Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21901) ezittketto válasza npera (#21861) üzenetére


ezittketto
csendes tag

:D :C
Ez saját duma?

(#21902) FőDudu válasza Bujdy81 (#21900) üzenetére


FőDudu
addikt

2006- ban megvettem a Giant XTC-t. Mar a rendelesnel lecsereltettem a tarcsafeket V fekre, a pedalt klipszes helyett erosebb Shimano pedalra. Aztan a razos kulsoket slickre.

Azota bowden kulsot csereltem es 1x gumit.

Ennyi.

Igaz a bringam 12 ev alatt sem ment 1000km-t.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#21903) Samott válasza zetor2000 (#21899) üzenetére


Samott
addikt

Ha jol tudom tarolnak igy energiat, de azok fix "eromuvek" nem epitettek kocsiba oket. Nem lattam a cikben, hogy "egy tank" toltessel mennyit tudnak elmenni. Mindenesetre a 2x200 liter nafta az mar legalabb 400 kilo. Szoval ez se lehet sokkal konnyebb, mint egy akksi.

The Supercar That Runs Using 'Saltwater' Is Likely Bullshit - en azt mondanam hogy szelhamosok, de majd az ido eldonti.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#21904) Gabibácsi válasza BobaHWSW (#21884) üzenetére


Gabibácsi
tag

us army , us army, ha pénz van akkor, jöhet bármi

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#21905) Gabibácsi válasza FőDudu (#21902) üzenetére


Gabibácsi
tag

én megvettem használtan 23 éve kb, aztán használtam úgy ahogy volt 5-öt kb. Aztán felhoztam Pestre, és a sokadik defekt után inkább visszavittem Somogyba, ott pihent. Kb 10 év után az öcsém használta munkábajárni pár évet, vettem neki rá új külsőt meg belsőt, meg fékgumit.
Aztán most van a nagyobb cserebere csak.
Ebben még vót anyag :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#21906) Samott


Samott
addikt

A BMW hibázott, de a te autód ég ki

"jelezték, hogy a visszahívás keretében cserélendő alkatrész hiánycikk, akár négy hetet is várni kell rá." vs. "Ha tehát az önök BMW-je is 2011. és 2017 augusztus közt gyártott dízelmotoros modell, hívjanak fel egy márkaszervizt most." :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#21907) #09908736 válasza npera (#21856) üzenetére


#09908736
törölt tag

Köszi a fáradságot, hogy ilyen hosszan leírtad. Ahogy olvasom, valami hasonló cipőben járunk, hasonlóan gondolkozunk.
Most egyelőre olyan megoldást keresünk, ahol a gyerek tudja folytatni a nyelvet, mert 5 év alatt nagyon sokat fejlődött, tegnap azt mondta, hogy német tanulás könnyebb, mint a magyar (szombatonként magyar iskolába jár).
Beszélünk az ügyről vele is, már 10 éves, sokat felfog a dologból. Tényleg csak babonából nem írom még le a terveinket, nehogy elkiabáljam. :D

"Én Európán belül sehova nem akarnék költözni, mivel az összes nyugati demokrácia ugyanaz pepitában."

Nem csak a demokrácia. :D Van rokon Svédországban, ő azt mondta, hogy minden csak játék a számokkal. Lehet Svájcban jól keresel, de a kiadások is sokkal nagyobbak.
Én úgy vagyok vele, hogy szinte bárhol elvagyok, de vajon jól elvagyok-e, az a kérdés.
Volt az RTLKlubos műsorban, a svédországi kőfaragó srác, ő azt mondta, hogy akkor van gáz, amikor már nem álmodsz. Tegnap megfogalmaztam, hogy most ott tartok, hogy nem látom, hogy hosszútávon hova tud kifutni ez az egész. Ha a gyerek nem tud olyan utat bejárni, amire a képességei mutatnak, akkor mindenképpen lépni kell.

