezek, IDE és floppy kábelek, cd / dvd írók, de lehet, hogy már csak olvas, vagy azt sem.
Nagy rakás "ganaj", de kihajítani nem szerettem volna, kótyavetye meg nem hoz annyit, mint ami meló lenne vele.
Az egyetlen, ami lóvét ér, az a ~10kg memória, ami van idehaza. Esetleg a hűtő gyűjtemény, mert kiszedtem a rézmagot anno. ez se kevés.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#21176) Jahno válasza ezittketto (#21163) üzenetére


Jahno
őstag

Én sokszor bírok sietni, de itt sem. Volt amikor mindenki is kikerült, én meg tudtam, hogy ha olyan dráma van és minden elromlott (vagy úgy néz ki) akkor max. 15 perc után előkerül valami rendőr/bakter/szaki/Vilati, aki max. kikapcsolja a szerkezetet, szól mindenkinek és integet. Volt amikor már anyáztak mellettem, hogy hülyegyerek, nem látod, hogy elromlott? Nem, én azt látom, hogy tilos :-D

(#21177) Jahno válasza zetor2000 (#21175) üzenetére


Jahno
őstag

Hukk, IDE vinyót keresek, hülye projekthez. Most, hogy 1-2 éve kiszórtam mindent szinte a szemétbe, így nyilván :-D Esetleg szomszéd most ipari méretekben seftel ilyesmikkel. Ha akadék van, akkor egy ládával elhozhatok és időnként bekopog némi kp-val. Nekiugrott az infóskodós, sufni garázsos yó ki vedmegaddel klónnak, kiszállásos karbantartással. Le is basztam, hogy ennyi erővel kereshetett volna akár értelmes foglalkozást is, de még hisz benne :-D Nekem most jó volt, aztán kiderül. Raktároz és pakol, én TV-vel fizetettem :-D

(#21178) qnadam válasza Jahno (#21171) üzenetére


qnadam
veterán

lehet, hogy hülyeség, de szerintem add el :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#21179) zetor2000 válasza Jahno (#21177) üzenetére


zetor2000
senior tag

Fogalmam sincs, milyen állapotban, de van Samu 300LD, 320LD és egy 200as maxtor. Ezen felül van ~10db vegyes, ide/sata vegyesen. A vinyók üzemképesek, az állapota ismeretlen, amit a HDsentinel írna ki. Pár db sata 2,5" is akad, 160-500GB közt. Fele lehet, halott. :) ez ilyen.
Ha nem leszek rest, egy tavaszi napon szelektálok értelmesebb cuccokat a pinyóban, és akkor viheti a mester, de amit ér, az max 1 tálca sör.
Amire lehet számítani:
CPU - 775ös Celeron ... 3GHz P4, esetleg valami Core2duo akármi ~10-12 db
CPU - 478as ami van, de szerintem az összes lába görbe, pár db
noti cpu-k, a fenti korosztály, egyik se topclass
1-2 alaplap, működnek, de nem sokat érnek. "Akármilyen" gépbe jó. letölteni, vagy mittudomén.
Zsák sz*r kábel, random. Új, nejlonos és bontott is akad. jellemzően sata / ide / floppy, esetleg táp, de azokra emlékeznék. Ezen felül 1-2 táp, működése passz. Zöld-feketével lehet indítani, műszert rá kell akasztani, azt kiderül, nagyon gány és FSP közt a szórás. Klf. interfészekhez hátlapi kivezetés. Minden, amit adtak a gépekhez... 1-2 kártya, szerintem 10/100 ethernet, esetleg 1000es, de nem merek mit mondani. Ilyesmi.
Random hűtés, ésatöbbi. Talán VGA is van, de hogy mennyi és milyen, azt nem tudom.
Gép építésekből megmaradt lomok. Fele saját beszerzés, másik fele innen-onnan nálam maradt, került, kaptam.
Pár gagyi ház is akad. Moddolt Apple G3, meg valami ATX...
Szervizesnek, hobbistának tök jól jöhet.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#21180) FőDudu válasza Jahno (#21171) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha megunod nemreg kuldtem par 5800/7800 verziot :)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#21181) FőDudu


FőDudu
addikt

Kollega hozott valami tanulos taviranyitot.
Nem probaltam, csak hozzamvagtak mint mukodo megoldast. Valami 18 euros darab.
Igeny eseten fotot tudok rola kesziteni.

