Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21501) npera válasza Sipi- (#21499) üzenetére


npera
újonc

Nyomj egy Teslát és legyél early adopter. Aztán majd beszámolsz, mi pedig okulunk. For the greater good :C

(#21502) -NoVa- válasza npera (#21500) üzenetére


-NoVa-
őstag

Addig előfeltételezünk valami LDG-A01 szerűséget:

(#21503) npera válasza -NoVa- (#21502) üzenetére


npera
újonc

Szerintem ez félmegoldás, egy Flybo Total Electric a szuiszájd tetőablakkal és az emléma alá rakott védőfóliával viszont már odab*sz :C

(#21504) zetor2000 válasza Sipi- (#21499) üzenetére


zetor2000
senior tag

Youtube-n találsz review-kat. Ránézésre tényleg felsőbb osztály.
Ez a slide n hide sütőajtó nekem bejön, szerintem jó ötlet. Mondjuk a kijelzőt meg a menüt én kihagynám a sütőből, de akkor mi különbözteti meg a felső osztályt a középtől? Mindegy, ez az én bajom, szeretem elteketni a sütőgombot, és tudni, hogy melegedik, ez meg angolul meg pár másik nyelven kattog, hogy akkor most mi merre. Persze ez nem rossz, csak nekem nem hiányzik. De ha van is merős aki ad kedvezményt :), én belevágnék. Szerintem nem rosszak ezek a cuccok, de tapasztalás még nincs nekem ilyenekkel.

Indukciós főzőlaphoz edénykészlet is kell, nem jó az olcsó bolti "alu vacak" (felső kategóriás tefal se). Ha ilyenbe gondolkozol, akkor tuti rendes edénykészleted lesz odahaza :) Nekem is indukciós volt, cserélhettem le egy csomó fazekat, serpenyőt, mert kipittyegte a k*cs*g, és nem is melegedett.
Olcsó vonalon a Bonyhádi piros (biztos van másik szín is) cuccok viszont töléletesek. Ikea cuccai is kiválóak ilyen célra, a Wok-ot imádom.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#21505) qnadam válasza zetor2000 (#21504) üzenetére


qnadam
veterán

nekünk nincs még indukciós lapunk, de lesz. az edényeink is jók hozzá, és nem is nagyon láttam olyat, ami nem.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#21506) zetor2000 válasza qnadam (#21505) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az összes alu cucc olyan.
A csomagoláson is, meg az edények alján egy ilyen "rugó"szerű dolog jelzi az indukciós "képességet".

Ha az nincs, akkor nem fog menni. A legtöbb edény ilyen, ami az "olcsóbb" szegmensbe tartozik. Általában kielemlik, ha indukciós főzőlapon is OK. Nekem lassan 10 éve van meg ez a cucc, azóta lehet, hogy fejlődött a konyhatechnika, és az alu ötvözetek képesek lettek ilyesmikre.
Pár éve akartam venni egy fazekat, szép króm cucc, fedővel, igazi töltötttkáposztakészítő fazék. Na, az nem ment. Anyámtól kaptam egy kis kuktát, az is olyan, hogy kell alá valami, amitől átveszi a hőt. Pedig ránézésre sem alu.
Azt mondják, a mágnespróba működik, ha tapad az edényhez a mágnes, akkor jó lesz az edény a főzőlapon.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#21507) eattila


eattila
csendes tag

Fotós:
(Helios 44M-4@f4)

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#21508) Jahno válasza eattila (#21507) üzenetére


Jahno
őstag

Tegnap Szentendrén csapattunk, ami aztán átment adhoc modellfotózásba. Ettem jóféle lángost sörrel. Jót gyalogoltunk, nap is megsütött.

(#21509) eattila válasza Jahno (#21508) üzenetére


eattila
csendes tag

Egy modellezőset én is bevállaltam volna ma. De még nem olyan szép az erdő sajnos.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#21510) Jahno válasza eattila (#21509) üzenetére


Jahno
őstag

Na,Te is öregszel hirtelen. Én meg sárga/fekete/zöld/kék komplementer színes izét akartam csinálni, erre csomót átraktam monóba :-D

(#21511) Phülöp


Phülöp
addikt

Boldog Gáborokat

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#21512) -NoVa- válasza Phülöp (#21511) üzenetére


-NoVa-
őstag

Köszkösz!

