Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21351) WiZARD válasza Jahno (#21349) üzenetére


WiZARD
addikt

ha saját távirányítós külső izé kell, azt meghagyom másoknak :)

(amazon fire, roku, vagy vmi androidos cucc, amivel megint kezdődik hogy xbmc, kodi, stb)

Itthon buta tv-be chromecastot dugtam, youtube, netflix, hbogo telefonról simán megy, androidról meg szifonról is.
Androidos tv-n meg kodi-t használok a hálózaton megosztott meghajtóról lejátszásra, néha az android tv-s yt/netflix kliens, de többnyire kényelmesebb telefonról a chromecastra tolni...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#21352) Jahno válasza qnadam (#21350) üzenetére


Jahno
őstag

Így 10 másodperces olvasással kb. igen, ez kellene. Írja a youtubeot, csak "This item does not ship to Budapest, Hungary. ". Megfejtem, jó irány és nem drága.

(#21353) zetor2000 válasza Jahno (#21345) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szerintem valami Xiaomi TV cucc. Mi TV talán?
A fórumokon magyarázzák, hogy Android TV van rajta, ami nem sima android, de szerintem ilyen médiafogyasztásra teljesen jó. Vagy a Gearbest féle Alfawise cuccokból azok, ahol az értékelések is jók.

Régebben szemeztem valami EUs cuccal, az volt a márka a neve, hogy Xtreamer. De ahogy nézem, már nincsen meg a cég...

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#21354) FőDudu válasza Jahno (#21352) üzenetére


FőDudu
addikt

https://www.amazon.com/Introducing-Fire-TV-Stick-4K-with-All-New-Alexa-Voice-Remote/dp/B079QHML21

Ez szallithato hozzank.

Epp felraknek egy nagyot a szobamban a falra, gondolkodom mi fogja tolni a 'kontentot' :)

FőDudu

(#21355) ncc1701 válasza WiZARD (#21302) üzenetére


ncc1701
veterán

Napszemüveg legyen nálad. Ha nagyon alapos vagy, vigyél egy rétegvastagság mérőt. :)

(#21356) Gabibácsi válasza NauTiLUS_HUN (#21327) üzenetére


Gabibácsi
tag

bocs most olvasom, engem 4000-ért Brüsszelbe hívtak, tesztelni, ott még durvábban életszínvonal-esés lenne ennyiből, de ez Ausztriában is nagyon kevés, ha bérelned kell lakást. Ha meg családdal, akkor meg éhenhalós szint.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#21357) #09908736 válasza Gabibácsi (#21356) üzenetére


#09908736
törölt tag

Ja, én is láttam Bécsben bruttó 3000-ért fejlesztői állást...

(#21358) Samott válasza #09908736 (#21357) üzenetére


Samott
addikt

De ahogy mar korabban is irta valaki ennyit itthon is kereshet az ember es mivel ott dragabb a lakhatas egesz egyszeruen nem eri meg. Persze ha a gyerekeidnek jobb jovot akarsz, akkor esetleg.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#21359) Samott


Samott
addikt

Doug megkapta Leno McLarenjet egy tesztre: Here's Why the McLaren F1 Is the Greatest Car Ever Made (persze vezetni nem vezethette, nem volt 20 millas biztositasa, de azert elvittek egy korre)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#21360) WiZARD válasza #09908736 (#21357) üzenetére


WiZARD
addikt

Ex-melóhelyemen is volt bécsi lehetőség, 2000 EUR fizetéssel. Valahogy senki se jelentkezett.

Beszéltem volt kollégáimmal, azt mondta ~1 éve elkezdték az itteni béreket rendezni, és nagyobbakat emelni. (Nem tudtak senkit megtartani, 1-2 éven belül mindenki lelépett, ráadásul elkezdett csomó tapasztaltabb, évek óta ott dolgozó is elmenni.)
Kíváncsi lennék ez mit takar, mert ha dupláztak volna, az is kevés lenne, hogy versenyképes legyen. (anno az első évem után bruttó 10ezerrel emelték a fizetésem, ami elsőre szarul hangzott, de amikor kollégám mondta, hogy neki 0 emelés volt, akkor már egész jónak tűnt :DDD )
Nyilván az egész arról szólt, hogy olcsó balkáni munkaerő, aki csak kicsit drágább mint az indiai, de értelmesebb.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#21361) Sipi- válasza WiZARD (#21360) üzenetére


Sipi-
tag

2 éve kaptam egy normálisabb emelést, tavaly semmit, idén meg egy picit. Ebből én is megértettem, hogy ha több pénzt akarok keresni, akkor nem innen fogok nyugdíjba menni...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#21362) Jahno válasza Sipi- (#21361) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk most kellene nyilatkozni az éves tervekről, karrierről, kitűzött célokról akármiről. Mert ezek valahol odafent komolyan is veszik. Ez mindenhol ennyire értelmetlenül el van kúrva?