(#21908) Bujdy81 válasza FőDudu (#21902) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Jó, de mi használjuk is a kerót! :DDD

Tényleg, hogy állsz a súlyoddal? Nekem a metformin nem hozott jelentős súly csökkenést…

Igaz, múlt hétvégén elég sokat is ettem. Kellett a kalória a Fél Balaton Szupermaratonhoz.

Két nap alatt 95 km-t futottunk. Vasárnap konkrétan 20 fok volt, felhő semmi, szél semmi. Jó kis mentális tréning volt. :) Sokat erősödtem (fejben) és sokat tanultam. Ja, meg a bő 12 óra alatt volt időm gondolkodni is az élet nagy dolgain… :D

(#21909) Bujdy81 válasza Gabibácsi (#21904) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A tankjaidtól be kell szarni.

(#21910) Bujdy81 válasza #09908736 (#21907) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ez most lehet, hogy gonosz lesz, de vállalom.

Mit szeretnél? Mert - ha jól vagyok képben azzal, hogy mit csinálsz/mihez értesz - ha hazajöttök, akkor itthon lazán lesztek a felső pár százalékban. És akkor Ti lesztek azok, akik olyan suliba járatják a gyereket, ahonnan felveszik bárhova, mert megtehetitek…

Aztán egy jó suliból, néhány nyelvet tudva kinyílik ám előtte is a világ, innen is.

A mi lányaink még csak első és második osztályosak, de egy kéttannyelvű 12 osztályos gimibe járnak, már most látszik, hogy mennyivel előrébb járnak az állami, nem elit iskolába járó volt ovis csoporttársakhoz képest.

Persze nekünk (főleg asszonynak) is van benne meló, de pl. a Zrínyi matek verseny egy jó fokmérő volt

Lehet, naív vagyok, de ha itthon bekerül a kölök a szakterületében legjobb egyetemre, akkor onnan azért van nemzetközi kilépési lehetőség is...

Persze lehet, hogy máshogy látom.

ui.: itthon most kezd felfutni UP szinten a triatlon, OV fogorvosa a szövetség elnöke...

(#21911) Jahno válasza Samott (#21903) üzenetére


Jahno
őstag

Aztán ez mennyire környezetkímélő?

(#21912) #09908736 válasza Bujdy81 (#21910) üzenetére


#09908736
törölt tag

Nem lesz gonosz egyáltalán.
Ha bejönnek a tervek, akkor valami hasonló irányban gondolkozunk.

(#21913) Jahno válasza zetor2000 (#21899) üzenetére


Jahno
őstag

Rosszul gondolkozol.

(#21914) Bujdy81 válasza Samott (#21906) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Amúgy ennek még Blueboj fog örülni.

BMW image összeomlik -> használt piacon lemegy az ára, miközben hozzáértők meg tudják állapítani, hogy melyik autó biztonságos, melyik nem -> blueboj vesz egy újabb BMW-t gombokért...

(#21915) Gabibácsi válasza Bujdy81 (#21909) üzenetére


Gabibácsi
tag

na, kultúra :C

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#21916) FőDudu válasza Bujdy81 (#21908) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem a heti 1 kilo minusz az kb megvan. Valamikor karacsony kornyeken kezdtem, azota boven lejott egy tizes. Nem igazan dietazom - csak nem eszek meg 30 deka csaszarszalonnat nasinak.

Ha tejjel veszem be (vagy kavet iszok elotte/utana) akkor fosat.
Szoval elkezdtem belegyurni etelbe (kenyerbelbe) - ugy nem fosat.
Most gondolkodom, hogy ostyat vagy kapszula alapanyagot kene venni es abba belerakni.
Akkor ugyanis nem fosat, ha valamibe belegyurva veszem be - valoszinuleg lassabban szivodik fel (vagy nem gyomorban hanem belben).