(#21513) Gabibácsi válasza Phülöp (#21511) üzenetére


Gabibácsi
tag

Köszi.
Enpera meg kapja be, megátkozta a bringámat, láncmosás közben vettem össze hogy repedt az egyik szem, úgyhogy csavarhúzóval eltörtem, leszedtem, majd keresek valami bringaszervizt ahol tudják milyen lánc kell rá és ráteszik.

Amúgy belsők kicserélve, felpumpálva, lemosva az egész bringa.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#21514) zetor2000


zetor2000
senior tag

Én is boldog Gábort kívánok. Gabibácsiról (?) előkerült egy gyerekkori kép:

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#21515) FőDudu válasza zetor2000 (#21497) üzenetére


FőDudu
addikt

EZ egy Black and Decker gep.

Nem olcso szar, csak utvefuras es veses van rajta.

Nem tudom plusz vagy sem,kisebb Hilti meretu gep (TE52).

Ma is furkaltam, ugyanugy kidobja a furot, ha elakadsz a betonvasban.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#21516) FőDudu válasza Gabibácsi (#21513) üzenetére


FőDudu
addikt

Gyereknek vettem Aldiban vezetek nelkuli kilometerorat, azt raktuk fel delelott.

Delutan Meg kerteszkedes, kerti asztali eves festese - illetve a TV ala is begyomoszoltem egy meglevo media playert. Tevenek pedig a klimabol vittem tapot, igy nem nagyon latszik a kabelezes. Media playerbol kb 1 cm log ki a teve aljanal, epp csak az infraja. Szerencsere a media player DLNA kepes, igy a WD Mybook Home teljes Plex tartalmat lehet rajta nezni. Plusz van rajta YouTube is. Amig talalok valami rendes playert addig ez is jo lesz.

Wifis, de ha kell akkor Powerline meg pont befer majd a teve mogotti uregbe.

Az a vicc, hogy ezen a media playeren az ethernettol a, usbn at az esata portig (plusz SD kartya) mindenfele bemenet van. Persze TV moge nem rakok be mondjuk vinyot, de halozatrol PL le tudja majd jatszani.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#21517) Gabibácsi válasza zetor2000 (#21514) üzenetére


Gabibácsi
tag

Köszcsi
Nekünk sosem volt színestv hozzá, csak ff videoton tünde, meg junoszty :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#21518) Gabibácsi válasza FőDudu (#21516) üzenetére


Gabibácsi
tag

Tegnap átmentünk Párkányba, enni, meg vettem kofolát és sört :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#21519) FőDudu válasza zetor2000 (#21498) üzenetére


FőDudu
addikt

Korulnezek majd.
Ugy Kell kalkulalni, hogy a gyerek ugyis minimum ugyanezt Škarja majd nyomni rajta mint a lenti nagy TV-n. Az Meg egy eleg jo Androidos TV.

FőDudu

(#21520) Phülöp válasza Gabibácsi (#21518) üzenetére


Phülöp
addikt

tegnapelőtt átmenünk Tallinba enni, meg vettünk némi alkoholt
is

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#21521) eattila válasza Jahno (#21510) üzenetére


eattila
csendes tag

Haggyál, asszony is ezzel jön :D Nem öregszem, csak jobban tudom mit akarok :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#21522) eattila válasza Phülöp (#21520) üzenetére


eattila
csendes tag

Mi meg ma Poroszlóra fagyizni :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#21523) npera


npera
újonc

F1 van. Kis tanács kellene. A bejárós bringa hátsó kereke szorul.

Linus disc kerék van rajta, ha ez mond valamit.

Van ezekben valami állítható csapágy? Ha kézzel megforgatom, akkor sajnos elég határozottan áll meg a futása és nem a fék szorult meg rajta. Az első kerék szépen fut sokáig, nem lassul úgy le.