Ha valaki meg mindig Philips taviranyitot keresne.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#21182) Jahno válasza FőDudu (#21181) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem már van eredeti forrásom, legrosszab esetben kb. 3500-ért fasza jön németbő' ami alapban Fülöp specifikus. Rendeltem is gyártótól kartonnal, hogy a nyakamon maradjon :-)

(#21183) Jahno válasza qnadam (#21178) üzenetére


Jahno
őstag

Én ehhez nem értek. Haversrác azt mondta az obira is, hogy 35 ezresért verni fogják egymást. 25-ért 2 évig hirdettem, oszt alkudtak. Ismerős most kirakta 45ért ugyanoda ugyanazt, erre majdnem megették egymást. Ugyanez a maradék PS2 vel is, amihez adok kontrollert, memkártyát. Ja meg pent. Mire össze arra senkinek nem kellettek. Ehhez képest egy régi kula amiből minden sarkon van csilliárd? Ááádehogy, nem értek én ehhez.

(#21184) Grillo válasza npera (#21145) üzenetére


Grillo
senior tag

Nekem volt egy Cyrix PR200+. Fél óra után kifagyott, akkor is ha szövegszerkesztő ment, akkor is ha a Carmageddon. :DDD
Mondjuk mostani fejjel azt mondom, lehet túlmelegedett valami, de minden fasza lett, amikor lecseréltük egy Pentium 233MMXre.
Egyetemre is ezt vittem még, aztán lett 1700-as Athlon XP, na az fasza volt.

(#21185) zetor2000 válasza FőDudu (#21181) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem megérkezett, amit linkeltél, én meg megrendeltem.
De időm még nem volt, hogy kipróbáljam, mert a cucc lenn van a pinyóban, én meg idefenn. Lenn nincs áram, meg forrás, amit lehetne próbálni... Felhozni meg még nem volt erőm.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#21186) zetor2000 válasza Grillo (#21184) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem 166+ os volt és ha a turbo gombot nyomtam, akkor felgyorsult :) Azóta ez a gomb sincs már a gépházakon. A turbót valami alaplapi tüskére kellett kötni, és akkor lehetett ezt játszani.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#21187) eattila válasza Grillo (#21184) üzenetére


eattila
csendes tag

2500-as Barthon -om szerintem kiment volna a világból is. Egyrészt megkereste párszor az árát, másrészt vagy 6-8 évig ment igen sokat, játék alatt is. Aztán volt valami Athlon2 talán? Na az is kifizette magát párszor, meg gyűrve is volt. És ment vala. Ami viszont mind a kettőt kiszolgálta, az 2db 80-as maxtor :D A vastag. Ha jól tévedek egy még van valahol, és műxik is. vagy működött mikor kiszedtem a gépből.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#21188) hobizoli válasza eattila (#21187) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nekem mobil Barton-m volt desktop Abit KV7 (KT600-s) lapban DTR kivitel

2333MHz-n qrtam neki 233MHz FSB-vel
az ugy nem viccelt :DDD

2400-n is beroffent

több drón kell ;P

(#21189) hobizoli válasza Grillo (#21184) üzenetére


hobizoli
nagyúr

IBM 6x86MX PR300GP-m volt, az alapbol 233MHz volt, 3.5x66-n
felvettem 3.5x83.3MHz-re, 293-ra, egy nagyobb CPU kulerrel
3Dfx Voodoo zsuga volt egy Hercules Dynamite-128 4MB Tseng ET6000 chip-s 2D-s VGA melle, meg eloszor 32MB, kesobb 64MB RAM, SBAWE32-vel, meg volt benne egy DEC21040 chip-s 10Mbps-s halozsuga is