Projektek nyilván darabokban, csak két napig látunk előre, nagy huzattal nekiugrunk mindennek, aztán következő hétre úgy elfelejtjük, mint ha sosem beszéltünk volna róla. Most meg az A projekt a legfontosabb, C, D, E halasztva, mert mert csak. Az még senkinek nem esett le, hogy D-t és E-t meg kellene csinálni ahhoz, hogy az A-t el tudjuk kezdeni. Ezek meleltt meg aztán főleg mi a fenét is várnak el tőlem?

(#21363) -NoVa- válasza Jahno (#21362) üzenetére


-NoVa-
őstag

"Ez mindenhol ennyire értelmetlenül el van kúrva?"

Persze. Aztán teljesen mindegy, hogy hogy dolgoztál, ezt kell jól megcsinálni, mert többet húz a béremelésen, mint a föléd tartozó manager véleménye rólad.

(#21364) Jahno válasza -NoVa- (#21363) üzenetére


Jahno
őstag

Béremelésnek már mindegy, arról kaptunk írást. Ezt most így utólag kell, csak túl sok oldal és bekezdés, jó ég tudja valójában kinek mi kell.

(#21365) ncc1701 válasza Jahno (#21362) üzenetére


ncc1701
veterán

Gondolom, ezt simán el tudod viccelni. Rövid távú terved, h hazamész, legurítasz egy sört, stb. :)

(#21366) -NoVa- válasza Jahno (#21364) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem az ideihez van köze, ezt ilyenkor elteszik, üllepítik, aztán előveszik jövőre.

(#21367) Jahno válasza -NoVa- (#21366) üzenetére


Jahno
őstag

Fietés szempontjából itt is lényegtelen a dolog, mert pénzügyi mutatókon múlik, amit már januárban lehet tudni, hogy nem nagyon fogja kiadni.

(#21368) #09908736 válasza Samott (#21358) üzenetére


#09908736
törölt tag

2013-ban volt Bp-n 2500 EUR a bruttóm.

Idén a jelenlegi helyen 4.5%-os emelés volt, de ez kivétel, eleddig kétévente volt a fele. Mondjuk erreflé nem szórják az ennélnagyobb emeléseket, szóval örülök.

[ Szerkesztve ]

(#21369) Samott válasza #09908736 (#21368) üzenetére


Samott
addikt

Azert mondom, az hat eve volt ma mar siman megvan itthon is a tobb.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#21370) npera válasza -NoVa- (#21363) üzenetére


npera
újonc

Japp. Van éves fizetésemelési követelmény a szakszervezet részéről. Aztán van egy tárgyalási rutin, amikor évente megpróbálnak megegyezni a munkáltatóval. Aztán vannak évek, amikor nem sikerül. A rekord az volt, amikor 2 évig nem sikerült. Aztán amikor végre sikerült, akkor kaptunk 3% emelést retroaktív kifizetve egyben, de akkor olyan durva lett rajta az adó, hogy kábé semmi nem mardt belőle. Viszont utána a következő adóévben megk*rt mindenkit az adóhivatal, mivel bekérték az adóhátralékot a következő évben. Tehát fizethettél be extra pénzt, mivel az előrejelzéshez képest jóval kevesebbet vontak le. Utána meg visszakaptál picit. Agybaj.

Normálisan 2 vagy 3% emelést kapsz, ha „jól teljesítesz”. Mivel az átlag csoportfőnöknek nem sok fogalma van, azért simán lehetsz jól teljesítő úgy, hogy csak úszol az árral és sosem erőlteted meg magadat. Szóval semmi értelme az egésznek.

A mostani főnököm egész jó fej csóka, de reménytelenül túl van terhelve. Hetente 2x látom jó esetben. A péntek délutáni kávészünet (svédül fíka), meg a csütörtöki csoportmeeting alkalmából. Kábé ennyi. Ebből nehéz megítélnie, hogy miként teljesítek. Mondjuk szóbeszéd alapján megy a híre, meg hallani az elképesztően hangos nevetésemet az épület egy részében, tehát kábé tudja, hogy 200 méteren belül vagyok…

Én most az extrém jól teljesítő mezőben vagyok, mivel megértették, hogy amiket eddig letoltam az tényleg jó volt a cégnek. Szóval indokolt a 2 százalék emelés. Juhú!
Mondjuk a főnököm bemondta, hogy mivel túlfeszítem a jelenlegi fizetési boxot, ezért fel akar mozgatni egy magasabb boxba, aztán akkor még hozzácsapna egy emelést is. Remélem ott nem 2%-ról beszélünk. Majd kiderül. Mondjuk ide nem a jó fizetésért jön az ember, ahhoz máshol kell dolgozni.