Lehet, hogy csak ennyi az egész?

[ Szerkesztve ]

(#21524) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Nova, Sekiro felment ps4re, parom kiprobalta. En alig varom leadjuk vegre a showt es johet a teljesen mas indokbol nem alvas.

Parom szerint nagyon jo. Leleptem skypeolni. Megyek vissza nappaliba, latom Bloodborneozik. Mondja Sekiro turelemjatekabb es nehez es felhuzta magat igy inkabb "csak" bloodborneozik levezeteskepp.:D

(#21525) Gabibácsi válasza BobaHWSW (#21524) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ebből a ps4-et értettem, talán

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#21526) Gabibácsi válasza npera (#21523) üzenetére


Gabibácsi
tag

Műszaki problémára gyanakszom
Amúgy miért vuduztad meg a láncom?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#21527) -NoVa- válasza BobaHWSW (#21524) üzenetére


-NoVa-
őstag

Pff. Levezető Bloodborne az csak akkor ér, ha guitar heroe controllerrel vagy krumplival, vagy bekötött szemmel csinálja.

(#21528) Jahno válasza eattila (#21521) üzenetére


Jahno
őstag

Én emlékszem, mikor még tiltakoztál :-D

(#21529) eattila válasza Jahno (#21528) üzenetére


eattila
csendes tag

Mostansag neha jo. Ocsemeket mikor fotoztam, azt is elveztem. Asszonyt is fotoztam azt is elveztem. Ahol nincs elvaras es azt csinalom amit akarok, az bejon :) Fura allat vagyok na :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#21530) qnadam válasza FőDudu (#21516) üzenetére


qnadam
veterán

nézegettem, hogy mi a nyerő médiajátékos, de ha egyszerre kell plex meg netflix meg yt meg minden, akkor valami gányolás elég esélyesen lesz :(
én meg lassan elkezdek keresni apóséknak valami olcsó eszközt, aminek viszont elég csak plex kliensnek lennie.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#21531) qnadam


qnadam
veterán

syno nast (ds418j) akarok vagy qnapot (ts-431p)? valószínűleg csak nasként fogom használni, a torrent-backup-akármi ügyeket más gép fogja csinálni. főleg hogy most kiderült, hogy nem lehet egy vinyót ébren tartani, miközben a többi alszik... synology mellett szól az shr meg a talán erősebb szoftveres oldal, qnap mellett a két lan port, ami később lehet hogy nem haszontalan dolog. ja és ha a nappaliba teszem, akkor elfogadhatóan néz ki, ellentétben a 418j-vel...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#21532) zetor2000 válasza qnadam (#21531) üzenetére


zetor2000
senior tag

Háttööö.
Szerintem Qnap, mert nekem is olyan van, bár a Synology erős konkurens. Szerintem nincs is nagyon más a piacon, ezen a két szereplőn kívül ebben a ligában. Talán az Asustor.
De ha teheted, Intel alapút vegyél, azokra kismillió egyéb vacak van. Igen, mondtad, hogy csak NAS, de ki tudja? Meg ha megunod, akkor jobban el lehet adni.
Habár a Qnap fiókjai az általad említett modellnél műanyag, sokkal könnyebb szerelni, mint a Syno-t, ahol a merevlemez tálca szintén műanyag, csak le kell bontani a készülék felét. És ennélfogva (vagy amúgy sem?) nem hot swap. Syno mellett szól talán, hogy DDR4 memória és 64bites CPU, bár ez fogalmam sincs, merre lehet előny, 1GB ram mellett. A Qnap asszem bővíthető. Alap NAS szolgáltatásoknál nem feltétlen kell, de a régebbi (TS-419P+) eléggé kihasználta. De ha már veszed, akkor a Qnap TS-431P2-t vedd, szerintem kicsit fejlettebb a bele.
Torrentre (bár más gépen használod) a qBittorrent tökéletes, a beépített Download Station eléggé fapad.
Téged nem tudom, mennyire fertőzött meg az itteni okoshotthon cuccok beszerzése, de a Qnapra van Domoticz. Bár ezek szerintem eléggé "kereszt platformos" cuccok. Izé, ez az utóbbi kettő ARM-alapúra nincs, asszem.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#21533) FőDudu válasza qnadam (#21531) üzenetére


FőDudu
addikt

Olyat vegyel amelyiken a Plex tudja az onthefly atkodolast.

