Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20101) #09908736 válasza -NoVa- (#20094) üzenetére


#09908736
törölt tag

Idén szerencsém volt, egész jó bónusz van, plusz most észrevehető emelést is kaptam.
Mivel nem nagyon van infláció, minden második évben volt eddig egy kevés emelés, most egyszerre kaptam annyit, mint az eddigi 2 emelés volt. Mondjuk mondtam, hgoy már jó lenne egy olyan, látható összeg, amit nem visz el az évenkénti krankenkasse emelkedés. :D
A bónusz meg attól genyó, hogy hozzácsapják a fizuhoz, és emiatt vagy 10-15 sávot ugrik az adózásom, mert nagyságrendileg 50-100 CHF-enként van a sáv meghatározva.
És hogy fincsi legyen, nem úgy adózol, hogy a fizudból fizetsz annyit, mint eddig, plusz a bónuszból az emelt százalékot, hanem ilyenkor a fizud is az emelt százalékkal adózik. Mittomén, eddig fizettél 5%-ot, bónusszal meg fizetsz 8%-ot. Magyarán a bónusz miatt csökken a nettód. Vicces rendszer.

(#20102) Samott válasza #09908736 (#20101) üzenetére


Samott
addikt

Ezt a multkor is fejtegette valaki, de az adozas nem igy mukodik. Csak a savhatar feletti reszre el a magasabb ado. Nem a teljes penzre. (azt hiszem legutobb ott volt a felreertes hogy bar be kellett fizetni a magasabb adot, de ev vegen az adohivatal visszautalta a kulonbozetet). -> progressziv adozas

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#20103) Jahno


Jahno
őstag

Na, megint Azureba költözünk. Igaz a DB szervernek pont nem látom értelmét, de ez van. Viszont nyitvatartási időn kívül le fogják állítani, mert az is sok pénz. Erre kaptunk táblázatot, amibe 0-24 órásat be sem lehet írni és alapban csak hétfő-szombat az opció. De jó lesz, már előre tudom, hogy kiharcoljuk a 24 órás üzemet vasárnappal, de ha mégis bevezetjük a virtuálisat akkor ezen táblázat alapján valami indián úgyis lekapcsolja.

(#20104) Jahno válasza Samott (#20102) üzenetére


Jahno
őstag

És akkor ezek közül melyik van Svájcban?

(#20105) Samott válasza Jahno (#20104) üzenetére


Samott
addikt

Ez orszagfuggetlen, a progressziv ado az mar csak ilyen.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#20106) Jahno válasza Samott (#20105) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, de írja, hogy nálunk nem ez van, és mivel a link többről beszél, azért kérdeztem vón...

(#20107) Samott válasza Jahno (#20106) üzenetére


Samott
addikt

Gondoltam magyar forumra magyar wiki-t linkelek, de ha ez osszezavar kattints at az angolra, ott van pelda is.

Bar a magyarban is leirjak a lenyeget: "A társadalomban általánosan jelen lévő tévhit, hogy a sávhatárnál (1 700 000 forintnál) magasabb jövedelműek teljes egészében jövedelmük 36%-ával adóztak, ilyen módon nemcsak a határadókulcsban, hanem a fizetendő összegben is egy „ugrás” figyelhető meg a sávhatárnál. Valójában mindig csak az 1 700 000 feletti rész adózik a magasabb kulcs szerint."

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#20108) #09908736 válasza Samott (#20102) üzenetére


#09908736
törölt tag

"de ev vegen az adohivatal visszautalta a kulonbozetet"

Eleve, ha Quellensteuer vagy, akkor nem kötelező adóbevallást csinálni.
Bizonyos szabályok megléténél kötelező, de ne tudd meg, milyen számolgatás és agyalás kell, hogy úgy jöjjön ki, hogy ne kelljen még pluszban befizetni? Ez eddig egyszer sikerült, hogy visszakaptam. Előtte minden évben a befizetett mellé 4-600 CHF-et be kellett még toljak.