(#21371) blueboi69 válasza #09908736 (#21368) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ejha :O

Én most sem kapok ennyit havonta. De elvileg fogok, csakhát lassan őrölnek azok a fránya malmok. Mindenestre idén volt egy kb 20% ugrás és lesz félév környékén még 15-20% emelés, hogy aztán januárban mégse legyen akkora ugrás hirtelen, de tuti bemondok még 40%-ot, aztán oldják meg.

Másrészt meg Sipi-vel egy üzletágon vagyunk, most kimondták, hogy megnyalnak a pénzcsapok és dőlni fog a lé, akkor abból jusson nekünk is :)

(#21372) Vodike válasza #09908736 (#21357) üzenetére


Vodike
tag

Nalunk ezek az atlagfizuk nettoban. Nekem valamivel alacsonyabb, de en nem fejleszto vagyok es itt a fejlesztok keresnek a legjobban meg a vezetok.

exTiga

(#21373) Jahno válasza blueboi69 (#21371) üzenetére


Jahno
őstag

Ó, nálunk lesz egy kicsi játékszoba vagy mi. Említettem is rögtön Gömbibát a babzsákos/játékszobás cégekkel kapcsolatban.

(#21374) #09908736 válasza Vodike (#21372) üzenetére


#09908736
törölt tag

Ma már nem tudok nyilatkozni, lassan 6 éve leléptem.

(#21375) blueboi69 válasza Jahno (#21373) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nálunk is volt ilyen kedvezményezés, aztán meg lett mondva, mikor kérdeztek véleményt, hogy hát igazából leszarjuk a babzsákot meg csocsót meg az ilyen baromságokat, mert ha máshol rádobnak a fizura 30%-ot akkor kb azonnal lelép mindenki a picsába gondolkodás nélkül.
Volt is hümmögés :))

(#21376) Sipi- válasza blueboi69 (#21371) üzenetére


Sipi-
tag

Egy üzletágon vagyunk, de mégis másabb pozícióban :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#21377) blueboi69 válasza Sipi- (#21376) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, igen. Mondjuk én nem lennék a helyedben, nekünk kevesebb a szopás, cserébe ha valamit kitalálunk azt nektek kell végigverni a mindenen :D

(#21378) Jahno válasza blueboi69 (#21377) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem ilyesmik vannak a naptárban:

[ Szerkesztve ]

(#21379) Jahno válasza blueboi69 (#21375) üzenetére


Jahno
őstag

Én most azt nézem, hogy 2x3.5 méteres helyre mit tudnak külön kitalálni. Ahogy mennek a dolgok 2 nap múlva már nem emlékeznek rá, hogy inkább el kellene kezdeni, bármi is legyen az.

(#21380) blueboi69 válasza Jahno (#21378) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Cserébe bejelöltelek linkedIn-en, legalább valami szakmai is eljut hozzád :D
Lépjél már le onnan a faszba, de télleg. :(

(#21381) Jahno válasza blueboi69 (#21380) üzenetére


Jahno
őstag

Még nem is basztatnak annyira, minek lépnék le?

(#21382) JonesC


JonesC
csendes tag

Mondjuk az ilyen csocsó babzsák nem hülyeség, ha pénz mellé van, nem helyett :)

Én magam mondjuk a céges kajázást meg thai massszázst jobban preferálom a benzin kártya mellé:)

(#21383) hobizoli válasza blueboi69 (#21377) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mindennek megvan az elonye es hatranya
vhol tobb a penz, de tobb a stressz is melle, amit vki bir, vki nem

több drón kell ;P

(#21384) hobizoli válasza blueboi69 (#21371) üzenetére


hobizoli
nagyúr

haaat nemtom, de egy ev alatt ~80% emeles szerinted realis lehet/lenne ugyanabban a pozicioban...?
vagy kozben mar elo is leptetnek/leptettek?

több drón kell ;P

(#21385) Jahno válasza JonesC (#21382) üzenetére


Jahno
őstag

Úgyis kell majd a hely másra, babzsákon is ücsöröghetsz, de akkor már kimegyek az ajtón egy jó kávéval, csocsó meg hangos lesz, folyton morogni fognak és majd csak munkaidő után lehet használni, míg meg nem szüntetik. Egy jó asztal az ára miatt úgyis megáll az elképzelés szintjén :-D Meg ilyenek. Céges kajázás néha jó lehet, de a kötelező jellegű protokollos izéket inkább szintén hagyjuk el. Egy jó menzát inkább elviselnék, mint az összes hókuszpókuszt.