A tobbi az szoftverbol megoldhato, ez az egy azonban hardver igenyes.

FőDudu

(#21534) npera válasza Gabibácsi (#21526) üzenetére


npera
újonc

Ha olyan a cucc, mint a videóban, akkor simán meg tudom csinálni otthon (csak szerszám kell előbb), mivel régen nyaranta 2-3x cseréltem tengelyt az MTB-ben, mivel mindig eltört alattam.

Este kiszedem a kereket és megnézem jól, aztán a héten veszek olyan vékony kulcsot, amivel odaférek. Ha csak ki kell takarítani a csapágyat, újrazsírozni és meghúzni a csavarokat akkor az egyszerű.

A láncodat nem én átkoztam meg, hanem elszállt felette az idő nehéz vasfoga.

(#21535) qnadam válasza zetor2000 (#21532) üzenetére


qnadam
veterán

háttööö :D
a 431p2 majdnem másfélszer annyi pénz :) annyiért már bőven kapok celeronos minigépet, ami sokkal rugalmasabb, mint a nas. gondolkoztam én is, hogy mi mindent tudnék rátestálni a nasra, de sokkal egyszerűbb nekem egy külön wines vas. a transmission bevált, mentésre jól ki van nekem találva a syncovery... a bontás meg a hotswap nem érdekel, nem akarok cserélgetni.
meg van az a kérdés amit írtam, az tök jó lenne, ha egy vinyó pörögne folyamatosan, és arról menne a seed, de ezt meg nem tudom megcsinálni... sehogy se jó, viszont valamelyiket meg kéne vennem :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#21536) qnadam válasza FőDudu (#21533) üzenetére


qnadam
veterán

nem akarok én semmit átkódolni :) sőt itthon plexet se akarok.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#21537) zetor2000 válasza qnadam (#21535) üzenetére


zetor2000
senior tag

Kell neked a 4 rekesz?
Ha nem, mert elég tár gyön össze 2x4-6-8terából, akkor egy kétrekeszes akármi is elég. Ha kell a biztonság, meg a Raid5/6, akkor kell, csak akkor több merevlemez is kell.
Ez meg olyan, hogy szerintem elég rugalmas, és nem kell szopolni a Windows f*szságaival, aktiválás, frissítések, akármi. Ha van új/jobb rendszer, dob egy levelet, megnézed, kell e neked, ha nem, akkot ennyi, ha kell, akkor meg 10 perc, és frissült.
Azért javasoltam intelest, mert az körökkel gyorsabb, saját tapasztalás. Van 2db idehaza, egyik se mai, de működnek. Az egyik egy TS-419P+, a másik meg egy 469L. Ha a cél, hogy sokáig jó legyen, szerintem megéri a kicsit drágább, de olvasgass utána klf. fórumokon, melyik a patent, pár cuccnál van/volt mindenféle gebasz. Ezekhez használtan se lehet fillérekért hozzájutni.
Amúgy nappaliban van nekem, de egyáltalán nem hallani a 4 WD Red-et. "Whisper Silent". Azért ha kikapcsolom, valami változik, de aludni tudok bőven tőle, és a helyezésen is helyrejött az nCore-n :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#21538) Jahno válasza zetor2000 (#21537) üzenetére


Jahno
őstag

"Ha van új/jobb rendszer, dob egy levelet, megnézed, kell e neked, ha nem, akkot ennyi, ha kell, akkor meg 10 perc, és frissült."

Én a Winnel is kb. ennyit "szopolok", de még tán így sem. Igaz lassan elhullik a kocka. És a vincsik is. Meg lehet a NAS helyett egy darab 10-12 terásra kellene visszafejlődnöm.