[ Szerkesztve ]

(#20109) Samott válasza #09908736 (#20108) üzenetére


Samott
addikt

Ja, hat ha nem kered nyilvan nem. :) Most nezegettem a svajci rendszert, eleg orult. Van ingatlan ado, de ha van tartozas a hazra akkor a torleszte leirhato belole. Kesz rafizetes sajat tulajdonu, kifizetett ingatlanban lakni. Elore kell utalnod az adot, aztan majd a bevallas utan (ha ugyes vagy es minden visszaigenyelhetot megtalalsz) visszakaphatsz belole. Mondjuk nekik van mibol bolondozni. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#20110) eattila válasza Jahno (#20099) üzenetére


eattila
csendes tag

Aprilisban ujabb kor lesz :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#20111) npera


npera
újonc

Ma elkezdték szétverni a fürdőt. A hall és a lépcsőfeljáró le lett bélelve fóliával, a fürdőszoba ajtaja helyett egy cippzáros porzáró "ajtó" került fel. És tele van szerszámmal a fürdő. Jó móka lesz.

Hétfőn jön a konyhai lefolyó újrahúzása béléssel, ez lesz 6750 SEK. Egész napra kiesik a konyha. Lehet majd mosogatni a mosókonyhában, ahol most a tus is van (lévén a fürdőt verik szét). És holnap jönnek a patkányirtók.

Hétvégén vendégség, az jó móka lesz. A fenti WC-kagyló a nappali sarkában áll a zuhanyfülkével egyetemben. Reprezentatív :C

Ma leszereltem a régi WC-deszkát a lenti WC-ről és felraktam egy zsír új csillapított lecsapódású IKEA-s cuccot. A réginek a rögzítése teljesen szétesett, aztán ahogy a gyerek felmászik a WC-re az csak rontott rajta minden alkalommal. Most akkor nem nyeklik-nyaklik az egész oldalra. Öröm lesz majd bekalibrálni a cuccot.

(#20112) npera válasza qnadam (#20080) üzenetére


npera
újonc

Most nem emlékszem, de remélem varrni nem kellett.

(#20113) npera válasza Jahno (#20085) üzenetére


npera
újonc

Ott is????? Dzsízász.

(#20114) Samott válasza npera (#20111) üzenetére


Samott
addikt

Egy valodi Ferguson?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#20115) npera válasza Jahno (#20087) üzenetére


npera
újonc

Egy meg nem nevezett helyen történt egy kis szabotázsféle. Kicsit kérdezősködtem a különféle helyeken levő alvóügynökök között és megerősítést nyert a dolog, nem csak szóbeszéd volt. Az illetőt a kamerák alapján beazonosították, aztán két őr és HR-es ment érte. A cuccait sem vehette fel a szekrényéből, azonnal kikísérték és ott helyben megszűnt a munkaviszonya.

Ennyire azért nem volt érdemes nekikeseredni a bónusz elmaradásának, most lehet otthon nézni az eget nagybőgőnek.

(#20116) qnadam válasza npera (#20112) üzenetére


qnadam
veterán

azt nem. de csak mert a körmöm megfogta (fél köröm elveszítve), és a tengelyhez közel sikerült belenyúlnom... pedig ez nem karbon prop.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#20117) npera válasza -NoVa- (#20094) üzenetére


npera
újonc

Én most nagy izgalomban vagyok. Még a bónusz lemondása előtt volt egy gigantikus terv, hogy 23k darab lapost cserélnek le state-of-the-art új üveg-fém-érintős csúcsmodellekre, valamint lesznek különösebb megkötés nélkül MacBook PRO gépek is.

Most hallottam, hogy a költést lefogták, a mostani lízingszerződések mennek end-of-life, aztán esetleg kaphatsz csodagépet helyette. A MAC masinákkal kapcsolatban április 1-én (nem vicc) lesz bejelentés, de szerintem nem pont azt fogják mondani, hogy akkor ereszd el a hajamat, hanem inkább nyugodjon le mindenki a 3,14-csába :C

Nekem most megy a lapos, nem fagy, az akksi jó, nem panaszkodom. A mobilom egy szIfon 6S, nem panaszkodom. Lehetne helyette szIfon XR is, de nem érdekel. Ez belemegy az övtartómba (!!!), tehát jó. Ha kapok újat, akkor vehetek új övtartót Kínából, nettó veszteség az egész.