FőDudu

(#21917) Gabibácsi válasza Bujdy81 (#21914) üzenetére


Gabibácsi
tag

és majd vesz egy elsőkerekes dízel egyterű 2-es béjemvét :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#21918) blueboi69 válasza Bujdy81 (#21914) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jaja :D
A mostanin kéne javítani a fényezést, előjött télen pár rozsdapötty. Vettem is festéket, szórópisztolyt, meg mindent, csak valahogy bazira nem akaródzik nekiállni :)

Egyébként próbálgatom a nyergeket, eddig az egyik noname egész jó, most az a zacsikímélő fizik feliratú van épp fenn. Mondjuk 20-30percnél többet nem tekertem egyben.. szégyenlem is.

(#21919) Gabibácsi válasza blueboi69 (#21918) üzenetére


Gabibácsi
tag

Lidliben most van 2 ezerért 3 fajta, én vettem egyet, ha érdekel

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#21920) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

https://www.youtube.com/watch?v=imryFZr2AYA

enperának volvós rally

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#21921) FőDudu válasza Gabibácsi (#21919) üzenetére


FőDudu
addikt

Elsokerekes, dizel,egyteru kettes BMW? :)

FőDudu

(#21922) Sipi- válasza FőDudu (#21921) üzenetére


Sipi-
tag

Egy családos embernek az jár! :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#21923) npera válasza ezittketto (#21901) üzenetére


npera
újonc

Dehogy, úgy hallottam/olvastam.

(#21924) npera válasza FőDudu (#21921) üzenetére


npera
újonc

Aki igazán kemény az egyterű Totoyát vesz. A BMW félmegoldás.

(#21925) FőDudu válasza npera (#21924) üzenetére


FőDudu
addikt

Dizel Zafiraval is beneveznek a legelvetemultebbenek jaro dijra :)
Elsokerek hajas, 7 ules, EURO6 turbodizel, DPF, kettos tomegu lendkerek...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#21926) Sipi- válasza FőDudu (#21925) üzenetére


Sipi-
tag

Barátom most kapott egy S-Max-ot cégesként. Tetőbox kell hozzá, mert jelentősen kisebb, mint a 807-esük (4 gyerek van).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#21927) Jahno válasza Sipi- (#21926) üzenetére


Jahno
őstag

4 gyerek költségvetésén azért erősen elgondolkozom :-O Tesónál nincs is olyan sok magánóra, csak néhány szakkör, sportolós izé, aztán most Vele meg főnökkel is dumáltunk róla, hogy mennyibe kerül ez a gyereknél és biza nem kevés. Éves edzésterv, ruházat, étrend, utazások, klubtagsági. Igaz utóbbi szó szerint aprópénz. 4 gyereknél ha jön a suli, ruházkodás, hóbort, közös nyaralás, akkor azt hiszem elég szarul lennék.

(#21928) blueboi69 válasza Jahno (#21927) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hát amúgy ja, hitel meg gyerek nélkül asszem mi is kurvajól élnénk, így meg valahogy mindig elfogy hó végére, szóval alig várom a köv fizuemelést. (nyár végére beszéltük meg)

(#21929) FőDudu válasza Sipi- (#21926) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor adja vissza (a felesleg gyereket) :)

FőDudu

(#21930) Sipi- válasza Jahno (#21927) üzenetére


Sipi-
tag

Két gyereknél is elég jelentős: karate 10e, úszás 22e, kaja suliban 16-18e. És ez csak az amit fixen fizetni kell. Ezek mellé még bármi bejöhet. Pl. egy kis logopédia, más szakkörök, felvételi előkészítő, nekünk most fél évente kb. fixen szemészet és szemüvegcsere (50-60e), fogorvos havonta (fogszabályozó), stb. Minden évszakváltásnál jópár ruha, cipők.
4 gyereknél van kedvezmény, mert kaját suliban nem kell fizetni és úgy tűnik a nőnek szja-t sem kell majd. És a családi adókedvezmény is alapból 99ezer havonta.
De megéri :))

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#21931) ncc1701 válasza Samott (#21906) üzenetére


ncc1701
veterán

Precíz, német teknika. :)

(#21932) npera


npera
újonc

Ma vicces napom volt. Pár meeting beesett napközben. Reggel 9 előtt elkezdtem írni egy emailt és egy prezit csinálni, mivel a sz*r belerepült a ventilátorba, ahogy az angol mondaná.