(#21539) qnadam válasza zetor2000 (#21537) üzenetére


qnadam
veterán

kell, mert 3x8 tera jóval olcsóbb, mint 2x14. backup van, de kell valamennyi biztonság azért, mert ha borul valami, akkor azért nem két perc visszahúzni azt a tizenpár terát.
a zajra háklis vagyok, meg picit fáj a gondolat, hogy három vinyó feleslegesen pörög akkor is, amikor egy hétig hozzá se nyúlok :)
mivel gyorsabb a nagyobb procis nas, ha így is bőven a gigabites háló a szűk keresztmetszet? a win nekem bevált, a mostani épített nas is win alapú. elég hasznos, szükség esetén tud dropboxról letölteni, yt csatornát lopni, google drive-ra meg wetransferre felfelé töltögetni, szükség esetén videót muxolni.

mondjuk most elgondolkodtam, hogy mi lenne, ha a 3x8 raid5 helyett két darab kétlemezest vennék mindkettőben 2x8 jbod-val, és akkor az egyikkel lenne a felhőn mellett egy offsite backup, amihez el tudok autózni 20 perc alatt, ha arra van szükség.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#21540) Sipi-


Sipi-
tag

Gipszkarton álmennyezetes szakija van valakinek? 10 centis álmennyezet, led-ek, spot-ok, némi kivágás benne (a led-eknek). Gletteléssel, festéssel kellene :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#21541) FőDudu válasza qnadam (#21536) üzenetére


FőDudu
addikt

meg.

FőDudu

(#21542) npera válasza Sipi- (#21540) üzenetére


npera
újonc

Nekem most fogják majd megcsinálni április végén. Lassan lesz kész és k*rva drága lesz. Még mindig érdekel? :Y

(#21543) Sipi- válasza npera (#21542) üzenetére


Sipi-
tag

A svéd munkaerőt inkább kihagyom :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#21544) qnadam válasza FőDudu (#21541) üzenetére


qnadam
veterán

ha az elmúlt 15-20 évben nem kellett... :) próbálgattam plexet, anyóséknál fogok is összerakni egyet, nekem viszont egyáltalán nem hiányzik.
de ha mégis, a fentebb említett minigép intel gpu-ból simán meg tudja oldani ezt is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#21545) Jahno válasza Sipi- (#21540) üzenetére


Jahno
őstag

Mármint léptetés kellene? Csináltasd előregyártott elemekből, az teljesen menő. Tiszta és egyszerű, nem porolnak a helyszínen, könnyűegyszerű, mittomén. Ha felszíov magad akkor még össze is tudod rakni, annyira legó.

(#21546) Samott válasza qnadam (#21539) üzenetére


Samott
addikt

Nekem is van NAS-om, az ugy van beallitva hogy ha nem hasznalom egy ora mulva lekapcsolja a vinyokat es ejjel kettokor kikapcsol. Ha kell ujra bekapcsolom, nem megy feleslegesen egy hetig.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#21547) Sipi- válasza Jahno (#21545) üzenetére


Sipi-
tag

Terv megvan csak kellene valaki, aki kivágja és felszórja a plafonra, berakja a ledeket meg a spotokat.
Én már a plafon (vasbeton, nem svéd műplafon) fúrásnál elakadok :) És utána még hézagkitölteni, glettelni és festeni is kell.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#21548) Jahno válasza Sipi- (#21547) üzenetére


Jahno
őstag

polidecor.hu

Szerintem.

(#21549) qnadam válasza Samott (#21546) üzenetére


qnadam
veterán

wol esetleg opció lehet, de néha távolról is el kell érnem. az ideális az lenne, ha az egyik vinyó torrrentezne, a másik kötet meg csak szükség esetén pörög, de ezek a dögök ilyet nem tudnak.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#21550) zetor2000 válasza Samott (#21546) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez is igaz, a Qnap is képes ilyen csodákra, meg ébreszteni is tud valahogy, csak soha nem akartam ezt a képességét... De tudja.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.