(#20118) npera válasza Samott (#20114) üzenetére


npera
újonc

Sajnos nem. Itt nem ismerik a valódi státuszt.....

(#20119) npera válasza qnadam (#20116) üzenetére


npera
újonc

Jáj. Én eddig nem nyúltam bele ilyesmibe, de amikor a koptert kalibrálom vagy piszkálom, akkor elképesztően alapos vagyok a biztonsági lépésekkel. Ha pofánkaszabolom magam egy 4S 5"-os géppel, akkor nem marad mit összevarrni mivel.

(#20120) npera


npera
újonc

(#20121) zetor2000 válasza npera (#20120) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez az új Polestar?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20122) BobaHWSW válasza Samott (#20102) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Lehet en emlegettem mert mind kanadaban mind ujzelandon ez van.

Ha extra tuloras heteket toltam es 1 oraval tulfutottam az adosavnak akkor a nettom kevesebb lett mint 1 oraval kevesebb meloval. Jelentosen novekednek a biztositasi fizetendo dolgok is.

(#20123) npera válasza zetor2000 (#20121) üzenetére


npera
újonc

Igen, a 2-es. Ez már nem tartalmaz belsőégésű motort, csak BEV.

(#20124) Jahno válasza npera (#20113) üzenetére


Jahno
őstag

Ezek a vágóhídi melók már csak ilyenek, ha nem mozdítod meg a kisujjad, akkor nem termel a cég és nincs lóvé. Ha nagyon mozgolódsz, akkor... Nahát, akkor sem nincs :-D

(#20125) Samott


Samott
addikt

B+

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#20126) FőDudu válasza Gabibácsi (#20090) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk most jubileumi jutalmakat lengettek be.
5-10-15-20 ev utan X havi fizu meg 3x napi pusz szabadsag es X napi fizetett tartozkodas barmelyik hotelben (marmint ok fizetik es en tartozkodok).

FőDudu

(#20127) Vodike


Vodike
tag

Én már megkaptam a prémiumot most a leszereléskor, ami az éves fizum 30%-a volt. Jól is jött most a kertépítés miatt :-)

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#20128) qnadam


qnadam
veterán

nekem is ideje lenne megjutalmaznom magam...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#20129) zetor2000 válasza qnadam (#20128) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én bontottam egy sört. Carlsberg, mert "Ez szuper, Egon!" mondták az Olsen és Bandájában. Azok mindig Carlsberget ittak, mert igazi dánok voltak.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20130) zetor2000


zetor2000
senior tag

Mik nincsenek... Jön 3 új Dűne játék :)
New 'Dune' games are on their way after almost 20 years

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20131) BobaHWSW válasza zetor2000 (#20130) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Gondolom idozitenek a filmmel.

(#20132) qnadam


qnadam
veterán

és az okmányiroda meg csatolmányai egész jó időt futottak, hat nap alatt elkészült a jogsim.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#20133) zetor2000 válasza qnadam (#20132) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szerencséd, hogy a hétvégén nem állítottak meg :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20134) zetor2000 válasza BobaHWSW (#20131) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jah. Az is remélem patent kis film lesz. Bár, az eredeti Stingest macerás lesz űberelni. A könyvet meg pláne.
Játékban meg a Westwood féle cuccot... akik nyomatták abban az időben - szerintem sokan - még abban a korban vannak, hogy megint kipróbálnák. Amikor a Dune kijött, akkor én olyan 13-14 lehettem. Aztán a tuti a Dune II - Building of a Dinasty volt, ekkor már voltam tán 15-17 is, cirka. Ezek után jött a Westwood féle sikersztori, a Dune 2000, meg a Red Alert / Command & Conquer sorozatok.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20135) qnadam válasza zetor2000 (#20133) üzenetére


qnadam
veterán

a kapott papírral lehet menni itthon, külföldön meg nem én vezettem.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#20136) BobaHWSW válasza zetor2000 (#20134) üzenetére


BobaHWSW
újonc

A rendezot ismerve szerintem nem lesz vele gond.