Utána kitört az őrület, gyakorlatilag egyik helyről a másikra szaladgáltam, de ilyen 15-perces sétákkal épületek között. Végül lekéstem a pénteki fííííkát (kávészünet sütivel), majd sikerült befejezni a prezit és a méjlt még 4 előtt.

Mondjuk közben egész karral mutogattam különféle meetingeken, hogy mi a döntés és mit eszkalálunk szana-széjjel, meg ki milyen eksünt kap és kit küldünk vissza a jó édes anyjába a kérésével... :Y

A legjobb: maradt süti a fíkából, így tudtam fíkázni.

Most lazulok, World of Warships és Honda CB-1000R videókat nézek.....

(#21933) eattila válasza npera (#21932) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem tegnap. 3kor hivott egyik foni, hogy kurvanagybajvanmindmeghalunksokszamilldeficit.
Egy 2 ora alatt mindenfele infokereses utan meglett a tervem a megoldasra. Este 10re meglett irva az eszkoz, de a tureshataron meg masszirozni kellett azt az ucast kaptam telefonon. Ejfelre meglett az export, reggelre rajottem hogy az export miert allitja bele a foldbe a kovertert. Reggel 9-re kesz is volt cicomazva. Ma nem volt oszinte a mosolyom.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#21934) Jahno válasza npera (#21932) üzenetére


Jahno
őstag

Ma nálunk is őrültek háza. Majd egyszer megírom.

(#21935) Jahno válasza Sipi- (#21930) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, itt a karatét most annyira nyomja, hogy pár helyi bajnokság nem volt elég, járják az országot, de előtte németek, horvátok, de most jött haza Madridból, csapat tavaly Japánban volt...

(#21936) qnadam válasza Jahno (#21934) üzenetére


qnadam
veterán

nálunk közgyűlés volt :C

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#21937) Jahno válasza blueboi69 (#21928) üzenetére


Jahno
őstag

Tesó szerintem most kapálózik, mert nagy a csaj és most jutott eszébe, hogy biztos lelép aztán bepótolja a kimaradt dolgokat. Ruha, Madrid, csiribiri, autós mércével pont jó, mert az a havi kiadás megfelelt a 3 havi fizetésnek :-D

(#21938) zetor2000 válasza qnadam (#21936) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az nagy rakkendroll szokott lenni. Itt májusban szokott tartani a közös egyet, mert azt muszáj, de van havonta fogadóóra, akinek van baja, elmehet, és mondhassa. Vagy lesz valami, vagy nem, de az biztos.
Ha egyen voltál, voltál az összesen.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#21939) zetor2000


zetor2000
senior tag

Főnököm megígérte, hogy ha hsaználom az ArchiCADet, akkor vesz rumot. Mert mondtam, hogy azt józanul nem lehet megérteni, annyi menüpont, meg akármi van benne. Én műszerész vagyok, de most épp építészt akartak belőlem faragni. A probléma megoldódott, de nem szervírozott rumot. Azóta Diplomático-val köszönök neki. Vagy Diplomático Riservá-val :)
Viszont valami nátha vagy allergia elkapott / előjött, mert 2 napja folyik a könnyem meg az orrom. Szóval vettem Cpt. Morgant (black), hogy ne érdekeljen. :) Most koptatom...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#21940) qnadam válasza zetor2000 (#21938) üzenetére


qnadam
veterán

nem ez volt életemben az első. de most végre sikerült megszavazni egy kisebb közösköltség-emelést.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#21941) Phülöp válasza zetor2000 (#21939) üzenetére