(#21386) Bujdy81 válasza qnadam (#21306) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Milyen paraméterekkel, mennyiért? ÁFA-s számlával? :)

(#21387) Jahno


Jahno
őstag

Linkedln az nálunk menőség, kereskedők és itteni góré bele van pistulva rendesen, és ha már szóba került a történet akkor mutatom az aktuális posztot:

https://www.tmf-group.com/en/news-insights/articles/2019/march/singapore-employment-act/

Minden nap kapunk valami ilyesmit, amit meg kell osztani az ismerősökkel és akkor nekünk jó lesz.

(#21388) qnadam válasza Bujdy81 (#21386) üzenetére


qnadam
veterán

hűh. körbenézek, mit ér egy ilyen. egyébként g2020t, 8 gb ram (asszem ecc, de megesküdni nem mernék rá). most még van benne 4x4T vinyó meg egy 120-as ssd is.
számlát még csak adok róla, de áfás nem lesz :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#21389) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

En most 1.5 szazalek emelest kaptam, elozo evben 3%ot. De orulol neki mint a franc. Cegben nyugis idoszak kovetkezok, vilagitok harmadanak mondtal par honap mulva varjak oket vissza (mennyire jok attol fuggoen 1-9 honap) vagy atteszik masik reszlegre tok alap melokra. Engem meg megtartanak a helyemen es szabadsagot se vetetnek ki.

Amugy se akartam pattogni. Most kezdjuk a letelepedesi papirokat. Tegnap jott meg az "invitation to apply"-ra, megvolt a residency sorsolas.

(#21390) npera


npera
újonc

(#21391) FőDudu válasza #09908736 (#21368) üzenetére


FőDudu
addikt

Asszem jobb, ha kussolok ;)

FőDudu

(#21392) Gabibácsi válasza npera (#21390) üzenetére


Gabibácsi
tag

azt mondd meg, hogy versenybringa szelepre van-e olyan tömlő amit normál kispunepára teszek? Mert sehol sem találok. A nagy lábpunepámhoz van átalakító, de az meg nem jó a kispunepára.

A másik, hogy hogy hivják a szarvkormány végén azt a lezáró műanyagot, és olyat lehet-e venni, mert a hülyeöcsém elhagyta. és anélkül a bandázs lifeg rajta

a harmadik, brigéc jó-e a lánctisztításhoz (teflonsprayt már vettem)
kell-e áztatni, vagy elég csak egy fogkefével lemosni vele?
ja és kb még az eredeti lánc van rajta, nem öreg, csak olyan 50 éves lehet :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#21393) Jahno válasza FőDudu (#21391) üzenetére


Jahno
őstag

Még mindig nem kérdeztem meg asszonyt mennyit keres. Igaz Ő sem engem :-D Kb. mindketten 100ezer forint/hó felett, csak én többel.

(#21394) Jahno válasza Gabibácsi (#21392) üzenetére


Jahno
őstag

Tök vicces, kormányvég dugó :-P

(#21395) Jahno válasza Gabibácsi (#21392) üzenetére


Jahno
őstag

Van PnP-s is:

https://ebike.hu/termekek?r%5B0%5D=1257&r%5B1%5D=1578

:-D

(#21396) Gabibácsi válasza Jahno (#21395) üzenetére


Gabibácsi
tag

Fasza, köszi. Remélem szabványos a méret :D
Amit vettem csengőt , az pl nem megy fel a kormányra, túl vastag neki. Ugyanez van a lámpával is, de azt meghenkeltem már. Hétvégén összerakom amennyire tudom

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#21397) ncc1701 válasza Gabibácsi (#21392) üzenetére


ncc1701
veterán

Jelenleg két szabvány van, a sima autó szelepes, meg a presta. Ha a bicajod 50 éves, ahhoz nehezen fogsz pumpát találni, mert antik dolog, és már nem használt.

Veszel egy bandázst, ahhoz jár. Régen asszem pezsgősdugót toltunk bele kölyök korunkban.

Brigeciol jó cucc, de azt ki kell mosni, én speciel benzinnel szoktam.

(#21398) Gabibácsi válasza Jahno (#21393) üzenetére


Gabibácsi
tag

én tudom mennyit keresnek a barátnőim kb, pl a lengyelen nagyon meglepődtem, szarabbak a fizuk mint itthon, az illatszereseknél

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#21399) Gabibácsi válasza ncc1701 (#21397) üzenetére


Gabibácsi
tag

Köszi. Presta szelepes, igen. Autószelepes nem férne bele, annyira vékony a felni
Fekete autós szövetbandázst akartam rátenni, ahhoz nem járt, de akkor majd nézek rendeset

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#21400) Jahno válasza Gabibácsi (#21396) üzenetére


Jahno
őstag

Lámpára mondtam, hogy szilikonost végy (:-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.