Mar azon kivul, hogy massziv anyagi bukas lesz.

A vfx foteam akikkel meloztam Bladerunneren es a First Manra most zsebeltek be megint egy oszkart valahogy.

(#20137) Jahno válasza Samott (#20125) üzenetére


Jahno
őstag

18 helyre iktatva, az a kemény.

(#20138) qnadam


qnadam
veterán

mire emlékeztet engem ez a szám rettentően? a refrén főleg.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#20139) qnadam válasza Jahno (#20137) üzenetére


qnadam
veterán

gondolom garázssor közös fala. gdpr szempontjából necces :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#20140) Samott válasza qnadam (#20139) üzenetére


Samott
addikt

Ha mar GDPR: Kornelia mostanaban nem nagyon fogja felvenni azt a telefont szerintem. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#20141) Samott válasza qnadam (#20138) üzenetére


Samott
addikt

Engem Cecily Strong-ra... mondjuk nem a refren, hanem az enekesno. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#20142) zetor2000 válasza qnadam (#20139) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ilyeneknél nem lehet valami általános dolgot?
Kapják: XY címzett - aki tényleg megkapta a levelet
és 123 másik tulajdonostárs, jegyző, polgárjenő ésatöbbiek
Ha nem ismeri a többieket, akkor az már nem a levélíró hibája. De mi köze XY címzettnek, hogy a sok másik merre lakik.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20143) qnadam válasza Samott (#20140) üzenetére


qnadam
veterán

és lehet, hogy egyáltalán nem ő tehet az egészről.

tényleg hasonlít, de engem a dallam zavar most nagyon, csak pont nem tudom elég pontosan felidézni. borzasztó ez.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#20144) zetor2000 válasza qnadam (#20138) üzenetére


zetor2000
senior tag

Engem kicsit a Vaya Con Dios-ra emlékeztet. Nem tudom, miért, de.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20145) Samott válasza qnadam (#20143) üzenetére


Samott
addikt

Senkinek sem kotelezo kiszolgalnia a rezsimet, kereshetne rendes allast is. A nevet adta hozza, viselje a kovetkezmenyeit.

A dallam nem ismeros, de tetszik. Az eloadot ismertem de ezt meg nem hallottam tole.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#20146) Jahno válasza Samott (#20145) üzenetére


Jahno
őstag

Egy irodista ügyintéző miért nem "rendes" állás? Mitől rendesebb egy másik fajta?

(#20147) qnadam válasza Samott (#20145) üzenetére


qnadam
veterán

nem célom védeni, mert nem ismerem. de lehet, hogy közben állást keres. vagy még x hónapja van a lakáshitelből, és addig nem mer váltani. vagy már fel is mondott, de még a felmondási idejét tölti. vagy bármi lehet, még az is, hogy magánszorgalomból küldte ki ezt a levelet. nem tudhatjuk.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#20148) Jahno válasza qnadam (#20147) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor vajon mekkora sírás lenne, ha valaki majd nem akarná kiszolgálni a rezsimet oszt nem lenne aki kiadja a jogosítványát az okmányirodában, vagy csak a BKK sem vinné el a seggét valahonnan valahová? Ésatöbbi, akik csak úgy vannak és szolgálnak.

(#20149) qnadam válasza Samott (#20145) üzenetére


qnadam
veterán

megvan.
nem is titkolják az inspirációt

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#20150) Samott válasza qnadam (#20147) üzenetére


Samott
addikt

Lehet. Meg lehet ugy is jelezni, hogy "obszcen feliratot festettek fel" meg ugy is ahogy ez a szervilis majom fogalmazott.

Jahno ne csusztass, egy bkv sofornek nem kell exponalnia magat a Part erdekeben.Egy okmanyirodai ugyintezonek se feltetlenul. Van olyan ahol elvarjak a huseget, a bunreszesseget. Na olyan melot nem kell vallalni. Mert esetleg szamonkerik majd.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.