Phülöp
addikt

Találtam Tallinban Diplomatico-t 20 euróért...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#21942) zetor2000


zetor2000
senior tag

#viccz rovat:

Milyen az új munkahelyed?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#21943) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Nekem van cseh söröm, lengyel csokim, meg orosz vodkám
Jók ezek a szláv csajok, na

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#21944) blueboi69 válasza Jahno (#21937) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"mert nagy a csaj "

Ezt kifejtenéd? Mert nem értem :)

(#21945) blueboi69 válasza Jahno (#21934) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én a héten egyszer mentem be, a többi HO. Ma volt egy meetingem, de elfelejtettem, csapatvezető keresett, hogy holvagyokmár én meg az autópályán ültem az autóban :D

Aztán játszottam a gyerekkel, meg kicsit fészbukoztam, szóval kemény nap volt :)

(#21946) Jahno válasza blueboi69 (#21944) üzenetére


Jahno
őstag

Felnőtt. Úgy hirtelen.

(#21947) FőDudu válasza Jahno (#21934) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk nagy csinnadrattaval atadtak a Star Diamond Awards-t.
Mondjuk nem sok hotelnek van meg Europaban - foleg mert amerikai a dij.

Gyorsan be is mutattak az uj igazgatot. Aki a kornyekbeli szallodaknak lesz a fonoke es a cel a fuzio.
Szerintem hamarosan embert is kell felvennunk, a meglevokkel nem lehet hatasosan besegiteni ebbe a folyamatba. Marpedig az eleg vilagos, hogy szukseg lesz a szakertelemre. Vagy sokkal kevesebb melom lesz mert mas csinalja a szakartest, vagy sokkal tobb lesz es akkor le kell adni valakinek a mostani nagy reszet.

Hazaertem, kimegyek a teraszra, bog a motoros furesz.
Gyerek is rogton rohant a hang iranyaba, dol a fa.

Mellettunk levo uton kivagtak az egyik akacfat. Kerdeztem miert - mert a egyik szomszed elol elvette a kilatast.
Igy megegyezett a masikkal, hogy akkor vagjak ki az egyik telken levo akacfat. Nekialltak ketten, kivagtak.
Segitettem elhordani az osszevagott fat, utana leultunk borozni. Igy is lehet ezt. Nem kellett profi favagot hivni, mindenki jo fej, mindenki happy.

Aztn kutyasetaltatas, majd bepattantam a kocsiba es hoztam 300l bio foldet a nejemnek. Johet a vetemenyezes. Habanero mar kb 15 centis, paradicsomok is, lassan az indito foldbol mehetnek egy kisebb vodorbe aztan 1-2 het mulva mar kintre is.

FőDudu

(#21948) Jahno válasza Phülöp (#21941) üzenetére


Jahno
őstag

Helyi krimót még masszírozom, hogy szerezzen ilyesmiket.

(#21949) FőDudu


FőDudu
addikt

Aktivaltattam telon az NFC-s fizetest.
Kis genya minden alkalommal mashogy rakja ki a pinpadet (koddal kell belepni).
Lassan ideje lesz beallitani az ujjlenyomatos belepest az appba.

Be is allitottam, meg kikapcsoltam az elmes 'Shuffle Passcode Keyboard' nevre hallgato opciot.
Valahogy nem all ra a szemem az osszekevert pinpadra.