LANParty-n gyorsabban ment rajta Quake2 (is), mint a akkor urtechnika ujdonsagnak szamito egyik juzernel levo P2-300-s gepen, amiben S3 Trio VGA volt csak
nem hittek el, hogy 6x86 Cyrix CPU-s a gep
levettem nekik a haz burkolatat, meg ujrainditottam a gepet, hogy sajat szemukkel is lassak a POST kepen kiirva is:
CPU found: 6x86MX CPU at 293MHz

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#21190) Jahno válasza hobizoli (#21189) üzenetére


Jahno
őstag

Én most a 6x6 felé megyek :DD

Múlt hónapban nyomtam 2 tekercs tesztet. Néha 6x4.5-re állítva, de nem érdekel :W Ezt keddre előhívják, utána jön az éles művészkedés. Vagy nem ez volt a kérdés?

Meg haversrác hoz valami hasonló formátumot.

Egyik gyagyás csipogott be hétvégére, hogy hoz egy érdekes gépet, ha erre vagyok mozdulva, akkor talált egyet a szomszéd faluban. Elhozza nekem, rakjak bele filmet és állatkodjak kedvemre. Mert neki nincs affinitása hozzá, kezembe nyomja és kattintgassak én. Szomszéd falut megnéztem térképen, Düsseldorf mellett van nem messze, így inkább rá hagytam a hülyeséget. Ha már családhoz karácsonykor nem juttto le, akkor sör + fotós opció egyértelműen többet rak a kosárba. Én meg lapítok, mert 2 éve is bekopogott hozzám egy kocka meglepetéssel ide Csepelre, csak úgy az este közepén.

(#21191) Grillo válasza eattila (#21187) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, az volt nekem is.
Mondjuk a mostani i7 2600k is 8 éve van a gépben, még nem éreztem, hogy kevés lenne.

(#21192) ncc1701 válasza Jahno (#21177) üzenetére


ncc1701
veterán

Van 5db RMA-zott vékony maxtor itt egy dobozban, ha érdekel... Nem volt szivem kidobni. :)

(#21193) eattila válasza Grillo (#21191) üzenetére


eattila
csendes tag

Én sem érzem még, hogy az i5 8gen kevés.... 8G ram van benne, bőven elég.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#21194) JonesC válasza eattila (#21193) üzenetére


JonesC
csendes tag

Mondjuk a 16 gb érezhető boost a 8-hiz képest. Jobb mint egy kicsit gyorsabb proci.

(#21195) ncc1701 válasza JonesC (#21194) üzenetére


ncc1701
veterán

Pláne, ha az adott játék nem fér bele a 8 gigába. :)

(#21196) JonesC válasza ncc1701 (#21195) üzenetére


JonesC
csendes tag

Na ja. De sima desktopon is :)

(#21197) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Tegnap pubg-oztam ipadon, még megy :) egyszer második lettem, egyszer negyedik. Van két új pálya is, mármint nekem újak.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#21198) eattila válasza JonesC (#21194) üzenetére


eattila
csendes tag

4-el vettem. Nem érzem, hogy kéne most több ram bele. Dolgozom rajta. Meg képet buzerálok. Játszani csak ritkán, akkor is régebbi fps-t tolok.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#21199) eattila válasza JonesC (#21196) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem desktop, noti. Bár ritkán mozgatom. :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#21200) npera válasza eattila (#21198) üzenetére


npera
újonc

Én 4 gigás gépen videót vágtam hobbi szinten. Igaz, hogy nem 4K, hanem csak tipikusan 1080-as vagy 720-as anyagokat.

Néha be kellett zárjam a böngészőt közben, mert az sok memóriát zabált, de egyébként ment jól. Most annyi memóriát vettem a desktop gépbe, hogy az már-már feleslegesen sok, de a HWSW úgy fut rajta, mint az álom... :C :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.