FőDudu

(#21950) npera


npera
újonc

Álomszép. Asszony és gyerekek Magyarországon vannak, nekem pedig 4-napos mini szabadság adódott. A terv a következő:

- asszony laptopját szerelni. Kijelző csere, aztán durability test.
- országúti bringa fali konzolját feljebb rakni
- gigantikus nagytakarítás itthon, mindent lepucolni
- könyvespolcok megerősítése
- országúti bringa szolgálatba helyezése (hajtómű és kazetta lepucolása, aztán bejárató 60 km-es edzőkör)

Hazajöttem melóból és vásárlásból, aztán éppen elkezdtem volna belehlyezkednia péntek délutánban. Erre jött egy szomszédasszony kicsit karfiolos leggingsben (cellulitis, áááááá..... :Y ) és rózsaszín széldzsekiben, hogy a férjének már bemutatkoztam, de most ő is bemutatkozik. Baj van, ugyanis eldugult a csatorna a házak alatt és vajon (vagy ha nem vajon, akkor sajton) mi megcsináltuk-e a csatornacső kamerás vizsgálatát. A házsorban 6 ház van, az első kettőnél dugulás van, a mosókonyhában feljött a szennyvíz a lefolyóból. Öröm és bódottá. Most az irányban kérdezősködik, hogy ki nem csinálta meg a kötelező 2018-as csőfilmezést, mert akkor arra fogják ráverni a duguláselhárítás teljes költségét. Jól hangzik.
Erre kapásból rá tudtam vágni a választ, hogy 2018 tavaszán az előző tulaj megcsináltatta a csövek vizsgálatát és a szakember ítélete az volt, hogy minden rendben van. Akkor a CMA rendben van, cover my *ss...

Most nagytakarítás és ágynemű mosás van, árgus szemekkel figyeltem a mosógép minden mozdulatát, de nem volt gond a lefolyással. Úgy folyik le a víz, mint a kisangyal. Ezen felbuzdulva a fiam ágyneműjét is kimostam, és egyelőre úgy tűnik, hogy nincsen gond. Ha már belendültem, akkor megcsináltam vizesblokk takarítását is, de ott sem tapasztaltam gondot a lefolyásban. Éppen most nyomta ki magából a mosógép a vizet és csodálatosan lefolyt minden. Angyalok mezítlábas nevetése.....

Akkor most azt csinálom, amit egy svéd csinálna. Aggódva figyelem, hogy a dugulással küzdő szomszédok mit küzdenek és küldöm a pozitív energiát. De igazából mindent lesz*rok és hawaii van egész este. PK maximálisan és illeszkedem bele a mintába. Zárásként egy svéd bölcsesség.

En svensk tiger.
Tükörfordításban egy svéd tigris.
De az ige megfelelő esetben tigrist jelent, az alap jelentése a hallgatás. Tehát egy svéd hallgat.

Ennek fényében semmit nem mondok a szomszédoknak, hanenm szépen csendben elhawaiikodok. Mindenki oldja meg a saját problémáját. Az állam segít (igazából nem), mindeni szépen foglalkozzon a saját bajával és ne pofázzon. Ez a svéd társadalom esszenciája.

Ha advanced fokozaton akarjátok olvasni, akkor furcsa módon Csikós már megírta....

Jantelagen - Skandinávia titkos törvényei

Talán emiatt szeretjük annyira az északi országok lakóit – érdemes megtudni, mit jelent. Egy dán-norvég író, Aksel Sandemose 1933-ban egy Jante nevű (kitalált), zord dán faluról és annak lakóinak életéről írt regényt – az írásmű azóta a modern skandináv gondolkodás alapköve lett, bár nyilván úgy viselkedtek már előtte is arrafelé a népek. A Jantelagen, azaz a Jante-törvények lényegében a közösségbe tartozás íratlan szabályait írják le, amelyek:

Ne gondold, hogy különleges vagy
Ne gondold, hogy egyenlő vagy velünk
Ne gondold, hogy okosabb vagy nálunk
Ne képzeld magadról, hogy jobb vagy nálunk
Ne hidd, hogy többet tudsz nálunk
Ne gondold, hogy fontosabb vagy nálunk
Ne gondold, hogy jó vagy valamire
Ne nevess ki bennünket
Ne gondold, hogy bármelyikünk is törődik veled
Ne gondold, hogy bármire is megtaníthatsz bennünket

Akar még valaki Svédországba költözni? :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.